sportnews
Foto
Inhoud blog
  • Verhuisd
  • Wanneer het sop de kool niet meer waard is
  • Marató de Barcelona
  • Over de zin en onzin van supportersprotest
  • De erfenis van Bikila en Gebreselassie
    Zoeken in blog

    Startpagina !
    Welkom op mijn blog!
    Een interessant adres?

    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    zinniemarieken
    www.bloggen.be/zinniem
    Willekeurig Bloggen.be Blogs
    liesjetoenoverlevenlevenwerd
    www.bloggen.be/liesjet
    Search Engine Submission - AddMe
    29-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Thomas De Gendt in Wonderland
    Thomas De Gendt verbaasde vriend en vijand met zijn podiumplaats in de Giro d'Italia. Maar De Gendt verbaasde vooral zichzelf. De nuchterheid die deze inwoner van Semmerzake aan de dag legde de afgelopen drie weken werpt finaal dan toch zijn vruchten af. 

    Met zijn podiumplaats roept De Gendt  in weze de hyperpecialisatie in de wielersport een halt toe. In een wereld van hoogtestages en uitvoerige testen in windtunnels rukte de minzame Waaslander gestaag op naar het podium. Zijn raid op de Mortirolo op de voorlaatste dag typeert perfect de manier van koersen van De Gendt. Terwijl de favorieten elkaar geen duimbreed toegaven en de koers tactisch op slot deden verzorgde De Gendt op zijn eentje het spektakel. In een wereld vol grijze muizen, gedwongen in een tactisch keurslijf, is de Waaslander in feite de vreemde eend in de bijt. 

    Thomas De Gendt is een van die weinige renners in het peloton die de wielerwereld al meermaals wist te verrassen. Vorig jaar maakte de wereld al kennis met De Gendt in Parijs-Nice, waar hij zowat alles en iedereen aan flarden reed. Vervolgens volgde zijn eerste selectie voor de Tour de France, waar hij de eerste weken sukkelde met zijn knie. Toch vond hij nog de drive en motivatie om in de afsluitende tijdrit in de top vijf te eindigen. Ook in de Tour was hij zijn onorthodoxe zelf, want in tegenstelling tot de rest van het peloton vond hij het niet nodig op te warmen voor hij zijn race tegen de klok begon. Vervolgens sloeg hij iedereen met verstomming toen hij doodleuk vertelde op trouwen te staan. Niks speciaal zal u denken, ware het niet dat hij zijn ja-woord geeft uitgerekend op de dag dat de Tour start. Managers, ploegleiders en wielercommentatoren, probeerden hem op andere gedachten te brengen, maar De Gend houdt voet bij stuk en zal dus in het huwelijksbootje stappen op het moment dat de Gilberts en Cancellara's van deze wereld op het startpodium in Luik beginnen aan hun Tour de France. 

    Op zoek naar zijn mogelijkheden en zijn talent is De Gendt er na anderhalf jaar experimenteren eindelijk achter dat zijn toekomst ligt in het rondewerk.  Niet in de klassiekers, niet in de kleinere rondes, niet in de eendagswedstrijden, maar in de drie grote rondes. Hij verteert als geen ander de opvolging van zware etappes en is doorgaans een van de friste renners van het pak in de laatste week. Als het van De Gendt afhangt duren grote rondes geen drie maar vier weken. De Gendt zal willens nillens toch de weg van de hyperspecialisatie moeten bewandelen. Zij het op deels op zijn eigen nonchalante manier. Hoewel hij het best functioneert in een rol als underdog zullen de favorieten hem deze keer niet zomaar vijf minuten cadeau geven. De marges aan de top zijn klein, maar in de reconversie van De Gendt tot ronderenner is er nog wel wat marge. Of De Gendt er ook het soort renner voor is om Spartaans en solitair te trainen in het hooggebergte zal nog moeten blijken.  Hopelijk verrast De Gendt mij ook een vierde keer. 


    29-05-2012, 09:56 geschreven door Nivek  
    21-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De nobele alledaagsheid
    Westerlo is er niet in geslaagd de eindronde met tweedeklassers te overleven. In de nasleep van de laatste thuiswedstrijd tegen Eupen raakte ook bekend dat trainer Ceulemans het na 11 seizoenen als T1 bij Westerlo voor bekeken houdt. Daarmee komt een van de meest begeerde trainerspostjes in ons land vrij. 

    Geef toe, wie zou er niet als trainer aan de slag willen bij Westerlo. Een club die nooit op negatieve wijze in het nieuws komt. Geen opdringerige voorzitter die zich met de opstelling bemoeit. Supporters die allesbehalve veeleisend zijn. Werkzekerheid, ook na een zoveelste verloren match. Manager Herman Wijnants mag zich de komende dagen verwachten aan een zondvloed van CV's en kandidaturen. 

    In vijftien jaar eersteklasse voetbal versleet de kempense club slechts drie trainers. Dat is gemiddeld één trainer om de vijf jaar. Het sprookje begon in 1997, toen de grijze zilvervos Jos Heyligen met Westerlo promoveerde. Nadien nam Heyligen, die bekend stond om zijn aanvallende speelstijl, nog twee seizoenen eerste klasse voor zijn rekening. Heyligen trok naar Genk en Ceulemans maakte zijn opwachting in het Kuipke. Zijn debuut in de Westelse dug-out was meteen een binnenkomer van formaat. In een knotsgekke wedstrijd werd kersvers landskampioen Genk getrakteerd op een 6-6 gelijkspel. Meteen een van de absolute hoogtepunten in de clubgeschiedenis. Ceulemans werd onthaald in Westerlo als een ster en werd naarmate de jaren vorderde meer een meer het boegbeeld van de club. Ceulemans was Westerlo en Westerlo was Ceulemans. Ceulemans werd geprezen omwille van zijn rust en kalmte. Zijn eerlijke analyses waren vaak een verademing en stonden in schril contrast tot de excuses waarin zijn collega-trainers zich steevast wentelden. Eerlijk en oprecht en op geen leugen te betrappen. Of zoals Hugo Camps het vandaag treffend verwoord in De Morgen als  'de nobele alledaagsheid'. Ceulemans was er ook de man niet naar om zijn spelers en plein public te vernederen. Als hij je iets te zeggen had deed hij dat onder vier ogen.

    Zijn aanpak was in de beginjaren een garantie tot succes. Mede door de sterke kleedkamer, met persoonlijkheden als Thans, Brogno en Schaessens, groeide Westerlo in enkele jaren uit van kneusje tot stabiele middenmotor. Conflicten werden vooral binnenskamer door de spelersgroep opgelost. Het was tevens een spelersgroep  die geen psychologische prietpraat nodig had om zichzelf te motiveren.  Zijn manier van werken inspireerde blijkbaar ook Club Brugge en in 2005 trekt de 'Caje' naar zijn Brugge. Met Herman Helleputte als nieuwe trainer koos Westerlo in de jaren na Ceulemans opnieuw voor de rustige standvastigheid.  Het voerde ondertussen wel een licht andere koers. Koos het in de beginjaren vooral voor uitgerangeerde Belgische (tweederangs)voetballers,  dan ging het anno 2005 meer en meer de exotische toer op. Een samenwerkingsakkoord met Chelsea en later ook Feyenoord zorgde voor een buslading Zuiders talent die op huurbasis hun geluk in Westerlo kwamen beproeven. 
     
    Na een mislukte passage bij Club Brugge keert Ceulemans in 2007 terug naar het vertrouwde nest. Westerlo sluit zijn verloren zoon opnieuw in de armen, maar bij de achterban lijkt de liefde dan al bekoeld.  Hoewel Ceulemans maar twee jaar weg was is er heel wat veranderd in de voetballerij. Westerlo bereidt zich in die periode voor op de nakende competitiehervorming, die het Belgisch voetbal een nieuw elan moet geven. Manager Herman Wijnants was tevens een van de pleitbezorgers van die hervorming. Een hervorming die uiteindelijk in 2012 zal leiden tot de degradatie van zijn Westerlo. 

    Mede door de inkrimping van eerste klasse en de verstrengde licentievoorwaarden verdwijnen de kneusjes uit eerste klasse.  Het grijze imago, waarmee Westerlo meer en meer worstelt, is de fans ook een doren in het oog. Omwille van de hervormingen en de grotere kans op degraderen laat Ceulemans zijn ploeg steeds behoudender voetballen.  In het seizoen 2008/2009 werd nog wel beslag gelegd op de zesde plaats, maar dat had het vooral te danken aan het boerenjaar van Jaime Ruiz.

     Ook het gebrek aan ambitie nemen de supporters Ceulemans steeds meer kwalijk. Gaat men in Mechelen volop voor Po1, dan is behoud de voornaamste doelstelling van Ceulemans.  Het moderne voetbal evolueert aan sneltreinvaart, maar aan vernieuwingen heeft de Caje een broertje dood. De massale verjonging van het Belgische trainersgild, met onder meer Glen De Boeck, Bob Peeters, HVH... zorgt voor een frisse wind in ons voetbal. De weg van de professionalisering lijkt voorgoed te zijn ingeslagen. Video-analyses van de tegenstander zijn vandaag de dag  dan ook de normaalste zaak van de wereld. Ook in Westerlo worden vandaag de dag video-analyses gebruikt. Guido Brepoels stak die bij STVV, afhankelijk van wat hij wilde vertellen, zelf in elkaar. Hij was daar wekelijks enkele uren zoet mee. In Westerlo houdt Frank Dauwen zich er mee bezig. Het typeert Jan Ceulemans, een ware analfabeet als het op computers aankomt. Anno 2012 bewandelt Ceulemans nog steeds de weg van de eenvoud. 

    Toch moet men het hem nageven dat ,ondanks de kritiek, Ceulemans steeds zijn minzame zelf bleef. Dat pleit voor hem en is een grote deugd in het hedendaagse voetbal. Het leverde hem als trainer enorm veel respect op in de voetbalwereld. Ook bij de supporters van Westerlo is het respect ten overstaan van Ceulemans nog steeds bijzonder groot. Men zal in Westerlo dan ook geen slecht woord horen over de persoon Ceulemans.


    21-05-2012, 23:43 geschreven door Nivek  
    30-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Alemannia Aachen-KSC Karlsruhe
    Aangezien ik voor een voetballoos weekend stond heb ik deze keer mijn heil gezocht in het buitenland. Net over de Duitse grens in Aken meer bepaald. Alemannia Aken speelde er zijn laatste troefkaarten uit om zich te verzekeren van het behoud. De tegenstander was rechtstreekse concurrent Karlsruhe. Alle ingrediënten waren dus aanwezig voor een spannende en intense pot voetbal. 

    Stel u vooral niet te veel voor van het niveau in de kelder van de Duitse tweede klasse. Aken-Karlsruhe was een van de slechtste wedstrijden die ik dit seizoen live in het stadion bekeken heb. De lamme tegen de blinde, slecht tegen slechter. Het was een draak van en wedstrijd. Geen opbouw van achteruit, het middenveld werd in beide kampen steevast over het hoofd gezien. Aanvallers die niet voorbij hun mannetje geraken. Een mens wordt daar niet vrolijk van. Het enige waar ze wel in uitblonken waren drieste tackles met de voet vooruit. Ik heb verschillende malen verstokt mijn adem ingehouden. Blijkbaar is dat daar de normaalste zaak van de wereld, want er werd niet eens geel voor gegeven. Een Belgische scheidsrechter had hier minstens twee keer rood getrokken, zonder te overdrijven.  

    Alemania Aken is al een heel seizoen verwikkeld in een felle degradatiestrijd. Voor een ploeg die thuishoort in de Bundesliga dreigt een rampscenario zich te voltrekken als het degradeert naar derde klasse. In Aken gruwen ze van de gedachte om tegen de tweede ploeg uit te komen van hun grootste rivalen in de streek. Alemannia-Aken-BVB II, daar wordt men in de Kaiserstadt Aken niet bepaald vrolijk van. De wedstrijd tegen Karlsruher bracht dan ook bijzonder veel spanning met zich mee. Blijkbaar genoeg spanning om 22.000 toeschouwers op een zondagmiddag zo gek te krijgen naar het stadion af te zakken. Zoals gezegd, voetbal was er niet te zien maar de inzet en passie maakten veel goed. 

    Sinds 2009 werkt Alemannia zijn wedstrijden af in het vernieuwde Tivoli. Een stadion van 32.000 toeschouwers. Zoals veel stadions in Nordrhein-Westfalen is er ook in het vernieuwde Tivoli nog steeds plaats voor Steheplätze of staanplaatsen. De zwart-gele muur van Borussia Dortmund mag dan wel indrukwekkender zijn, maar ook de  muur-van-Aken maakte indruk. Een staantribune van 12.000 toeschouwers achter de goal laat niemand onberoerd. Als dat zich vocaal in beweging zet komen de haren recht overeind. De akoestiek van het vernieuwde Tivoli Park is volgens de fans van Aken een pak slechter dan in het oude stadion, dat nog altijd overeind staat honderd meter van het nieuwe stadion. De fans van Aken kunnen het nieuwe stadion maar matig appreciëren, al beseft iedereen dat het het stadion een conditio sine qua non is om een overstap naar de Bundesliga te bewerkstelligen. 

