Ik ben Nand Ghys
Ik ben een man en woon in Kasterlee (België) en mijn beroep is Vlaams ambtenaar bij agentschap IWT.
Ik ben geboren op 12/08/1971 en ben nu dus 53 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: hardlopen, duatlon en sinds kort ook triatlon.
less talent, more excercises Een held is iemand die hard kan lopen omdat hij niet zo zwaar beladen is met hersenen ... of aan hardlopen heb je niets, je moet enkel op tijd vertrekken. Een blog van iemand die nooit de krantenkoppen zal halen met zijn prestaties maar des te meer geniet van elke stap vooruit ...
02-05-2014
Wedstrijdverslag Holvenjogging 2014
Eigenlijk was het de bedoeling 8,5 km te lopen met de bedoeling om mijn progressie tegenover de vorige editie enigzins te kunnen vergelijken. Toen deed ik er 36 min 46 sec over oftewel een gemiddeld looptempo van 4.20 min/km.
's Middags waren Tom en ik echter richting Kayakclub Geel-ten-Aard getrokken om een 2-tal kilometer in open water te zwemmen. Het was voor mij de ideale gelegenheid mijn nieuwe wetsuit uit te proberen. Ik had die weliswaar bij aanschaf in een zwembad getest maar niets gaat natuurlijk boven "the real stuff". Bij een luchttemperatuur van amper 13° stapten we het kanaalwater in.
Iets meer dan 45 minuten later kwam ik er weer uit ... en draaide daarbij als een tol. Mijn maag wierp zich op en ik had de neiging te moeten overgeven. Ik had dit ook al opgemerkt tijdens mijn deelnames vorig jaar tijdens de 1/8 triatlons in Retie en Balen maar nu was het wel een pak erger. Ik heb indertijd zelfs testen laten uitvoeren in het ziekenhuis om na te gaan of er iets met mijn evenwichtsorgaan aan de hand was maar dat bleek alvast loos alarm. Kristof wist me te zeggen dat het hoogstwaarschijnlijk komt doordat ik steevast langs één en dezelfde kant uitadem maar in een zwembad - waar ik toch ook regelmatig 1 uur en 2 kilometer lang in het water lig - heb ik daar nooit last van. Wel geen bemoedigende vooruitzicht met de triatlon van Geel op 11/05 in aantocht ... Gelukkig is het dan maar 500 meter zwemmen.
Terug naar de wedstrijd dan. Omdat ik de ganse namiddag als een oude vod op de zetel lag met fluwelen benen besliste ik om voorzichtigheidshalve maar voor de 4,7 km te gaan. Het zou trouwens mijn eerste publieke optreden worden met een T-shirt van CMC en ik zou er de sponsor waarschijnlijk niet mee plezieren om al meteen halverwege de wedstrijd er de brui aan te moeten geven .
De eerste kilometer liep ik naar mijn normen verschroeiend hard in 3 min en 46 seconden. Als je na 400 meter nog naast Peter Van den Dungen loopt (of is het Peter Van Den Bergen - zie uitslag ) dan weet ik dat het moment gekomen is om te temperen. De volgende twee kilometer liep ik terug in een menselijke 4 min 06 seconden. Tussen kilometer 3 en 4 (passage langs de zandstrook) trapte ik even op mijn adem en viel terug naar 4 min en 13 seconden. De laatste 700 meter kon ik opnieuw versnellen (looptempo van 3 min en 56 sec) en probeerde in een ultieme eindjump nog een voorganger in te lopen maar dat lukte me op 1 seconde na net niet.
Uiteindelijk de 4,7 kilometer in 18 min en 59 sec kunnen afwerken oftewel een gemiddeld looptempo van 4.02 min/km. Daar kan ondergetekende meer dan tevreden over zijn. Gelukkig ook dat ik niet voor de 8,5 km gekozen had want dat zou me dunkt toch een moeilijke bevalling geworden zijn.
Bij aankomst stonden Jan en Peter al minutenlang kou te lijden . Vooral Jan want die kon met een waanzinnige tijd van 15 min en 26 sec op de tweede plaats beslag leggen. En net toen ik uitgehijgt was liepen ook Lore, Tom en Kristof over de eindmeet dus dat zat allemaal nog mooi bij elkaar.
Voor de meesten CMC-leden alvast sportief succes toegewenst met hun deelname aan de triatlon van Lille.
De bestelling dateerde ondertussen al van ruim 6 maanden geleden maar maandagavond is mijn Italiaans raspaardje dan uiteindelijk gearriveerd. Weliswaar met het frame van 2013 ipv dat van 2014 (maar dat is een verhaal apart) en verder afgemonteerd met Sram Force22 compact TT, Marchisio T700 wielset, zadel ISM Attack, Stuur Deda Kronos en Look pedalen. Als het vanmiddag droog blijft zal hij voor de eerste keer van stal gaan .