Alex vertelt
Inhoud blog
  • Er zijn mensen.
  • In heel Europa
  • Iets voor u ?
  • Wat is weg ?
  • Ooit
    Zoeken in blog

    Laatste commentaren
  • Wat doe jij hier nog? (zapnimf)
        op Er zijn mensen.
  • ooit? (zeezicht)
        op Ooit
  • Geachte (Duvel)
        op In éénieders belang.
  • Hoe Eeka? (zapnimf)
        op Halvertachtig.
  • Dubbeltwintig (eeka)
        op Halvertachtig.
  • 09-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Smeltmans



    Er staat een sneeuwman voor de deur. Nou ja, man is een groot woord. 't Is een knaap die zijn borst vooruit steekt. Waarschijnlijk omdat hij zijn kop al kwijt is. Die heeft hij na amper vier uur zweten al aan de zon moeten prijsgeven. Dus met zijn hersens hoeft hij niet meer te pronken. Dan maar zijn stoere torso in de strijd gegooid. Zo van, kijk allen naar mij sneeuwvrouwen der Kempen, aanschouw dit ijs geworden monument der onverzettelijkheid, Zie hoe van ontzag de sneeuw wegsmelt rondom mijn voeten. Hoor het 'oe' en 'ooo' dat opstijgt uit de kelen van duizenden ontdooiende groene baksprietjes.Kom tot mij.

    Stilte.

    Er gaat een nacht voorbij. De tweede dag. Nog steeds geen sneeuwvrouw te bekennen. Het deert hem niet. Hij droomt. De vrouwen zullen komen.

    Niet in te te tomen,
    de hitsige stromen,
    de dichte drommen droomvrouwen,
    ze stremmen de spits,
    zijn ster hen tot gids,
    hun stemmen verstommen,
    ze willen hem trouwen,
    maar hij wil veel liever
    zijn vrijheid behou'en,
    van blomme tot blomme
    hij lust wel wat wits.

    Dag drie. Uit het lood geslagen. Ze willen me niet. Verdomme. Mijn borst helt naar rechts. Wie ben ik ? Wat ben ik ? Twee wakke bollen schepijs zonder hoorn. Dra ben ik ijswater. En dan weg. De zoete rivier. Het zout van de zee. Niets blijft van mij dan de herinnering aan niets.

    09-02-2007, 16:32 Geschreven door Alex Oom  


    08-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Klep dicht !



    Maak mijn gleufje breder, toe
    dat moet zo van de EU.
    Zoniet dan krijgt u van de roe,
    of van een biljartkeu.

    Want tweeëntwintig centimeter,
    reikt niet meer als lach.
    De stapel groeit, ik brieveneter
    proef het elke dag.

    Dus geef de keizer wat hij vraagt,
    verdring uw meningsuiting.
    't Wordt tijd dat u mij wijder zaagt,
    tot heil van uw ontsluiting.

    08-02-2007, 20:18 Geschreven door Alex Oom  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Op één bil.



    Wc's met vermaler werken op 220 V éénfasig. Wist u dat ? Ik dus niet. En met deze nieuwe kennis gewapend kijk ik niet meteen vrolijker tegen het leven aan. Voortaan zal ik mij nog behoedzamer op onbekende toiletpotten begeven. Hoor ik daar het zachte zoemen van een elektromotor ? Waar bevindt zich de bron van dit geluid ? Mag mijn argwaan overboord bij het ontwaren van een ventilator ? Of word ik omtrent de trigger van mijn wantrouwen in het ongewisse gelaten ? Hoe zacht zoemt zo'n vermaler trouwens ? Ik mag er toch wel van uitgaan dat die dingen geluid produceren ? Mijn hemel, wie weet hoe vaak heb ik me argeloos neergeploft pal boven zo'n walgelijk misplaatste blender. De risico's die ik liep. We moeten allemaal een gordel om, zelfs voor die anderhalve kilometer naar de krantenwinkel. Maar even later riskeren wij ons onderstel als wij ons met het aangeschafte dagblad niets vermoedend terugtrekken op het kleinste kamertje. Dit alles zonder aanvullende verzekering.


    Mijn stoelgang behoeft geen gehaktmolen ! Niet dat er überhaupt niets op aan te merken valt, overigens, dat zult u mij nooit horen beweren. En ik hoop dat u mij niet zal nopen uitspraken omtrent de volmaaktheid van uw ontlasting te logenstraffen. Niemands excrementen zijn vlekkeloos, laten wij hierover met elkander tot overéénstemming komen. Soms zijn ze zacht en schoon geproportioneerd, andere dagen robuust, parelsnoerig, ja, soms ronduit hardnekkig maar van graniet heb ik ze nog nooit geweten. Gun ze enkele minuutjes weken en ze smelten als onwelriekende sneeuwvlokken onder een februarizonnetje. Ik zie geen enkele reden waarom ik mij zou moeten blootstellen aan het risico op elektrocutie - één- of meerfasig - of de ravage teweeggebracht door een losgeschoten propeller die zich een weg zoekt naar mijn onderbuik. Ban de elektrische stoelgang ! Wie Scudslost reist voortaan maar met een Patriot-systeem op zak. Wie beton stort dient zich in de toekomst met een pneumatische drilboor op pad te begeven. Ons aller veiligheid primeert op de onbuigzaamheid van enkelingen. Europa, voel u met aandrang geroepen. Stel mij snel op mijn gemak.

    08-02-2007, 09:47 Geschreven door Alex Oom  


    06-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Feestgedruis.