    Aachen nam onmiddelijk het initiatief in handen, zonder daar echt veel mee te doen. Voormalig Duits international Odonkor liep te zwemmen op zijn flank en grossierde in slecht getrapte voorzetten. Waar is de Odonkor van 2006 naartoe, die naam maakte op het WK in eigen land. Odonkor heeft veel van zijn pluimen gelaten door zijn zware blessure in 2008 in Betis. De snelheid is ook al wat meer afgebot. Karlsruhe stelde daar niks tegenover en leek blij te zijn met een punt. In principe was een punt ook genoeg, want met nog een wedstrijd te spelen zou de voorsprong op Aken 3 punten zijn met meer winstmatchen. Dan was het wel nog afhankelijk van het resultaat van Hansa Rostock die op Union Berlin speelden. Overigens een knotsgekke partij die Tivoli meerdere keren met verstomming sloeg. Het werd daar uiteindelijk 5-4 voor Union berlin tot grote vreugde van iedereen aanwezig op Tivoli, incluis de zowat 2000 meegereisde fans uit Karlsruhe. 

    Na twintig minuten was het dan toch raak voor Aken. Op een van de vele corners kon Demai  zonder veel tegenstand binnen koppen. Tivoli ontplofte. De sfeer zat er gedurende heel de wedstrijd goed in en verscheidene keren kreeg de zwart-gele muur het hele stadion in beweging. "Steht auf, wenn man Aachener seit, steht auf, wenn man Aachener seit", waarna zelfs de business seats gehoor gaven aan deze oproep van de spionkop. Die was overigens gek genoeg verdeeld in twee kampen. Enerzijds had je de Aachener Ultras die in een uithoek van het stadion met pakweg honderd man hun eigen liederen zongen. Anderzijds had je geel-zwarte muur achter de goal met hun eigen repertoire aan liederen. Het bleef een vreemd zicht en voor mij niet de manier waarop er gesupporterd hoort te worden.  De tweede helft had nog weinig om het lijf. Het alom gekende verhaal van wel willen, maar niet kunnen. Na de wedstrijd stalen de fans van Karlsruhe nog even de show, maar de orde werd relatief snel hersteld. Deutsche Gründlichkeit  weet je wel, bijgebracht door de speaker in de rol van moraalfilosoof. "Muss es wirklich sein, muss es wirklich sein, klonk het verscheidene keren uit zijn mond waarna de rust vrij snel terugkeerde.  Al bij al een geslaagde middag, die zeker voor herhaling vatbaar is. 


    30-04-2012, 10:42 geschreven door Nivek  
    07-04-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Snobisme
    Parijs-Roubaix zal ook dit jaar niet onder de voet gelopen worden door een horde op sensatie beluste VIP's. In tegenstelling tot de Ronde, waar het bon ton is om als VIP te vertoeven, zal Parijs-Roubaix ook in de toekomst kunnen overleven zonder toestroom aan VIP's. 

    Of dit louter een principekwestie is langs de kant van Prud'homme of eerder door gebrek aan belangstelling laten we even in het midden. De wielergekte in Frankrijk rond april is nu eenmaal niet van die aard om er hele vipdorpen voor op te trekken. Toch heeft ook deze wielerklassieker alle troeven in handen om commercieel te worden uitgemolken. Er zullen ongetwijfeld een pak Franse bietenboeren bereid gevonden worden om hun akkerland een week te verhuren. Viptenten brengen nu eenmaal een pak meer geld in het laatje dan bieten, nietwaar. Vraag dat maar eens aan de landbouwers in de buurt van de Oude Kwaremont. Daar zijn ze hun geld nu nog aan het tellen. Het hele VIP-gebeuren in de Ronde van Vlaanderen heeft de holding De Vijver alvast geen windeieren gelegd. Voor het goedkoopste VIP-pakket moest 182 euro worden neergeteld. Daarvoor kreeg je friet-stoofvlees, toegang tot de VIP-tent en een parkeerplaats op ettelijke kilometers afstand van het gebeuren voor in de plaats.  Een leger van maar liefst 10.000 VIP's zag vorig weekend Boonen zijn derde Ronde winnen. Volgens Vandenhaute was dit een noodzakelijke ingreep om de Ronde overlevingskansen te geven.  Voor de wiellerliefhebber komt het eerder over als een poging om de winstcijfers naar omhoog te krikken. Voor het imago van de wielrennerij is dit alvast een slechte zaak. 

    Het VIP-gebeuren heeft een hele evolutie doorgemaakt in het wielrennen. Vroeger was je slechts VIP als je mocht meerijden in een van de pakweg honderd volgwagens. Het was een uitgelezen manier om de hoofdsponsors een pleziertje te gunnen. Het was vaak een heel gedoe en een kostelijke grap voor wielerteams om VIP's te ontvangen. Vaak volgde een rondleiding doorheen het rennerskwartier, een gesprek met de ploegleiding of een van de coureurs.  Een groot verschil met de hedendaagse VIP's is dat deze mensen een band hebben met de wielersport als sponsor of geldschieter Het wielrennen had er tenminste nog wat aan.  Nu wordt de term VIP te pas en te onpas gebruikt voor iedereen die zich wat meer kan permiteren. VIPPEN zou dan ook moeten worden opgenomen in De Grote Van Dale. Synoniem zou dan zijn "snobisme" of beter "aanstellerij". Want dat is het in feite. 

    Hopelijk blijft één van de oudste wielerklassiekers dit lot bespaard. De grote VIP-tenten die we in de Ronde willens nillens aanschouwden hebben immers niks  met onze wielercultuur van doen.  Dat heeft men in Noord-Frankrijk voorlopig nog goed begrepen. Al mag de heksenjacht op de echte wielerfans met mobilhome langs het parcours ook een halt worden toegeroepen. 


    07-04-2012, 12:46 geschreven door Nivek  
    26-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Boonen 2.0
    Voor wie er nog aan twijfelde: Boonen is back. Na twee magere jaren lijkt de Boonen 2.0 een ware metamorfose te hebben ondergaan. De scherpe kantjes zijn weggeveild en de goesting straalt er van af. 

    Boonen treedt met zijn zege in Gent-Wevelgem uit de schaduw waarin Gilbert hem twee volle jaren zette. Niets leek hem de voorbije twee jaar nog te lukken. Amper 6 zeges en een hoop frustraties en blessures waren zijn deel. Anno 2012 weet Lore geen blijf  meer met de door manlief gewonnen zegeruikers.  Zeven overwinningen boekte Boonen in het nog prille seizoen. Meer dan de voorbije twee jaar samen.  Voor de camera van de VRT verklaarde Boonen dat zijn voorjaar hierdoor al meer dan geslaagd was. Maar de fonkelende oogjes van Boonen vertelde ons een heel ander verhaal. Eentje dat nog lang niet ten einde is. De goesting waarmee Boonen vandaag de dag op zijn fiets kruipt werkt haast aanstekelijk.  Boonen vormt met zijn aanstekelijk enthousiasme de motor van het huidige succes van Omega Pharma Quick Step. Als de kopman het goed doet volgt in zijn zog meestal de rest. Al moet gezegd dat Boonen zich opnieuw als absolute kopman profileert. Iets wat de voorbije jaren niet altijd het geval was. Waar Boonen start, wordt opnieuw voor Boonen gereden. De manier waarop Steegmans zich gisteren dubbel plooide getuigt van veel vertrouwen in zijn kopman. Het is ooit anders geweest. 

    Nog een vaststelling is het feit dat Boonen zijn sprintersbenen opnieuw vanonder het stof heeft gehaald. Zijn sprint is opnieuw van dezelfde zuiverheid als toen hij nog massasprints won in de Tour. Dat Boonen in de Omloop verliest van Sepp Vanmarcke in de sprint lijkt niet meer dan een accident de parcours. In plaats van te twijfelen aan zichzelf grijpt Boonen nu elke kans en gaat hij (voorlopig) geen massasprints meer uit de weg. Boonen is opnieuw sprinter, al deed hij er de voorbije jaren alles aan om dat predikaat van zich af te schudden. Mss moet Boonen zijn herprofilering nog enkele jaren uitstellen en zich opnieuw focussen op de massasprints in de Tour. Het lijkt voor Boonen haast de enige mogelijkheid om in de Tour een rit te winnen, want welke kopgroep rijdt er nu met Boonen naar de meet. Vorig jaar liep Boonen er door een gebrek aan doelen verloren bij in de Tour de France. Vaak sprintte hij niet mee in tussensprints of vertikte hij het door te sprinten als hij zag dat hij niet kon winnen. De groene trui moet opnieuw een doel worden voor Boonen. Hopelijk heeft hij deze column daar niet voor nodig om dit in te zien. 

    Een tweede Boonen-hype lijkt in de maak. In de aanloop naar de Ronde zal Boonen meer dan ooit druk worden gesolliciteerd. Niet alleen door de media, maar ook opnieuw door Jan met de pet. Het zal hem ongetwijfeld deugd doen. Of hij opnieuw dezelfde fouten als in het verleden maakt valt te betwijfelen. Al durf ik er mijn hand niet voor in het vuur te steken. Boonen beseft nu eindelijk wat het wielrennen voor hem betekent. In het verleden durfde hij het wielrennen wel eens te relativeren. Misschien zorgde dat er mede voor dat gedurende een aantal jaren de teugels steeds verder gelost werden. Discipline en ijver betalen zich meer nog  dan in welke andere sport cash uit in het wielrennen. Hoe hij hier op langere termijn mee gaat omgaan is vooralsnog een vraagteken.  Maar met zijn verhuis naar de Kempen lijkt er nu ook standvastigheid te komen in zijn privé-leven. Iets waarmee hij de voorbije jaren vaak negatief het nieuws haalde. Boonen viel de voorbije maanden op geen strapatsen meer te betrappen en lijkt meer en meer op die ideale schoonzoon. Het is mee de basis gebleken van het huidige succes. 


    Tags:Tom Boonen
    26-03-2012, 11:51 geschreven door Nivek  
    19-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De waan van de dag
    In Nederland zijn ze het stilaan gewoon dat supporters verhaal gaan halen bij de technische staf na een verloren wedstrijd. Zo eisten supporters van PSV vorig weekend nog een gesprek met Rutten en Co na de nederlaag op NAC. En ook dit weekend was het weer prijs in Groningen. Maar ook ons land lijkt hier niet aan te ontsnappen. 

    Het begon heel kleinschalig en onschuldig. Zoals elk protest, de Arabische lente is immers ook begonnen met enkele kleine berichtjes op facebook.  Na de verloren wedstrijd op Westerlo trokken een handvol Genkse supporters de aandacht naar zich toe door de spelersbus te blokkeren. De aanwezige spotters en stewards zagen al snel het gevaar en probeerden met man en macht het nog prille protest te smoren op straffe van een stadionverbod. Het tegengestelde was echter waar. De groep werd groter en groter en het protest grimmiger. Slogans als Waar is die kampioen?, dikkenekken en zakkenvullers weerklonken steeds luider. De Genkse spelers bekeken het schouwspel vanop een veilige afstand. Met tranen in de ogen stond hulptrainer Pierre Denier de Genkse fans te woord. Die wilden een verklaring voor het falen van de in hun ogen "pseudo-vedetten". "Wij komen met 1300 supporters afgezakt en krijgen dan zo'n wanvertoning", was hun uitleg. Na dik een uur loste het protest op als een onvolgroeide windhoos in Tornado Alley.  Als voetbalsupporter kan ik de actie begrijpen, maar als buitenstaander lijkt het me allemaal toch wel heel kort door de bocht. 

    Genk werd tegen ieders verwachting in vorig jaar kampioen met bij wijlen wervelend voetbal. In tegenstelling tot voorgaande kampioenenjaren kon dit keer wel grotendeels de kern behouden worden in Genk. Enkel het vertrek van Courtois is een aderlating gebleken. Zonder het superseizoen van Courtois was Genk nooit kampioen geworden. Dat leken veel supporters zich gisteren aan de poorten van het Kuipke niet meer te herinneren. Verblind door het succes van vorig jaar en de smaak van de Champions League nog half in de mond lijkt het realisme onder de Genkse aanhang ver zoek.  Je moest geen raketgeleerde zijn om te voorspellen dat Genk een moeilijk jaar tegemoet zou gaan. Ook na het behalen van de vorig titels kende Genk het jaar erop een moeilijk seizoen. Genk is geen topclub zoals Anderlecht, Standard en Brugge, dat elk seizoen om de prijzen speelt. Genk is en blijft die fusieclub uit Limburg met hele hoge pieken en soms ook diepe dalen. Daar moet je als supporter van Genk mee leren leven. Toch is het dal van Genk dit jaar niet zo diep als velen ons willen doen geloven. De Limburgers hebben ondanks de nederlaag in het Kuipke alles nog zelf in eigen handen en scoorden samen met Anderlecht de meeste goals in de competitie. Mits winst tegen Gent speelt Genk ook dit jaar weer gewoon play off 1. 

