IK SPEEL GRAAG EEN KEERTJE MEE !

Qua gebruiksgemak en vlot verlopen van het maken van afspraken
opteren we voor een Facebookgroep waarin iedereen welkom is om
zich op te geven om mee te spelen of zelf speelmomenten te lanceren.
Volg ons op Facebook (klik) om op de hoogte te blijven!

Foto
5% korting op al uw aankopen bij spellenspeciaalzaak Adriaensen!!!
(Klik op bovenstaand logo om de spellenlijst te bekijken)


Flag Counter
Spellenblog SpinLi
Omdat spelen de belangrijkste bijzaak ter wereld is ...
28-10-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. Spiel Essen 2013 – Deel V : Belgische en Nederlandse uitgeverijen

Bruxelles 1893 is een worker-placement spel waarin ook bieden en meerderheidscontrole een rol speelt. Elke speler is een architect in de late 19de eeuw en tracht door het uitvoeren van diverse acties een architecturaal hoogstaand werk te fabriceren in de Art Nouveau stijl. Het meest succesvolle gebouw levert natuurlijk de meeste punten op. Daarnaast produceer je nog wat kunst om je puntentotaal wat op te vijzen.

 Het actiebord is aanpasbaar, en niet elke speler zal er toegang toe hebben in elke ronde. Sommige acties ondernemen kost je geld, zoals het verwerven van hoogwaardige materialen, een meester vinden, een verdiep op je eigen woonst zetten, kunst maken en deze verkopen voor geld en punten. Andere acties zijn dan weer gratis maar laten je potentieel één van je arbeiders verliezen, zoals goedkopere grondstoffen aanschaffen, jouw meesters activeren, de markt bezoeken, … Nadat iedereen past, is een ronde afgelopen en wordt er een exhibitie georganiseerd waarin de kunst van de spelers kan worden verkocht. Tenslotte krijgen de spelers nog bonuskaarten afhankelijk van de plaatsen waar hun arbeiders die ronde op het bord zijn geplaatst. Na vier ronden worden nog punten uitgedeeld voor je architecturaal niveau, bonuskaarten, vervulde werken en het resterende geld.

Ginkgopolis: The Experts is een uitbreiding voor het populaire bordspel Ginkgopolis dat vorig jaar op de markt verscheen. De uitbreiding bestaat uit vijf modules die in eender welke combinatie aan het basisspel kunnen worden toegevoegd. Zo krijg je nieuwe gebouwen, prestigegebouwen, experten, gebeurtenissen en groene gebieden.

De experten is een uitbreiding dat een aanvulling is voor het basisspel, maar dat ook apart gespeeld kan worden. Het succes van de stad Ginkgopolis trekt experten aan uit alle mogelijke domeinen (artiesten, ingenieurs, bankiers, journalisten, …) die mee willen genieten op de deining van het succes. Er woedt een strijd om de beste ideeën en perscampagnes om avant-garde gebouwen te bouwen. De stad wordt zo groot, dat er extra groene gebieden moeten verzien worden voor een betere ventilatie in deze snelgroeiende stad. En vergeet uiteraard niet om aan de kwaliteit te voldoen, zeker nu alles zo haastig en snel gebouwd zal worden … misschien kan het geen kwaad om iedereen eens tot de orde te roepen. Deze uitbreiding bestaat op z’n beurt uit zes onafhankelijke modules die vrij kunnen gecombineerd worden om nieuwe strategieën in het basisspel te stoppen.

Countdown special ops is een coöperatief bordspel waarin de spelers de rol aannemen van één van de zeven special ops. Samen met je team ga je één van de missies uitvoeren. Het doel van een missie kan zijn: het uitschakelen van terroristische leiders, redden van gijzelaars en ontmantelen van bommen. Tijdens deze missies is het van belang dat je snel handelt. Eerst kies je welke Ops er mee gaan op de missie en waar start je op de missielocatie. Daarna moet je zorgen dat je missie slaagt door de doelen te bereiken, niet te veel burgerslachtoffers te maken en levend uit de missie te komen. Hier vind je de manier waarop een missie wordt opgezet. Het bordspel Countdown Special Ops bevat vele extra's.