    En of er gezongen werd op de bus. Wij vrolijke reizigers leken wel een transgenerationeel clubje vrolijke vrienden, olijk kwelend onderweg naar een reünie met Nonkel Bob. Hoe betreurenswaardig dat ik geen gitaar bij de hand had, of een kampvuur. Hartverwarmend was ze, mijn terugreis naar het kil-Kempisch boerengat dat nog steeds mijn bed herbergt. De bus vergastte ons op een schizofreen microklimaat. Guur en vochtig telkens een aardling het nodig vond ons levenslustige gezelschap te vervoegen, composthoop-zwoel als een vlaag aircogenoegen je kant uit woei. Ja, woei ! Kwa inlevingsvermogen gooide het nadrukkelijk aanwezige verwarmingssysteem geen al te hoge ogen, maar op zijn vervoeging van het sterke werkwoord viel geen sodemieter aan te merken. Vol was de bus, de hele onbekende bende was weer van de partij. Aan mijn rechterzij, een duidelijk geval van Esmeralda. Ze droeg het soort winterjas dat ik zou kunnen dragen. In minder tolerante landen komt zoiets je op levenslang te staan. Esmeralda voelde zich meteen thuis in ons midden. Nog geen minuut rustte haar kont of ze had haar man al te pakken, gsm-matig, u kent dat. Dat ze het 'kots-muug' was. Dat het altijd hetzelfde was met hem. Dat hij een echte klootzak was. Ja aan zijn staat van klootzak-zijn zat geen greintje fake. De hele bus mocht het weten. Dank je, Esmeralda. En laten we nu vervolgen met een montere vertolking van 'Komt toch eens kijken'. Ja, ook jij, vriend Rudy. Laat je niet weerhouden door de aan je bek ontsnappende walmen van tandrot en Karlsquell. Het openbaar vervoer is er voor alle Belgen. En voor allochtonen die zich legaal op het grondgebied bevinden, voeg ik hier volledigheidshalve aan toe. Illegalen dienen zich van busgebruik te onthouden. Nou ja, als ze blijven rechtstaan vind ik het ook al goed. Tenzij het oude vrouwtjes zijn, die bied ik graag mijn zitje aan. Voor oude meneertjes geldt trouwens hetzelfde. Geen sexisme ten opzichte van illegalen, je moet in dat soort zaken de uiterste correctheid betrachten. En kijk, de jeugd van tegenwoordig is ook present. Eén mannelijk specimen legt de laatste hand aan een puik staaltje kalligrafie. "Alle grieten zijn kutwijven". Hoe opmerkzaam en dit op een zo jeugdige leeftijd. Nog is alle hoop niet verloren.

    06-02-2007, 00:00 Geschreven door Alex Oom  


    05-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.En van je huppie met dat puppie.



    Een meerderheid van Britten moet 'm niet meer. Liefst zagen zij hem vandaag nog vertrekken. Wat is er toch geworden van de fonkelende ster die medio jaren 90 aan het politieke firmament verscheen ? Toen Blair in 1997 Downingstreet 10 betrok, leek het alsof er voor Groot-Brittannië een heel nieuw tijdperk aanbrak. Weg de onbezielde hardheid van het Tory-regime, eindelijk kwam er een einde aan een lange reeks van sex en andere schandalen. Tony glansde, zijn blad was wit. Dezer dagen worstelt hij zich door de laatste hoofdstukken van zijn politieke carrière, kapittels die hij schrijft in rood. Rood als het Iraakse bloed dat aan zijn handen kleeft. Rood als de zitjes van het Britse 'House of Lords' die, dat vermoedt althans het gerecht, voor grof geld van de hand gaan bij Blairs partij 'Labour'. Van dat laatste schandaal lig ik niet wakker, met geld is nu éénmaal alles te koop. Het slijk der aarde glipt door spleten en kieren, zelfs tot in de cenakels van de zogenaamde socialisten. De wereld zal er echt niet door vergaan. Dat andere schandaal echter, Blairs perfide rol als puppy van een oorlogszuchtig Amerikaans president, dat schandaal had de man al lang zijn kop moeten kosten. Niet alleen omdat hij als tweederangsacteur meespeelde in het propagandistisch theaterstuk dat aan de oorlog vooraf ging. Ook omdat hij met zijn houding bijdroeg aan de tweespalt in Europa, hij die ooit zo'n vurig pleitbezorger was van het Europees project. Zou Bush het werkelijk aangedurfd hebben Irak binnen te vallen als Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk zich daar in blok tegen hadden verzet ? Misschien wel, misschien ook niet. We zullen het nooit weten. Toen het wat heet werd onder Tony's pootjes, rende hij jankend naar papa Bush toe. Zijn soldaatjes hebben het ondertussen mogen ontgelden, 130 doden, talloos meer verminkten. Irak gaat ten onder aan geweld, het land werd een kweekschool voor terroristen. Het conflict dreigt zich in de toekomst te verbreiden naar het hele Midden-Oosten. Wat een erfenis, wat een ontgoocheling, wat een oorverdovend gebleir en o zo bitter weinig wol.

    05-02-2007, 12:40 Geschreven door Alex Oom  


    03-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ijstijd in de harten.



    Ik heb me ook even aan het peinzen gezet en ik ben er al uit. Een half uurtje breinstormen volstond. Vergeet die vermeende invloed van CO2. De ware bron van alle ellende is diep in ons gelegen. 't Is de kilte in de harten van de mensen. "Ach zo", hoor ik u al denken, " Zouden we dan niet eerder moeten afstevenen op een nieuwe ijstijd, Alex ?" Wel ... neen ! Functioneerde het klimaat maar zo eenvoudig. Dat had mij een kleine dertig minuten hersenfoltering bespaard. Doch u hoort mij niet klagen, mijn hart vertoont nog steeds een zweem van lauwte. Nog net voldoende zweem om mij tot redding aan te zetten. Voor een ander zou ik het niet doen. 't Is omdat u het bent, Mensheid. Voor u werp ik graag mijn licht op deze netelige klimaatkwestie. Vulgariserend, uiteraard, verre van mij om uw uitpuilende denkagenda te verzwaren, bij uitstek op een zaterdag.