    Hoe relatief supportersprotest soms kan zijn werd vorig jaar duidelijk in Amsterdam. Ajax kende toen voor de winterstop een serieuze dip en volgde op toen op serieuze afstand van koploper PSV.  Supporters van de harde kern (voornamelijk leden van vak 410 en de F-side) pikten dit niet langer en verstoorden toen de training van de Amsterdammers. Jan Vertonghen verklaarde achteraf serieuze angsten te hebben uitgestaan toen de harde kern het oefenveld bestormde. Voor alle duidelijkheid. Ajax kon dit jaar eindelijk de derde ster bijnaaien op het shirt na het behalen van de 30ste landstitel. Het toont hoe relatief zo'n acties wel niet zijn. Niet enkel de media leven meer en meer in de waan van de dag, maar nu dus ook de supporters. Je kan je afvragen wat het effect hiervan nog gaat zijn als na het zoveelste verlies de supporters aan de deur van het spelershome staan te protesteren. Supporters mogen van zich laten horen, maar dan als ultiem drukkingsmiddel.Als je ergens voorlaatste staat nadat alle sterspelers zijn verkocht.  Niet als je zoals in het geval van PSV, Ajax en ook Genk nog volop meedingt voor de prijzen.



    19-03-2012, 15:18 geschreven door Nivek  
    05-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hoe zou het ondertussen zijn met Westerlo?
    Westerlo heeft zaterdag niet enkel zijn zoveelste wedstrijd verloren, deze keer verloor het ook zijn ziel.  Spelers die niet meer te motiveren zijn, Goor die zijn ongenoegen uit in de pers,  Wijnants die zich halsstarrig blijft vastklampen aan Ceulemans. Het heeft al beter gegaan met Westerlo. De poort naar tweede klasse staat meer nog dan voor STVV wagenwijd open voor de Kempenaars. 

    De groeven in het gelaat van Jan Ceulemans worden met de week dieper.  Niet de tand des tijds is deze keer de boosdoener, maar wel de penibele situatie waarin KVC Westerlo verkeert.  Voor het eerst in 15 jaar krijgt Westerlo het degradatiespook op bezoek en het voelt zich daar kennelijk heel goed thuis.  Zo goed dat Westerlo na de 4-0 pandoering is afgegleden naar de laatste plaats in het klassement. Het moet een unicum zijn in de 15 jaar dat de Kempenaars in eerste spelen. 

    Jan Ceulemans heeft zich lange tijd kunnen verschuilen achter de rist geblesseerden. De blessurelast is zeker een van de oorzaken van het falen. Maar de geldigheid van dat excuus is reeds enkele weken/maanden verstreken. Jan Ceulemans heeft er zich kennelijk nog niet over gezet en wentelt zich week na week in zelfbeklag. Die gelatenheid lijkt nu ook in het team te zijn geslopen als een sluipend gif. Zoveel zelfbeklag kan niet goed zijn voor de strijdvaardigheid in het team. Net zomin een overvloed aan vrouwelijke hormonen goed is voor het mannelijk libido.  Iets of wat trainer zou door zoveel tegenslag juist de groepsbanden weten te versterken. Een wij-tegen-de-rest-van-de-wereld-gevoel proberen te creëeren. 

    Vraag maar eens aan Guido Brepoels, die het onmogelijke presteerde door STVV met een wel heel beperkte kern in eerste te houden. "As het voeballend nie lukt, dan moege er uwe kop veulegge". Brepoels' gezicht verkrampte toen hij deze gevleugelde woorden uitsprak in cultuurcentrum de Mixx in Herselt, waar ik twee maanden terug een seminarie over trainingstechnieken bijwoonde. Hij zei het met zoveel boosheid in zijn stem dat iedereen in de zaal aan zijn lippen hing. Sindsdien denk ik vaak terug aan wat hij toen die dag allemaal vertelde. Hoe hij trots vertelde over de manier waarop hij Anderlecht  twee jaar geleden afblufte door van in het begin van de match die mannen te gaan afjagen. Stvv won die partij, voor wie het zich nog kan herinneren. Spelend op de verrassing en de tegenstander mentaal destabiliseren en vooral het allerbelangrijkste uitgaan van de eigen sterkte. Dat is zowat het handelsmerk van deze flegmatieke Limburger. Eigenschappen die ik met de beste wil van de wereld niet terugvind bij Jan Ceulemans. 

    Steve McLaren trainer van Twente heeft er anders ook wel kaas van geten. Twente won dit weekend overtuigend op PSV en McLaren gebruikte een ongelukkige quote van Fred Rutten om zijn spelers te motiveren. Die had namelijk gezegd dat de wedstrijd tegen Twente waarschijnlijk een oersaaie partij zou worden, omdat Twente vanuit de organisatie zou spelen. De 2-6 einduitslag behoeft waarschijnlijk geen verdere commentaar. Om Westerlo in eerste te houden zal Ceulemans dus ook met zo'n kunstgreep moeten uitpakken. Aan Jan om te laten zien dat hij meer kan dan Westerlo in de middenmoot parkeren. Waar wacht je op Jan, dat handboek psychologie voor dummies moest al op het nachtkastje liggen. 


    05-03-2012, 20:54 geschreven door Nivek  
    26-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.The Cardiff Gladiators
    Er bestaan nog echte helden in het voetbal. Cardiff City hield gedurende 120 minuten heel Engeland in de ban in de finale van de League Cup. Het was uiteindelijk Liverpool dat als winnaar de trappen van Wembley mocht beklimmen om de beker in ontvangst te nemen. Maar één ding is zeker na zondag. Het voetbal in Wales zit meer dan ooit in de lift. 

    Liverpool was torenhoog favoriet om voor de 8 ste keer in hun bestaan de Carling Cup te winnen. Cardiff City, een subtopper uit de premier Ship, heette voor de wedstrijd nog een hapklare brok te zijn. Liverpool zou eindelijk een donkere periode afsluiten met een eerste prijs in 6 jaar. Decor was zoals gewoonlijk het magische Wembley, dat netjes gevuld was met 89.041 voetbalgekke Engelsen.  Het rood van Liverpool aan de zuidkant tegenover het tegen de zon afstekende blauw van Cardiff City aan de noordkant.  

    Dat het geen wandeling in het park ging worden werd snel duidelijk voor Liverpool. Hoewel Liverpool de eerste twintig minuten het betere van het spel had, was het uiteindelijk Cardiff dat via Mason op voorsprong kwam. Liverpool moest even herstellen van de klap, maar kreeg toch nog een handvol kansen voor de rust. Cardiff compenseerde het klasseverschil met een torenhoge inzet en de ploeg uit Wales mocht met een voorsprong gaan rusten. In de tweede helft kregen we hetzelfde spelbeeld te zien als in de eerste helft. Cardiff City vocht voor elke morzel grond en Liverpool kwam er  sporadisch doorheen.

     De wedstrijd tss de 6de in de Premiership en de 7 de uit de Premier League groeide stilaan naar zijn hoogtepunt. Supportersgezangen versterkten de stilaan op hol geslagen emoties van de supporters in het stadion. Geen doffe nietszeggende teksten als "Waar is dat feestje", maar volwassen songteksten als het refrein van "Three little birds" van Bob Marley.  De vermoeidheid begon bij sommige spelers van Cardiff City ondertussen zijn tol te eisen. Af en aan vielen spelers tegen de grasmat met krampen tot achter hun oren. Ploegmaats schoten ter hulp om de krampen te verdrijven. Een aandoenlijk beeld.  Mcnaughton alias de zilvervos werd als gevolg van krampen ook gewisseld. Het toont de onverzettelijkheid waarmee Cardiff streed. Nog liever sterven dan toe te geven aan hun lichamelijke beperkingen. De spelers van Liverpool hadden geen last van krampen. Onverstoord als een geoliede machine bleven zij zoeken naar openingen in het Welshe beton. Maar Cardiff hield stand en  er werd verlengd met twee keer 15 minuten en evt penalty's. De commentator had dan al verscheidene malen de woorden heroïsch en episch in de mond genomen. En zo voelde het ook aan. 

    You'll never walk alone galmde in afwachting van de verlengingen door het stadion. 40.000 luidkwelende kelen uit Liverpool brachten elk haartje op mijn lichaam overeind. Unesco moet haar Werelderfgoedlijst maar eens grondig herbekijken. Dit is Cultureel erfgoed waar we vaak al te licht overheen gaan. Ondertussen is de bal opnieuw aan het rollen. Liverpool scoort via Dirk Kuyt en de buit lijkt binnen. Maar met de allerlaatste restjes energie forceert Cardiff in de laatste 5 minuten een ware stormloop. Uiteindelijk valt de verdiende gelijkmaker in de laatste minuut wat tot een immense explosie van vreugde zorgt in het Cardiff-legioen. Penalty's moeten de beslissing brengen. De zenuwen lijken hier de grote spelbreker want de eerste twee penalty's worden gemist.  Ook Steven Gerrard miste zijn elfmeter. Neefje Anthony Gerrard, inderdaad familie, deed al niet veel beter en miste de beslissende strafschop. Het feest barstte los in Liverpool. 

    Cardiff City heeft het voetbal in Wales, waar al te vaak smalend wordt over gedaan,opnieuw  mee op de kaart gezet. Na de promotie van Swansea een zoveelste teken aan de wand. België zal de zege in Cardiff begin september niet op een presenteerblaadje krijgen.  Misschien moeten we een voorbeeld nemen aan de Cardiff Gladiators.  Zou men bij Cardiff City geen naamsverandering overwegen? The Cardiff Gladiators bekt bijzonder lekker. Daar moet iets of wat communicatiemanager toch iets mee kunnen doen ? Laat de marketingcampagne maar vast op gang komen. Met sierlijke krulletters mag men 26 februari 2012 bijschrijven in het heldenepos van The Cardiff Gladiators. Een dag om niet gauw te vergeten. 


    Tags:Cardiff City
    26-02-2012, 00:00 geschreven door Nivek  
    17-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Grootheidswaanzin
    Het EK lange baan zal dit jaar dan toch niet worden gezwommen in het Antwerpse Sportpaleis. De Europese zwembond LEN wil liever op safe spelen en kiest nu voor het Hongaarse Debrecen. Of Antwerpen hier rouwig om moet zijn is maar zeer de vraag. De megalomane eisen van het LEN deden Antwerpen uiteindelijk de das om, want ook in de sport regeert de grootheidswaanzin. Zelfs in crisistijden. 

    Het werkingsbudget voor het EK lange baan werd vooraf geraamd op een slordige 3,7 miljoen euro. Dat is veel geld voor een weekje topsport. Voor dat EK moest het Antwerps Sportpaleis omgetoverd worden tot een waar waterparadijs, met een olympisch bad en oefenbad.  De wedstrijden moeten immers door 5000 toeschouwers kunnen worden bijgewoond. Geen enkel van de negen 50-meter baden in ons land voldeed aan deze eisen.Na het afhaken van een van de belangrijkste sponsors is de organisatie van dit EK budgetair onhaalbaar geworden.  De kosten voor dit EK waren dan ook navenant. Een concertzaal ombouwen tot zwembad brengt natuurlijk de nodige kosten met zich mee. De organisatoren haalden hiervoor hun inspiratie bij het WK 2007. Dat WK vond toen noodgedwongen plaats in de Rod Laver Arena om aan de hoge eisen van het FINA te kunnen voldoen. Blijkbaar is enkel het beste goed genoeg in de ogen van de internationale zwemfederatie.  Organisatoren dienen zich meer en meer naar de wensen hiervan te schikken.   Het helpt als je een aantrekkelijk product kunt aanbieden (zwemmen, voetbal, honkbal, atletiek) en je de geïnteresseerde  steden tegen elkaar kunt uitspelen. Lokale overheden gaan soms ver in hun poging hun stad op de wereldkaart te zetten.  Hierbij worden er onrealistische beloften gedaan om toch maar een ander te kunnen aftroeven. Pas achteraf blijkt dat men hierbij te voortvarend te werk is gegaan. 

    In Griekenland denken ze voortaan twee keer na alvorens nog eens in de dans te springen om een of ander groot tornooi. Op het gebied van infrastructuur was Athene helemaal niet klaar voor de organisatie van de Olympische spelen met als gevolg dat 95 % procent van de infrastructuur nieuw moest worden gebouwd.  In totaal zadelde de Spelen Griekenland en Athene op met een kost van ruim 7 miljard euro, ofwel een dikke 2 procent van het BBP.  Het heeft Griekenland, in het licht van de huidige economische crisis, zeker geen goed gedaan. 

    Een ander schrijnend voorbeeld zijn de spelen van Montréal in 1976.  Montréal heeft 30 jaar nodig gehad om zijn schulden te kunnen afbetalen. De Olympische Spelen van 1984 in Los Angeles waren financieel gezien dan weer een groot succes. Met  de financiële fiasco's van de Spelen in Moskou en Montréal in het achterhoofd werd flink gesnoeid in de kosten. Zo koos men er voor om gebruik te maken van de reeds aanwezige infrastructuur. Een vélodroom en een complex voor de zwemwedstrijden was het enige wat nog moest bijgebouwd worden. De Spelen waren zo'n succes dat de stad zich opnieuw in de strijd heeft geworpen voor de organisatie van de spelen in 2028. Of LA er opnieuw zo goedkoop van af komt is maar de vraag. Om de concurrentie uit het Midden-Oosten en het verre oosten de baas te kunnen is er geld nodig. Veel geld. 

