In het Mechelse stadshuis ligt er vanaf maandag een rouwregister voor de overleden acteur Manu Verreth. Tot met vrijdag, elke dag van 9u tot 17u, kan deze ondertekend worden.
Burgemeester Bart Somers (Open Vld): "Manu Verreth heeft een onuitwisbare indruk gemaakt op de stad Mechelen. Hij heeft het theater bij de mensen gebracht. Hij was bovendien een man van veel capaciteiten. Hij stond zowel emotioneel als zakelijk erg sterk."
Somers kende de acteur wel niet persoonlijk. Wel volgde hij toneelles bij diens tweelingsbroer René Verreth. "Tijdens die lessen ben ik Manu een paar keer tegen het lijf gelopen." (Gva)
In 1996 overleed Mandus De Vos, die het personage van Bonavontuur Verastenhoven speelde in De Collega's. Jo Crab - aka de koffiedame 'Madame Arabelle' en in het echte leven de moeder van Jan Decorte - stierf in 1981. (hln)
Acteur Manu Verreth is overleden. De 69-jarige acteur overleed in de nacht van vrijdag op zaterdag in het UZ Gasthuisberg in Leuven. Dat meldt de begrafenisondernemer op vraag van zijn familie.
Verreth was al enige tijd ernstig ziek. In september werd hij in het ziekenhuis opgenomen en daar overleed hij afgelopen nacht, omringd door zijn echtgenote, dochter en schoonzoon.
De acteur, tweelingbroer van René Verreth, was vooral bekend als Jomme Dockx in de BRT-reeks De Collega's, die liep van 1978 tot 1981. Ook legendarisch werd de Pak-de-poen-show, een spelprogramma gepresenteerd door de twee broers waar in de eerste aflevering alles mis liep wat er mis kon lopen.
Manu Verreth speelde op televisie rollen in onder meer Het Pleintje, Café Majestic, Wittekerke, Twee Straten Verder, Flikken en Aspe. Daarnaast was hij actief bij het Mechels Miniatuur Teater, nu 't Arsenaal.
Tot voor kort speelde Verreth de hoofdrol in 'Georges', een theaterstuk over oudermishandeling. Toen de acteur in september werd opgenomen in het ziekenhuis, is de tournee afgelast.
Manu Verreth heeft zelf het verloop van zijn uitvaart beschreven en heeft de uitdrukkelijke wens geuit om de crematie en de afscheidsplechtigheid in strikte familiekring te laten plaatsvinden. Er zal geen publieke plechtigheid worden gehouden en de familie verspreidt geen rouwberichten of gedachtenisprentjes. (nieuwsblad)
Met de stappenteller in de hand trekt Robin Vissenaekens samen met een paar vriendinnen door Kortrijk. De stad biedt in het kader van Winter in de Leiestreek verschillende acties aan.
Robin en zijn vriendinnen laten zich leiden door de 10 000-stappenwandeling, waar ze niet alleen werken aan hun conditie maar ook de highlights van Kortrijk ontdekken. In het Museum Kortrijk 1302 ontdekken ze alles over de Guldensporenslag. Daarna gaat het gezelschap naar Taste and Colours. Samen met chef-kok Dirkjan leren de vriendinnen en Robin kreeft bereiden.
Met de degustatiepas sluiten de vrienden ten slotte de dag af. Ze stoppen langs verschillende handelszaken waar ze opwarmen bij een kopje koffie of een heerlijk Dame of Heer van Groeninge-aperitief krijgen.
Reporter & Regisseur : Robin Vissenaekens
Praktische informatie
Toerisme Leistreek vzw
Winter in de Leiestreek loopt van 12 november tot en met 31 januari (tenzij anders aangegeven). Je kan aan een voordelig tarief logeren in verschillende hotels of B&B's. Ook een winterwandeling in de Leiestreek zit in het packet.
10.000 stappen. Zoveel moeten we er per dag afleggen om in topconditie te blijven. Toerisme Kortrijk heeft een wandeling van 10 020 stappen ontworpen in het thema Kortrijk beweegt. De wandeling leid je naar alle highlights van de stad: de Broeltorens, de Budatoren, de skatebowl, het belfort en het Begijnhof. De wandeling is gratis. Je kan ook een stappenteller kopen voor 15 euro.
Vandaag 31 oktober opent de boekenbeurs zijn deuren! Twaalf dagen lang zwaait het Boek de scepter in antwerp expo. Er werd volop getimmerd en gehamerd om de stands op te bouwen in de 4 hallen.
Extra activiteiten op de stands Een leuk nieuwigheidje dit jaar is dat er op de stands vanalles te beleven valt. Bewonder Chinese kalligrafie, leer whisky proeven of taarten versieren, ga op de foto met je stripheld of doe mee aan een lachsessie. Ook zijn er iedere dag live radio-opnames op de stand van de VRT.
Ontdek deze extra belevenissen dag per dag in het nieuwe menu Extra op stand.
Gewezen topjudoka Gella Vandecaveye heeft in Dharamsala een ontmoeting gehad met de dalai lama. Onze landgenote overhandigde de de spirituele leider twee judogordels. "Op audiëntie gaan bij de dalai lama was een intense ervaring, ik ben diep onder de indruk", blogt Gella vanuit Tibet. "Alles verliep heel hartelijk en ongekunsteld."
"Net als bij premier Poetin was de dalai lama goed geïnformeerd en duidelijk geïnteresseerd in mijn judoverleden. Ik vertelde hem over de avonturen in Tibet. Vooral over het feit dat ik door de politie werd opgepakt en daar zelf geen schuld aan had. Ik kreeg tien minuutjes om met hem te praten, maar dat werden er gauw twintig." Vandecaveye, die aan een wereldreis bezig is, zal de komende drie maanden door India trekken. (dea)
Ingrediënten voor 6 personen: 80 g Parelkorrel suiker van Tiense Suiker 100 g Fijne Korrel suiker van Tiense Suiker, 300 g fondantchocolade dessert, 225 g boter, 6 eieren, 90 g zelfrijzende bloem, een snuifje zout 3 zure aardbeibanden, een beetje chocopasta.
Bereidingswijze: Verwarm de oven voor op T°5 - 150° C. Laat de in blokjes gesneden boter en de fijngehakte chocolade, smelten op laag vuur in een steelpan. Vergeet niet af en toe te roeren. Haal van het vuur en voeg de fijne korrelsuiker, de bloem en het zout toe. Vervolgens één voor één de eieren en meng goed.
Schep er de parelsuiker door. Bekleed een grote rechthoekige vorm (24 x 34 cm) met bakpapier (ook over de randen) en stort er het deeg in. Bak 25 min. Haal uit de oven. De bovenkant moet licht gebarsten zijn en het binnenste nog vochtig. Indien de bovenlaag niet glad is, leg er dan een zware snijplank op. Laat volledig afkoelen. Haal de koek uit de vorm en verdeel in 12 rechthoeken. Snij ze in de vorm van een lijkkist. Versier met een kruis door de aardbeibanden met de schaar te knippen en vast te zetten met choco.
Aan de boeddhistentempel van Tung Lang klampt een aapje zich vast aan de rug van Tan, een van de waakhonden. De moeder van het aapje werd neergeschoten door een jager en sindsdien zijn de twee onafscheidelijk. De hond deelt zelfs zijn eten met het weesje. (nieuwsblad)
De Wii Fit Plus krijgt een Brits gezondheidslogo opgespeld. Omdat het mensen stimuleert om te bewegen, mag het nieuwste game het Change4Life-logo dragen. Het is voor het eerst dat de Britse Nationale Health Service (NHS) dergelijk game aanprijst.
Training De Wii Fit Plus is de nieuwste versie van de Wii Fit. Vooral vrouwen lijken onder de indruk van de game. Sporten als yoga, steps, skiën en hoelahoepen maken het mogelijk om bepaalde lichaamsdelen intensiever te trainen. De Wii Fit Plus geeft zelfs specifieke oefeningen en concentreert zich op bepaalde delen van het lichaam.