    "De meeste mensen zijn dood !" Goed, u zal ze zelden ontmoeten, die dode mensen. Om voor de hand liggende redenen kiezen wij ervoor om onze minder of meer dierbare afgestorvenen uit het openbare leven te bannen. De methodes zijn bekend: verbranden, begraven, deconstrueren en bewaren op formol. Een combinatie van verdwijntrucs die ons beeld op het mensdom gevaarlijk vertekent. Want neemt u het gerust van mij aan, de doden , ze halen het ruim van de levenden. En daar schuilt dus het manco in de bestaande klimaatmodellen. Tekenend voor onze tijd scoren zij een zero op spiritualiteit. De mens verwordt er tot een louter economisch wezen. Dode mensen bestaan niet voor onze klimaatwetenschappers. De mens is echter meer dan enkel sterfelijk lijf. Wij mensen zijn bezielde wezens, en onze ziel gaat nooit ten onder. Ziedaar de ontbrekende factor in alle huidige klimaatmodellen: de ziel ! De invloed van de ziel op ons weer bestaat erin dat hij ergens moet vertoeven. Af en toe gebeurt het dat een ziel niet weet waarheen. Hij blijft dan dolen, jaagt ons de stuipen op het lijf. Men spreekt dan van een spook. Spoken zijn zeldzaam ! Ik bijvoorbeeld, heb er nog nooit één ontmoet. Excuseer mij, zeer geëerde spoken, maar uw invloed op het klimaat lijkt mij daarom uiterst gering. U komt niet voor in mijn model. Resten er nog twee bestemmingen voor kersverse zielen. Hemel en hel. De exacte coördinaten van de hemel kon nog niemand mij bezorgen. Geen mens zal echter durven betwisten dat hij zich boven ons bevindt en op zeer geruime afstand van de aarde. Noch de grootste telescopen op aarde, noch de Hubble telescoop zijn er ooit in geslaagd een glimp van de hemel op te vangen. Ergo, het effect van de hemelse activiteit kan vanwege de enorme afstand niet anders dan verwaarloosbaar zijn. Zo blijft enkel de hel nog over. Waar die zich bevindt, dat weten we al duizenden jaren. Onder onze voeten. Daar diep in onze aardbol roostert de duivel de verdorven zielen. Satan staat erbij te zweten en piekert: "Zoveel slechteriken daarboven, zoveel kille harten in aantocht. Waar blijf ik met dat rapaille. Mijn magazijn barst nu al uit zijn voegen." Vindt u het vreemd dan dat hij zijn grill nu al een graadje hoger draait ...

    03-02-2007, 16:44 Geschreven door Alex Oom  


    02-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dode letters.

    Ik zocht ze in boeken,
    mijn woorden,
    langs randen, in hoeken,
    tussen krabbels in de marge,
    tussen de plooien van ezelsoren,
    en vond
    niets.

    ' t was moord !
    Ze hebben mijn woorden verdronken,
    tussen letters,
    ik zie nog de rimpels in het bladwit,
    lees de schuld in het cursief,
    mijn tong werd doorboord,
    dood zijn ze,
    mijn woorden,
    en ik, ik had ze zo lief.


    02-02-2007, 19:28 Geschreven door Alex Oom  


    01-02-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Spoedbericht !
                                                                                                                    Antwerpen, 1 februari 2007
    Geachte heer, mevrouw,


    Met ontzetting vernam ik vandaag dat u het recht ontzegd werd op een schone witte huwelijksplechtigheid. Ik had beter verwacht van een stad die zich Sint-Niklaas noemt. Daar zouden ze toch moeten weten dat de negers het best tot hun recht komen als knecht. Op een stadhuis horen ze niet thuis, mijn gedacht. Stel dat die kerel afgaat op het wit kleed van het bruidje. Denk maar niet dat ze daar verzekerd voor zijn. En neem het van mij aan, zo'n zwarte pakt heel slecht op foto. U ziet, mijn sympathie hebt u, meer nog, ik kan u helpen. Ik ben namelijk kapitein ter zee, grote vaart. In deze hoedanigheid is het mij toegestaan man en vrouw in de echt te verbinden. Uiteraard zal ik dat graag voor u doen. Ik zie slechts één probleem. Mijn schip vertrekt nog deze avond naar Hongkong. Dus, als u wil, dan moeten we snel wezen. Gelukkig kost zo'n trouw nauwelijks tijd. Vijf minuutjes volstaan ruimschoots. Om uw onwillige stad lik op stuk te geven had ik gedacht , we doen het gewoon in het stadhuis. Ze zullen nogal ogen trekken. Lang kan ik wel niet blijven, mijn schip, begrijpt u.

    Zullen wij mekaar daar treffen dan , in de trouwzaal, straks ? Het is zo gepiept. Om vijf voor acht begin ik eraan, om acht uur bent u man en vrouw !

    Vriendelijke groeten,

    Walter Van Blanken,

    Kapitein ter zee, grote vaart.

    01-02-2007, 21:32 Geschreven door Alex Oom  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De tuin van Eden.