    Organisatoren gaan bijzonder ver om de internationale sportbonden gunstig gezind te stemmen. Een jaar voor de toewijzing van het WK voetbal aan Zuid-Afrika bracht Sepp Blatter, voorzitter van de Fifa, het land een werkbezoek. Hij vloog er onder andere in een sportvliegtuig over Kaapstad. Plots richt Blatter zich op en wijst naar beneden. "Daar aan de voet van de Tafelberg wil ik mijn stadion neerplanten". Midden in de wijk Green Point.  Hoewel het praktisch onbegonnen werk was om op die plaats een stadion neer te planten is men toch gezwicht voor de eisen van Blatter. Het was dat of helemaal geen WK in Kaapstad en Zuid-Afrika. Het Cape Town Stadium is momenteel een van de vele witte olifanten in Zuid-Afrika. Stadions die niet of amper nog worden gebruikt en amper onderhouden zijn.

    In tijden van crisis is het onverantwoord om nog kwistig om te springen met belastingsgeld. Het WK in ZA is in dat opzicht een historische vergissing, die het land heeft opgezadeld met een pak schulden. Als voorbeeld hoe het wel moet haal ik hier graag  Duitsland aan. De  economische draagkracht van een WK voetbal in dat land is er een pak groter, omdat de stadions er nog allemaal worden gebruikt en tot de nok gevuld zijn.  Het WK in 2010 werd mede omwille van het sentiment aan ZA toegewezen. Net zoals dat sentiment een grote rol speelde in de toewijzing van het WK rugby in 1995 aan datzelfde land. Maar in tijden van crisis is het toch raadzaam te kijken naar de economische draagkracht voor een tornooi. Ook moeten we af van die drang om alles altijd grootser te willen aanpakken. Wat is er mis met een simpel tornooi zonder franjes. Dit is dan ook een pleidooi om de grootheidswaanzin een halt toe te roepen. We moeten opnieuw terugkeren naar de basis van de sport, waar de omkadering en faciliteiten eerder een  bijzaak dan een noodzaak zijn.


    17-02-2012, 23:14 geschreven door Nivek  
    13-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Er zijn meer koersen dan alleen het WK Albert
    Beroepsernst. Sommige sporters hebben er te veel van, anderen dan weer veel te weinig. Tot de eerste categorie behoort Sven Nys. Niels Albert hoort dan weer thuis in de tweede categorie. 

    Het zijn de kampioenschappen die de mensen onthouden, liet Albert een week voor het WK weten aan al wie het wilde horen. Op een WK wordt geschiedenis geschreven, niet op een of andere parkcross in het midden van de week. De aanleiding tot het schrijven van dit stuk is de belabberde prestaties van de kersverse wereldkampioen na het behalen van zijn titel. Albert reed sindsdien geen deuk in een pakje boter meer. In Middelkerke, een koers om de Superprestige, kon Albert zich nog een beetje opladen en eindigde hij schijnbaar ongeïnteresseerd negende. Een dag later in Eeklo werd Albert elfde na Jan Denuwelare en godbetert Laurens Sweeck. Een wereldkampioen onwaardig. 

    Albert zou beter een voorbeeld nemen aan oude rot in het vak Sven Nys, die er altijd en overal voor gaat. In Middelkerke reed Nys zich het snot uit de neus om zijn leidersplaats in de superprestige te verdedigen. Nys moest het in de sprint nipt afleggen van Zdenek Stybar. Een dag later in Eeklo deed Nys nog beter en won hij een wedstrijd die er in feite niet meer toe doet. Het toont de beroepsernst van deze op en top professional. Waar Nys aan de start verschijnt kan de organisator er prat op gaan dat hij waar voor zijn geld krijgt. Dat is bij Albert hoegenaamd niet het geval. Je zou verwachten dat iemand die pas wereldkampioen is geworden zijn trui alle eer wil aandoen en op zijn minst probeert te strijden voor de dagzege. Het kan toch niet zo zijn dat het ineens stijl bergaf is gegaan met de conditie van de Balenaar dat hij er niet meer aan te pas komt. Als de wil ontbreekt om week na week te strijden in een van de mooiste disciplines van het wielrennen zou ik me als sponsor toch serieuze vragen stellen. Indirect schaadt Albert ook het imago van zijn sponsor BKCP. 

    Stilaan krijgt Albert het imago van goed-weer-coureur. Iemand die zich enkel kan motiveren als het er echt toe doet. Je zal als organisator maar pakken poen neertellen om Albert aan de start te krijgen. Nu valt Albert wel eens vaker te betrappen op een off-day, zelfs tijdens sommige klassementscrossen. Maar de wildgroei aan crossen in Vlaanderen werkt dit natuurlijk zeker in de hand. En kan je het Albert eigenlijk kwalijk nemen dat hij gretig langs de kassa passeert, zelfs al maakt hij er een trainingstochtje van. Cross is booming business in Vlaanderen en Albert en in zijn zog een heleboel andere renners profiteren daar optimaal van.  Maar geef mij dan  toch maar de ontembare vechtlust van iemand als Sven Nys, die er ongeacht de belangen bijna altijd voor gaat.


    Tags:cross, sven Nys, Niels Albert, goed-weer-coureur
    13-02-2012, 11:50 geschreven door Nivek  
    31-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Elfstedenkoorts
    Giet it Oan? Het moet ongetwijfeld door de hoofden spoken van miljoenen schaatsgekke Friesen. Nu de temperatuur onder het vriespunt is gezakt laait de Elfstedenkoorts opnieuw op in Nederland. Hoewel het nog te vroeg is om ons aan voorspellingen te wagen zijn de weersverwachtingen de komende weken bijzonder gunstig. 

    Een 17 de Elfstedentoch zit er dit jaar zeker in. De laatste dateert  toch alweer van 1997.  Hoewel de thermometer de afgelopen weken dikwijls flirtte met de 10 graden is het weer sinds begin deze week drastisch omgeslagen. We krijgen nu continentale koude Siberische lucht aangevoerd, waardoor het kwik serieus naar beneden duikt. Het ziet er overigens naar uit dat dit weer nog zeker tien dagen zal aanhouden. Dat het hier gaat om droge landlucht is een groot pluspunt. In 2009 vroor het ook de stenen uit de grond, maar een dikke sneeuwlaag op het ijs gooide toen roet in het eten. Die sneeuw zorgde er toen voor dat de ijslaag (een dikke 10 cm)  niet meer kon aangroeien. Om een Elfstedentoch te laten doorgaan is een ijsdikte van 15 cm vereist.  Om de aangroei van het ijs te stimuleren worden de komende dagen zo goed als alle poldergemalen open gezet. Hierdoor komt het water in de vele sloten die Friesland rijk is tot stilstand en zal het ijs makkelijker aangroeien.

    Niet enkel de rayonhoofden (meten de dikte van het ijs) houden zich vanaf deze week in gereedheid. Ook tienduizenden schaatsers hopen eindelijk hun droom waar te maken. Om de veiligheid van de deelnemers te garanderen laat de organisatie de Friesche Elfsteden  Maximum 16.000 deelnemers toe. Om u een idee te geven. Het totale ledenaantal van de Friesche Elfsteden bedraagt 70.000. Per lottrekking wordt de deelnemerslijst vastgelegd. Iedereen die die dag start in Leeuwarden hoopt diezelfde dag na een tocht van 200 km doorheen Friesland opnieuw aan te komen in Leeuwarden om vervolgens het Friese Kruis in ontvangst  nemen. Een medaille op de Spelen zou er haast naast verbleken. 


    31-01-2012, 13:20 geschreven door Nivek  
    10-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eddy Wauters: My way or the highway
    Eddy Wauters is niet langer voorzitter van Royal Antwerp FC . Met de clan Hofmans-verhaegen haalde Wauters uiteindelijk het Paard van Troje in huis. 

    Eddy Wauters is al sinds mensenheugnis verbonden aan den Antwerp. Eerst als speler, later in de rol zoals we hem nu kennen. Wauters hield het uiteindelijk 42 jaar lang vol op de voorzittersstoel. Hij was in zijn tijd geen begenadigd voetballer, meer op karakter dan op talent wist hij toch vier caps te verzamelen voor de nationale ploeg. Na de degradatie van Antwerp in 1968 werd Wauters een jaar later verkozen tot voorzitter met als taak de club terug naar eerste klasse te loodsen. In 1970 trad Antwerp opnieuw toe tot de elite van het Belgisch voetbal. 

    Wauters was een geletterd man. Op het einde van zijn voetbalcarriëre verzeilde Wauters in New York waar hij economie ging studeren. Of hij uiteindelijk voor het voetbal naar de States trok of voor zijn studies economie laat ik in het midden. Begin jaren 60 gaat Wauters aan de slag bij de toenmalige kredietbank (KBC group). Gestaag werkte Wauters zich op naar de top.  Toch is hij ook in de zakenwereld niet onbesproken en werd hij meermaals beschuldigd van fraude, maar zonder echt zware gevolgen voor. Net als op den Antwerp lijkt Wauters zich net dat tikkeltje meer te kunnen permiteren dan de rest. 

    Wauters had niet alleen een uitstekende neus voor zaken , maar ook in het voetbal maakte hij dikwijls de juiste keuze. Wauters kraakte je of maakte je. Vooral in het aantrekken van relatief onervaren trainers was Wauters bijzonder bedreven. De Rode Duivels hadden misschien wel nooit een legende als Guy Thys aan het roer gehad als die midden jaren zeventig niet bij Antwerpen terecht was gekomen. Wauters toonde zich van zijn nobelste kant door Thys te laten gaan naar de voetbalbond, iets waarvoor Thys hem zijn hele leven dankbaar is geweest. Ook de carriëres van Haan en Meeuws kenden een boost na hun passage op den Bosuil. Wauters wist ook altijd de buitenwereld te verrassen met het aantrekken van echte topspelers. Hans-Peter-Lehnhoff was daar misschien wel het beste voorbeeld van. HPL maakte midden  jaren tachtig furore bij zijn Duitse club Fc Köln.  Wauters zag in Lehnhoff de ideale patron om het team te versterken en naar nieuwe successen te leiden. Wauters vond enkele investeerders bereid te investeren in Lehnhoff en waagde de gok. Het aantrekken van Lehnhoff was een financieel risico, maar de gok pakte goed uit en Lehnhoff voetbalde zich in de geschiedenisboeken door met Antwerp de finale van beker voor bekerwinnaars te bereiken.  Het was Eddy Wauters ten voeten uit, balanceren op de rand van het (on)mogelijke. 

    Meeuws
    Eddy Wauters was net als in de zakenwereld ook bikkelhard op den Antwerp. Hij toonde zich vaak van zijn kleinste kant, of maakte cruciale vergissingen die het voortbestaan van de club hypotikeerden. Eind jaren tachtig kende Antwerp onder het sportieve zeggenschap van Georges Kessler sportieve hoogdagen.  Het was diezelfde Kessler die Wauters erop attent maakte dat een nieuw stadion prioriteit nummer één was om door te groeien naar de top. Onder meer Anderlecht was op dat moment een nieuw stadion aan het bouwen en Kessler voelde dat de tijd rijp was om te investeren. Het bestuur van Antwerp schaarde zich achter Kessler en de eerste stadionplannen verschenen ten tonele. Maar de liefde tss Kessler en Wauters bekoelde en gelijk werden de vergevorderde plannen voor het nieuwe stadion opnieuw opgeborgen. Wauters beseft achteraf, dat indien het stadion er toen zou zijn gekomen, het Antwerp waarschijnlijk helemaal anders was vergaan. Wauters maakte als voorzitter van Antwerp vele vijanden. Vraag maar aan Walter Meeuws. Meeuws deed het als opvolger van Kessler bijzonder goed. Antwerp won de beker in 1992 en bereikte de finale van de beker der bekerwinnaars het jaar nadien. Meeuws ging er dan ook vanuit dat hij net voor het afreizen naar Wembley, waar de finale plaats vond, een fel verbeterd contract kon ondertekenen. Het tegenovergestelde was echter waar.Wauters hield de boot af en  Meeuws voelde zich in zijn eer gekrenkt. In de aanloop naar de finale kwam het dan ook meermaals tot een confrontatie tussen de twee. Zo kon Meeuws het maar martig appreciëren dat de spelersvrouwen niet mee mochten naar Wembley op kosten van de club. Wauters laakte na afloop van de finale tegen Parma dan weer de opstelling van Meeuws (het geval Ratko Svilar). De media smulde van de vete tussen de twee. 

    Wauters is, zoals hierboven beschreven, in meerdere opzichten een controversieel iemand. Zo iemand die de meesten niet onberoerd laat. My way or the highway. Hij bracht de club zeker de nodige dosis miserie. Zeker in het nieuwe millennium had hij het moeilijk en moest hij de club meerdere keren van het faillisement redden. Maar hij was tevens de bezieler van de grootste successen van de club. Wauters vocht voor zijn club. Zocht naar oplossingen waar er geen waren en stond vaak persoonlijk borg voor de schulden van de club. Dat is misschien één van de redenen waarom de supporters hem nooit echt zijn afgevallen. Wauters regeerde even lang over Antwerp dan Boudewijn over België en dat verdient niets anders dan respect. Dat Wauters op een miezerige maandag in januari de deur wordt gewezen is bijzonder mistroostig. Boudewijn kreeg bij zijn dood een staatsbegrafenis waar veel staatsleiders jaloers op geweest moeten zijn. Die vergelijking gaat misschien wat ver, maar een beter afscheid dan dat hij nu gekregen heeft had de man toch wel verdiend.   Toch heeft Wauters dit voor een deel aan zijn eigen naïviteit te danken. Wauters zat vorig jaar verlegen om geld en haalde dan maar het duo Hofmans en Verhaegen aan boord, die juist waren uitgekocht in Beerschot en dus over geld beschikten. Het duo duwde Wauters stelsematig richting uitgang. Een eerste stemming kon Wauters nog ongedaan maken via de rechtbank, maar op 9 januari besliste de raad van bestuur dat het tijdperk Wauters was afgelopen. Wauters toonde zich een groots verliezer door in de miezerige regen de pers te woord te staan. Het ga je goed Eddy Wauters.



    10-01-2012, 00:00 geschreven door Nivek  
    28-12-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kerstvoetbal: Een vloek of een zegen?
    Kerstvoetbal, het is zoals het rookverbod op café. Ofwel ben je voor, ofwel ben je tegen. Als spelersvrouw verafschuw je het, voor de trouwe supporter is het een groot feest. 

    Er zijn verscheidene argumenten waarom kerstvoetbal een slecht idee is. Vooreerst moet er ook tijdens het kerstvoetbal ,zoals op elke normale speeldag, een beroep worden gedaan op de ordediensten, die op feestdagen sowieso al onderbemand zijn. De ordediensten dienen dus speciaal voor het voetbal een extra inspanning te leveren. De kosten voor ordehandhaving liggen tijdens de feestdagen een pak hoger en die meerkost wordt hoe je het ook draait of keert uiteindelijk op de belastingbetaler verhaalt. Een extra bijdrage vanuit de clubs, of de Pro League is maatschappelijk gezien niet meer dan terecht. Dan is er ook nog het aspect veiligheid. December 2010 toonde zich vorig jaar van zijn meest winterse kant. Het openbaar leven was gedurende een hele maand in de ban van het strenge winterweer. Desondanks werd er toch gewoon gevoetbald, hoewel dit onverantwoord was en supporters soms enorme risico's moesten nemen om in het stadion te raken. Gelukkig gebruikten de meesten hun gezond verstand en werd er massaal voor gekozen de wedstrijden thuis of op café te bekijken.Dan is er nog het etische aspect.  Kerstmis is een feest voor iedereen. Buitenlanders zijn genoodzaakt noodgedwongen de feestdagen in België door te brengen. Je mocht deze week geen weekendkrant openslaan of je werd geconfronteerd met de heimwee van een of andere exotische vogel die naar zijn thuisfront verlangde. De Belgische lotgenoten maken er ondertussen geen punt meer van, hun opofferingen zijn dan ook minder groot aangezien zij gewoon thuis de feestdagen kunnen doorbrengen. 

    Kerstvoetbal was anno 2011 een groot succes. De stadions puilden in tegenstelling tot vorig jaar uit en de omstandigheden om te voetballen waren ideaal. Geen ondergesneeuwde toegangswegen naar het stadion die door het tekort aan zout niet gestrooid werden. Supporters hoefden zich niet verkleumd van de koude op te warmen aan hun Gluhwein of warme chocomelk. Als we elk jaar een winter zouden beleven als in 2011 kan niemand er iets op tegen hebben en is kerstvoetbal een groot feest. Ik was maandag op Gent en de tribunes van het Ottenstadion baadden in een onvervalste kerstsfeer. Het stadion was met 11400 toeschouwers ook volledig uitverkocht en dat voor een wedstrijd tegen de voorlaatste in de stand. Ook Westerlo had opvallend veel bezoekende fans meegebracht uit de stille Kempen. Op Brugge zaten er dit weekend voor een match tegen Zulte 27000 toeschouwers terwijl dat er op een gewone zaterdag maximaal 23000 zouden zijn. Hetzelfde verhaal in Beerschot en de andere stadions. Enkel Lokeren bleef een beetje achterwege met maar 4000 toeschouwers. In ideale omstandigheden heeft kerstvoetbal dus zeker bestaansredenen. Het is voor veel supporters ook een ideaal excuus om te ontsnappen aan de feestdis of om eens met het hele gezin naar het stadion te trekken. Toch ook hier een puntje van kritiek. Boxing Day is in Engeland een enorm succes, omdat de wedstrijden in de vroege middag worden gespeeld. Ideaal om met het hele gezin naartoe te trekken. Het late aanvangsuur is voor veel gezinnen nu nog een struikelblok. 

    Als het van Ivan De Witte afhangt zou kerstvoetbal even vertrouwd moeten worden als MFL. Het draagvlak van een actie zoals MFL is enorm, omdat die juist gestoeld is op de echte kerstgedachte. De Pro League wil die positieve boodschap ook koppelen aan het kerstvoetbal . Onder het mom Our goal a better world werden de afgelopen dagen de wedstrijdshirts van alle Belgische eersteklassespelers geveild voor het goede doel. Dat bracht in totaal 57000 euro op.

    In ideale omstandigheden is kerstvoetbal een zegen voor de supporter. Toch moet men in de toekomst een scenario als vorig jaar zien te vermijden. Een algemene afgelasting naargelang de weersomstandigheden mag dan ook geen taboe meer zijn. De veiligeheid en het comfort van de supporters komt nog altijd op de eerste plaats. 


    28-12-2011, 00:00 geschreven door Nivek  
    19-12-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Analyse: STVV oogst wat het heeft gezaaid
    Je zal dezer dagen maar supporter zijn van STVV.  Als er één ploeg in België is waar supporters reden tot klagen hebben is het wel op Stayen. Binnenkort speelt STVV in één van de mooiste stadions van het land, maar of dat nog langer in eerste zal zijn is maar zeer de vraag. 

    We schrijven 9 april van dit jaar. STVV heeft zich ternauwernood weten te handhaven in eerste klasse en mag zich opmaken voor play off 2. Stvv speelt die dag zijn eerste thuismatch, al dekt die term niet volledig de lading. Stvv is namelijk uitgeweken naar Westerlo, omdat op Stayen de werken aan de ondergrondse parkeergarage zijn begonnen. De supporters morren en amper een handvol maakt de verplaatsing naar Westerlo. Nu gebeurt het wel vaker dat clubs omwille van aanpassingswerken aan het stadion uitwijken ( Anderlecht speelt in 2013 een heel jaar op de Heizel), toch moet het zuur smaken voor iedereen die STVV in het hart draagt. Een club moet vooruit denken en het nieuwe stadion zal de club ongetwijfeld extra mogelijkheden geven, maar dit mag nooit ten koste gaan van het sportieve. 

    Maar jaar in jaar uit lijkt men dat in Haspengauw te zijn vergeten. Zaterdag woonde ik in Herselt nog een uiteenzetting bij van Guido Brepoels, tot voor september nog trainer bij de kanaries.  "De twaalfde plaats van vorig seizoen mag gerust een wonder worden genoemd. De omstandigheden waarin ik moest werken waren verre van ideaal, wegens de veel te kleine kern van 18 spelers".  Hij voegde er in één adem aan toe dat al die spelers blij mochten zijn om in eerste te spelen, omdat ze elders nooit aan de bak zouden komen. Stayen is letterlijk en figuurlijk een bouwwerf, waar de architect met minderwaardige materialen moet zien te werken. Al lijken dit jaar vooral de fundamenten het te begeven. Met het vertrek van Brepoels is dit jaar voor een groot gedeelte de ziel uit het elftal verwenen. Immer de kracht van STVV. VDE is ongetwijfeld een goede coach, maar in Sint-truiden volstaat dat niet.  Hoe ging dat spreekwoord alweer. Je oogst wat je zaait.....

    Dan zijn er nog de fratsen van de heer Morenne, de nieuwbakken voorzitter van STVV. Is het om de aandacht af te leiden van zijn eigen falen, maar deze succesvolle zakenman lijkt almaar meer de pedalen te verliezen. Morenne, die de geplogendheden van het voetbal naar eigen zeggen nog aan het ontdekken is, trapt hierbij wild in het rond en ontziet hierbij niets of niemand.  Maar vroeg of laat keren zijn scherpe uithalen naar zowel de arbitrage als naar de concurrentie zich tegen hem. Morenne heeft met de aankomende transferperiode de kans zich als voorzitter te bewijzen, want dat er versterkingen nodig zijn staat als een paal boven water. Of er nog geld is voor versterkingen is een andere vraag. 


    19-12-2011, 10:48 geschreven door Nivek  
    08-12-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geloof in eigen kunnen Vs Macht v/h geld: 2-0
    Wie voor aanvang van de groepsfase in de Champions League had voorspeld dat zowel Basel als Apoël zich zouden plaatsen voor de volgende ronde zou men onmiddelijk in een dwangbuis hebben gestopt en naar het dichtsbijzijnde psychiatrisch centrum gestuurd. In Manchester was het dan weer pijnlijk ontwaken vanmorgen. 

    Apoël Nicosia is een Cypriotische club met een vergelijkbaar budget als  pakweg Mechelen of Zulte Waregem. Een slordige 8 miljoen euro. Ter vergelijking: het loon van Cristiano Ronaldo alleeb bedraag datzelfde bedrag. Het toont meteen de omvang van de stunt die de Cyprioten realiseerden. Ik was al eens eerder op deze blog onder de indruk geraakt van Apoël (zie reisverslag Porto-Apoël), maar had toen nooit gedacht dat zij de volgende ronde zouden kunnen bereiken. Apoël is geen bijzonder technische ploeg, maar een ploeg die het moet hebben van tactisch vernuft en inzet. Misschien speelt  ook de factor "geloof in eigen kunnen" hier een belangrijke rol. Voor de wedstrijd tegen Porto sprak ik immers enkele Apoël-fans en met een verlies hielden zij geen rekening en dat zag je ook terug op het veld.  Wie Been voor de wedstrijd tegen Chelsea bezig hoorde weet meteen waar het voor Genk is fout gelopen. Dat een ploeg uit een land met amper 700000 inwoners van zich doet spreken op het allerhoogste niveau moet ongetwijfeld onze Belgische clubs inspireren. Het is niet enkel de bankrekening die bepaalt of je in aanmerking komt voor de volgende ronde op het kampioenenbal. 

    Even opmerkelijk was de stunt van FC Basel. In een rechtstreeks duel om kwalificatie voor de volgende ronde waren de Zwitsers te sterk voor het grote Manchester United. Ook hier was de factor "geloof in eigen kunnen" alles bepalend. Een groep met Basel, Benfica en  het Roemeense Otelul leek op papier een kolfje naar de hand van Alex Ferguson. Onderschatting ligt hier ongetwijfeld aan de basis van het falen van de Mancunians. Toch is de kwalificatie van Basel niet geheel onverwacht. Het zwitserse voetbal bevindt zich al een tijdje in een positieve spiraal. Zo werd de Zwitserse U17 twee jaar geleden nog verrassend wereldkampioen en zijn de Zwitserse nationale jeugdelftallen anno 2011 te duchten tegenstanders. Dat FC Basel voor het eerst in haar bestaan de knock-outfase van de CL bereikt ligt dus ergens in de lijn van de verwachtingen. Clubs als Basel, Zürich en YBB beginnen stilaan de vruchten te plukken van hun hypermoderne stadions die werden gebouwd voor het EK in 2008. Het EK fungeerde met andere woorden als hefboomeffect voor die clubs. Datzelfde effect, zij het met enige vertraging, deed zich bvb ook voor in Portugal. Het is geen toeval dat drie Portugese clubs vorig seizoen de halve finales van de Europa League betwistten.  Benieuwd of hetzelfde effect zich in 2014 ook gaat voordoen in Polen en Oekraïne. Het toont nogmaals het belang aan van degelijke infrastructuur als basis van successen in Europa. Als je ziet hoe een club als YBB zijn stadion commercieel benut mag men niet verwonderd zijn dat een Belgische middenmotor als Westerlo er deze zomer kansloos werd weggespeeld. Hopelijk dringt dit ook door tot bij onze Belgische beleidsmakers.

    Als laatste wil ik nog enkele woorden van troost richten aan onze Nederlandse vrienden van Ajax. Op een bijzonder onfrisse manier werden zij gisteren geëlimineerd van het kampioenenbal. Ajax had in de laatste wedstrijd een bonus van drie punten en een doelpuntensaldo van +7  voor op Lyon en kon zich al opmaken voor de volgende ronde. Ajax verloor zelf zijn duel tegen een veredelde reserveploeg van Real Madrid, ondanks het feit dat twee geldige Amsterdamse goals werden afgekeurd. Dat Ajax zou verliezen van Real was op zich niet verrassend, wel het feit dat Lyon met 1-7 ging winnen op het veld van Dynamo Zagreb en OL op basis van zijn doelpuntensaldo door mag naar de volgende ronde. Of dit allemaal kosjer verlopen is laat ik voorlopig in het midden, maar de knipoog van een verdediger van Zagreb nadat Gomis scoorde is veelzeggend.

    Manchester was in 2011 ongetwijfeld de voetbalhoofdstad van Europa. Manchester United werd vorig seizoen nog met de vingers in de neus kampioen in de Premier League en Manchester City veroverde voor het eerst sinds de jaren 60 met de FA Cup opnieuw een prijs. Ook dit seizoen leek Manchester opnieuw zijn hegemonie te bevestigen. Man City staat sinds het begin van de competitie mee aan kop en Man U volgde aanvankelijk in het spoor. Dat zowel Man City als Man U nu hun geluk mogen gaan beproeven in de veel minder hoog aangeschreven Europa League is een serieuze domper. Zo blijkt eens te meer dat niet alles te koop is met geld. Misschien is dit wel het ideale moment voor Belgische clubs om zich Europees te tonen, nu de Europa Leagu een serieuze opwaardering krijgt met de beide clubs uit Manchester, Porto en Ajax. 


    08-12-2011, 11:02 geschreven door Nivek  
    24-11-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wie vult het vacuüm in?
    Binnen een drietal weken verdedigen de Belgische atleten in het Sloveense Velenje de eer op het EK veldlopen. Of er veel eer te halen valt voor de Belgen valt te betwijfelen. 

    Twee jaar geleden bracht Jeroen D'hoedt ons land nog in extase door in Ierland Europees kampioen veldlopen te worden bij de junioren. De toen 19-jarige D'hoedt vervulde zijn favorietenrol met glans en zette België opnieuw op de kaart. Maar van dat optimisme blijft momenteel niet veel over. D'hoedt verteert zijn overstap naar de elite moeilijker dan verwacht en de frele schouders van D'hoedt zijn niet opgewassen tegen de torenhoge verwachtingen die men hem stelt.  Die opgelegde druk is misschien een verklaring voor het tactisch blunderen van D'hoedt op het WK in Daegu, waar hij nodeloos energie verspilde door op kop te lopen in de reeksen van de 1500m en er op het einde niet meer aan te pas kwam.  Het is juist die bloedarmoede in ons land die ervoor zorgt dat tweederangslopers uit het buitenland ons land overpspoelen in de hoop toch enkele schamele kruimels mee te pikken. In het verleden hadden we al de passage van Mourhit. Zijn doublures van vandaag heten Dame Tasame (Ethiopiër die in België zijn kost verdient) en  Atelaw Bekele. Twee middelmatige lopers die met gemak het Belgische veldloopcircuit domineren. Het zegt veel, zo niet alles, over het belabberde niveau in ons land. 

    Persoonlijk zou ik het niet fijn vinden moest ik als topsporter geklopt worden door iemand die mijn vader of moeder had kunnen zijn. Ik zou met het schaamrood op de wangen afdruipen om vervolgens keihard te trainen. Veerle Dejaeghere heerst momenteel als  nooit te voren in  het veldlopen bij de vrouwen. Haar dichtste belagers, Sigrid Vanden Bempt en Sandra Schenkels, lijken ook dit jaar niet bij machte de hegemonie van de West-Vlaamse te kunnen doorbreken. Dejaeghere heeft al aangegeven er niets voor te voelen de Belgische eer op het Ek te verdedigen.   Momenteel is er geen enkele atlete in staat het vacuüm te vullen, waardoor we nog wel enkele jaren verstoken zullen blijven van successen. 


    Welcome to EXCHH Velenje 2011 from mountainattack.com on Vimeo.



    24-11-2011, 11:48 geschreven door Nivek  
    14-11-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Har(d)t voor de topsport: RIP Bobsam
    Gisteren zeeg diep in de tweede helft van SC Merksem-Kaart in eerste provinciale Bobsam Elejiko neer. Een hartslagaderbreuk is deze goedlachse immigrant uit Nigeria fataal geworden. Nochtans had dit drama voorkomen kunnen worden. 

    Het komt meer en meer in het nieuws. Voetballers die plotseling neervallen en roerloos blijven liggen. Hoewel voetbal niet door iedereen als een volwaardige sport wordt aanzien blijkt eens te meer hoe belastend deze sport wel niet is voor het menselijk lichaam. De vele brute contacten in combinatie met de fysieke uitputtingsslag die een wedstrijd met zich meebrengt verhoogt het risico op hartfalen bij risicopatiënten aanzienlijk.  Elejiko was in geringe mate een risicopatiënt. Bij Westerlo kreeg hij van de clubdokter het advies om op een lager niveau te gaan voetballen om het hart minder te belasten. Dat de hartproblemen destijds in zijn periode bij Westerlo aan het licht kwamen is geen toeval. De wereldvoetbalbond vordert namelijk al zijn aangesloten  leden sinds 2006 het Lausanne-protocol ter harte te nemen.Hierbij worden professionele sporters om de twee jaar gescreend.  Het hartfilmpje van Elejiko toonde afwijkende waarden, maar hij bevond zich in de grijze zone. Er was geen reden tot paniek, maar Elejiko kreeg de raad zijn voetbalgeluk op een lager niveau te gaan beproeven.  Een foutieve diagnose blijkt achteraf, die het hele procedee van verplichte screening in vraag stelt. 

    Elejiko liep niet te koop met zijn hartprobleem. Bij Merksem vielen ze dan ook compleet uit de lucht. Van het hartprobleem van Elejiko hadden ze tot dan toe geen weet. Het was het geheim dat Elejiko sinds die screening in 2007 met zich meedroeg en waar enkel Westerlo van op de hoogte was. Had hij schrik nergens meer aan de bak te komen of van het stigma dat op hem gekleefd zou worden indien hij er openlijk voor uitkwam? Waarschijnlijk wel. Eljiko heeft zijn leven in Nigeria opgeofferd om in België als voetballer zijn boterham te verdienen. Dan is het moeilijk om te stoppen met hetgeen wat je naar dit land heeft gebracht. 

    Een ander schrijnend verhaal, met gelukkig een betere afloop is dat van Anthony Van Loo. Deze jonge verdediger was een van de revelaties van Roeselare tot hij eind juni 2008 te horen kreeg met hartritmestoornissen te kampen. Volgens specialisten betekende dit meteen het einde van een beloftevolle carriëre. Maar Van Loo liet het hier niet bij, merk de gelijkenis met het geval Elejiko, en vroeg raad aan meerdere harspecialisten. Die raadden hem af nog ooit op het hoogste niveau te voetballen. Van Loo gaf echter de hoop niet op en mits de inplanting van een defribilator kon de jonge Van Loo zijn voetballoopbaan verder zetten. Tot die noodlottige negende juni 2009. Van Loo kreeg tijdens een eindrondematch op Antwerp een hartstilstand maar de ingebouwde defribilator redde hem het leven. Van Loo voetbalt nu nog bij KV Mechelen, waar hij vooralsnog weinig aan spelen toekomt. Van Loo moet toch eens hebben geslikt als hij het nieuws over Bobsam vernam gisteren vermoed ik.

    Ik pleit dan ook dat elke professionele sporter die zich in de grijze zone bevindt een verbod moet krijgen om zijn sport uit te oefenen. Maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan als je weet dat 40 procent van de mensen lijdt aan een of andere hartaandoening of een verhoogd risico loopt. Die hartaandoeningen zijn in de meeste gevallen niet levensbedreigend. Maar wie zich in het domein van de topsport begeeft stelt zijn lichaam danig op de proef. Die 40 procent is een ruwe schatting en omvat de gehele bevolkingsgroep. Bij de topsporters ligt dit getal beduidend lager.  Daarom pleit ik ervoor dat bij de minste afwijking voortaan een verbod tot professioneel sporten wordt uitgevaardigd. Zelfs één hartdode in de sport is er een te veel.  Verder pleit ik dat elke sportvereniging verplicht wordt tot de aanschaf van een defribilator, die reeds in verschillende bedrijven in geval van nood kan worden aangewend. Het kan niet zijn dat er kostbare tijd verloren gaat omdat men moet wachten op de hulpverlening. 

    Bobsam may you rest in peace, 
     


    Tags:Bobsam Elejiko
    14-11-2011, 20:58 geschreven door Nivek  
    01-11-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tottenham-Rubin Kazan
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Met Tottenham-Rubin Kazan zijn we meteen toe aan de laatste wedstrijd van mijn driedaagse kruistocht door Europa. Ik hoopte de sterren van White Hart Lane te zien schitteren , maar kreeg een veredeld jeugdelftal te zien. Hieronder het relaas van dag drie van mijn reis. 

    Ik was al vroeg wakker in Porto. Omstreeks half negen was ik klaar om uit te checken in Hostal Faria Guimaraes, een echte aanrader voor wie ooit in Porto moest vertoeven. Veel kwaliteit en service voor een betrekkelijk lage prijs. De crisis slaat daar heel hard toe en de uitbaatster was volgens mij al lang blij nog eens een gast over de vloer te krijgen. Mijn plan was om nog een uurtje te gaan chillen op het strand alvorens het vliegtuig te nemen naar Madrid. Onder een heerlijk zonnetje heb ik dan ook genoten van het uitzicht in de baai van Porto, waar reuzetankers af en aan het ruime sop kozen. Het plan om te gaan zwemmen heb ik wijselijk gelaten voor wat het was. Het water van de Atlantische Oceaan was me daarvoor iets te koud.  

    Maatpak
    Vervolgens ging het in sneltreinvaart richting luchthaven. Mijn reismakker, een weerspannige trolly, eiste even mijn volledige aandacht op. Het uitschuifbaar handvat had net de geest gegeven. Bijzonder onpraktisch als je die dag via Madrid naar Londen vliegt. Het vooruitzicht mijn trolly te moeten dragen maakte me op dat moment niet echt gelukkig. Het vliegtuig vertrok netjes op tijd voor een korte vlucht van nog geen uur naar Madrid. Ik ontwaardde opnieuw de Apoël fans waarmee ik de dag voordien naar Porto vloog. Deze keer was het boordpersoneel iets enthousiaster. Voetbal was opnieuw gespreksonderwerp nummer 1 op 10.000 meter hoogte. Het boordpersoneel had het anders wel slim bekeken. Door in de gunst van de Apoël fans te komen hoopten zij stiekem meer te kunnen verkopen. En het werkte wonderwel, want het oranje legioen leegde gretig hun portemonnees voor een veel te duur biertje of snack. Eenmaal geland had ik nog een dikke 2 uur vooraleer mijn vlucht naar Londen zou vertrekken. Ideaal dus om mijn knorrende maag te verblijden op een authentieke Spaanse Paella. Die smaakte mij bijzonder goed. Ik had nog een zee van tijd vooraleer ik mij in het gedrum aan de vertrekbalie moest begeven aangezien ik gekozen had voor priority. Tenminste dat dacht ik. Londen en Madrid zijn twee economische grootsteden, waardoor ik deze keer niet op een vlucht met voetbalfans zat. Voetbaletui's maakten plaats voor gladgestreken maatpakken. Ik zat met andere woorden op een vlucht vol zakenreizigers die allemaal priority vlogen. Met wat elleboogwerk wist ik toch nog een goed plaatsje aan boord te bemachtigen. Zowel voor als achter mij was de economische crisis het gespreksonderwerp van de dag. Het is eens iets anders. 

    Met een vertraging van 20 minuten aan mijn broek landen we dan uiteindelijk in Stansted Londen. Die vertraging kon ik echt wel missen omdat ik vrij krap zat in tijd. Ik had welgeteld 1 uur en 20 minuten de tijd om van de terminal en vervolgens de douanecontrole in het centrum van London te raken. Een onmogelijk opdracht zo leek. 

     In de Stansted Express richting Londen moet je dus nooit met euro betalen als het snackbartreintje passeert. Ik vroeg de man (volgens mij een Indiër of Pakistaan) achter het karretje of ik ook met Euro's kon betalen. Dat was geen probleem voor de man. Zonder zelfs maar de prijs te weten van mijn flesje Stella haalde de man mij over om met een briefje van tien euro te betalen. Ik zou het wisselgeld dan terugkrijgen in ponden. Op dat moment hadden alle alarmbellen in mijn kop moeten afgaan, maar versuft van de reis dacht ik er verder niet bij na. De man stopte mij 7,5 pond wisselgeld in mijn handen. Mooie deal dacht ik bij mezelf. Tot de man zich bedacht en het briefje van 5 pond uit mijn handen trok. In de plaats kreeg ik wat klein geld toegestopt. Ik vroeg om uitleg, maar kreeg die uiteindelijk niet. De man begon opeens een onverstaanbaar dialect te praten, waardoor ik dacht dat het wel in orde ging zijn. Aangezien ik niet vertrouwd ben met de Engelse pond kreeg ik pas achteraf door dat ik veel te weinig had teruggekregen. Het biertje zou me ongerekend 6 euro hebben gekost, tegen normaal 2 pond. Ik vloekte diep. Wie wordt er nu graag opgelicht, al is het maar voor 4 euro.  

    Kruising
    Om tien voor 8 arriveerde ik dan uiteindelijk in Tottenham Hale. De match zou binnen een kwartiertje beginnen, maar ik wist dus niet hoever het nog lopen was. Na wat rondvragen kon uiteindelijk een straatwerker mij de weg naar het stadion tonen. Neem een bus riep de man mij nog achterna, maar ik sloeg de woorden in de wind en begon te lopen zigzaggend doorheen het drukken Londense verkeer. Om kwart na 8, kwam ik dan uiteindelijk aan in het stadion. Na wat zoeken en een discussie over het feit of mijn trolly binnen zou mogen zat ik in de 20 ste minuut van de wedstrijd op mijn stoeltje. Net op tijd om het prachtige doelpunt van Pavlyochenko mee te pikken op vrije trap. Ik zei het nog tegen mijn Engelse buurman, die bal gaat in de rechterkruising binnen. Ja vast,  lachte de man. Maar mijn gevoel liet me niet in de steek, want beter kan je een bal niet in de kruising poeieren. Het stadion was betrekkelijk sfeerloos. Dat is normaal als het stadion maar vooer iets meer dan de helft is gevuld. Van de aanhang van Rubin Kazan werd ik ook niet bepaald vrolijk. Het leek wel een georganiseerde schooluitstap. Wat pomponnetjes en een muffe supporterskreet  (Rubin, Rubin, Rubin, Rubin) moesten Kazan naar de overwinning loodsen. Wat een triestige janboel dacht ik bij mezelf. Van het geklungel op het veld werd ik anders ook niet veel vrolijker. Een veredeld C-elftal moest Tottenham de drie punten bezorgen. Waar zaten Van der Vaart, Luka Modric, Gareth Bale en Assou-Ekoto? Ik zag ondertussen het betrekkelijke van mijn reis in. Kwam ik daarom van zo ver? Het spelpeil van beide teams was dan ook niet om aan te zien. Ik vermoed dat zelfs elke Belgische ploeg van dit Tottenham had gewonnen, en daar reken ik ook Rupel-Boom bij.  De warme chocomelk in het koude Londen tijdens de rust smaakte me evenmin. 

    Don't mention Arsenal
    Na de wedstrijd bracht ik dan maar een bezoekje aan de fanshop. Engelsen spenderen altijd onwijs veel geld in een fanshop. Ik denk dat ik me wel een uur heb staan vergapen aan allerlei soorten gadgets, waarvan je het bestaan nooit zou hebben vermoed. Ik kocht er een mooie drinkbeker en ging dan op zoek naar een gezellige pub. Viel me dat tegen, er was er maar eentje geopend. Nu goed ik naar binnen en een pint Fosters besteld. Die ging in tegenstelling tot de warme chocomelk eerder op de avond vlot naar binnen. Als vreemdeling blijf je niet lang onopgemerkt en ik raakte al vlug aan de praat met mijn buurman. Een hooligan van het eerste uur, die al 6 jaar het stadion niet meer binnen mag. Ik had gehoopt op smeuïge verhalen, maar het is blijkbaar not done voor die mannen om daar veel over te praten. In een onbewaakt moment liet ik me ontvallen sympathie te hebben voor Arsenal. Op het moment dat ik die woorden uitsprak wist ik dat ik een stommiteit aan het begaan was. Arsenal en Tottenham zijn namelijk aartsvijanden van elkaar. De man draait zich om naar zijn vrienden en begint te roepen. Hey lads, he's for Arsenal. He's fucking supporting Arsenal. Steeds meer blikken draaiden zich vertwijfeld in mijn richting. Ondertussen probeerde ik er mij uit te lullen, maar dat hielp niet echt. Een wijze tip voor wie in Tottenham komt, don't mention Arsenal.

     Aangezien ik om 6 uur mijn trein naar Brussel had vroeg ik de man of hij in de buurt geen toffe nachtclub wist. Er was er blijkbaar een in Acrinton, maar dat was een eindje buiten Londen. De man ging er zelf naartoe met wat vrienden en vroeg of ik geen zin had om mee te gaan, maar dat leek me geen goed idee. Ik verkoos me naar ST Pancras station te begeven, aangezien er na middernacht geen metro's of bussen rijden. Het wemelde er van de pubs en ik heb er mij tot een uur of drie super goed geamuseerd in een lokale pub met DJ. Versuft probeerde ik nadien de slaap te vatten op een houten bankje voor het station, maar dat was ijdele hoop. Ik was maar wat blij toen ik omstreeks 6 uur de Eurostar opstapte die me naar huis zou brengen, dromend van een nieuwe trip.


    Tags:Tottenham-Rubin Kazan
    01-11-2011, 00:00 geschreven door Nivek  
    26-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Fc Porto- Apoël Nicosia (part 2)
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Woensdag 19 oktober stond helemaal in het teken van Porto-Apoël. Ingeschaald op rang 2 op mijn ladder der verwachtingen. Toch werden de hooggespannen verwachtingen deze keer niet helemaal ingelost. Het spelpeil was van een bedroevend niveau. Enkel de Zuiders sfeer in het stadion kon mijn hartje bekoren. Hieronder het verslag van dag 2 van mijn trip. 

    Ik had mij het Madrileens nachtleven levendiger voorgesteld. Hoewel ik wel zin had in een feestje was het aanbod daartoe vrij beperkt. Puerta del Sol , waar ik resideerde, is bekend voor zijn vele nachtclubs, maar die hebben op dinsdag hun sluitingsdag. Ik besloot mijn zoektocht naar enig nachtelijk vertier omstreeks één uur voor bekeken te houden zodoende fris aan dag 2 van mijn reis te kunnen beginnen. 

    Guernica 
    Na een verkwikkende nachtrust rolde ik rond half 8 uit bed. Het hotel voorzag al zijn gasten in een continentaal ontbijt, maar dat had maar weinig om het lijf. Een klein achterafkeukentje deed dienst als een veel te kleine ontbijtruimte. Om mijn claustrofobische gevoelens enigszins te onderdrukken heb ik dan maar ontbeten op de kamer. Mijn vlucht naar Porto vertrok pas om 3 uur. Hierdoor kon ik toch nog iets van Madrid meepikken. Ik had reeds in België beslist dat ik mijn weinige vrije uurtjes ter plaatse zou opofferen aan een bezoek van het Reina Sofia. Het Reina Sofia, u allen ongetwijfeld bekend uit de lessen esthetica en/of geschiedenis, herbergt een van de meest waardevolle kunstcollecties in de wereld. Er hangen onder andere werken van Salvador Dali en Pablo Picasso. Vooral die laatste intrigeert me. Als 18-jarig broekventje heb ik mijn eindwerk gewijd aan deze vaandeldrager van het kubisme. Zijn meesterwerk Guernica,  een uiting van protest tegenover de gruwelijkheden van het Franco-regime ten tijde van de Spaanse burgeroorlog net voor wereldoorlog 2 zou uitbreken, hangt daar namelijk sinds 1992 ten toon.   Het imposante doek (8x4) vertelt het verhaal van het net gebombardeerde stadje Guernica. De chaos en paniek die de inwoners van het stadje ongetwijfeld hebben ervaren overvallen me meteen bij het bekijken van het doek. Voor Picasso, die het werk maakte naar aanleiding van de wereldexpo in Parijs, was het een manier om zijn ongenoegen te uiten.  Nu is het echter meer dan een simpel schilderij die de gevoelens van de kunstenaar blootlegt. Anno 2011 is Guernica één van de meest symbolische oorlogsmonumenten. 

    Johan Cruijff 
    Na mijn bezoek aan het Reina Sofia ging het opnieuw richting hotel voor het uitchecken en het oppikken van mijn trolly. Nadien nog een tussenstop gemaakt in Salamanca, waar ik voor amper 10 euro genoten heb van een bescheiden driegangendiner. De focus werd langzaam opnieuw naar het voetbal verlegd. Net voor ik opnieuw de metro opstapte die me naar de luchthaven zou brengen trok een klein winkeltje in voetbaltruitjes mijn aandacht. Ik bestudeerde nadrukkelijk de truitjes in de etalages. Valencia, Barcelona, Real Madrid, Celtic, ze lagen er allemaal te wachten op een koper. Ik ontwaarde ook het voetbaltruitje van Madrid, dat ik gisteren kocht net voor ik het stadion binnen ging, 60 euro maar liefst. Toch mooi 30 euro uitgespaard dacht ik bij mezelf.  Wat er niet lag te wachten op een koper was het truitje van Johan Cruijff, Diego Maradona en Marco Van Basten. Ze hingen er allemaal netjes opgelijst tegen de muur. Maar goed ik kon er geen verdere aandacht meer aan besteden want het vliegtuig zou niet op me wachten.

    De vlucht naar Porto verliep zonder noemenswaardige problemen, al zal de cabine crew al rustiger vluchten hebben meegemaakt. Het vliegtuig was voor de helft gevuld met luidruchtige Apoël fans. Het werd een geaccidenteerde vlucht, waarbij de Apoël fans zich niet onbetuigd lieten en meermaals de sfeer erin brachten. Mijn medepassagiërs konden het maar matig appreciëren. Ikzelf vond het wel iets hebben.  In de metro naar het centrum van Porto raakte ik natuurlijk vrij snel aan de praat met deze mensen, die mij de ware betekenis van het Ultra's gebeuren probeerden uit te leggen. Wat volgde was een interessant gesprek over de waarde die mensen hechten aan het voetbal en de plaats die het in hun leven inneemt. Meteen een van de antwoorden waar ik gedurende deze reis naar op zoek ben gegaan. Dat voetbal een belangrijke plaats inneemt in het leven van deze Cyprioten werd mij al vrij snel duidelijk. Overal in de stad zag ik oranje voetbaltruitjes opduiken,( Apoël speelt in het oranje). Na een half uur sporen bereikte ik eindelijk mijn hotel. Ik had nog ruim 3,5 uur voor de wedstrijd begon en heb die tijd dan ook gebruikt om even te verpozen op de hotelkamer. 


    Estadion Dragao 
    Porto beschikt over een uitgebreid metronetwerk dat het deels te danken heeft aan het voetbal, meer bepaald aan Euro 2004  Portugal was toen de gastheer.  Al de lijnen hebben dan ook bijna allemaal Stadio Dragao als eindhalte.  Ook het stadion van Boavista, enkel gebruikt in de groepsfase, en nu aan het verkommeren heeft een eigen halte. Zoals met bijna elke grote investering in Zuid-Europa is ook in dit geval het grootste deel gesubsidieerd door Europa. Een helde dure investering als je weet dat de ondergrond in Porto bestaat uit graniet, een van de hardste steensoorten ter wereld. 

    Ik had er zowaar een wedstrijd uitgekozen met de leidersplaats als inzet. Wie hier de drie punten pakte zou na drie speeldagen aan de leiding komen van de groep. Apoëlhad nog niet verloren en telde 4 punten. Porto eentje minder. Eenmaal aangekomen aan het Estadio Dragao had ik niet meteen een WOW-gevoel zoals ik dat gisteren wel had. Estadio Dragao ligt grotendeels ingebed in de heuvel waarop het is gebouwd. Je krijgt dan een Heizel-effect, waardoor het er langs de buitenkant een pak kleiner uitziet. 

    Het stadion biedt plaats aan 52.000 toeschouwers. Vanavond zullen er maar 35.000 aanwezig zijn, al lijkt me dat een te optimistische schatting. Nog snel even een blik werpen op de vele kraampjes voor het stadion en gewapend met sjaal betreed ik dan eindelijk het stadion waar de Apoël aanhang probeerde om met hun gezangen boven de muziek uit te komen. Dat lukt hen toch enkele keren. De match kende een hevig begin en Porto nam Apoël meteen bij de keel. na 17 minuten resulteerde dit in een vrije trap die door Hulk, de Ronaldo van Porto, laag in doel wordt getrapt. Nog geen vijf minuten later staan de bordjes weer gelijk na een heerlijke dribbel en dito schot van Ailton. Het beste hebben we dan al gehad. De wedstrijd stelde in tegenstelling tot de dag voordien geen sikkepit voor. Slaapverwekkend en enkel toen Defour een kwartier voor tijd mocht invallen was ik terug geïnteresseerd in de match. Defour deed het voortreffelijk en kwam nog bijna tot scoren ook. Het zou wat zijn geweest. Het einde kon nog boeien met reuzekansen voor zowel Apoël als Porto. 

    Al bij al was dit een zeer matig partij, die bijlange na het niveau niet haalde van de dag voordien. Apoël is anders wel een leuk team en voor mij nu al de verrassing van deze Champions League. Next on my list was Tottenham-Rubin Kazan. 


    26-10-2011, 00:00 geschreven door Nivek  
    24-10-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hala Madrid
    Een echte Madridista voor een dag. Die titel mocht ik mezelf voor één dag toe-eigenen  Real Madrid-Olympique Lyon stond immers op het programma dinsdag 18 oktober. Met die gedachte stapte ik dan ook zo blij als een kind het vliegtuig op voor deel één van mijn driedaagse voetbaltrip. Hieronder volgt een verslag van deel 1 van die trip.

