Qua gebruiksgemak en vlot verlopen van het maken van afspraken opteren we voor een Facebookgroep waarin iedereen welkom is om zich op te geven om mee te spelen of zelf speelmomenten te lanceren. Volg ons op Facebook (klik) om op de hoogte te blijven!
5% korting op al uw aankopen bij spellenspeciaalzaak Adriaensen!!! (Klik op bovenstaand logo om de spellenlijst te bekijken)
Spellenblog SpinLi
Omdat spelen de belangrijkste bijzaak ter wereld is ...
21-01-2013
Nürnberg 2013
De internationale speelgoedbeurs in Nürnberg komt stilaan dichter. Op 30 januari (over een dik weekje dus) opent het salon wederom z'n deuren voor de winkeliers en groothandelszaken. Particulieren kunnen hier niet zo maar terecht. Geen erg, want de lange rit houdt ons daar voorlopig nog weg. Daarnaast is dit niet enkel een spellenbeurs, het is hoofdzakelijk een speelgoedbeurs met alle mogelijke speelgoed dat daar tentoon wordt gesteld die dagen. Ongetwijfeld wel eens de moeite om te kunnen bekijken.
De Duitse spellenuitgeverijen kunnen het echter niet maken om daar te ontbreken, dus er verschijnen ook elk jaar enkele nieuwigheden op bordspelgebied, en vaak zelfs enkele zéér interessante titels. De komende dagen stel ik u hier graag enkele spellen voor die onze aandacht alvast getrokken hebben.
Ik wijs er u nog graag op dat deze spellen daarom nog niet dadelijk in de handel verkrijgbaar zullen zijn, ze worden daar vaak in prototype getoond en komen in de maanden na de beurs op de markt. Sommige titels zullen dan ook pas tegen de zomer bij ons te spelen zijn.
Zoals u misschien reeds gemerkt heeft in het linkerkolommetje hier op de blog zijn er enkele spellenavonden voorlopig weggehaald.
De spellenavond van 29 maart kan niet doorgaan wegens een dubbele boeking in de cafetaria van Lindelo. Het spijt ons ten zeerste dat deze spellenavond dient geannuleerd te worden, maar dit gebeurde allemaal buiten onze wil om.
We kregen van Lindelo ook de minder leuke melding dat we de zaal niet meer kunnen benutten vanaf juli, aangezien men dan start met de verbouwingswerken in het rusthuis. De cafetaria zal vanaf dan dienst doen als werfkeet en uiteraard zijn andere activiteiten dan niet meer mogelijk. We gaan dus naarstig op zoek naar een andere locatie waar we onze favoriete hobby kunnen uitvoeren. Vanaf het moment dat we iets gevonden hebben, krijgt u hier de nieuwe locatie uiteraard te horen. Ook de data blijven dan nog onder voorbehoud natuurlijk, we ijveren nog steeds voor de eerste vrijdag van de maand, maar moest dit op de nieuwe locatie niet lukken, dan passen we ons aan.
Moest u zelf tips hebben, dan zijn deze erg welkom. We zijn op zoek naar een zaaltje waar je toch makkelijk met zo'n 50 personen kan zitten, met voldoende tafels en stoelen, voldoende verlichting en indien mogelijk kosteloos of toch voor een zéér gunstige prijs.
Hopelijk vinden we snel een oplossing en mogen we u allen ook op de nieuwe locatie begroeten.
Deelnemers : Wouter, Dries, Sven & Arne Gespeelde spellen : Urbania Speeldatum : 18/01/13 Locatie : spellenclub SpinLi op bezoek bij de KWB Wechelderzande II
Deelnemers : Wouter, Dries & Arne Gespeelde spellen : Kingdom builder Speeldatum : 18/01/13 Locatie : spellenclub SpinLi op bezoek bij de KWB Wechelderzande I
Deelnemers : Elke, Katrien & Arne Gespeelde spellen : Sunrise city Speeldatum : 12/01/13 Locatie : spellenclub Pallieter - Lier Quote van de sessie: "Amai, met die tegels kan je iemand serieus zéér doen!" (de kwaliteit van de tegels van Sunrise city is fenomenaal, jammer dat men voor zulke fletse kleurtjes koos)
Deelnemers : Elke, Ann, Katrien & Arne Gespeelde spellen : Small world & uitbreiding verhalen en legendes Speeldatum : 12/01/13 Locatie : spellenclub Pallieter - Lier Opmerkelijk : Het was erg lang geleden dat Small world nog eens op tafel kwam, maar na enkele rondjes wist ik weer waarom dit spel één van mijn persoonlijke favorieten was (en nog steeds is). De uitbreiding van de verhalen en legendes geeft het spel zeker een extra dimensie, in die zin dat je toch tracht rekening te houden met de verschillende gebeurtenissen. Bovendien had ik dit keer het geluk wat aan mijn zijde met de rassenkeuze en mocht ik het spel nog eens als overwinnaar afsluiten.