    Een blik zwoele blikken leidt mannen om tuinen,
    Het betere balkon smeert het heerlijk kanon,
    Wat weet u over Mieke Debruyne ?

    Ik dus weinig of niets, tenzij dan dat deze vrouw niet 'de slimste mens' zal worden, althans niet dit jaar. Zoals de meeste mannen wellicht, ging bij mij even het licht uit telkens deze schone haar eruditie etaleerde. Helaas leverden deze tijdelijke verdovingen van mijn verstandelijke vermogens geen energiebesparing op. Wat ik uitspaarde aan neuronale activiteit betaalde ik terug via een verhoogde hormonale productie, een durale-zak-balzak-operatie, voor wie het graag plastisch verwoord ziet. De mannelijke intelligentie wankelt bij het minste zwoele windje.

    Meisjes, vrouwen,
    slimme blondjes,
    grijp uw kans,
    schud die kontjes,
    breng de heren uit balans,
    mep ze minzaam in de touwen
    breek voor uw geslacht een lans,
    laat hen salivaties brouwen.


    De weg naar de top is geplaveid met eikels van venten. Vrouwen die de hoogste eretitel ambiëren kennen geen genade. Zijn heerlijke zwakheden kennen ze wel.

    Mijn advies voor het volgende seizoen:

    Breng de mannen in extase,
    hits ze op tot geile bokken,
    sexy laarsjes, minirokken,
    een dirty-mannen-mind massage.
    Verdrijf hun bloed naar lagere oorden,
    met speelse ambigue woorden,
    kleur uw lippen vurig rood,
    kruip bij de vijand op de schoot,
    hij zal voor u zijn vriend vermoorden.
    Dan zal u lachen in de lens,
    als eerste slimste vrouw en mens.

    01-02-2007, 13:18 Geschreven door Alex Oom  


    31-01-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mensen zijn uilen.



    Nee, dat zijn ze niet, en toch weer wel ! Niet, omdat wij homo sapiensen geen nachtdieren zijn. Als wij ons in het duister buiten wagen hebben we steevast verlichting bij de hand. De kat hoeft geen knijpkat mee te zeulen. Aan wat sterrengefonkel of flauw maanlicht heeft het beestje al genoeg. En is het werkelijk pikkedonker, dan vindt ze haar weg op de tast. Voor de mensapen koos de evolutie een andere weg. Net als de meeste andere apen zien ze slecht in het donker. Je kan als mensaap dus beter geen energie verspillen eens de zon achter de kim verdwijnt. Mensapen slapen 's nachts ! Wij, naakte mensapen, zijn uilen . Jawel, uilen zijn wij dus. We denken dat we katten zijn. Hang een spot boven onze kop en we kunnen op stap, vergeet de zonnewijzer, wij zijn zoveel wijzer. Meer dan 400 000 Belgen werken 's nachts. Zegt u gerust: Ze hebben ervoor gekozen. Ik zeg u: Dat deden ze niet. Tuurlijk, ze bestaan, de nachtraven, de uitzonderingen die de nacht prefereren als werkterrein. Maar dat zijn er lang geen 400 000, geloof me. Voor de meesten van ons geldt : Wie vrij kan beslissen ligt voor twaalven in bed. Zelf ben ik een avondmens. Voor tien uur zal je me zelden in mijn nest vinden. Toch is ook bij mij het beste eraf eens de grote wijzer de twaalf nadert. Van kat of kater spelen, daar komen ongelukken van. Iedereen weet het, niemand doet er wat aan. Integendeel, de evangelisten van de vrije markt verkondigen het geloof in de 24-uur economie. In de geglobaliseerde economie doet niemand ooit het licht uit. Op ieder tijdstip van de dag mag de markt u uw warme donsdeken van het wakende lijf trekken.

    Wie indommelt bevriest. 't Speelt geen rol wat u verkiest. Wie niet volgt, verliest.


    Wakkere mensen houden mensen wakker. Als u ooit in een slaapzaal overnacht hebt, dan weet u dat. In de economie is dat niet anders. Als vrachtwagens 's nachts leveren, moeten er magazijniers wakker blijven om de goederen te ontvangen. En als de goederen toch 's nachts geleverd worden, waarom ze dan niet meteen gebruiken in het productieproces. Stockeren kost nu éénmaal geld. En zo gummen wij langzaam het donker uit, wordt de nacht steeds lichter. De wereldeconomie is een cultureel gegeven, een kunstgreep. Maar mensen zijn niet van plastiek, ons vlees en bloed gehoorzaamt oudere wetten, biologische wetten. Wie zijn natuur verloochent, gaat ten onder.

    31-01-2007, 12:33 Geschreven door Alex Oom  


    30-01-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Steen door de ruiten.



    Ik keek door mijn verrekijkvenster
    naar een wereld gelikter en frisser,
    naar een stralend ge-bit,
    door niets nog besmet,
    naar tanden zo wit,
    zo 'n hemels pakket,
    van heilige grond,
    van keel
    en van mond.

    Zo veilig,
    zo kilogezond,
    zo megalodromen,
    zo giganteske dollarstromen
    Aanschouw deze appel,
    tot wappel verbouwd,
    byte hier allen in,
    tot vergeving van uw zonden,
    nooit meer bedeesd voor gutsende wonden,
    bijt en blijf mijn volgeling,
    tot in eeuwigheid gebonden.
    Ze lonkte en pronkte,
    zij, gladde slanke sister sisser.
    Later bleek er geen verwenster.

    30-01-2007, 13:51 Geschreven door Alex Oom  


    29-01-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Van kont tot mond.



    De Queenslanders moeten aan het riool. Alzo het verdict van Peter Beattie, premier van de betreffende Australische deelstaat. Door de aanhoudende droogte in het oosten van Australië daalden de drinkwaterreserves er naar een alarmerend niveau. Deze ontwikkeling noopte Beattie tot ingrijpen. Zijn verkiezingsbelofte tot het houden van een referendum over de aanpak van de drinkwaterproblematiek schoof hij resoluut opzij. Voortaan zal Queensland zijn burgers laven met gezuiverd afvalwater. Voor velen wordt dat even slikken. Even, want natuurlijk zal dat tweedehands water perfect drinkbaar blijken. Water is water. Of je nu begint met gletsjerijs of pispotnat, aan het eind van het proces komt er smetteloos H2O uit de kraan. Vers water bestaat niet, alle water is hopeloos versleten. Het gevaar bestaat dus dat de Australiërs snel zullen wennen aan het drinken uit het riool. Het symptoom is bestreden. De zieke hervat zijn gewone leventje. De ware oorzaak van zijn kwaal wordt ongemoeid gelaten. Die kwaal heet 'TE'. Aussies, jullie gebruiken te veel stroom. Rivierwater bedoel ik dan, of, Aussies, jullie zijn met te veel. Dit land is te droog voor twintig miljoen slurpende mensen. Die randjes eiland waarop jullie vertoeven, dat zijn strookjes woestijn met amnesie, onthoud dat toch een keer ! Wie zijn leefomgeving uitperst kraakt de natuurlijke kringlopen. Waar de natuur miljarden jaren perfect in staat was het ge-urineer en gedefeceer van miljarden beestjes op te vangen zwicht ze thans onder de menselijke smurrie. En wat doet die mens dan ? Hij kortsluit de cirkel. Hij creëert een sluipweg die het traject van kont tot mond verkort. Wel zonde dat deze kunstoplossing hopen energie gaat kosten want energieverbruik gaat meestal gepaard met CO2-uitstoot. En waar leidt die CO2 toe ? Inderdaad, volgens de overgrote meerderheid van klimaatwetenschappers versterkt CO2 in de atmosfeer het broeikaseffect. Waardoor Australië wellicht nog meer zal opwarmen. De droogte neemt toe, de Aussies worden nog dorstiger. Need I say more , mister Beattie.

    29-01-2007, 22:51 Geschreven door Alex Oom  


    28-01-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De motor maakt de koers.


    Het werd weer fraai in beeld gebracht, het WK veldrijden. Een ietsje te fraai mag wel gezegd. Zo dicht zat onze staatszender met zijn neus op het wielercircus dat hij deel werd van het spektakel. Een motor met cameraman raakte een plastieken afbakening waardoor deze als een volleerd obstakel pal voor de fiets van Bart Wellens ging postvatten. Gevolg: Zowel Bart Wellens als Sven Nys, nummer twee en één op de UCI-ranglijst, gingen onzacht tegen de vlakte. Beide toppers zouden hierna niet meer in de kop van de koers terugkeren. De onzalige interventie van de VRT-crew werd later afgedaan als een accident de parcours, het noodlot, één van die dingen die gebeuren. De benadeelde renners bleken na de wedstrijd te moegestreden om het voorval aan te kaarten. Een zichtbaar geïrriteerde Bondscoach Rudy De Bie deed even zijn beklag maar verdween even snel weer uit beeld. De flater van de VRT werd bedekt door een golf van feestvreugde. Wij, de Belgen stonden alweer op het hoogste schavotje. Zo komen de jongens en meisjes van de Reyerslaan wellicht goed weg. Een foutje, sorry, zal niet meer gebeuren.
    Ik zie hier echter meer dan toeval. Het motorincident staat symbool voor de verstrengeling tussen de VRT en het wielermilieu. De VRT monopoliseert het wielergebeuren in België. Verslaggevers worden zelf fervente wielertoeristen. Er ontstaan vriendschappen tussen renners en reporters. Het veldrijden als minisport heeft de camera's van de VRT nodig om te overleven. Probeer dan maar eens nee te zeggen als je mecenas met allerlei vreemde voorstellen komt zoals 'veldrijden achter dernies'. Deze situatie moest gewoon tot uitschuivers lijden. De VRT zou er goed aan doen weer wat meer afstand te nemen van haar onderwerpen.
    Je doet verslag of je participeert. Een middenweg bestaat niet. Ook sportjournalistiek moet kritisch zijn. Een echte sportjournalist zwijgt niet minzaam als de kersverse wereldkampioen verklaart dat hij nog een paar jaar door wil gaan in navolging van Mario De Clerck, die ook laat in zijn carrière nog erg succesvol was. Een echte sportjournalist stelt dan de voor de hand liggende vragen, namelijk: Waren die overwinningen van De Clerck wel koosjer ? Hoe moeilijk is het voor een ouder wordende renner om te weerstaan aan de verleiding zijn heil te zoeken in dopinggebruik als deze voelt dat hij de jongere garde steeds moeilijker kan volgen ? Daar maak je geen vrienden mee, dat klopt. Maar dat hoeft ook niet. Je bent supporter of reporter. Een derde weg bestaat niet. Dus, snijd door, die navelstreng. 't is lossen of botsen !


    28-01-2007, 23:44 Geschreven door Alex Oom  


    26-01-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Van vriend tot vent.


    Zal ik voor u de rotvent spelen,
    als gij dat wilt vermom ik mij,
    als pooier, ploert of hoerenloper,
    ge zegt het maar, ik sta u bij.

    Ik zal u vieze ziektes schenken,
    die ik van sletten heb gekregen,
    ik zal u met dedain bedenken,
    mijn harde hand zal op u wegen,
    ik zal met u de vloer aanvegen,
    ja, ik bedien u op uw wenken.