    Aangezien mijn vlucht pas om 4 uur zou opstijgen in Charleroi kon ik het me permiteren op een deftig uur op te staan. Maar door mijn enthousiasme hield ik het evenwel vol tot een uur of 7.  Ik sprong uit bed, wierp vluchtig een blik naar buiten en zag een groepje kinderen zich een weg banen naar school doorheen de miezerige koude buitenlucht.  Vlug trok ik de krant uit de brievenbus om te checken wat voor weer ik kon verwachten in Madrid. Tot mijn grote tevredenheid stond er achter Madrid een zonnetje met daarachter 23. Omstreeks half negen trok ik de deur achter mij dicht en zette ik koers naar Brussels South. Met mijn gedachte zat ik toen al in Santiago Bernabeu, vak 44, rij 6, stoel 11 ergens vlakbij de cornervlag.

    De reis met Ryanair naar Madrid verliep voorspoedig. Bij de landing op Barajas lagen we zelfs 10 minuten voor op schema. Tien minuten die ik goed kon gebruiken, aangezien de match al over dik 2,5 uur zou beginnen. Als door een hazenwind gebeten stormde ik van terminal naar terminal richting metro. Wie low budget vliegt betaalt daar meestal ergens de tol voor. Zo moet je op Barajas Madrid nog bijna 1,5 kilometer overbruggen alvorens je aan het metrostation bent. Eenmaal daar aangekomen belandde ik in de gekende avondspits die je niet enkel op drukke toegangswegen tegenkomt, maar ook in de metro. Ongelooflijk hoe iedereen zich gedisciplineerd in een veel te kleine metrowagonl aat  proppen. Als een kamikaze gooide ik me in zo'n sardienendoos. Twintig minuten later spuwde het stalen gevaarte, mij en nog een hondertal anderen Madrilenen, Chilenen, Turken, Algerijnen, Arabieren, uit op de Puerta del Sol. In het naar buiten wandelen uit het metrostation ontwaarde ik een eerste Madridista. Özil stond er vanachter op zijn veel te groot truitje. Zijn vriendin liep dan weer te pronken met een truitje van Benzema. Achter mij hoorde ik een groepje supporters van Lyon. Zij hadden er duidelijk goede moed in. Heel naïef bleek achteraf.  Het was meteen ook de enigste keer dat ik hen die dag heb gehoord. Ergens in een hoekje van Puerta del Sol bevond zich mijn hotel, waar ik me snel even verfriste en de bagage liet voor wat ze was.

    Ik hoefde niet veel moeite te doen om vanuit Puerta del Sol in Bernabeu te raken. Vanuit alle hoeken en straten kwamen ondertussen Madridista's gekropen. Het enige wat ik moest doen was mij in hun sekte infiltreren en ik zou er vanzelf geraken. Al meimerend vroeg ik me af wie dan hun sekteleider moest zijn. Ongetwijfeld moet dat José Mourinho zijn dacht ik bij mezelf. Ik volgde Mourinho's adepten van metro naar metro en na een dik kwartier kwam ik aan in Santiago Bernabeu.   Via de roltrap  rolde ik naar boven. Eenmaal bijna boven zag ik trap voor trap als een grote legpuzzel Santiago Bernabeu ontluiken. Het was precies zoals ik het me had voorgesteld. De naam van het stadion in zeeblauwe verlichting, de traptorentjes aan elke uithoek van het stadion, oude mannetjes met  een halfrot gebit die tickets probeerden te verlappen aan argeloze buitenlandse toeristen aan veel te hoge prijzen, de verschillende verdiepingen van het stadion die zich duidelijk aftekenden. Allemaal precies zoals ik het me volgens de overlevering had voorgesteld. 

    Over een toegangsticket moest ik me al geen zorgen maken. Die had ik immers in België online besteld. Het enige wat ik nog hoefde te doen was mijn Visa-kaart door een ticketautomaat te halen. Het was ondertussen 20 na 8. Aan de vele kraampjes met supportersprullaria kon ik evenwel niet weerstaan. Gewapend met het maagdelijk wit truitje van Real om mijn lijf begaf ik me naar mijn zitplaats ergens aan de cornervlag. Met geen pen valt te beschrijven wat voor gevoel me overviel toen ik het stadion betrad. Een steward merkte mijn verbaasde blik op en moet in zichzelf gedacht hebben.  " Weer zo'n toerist die voor het eerst naar Santiago Bernabeu komt" Maar niks  is minder waar  De twee Japanners, die na affluiten nog een half uur plaatjes schoten na eerst de fanshop te hebben leeggeplunderd, dat waren toeristen. Ik ben een eeuwig bewonderaar van de Koninklijke.  Toen ik Ronaldo op tien meter afstand zag opwarmen kon de de avond al niet meer stuk.  De stoeltjes waren best krap en de doorgang was nauw. Voor 65 euro had ik toch iets meer comfort verwacht, maar het deerde me niet. Ik zat aan de kant van Ultra's Madrid. Geen echte Ultra's zoals ik die in Porto zou tegenkomen, maar zij gingen er wel vol voor gedurende 90 minuten. De sfeer beviel me in de positieve zin en de Ultra's kregen verscheidene keren het hele stadion mee, incluis mezelf zonder dat ik wist wat ik aan het zingen was. Opvallend is dat in 70 procent van hun liedjes de naam Barca voorkomt. De haat zit kennelijk heel diep.  Real Madrid speelde weergaloos in de eerste helft. Benzema wou zich koste wat kost bewijzen tegen zijn ex-club en speelde een dijk van een wedstrijd. Benzema opende de score en zette meteen de ruststand op het bord. De weinig meegereisde supporters (300) van Lyon maakten zich ongetwijfeld al geen illusies meer op dat moment. Lyon werd van de mat getikt zoals enkel Barca dat mss beter zou kunnen. 

    Ik verheugde me op de tweede helft omdat Real dan eindelijk naar mijn kant zou spelen. Real nam wat gas van het pedaal. Ik had gehoopt Ronaldo te zien schitteren langsheen mijn flank. Maar die had er blijkbaar geen zin in en liet Marcello al het vuile werk opknappen. Ronalde beperkte zich tot wat kaatswerk centraal op het middenveld. Marcello speelde overigens een puike partij, in mijn ogen man van de match.  In de tweede helft voltrok zich zowaar een wonder. Khedira had net de 2-0 op het bord gezet. Dat was in hem in 1230 minuten Europees voetbal voor Real nog niet gelukt. Lyon kwam er niet meer uit en uiteindelijk werd het nog 4-0 dankzij een own-goal en een doelpunt van Sergio Ramos. Real was in grootse doen tegen een tegenstander waar ze in het verleden nog wel eens tegen durfde te struikelen. Olympique Lyon is Europees zowat het zwarte beest van Real. Na de match nog snel even de Madrid Ultra's gaan groeten en wandeling rond het stadion gemaakt. Halverwege mijn wandeling zag ik hoe steeds meer mensen samentroepten aan een van de uitgangen van het gebouw. Mijn tenen krulden van nieuwsgierigheid en al vrij vlug zag ik hoe spelers van Real zich uit de voeten maakten in hun zwarte Audi's.  Hetzij een Audi Q7, A7 of R8.  Amper 15 minuten na de wedstrijd zag ik hoe Xabi Alonso in zijn gitzwarte Q7 zich zo snel mogelijk uit de voeten maakte. Hetzelfde geldt voor Higain en de rest van spelers. Een indrukwekkend schouwspel. 

    Hala Madrid en ongetwijfeld tot een volgende keer. 
     






    Tags:Voetbaltrip Santiago Bernabeu, trip to Real Madrid,
    24-10-2011, 19:05 geschreven door Nivek  
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Foto
    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Hoe doe je een transfer in het Belgisch voetbal? - Explania
    Blog als favoriet !
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Archief per week
  • 07/04-13/04 2014
  • 31/03-06/04 2014
  • 17/03-23/03 2014
  • 17/02-23/02 2014
  • 27/01-02/02 2014
  • 13/01-19/01 2014
  • 06/01-12/01 2014
  • 23/12-29/12 2013
  • 09/12-15/12 2013
  • 02/12-08/12 2013
  • 18/11-24/11 2013
  • 04/11-10/11 2013
  • 21/10-27/10 2013
  • 14/10-20/10 2013
  • 30/09-06/10 2013
  • 02/09-08/09 2013
  • 19/08-25/08 2013
  • 05/08-11/08 2013
  • 29/07-04/08 2013
  • 15/07-21/07 2013
  • 01/07-07/07 2013
  • 03/06-09/06 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 25/03-31/03 2013
  • 04/03-10/03 2013
  • 18/02-24/02 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 28/01-03/02 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 24/12-30/12 2012
  • 03/12-09/12 2012
  • 19/11-25/11 2012
  • 12/11-18/11 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 08/10-14/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 06/08-12/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 09/07-15/07 2012
  • 02/07-08/07 2012
  • 25/06-01/07 2012
  • 11/06-17/06 2012
  • 04/06-10/06 2012
  • 28/05-03/06 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 26/03-01/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 20/02-26/02 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 26/12-01/01 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 05/12-11/12 2011
  • 21/11-27/11 2011
  • 14/11-20/11 2011
  • 31/10-06/11 2011
  • 24/10-30/10 2011
  • 26/09-02/10 2011
  • 19/09-25/09 2011
  • 05/09-11/09 2011
  • 22/08-28/08 2011
  • 08/08-14/08 2011
  • 01/08-07/08 2011
  • 11/07-17/07 2011
  • 04/07-10/07 2011
  • 09/05-15/05 2011
  • 18/04-24/04 2011
  • 28/03-03/04 2011
  • 07/03-13/03 2011
  • 21/02-27/02 2011
  • 20/12-26/12 2010
  • 29/11-05/12 2010
  • 08/11-14/11 2010
  • 25/10-31/10 2010
  • 11/10-17/10 2010
  • 04/10-10/10 2010
  • 27/09-03/10 2010
  • 20/09-26/09 2010
  • 13/09-19/09 2010
  • 06/09-12/09 2010
  • 30/08-05/09 2010
  • 23/08-29/08 2010
  • 16/08-22/08 2010
  • 02/08-08/08 2010
  • 26/07-01/08 2010
  • 05/07-11/07 2010
  • 28/06-04/07 2010
  • 14/06-20/06 2010
  • 07/06-13/06 2010
  • 24/05-30/05 2010
  • 17/05-23/05 2010
  • 03/05-09/05 2010
  • 12/04-18/04 2010
  • 05/04-11/04 2010
  • 22/03-28/03 2010
  • 15/03-21/03 2010
  • 08/03-14/03 2010
  • 22/02-28/02 2010
  • 15/02-21/02 2010
  • 08/02-14/02 2010
  • 25/01-31/01 2010
  • 11/01-17/01 2010
  • 07/12-13/12 2009
  • 09/11-15/11 2009
  • 26/10-01/11 2009
  • 12/10-18/10 2009
  • 14/09-20/09 2009
  • 07/09-13/09 2009
  • 24/08-30/08 2009
  • 03/08-09/08 2009
  • 27/07-02/08 2009
  • 13/07-19/07 2009
  • 29/06-05/07 2009
  • 22/06-28/06 2009
  • 15/06-21/06 2009
  • 08/06-14/06 2009
  • 18/05-24/05 2009
  • 04/05-10/05 2009
  • 27/04-03/05 2009
  • 06/04-12/04 2009
  • 30/03-05/04 2009
  • 23/03-29/03 2009
  • 16/03-22/03 2009
  • 02/03-08/03 2009
  • 23/02-01/03 2009
  • 16/02-22/02 2009
  • 09/02-15/02 2009
  • 02/02-08/02 2009
  • 26/01-01/02 2009
  • 19/01-25/01 2009
  • 29/12-04/01 2009
  • 22/12-28/12 2008
  • 15/12-21/12 2008
  • 17/11-23/11 2008
  • 10/11-16/11 2008
  • 03/11-09/11 2008
  • 13/10-19/10 2008
  • 06/10-12/10 2008
  • 29/09-05/10 2008
  • 22/09-28/09 2008
  • 15/09-21/09 2008
  • 08/09-14/09 2008
  • 01/09-07/09 2008
  • 25/08-31/08 2008
  • 18/08-24/08 2008
  • 11/08-17/08 2008
  • 04/08-10/08 2008
  • 28/07-03/08 2008
  • 21/07-27/07 2008
  • 14/07-20/07 2008
  • 07/07-13/07 2008
  • 23/06-29/06 2008
  • 16/06-22/06 2008
  • 09/06-15/06 2008
  • 02/06-08/06 2008
  • 26/05-01/06 2008
  • 19/05-25/05 2008
  • 12/05-18/05 2008
  • 05/05-11/05 2008
  • 28/04-04/05 2008
  • 21/04-27/04 2008
  • 14/04-20/04 2008
  • 07/04-13/04 2008
  • 31/03-06/04 2008
  • 24/03-30/03 2008
  • 17/03-23/03 2008
  • 10/03-16/03 2008
  • 03/03-09/03 2008
  • 25/02-02/03 2008
  • 18/02-24/02 2008
  • 11/02-17/02 2008
  • 04/02-10/02 2008

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs