Qua gebruiksgemak en vlot verlopen van het maken van afspraken opteren we voor een Facebookgroep waarin iedereen welkom is om zich op te geven om mee te spelen of zelf speelmomenten te lanceren. Volg ons op Facebook (klik) om op de hoogte te blijven!
5% korting op al uw aankopen bij spellenspeciaalzaak Adriaensen!!! (Klik op bovenstaand logo om de spellenlijst te bekijken)
Spellenblog SpinLi
Omdat spelen de belangrijkste bijzaak ter wereld is ...
08-11-2013
Pasha (White Goblin Games)
Het eerste spel van WGG dat we hier op de blog bespreken past in de familie van de dobbelspellen. Verwacht dus geen tonnen materiaal en strategische keuzes zoals je gewend bent bij de liefhebbersspellen van deze uitgeverij. Pasha is een spel van Stefan Dorra, de auteur van El Paso, Schweinebande en andere Milestones. In dit spel gaat u niet veel baanbrekende nieuwigheden vinden.
U probeert in de negen rondes zoveel mogelijk overwinningspunten te verdienen in de vorm van kaarten, bonustegels en niet gebruikte houten blokjes. Bij aanvang van het spel krijgt elke speler 5 houten blokjes, 2 houten schijven en negen kaarten (met waarden 1,2,3,4,5, 7 en 3 x -1). De speler schudt deze kaarten en maakt drie willekeurige stapeltjes van drie kaarten. Hij neemt één van deze stapels en dan kan het spel al beginnen. Het speelbord toont een rooster van zes rijen en zes kolommen, de kolommen tonen de dobbelsteenwaarden van 1 t.e.m. 6., de rijen de pokercombinaties die je gaat kunnen gooien. (tja ik heb het reeds verteld, u gaat wederom de gekende combinaties proberen te gooien).
Een ronde bestaat uit drie fasen, een bonustegel omdraaien en op de juiste kolom op het speelbord leggen, een spelersbeurt en daarna het verdelen van de punten. Als je aan de beurt bent, leg je één van je drie kaarten open, mag je de vijf dobbelstenen tot drie keer gooien en moet je de uiteindelijke worp met je houten schijf aangeven op het speelbordje. Indien je geen combinatie gooit, leg je je schijf naast het bord. Indien je dezelfde combinatie gooit als een andere speler leg je je schijfje bovenop de zijne. Met je houten blokjes kan je ofwel één dobbelsteen opnieuw gooien of een dobbelsteen één waarde omhoog of omlaag laten gaan. Je mag zoveel blokjes inzetten als je wil, maar je bent ze kwijt. Niet gebruikte blokjes leveren punten op op het einde van het spel.
Nadat elke speler gedobbeld heeft, worden de kaarten verdeeld. De speler met de laagste worp neemt ALLE kaarten met -1. De speler met de beste combinatie neemt de hoogste puntenkaart, de tweede de tweede hoogste, enz. Het kan perfect zijn dat sommige spelers geen kaart winnen. Indien je houten schijf het hoogste ligt in een kolom waar een bonusfiche ligt, mag je deze bonusfiche nemen. Ze geeft je neutrale houten blokjes die je later kan inzetten zoals jouw blokjes, bonuspunten of je mag al je -1 kaarten uit je puntenstapel verwijderen.
Titel : Pasha Auteur : Stefan Dorra Uitgeverij : WGG Aantal spelers : 2-5 Speelduur : 30 min. Leeftijd : 8+
Reacties op bericht (0)
Klik op ons logo om terug naar de startpagina te gaan
Bent u op zoek naar info omtrent een spel? Typ de titel hieronder in het balkje en klik op "zoeken".