    Gij kunt mij dan met recht verwensen,
    mij uitschot noemen en crapuul,
    mij zwart gaan maken bij de mensen,
    als slappe lul en minuscuul,
    een lafbek, loser zonder censen.

    Ge moogt verwijten naar mij smijten,
    of vaatwerk als dat beter voelt,
    ge moogt mijn schoonste dassen splijten,
    alles wat uw woede koelt,
    ik weet, het is niet slecht bedoeld,
    uw dagen wegen soms te zwaar.
    Als het moet, dan moet het maar.

    Daarna moogt gij mijn wonden blussen,
    met kussen, kussen, kussen.

    © Alexohm 2007

    26-01-2007, 11:49 Geschreven door Alex Oom  


    25-01-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lang leve de koning !



    Nu was het weer aan de oudste. Die vond het blijkbaar welletjes dat zijn komisch broertje alle aandacht naar zich toe trok. Het was tijd dat de pikorde werd hersteld. Want als het op stommiteiten aankomt dan komt hem en hem alleen het recht toe de kroon te spannen. Filip van België heeft gesproken. Amen.

    Het evangelie volgens Filip:

    "Ik eis dat u eerbied betuigt voor mijn functie en ontzag en respect toont voor dit huis. Anders kan het niet dat u hier aanwezig bent. Als u op dezelfde manier blijft berichten, bent u niet langer welkom." (Bron: De Standaard)

    "U moet ontzag en respect voor mij hebben, want ik ben de volgende koning" (Bron: Het Laatste Nieuws)

    Filip waant zich blijkbaar nog in het ancien regime. Iemand moet de kerel bij de tijd brengen, en snel. Wat had onze kroonsprins nu verwacht ? Dat de heren Desmet en Van Den Driessche na zijn misprijzende woorden het paleis achterwaarts zouden verlaten, het hoofd ter hoogte van de knieën ? Het is de prins die fluitend achteruitholt, het zelfgegraven zwarte gat tegemoet. Yves en Pol, die lusten er wel pap van. Prachtig materiaal voor hun gazet en gieren op de redactie. Geef onze kroonprins nooit een geweer cadeau want hij schiet zich dezelfde dag nog in de voet.

    Albert II is nu 72. Zijn broer Boudewijn overleed toen hij 62 was. Wat als -behoed ons voor dit onheil- onze koning morgen de pijp aan Maarten zou geven ... en de scepter aan Filip ! Dit land barst vandaag al bijna van de spanningen. Nu is hij nog flaterprins, straks flaterkoning ? Kan België zich wel een flaterkoning veroorloven ?

    Persoonlijke boodschap aan het ministerie van alternatieven:"Blesse mon coeur d'une langueur monotone !"

    25-01-2007, 12:28 Geschreven door Alex Oom  


    23-01-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De noviteiten van het nieuws.


    Moet je horen wat er nu weer gebeurd is in de wereld ! Hijgend kom ik de kamer binnen, met in mijn trillende rechterhand een stijf bevroren krant. Twee paar ogen staren mijn richting uit, in afwachting van schokkend wereldnieuws. "t Is Peter Van Asbroeck !". "Oh nee, niet Peter ! ", galmt de schreeuw uit twee monden tegelijk. En dan : "Zeg dat het niet waar is !" Waarop ik: "Helaas, het is wel waar. Werner moet verdwijnen. Thuis zal nooit meer hetzelfde zijn." Wat een domper op het ontbijtjolijt. Mijn schuld. Tegengif, snel ! "Wat een opluchting zeg", opper ik, "het heeft ruim een uur in beslag genomen, maar ze hebben hem terug gevonden. Hij lag te slapen in de kleedkamer." Op slag verdwijnt de ochtenddepressie. Met z'n drieën dansen wij de polonaise rond de keukentafel. Tchi-té, klap klap, olé. Tchi-té, klap klap, olé. Tchi-té .... Even later zitten we bij de koffie uit te hijgen. Een uitgelezen moment voor een pakkende culturele kop, proef ik en ik serveer: De zomer kleurt Japans ! Kijk hier, Dior ! Een driewerf "banzai" echoot door het huis. Wat zijn wij blij geïnformeerd.


    De keizer draagt geen kleren. Dit nieuws heeft niets om het lijf. En toch, ik las het op de voorpagina van het Nieuwsblad. Waarom er zoveel banaliteit de eerste bladzij haalt ? Mijn gok: Omdat de redactie van het Nieuwsblad meent dat de Vlaming snakt naar flut. Dat het lijden van de grijzende Werner hem meer interesseert dan de uitslag van de Servische parlementsverkiezingen. Die werden trouwens gewonnen door een uiterst rechtse nationalistische partij, een club met ene Seselj in haar midden, een kerel die eigenlijk in Den Haag terecht zou moeten staan voor misdaden tegen de menselijkheid. Dat kan ik ook wel lezen in diezelfde krant, maar dan wel op pagina 16. Nogal logisch als je ook kan uitpakken met een priapistische leguaan. Een reptiel met een permanente erectie verdient zijn stek op pagina 5. Zou het beest misschien aan het blauwe pilletje gezeten hebben ? U weet wel, het snoepje van Pfizer, dat bedrijf dat het, spijts een winst van 9 miljard dollar in het laatste kwartaal van 2006, toch nodig vindt om 10000 werknemers te ontslaan. 'Snijden voor de kwaal !', het nieuwste credo van het moderne personeelsbeleid. Dit massaontslag verbleekt natuurlijk bij de paal van een reptiel. Pfizers voornemen kreeg een plekje op pagina 26.

    Geen woord over die rare kwiet die nog steeds het Witte Huis bewoont. Die moet vannacht nochtans gaan speechen. Ik heb het over de jaarlijkse "State of the union" waarin de president van de Verenigde Staten zijn plannen voor het volgende jaar uit de doeken doet. Maar ja, wat heeft zo'n president uit een ver land nou aan invloed op mijn leven ... Het personeelsbeleid van 'Thuis', kijk, daar heb je nog wat aan in het dagelijkse leven. Wat Pfizer uitspookt, dat zal ons worst wezen.

    Wie Bush wil zien kijkt vannacht naar de Duitse zender ARD. Het rechtstreekse verslag van de 'State of the union' begint er om kwart voor drie. En wie wat moois wil zien, die kijkt naar boven vannacht. Naar een maanloze hemel vol sterrengefonkel. Probeer het eens. Het kost je niets.


    23-01-2007, 21:59 Geschreven door Alex Oom  


    22-01-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vriend Hein.



    Ja, zo is Hein,
    hij loopt op kousenvoeten,
    - wijl wij op lemen
    door het leven moeten -
    geruisloos door de gang.
    Geen bombardon,
    geen Turkse trom,
    hij zweeft.
    Wie leeft is bang
    voor Hein.

    Want magere Hein kent geen pardon
    en heeft een broertje
    dood aan flemen.
    Als hij een leven
    weg wil nemen
    dan maait hij,
    ook al laait het nog zo fel,
    Hein ontvoert ons naar de hel,
    waar de vlammen ons verteren,
    geen graag geziene reisgezel,
    maar inspireren
    doet hij wel.

    22-01-2007, 22:16 Geschreven door Alex Oom  


    21-01-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mooi niet.
    Velen voelen zich geroepen een eersteling te zijn in de states. Hillary de eerste vrouw in het Witte Huis. Barack Obama de eerste kleurling. Bill Richardson, gouverneur van New Mexico, de eerste president van Latijns-Amerikaanse afkomst. Het zou mooi wezen, het zou eens wat anders wezen. Wat ik verwacht ? De volgende president van de Verenigde Staten wordt opnieuw een man. Een witte, oude man met schone Amerikaanse roots.

    21-01-2007, 20:07 Geschreven door Alex Oom  


    19-01-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Er moet olie wezen.



    Veertien miljard. Zoveel dollars zag 'Big oil' door de neus geboord. Gedurende vele jaren profiteerde de Amerikaanse olie-industrie van subsidies voor het winnen van olie op zee. Bovendien genoot ze van een bijzonder voordelig belastingsregime. Genoeg gefeest, meende het Huis van Afgevaardigden. Met 264 stemmen tegen 163 schafte het de gunstmaatregelen af. Bij die 264 ook een hele resem Republikeinen. Ook zij hadden hun buik vol van het jarenlange vetmesten van de 'oliegarchen.' De hoge olieprijzen van de laatste jaren hebben de Petroleumbedrijven enorme winsten opgebracht. Zij kunnen het best stellen zonder steun van de Amerikaanse overheid. Eén en ander levert dus veertien miljard dollar op, veertien miljard die zal besteed worden aan projecten op het gebied van alternatieve energie en energiebesparing. Die veertien met negen nullen, dat lijkt een gigantisch bedrag. Niet alleen in uw ogen trouwens, ook ik zou even duizelen mocht ik ze morgen op mijn zichtrekening gestort zien. Minstens een minuutje. Wie deze stapel geld echter naast enkele andere 'Amerikaanse' stapels legt, kan zo de lilliputter van de Gullivers scheiden. Aan de oorlog in Irak -met een flinke schep sarcasme ook een energiemaatregel te noemen- hangt tot nu toe een prijskaartje van zo'n slordige 300 miljard dollar. Die stapel dollars reikt dus twintig maal hoger. En het budget van de VS voor het jaar 2006 bedroeg, schrik niet, 2700 miljard dollar, dat is bijna 200 keer zoveel dan die miezerige veertien miljard die nu beschikbaar komt voor het oplossen van het energievraagstuk. Je kan je met recht de vraag stellen of het de heren politici wel menens is. De kwestie 'energie' wordt duidelijk nog steeds niet als een crisis ervaren. Het eureka-potje voor energie zal dra veertien miljard dollar bevatten, het voederbakje van het Amerikaanse huisdier wordt jaarlijks met vijftien miljard dollar gespijsd. Men trekke zelf zijn conclusies.

    19-01-2007, 23:21 Geschreven door Alex Oom  


    18-01-2007
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het lied van de verleden geliefden.



    Ik zag ze in de etalage,
    net achttien jaar, een Dolly Doll.
    Het werd een vurige vrijage,
    ze bracht mijn holle hoofd op hol.
    Ik kocht haar ringen bij de vleet,
    ik gaf mijn hart en ziel cadeau,
    ik vond haar toen om in te bijten.
    Maar met de jaren kwam het leed,
    bleek haar liefde enkel show,
    en dra ontsproten de verwijten.

    Ik haat die hoer,
    die trut, die tang, die, pretentieuze sloer,
    er komt een dag dan draai ik haar een loer,
    ze drijft me tot dat zij zal drijven.

    Eerst dacht ik nog 't zal wel betijen,
    een kwade bui, het komt wel goed.
    Ik slikte al haar pesterijen,
    ik dronk een wijntje, zij mijn bloed.
    Ze vond mijn grapjes flauwekul,
    ze wou me niet bij haar in bed,
    ik was een loser, stonk naar lijken.
    Ze vond mijn fluit een slappe lul,
    ze speelde liever schuiftrompet,
    en daar stond ik dan bij te kijken.

    Ik haat die hoer,
    die trut, die tang, die, pretentieuze sloer,
    er komt een dag dan draai ik haar een loer,
    ze drijft me tot dat zij zal drijven.

    't Was op een vrijdag tegen vieren,
    ik kwam die dag wat vroeger thuis.
    'k Zag haar een blaaskwartet plezieren,
    twee paar trombones voor één muis.
    De heren blaakten van berouw,
    gauw naar de kindjes en de vrouw,
    de mijne vluchtte naar de keuken.
    Ik zocht mezelf een bijl en touw,
    terwijl ik sprak: "Ik hield van jou",
    sloeg ik haar lustig in de kreuken.

    Ik haat die hoer,
    die trut, die tang, die, pretentieuze sloer,
    er komt een dag dan draai ik haar een loer,
    ze drijft me tot dat zij zal drijven.

    © Alexohm 2007

    18-01-2007, 00:00 Geschreven door Alex Oom  


    Archief per week
  • 05/03-11/03 2012
  • 31/10-06/11 2011
  • 06/09-12/09 2010
  • 16/08-22/08 2010
  • 12/04-18/04 2010
  • 02/11-08/11 2009
  • 27/04-03/05 2009
  • 20/04-26/04 2009
  • 13/04-19/04 2009
  • 30/03-05/04 2009
  • 16/02-22/02 2009
  • 01/12-07/12 2008
  • 24/11-30/11 2008
  • 10/11-16/11 2008
  • 06/10-12/10 2008
  • 25/08-31/08 2008
  • 28/07-03/08 2008
  • 23/06-29/06 2008
  • 09/06-15/06 2008
  • 12/05-18/05 2008
  • 05/05-11/05 2008
  • 03/03-09/03 2008
  • 25/02-02/03 2008
  • 14/01-20/01 2008
  • 01/01-07/01 2007
  • 24/12-30/12 2007
  • 10/12-16/12 2007
  • 26/11-02/12 2007
  • 05/11-11/11 2007
  • 29/10-04/11 2007
  • 22/10-28/10 2007
  • 15/10-21/10 2007
  • 10/09-16/09 2007
  • 03/09-09/09 2007
  • 27/08-02/09 2007
  • 20/08-26/08 2007
  • 13/08-19/08 2007
  • 06/08-12/08 2007
  • 30/07-05/08 2007
  • 23/07-29/07 2007
  • 16/07-22/07 2007
  • 09/07-15/07 2007
  • 02/07-08/07 2007
  • 25/06-01/07 2007
  • 18/06-24/06 2007
  • 11/06-17/06 2007
  • 04/06-10/06 2007
  • 28/05-03/06 2007
  • 21/05-27/05 2007
  • 14/05-20/05 2007
  • 07/05-13/05 2007
  • 30/04-06/05 2007
  • 23/04-29/04 2007
  • 16/04-22/04 2007
  • 09/04-15/04 2007
  • 02/04-08/04 2007
  • 26/03-01/04 2007
  • 19/03-25/03 2007
  • 12/03-18/03 2007
  • 05/03-11/03 2007
  • 26/02-04/03 2007
  • 19/02-25/02 2007
  • 12/02-18/02 2007
  • 05/02-11/02 2007
  • 29/01-04/02 2007
  • 22/01-28/01 2007
  • 15/01-21/01 2007
  • 08/01-14/01 2007
  • 01/01-07/01 2007
  • 25/12-31/12 2006
  • 18/12-24/12 2006
  • 11/12-17/12 2006
  • 04/12-10/12 2006
  • 27/11-03/12 2006
  • 20/11-26/11 2006
  • 13/11-19/11 2006
  • 06/11-12/11 2006
  • 30/10-05/11 2006
  • 23/10-29/10 2006
  • 16/10-22/10 2006
  • 09/10-15/10 2006
  • 02/10-08/10 2006
  • 25/09-01/10 2006
  • 18/09-24/09 2006
  • 11/09-17/09 2006
  • 04/09-10/09 2006
  • 28/08-03/09 2006
  • 21/08-27/08 2006
  • 14/08-20/08 2006
  • 07/08-13/08 2006
  • 31/07-06/08 2006
  • 24/07-30/07 2006
  • 17/07-23/07 2006
  • 10/07-16/07 2006
  • 03/07-09/07 2006
  • 26/06-02/07 2006
  • 19/06-25/06 2006
  • 12/06-18/06 2006
  • 05/06-11/06 2006
  • 29/05-04/06 2006
  • 22/05-28/05 2006
  • 15/05-21/05 2006
  • 08/05-14/05 2006
  • 01/05-07/05 2006
  • 24/04-30/04 2006
  • 17/04-23/04 2006
  • 10/04-16/04 2006
  • 03/04-09/04 2006
  • 27/03-02/04 2006
  • 20/03-26/03 2006
  • 13/03-19/03 2006
  • 06/03-12/03 2006
  • 27/02-05/03 2006
  • 20/02-26/02 2006
  • 13/02-19/02 2006
  • 06/02-12/02 2006
  • 30/01-05/02 2006
  • 23/01-29/01 2006
  • 16/01-22/01 2006
  • 09/01-15/01 2006
  • 02/01-08/01 2006
  • 25/12-31/12 2006
  • 19/12-25/12 2005
  • 12/12-18/12 2005
  • 05/12-11/12 2005
  • 28/11-04/12 2005
  • 21/11-27/11 2005
  • 26/09-02/10 2005

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs