Freek Neirynck zorgt met grote regelmaat voor 'boekensienjalementen' met een eigen kijk
voor wie iets méér wil
17-09-2010
Zondag 19/9: Bowlen tegen zinloos geweld !
Op zondag 19 september 2010 vanaf 13u30 loopt de 2e bowlingbenefiet ten voordele van de projecten van vzw Zinloos Geweld.
Het wordt alvast een gezellige happening want alle deelnemers starten gezamenlijk met een lachsessie van 15 minuten. Naast particuliere teams nemen ook twee Chartersteden van de vzw het tegen elkaar op in een 'rechtstreekse confrontatie' om 14u00. Met name het team van de Stad Gent (met schepenen Sophie Bracke, Geert Versnick, Christophe Peeters en Resul Tapmaz) en een team van de gemeente Sint-Martens-Latem (met burgemeester Freddy Van Massenhove en de schepenen Sabine De Vos, Arnold Meirlaen en Eric Van den Abeele). Ook diverse BVs nemen deel: Davy Brocatus & Anatoly, Jan Schepens, Margot, Sabine De Vos, enz.
Men kan nog steeds inschrijven. Het ludieke startschot wordt dus om 13u30 gegeven met een gratis lachsessie van ca. 15 minuten o.l.v. gediplomeerde lachcoach Geert Van De Vijver. Geert is sinds vorige zomer in Nederland wereldrecordhouder lachen. Hij haalde het van meer dan 20.000 lachende mensen, en reageerde op een oproep in de televisieshow van Paul De Leeuw. Daarnaast werkte hij als lachcoach recentelijk mee aan TV-programma's op de Belgische en Nederlandse televisie.
Real Bowling uit Latem wil alvast zijn maatschappelijk engagement opnemen en de projecten van vzw Zinloos Geweld steunen. "Omdat het belangrijk is dat mensen elkaar respecteren, omdat iedereen belangrijk is en talenten heeft, omdat onverschilligheid niet leidt tot een betere samenleving. Bowling is bij uitstek een sport waar sportiviteit hoog aangeschreven staat," aldus Giovanni & Daphne Naessens, van Real Bowling uit Latem.
Alle deelnemers ontvangen een rijkgevuld welkomstpakket en iedereen maakt kans op mooie en waardevolle prijzen die tijdens het spel worden verloot waaronder: een ballonvaart voor 2 personen, restaurantbonnen, een maandabonnement voor het Body & Mindcentrum Shambho en maandabonnementen voor Fitnesscentrum Stadium + een jaarabonnement op Goed Gevoel-magazine en verder uurwerken van juwelier Foulon, flessen wijn en nog veel meer. Men kan zelf zijn ploeg samenstellen en ook de ploeg met de origineelste naam krijgt een prijs.
Praktisch
Bowlingbenefiet tegen zinloos geweld op zondag 19 september 2010 vanaf 13u30 in de Real Bowling, Kortrijksesteenweg 209 te Sint-Martens-Latem. Er zijn shifts voorzien om 14u00,15u30, 16u00 enz. tot 18u00.De shift van 15u00 is reeds volzet. Inschrijven en uw baan reserveren kan via info@zinloosgeweld.net of info@realbowling.be (met vermelding van uw ploegnaam, het speeluur en het precieze aantal personen). Deelnameprijs voor twee games inclusief huur bowlingschoenen: 10 euro p/p.
Circo Daparro viert 10-jarig bestaan met jubileumgala
Op vrijdag 1 oktober (20.00 uur), zaterdag 2 oktober (20.00 uur) en zondag 3 oktober (15.00 uur) zakken Pat & Dave ... zeg maar CIRCO DAPARRO ... af naar de sporthal van de Sancta Mariaschool in Gentbrugge (Gentbruggekouter 8) vooreen galavoorstelling van "Vuile Teljore".
'De Vuile Teljore' is een komische voorstelling waarin het theatrale wordt gekoppeld aan circus, magie, dans en muziek.
Pat en Dave denken een nieuwe weg te zijn ingeslagen met hun nieuwe act als 'stripping jugglers'. Dit is echter buiten
Mr. Désiré gerekend, den directeur van 't spel, die het nieuwe idee van de tafel veegt als tè vulgair voor de familievoorstelling.
Pat en Dave zijn overtuigd dat dit niet zo is en geven zich niet zo maar gewonnen. Benieuwd hoe dit zal aflopen.... en al even benieuwd naar de voorziene verrassingsact !
Reserveren kan op 0498/241672
en aan de heren en dames van Circo Daparro ... nen dikken proficiat met de 10 jaar !!!
Maximum Hits Music 2010.03 zorgt voor spetterende overgang van zomer naar herfst
Wie zonder zorgen eens wil genieten van de hedendaagse hits, kan zeker zijn hart ophalen bij de 23 muzikale pareltjes die verzameld staan op de 3de CD uit de reeks "Maximum Hit Music 2010". Nu de zomer afgelopen is en de eerste herfstsymptomen de kop opsteken wordt het tijd voor "genieten van muziek" en daar heeft Q-music een perfecte remedie voor gevonden: een stevige portie 'absolute tophits' op een ijzersterke compilatie van Universam Music Belgium.
Met o.a. Editors, Yolanda Be Cool & DCup, Taio Cruz, Swedish House Mafia ft Pharell, Milk Inc., Eminem ft. Rihanna Katy Perry, Amy McDonald en Editors.
Maximum Hit Music 2010.03 - Nu overal verkrijgbaar.
Kijk en overtuig uzelf met onderstaande tracklist:
Tracklist
1. Yolanda Be Cool & DCup - We No Speak Americano
2. Swedish House Mafia Feat. Pharrell One (Your Name)
3. Eminem Feat. Rihanna - Love The Way You Lie
4. Katy Perry Feat. Snoop Dogg - California Gurls
5. Kat DeLuna Feat. Akon - Push Push
6. Lady Gaga Alejandro
7. Rihanna - Te Amo
8. Taio Cruz Dynamite
9. Enrique Iglesias - I Like It
10. Jessy Matador - Allez Ola Olé
11. K'naan - Wavin' Flag
12. Stromae - Te Quiero
13. Party Harders Vs. The Subs - The Pope Of Dope
14. Mika vs. RedOne - Kick Ass (We Are Young)
15. Ke$ha - Your Love Is My Drug
16. Kylie Minogue - All The Lovers
17. Regi & Stan Van Samang - Hang On
18. Sylver - Turn The Tide 2010
19. Milk Inc - Chasing The Wind
20. Inna Amazing
21. The Phonkers - Rock Your Body
22. Amy MacDonald Spark
23. Editors - No Sound But The Wind (Live At Rock Werchter 2010)
Na een periode van relatieve stilte rondom de zanger, sloot Vlaanderen Willy Sommers in maart 2010 terug massaal in de armen bij de release van zijn single Vogelvrij. Willy voerde met dit nummer voor meerdere weken de Vlaamse Ultratop 10 aan als fiere nr.1. Dit was meer dan 20 jaar geleden voor de geliefde zanger.
Dergelijk succes vraagt natuurlijk om waardige opvolging en die is er nu met de nieuwe single Een Wonder Van Een Vrouw. Met Een Wonder Van Een Vrouw bewandelt Willy verder het ingeslagen pad van Vogelvrij. Levenslustig, energiek, opgewekt, natuurlijk Nederlandstalig én een oorworm van jewelste!
Tijdens Op de Siertoer op zondag 19 september kan je gratis kennis maken met de dynamische en toekomstgerichte Vlaamse sierteeltsector. Van 10 tot 18 uur openen de bedrijfsleiders van sierteelbedrijven hun deuren en geven ze rondleidingen. 'Op de Siertoer' staat dit jaar in het teken van Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen (MVO).
Op deze dag zetten de sierteeltbedrijven de inspanningen die ze leveren voor het milieu in de kijker en krijg je inzicht in hun marketing-, management- en personeelsbeleid. Aandachtige bezoekers kunnen deelnemen aan de wedstrijd en maken kans om verschillende mooie prijzen te winnen.
Maatschappelijk verantwoord ondernemen of duurzaam ondernemen zit in de lift en wint alsmaar aan belang. Door duurzaam te ondernemen gaat men zoeken naar een evenwicht tussen winstgevendheid (profit), sociale belangen (people) en het milieu (planet). Hierbij gaan de bedrijven continu op zoek naar manieren om de processen en de bedrijfsvoering te verbeteren en te optimaliseren. Concreet doen ze dit door hun verbruik van bv. gewasbeschermingsmiddelen, meststoffen en energie eerst in beeld te brengen, om daarna over te gaan tot optimalisatie. Tijdens de rondleidingen zullen de bedrijfsleiders aan de bezoekers uitleggen welke acties ze ondernemen om tot een duurzame teelt te komen.
'Op de Siertoer' wordt ingericht door de Economische Raad voor Oost-Vlaanderen vzw (EROV) in samenwerking met het Vlaams Centrum voor Agro- en Visserijmarketing (VLAM) en sponsor Eandis. 'Op de Siertoer' dient geen commercieel doel; eventuele opbrengsten gaan naar het Kinderkankerfonds vzw van het UZ Gent.
Alle info over "Op de siertoer" en de lijst van deelnemende bedrijven: www.erov.be
37ste Filmfestival in Gent opent met "Smoorverliefd"
Het 37e Filmfestival Gent opent op 12 oktober met Smoorverliefd van regisseur Hilde Van Mieghem. In deze romantische komedie toont Van Mieghem het woelige liefdesleven van vier samenlevende vrouwen, gespeeld door Veerle Dobbelaere, Wine Dierickx, Marie Vinck en Aline Van Hulle. Hun mannelijke tegenspelers zijn Koen De Bouw, Koen De Graeve, Kevin Janssens, Jan Decleir en Huub Stapel.
De romantische feelgood-komedie Smoorverliefd zoomt in op het turbulente leven van 4 sterke vrouwen: tienerdochter Eva, haar moeder Judith, tante Barbara en grote zus Michelle die er samen onder een dak gezellig een potje van maken, op zoek naar 'love, peace, en happiness'. Eerste verliefdheid, serial dating, ongebluste lust, affaires, kinderwensen en tenslotte onverwoestbare oude liefde kruiden het wat chaotische bestaan van deze vier vrouwen. Ze zijn mooi, moedig en verstandig, maar soms weten ze het ook even niet meer. Blijft nog maar de vraag of het weerwerk van hun mannelijke antagonisten deze cocktail van vastberadenheid en vrouwelijke hormonen kan ontmijnen...
Hilde Van Mieghem is de 7e Belgische regisseur die de eer de beurt valt het Filmfestival Gent te openen. Tot haar illustere voorgangers behoren onder meer Robbe De Hert, Stijn Coninx, Erik Van Looy en Felix van Groeningen. Het is de derde langspeelfilm die Van Mieghem regisseerde na De Kus in 2004 en Dennis Van Rita in 2006. Smoorverliefd is een productie van Caviar, met de steun van het Vlaams Audiovisueel Fonds en wordt verdeeld door Kinepolis Film Distribution. De film zal vanaf 8 december te zien zijn in de bioscoop.
De 37e editie van het Filmfestival Gent loopt van 12 tot 23 oktober. Naast 100 langspeelfilms en 30 kortfilms, kan het publiek genieten van een bijzondere tentoonstelling over Jacques Tati in het Provinciaal Cultuurcentrum Caermersklooster, een eenmalig concert van grootmeester John Barry op 21 oktober in Kuipke Gent en de 10e editie van de World Soundtrack Awards op 23 oktober in Kuipke Gent. Alle info op www.filmfestival.be
JANU concerteert op 25/9 in Geraardsbergen ... een must !
Op zaterdag 25 september 2010 om 19.00 uur concerteert "The Princess of the Harp" JANU in Geraardsbergen en daarop mogen muziekliefhebbers zeker niet ontbreken.
In het Arjaantheater kan u getuige zijn van een uniek optreden van deze talentrijke harpiste en haar 25 leerlingen, na de pauze gevolgd door een optreden van het JANU Trio met percussionist Peter Van Woensel en zanger Davy Lakomy.
Dit concert is een organisatie van VZW Janu en TwinWizards en wordt gepresenteerd door Louis De Pelsmaeker.
Tickets aan 12 in voorverkoop of 14 aan de kassa Reservatie: 0479/86.90.31 - 0475/54.12.23 of harp@janu.be
Alle info omtrent JANU en dit concert op www.janu.be
Deze (on)regelmatige rubriek verzorgd door Freek Neirynck ambieert geen recensiekolom te zijn, maar zoals de titel het zelf zegt: een seinpaal voor geïnteresseerde en potentiële lezers.
TWEE KINDERBOEKEN VAN RIET WILLE
De Gentse jeugdschrijfster Riet Wille heeft op enkele maanden tijd twee nieuwe titels uit : Jee jee jee bij Lannoo en Pootje na pootje bij De Eenhoorn. Het eerste werd voortreffelijk geïllustreerddoor Merel Eyckerman en het andere anders, maar even origineel door Kristien Aertsen.
Ondermee gezien de sterk verschillende visualisering is het moeilijk om beide recente uitgaven met elkaar te vergelijken. En waarom zou dat ook moeten. Het zijn aparte werkstukken geworden die duidelijk in nauwe samenwerking tussen een auteur en een beeldend kunstenaar gemaakt zijn. Een artistieke kruisbestuiving om u tegen te zeggen.
Jee Jee Jee is een ludiek geschreven rechtlijnig verhaal over de drie zonen Stoop, kinderen van een beroepsverhuizer die ontzettend veel van hen houdt. De plot is: wie van de drie jongens zal zijn goed gerund zaakje ooit overnemen?
Wille schreef dit gegeven speels uit met de taalcreativiteit die haar eigen is. Ze beschrijft weinig wat er te zien is en laat op die wijze de lezers vrijelijk invullen met hun fantasie. Er is geen doelgroep afgedrukt op de flap maar het boek is zeker geschikt voor zevenjarigen en kan minstens tienjarigen noch boeien.
Pootje na pootje is dan weer een conceptboek. Echt Wille. Als geen ander kan deze Gentse auteur de taal gebruiken als een telraam. Elk woord werkt associatief. Elke zin is een miniatuurschilderijtje.
Pootje voor pootje leren de lezertjes ook tellen aan de hand van de vraagstelling: Hoeveel poten heeft een dier?. Kristien Aertsen tekende fantasierijk het antwoord van vis (O) tot slingerbeest (10). Daartussen figureren nog een vogel, een koe, gefingeerde insecten, levend geworden knuffels
De meeste gedichten zijn ook grafische hoogstandjes. Daarom beperken we ons tot volgende citaatjes:
Hij komt op bezoek in dit cijferboek.
Eerst moet hij zijn poten vegen.
Hij is toe aan nummer negen. Alle overige voeten moeten nog de mat begroeten., over de duizendpoot en over de vis : Wat moet een vis beginnen? Wel, hij beweegt gewoon zijn vinnen.
