U heeft al een beschrijving van het basisspel "Rattus" kunnen lezen op onze blog, meer bepaald hier :
http://www.bloggen.be/speleninlille/archief.php?ID=842189
En van de eerste uitbreiding "Pied piper" hier :
http://www.bloggen.be/speleninlille/archief.php?ID=897432
Nu komt er dus nog een derde deel uit van dit spel. Het betreft hier wederom een uitbreiding en geen op zich staand spel. U heeft dus het basisspel nodig om hiermee aan de slag te gaan.

Ook van dit spel is er voorlopig weinig concreet bekend, dus moeten we het voorlopig doen met de beschrijving die terug te vinden is op de website van WGG :
De Zwarte Dood is met reislustige handelslieden de Middellandse Zee overgestoken en teistert nu ook het noorden van Afrika. De introductie van de karavaan en diplomaten voegen nieuwe strategische mogelijkheden toe en met de regiokaarten heeft de speler nog meer controle over de gevolgen van de pest. Met deze uitbreiding wordt Rattus een compleet nieuwe spelervaring: nieuwe mogelijkheden, meer spelers en vooral nog meer spelplezier.
- uitbreiding voor het succesvolle spel Rattus: combineer deze uitbreiding met het basisspel en andere uitbreidingen voor nog meer spelplezier.
- nieuwe mogelijkheden door de nieuwe Islam klasse: vier nieuwe personen met unieke vaardigheden.
- ontdek nieuwe strategiën: sla de pest af met regiokaarten, scoor extra punten met diplomaten of zorg voor extra groei met de karavaan.
- inclusief spelmateriaal voor 5 en 6 spelers!
Het materiaal dat u in uw doosje terug vindt :
- 1 spelbord
- 4 klasse kaarten
- 51 regiokaarten
- 40 bevolkingsblokjes
- 1 karavaan speelstuk
- 15 diplomaatschijfjes
- 10 verplaats 3 stappen-fiches
- 65 rattenfiches
Vooral de mogelijkheid om dit spel met z'n 5-6 te spelen lijkt me een leuke aanvulling, het extra speelbord zorgt ervoor dat er ruimte genoeg is en dat je naar Afrika kan reizen. Daarnaast komen er ongetwijfeld veel nieuwe mogelijkheden vrij met de nieuwe klassekaarten (astroloog, karavaanleider, ontdekkingsreiziger en sultan). De regiokaarten zijn ingevoerd om jezelf te beschermen tegen een plaag las ik ergens op BGG. Je kan dan tijdens het uitvoeren van een plaag een regiokaart spelen met het symbool van de klasse die je voor je hebt liggen om je te beschermen. Of het al dan niet een must-have uitbreiding is, daar gaan we nog even op wachten, maar we volgen het zeker op.
Titel : Rattus Africanus Auteur : Ase & Henrik Berg Uitgeverij : WGG Aantal spelers : 2-6 Speelduur : 45 min. Leeftijd : 10+
|