Deelnemers : Boualy, Sven, Katrien, Michel & Arne Gespeelde spellen : Hanabi Speeldatum : 12/01/13 Locatie : spellenclub Pallieter - Lier Opmerkelijk : Hanabi blijft een erg leuk spel voor iedereen met wie ik het spel al speelde. Het coöperatieve aspect van dit spel is eigenlijk magistraal in z'n eenvoud. Het is mij persoonlijk nog nooit gelukt om het perfecte vuurwerk af te leveren, maar ik hou me voor dat het op een mooie dag toch eens prijs zal zijn.
Deelnemers : Boualy, Sven, Katrien & Arne Gespeelde spellen : Goblins inc. & Oddville Speeldatum : 12/01/13 Locatie : spellenclub Pallieter - Lier Problemen met Oddville : Telkens weer zit ik met hetzelfde probleem opgezadeld. Net op het moment dat ik wat puntjes voor me heb liggen, worden al mijn karakters van mij afgenomen en de ironie wil dat in dezelfde ronde het spel wordt afgemaakt. Desondanks deze kleine teleurstelling telken male vind ik het nog steeds een fijn spelletje.
Deelnemers : Elke, Nathalie, Ann & Arne Gespeelde spellen : Call to Glory & Wilde vikingen Speeldatum : 12/01/13 Locatie : spellenclub Pallieter - Lier Opmerkelijk : de eerste Haba van het speeljaar en zelfs geen eenvoudige. Het gooien met de dobbelsteen is uiteraard een geluksfactor, maar het bieden op de schatkaarten kent een vergelijkbaar verloop met enkele serieuze kleppers. Leuk spelletje!
+ houdt u van de knotsgekke Tsjechen die telkens weer iets unieks presenteren, dan mag dit spel niet ontbreken in je collectie + het opzet dat je samenspeelt in teams tegen elkaar, maar toch individueel punten scoort is erg leuk + grappige materiaal, spelregels en spelconcept, een glimlach is nooit ver weg + chaos troef in dit spel, dus als u hier van houdt, dan weet u het wel + bouwelementen van Galaxy trucker overgenomen, maar in dit spel heeft u geen tijdsdruk (dus wel wat minder stress) + een spel voor mensen die zichzelf en het spelen van spellen niet te serieus nemen
- chaos troef in dit spel, dus als u hier niet van houdt, dan weet u het wel - ik denk niet dat je echt veel in de hand hebt, op het juiste moment met de juiste kaarten op de proppen komen is de boodschap, maar dat kan je na één spelletje nog zeker niet - het vechten gebeurt met een dobbelsteenrol dus een beetje geluk is er hier wel bij gemoeid, schiet je op de juiste onderdelen dan vliegt de robot van de tegenstander misschien uit elkaar, maar voor hetzelfde geld gooit u met de maximum van vijf dobbelstenen ook vijf missers en daar sta je dan (maar dit is iets dat je op voorhand weet en inzake dit spel doet dat er totaal niet toe) - niet voor mensen die zichzelf en het spelen van spellen te serieus nemen
+ redelijk uniek scoresysteem waarbij je bewust een puntje minder zou willen scoren + de kwaliteit van de tegels is tot op het belachelijke, zo dik karton dat je je tegenstanders ermee K.O. kan slaan + je hebt door die dikte van de tegels het gevoel dat je stad echt in 3D opgebouwd wordt + het is een leuk puzzelspel, waar toch een twist in zit, de karakters geven ook dat net ietsje extra + het is zonder meer een spel dat nog een keertje op tafel zal moeten verschijnen om er echt in te komen (het eerste spel was echt wel wat proberen en testen) + deze doos omvat geen cm³ lucht, hij zit echt helemaal vol
- de fletse kleuren hadden wat heviger en duidelijker onderscheiden mogen worden, zowel voor de zonetegels als de gebouwtegels - het artwork (dat tegenwoordig toch zo belangrijk is) zal mensen tegenhouden om het spel te proberen en dat is jammer - de spelregels zijn volledig en op zich verstaanbaar, maar ook in het spelregelboek is de lay-out en volgorde niet je dat - dit spel verplaatsen kan enkel met een heftruckje, anders zou je rug wel eens pijn kunnen doen
Deelnemers : Sven, Elke, Ann Arne Gespeelde spellen : Nieuw Amsterdam, Yellowstone Park & & Guildhall Speeldatum : 11/01/13 Locatie : speelzolder Quote
van de avond: "Miljaar ... mijn orgel." (Na het puffen en peinzen tijdens een spelletje Nieuw Amsterdam, een spel waar je jezelf serieus in de nesten kan werken en niet meer uit de shit geraakt, zoals Elke mocht ondervinden)
Deelnemers : Arne, Jill, Charlotte & Arne Gespeelde spellen : Urbania Speeldatum : 04/01/13 Locatie : spellenclub SpinLi - Lindelo Probleem van de sessie: "Wie is aan de beurt? Arne! Welke Arne? Awel, diegene die aan de beurt is en die naast Arne zit!"
Deelnemers : Gitte, Luc & Arne Gespeeld spel : Water lily Speeldatum : 04/01/13 Locatie : spellenclub SpinLi - Lindelo Geleerd tijdens deze speelsessie : We maakten het spel moeilijker dan het al is. Je mag de gekozen kikker zo ver laten springen als de hoogte waarop hij zich bevindt of minder. Wij sprongen steeds exact de afstand van de hoogte. Zo zie je maar, je leert altijd iets bij als je de spelregels toch nog eens ter hand neemt.
Deelnemers : Ingrid, Sigrid, Yvonne & Arne Gespeelde spellen : Rondo, King of Tokyo & Tokaido Speeldatum : 04/01/13 Locatie : spellenclub SpinLi - Lindelo Quote
van de sessie: "Heb je Rummikub niet bij?" (vraagje van Yvonne, zij kwam voor de eerste keer naar de spellenclub, net als Ingrid en Sigrid overigens en had niet onmiddellijk oog voor al het lekkers dat we wel mee hadden gebracht. Hopelijk hebben ze zich allen geamuseerd en mogen we ze terug verwachten bij een volgende gelegenheid)
Op vrijdag 18 januari is spellenclub SpinLi te gast bij de KWB van Wechelderzande. Indien u interesse heeft om mee te komen spelen, bent u van harte welkom in de Oude Jongensschool in Wechelderzande vanaf 19.00 uur.
In Slavika ga je op zoek naar goud. Het spel speelt zich, zoals de naam doet vermoeden, af in de slavische landen. Elke speler heeft 6 helden (kaarten) ter zijner beschikking om uit te sturen naar enkele locaties (locatiekaarten, afhankelijk van het aantal spelers) om daar goud en schatten te gaan veroveren. Uiteraard is dit geen zondagsuitstapje, u gaat monsters moeten verslaan. Al het ongedierte dat u maar kan bedenken uit die slecht B-horrorfilms is aanwezig, vampiers, weerwolven, heksen, éénogen, ...
Op sommige locaties zijn er extra schatten te verdienen, deze worden aan de locatie toegevoegd. Tussen deze schatkaarten zitten vijf nachtkaarten. Vanaf het moment dat er vier van deze kaarten in het spel verschijnen, is het spel onmiddellijk afgelopen. Dit is volledig willekeurig, dus concreet wil dit zeggen dat het spel op een hik en een flik afgelopen kan zijn, maar dat het ook wel eens een tijdje zou kunnen aanslepen.
Elke speler heeft trouwens ook nog een eigen scorebordje om z'n goudstukken bij te houden. Redelijk raar gegeven, het had best op één bord gekund, want zo spectaculair is het nu ook weer niet. Gelukkig heeft Rebel ook overzichtskaartjes voorzien van de verschillende symbolen, want op de kaarten zelf kan je weinig uitmaken wat een bepaalde held of monster nu al dan niet kan.
Een beurt is op zich zeer eenvoudig. Een speler moet drie acties uitvoeren : 1) een eigen held naar een locatie sturen (indien dit nog mogelijk is, anders wordt deze stap overgeslagen) 2) stuur een eigen held naar een andere locatie dan die uit actie 1. Is dit niet mogelijk, dan stuur je 1 monster vanuit je hand naar een andere regio dan die van actie 1 3) stuur een monster uit je hand naar een andere regio dan deze uit actie 1 & 2 Na deze acties moet een speler één monsterkaart afleggen en terug bijtrekken tot 5 monsterkaarten.
Zo gauw er aan een locatiekaart het aangegeven aantal monsters en helden zijn toegewezen speelt er zich een strijd af. De waarden van de helden en die van de monsters worden vergeleken. Winnen de helden, dan wordt er goud verdeeld, zoals aangegeven op de locatiekaart en krijgt de beste held ook nog eens een eventuele schatkaart (2,3 of 4 goud die op het einde van het spel wordt bijgezet OF een nachtkaart die je open dient te leggen en de speelklok is). De monsters worden afgelegd en de helden komen terug op handen. De locatiekaart wordt omgedraaid als de helden winnen en deze toont een
nieuwe locatie. Er wordt eventueel een schatkaart toegevoegd en het spel
kan terug van voor af aan beginnen. Verliezen de helden dan worden de monsters afgelegd en de helden terug op handen genomen, de schatkaarten blijven liggen en de huidige locatie wordt opnieuw gespeeld, maar nu met meer schatkaarten.
Dit is het spel in grote lijnen, maar uiteraard zijn de speciale krachten van de kaarten datgene dat het spel toch nog enigszins interessant kan maken. Je strijders hebben geen speciale krachten, je boogschutter zorgt ervoor dat de monsters in de locatie max. kracht 4 hebben, de ranger kan geruild worden met een andere heldenkaart achteraf, de tovenaar krijgt +2 kracht voor elke strijder die aanwezig is op de locatie en de dief steelt goud van de pot als de monsters worden verslagen.
Ook de monsters hebben speciale krachten, die op bepaalde locaties dan nog eens versterkt kunnen worden. Deze ga ik nu niet allemaal overtypen, die kan u op de overzichtskaarten bekijken. U merkt het misschien al aan deze korte review dat dit niet mijn favoriete spel is. Het spel bedoelt het allemaal wel goed, maar het werkt gewoon niet. Het is allemaal erg willekeurig, want waar je je kaarten ook legt, tegen dat je terug aan de beurt bent, kan het ganse opzet al veranderd zijn. Je mag kaarten niet samen leggen, dus je kan geen combo gaan spelen om eens zeker punten te halen. Het is constant kijken naar de symbooltjes en als je ze dan kent dan zie je wel wat mogelijkheden Maar als je gaat doordenken wat het je kan opleveren, haalt het toch niet veel uit want je weet niet wat er nadien volgt.
Als je dan nog eens de pech hebt dat de nachtkaarten op het verkeerde moment in het spel komen (net op het moment dat jij eindelijk de meerderheid hebt en eens een schatkaart krijgt of net op het moment dat jij je beslissende move kan doen maar het spel is over), dan is dit spel misschien net dat tikkeltje te weinig doordacht. Jammer en een gemiste kans, want we zijn beter gewoon van Rebel.
+ dit is een zéér solide workerplacement game + het thema spreekt mij zeker aan, het is een keer een ander treinspel en dan nog wel in Wales + de kwaliteit van het materiaal is prima en ook de iconografie en het speelbord zijn prima + men heeft de moeite gedaan om alles mooi uit te balanceren voor het aantal spelers (extra actiekaarten, blokjes, treinen, ...) + er is een kleine geluksfactor maar die stoort hier zeker niet (maakt het zelfs leuk vind ik) + punten dienen ook tijdens het spel al gesprokkeld worden (in de vorm van bouwen in stations), maar op het eind kan u ook een sprongetje doen (met de kaarten) + het weersysteem is leuk gevonden, je weet waar je de komende rondes voorstaat en kan gericht gaan plannen of proberen het probleem te omzeilen
- de kleuren zijn redelijk flets, mij stoort het niet (ik vind het zelfs mooi) en de spelerskleuren roos en paars zullen in die-hardmiddens zeker niet populair zijn (ik ken echter volk die dat roze erg leuk vind) - één klein tekort op het bord is dat je moet betalen met een ijzeren staaf voor een treinspoor te leggen - je hebt wel wat opstelwerk vooraleer je aan het spel kan beginnen (veranderlijk afhankelijk aantal spelers)
+ de spelregels zijn schitterend vertaald naar het Nederlands (al zeggen we het zelf) + het zijn lijvige spelregels, maar het spel is op zich duidelijk eens je een rondje hebt gespeeld + dit is werk voor de veelspeler en liefhebbers, ik kan dit echt wel smaken + opbouwen in een ander thema, dit keer geen fantasieland of middeleeuwse burcht, maar big business + als fan van TMG zijn we allerminst teleurgesteld met dit spel, ik durf het al naast Belfort en Eminent domain zetten + het spel komt zelfs in dezelfde categorie als Terra Mystica voor mij, dus dat wil toch al wel wat zeggen + dit spel haalde bij Kickstarter zoveel centjes op dat er héél wat extra's bij zaten en daarenboven een extra spel in de vorm van "Skyline" + dit spel kan tot zes spelers gespeeld worden (met z'n 2 of met z'n 6 zou ik echter niet direct aanraden)
- u moet er u tijd ongetwijfeld voor nemen om het een eerste keer op tafel te leggen en de spelregels door te nemen (of u roept mijn hulp in natuurlijk) - ik vrees dat het spel met een maximumbezetting van zes spelers nogal lang kan duren - als je niet echt van grondstoffenmanagement houdt en upgraden van je acties dan laat je hem beter liggen - als je een slechte rug hebt van het sjouwen met spellen, neem je dit spel beter niet mee in je spellenbak - het spel is niet echt kleurrijk, maar past wel volledig bij het thema, maar ik neem aan dat sommigen hier problemen mee zouden kunnen hebben