Twee pareltjes dus om in de kinderbibliotheek te hebben. Je kan er donder op zeggen dat ze niet na één leesbeurt zullen vergeten zijn.
Freek Neirynck - sienjaleur
Info: "Jee Jee Jee" en "Pootje voor Pootje" kosten elk 12,95
FOTOBOEK GENTSE FEESTEN UITGEGEVEN VOOR HET GOEDE DOEL:
GENTSE FEESTENIMPRESSIES door Patrick DEKEYSER
Patrick Dekeyser is sinds 1978 zelfstandig fotograaf te Gent en woont sinds 1981 in de deelgemeente Wondelgem. Een professioneel parcours langs vele disciplines, met mode- en reclamefotografie als vaste ankerpunten, brengt hem op de meest verscheidene plaatsen in de wereld, die het decor bieden voor diverse opdrachten. Voor dit fotoboek echter blijft hij in zijn meest geliefde plek ter wereld, zijn eigen geboortestad Gent, waar hij tijdens de 10 meest hectische dagen per jaar, de Gentse Feesten, niet is weg te slaan. In die 10 dagen van de Gentse Feesten 2009 werden alle fotos in dit boek gemaakt.
Zijn sociaal engagement binnen Kiwanis International, netwerk van serviceclubs over de hele wereld, waarbij Patrick stichtend voorzitter is van Kiwanisclub Gent Keizer Karel , zorgde voor de start van dit project. De tentoonstelling in het Stadhuis van Gent en het boek, onlosmakelijk met elkaar verbonden, moeten zorgen voor het welslagen van een onvergetelijk Sinterklaasfeest voor kansarme kinderen van de Vierde Wereld uit het Gentse. Daarvoor wordt de opbrengst van dit boek integraal voorbehouden.
Oorspronkelijk niet zo bedoeld, was de dagelijkse reeks van 10 fotografische indrukken van de Gentse Feesten, vorig jaar gemaakt door fotograaf Patrick Dekeyser en elke dag gepubliceerd op een pagina op de sociale netwerksite Facebook, na een paar dagen uitgegroeid tot een item waar iedereen zat te wachten op wat komen zou van beelden ... èn commentaar. Elke dag van de Gentse Feesten maakte Patrick een subjectieve, eigenzinnige reeks van 10 fotos, voorzien van een onderschrift. Meestal maar één woord, minimum, en één zin, maximum.
De pagina op Facebook had al gauw een groep van om en bij de 300 fans. De combinatie van beeld en tekst, waar het beeld alleen in de meeste gevallen enkel een weergave is van een bepaalde realiteit, op een bepaalde locatie, op een bepaald moment, geeft een humoristische kijk op het dagelijks gebeuren tijdens het grootste Europese volksfeest, de Gentse Feesten.
Zonder het te willen krijgt deze dagelijkse reeks fotos het label van intimistisch sfeerbeeld, vernist met humor, waarbij de onderwerpen niet de geprogrammeerde optredens zijn, maar het dagelijkse gebeuren in de straten van de feestenzone in Gent tussen zaterdag 18 en maandag 27 juli 2009.
Ik zag niet meer dan wat anderen konden zien, maar probeerde het in een andere context te plaatsen. Een enkele, zeldzame keer was een ondertitel er eerder dan het beeld, maar meestal was het omgekeerd. Het enige waar ik me nooit toe heb laten verleiden, is het in beeld zetten van een situatie. En het is het resultaat van amper een kleine 1000 opnames. Ik hoop dat het
door de liefhebbers, net zoals toen door mezelf, wordt bekeken als pretentieloze momenten, vastgelegd zonder artistieke aspiratie, maar die ik met iedereen wil delen, omdat ik het beroep van fotograaf, inmiddels al 32 jaar, ervaar als dé stiel met een geprivilegieerde positie. De positie van waaruit je kan zien en vastleggen wat er gebeurt. En het beslissingsrecht te hebben om af te drukken, op dat ene, magische moment. Dat is het mooiste beroep ter wereld.
Precies een jaar later wordt dit fotoboek uitgegeven. Aangevuld met nooit eerder gepubliceerde fotos. Verlucht met teksten van Bekende Gentenaars. Wordt een fototentoonstelling georganiseerd in het Gentse Stadhuis. Kan het symbolisch nog mooier gecombineerd worden ?
Voor de fans van het eerste uur, is dit het antwoord op hun vraag Komt er een vervolg ?
En een mooier vervolg had men niet kunnen wensen.
Temeer dat de opbrengst van de verkoop van dit boek zal worden gebruikt voor een sociaal doel. Om het organiseren van een ongelooflijk Sinterklaasfeest op zondag 5 december, voor kansarme kinderen van de Vierde Wereld uit het Gentse mogelijk te maken. Als stichtend voorzitter van de Kiwanisclub Gent Keizer Karel, hoopt Patrick samen met alle andere stichtende leden verborgen armoede in en rond Gent , voor de betrokken kinderen iets draaglijker te maken. De internationale leuze van Kiwanis indachtig : Serving the Children of the World
De fototentoonstelling loopt van 17 tot en met 17 juli (dagelijks van 14.00 tot 18.00 uur) in het stadhuis van Gent.
Freeks Boekensienjalement: 125 jaar socialistische partij
Deze (on)regelmatige rubriek verzorgd door Freek Neirynck ambieert geen recensiekolom te zijn, maar zoals de titel het zelf zegt: een seinpaal voor geïnteresseerde en potentiële lezers.
DE DROOM VAN EEN BETERE WERELD
OFTE 125 JAAR SOCIALISTISCHE PARTIJ
Een mooier kijkboek over de geschiedenis van een vereniging is wellicht zelden uitgegeven in Vlaanderen. De droom van een betere wereld met als ondertitel 125 jaar socialistische partij in Vlaanderen is een bijzonder mooie publicatie waarin de beelden even belangrijk zijn dan de tekst..
Maar de inhoud is bovendien ook méér dan interessant. Het boek vertelt de geschiedenis van 125 jaar socialistische beweging in Vlaanderen en België. Gent krijgt daarin terecht een vooraanstaande plaats met ondermeer Vader Edward Anseele, de coöperatieve bakkers en hun volgelingen, de architectonische innovaties in de stad als het hedendaagse kunstencentrum Vooruit en het ABVV op de Vrijdagsmarkt, de krant socialistische krant Vooruit zaliger
Voor de historische factie deed de redactie een beroep op ondermeer Herman Balthazar (ere goeverneur en professor Hedendaagse Geschiedenis en ereburgemeester van Gent - adacemicus Frank Beke. Zij controleerden op geschiedkundige adequatheid de laagdrempelige, vlot geschreven tekst.
Huidig SP.a voorzitster Caroline Gennez maakt in haar inleing sterk dat socialisme een altijd herbeginnen is en dat beaamt de tweede inleider historicus Geert Van Goethem.De hoofdmoot van de teksten geven een nieuwe visie op de profilering van de centrum*linkse partij die in de loop van de tijden regelmatig van naam veranderde met ondermeer Belgische Werklieden Partij, BSP, SP to SP.a.
Het siert de samenstellers dat ze geen loutere eloge neergepend hebben zoals vroeger zou gebeurd zijn. Er ligt een (licht) kritische zelfwaardering tussen de lijnen. Dat maakt het werk uiteraard nog geloofwaardiger.
De Droom van een betere wereld is een recente uitgave van het Gentse Archief en Museum van de socialistische Arbeiders Beweging (AMSAB) en het Instituut voor Sociale Geschiedenis Gent. Het telt 160 bladzijden met op het einde een eerder beperkte bibliografie maar met op bijna elke bladzijde een afbeelding (iconografie, archieffotos, fascimilis van drukwerken ).
Samen met dit kijk- en leesboek voor volwassenen verscheen ook een stripverhaal voor kinderen met als titel Over rozen en daarin probeert Simon Spruyt in tekst en beeld dezelfde inhoud weer te geven voor kinderen. Hij slaagt daarbij behoorlijk in zijn opzet, ook al neemt hij wel een loopje met de chronologie en behandelt hij sprongsgewijs, bijna filmisch, het historisch erfgoed.
Het boek werd uitgegeven door Amsab-ISG en kost 15 .
Het is nu iets meer dan 1 jaar geleden dat zangeres en presentatrice Yasmine besloot om uit het leven te stappen. Een golf van ongeloof en verdriet overspoelde Vlaanderen. Op 7 augustus 1984 bleef de Vlaamse muziekwereld eveneens verweesd achter, toen haar geliefde parel, Ann Christy, tragisch om het leven kwam. Twee klassedames en artiesten die ons veel te vroeg ontvielen, maar wiens oeuvre onsterfelijk blijft. Op deze Yasmine & Ann Christy - Back To Back staan al de grootste hits van deze onvergetelijke zangeressen.
"Porselein", "Dag Vreemde Man", "Meisjes Aan De Macht", "De Roos", "Diep In Mij", "Gelukkig Zijn", "Suzanne",... stuk voor stuk prachtige nummers, die voor eeuwig hun plaatsje zullen hebben in onze muziekharten.
Yasmine & Ann Christy - Back To Back (2CD) - Nu overal verkrijgbaar
"Spring Break", de Amerikaanse schoolvakantie in het voorjaar die synoniem staat voor ongebreideld feesten in Miami en Mexico, krijgt steeds meer weerklank in onze contreien. De perfecte soundtracks voor dit fenomeen of gewoon voor je ultieme beach-, bbq - of noem-maar-op-party's (elke reden om te feesten is ok!), vind je nu terug op SPRING BREAK 2010, een 3CD vol onweerstaanbare danskleppers.
Met o.a. Stromae, Milk Inc, Black Eyed Peas, Pitbull, Edward Maya, Sylver, Dizzee Rascal, Guru Josh, Robert Abigail, Kid Cudi en DJ Tiesto.
SPRING BREAK 2010 (3CD) - Gun jezelf het ganse jaar een beetje "Spring Break" en haal dit gegarandeerd feestje in huis!!
Tracklist
CD1
1 Stromae - Alors On Danse
2 Meck feat Dino - Feels Like a Prayer
3 Black Eyed Peas - I Gotta Feeling
4 Pitbull - I Know You Want Me
5 Armand Van Helden - My My My
6 Michael Gray - The weekend
7 Underdog Project - Summer Jam
8 Sylver - Foreign Affair
9 Milk Inc - Sunrise
10 Edward Maya - Stereo Love
11 Inna - Hot
12 Guru Josh Project - Infinity
13 Safri Duo - Played A Live
14 Akon - Smack That
15 Jay Sean - Down
16 Axwell,Ingrosso,Angello,Laidback Luke feat. Deborah Cox - Leave The World Behind
17 Eric Prydz - Pjanoo
18 John Dahlback - Pyramid
19 Fake Blood - I Think I Like It
20 Dada life - Fun fun fun
21 Justice vs Simian - We Are Your Friends
22 Dizzee Rascal - Bonkers
CD2
1 Scissor Sisters - I Don't Feel Like Dancing
2 Freemasons - Uninvited
3 Agnes - Release Me
4 Natalia - I've Only Begun To Fight
5 Cascada - Evacuate The Dancefloor
6 Mousse T - Horny 98
7 Alex Gaudino feat Crystal Waters - Destination Calabria
8 Duck Sauce - aNYway
9 Daniel Bovie & Roy Rox - Stop playing with my mind
10 Fatman Scoop feat Crooklynn Clan - Be Faithfull
Bij Bij radiozender MNM staan ze al een tijdje te po-pe-len om uit te pakken met wat mogelijk de strafste hitcompilatie van het jaar gaat worden. En gelijk hebben ze, want deze MNM Big Hits 2010.2 is een knaller van formaat!
Hoe moet je anders een schijfje omschrijven dat kan uitpakken met enkel de BIIIIG HITS van o.a. Stromae, Lady Gaga, Taio Cruz, Black Eyed Peas, Shakira, Justin Bieber, Tom Dice en meer, veeeel meer absolute toppers!! Uiteraard worden ook graag de verfrissende Dos Cervezas van Tom Waes geserveerd als bonus track.
Knal de zomer in met MNM BIG HITS 2010.2 !! Nu overal verkrijgbaar
Tracklist
01. Stromae - Alors On Danse
02. Jessy Matador - Allez Ola Olé
03. Enrique Iglesias - I Like It
04. Mika vs. RedOne - Kick Ass
05. Taio Cruz - Break Your Heart
06. Lady Gaga feat. Beyonce - Telephone
07. Kelis - Acapella
08. Usher feat. Will.I.Am - OMG
09. Rihanna - Rude Boy
10. Black Eyed Peas - Rock That Body
11. David Guetta & Chris Willis feat. Fergie & LMFAO - Gettin' Over You
12. Christina Aguilera - Not Myself Tonight
13. Timbaland feat. Katy Perry - If We Ever Meet Again
14. Jason Derulo - In My Head
15. Justin Bieber feat. Ludacris - Baby
16. Selena Gomez & The Scene - Naturally
17. The Opposites - Licht uit
18. Andes feat. James Walsh - Een Dag Meer/One More Day
De Denderende Stedentocht is een thematocht op het fietsnetwerk Scheldeland en Vlaamse Ardennen die je langs vier steden vol folklore, historische feesten en rijke (culinaire) tradities brengt: Dendermonde, Aalst, Ninove en Geraardsbergen. Ontdek het goede leven, want behalve hun ligging langs de woelige rivier de Dender en hun bruisende centra hebben de vier steden nog meer dingen met elkaar gemeen. Feest vieren, lekker genieten en plezier maken kunnen ze hier als de beste!
De Denderende Stedentocht bestaat uit vier lussen van 39 à 46 km die je apart of gecombineerd kan fietsen.
Tocht 1 (45 km) leidt je vanuit de fiere Ros Beiaardstad Dendermonde naar het chocoladedorp Wieze en de hopvelden van de Faluintjesstreek, waar nog iedere zomer uitbundig de oogst gevierd wordt. Onderweg kan je proeven van lokale specialiteiten als Dendermondse kop en Dendermondse Witten, en klinken met één van de talrijke streekbieren.
Tocht 2 (39 km) start in de carnavalstad Aalst en brengt je naar schiptrekkersgemeente Denderleeuw en Ninove, de 'oudste, stoutste en wijste van alle steden'. Geniet van een Aalsterse vlaai of een bord traditionele Aalsterse ajuinensoep, en pik een partijtje kaatsen mee.
Op tocht 3 (42 km) proef je de couleur locale in de buurt van Ninove. Kom te weten hoe de Ninovieters aan hun lapnaam 'wortelkrabbers' kwamen, bezoek het prachtige Neigembos, stap mee met de processie Wegom en sluit af met een Witkap van de lokale brouwerij Slaghmuylder.
Tocht 4 (46 km) loopt in en rond Geraardsbergen, de stad van de 3 M's: de Muur, Makken-Pis en Mattentaarten. Fiets door de 'poort van de Vlaamse Ardennen', geniet van een lekkere mattentaart of doe mee aan de Manneken-Pisworp, en kom op adem in het Stiltegebied Dender-Mark of Provinciaal Domein De Gavers.
De bijhorende Denderende Stedentocht-brochure bevat naast 4 gedetailleerde fietskaarten uitgebreide informatie, anekdotes en weetjes over de regio. Zo kom je te weten waaraan de Aalstenaars en Ninovieters hun respectieve lapnamen 'ajuinen' en 'wortelkrabbers' te danken hebben, waarom de Faluintjesstreek vroeger dé hopregio van Vlaanderen was, en waarom kaatsen in deze contreien zo'n populaire volkssport werd.
De Denderende Stedentocht kost 3 en kan besteld worden bij Toerisme Oost-Vlaanderen of via www.tov.be
Deze (on)regelmatige rubriek verzorgd door Freek Neirynck ambieert geen recensiekolom te zijn, maar zoals de titel het zelf zegt: een seinpaal voor geïnteresseerde en potentiële lezers.
Roel Richelieu Van Londerzele - Landschapsdichter 2010
Dederdeoever heeft Roel Richelieu Van Londerzele (Louis Paul Boonprijswinnaar 2005) uitgenodigd om landschapsdichter 2010 te worden. Roland Jooris en Myriam Van Hee gingen hem voor in 2008 en 2009.
Landschapsdichterwil zeggen dat zijn gedichten heel de zomer mooi staan opgesteld in de ongereptenatuur van de Kalkense meersen. Rijden naar Schellebelle, met de veerpont gratis laten overzetten en daar begint de prachtige natuurwandeling.
Zijn gedichten staan op 12 deuren die verzonken zijn in het landschap en die heel knap zijn aangekleed met uniek werk van de plastische kunstenaars Marf (Ham), Roland De Winter en Rik Vermeersch.
De organisatoren geven bij deze jaarlijkse aanstelling telkens een verzorgde publicatie tegen democratische prijs uit. In 2010 is datTussen blad en wijn met gedichten van Van Londerzele, eerder (en nog ter beschikking) Het atelier van het landschap met werk van Roland Jooris en Wij woonden hier gefocust op dichteres Miriam van Heen
Hieronder een van de tentoongestelde gedichten van de laureaat 2010 Roel Richelieu van Londerzele, die van 27 juni af te bezichtigen zullen zijn..
Ze steekt een lach op, roert de zwartste koffie
en tikt met een lepel tegen de stilte,
de kat kijkt op in ongenoegen
de man kiest zijn wapens, niet zijn strijd
hij schudt het ochtendblad en legt de wereld tussen hen in
het huis staat op de helling
een laatste woord rolt tussen boter en mes
de blikken dwalen af, onbestuurbaar,
er rest niets meer dan schil en schade
De door diverse plastische kunstenaars geïllustreerde uitgaven kunnen besteld worden bij www.libro.be en www.dederdeoever.be tegen de prijs van 10 .
De vierde editie van deMeelstraatfeesten komt eraan met nog meer muziek, lekkers, zon en gezelligheid:
BAL CEREAL - 26 juni vanaf 14 uur in het Antoniushof aan de Meelstraat
kinderanimatie met springkastelen, grime, een goochelaar en de vrouwelijke nar van Gent - dansinitiatie salsa - rommelmarkt - de fameuze fanfare 'T Schoon Vertier - bal populaire met DJ's Koen en Yves - grote barbeque ( breng je eigen vlees mee, wij zorgen voor groentjes, sauzen en brood)...en écht waar : pintjes aan 1 euro!
De Assels is een meersengebied dat zich situeert in het zuidelijke deel van de Gentse deelgemeente Drongen. Het gebied valt het best te beschrijven als een agrarisch cultuurlandschap dat plaatselijk gaaf bewaard is gebleven maar toch sterk beïnvloed is door infrastructuren en bebouwing. De enige toegangweg tot de Assels, die als een eiland tussen twee Leiearmen en de Ringvaart liggen, is een betonnen boogbrug uit 1927. De naam 'Assels' zou verwijzen naar Hasla of hazelaar, een boom die hier al zeker sinds eind 14de eeuw zou gegroeid hebben.
De Assels wandelroute is 6 kilometer lang en biedt een aantrekkelijke mix van cultuur en natuurpracht. Startpunt is de voormalige norbertijnenabdij van Drongen. Van daar wandelen we langs de oude Leieput, voorbij het open meersenlandschap de Hoge Blaarmeersen en het 16de eeuwse 't Goed ter Kaeksmete, één van de oudste en mooiste hoeves van Drongen. Het traject leidt verder langs hoeve De Bunt, en langs de Piereput, de Boterput en het centrale gedeelte van de Assels, een belangrijk weidevogelgebied. Vanwege de vorm wordt dit laatste ook wel eens 'het ei' genoemd.
Het wandeltraject werd uitgewerkt in overleg met de Vlaamse Landmaatschappij (VLM) en Natuurpunt Gent, en volgens de richtlijnen van en met subsidiëring van Toerisme Vlaanderen. De realisatie ervan kadert in het Landinrichtingsproject Leie en Schelde, inrichtingsplan Assels, van de VLM. Het Landinrichtingsproject Leie en Schelde legt enerzijds de klemtoon op een betere inrichting van het gebied voor natuur, landschap en zachte recreatie, anderzijds werden maatregelen uitgewerkt om de bestaande infrastructuren en bebouwing beter in de omgeving in te passen. Het gelijknamige meersengebied de Assels werd sinds 2005 aangepast, en dit met een tweeledig doel: enerzijds werd een behoud en opwaardering van de bestaande open ruimte nagestreefd, anderzijds richtte het plan zich op de integratie en/of begeleiding van de verstedelijkingsinvloeden. Concreet werden er zowel maatregelen uitgewerkt op vlak van natuur, landschap en zachte recreatie, als werden er maatregelen genomen om de bestaande bebouwing en infrastructuur beter in de omgeving in te passen.
De Assels wandelroute beantwoordt, net als alle andere provinciale wandelroutes, aan alle strikte kwaliteitscriteria om officieel te worden erkend door Toerisme Vlaanderen. Bedoeling is dat ze een extra troef wordt voor het toerisme in de Leiestreek, en een nieuwe aantrekkingspool voor recreatieve wandelaars uit Gent. Omdat de route ook langs onverharde wegen loopt, is vooral na regenweer aangepast schoeisel noodzakelijk. Wie verder wil wandelen in de groene natuur van de Leiestreek, vindt aansluiting met de vorig jaar gelanceerde Afsnee-Keuzeroute, een wandeling richting het natuurgebied Keuzemeersen.
De Assels wandelroute is bewegwijzerd met zeshoekige borden. De kaart en de bijhorende brochure is voor 1,25 te koop bij de diensten voor toerisme en bij Toerisme Oost-Vlaanderen. Alle info op www.tov.be
Trixie Whitley met speciaal project exclusief op Gent Jazz
Trixie Whitley zakt op 18 juli dan toch af naar Gent. Whitley zal er met een eigen projectmet guests het Gent Jazz Festival afsluiten. De volledige line-up van het project wordt zo snel mogelijk gecommuniceerd.
Daniel Lanois raakte onlangs betrokken bij een zwaar verkeersongeval. Door het ongeval werd de volledige Black Dub tournee afgelast alsook het optreden op 18 juli op de slotdag van Gent Jazz.
Christoff doorstaat Duits presentatordebuur met glans
Zaterdagavond was de Vlaamse Schlagertrots Christoff, gastpresentator naast Duitslands jongste showmaster Florian Silbereisen in de ARD/ORF primetime tv-show 'Sommerfest der Volksmusik'. Deze grote show wordt in Duitsland en Oostenrijk door ruim 6 miljoen mensen bekeken. Het is niet de eerste keer dat Christoff ook als presentator voor de camera staat. In Vlaanderen is hij al een tijdje een vast gezicht bij muziekzender anne. Komende maandag neemt hij voor diezelfde zender de presentatie voor zn rekening van het grote "anne verjaardagsfeest" met maar liefst 1.000 fans en 16 artiesten van bij ons!
In de Duitse tv-show stelde Christoff meteen ook in première de titelsong van zijn 2de Duitse album, "Das Geht Klar", voor. Daarnaast nam hij dus als gastpresentator een groot showblok rond de Duitse superster Helene Fischer voor zijn rekening.
'Ik loop op wolkjes,' zegt Christoff. ' Ik ben een fan van Helene van het eerste uur en vind het echt een eer dat men mij hiervoor heeft gevraagd.'
Volgende week start Christoff met een 20-dagen durende promotietoernee door Duitsland on zijn nieuwe Duitse album te ondersteunen. Ook Vlaanderen mag zich opmaken voor een nieuw album. Op 24 juli ligt namelijk "Alle Hits" in de winkel. Een verzamelcd met, zoals de titel doet vermoeden, al de grootste hits van Christoff én ook enkele nieuwe nummers.
Ik kan best mezelf voorstellen als Johan Dhaene, een bezige bij uit Evergem (sedert 1/9/2008) met een prachtige vrouw en 3 schitterende kinderen. Ik was méér dan 25 jaar actief als radiomaker bij de Gentse radio's PLUS en ROELAND en kreeg voor diverse inspanningen op dat vlak een plaatsje in de Orde van de O'De Flander, kreeg de titel van Ambassadeur van de Westhoek door gouverneur Paul Breyne en was in 2004 laureaat van de Orde van de Gentse Draak omwille van de blijvende promotie voor het Vlaamse lied. Tegenwoordig kan je mij zeker nog eens ontmoeten als gelegenheidspresentator en zag op 25/8/2008 mijn "eerste" (?) boek "Scoren aan Tafel" (samen met Felix Alen, Wim Casteleyn en fotograaf Heikki Verdurme) verschijnen bij uitgeverij Lannoo. Sinds juli 2020 verzorg ik elke dinsdag tussen 11.30 en 12.00 uur de boekentips op MENT TV. Deze webstek ligt in het verlengde van dit alles.