In dit spel zijn er veel keuzes te maken. Het is dan ook van belang dat je als team samenwerkt. Doe je dit niet, dan is de kans dat de missie slaagt nihil. Voor de liefhebbers van meer spanning in het spel is er ook een verrader modus in het spel. Deze verrader kan de missie aardig in gevaar brengen.

Countdown special ops is volledig modulair, waardoor iedere missie weer anders speelt en je steeds andere tegenstanders en situatie tegenkomt. Het spel biedt ontzettend veel variatie en staat garant voor urenlang spelplezier. Je kunt zelfs een eigen missie of campagne samenstellen. Een missie duurt 30 minuten en een campagne, waarin je met jouw team op steeds hoger niveau zult moeten presteren, kan oplopen tot 2 uur speeltijd. Ga de uitdaging aan en probeer tot het hoogste niveau door te dringen.

Als je Countdown Special Ops realtime speelt, dan gaat de klok ook meetellen. Nu wordt het extra belangrijk dat je snel en doeltreffend bent, kort afstemt met je teamgenoten en doorgaat om de missie binnen de beperkte tijd van 30 minuten tot een goed einde brengt.

Het ontwikkelen van de unieke modulaire spelopzet van Countdown Special Ops heeft The Game Master bijna 3 jaar gekost, omdat alle mogelijkheden van het spel doorgetest moesten worden. De twee Nederlandse ontwerpers van het spel, Gert-Jan Oomis en Hans van Tol, hebben er voor gezorgd dat Countdown Special Ops een spel is dat je op elke niveau kunt spelen. Je kunt alleen missies spelen op niveau 1, maar als dat te eenvoudig voor je is schakel je gelijk door naar niveau 2 of eventueel zelfs spelniveau 3. En vind je het te kort duren, dan speel je een scenario of stel je een eigen campagne samen. Met het spel Countdown Special Ops hebben de twee ontwerpers dan ook een eigen "game generator" ingebouwd: bouw je eigen missie, campagne of scenario. Echt alles is mogelijk!

In het begin van de 20ste eeuw strijden de grote Europese en Amerikaanse musea voor allerhande artefacten van over de ganse wereld om hun museum een meerwaarde te geven en spectaculaire exhibities te organiseren. In Artifact zijn de spelers archeologen die sites onderzoeken op zoek naar artefacten, deze te verschepen, geld te verdienen om terug te investeren in nieuwe opgravingen en aanzien te verwerven. Acties en geld zijn beperkt, de concurrentie daarenboven bikkelhard. Misschien is het wel eens handig om de zwarte markt te bezoeken om op die ongeoorloofde manier aan kapitaal te komen of om zo dat unieke stuk te kunnen toevoegen aan de collectie. Artifact biedt een rijke speelervaring en geeft de spelers veel keuzes om over na te denken. Het spel voorziet een instapversie om het spel te leren kennen, en twee uitbreidingen die naar believen kunnen worden toegevoegd. Het complete spel wordt wel aangeraden voor de iets ervarenere speler.

De aarde is in dodelijk gevaar! Invaders is een asymmetrisch, door kaarten aangedreven, bordspel over oorlog en horror voor twee spelers. In het spel nemen de spelers de rol aan van twee strijdende commandanten in een conflict.

Eén speler leidt de buitenaardse aanvallers wiens doel het is om de aarde om te vormen tot een plaats waar ze kunnen overleven en zich vestigen. Deze aanvallers beschikken over ondenkbare wapens en ongekende technologie. In hun alienleger hebben ze tal van verschrikkelijke schepsels die ontworpen zijn om onrust te zaaien en chaos te creëren.  De andere speler heeft de controle over de strijdmacht van de verenigde Aarde. De naties hebben de handen noodzakelijkerwijs in elkaar geslagen om samen te vechten tegen het onheil dat letterlijk boven hun hoofden hangt. De aardse alliantie moet het doen met minder wapens, achterhaalde technologie en staan met één voet in het graf. Gelukkig kunnen ze nog rekenen op elkaar, een sterk netwerk van militaire machines, elite troepen en oorlogswetenschappers.

De Invaders proberen de legers van de Aarde te vernietigen en hun voorraden uit te putten. Ze doen dit door sleutellocaties te verdedigen en er voor te zorgen dat de Aarde speler kaarten moet afgooien in z’n aflegstapel. De aanvaller zal ook voorzichtig zijn met het in het spel brengen van schepsels en oorlogsmachines aangezien er grote kosten bij komen kijken en ze dan vaak andere voorwerpen zullen moeten verwijderen uit het spel. De mensheid moet dan weer wanhopig proberen om de kritische voedsel- en grondstofvoorraden te beschermen en corruptie en beïnvloeding van de aliens voorkomen. Ze doen dit door fantastisch dodelijke verdedigingen op te stellen, voorspellen waar de aanvaller zal toeslaan en vallen te plaatsen om de aanvaller te ontmoedigen op bepaalde plaatsen binnen te vallen. Ook de mens zal moeten uitkijken met z’n voorraden en strijdkrachten, want ook al zijn de soldaten gemotiveerd, het zijn er ongetwijfeld onvoldoende om de aanvaller te overklassen.

Er resteert slechts één vraag: Aan welke kant sta JIJ?

New York, 1842: de kades langs de Zuidstraat wemelen van de activiteit. Pakschepen komen voortdurend aan en varen terug uit. Er zijn zoveel handelsschepen die in de rij staan te wachten om behandeld te worden, deze rij is bekend onder de naam “Packet Row”.

In Packet Row vertegenwoordigd elke speler een handelscompagnie die natuurlijk zo veel mogelijk winst probeert te maken aan de trans-Atlantische handel. Veel geld hebben is echter niet voldoende om het spel te winnen. Je moet je geld spenderen ten voordele van de stad om de nodige overwinningspunten te verkrijgen.

Een pasha (ook wel padisha genaamd) is een machtige gouverneur. In Pasha proberen alle spelers de best mogelijke combinatie te gooien met vijf dobbelstenen om zo de Pasha te worden en de meest waardevolle kaart meet te grabbelen. Diegenen die hun actieblokjes het beste inzetten, zullen een goede kans hebben om het spel te winnen. Speel een kaart om te bepalen op welke manier er die ronde punten kunnen gescoord worden. Vergeet ook zeker de bonustegels niet te verzamelen, want deze leveren je speciale acties op.

2048, Aarde: de corrupte regering heeft z’n grip verloren op Rain City, een metropool vol criminelen die amok maken tegen de politiepatrouilles. Deze wanhopige strijd kreeg er onlangs een nieuwe speler bij, een geheim agentschap van premiejagers, die de controle proberen terug te krijgen over de onophoudende golven van aanslagen op het stadsleven. Jouw taak: verslaag en arresteer criminelen, onmantel bommen die stadswijken in puin zouden kunnen leggen en voorkom dat moordenaars hun duivelse plannen kunnen uitvoeren. Jij bent één van de leden van het geheime bondgenootschap van rechtvaardigheid. Dus … ben je klaar om de criminaliteit in de grote stad te trotseren?

Rogue Agent is een spannend cyberpunk avonturenspel waarin de spelers het opnemen tegen ondergrondse netwerken. Het spel bevat gedetailleerde miniaturen, een grote variëteit aan unieke criminelen die moeten verslagen worden, speciale dobbelstenen met iconen en twee verschillende speelmodi. In Rogue Agent controleren de spelers een agent die werkt voor “The Agency”, gecreëerd om de criminaliteit in Rain City in te dijken. Je wint het spel door het meeste macht over de stad te krijgen in een race tegen een spelsysteem dat een levende stad creëert waarin criminaliteit en andere uitdagingen op elke hoek van de straat komen piepen.

Elke ronde bestaat uit een actiefase, gevolgd door een opschoonfase. Tijdens de actiefase scoren de spelers mracht door moordenaars te elimineren, criminele zwaargewichten in te rekenen en high-tech bommen te ontmantelen. Door stadsgebieden te onderzoeken verzamel je grondstoffen die vitaal zullen zijn om te overleven en de mogelijkheden van de agenten te verhogen. Daarnaast zullen de agenten ook hun vervoer, wapen en onderzoeksmogelijkheden verbeteren om zo een beter zicht te krijgen op de ware identiteit van hun collega-agenten. Collaborateurs zoeken op de verschillende locaties in de stad zal de agenten helpen in de confrontaties met het lokale uitschot. Ondertussen zit de politie ook niet stil en houden ze de agenten in het oog, aangezien die ook niet vies zijn van hier en daar een illegaal werkje. The Agency heeft echter z’n eigen luchtdefensie die het kan inroepen ter ondersteuning. Gedurende het spel kunnen agenten als verrader worden onthuld en spelen ze verder in de vorm van androids (die dus bij aanvang zich hadden gemengd tussen de agenten). Deze androids hebben andere overwinningscondities, zoals het vernietigen van sleutelplaatsen waar informatie zit verborgen over de androidproductie en het elimineren van de menselijke agenten. De eerste speler die acht macht weet te verzamelen, wint het spel.

In American Rails speelt elke speler een rijke kapitalist die z’n portfolio van aandelen in de zes belangrijkste spoorwegmaat-schappijen moet beheren. Door meedogenloze onderhandelingen en zorgvuldige planning proberen de spelers de waarde van hun hebben en houden te verhogen. De rijkste speler wordt op het einde van het spel bekroond tot de spoorwegbaron van het land.

In dit spel is geen sprankeltje geluk te bespeuren, doordacht plannen en strategische acties beslissen over winst en verlies. Het spel is geïnspireerd op spellen als Chicago express en het Historic railroads system van Winsome Games. Het spel speelt zich af in de VS aan de oostelijke kant van de Mississippi. Het spel herbergt wisselende speelvolgorde (natuurlijk gecontroleerd door de spelers zelf) en variabele startopstellingen, zodat dit tactische treinspel een hoog niveau van herspeelbaarheid krijgt.

Er is een vloek over jou uitgesproken zodat je in het magische land van Norkobia terecht. Je wil natuurlijk terug naar jouw wereld, maar Lord Maldorf, heerser over Norkobia, laat je niet gaan tot je aan zijn voorwaarden voldoet en z’n enorme imperium voor hem uitbouwt.

In Warlock (ontworpen door Belg Fabrice Vandenbogaerde) kruipt elke speler in de huid van één van de verdoemde wezens. De opdracht is simpel: bouw een rijk in opdracht van Lord Maldorf. Wie wapent zich het best tegen de duistere krachten en wie weet de hulp van de andere wezens het best te benutten? Door het spelen en strategisch inzetten van kaarten probeert iedere speler zijn rijk te ontwikkelen. Wie dit het beste doet, wint het spel.  Het doel van het spel is een imperium bouwen naast je kasteel, uitgelegd in een 4x4 rooster. Elke ronde krijgt een speler 5 kaarten. Eén wordt in de kerker gelegd (waar hij een speciale actie wordt), een andere in Hubba’s bar (waar locale karakters kunnen ingehuurd worden). De andere drie kaarten worden op handen gehouden. Dan worden er kaarten geveild, te betalen met je handkaarten (kaarten krijgen dus vele functies in het spel). Eens de veiling is afgelopen, kunnen de speciale acties van de kaarten gebruikt worden om het imperium op te bouwen. Meer info vind je hier : http://www.spellenclub13.be/Warlock/inleiding.htm

UGO! is een typisch slagen-halen-kaartspel dat in een thematisch jasje is gestopt. Hier en daar is er nog een kleine aanpassing en het scoren van punten zal de doorwinterde kaarter waarschijnlijk helemaal onbekend zijn, maar laat ons vooral het spel eens van naderbij bekijken.

Eén ding moeten we Playthisone al zeker nageven en dat is dat ze kwalitatief materiaal op de markt brengen. De doos is van stevig glanzend karton en ook de inlay is nuttig te noemen, niet zo'n nutteloos tussenschot dat je beter in de prullenmand gooit. Het spel UGO! is voorzien van 4 spelersborden (die uit 2 puzzeldelen bestaan), 45 kleurrijke kaarten en 36 stevige kartonnen boerenfiches. Op dit vlak is er echt niets op aan te merken. Misschien toch even muggenziften: persoonlijk opteer ik er wel liever voor om kartonnen fiches in een zakje te bewaren dan ze in zo'n smalle opening te plaatsen waar mijn dikke vingers niet echt voor gemaakt zijn.

Het spelverloop van dit spel is niet echt moeilijk, zeker als je een beetje in de kaartspellen thuis bent. Er worden vier ronden gespeeld en de speler die het meeste punten wist te sprokkelen, wordt tot winnaar uitgeroepen. Het spel wordt vooral gespeeld met de 5 x 9 gekleurde kaarten (waarden 0 tot en met 8). Elke speler krijgt er 10 op handen, dus niet alle kaarten zullen in het spel zijn, dit zorgt voor een beetje onberekenbaarheid en dat weten wij wel te appreciëren, de die-hard-slagen-halers waarschijnlijk niet. De startspeler komt een kaart uit, daarna moeten de spelers om beurten een kaart aan de slag toevoegen. Je moet zoals steeds kleur bekennen indien mogelijk. Kan je geen kleur bekennen, mag je een kaart van een andere kleur wegspelen. De speler die de kaart met de hoogste waarde aflegde, wint de slag. Dit kan dus ook diegene zijn die een andere kleur speelde. Troef bestaat niet in dit spel. Indien twee spelers de hoogste waarde speelden, wint in de eerste plaats de uitgekomen kleur. Is die niet betrokken, wint de speler die als eerste de hoogste waarde speelde in de slag.
Indien een speler een slag wint, plaatst hij de kaarten uit de slag op zijn spelersbord. Dit spelersbord bestaat uit 5 vakken, 5 plaatsen om de kaarten van de vijf verschillende kleuren in onder te brengen. De speler kiest zelf welke kleur hij waar bewaart (van links naar rechts), maar dient een stapeltje te vormen. Enkel de bovenste kaart zal op het einde van het spel punten opleveren, dus leg best die met de hoogste waarde bovenaan. En probeer later in het spel geen kaart met een lage waarde (bijvoorbeeld de "0"!) van die kleur in een slag mee te graaien, want die wordt onverbiddelijk bovenop jouw hoge kaart gelegd.
Indien je een slag wint, bekijk je of je ook boeren krijgt. Deze staan op de kaarten afgebeeld. Win je bijvoorbeeld de slag met de rode 6 zoals hierboven afgebeeld, dan mag je één boer aan je spelersbord toevoegen (van links naar rechts). De kaarten met waarde 1 en 2 laten zelfs toe dat je boeren verdient door een slag te verliezen, afhankelijk van hoe de slag afloopt. Nadat alle kaarten zijn uitgespeeld, eindigt de ronde en worden er punten uitgereikt.

Elke speler krijgt de punten van de bovenste kaarten op hun spelersbord, indien deze volledig voorzien zijn van boeren. Elk vak vereist een aantal boeren om de volledige punten te kunnen scoren. Liggen er onvoldoende boeren in een vak, dan scoor je -5 punten per ontbrekende boer, de bovenste kaart speelt hier geen rol en levert niets op. Tenslotte kan het zijn dat je de benodigde boeren hebt liggen in een vak waar geen kaart ligt, in dit geval krijg je de afgebeelde punten op het spelersbord (zijnde 1, 3 of 5 punten).

(reeds een uitgebreidere bespreking van dit spel dankzij het recensie-exemplaar van Play this one)

In Rampage kom je in Meeplestad terecht al seen groot, verschrikkelijk monster! Jouw doel bestaat erin alles te vernietigen wat je tegenkomt, gebouwen neerhalen, je klauwen in het asfalt planten en de inwoners (meeples) de schrik van hun leven bezorgen – kortom zaai terreur terwijl je er nog plezier aan beleeft ook.

De gebouwen in Meeplestad bestaan uit verschillende verdiepen en meeples die dienst doen als pilaar ter ondersteuning van de verdiepen. Vier houten voertuigen rijden door de straten en acht districten van de stad. Elk monster bestaat uit een schijfje en een pion. Tijdens een beurt mag je twee acties kiezen uit de vier mogelijke acties:

  • Bewegen: neem je pion op, schiet met het schijfje en plaats je pion op de plaats waar de schijf terechtkomt.
  • Vernietig: neem je pion, laat het op een gebouw vallen en verzamel alle verdiepen die geen meeples meer op hen hebben liggen of staan.
  • Gooi een voertuig om: indien je in de buurt bent van een voertuig, mag je het opnemen, op je pion zetten en dan wegschieten naar een gebouw of een ander monster.
  • Adem: zelfs wanneer je niet in de beurt van een voertuig bent, kan je schade berokkenen. Plaats je kin op je pion en blaas over het bord.

Monsters zijn nogal chaotisch als het op eten aankomt, maar als je meeples van het bord gooit, kan je er wel eens voor gestraft worden. Het kan je een tand kosten of een extra actie aan de andere spelers. Na je twee acties mag je onbeschermde meeples op de grond in jouw district opeten, maar je kan slechts zoveel meeples eten als je tanden hebt. Als je een ander monster op de grond mept, breek je één van z’n tanden en hou je deze bij. De meeples hebben zes verschillende kleuren en vertegenwoordigen de soorten inwoners van de stad : blauw (journalisten), groen (militairen), geel (blondines), grijs (senioren), rood (helden) en zwart (zakenmensen). Voor elke set die je van deze soorten verzamelt, krijg je 10 extra punten op het einde van het spel. Bovendien scoor je ook voor verzamelde tanden en het bereiken van het doel dat jouw karakterkaart je oplegt.

Bovenop de karakterkaart heeft elke speler ook een krachtkaart (die gedurende het ganse spel geldig is) en een superkrachtkaart (éénmalig gebruik) die je héél erg goed zal kunnen gebruiken. Bovendien voorziet men ook een variant waarin de monsters tijdens het spel evolueren, je punten kan verliezen als je bepaalde kleuren van meeples niet in je sets hebt en een variant waarbij je met twee speelbord tot acht spelers aan het werk kan zetten.

 



Geef hier uw reactie door
Uw naam *
Uw e-mail
URL
Titel *
Reactie *
  Persoonlijke gegevens onthouden?
(* = verplicht!)
Reacties op bericht (0)


Foto

Klik op ons logo om terug naar de startpagina te gaan


Bent u op zoek naar info omtrent een spel? Typ de titel hieronder in het balkje en klik op "zoeken".

Zoeken in blog



Contact via mail :

spellenkanaal (at) gmail (dot) com

Categorieën
  • "Kaartje leggen" (5)
  • Essen 2009 (47)
  • Essen 2010 (27)
  • Essen 2011 (45)
  • Essen 2012 (137)
  • Essen 2013 (212)
  • Essen 2014 (85)
  • Essen 2015 (86)
  • Essen 2016 (77)
  • Essen 2017 (76)
  • Hete hangijzers (6)
  • imprESSENs (651)
  • Nürnberg 2012 (17)
  • Nürnberg 2013 (17)
  • Spelen met SpinLi (318)
  • Spellen in beeld (77)
  • Tussendoortjes (9)

  • Bezoek je onze nieuwe blog alvast een keertje? Zie bij de links!

    Links
  • Spellenlijst SpinLi
  • Bordspelmania : forum
  • Ditterio's blog
  • Spel(l)enderwijs
  • Boardgamegeek
  • De tafel plakt ! (Dominique)
  • SpinLi's nieuwe blog !!!
  • Spellenclub Pallieter (Lier)
  • Spellenclub Heist statie (Heist-op-den-Berg)
  • Spelregels.eu

    Foto

    5% korting bij aankoop als SpinLi-lid !!!
    Klik op het logo om hun site te bezoeken.
    Inhoud blog
  • Solar Flux
  • Elk einde heeft een nieuw begin ...
  • Photosynthesis (Blue Orange Games)
  • Nutz (Blue Orange Games)
  • Katarenga (Huch)

    Blog als favoriet !

    Klik hier
    om dit blog bij uw favorieten te plaatsen!

    Archief per maand
  • 12-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 09-2017
  • 08-2017
  • 07-2017
  • 06-2017
  • 05-2017
  • 04-2017
  • 03-2017
  • 02-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 11-2016
  • 10-2016
  • 09-2016
  • 08-2016
  • 07-2016
  • 06-2016
  • 05-2016
  • 04-2016
  • 03-2016
  • 02-2016
  • 01-2016
  • 12-2015
  • 11-2015
  • 10-2015
  • 09-2015
  • 08-2015
  • 07-2015
  • 06-2015
  • 05-2015
  • 04-2015
  • 03-2015
  • 02-2015
  • 01-2015
  • 12-2014
  • 11-2014
  • 10-2014
  • 09-2014
  • 08-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 04-2014
  • 03-2014
  • 02-2014
  • 01-2014
  • 12-2013
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 09-2005


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs