Volgende week zondag wordt Piets mama 75 jaar. Het verjaardagsfeestje organiseren wij. Piets ouders, Piets zus en gezin, een zus van de mama, de broer van de papa en echtgenote zijn uitgenodigd. Een echt familiefeest dus. Reden genoeg voor mijn mama om even te polsen of het feest wel naar behoren zal verlopen. Een soepetriene heb ik nodig, meent ze, een echte soepetriene. In het algemeen nederlands beter gekend als 'soup terrine'.
Als we samen in de kelder duiken vinden we er drie. Een stijlvolle inox soepetriene die ik dus niet krijg, een robuuste versie uit wit aardewerk en eentje die ze wat aarzelend tevoorschijn haalt. Het is de soepetriene van mijn oma Dudzele zaliger. Oma was geboren in 1904, huwde in 1929. En deze soepetriene is onderdeel van haar tachtig jaar oude huwelijksservies.
En zo staat oma's servies nu hier. Bij één van haar jongste kleinkinderen en eentje die dat romantiek in de ware zin van het woord vind. Niet alleen de engeltjes zullen hierboven veel leute hebben.
|