Ziekenhuis Het Change4Life-programma is een campagne dat mensen en vooral kinderen wil stimuleren tot meer beweging en gezonde voeding. Volgens het Britse ministerie is de Wii Fit een ideaal bewegingsprogramma want "zodra kinderen moeten springen of dansen, blijven ze in beweging". Volgens het Britse ministerie gebruiken Britse ziekenhuizen ook al de spelconsole om patiënten beter te laten herstellen. (lvl)
'De remedies zijn eenvoudig, maar we moeten ze blijkbaar steeds blijven herhalen want nog altijd trappen mensen in een val die ze gemakkelijk hadden kunnen vermijden', zegt Luc Beirens van de Federal Computer Crime Unit.
1. Gebruik een recent antivirusprogramma en een recente firewall.
2. Scan de pc regelmatig volledig op de aanwezigheid van virussen.
3. Verander regelmatig paswoorden en gebruikersnaam en creëer voor elke inschrijving verschillende paswoorden.
4. Handel bij voorkeur alleen maar in eigen land, dat maakt het voor de politie eenvoudiger om te vervolgen als er iets misloopt. Controleer de identiteit van de verkoper en spreek indien mogelijk af.
5. Geef de naam van de verkoper in op een zoekmachine als Google. Zo komt vaak zijn reputatie aan het licht.
6. Betaal niet via Western Union of Moneygram. Aanvaard geen cheques.
7. Gebruik uw gezond verstand. Als de deal te mooi is om waar te zijn, dan is die gewoon niet waar.
Bent u toch slachtoffer van fraude, verwittig dan onmiddellijk de lokale politie. Fraudegevallen met beperkte bedragen krijgen meestal geen prioriteit, maar als de klachten gebundeld worden, kan een groter netwerk duidelijk worden. (nieuwsblad)
De 65-plussers zijn de eerste mensen die de besparingsronde bij De Lijn zullen voelen. Zij kunnen niet meer volkomen gratis rijden en moeten een eenmalige bijdrage betalen. Er is sprake van een jaarlijks bedrag tot 20 euro. Dat schrijven Gazet van Antwerpen en Het Belang van Limburg.
De Vlaamse vervoermaatschappij moet in opdracht van de Vlaamse regering bezuinigen. Aan de ene kant zoekt De Lijn naar 40 miljoen euro per jaar aan besparingen, aan de andere kant naar meer inkomsten.
Een van de belangrijkste manieren om meer geld in de kas te krijgen, is het laten betalen van een kleine, maar nog steeds 'billijke' bijdrage door 65-plussers, die vandaag gratis met bus en tram rijden. Er circuleren bedragen van 5 tot 20 euro voor een jaarabonnement.
Momenteel krijgen alle mensen die 65 jaar worden een gratis abonnement van De Lijn in de bus. Ook dat verandert: de vervoermaatschappij gaat niet meer automatisch iedereen aanschrijven. Dat is al een besparing op zich. De kans is eveneens groot dat andere abonnementen van De Lijn duurder worden, maar daarover is nog geen duidelijkheid. (nieuwsblad)
Het is de hoogste tijd om uw huis klaar te maken voor de winter. Maar hoe kunt u energie besparen zonder aan comfort in te boeten?
Een warmwaterkruik onder het dekbed, een extra trui. Combineer de middeltjes uit oma's tijd met enkele efficiënte tips voor een warme winter zonder uw energiefactuur te belasten.
Verwarm goedkoper - Ontlucht alle radiatoren voor u de verwarming aanzet en breng daarna de druk van de verwarmingsketel opnieuw op het juiste niveau.
- Gebruik kamerthermostaten voor een constante warmte in de leefruimtes. Ze zijn programmeerbaar zodat u de temperatuur kunt aanpassen volgens de kamers, het moment van de dag en uw aanwezigheid in de woning.
- Verwarm verstandig: 19 tot 21°C voor de leefruimtes en 15 tot 16°C voor de slaapkamers is ruim voldoende.
- Breng achter uw radiatoren reflecterende radiatorfolie aan en maak de radiatoren zorgvuldig schoon. Als ze stoffig zijn verspreiden ze de warmte minder goed.
- Lucht uw woning elke dag en niet langer dan 15 minuten om het geconden¬seerde vocht te verwijderen. Een droge kamer warmt sneller op.
Isoleer efficiënt - Ga de strijd met de tocht aan door uw deuren onderaan van een tochtstrip te voorzien.
- Maak uw vensters winddicht door isolatiestrips aan te brengen. Doe dit voor de temperatuur naar beneden duikt: bij zacht weer hechten ze beter.
- Isoleer de verwarmingslei-dingen in onverwarmde kamers zodat de warmte niet ontsnapt en bescherm uw watermeter zorgvuldig als hij blootgesteld is aan vorst.
- Gebruikt u uw zolder niet en is uw budget beperkt? Isoleer dan liever de vloer dan het dak.
- Sluit luiken en gordijnen zodra de avond valt. Het zijn perfecte isola-tiemiddelen en bovendien creëren ze een warme en behaaglijke sfeer.
Sauna is voor alle leeftijden. Als je geen specifieke gezondheidsklachten hebt ben je bijna nooit te jong of te oud voor de sauna. Enkel baby's mogen absoluut niet naar de sauna want die zijn nog niet in staat hun eigen lichaamstemperatuur goed te regelen.
Een Fin gaat gemiddeld een keer per week naar de sauna. Traditioneel is dat op zaterdag om de zware werkweek af te sluiten.
Tijdens de zomervakantie, die vele Finnen in hun zomerhUisje aan een van de vele duizenden meren doorbrengen, gaan ze zelfs dagelijks naar de sauna. De sauna is vooral een heerliike manier om te ontspannen en al je zorgen even aan de kant te zetten. Welzijn van de Sauna
World Stroke Day was een prima gelegenheid om dit gezondheidsprobleem in de kijker te plaatsen. Want een beroerte is te voorkomen én te behandelen.
Elke dag worden 52 Belgen het slachtoffer van een cerebrovasculair accident, zeg maar: een beroerte. Nochtans kunnen enkele eenvoudige leefregels u beschermen. Als de risicofactoren goed aangepakt werden, zouden de meeste van de bijna 19 000 beroertes per jaar perfect te voorkomen zijn.
En als u dan ook nog de eerste alarmsignalen herkent, kunt u in ieder geval de eventuele schade tot een minimum beperken. Heel wat mensen arriveren te laat bij de dokter omdat ze de eerste alarmtekens van een beroerte niet herkennen. Nochtans kan een snel ingrijpen veel leed voorkomen. Infarct of bloeding Daarom werd als thema voor de World Stroke Day dit jaar gekozen voor het antwoord op de vraag.
'Een beroerte - Wat kan ik doen?'
Een beroerte of cerebro vasculair accident (CVA) is letterlijk "een ongeluk in de bloedvaten van de hersenen". In 80 % van de gevallen gaat het om een herseninfarct. "Dat is een verstopping van een bloedvat door een klonter", verduidelijkt neuroloog Geert Vanhooren van het AZ St.-Jan in Brugge. "In de overige gevallen is een bloedvat opengescheurd en spreken we van een hersenbloeding. Door de verstopping of bloeding krijgen delen van de hersenen geen bloed en dus ook geen zuurstof meer, waardoor bepaalde lichaamsfuncties uitvallen. Welke functies precies hangt af van de hersenzone die getroffen is."
De risicofactoren Iets meer mannen dan vrouwen krijgen een beroerte en hoe ouder, hoe groter het risico. Andere factoren hebben we grotendeels in de hand. De belangrijkste zijn roken en een hoge bloeddruk. Maar ook een hoge suiker- en cholesterolwaarde, overgewicht, weinig lichaamsbeweging en veel alcohol verhogen het risico.
Hoe een beroerte voorkomen? Stop met roken. Laat regelmatig uw bloeddruk controleren of doe de controle zelf: een bloeddruk hoger dan 14 over 9 (140/90 millimeter kwik) betekent een verhoogd risico.
Laat vanaf uw 40ste af en toe uw cholesterolgehalte bepalen. Laat vanaf uw 45ste af en toe uw suikergehalte controleren. Signaleer aan uw arts een onregelmatige pols of hartkloppingen. Zorg voor voldoende lichaamsbeweging. Drink alcohol met mate. Streef naar een gezond lichaamsgewicht en eet zo gezond mogelijk (zie ook het voedingsadvies hierboven). (plusmagazine)
Neem even de tijd voor spectaculaire tiende reeks uitzonderlijke dierenfoto's (hln)
Uitzonderlijke dierenfoto's, de succesreeks op Planet Watch, is aan aflevering 10 toe. Daarvoor hebben we nog eens alles uit de kast gehaald: persoonlijk vinden we deze reeks de beste tot nu.
Als u een fan bent van Planet Watch en onze fotospecials, probeer dan ook eens de nu lopende Planet Watch-special "Dieren op het spel in Kopenhagen". Planet Watch toont je met beeldmateriaal van WWF 30 dieren die we dreigen te verliezen als we niet snel in actie schieten.
Na de viswijzer is er vanaf nu ook een vleeswijzer verkrijgbaar in de supermarkt. De wijzer wordt gepresenteerd en geeft de consument per vleessoort informatie over de dier- en milieuvriendelijkheid. (gezondheidsnet)
De Vleeswijzer maakt duidelijk hoe goed verschillende soorten vlees scoren op het gebied van dierenwelzijn. Het tegengaan van dierenleed is namelijk lang niet zo moelijk als we vaak denken. Kies voor biologisch vlees of, beter nog, een vleesvervanger. Vleeswijzer in de supermarkt.
Het zoveelste gebakje voor tijdens de griezelperiode. (Tiense suikers)
Nodig voor 4 personen: 80 g Parelkorrel suiker van Tiense Suiker, 150 g vloeibare honing, 2 eieren, 100 g zachte boter + boter voor de vorm 225 g zelfrijzende bloem, 12 cl volle melk, 1 sinaasappel, een snuifje zout, 1/2 koffielepel kaneelpoeder (of 4 kruiden mengsel), 3 vetersnoepjes, 2 kleine gekleurde snoepjes (bvb. Mini Smarties).
Bereidingswijze: Verwarm de oven voor op T°6 - 180°C. Klop de zachte boter en de honing, voeg de eieren toe en meng alles door elkaar, giet er de bloem bij, het zout en eventueel het kaneelpoeder. Roer goed om en giet er geleidelijk aan de melk bij. Rasp wat sinaasappelschil en voeg toe naar smaak. Bewaar 30 suikerparels en schep de rest onder het deeg.
Leg bakpapier op de bodem van een ronde taartvorm (met hoge rand) ; bestrijk de rand met boter en stort er het deeg in. Bak 10 min, druk de bewaarde suikerparels lichtjes in het deeg om het monstergezichtje te vormen(zie foto). Bak nog 15 min. Laat afkoelen en haal uit de vorm. Maak de lijnen van een pompoen met de veters en geef het monstertje ogen met de kleine snoepjes.
Vandaag is het International Animation Day en vieren we met vier video's presentatie van de diversiteit van het genre, uit een live-action/animation hybride die uw gedachten op noppenfolie veranderen in een 2D CGI interpretatie van een episch Indiase tekst. Bekijk
Christoff brengt luxe-editie van "1001 Nachten" uit
Maandag 2 november start het najaarsoffensief van Christoff in Vlaanderen. Dan brengt hij een luxe editie uit van zijn recentste album '1001 Nachten'. Het gaat om een dubbel-cd die de oorspronkelijke editie van '1001 Nachten' aangevuld met 'Zaterdagavond' bevat en zijn eerste Duitse album 'Blaue Augen'.
'Ga nooit meer van huis' is nieuwe promosingle Christoff maakt van de gelegenheid gebruik om de release van de luxe-editie van '1001 Nachten' te ondersteunen door de release van het nummer 'Ga nooit meer van huis'. Dat wordt uitgebracht als promosingle.
Daarnaast wordt ook 'Zaterdagavond', de klassieker die Christoff samen met zijn zus Lyndsay, Dennie Christian en Mieke onlangs nog in de top 5 van de Ultratop zong, één van de sterkhouders van de 'nieuwe' dubbel-cd.
Duits album als toemaatje Bijzonder is ook de beslissing van de platenfirma om 'Blaue Augen', Christoffs allereerste Duitse album, als bonus te leveren bij de luxe-editie. Aanvankelijk was het de bedoeling om dit album nu pas in Vlaanderen te releasen, maar aangezien de fans niet zoveel geduld hadden én Duitsland nu ook weer niet zo gek ver is, was het album al eerder in de Vlaamse cd-winkels terecht gekomen. Maar voor zij die het nog niet hadden gekocht, is deze luxe-editie dus een goede zaak en bovendien een fijne cadeautip voor de feestdagen. (zangtalent)
We vroegen Ine Van Wymersch (29) uit Overijse hoeveel zij verdient ...
Wat vind je van je inkomen? Als gerechtelijk stagiair krijg ik een stageloon van 1.500 euro. In mijn vorige job verdiende ik 500 euro meer. Maar dat houdt me niet tegen. Als ik anderhalf jaar doorbijt, ziet mijn financiële toekomst er nadien veel beter uit. Daarbij komt dat ik werkzekerheid heb.
Spaar je? We betalen nog geen lening af dus kunnen we wel wat opzij zetten. We sparen nu zon 700 euro per maand, het equivalent van wat een lening ons zou kosten. Binnenkort gaan we bouwen, de plannen zijn al af.
Wat is je grootste kost? Met één kindje en een tweede op komst is dat kinderopvang. Vanaf januari kost die ons 25 euro per dag. Met de babysit erbij betalen we dan zon 500 euro per maand.
Bespaar je op bepaalde zaken? Ik heb heel wat domiciliëringen herbekeken, zoals mijn tijdschriftenabonnementen. Dingen zoals de fitness of een parking die ik te weinig gebruikte, heb ik opgezegd.
Waar geef je met plezier geld aan uit? We zijn nogal bon vivants en genieten best van vakantie, etentjes, een flesje wijn ... We hebben daarvoor graag kwaliteit en betalen daar met plezier voor.
Waar kan je echt geen geld aan geven? Materiële dingen zoals een grote auto of merkkledij. Ik gebruik de goedkoopste gsm omdat het me niet echt uitmaakt wat die allemaal kan.
Stel dat je morgen een fikse loonsopslag krijgt. Wat doe je met het geld? Dan zouden we minder op onze uitgaven letten en comfortabeler leven. Misschien zou ik voor de inrichting van het huis wat sneller grijpen naar dingen die nu niet in ons budget passen.(bvdb)
Pittige kruidenmengelingen als curry kunnen kankercellen doden, zo hebben Ierse wetenschappers aangetoond. De stof curcumin zou daarvoor verantwoordelijk zijn. Diezelfde stof werd ook al in verband gebracht met bescherming tegen alzheimer en artritis. Of het ook echt werkt, wordt op dit moment uitgebreid onderzocht.
Curcumin zou ervoor zorgen dat kankercellen binnen de 24 uur vernietigd worden en dat die cellen zichzelf beginnen verteren. Dat zou komen omdat de stof het signaal zendt dat de cel dood moet gaan.
"Wetenschappers weten allang dat natuurlijke ingrediënten het potentieel hebben om kankercellen te behandelen. Wij vermoeden dat curcumin daarvoor zorgt", aldus onderzoekster Sharon McKenna van de universiteit van Cork. Deze bevindingen kunnen dokters helpen nieuwe behandelingen te vinden, voegt ze er nog aan toe. (edp)
Wat had Michael Jackson in petto voor zijn nooit uitgevoerde concertreeks in Londen? De docufilm This is it geeft een glimp van hoe het geweest had kunnen zijn. Onze redacteur zag de film vanmorgen al.
Eerste vaststelling: Jackson lijkt niet het fysieke wrak waarvoor sommigen hem hielden. De film toont een messcherpe en inderdaad erg magere zanger, maar die tegelijk daadkracht en energie uitstraalt. Wanneer Jackson in beeld komt, neemt hij meteen de focus en stuurt zijn muzikanten aan zoals hij het wil - al kan je natuurlijk daarbij meteen de bedenking maken hoe echt dit geschetste portret is.
This is it moest ook een groots spektakel zou worden, daar in Londen. Dit was geen zwanenzang van een uitgerangeerde artiest, maar een laatste hoogtepunt van iemand die weet dat hij zijn plaats in de geschiedenisboekjes al lang verdiend heeft. Het zou een best-off worden waarin alle grote hits een laatste maal de revue zouden passeren.
In de documentairefilm krijgen we een chronologische volgorde van de liedjes zoals die in de show gebracht zouden worden. De beelden zijn uit de verschillende repetities samengesteld, wat eerst een verknipt gevoel geeft maar waaraan je snel went.
Opvallend hoe Jacksons stem intact gebleven was, iets wat vooral in nummers als Human Nature of The Way You Make Me Feel opvalt. Maar de opwinding van een echte concertfilm voel je helaas nooit, hoewel je daar als fan stiekem toch een beetje op zit te hopen. Daar zit de afstandelijke camera voor iets tussen - de beelden dienden oorspronkelijk als studiemateriaal voor Jackson zelf en zijn niet gemaakt om een publiek mee te slepen of te overweldigen.
Bovenal krijgen we een proces in wording te zien. Nummers als Thriller, die van 3D-beelden zou worden voorzien, en een in de jaren veertig badend Smooth Criminal tonen dat dit een grootse show moest worden, een waardig afscheid van een popartiest die decennia lang de populaire muziek overheerste.
Dat is This is it ook, een waardig afscheid, al is het niet op de manier zoals het eigenlijk voorzien was. (nieuwsblad)
De sauna is een heerlijke manier om al je zorgen even opzij te zetten. In Finland is de sauna al eeuwenlang een onderdeel van het dagelijkse leven. Net als ademhalen, eten en slapen, wordt naar de sauna gaan er beschouwd als een basisbehoefte. De Finnen kunnen dan ook bogen op een eeuwenoude saunageschiedenis.
Het neusje van de zalm De allereerste sauna's dateren in in Finland van zo'n 2000 jaar terug. Toen was de sauna niets meer dan aan gat in een heuvel of in de grond waarop men een dak legde en waarin ook werd gewoond.
Tijdens de winter werd het hol verwarmd met een houtvuur waarin mensen stenen legden. Die overgoten ze regelmatig me water om zo de temperatuur te laten stijgen. Door de warmte die daarbij vrijkwam gingen de mensen spontaan hun kleren uittrekken. Zo werd de woonst ook tegelijk als badhuis gebruikt.
'Sauna' is een oud Fins woord dat is afgeleid van dit type woonst. Later werd het dak van de holsauna met boomstammen ondersteund en werd de sauna van een deur voorzien. In dit type sauna, ook rooksauna of savusauna genoemd, wordt in een open kachel brandhout gestookt. De rook cirkelt door de ruimte en maakt die helemaal zwart. Met een temperatuur die oploopt tot 100°C is de rooksauna een stuk heter dan een gemiddelde sauna. Het roet in de ruimte zorgt voor een extra reinigend effect, waardoor de huid nog zachter aanvoelt.
Savusauna bleef in Finland algemeen gebruikt tot in de late negentiende eeuw Hij werd toen geleidelijk verdrongen door de schoorsteensauna. Die liet zich makkelijker opwarmen en onderhouden. Toch beschouwen heel wat Finnen de savusauna ook nu nog als het neusje van de zalm. Tegenwoordig hebben heel wat mensen ook een sauna in huis.
Naast de Finse sauna zijn er ook sauna's die op infrarood wer en of sauna's met lichttherapie. Een saunaruimte is altijd van hout. Grenen, vuren, hemlock, red cedar en oregon pine zijn het meest geschikt. Goede steensoor en voor op de houtkachel zijn graniet, dioriet en peridotiet.
Stuk voor stuk harde steensoorten die niet beschadigen wanneer je er bij grote hitte water over giet. De sauna is een heerlijke manier om al je zorgen even aan de kant te zetten en is voor alle leeftijden. Een rondje stoom aflaten.
Vervolg: weerstand en zo neem je een gezond saunabad.
De twee grootste spoorvakbonden zijn ontevreden over de onderhandelingen met de NMBS directie over het probleem B-Cargo, de goederendivisie van de NMBS, en kondigen op woensdag 4 november een algemene 24 urenstaking aan. Met hun actie protesteren ze tegen de beslissing van de directie om hen een filialisering van de afdeling B-Cargo op te leggen, 'ondanks onze talrijke bezwaren'.
'Hoewel er al veel vergaderingen waren, zowel formeel als informeel, was er in feite nooit sprake van echte onderhandelingen. De NMBS-directie had het in eerste instantie enkel over een scenario waarbij de arbeidsomstandigheden zwaar werden aangepakt en in een tweede fase over een totale filialisering van de sectie goederenvervoer', aldus Jos Digneffe, Vlaams voorzitter van ACOD-spoor in een persmededeling.
'Op geen enkel ogenblik hebben wij het gevoel gehad dat de NMBS echt een onderhandelde oplossing, met wederzijds geven en nemen wilde, luidde het bij het ACOD. De socialistische vakbond wil naar eigen zeggen een tweede ABX-drama vermijden.
Stakingsaanzegging
De vakbonden hebben een stakingsaanzegging ingediend, die loopt vanaf woensdagavond 4 november 22 uur tot donderdag 5 november 22 uur. Het totale treinverkeer, zowel het reizigersvervoer (ook de internationale treinen) als het goederenvervoer, zou lam liggen. Dat bevestigt Jos Digneffe aan de redactie. Het gemeenschappelijk vakbondsfront bij de NMBS dreigt er ook mee het werk op elke donderdag vanaf 5 november neer te leggen als de directie haar ontmantelingplannen voortzet.
De vrachtafdeling van de NMBS is zwaar verlieslatend. Dit jaar zou een verlies van 188 miljoen euro opgetekend worden, na een verlies van 85 miljoen euro in 2008. (nieuwsblad)
Paul Baeten Gronda werkt hard aan een blitzcarrière. Zijn debuutroman Nemen wij dan samen afscheid van de liefde werd vorig jaar op applaus onthaald en zopas voltooide hij met Kentucky, mijn land ook een tweede roman. Zijn neurotische kantjes legt hij elke week bloot in De Laatste Show, voor De Morgen schrijft hij wekelijks een column. En dan heeft hij nog tijd om te gaan signeren op de aanstormende Boekenbeurs!
In 2008 maakte je je literaire debuut met Nemen wij dan samen afscheid van de liefde. Zit de schrijfmicrobe je al van kindsaf aan in het bloed? Harry Mulisch zei: Schrijver word je niet, schrijver bén je. Dat is waar: schrijver zijn gaat in de eerste plaats over een manier van denken, hoe je de wereld rondom analyseert en in vraag stelt. Het talent om een goede zin te kunnen bouwen komt pas op de tweede plaats. Zo bekeken ben ik inderdaad al heel mijn leven een schrijver: een buitenbeentje, een herkauwer. Pas rond mijn twintigste besefte ik dat ik iets kon met woorden en dat ik daar graag een leven rond wilde bouwen.
Heb je een concrete eerste culturele herinnering? Voorgelezen worden uit de boeken van Roald Dahl, maar ook uit die van vele anderen. En een salontafelboek over Van Gogh dat mijn grootouders op hun wat had je gedacht salontafel hadden liggen. Ik herinner me ook de avond waarop mijn ouders een nieuwe stereo-installatie hadden gekocht, ergens in 1987 of zo, en voor het eerst Graceland van Paul Simon oplegden. Die drumslagen in The Boy in the Bubble, het openingsnummer ik was verkocht.
Werd je als kind op cultureel vlak gestimuleerd? Speelde je toneel, ging je naar tentoonstellingen, naar de bibliotheek, las je veel? Ik heb even toneel gespeeld als kind, aansteller die ik toen al was. Ik ben ook lang naar de academie en de muziekschool geweest. Lang saxofoon gespeeld, maar ik had geen talent. Ik las ook heel erg veel. Of toch tot op een zekere leeftijd, de leeftijd waarop meisjes, gitaren en brommers plots interessanter werden. Gelukkig maar. Gitaren, brommers en meisjes zijn veel belangrijker voor een schrijver dan een of andere tentoonstelling ooit kan zijn.
Als je een artistiek talent zou mogen kiezen, waarin zou je dan heel goed willen zijn? Ik zou graag een heel getalenteerde gitarist zijn. Ik heb enkele gitaren liggen en soms denk ik: als ik er nu ook nog op kon spelen, zou ik een perfecte afleiding kunnen hebben tussen twee schrijfmomenten door.
Welke kunstdiscipline bekoort jou het meest? En welke het minst? Het meeste: dat wordt een heel vies gevecht tussen literatuur, muziek en film. Tot enkele jaren geleden zou ik niet getwijfeld hebben en voor muziek gekozen hebben. Maar nu kan ik meer genieten van een boek. Waarschijnlijk omdat ik een oude man word., Ik hou niet zo erg van theater. Vaak is de intellectuele waarde van een stuk overroepen, zijn de metaforen te eenvoudig en houden de acteurs te veel van zichzelf. Ik houd ook niet van het woord theatraal. Of zou dat toeval zijn?
Welke drie kunstenaars (muzikanten, schrijvers, acteurs, schilders ) vraag je mee voor een gezellig avondje tafelen? Gezellig zal het niet worden, maar toch Dylan, Coetzee en Kubrick, die wel dood is, maar ik veronderstel dat de vraag hypothetisch van aard is.
Zou je het gesprek in een bepaalde richting sturen? Nee. Ik zou luisteren, van mn glas nippen en ideeën meenemen voor mijn volgende boek. Ik zou ook vragen wat ze van mijn schoenen vinden.
Welk cultureel-historisch moment had je live willen meemaken? In welke periode had je willen leven? De jaren dertig in New York. De opening van het Empire State Building, de radio, een eerste druk van Brave New World kopen, naar werk van Edward Hopper kijken; films van Hitchcock en Chaplin ontdekken en net als je denkt dat je alles hebt en dat alles kan, stort een zotte Oostenrijker de wereld in een waanzinnige oorlog.
Stel dat in de hemel drie kamers gevuld zijn met kunst. In welke kamers zou je tot in de eeuwigheid kunnen verblijven? De kamer waarin Jimi Hendrix zijn gitaren stemt, die waarin Gauguin eindeloze tuinen met halfnaakte vrouwen heeft aangelegd en die waarin enkele veertiende-eeuwse Japanse architecten drijvende pagodes hebben gebouwd.
Welke Vlaamse kunstenaar verdient volgens jou een standbeeld? Geen enkele. Standbeelden zijn niet meer van deze tijd.
Welke artiest/kunstenaar zou je voor één dag uit de dood terughalen? En wat zou je hem of haar vragen? Willem Elsschot, ik zou hem rondrijden door België en vragen wat hij zou doen: zich vastbijten in de klei, of net heel hard weglopen. Vervolgens zou ik hem uitnodigen om bij mij en mijn vrouw te komen eten. Je weet nooit hoe het eten is, daar, in het hiernamaals.
De Boekenbeurs staat voor de deur. Wat wil je zeker niet missen op deze editie? Ik kijk ernaar uit om enkele schrijvende vrienden nog eens te zien, maar verder heb ik geen tips. Mocht ik geen signerende schrijver zijn, zou ik nooit naar de beurs gaan, trouwens. Maar dat ligt aan mij. Ik hou niet van de drukte, de warmte en de stress. Ik ga enkel naar de Boekenbeurs om geïnteresseerde lezers te ontmoeten en hun boeken te signeren, als zij dat willen. (uit in Vlaanderen)
We gaan terug in de tijd naar de middeleeuwen waar het idee voor Halloween eerste gooide een groep enthousiaste dorpelingen die snel veranderen in een Bing-drinken, slet-fest. SuperNews! beweegt t. ..
Halloween receptje om te smullen als je durft natuurlijk (Tiense suikers)
Ingrediënten voor 6 personen: 60g "Parelkorrel" suiker van Tiense Suiker, 60 g Fijne Korrelsuiker , 2 soeplepels Cassonade Graeffe, 550 g rode pruimen, 100 g koude gezouten boter, 150 g patisseriebloem, 6 rode vetersnoepjes.
Bereidingswijze: Verwarm de oven voor op T°6 - 180° C. Ontpit de pruimen en snij in stukjes. Meng met de cassonade en verdeel over 6 vuurvaste kommetjes (Vb : voor Crème Brulée of Souflé)
Meng de fijne korrelsuiker en de bloem in een kom, voeg de in blokjes gesneden boter toe, meng en verbrokkel met de vingers tot klonters.
Voeg de parelsuiker toe en meng met een lepel.
Verdeel over de schaaltjes boven op het pruimenmengsel en bak 25 min. Laat even afkoelen.
Snij de veters in stukjes en versier er de crumbles mee alsof er aardwormen uit kruipen. Serveer warm met een bol vanilleijs, lauw met crème anglaise of gewoon koud.
Gisteren zakte de productiviteit van werknemers met 50 procent omdat de meesten het moeilijk hebben met het winteruur. Dat blijkt uit een recente Amerikaanse enquête. Ziek melden De klok terugdraaien heeft een negatief effect op werknemers, dat toonde een Amerikaanse studie bij 2.000 mensen aan. De meerderheid voorspelde het moeilijk te hebben met de werklast deze week omdat ze zich vermoeid zullen voelen. Meer dan één op de tien zei dat situatie door het winteruur vorige jaar zo erg was dat ze er met hun baas over hebben gepraat. Bij één op de twaalf was hun herfstdip de vorige jaren zo erg dat ze zichzelf ziek meldden.
Zonlicht Experte Bridget O'Connell van de mentale gezondheidsorganisatie MIND: "Een laag energieniveau en weinig motivatie zijn voor velen een probleem rond deze tijd van het jaar. Gaan werken en thuiskomen als het donker is, dat betekent dat we niet genoeg zonlicht krijgen. Wat een lusteloos gevoel kan bezorgen en je humeur kan aantasten. Probeer regelmatig te sporten en dagelijks enkele minuten daglicht te krijgen om je stemming te verbeteren." (ep)
De Nederlandse topkok Sergio Herman staat vanaf vandaag nog een trapje hoger op de culinaire ladder. Gault Millau heeft Herman met een uitmuntende 20 op 20 bedacht in zijn nieuwste gids.
Sensatie bij de voorstelling van de Nederlandse editie van de Gault Millau 2010: Sergio Herman, kok van sterrenrestaurant Oud Sluis in het Zeeuws-Nederlandse Sluis, krijgt de uitzonderlijke maximumscore van 20 op 20.
Het is de allereerste keer in de geschiedenis van Gault Millau dat een kok uit de Benelux een dergelijke eer te beurt valt.
Daarmee steekt Herman zijn tv-maatje bij 'De beste hobbykok van Vlaanderen', Peter Goossens, naar de kroon. Goossens is volgens de Belgische Gault Millau nog steeds de absolute top in eigen land, maar moet het wel met een half puntje minder stellen.
Sinds 2005 telt Oud Sluis drie Michelin-sterren. Herman trad daar toen mee toe tot een zeer select gezelschap. Gault Millau riep Herman in 2004 en 2009 al eens uit tot 'Chef van het jaar'.
In 2004, 2005, 2006 en 2009 stond het restaurant al met 19,5/20 punten genoteerd. In de editie van 2010 wacht Herman dus de grootst mogelijke onderscheiding van Gault Millau. (standaard)
De praline 'Balanced' van de Belgische patissier Ryan Stevenson is door een professionele, internationale jury uitgeroepen tot beste praline ter wereld.
Chocolade De verkiezing van de beste praline was een onderdeel van de World Chocolate Masters, die plaatsvonden in Parijs van 14 tot 16 oktober. Deze wereldbeker voor chocolatiers werd uiteindelijk gewonnen door de Japanner Shigeo Hirai. De finalisten waren afkomstig uit negentien verschillende landen. Het thema van de wedstrijd was 'haute couture'.
Karamel Voor het onderdeel 'praline' moesten de deelnemers elk twee creaties voorstellen. De winnende praline van Stevenson bevat een karamel van calamondin vruchten, met een ganache van tonkabonen en fijne Callebaut Origine Arriba chocolade. Ryan Stevenson is van oorsprong Australiër, maar kwam naar eigen zeggen naar België omdat dit nog steeds de bakermat is van de chocolade. Momenteel werkt hij als patissier bij 'Le Saint Aulaye' in Elsene. (belga/ep)
"Wie naar de sauna kan lopen, kan er ook gebruik van maken", zegt een Fins spreekwoord. De sauna is een heerlijke manier van ontspannen voor jong en oud. Dat hebben de Finnen al zo'n 2000 jaar geleden begrepen.
Ook in onze contreien gaat het succes van sauna de laatste decennia in stijgende lijn. De heilzame werking van de hete saunaruimte op lichaam en geest is daar niet vreemd aan.
Blijven komen kijken je verneemt er deze week alles over.
Supermarktketen schaft betaalwijze met protonkaart vanaf 1 november af
Vanaf 1 november is het niet meer mogelijk om in de geïntegreerde winkels van Carrefour met Proton te betalen. De winkelketen schaft de dienst af 'om tijd te winnen'. Een nieuwe klap voor Proton, waarvan het aantal gebruikers jaar na jaar daalt.
Betalen met Proton, het is vanaf eind deze week niet meer mogelijk bij Carrefour. De winkelketen schaft de dienst af, waardoor je aan de betaalterminal alleen nog met Bancontact kan betalen. De reden? Er zijn te weinig protongebruikers. Per maand haalt een gemiddelde Carrefourwinkel slechts enkele tientallen transacties via Proton.
'De gemiddelde klant geeft enkele tientallen euro's uit als hij of zij boodschappen komt doen bij ons', zegt Lars Vervoort, woordvoerder van Carrefour. 'Voor zulke bedragen betalen klanten zelden met Proton. Het is vooral handig bij de bakker of bij de krantenwinkel. We hebben de dienst lang aangeboden, maar geven er nu de voorkeur aan om de snelheid aan de kassa te verhogen.'
Want wie met de bankkaart betaalt, kreeg totnogtoe de keuze tussen 'bancontact' of 'proton'. 'Dat kost bij elke klant tot tien, vijftien seconden extra', legt Vervoort uit. 'Tijdverlies. De overgrote meerderheid kiest optie 1, bancontact. De afschaffing zorgt voor een snellere afhandeling voor bijna iedereen.'
Carrefour benadrukt wel dat elektronisch betalen belangrijk blijft. 'We hebben dat altijd gepromoot en nooit kosten aangerekend omdat elektronische betalingen het voordeel hebben dat er weinig cash in de winkel is. Dat is goed voor de veiligheid. Zelfs wie gewoon een koffiekoek of een krant komt kopen, mag dat bij ons met bancontact doen.'
Proton verdwijnt wel alleen in de hypermarkten en in de geïntegreerde GB's. Franchisehouders van Express-winkels of GB's hebben zelf de keuze om de dienst nog aan te bieden. Toch is de beslissing van Carrefour een nieuwe klap voor Proton. Want het aantal transacties daalt al jaren, vorig jaar zelfs met bijna tien procent. 'Maar dat is ten voordele van bancontact', zegt Jean-Michel Dasnoy van Atos Worldline, het bedrijf achter de elektronische betalingen. 'Vroeger adviseerden we de mensen om voor bedragen onder de tien euro met Proton te betalen, maar nu gebruiken ze zelfs voor kleine bedragen al bancontact. Dat komt omdat de betaalterminals sneller zijn geworden.'
Maar Proton afschaffen, dat zit er voorlopig niet in. 'Geen sprake van', zegt Dasnoy. 'De functie blijft nog zeker enkele jaren op de kaarten staan. Er zijn verschillende betaalwijzen voor verschillende types van betaling en we vinden dat die vrijheid er moet blijven. Bij de slager, bij de bakker en in de krantenwinkel blijft Proton populair.' (standaard)
Voor velen is het een jaarlijkse traditie: de herfst is in het land en ze sukkelen met een verkoudheid. Soms gaan deze loopneus en de hoestbuien snel over, maar soms lijken de symptomen voor een eeuwigheid aan te houden.
70 procent van de mensen die een verkoudheid oplopen, voelt zich binnen de week beter. Maar het kan ook gebeuren dat de symptomen twee weken duren. Dit kan door slechte gewoonten komen, we geven je zes redenen waarom je verkoudheid onnodig lang duurt.
Slaaptekort Slaap is ontzettend belangrijk voor je immuunsysteem. Uit onderzoek blijkt dat mensen die minder dan 7 uur per nacht slapen drie keer zoveel kans hebben een verkoudheid op te lopen dan wie meer dan 8 uur slaapt. Eens je dan een snotneus hebt, zal deze ook veel langer duren als je niet voldoende rust. Hoewel veel mensen gaan werken als ze ziek zijn, is het beter thuis te blijven en genoeg te rusten.
Weinig vloeistof Vloeistoffen spelen een belangrijke rol in je genezingsproces. Je kunt namelijk een loopneus en hoest verdrijven door meer te drinken, opteer voor water, sportdranken of vruchtensap. Als je te weinig drinkt, raak je gedehydrateerd, zeker omdat je meer water nodig hebt als je ziek bent, want je lichaam verliest meer vocht. Bij een gedehydrateerd lichaam houden de symptomen langer aan. Door meer te drinken, zul je sneller de opstoppingen ter hoogte van de borst en de neus doen verdwijnen, want het slijm kan er dan sneller weg.
Te veel medicatie Sprays die je neus vrijmaken, zorgen dat alles opdroogt. Op zich is dat niet erg, maar te veel kan symptomen erger maken en je ziekte verlengen. Deze medicatie verwijdert namelijk het water uit je slijmen, waardoor je beter kan ademen. De slijmen zelf gaan zo nog meer in de sinussen blijven hangen. De sprays zorgen ook voor extra symptomen. Als je ze te vaak gebruikt, verliest de medicatie zijn effect. Orale middelen kunnen voor een verhoogde bloeddruk, bevingen en constipatie zorgen.
Andere aandoeningen Een normale verkoudheid kan makkelijk verwisseld worden met andere aandoeningen zoals een sinusinfectie of allergieën. Mensen die al twee weken een loopneus hebben, beseffen vaak niet dat ze niet beter wordt omdat ze de verkeerde ziekte behandelen. Toch zijn er enkele symptomen die anders zijn bij een allergie. Bij een verkoudheid stapelen de symptomen zich rustig op en pieken na een paar dagen. Bij een allergie blijven ze lang aanhouden op hetzelfde niveau. Ook heb je bij een verkoudheid spierpijn, een lagere appetijt en ben je vermoeider.
Natuurlijke middelen Er zijn tal van natuurlijke middeltjes op de markt die beweren je verkoudheid te verhelpen. Maar volgens experts werken weinig van deze middeltjes echt en van velen is de negatieve impact nog niet geweten. Ook supplementen met vitamine C en D zullen je ontgoochelen, want de werking ervan is nog nooit bewezen.
Te veel sporten Veel mensen willen niet stoppen met sporten omdat ze zich ziek voelen. Je mag wel nog bewegen, maar gewoon op een lager niveau. Sport je teveel, dan wordt je immuunsysteem zwakker. In plaats van te 5 km te lopen, maak je beter een rustige wandeling. (ep)
Tweelingen 22/5 - 21/6 Werk alles netjes af, zodat je kunt hopen op een financiële bonus. Houd geen rekening met opscheppers. Die maken bij je baas geen kans, dus jij ook niet! Laat je niet beïnvloeden en stippel je eigen weg uit. Alleen zo kun je resultaten boeken en bewijzen wat je waard bent!
Dat laat zich dan ook zien op je bankrekening. In je carrière moet je je meer gaan specialiseren, anders boek je met je vele talenten zogoed als geen resultaat. Op je werk zijn er veranderingen op til.
Er bieden zich mogelijkheden aan, maar jij moet ze ook grijpen! Je krijgt de kans om je te profileren en je sterke punten met verve naar voren te brengen. In je omgang met het thuisfront ontstaat wel wat wrevel over je financiële plannen.
Volgens jou maakt je partner zich véél te druk over financiële aangelegenheden. Je bent helemaal niet akkoord hoe het budget wordt aangepakt. (nina)
Cirque du Soleil is neergestreken in Moskou en dat zullen ze daar geweten hebben. Omdat er al 80.000 tickets verkocht zijn voor de eerste 'Varekai' show, heeft gote baas Guy Laliberté beslist om de Russische tour met twee weken te verlengen tot 13 december. Hier alvast een voorsmaakje met een mengeling van topacrobatische stunts en clowneske figuren die het unieke Cirque du Soleil kleuren.
In Oostende is het filmfestival van start gegaan met een wereldpremiere. "Meisjes", een nieuwe Vlaamse film van de ploeg die vorig jaar een dikke hit scoorde met "Aanrijding in Moskou". Bekijk de video
In de nieuwe Vlaamse film "Meisjes" blazen drie kranige oudere dames hun groepje van weleer -The Sisters of Love - nieuw leven in. Dankzij de zoon van één van hen besluiten ze zelfs om een soort oma-variant op K3 op te richten.
Meisjes" is de nieuwe film van A Private View, het productiehuis van het succesvolle "Aanrijding in Moscou". De scenarist van die film, Jean-Claude Van Rijckeghem, schreef ook het verhaal van "Meisjes".
Het gaat over drie oudere vrouwen die het bandje dat ze als twintigers hadden, nieuw leven inblazen. Ze laten zich begeleiden door de zoon van een van hen, maar die heeft één voorwaarde: ze moeten zijn favoriete muziek brengen, r&b dus.
De drie dames worden vertolkt door Marilou Mermans, Lut Tomsin en Lea Couzin. Die laatste, bij het grote publiek bekend als "Merlina", speelt voor de allereerste keer mee in een speelfilm. Dat ik zo oud moest worden om dit nog te mogen meemaken. Dat had ik nooit gedacht", is ze enthousiast over de nieuwe ervaring.
Regisseur Geoffrey Enthoven, die eerder al "Vindange perdue" maakte, omschrijft zijn hoofdrolspeelsters als "drie vrouwen met humor, die zichzelf en hun ouderdomskwaaltjes kunnen relativeren". In de film zijn ze drie erg verschillende types. "Een beetje K3 op leeftijd, zou je kunnen zeggen".
Claudio en Gaëlle, de winnaars van het vtm-programma 'Mijn Restaurant', heropenen op zaterdag 24 oktober de deuren van hun restaurant, 'DellAnno', in Kortrijk.
Dat gebeurt nadat de bouwinspectie het restaurant verzegeld had na onregelmatigheden bij verbouwingswerken.
De wrijvingen tussen het Kortrijkse stadsbestuur en de uitbaters van het restaurant zijn uitgeklaard, nadat de stad een machtiging verleende om niet-vergunningsplichtige werken uit te voeren in de Oude Dekenij, het beschermde pand waarin het restaurant is gevestigd. De stad sloot ook een principieel akkoord met de bvba Clausix, waardoor Claudio en Gaëlle een erfpacht van 27 jaar verleend wordt voor de Oude Dekenij.
Het paar neemt vanaf 1 januari 2010 de erfpacht over en betaalt daarvoor 30.000 euro per jaar. De overname van de erfpacht was voor het stadsbestuur de voorwaarde om het licht op groen te zetten voor grondige verbouwingswerken in het pand. Alleen voor de vergunningsplichtige werkzaamheden moeten de uitbaters van DellAnno zich aan de spelregels houden.
Restaurant DellAnno was een kleine maand gesloten. De uitbaters probeerden in die tijd alle reservaties te verschuiven, maar de situatie leverde toch een aantal ontevreden klanten op die ondanks de berichtgeving rond de tijdelijke sluiting voor een gesloten deur stonden. (standaard)
Ontdek de wereld van de beroemde surrealistische schilder René Magritte, de belangrijkste 20ste-eeuwse Belgische kunstenaar!
3-daagse reis vanaf 109
U verblijft in het Hilton Brussels en ontvangt een gratis toegangskaartje voor Magritte!
Bent u toe aan een korte break? Dan is Brussel een uitgelezen keus. Sowieso is de Euro-hoofdstad een oase voor verwende shoppers. En dat de crème de la crème van de Europese politici hier met plezier komt, heeft niet in de laatste plaats te maken met de vele goede restaurants. Van Afrikaans tot hogeschool Frans, Brussel heeft het. Daarnaast komt eenieder die cultuur hoog in het vaandel heeft ook niet van een koude kermis thuis. Theater, opera en musea; het is ruim voorhanden.
Brussel Brussel is een metropool vol muziek, merkwaardige monumenten, parken, paleizen en stripverhalen. Bovendien bezit Brussel met de Grote Markt één van de mooiste pleinen van Europa. Natuurlijk kunt u in deze stad naar hartenlust winkelen en slenteren langs de antiekwinkeltjes op de Grote Zavel. Verder vindt u hier vele sfeervolle restaurants en eethuisjes!
Hotel Hotel Hilton Brussels (4*) is gelegen in het centrum, in één van de mooiste wijken van Brussel. Het hotel is omgeven door prestigieuze modezaken, gelegen in exclusieve winkelstraten, waar ook vele restaurants zijn. De ligging is op loopafstand van de belangrijkste musea en de Grote Markt. Het hotel heeft 2 restaurants en 1 bar. Er is een fitnessruimte. De kamers zijn smaakvol en modern ingericht.
Reissom p.p. De prijs per persoon bedraagt 109 voor een 3-daags arrangement, gebaseerd op een 2 persoonskamer. De toeslag voor een éénpersoonskamer is 86. Een verlengingsnacht kost 59 p.p. op basis van een tweepersoonskamer en 99 p.p. op basis van een éénpersoonskamer.
Het Elegance arrangement is inclusief: 2 overnachtingen in een 2-persoonskamer inclusief uitgebreid ontbijtbuffet Entreekaartje voor het Magrittemuseum 50% korting op het parkeertarief van de Hilton garage: normale prijs 35,00 per dag 20% korting op de maaltijden in het sfeervolle Hilton Café dEgmont
Het Elegance arrangement is exclusief: Reserveringkosten eigen vervoer: 15 per boeking Bijdrage Calamiteitenfonds 2,50 per boeking
Opmerking: De reisperiode is van 14 augustus 2009 1 juli 2010. Aankomst is donderdag t/m zondag.
Meer informatie U kunt bellen met Arke, tel. 0900-8847 (0,15 pm) o.v.v. Elegance Magritte-arrangement of ga langs bij een Arke Reisbureaus bij u in de buurt. Het reisbureau brengt 25 administratiekosten in rekening.
Op deze reis zijn SGR- en ANVR-voorwaarden van toepassing. (elegance)
Achter de geklasseerde, monumentale toegangspoort en de schilderachtige patriciërswoning van een voormalig cisterciënzerklooster in Wevelgem zijn chef Stefaan Vertongen en gastvrouw Petra Demaecker al acht jaar met toenemend succes aan de slag.
"Wij werken hoofdzakelijk met drie menu's", verduidelijkt de chef. "Een Kloostermenu (42 euro, met wijnen 55 euro), een gastronomisch Abdijmenu (54 euro, met wijnen 71 euro) en een weekmenu (29,50 euro). Het weekmenu, steevast samengesteld met superverse marktproducten, is zowel 's middags als 's avonds beschikbaar."
Op het menuaanbod voor oktober staan onder meer springbok en ganzenleverbereidingen, zowel warm als koud, een specialiteit van het huis. A la carte kunt u zich te goed doen aan een gebakken kreeft met coquille en een sausje van rode biet en zwarte olijven! Verse vis wordt dagelijks vanuit Zeebrugge aangevoerd en de tarbot aan de graat op wijze van de chef is een niet te missen topper. Dat geldt al evenzeer voor de tournedos van kalf 'sauce Vincent' en rozemarijnaardappelen.
In De Abdijpoort, een huis van groot gastronomisch vertrouwen, wordt het ambachtelijk aspect alle eer aangedaan. Zalm wordt in huis gerookt en kruiden komen uit de eigen tuin. De chef heeft de Hotelschool van Koksijde gevolgd, terwijl Petra zich in Spermalie Brugge in het vak bekwaamde.
Het restaurant is bijzonder idyllisch gelegen; veel jonge paartjes zakken naar hier af voor een album onvergetelijke trouwfoto's. De wijnkaart vermeldt vooral Franse wijnen, maar ook lekkers uit andere landen, zoals enkele mooie flessen uit Zuid-Afrika.
De zaak ligt dicht bij de Leie en beschikt over een uitgebreid terras en een bijzonder decoratieve boomgaard met appel-, peren en pruimenbomen. Er is plaats voor groepen tot 35 personen en er is een ruime privé-parking.
Bereiden: (25 minuten) Snijd de kipfilets overdwars doormidden, in twee dunne plakken. Snijd de paprika in vieren en verwijder de zaadjes. Snijd de courgette en de aubergine in de lengte in dunne plakken. Verhit de grillpan op een hoog vuur en bestrijk de kip en de groenten met wat olijfolie. Gril de groenten en de kip in gedeelten in 3-4 minuten per kant gaar. Besrooi alles met zout en peper. Klop in een kom een dressing van de rest van de olijfolie, het citroensap en wat zout en peper. Hussel de sla erdoor en verdeel deze over 4 borden. Leg de gegrilde groenten en kip erop en garneer met een lepel pesto.
Kooktip: Druk de kip en groenten tijdens het grillen even met een deksel tegen de ribbels van de pan. Zo krijgen ze mooiere bruine grillstrepen. (Esta Martine)
Stier 21/4 - 21/5 Je besluit je leven op een andere manier aan te pakken. Je gaat je bijscholen, of een creatieve of taalcursus volgen, om ook (financieel) hogerop te geraken. Je krijgt een voorstel van een vriend(in) of collega waar jij je vragen bij stelt. Al lijkt alles oké, toch moet je voorzichtig zijn met investeren.
Je krijgt de kans om fouten uit het verleden te herstellen. Je weet dat je alleen met de nodige volharding en methode resultaat kunt boeken, óók in je budget! Je werkt alvast aan het visualiseren van de eerste wens: vooruitgang in je carrière, zodat er ook weer meer financiële armslag komt!
Toon meer begrip voor je partner of omgeving. Luister naar hun argumenten voor je een besluit neemt, dat verstrekkende gevolgen heeft voor de toekomst... (nina)
De begrafenisceremonie van wielrenner Frank Vandenbroucke, overleden op 12 oktober in Senegal, was vandaag omstreeks 13u45 afgelopen, nadat zijn stoffelijk overschot was bijgezet in het familiegraf van de Vandenbrouckes in zijn geboortedorp Ploegsteert. Meer dan 1500 supporters brengen hulde aan VDB. Op het doodsprentje staat de zin: Zijn leven was geen lange, rustige stroom. Een verwijzing naar het vaak turbulente leven van de talentvolle renner.
De Sint-Petrus-en-Pauluskerk was volgelopen met zo'n 300 familieleden en vrienden, terwijl meer dan 1.500 mensen de dienst buiten volgden op een reuzenscherm voor de ingang van de kerk.
Ex-collega's Bij de aanwezigen tal van (ex-)wielrenners en ploegleiders, zoals Nico Mattan, Johan Museeuw, Leif Hoste, Peter Van Petegem, Patrick Lefevere, Walter Godefroot, de Nederlander Michael Boogerd, de Fransman Cédric Vasseur.
De eigenlijke eucharistie duurde bijna 90 minuten, maar de dienst was pas 2,5 uur na de start afgelopen, omdat alle buiten wachtende aanwezigen tijdens de offerande mochten aanschuiven om een laatste eer te bewijzen aan Vandenbroucke. (belga/adv)
. Sinds 1996 gebeurt de overgang van winter- naar zomertijd in de nacht van zaterdag op zondag van het laatste weekend van maart en de overgang van zomer- naar wintertijd in de nacht van zaterdag op zondag van het laatste weekend van oktober . De overgangen van zomer- naar wintertijd en omgekeerd tot 2014 vindt u in de tabel hierna.
Zomertijd Als het Zomertijd wordt gaat de klok van 02 uur 's nachts naar 03 uur 's nachts, vooruit dus.
Wintertijd Als het Wintertijd wordt gaat de klok van 03 uur 's nachts naar 02 uur 's nachts, achteruit dus
Kopen of wachten Verandering van spijs doet eten. Verandering van besturingssysteem daarentegen doet klagen. Hoewel je door de hype zou kunnen denken dat Windows 7 het beste besturingssysteem ooit is, lijkt het ons verstandiger om je voor te bereiden op zowel plezier als tegenvallers. Wij bekijken niet alleen wat er nieuw is, maar ook hoe dat in de praktijk werkt.
Een besturingssysteem als Windows is een complex geheel. Zeker omdat het niet alleen op je thuiscomputer moet kunnen draaien, maar ook geschikt moet zijn om in kleine en grote bedrijfsomgevingen zijn werk te doen.
Om specifieke veranderingen op die twee fronten in kaart te brengen, hebben wij deze uitgebreide review in aparte secties verdeeld. Daarnaast bekijken we afzonderlijk de vernieuwingen aan de interface en onder de motorkap.
Eén vraag staat steeds centraal: is Windows 7 zijn geld waard?
Die vraag kun je eigenlijk alleen zelf beantwoorden, maar wij hebben daar wel wat ideeën over. Natuurlijk bieden we je ook een overzicht van de vele verschillende versies van Windows 7. Lees meer over Windows 7.
Zowel Benecol als Becel Pro.activ mogen blijven zeggen dat ze de cholesterol verlagen. De Europese Unie heeft daartoe het licht op groen gezet. De twee merken bevatten immers plantaardige ingrediënten waarvan experts het er over eens zijn dat ze het risico op hart- en vaatziekten verlagen.
Cholesterol verlagen Een te hoge cholesterol kan leiden tot verstopte aderen, met een aderbreuk, beroerte of hartaanval tot gevolg. Om de cholesterol te verlagen, eet je best gezond en beweeg je voldoende. Maar ook cholesterolverlagende producten met mate gebruiken kan de slechte cholesterol (LDL) al met 15 procent verminderen.
Nu nemen veel mensen pillen om hun cholesterolgehalte onder controle te krijgen, al vertonen die wel vervelende neveneffecten zoals spierpijn. (edp)
De raadkamer in Antwerpen heeft Ilse Beyers, verantwoordelijk uitgever van het weekblad Dag Allemaal, woensdag naar de correctionele rechtbank verwezen, wegens laster en eerroof aan het adres van Iske Oliviers, de vroegere zakenpartner van Kelly Pfaff. Dat raakte vrijdag bekend.
Olivier en Pfaff hadden in februari vorig jaar kledingzaak Farfalle in Nijlen geopend. Negen maanden later verkeerde de winkel in zware moeilijkheden. Dag Allemaal wijdde er een artikel aan. Op de cover stond een foto van Kelly Pfaff met de kop 'Opgelicht door beste vriendin'.
'Er was geen sprake van oplichting en Kelly Pfaff ontkende ook dat ze dat gezegd had. Het ging commercieel gewoon slecht en de zaak is uiteindelijk ook failliet gegaan, maar dat kwam niet door malversaties van mijn cliënte. Zij was erg aangedaan door het beeld dat Dag Allemaal van haar schetste en ondervond er ook moeilijkheden door op de arbeidsmarkt', zegt meester Jan Calewaert, de advocaat van Iske Oliviers. Ilse Beyers kan nog in beroep gaan tegen haar verwijzing. (standaard)
Halloween staat voor de deur. Tijd om de kinderen en je gasten te trakteren op enkele speciale Halloweenrecepten. Dat kan met griezelige recepten waarvan de haren op je rug overeind komen te staan... tot je ze proeft natuurlijk. De pompoentaart is met parelkorrel suiker van de Tiense suiker die dit gebakje lekker zoet maakt. Proef het zelf maar. Als je durft tenminste.
Vandaag serveer ik de behekste pompoentaart
nodig voor 4 personen Suiker, 100 g Cassonade Graeffe van Tiense Suiker, 450 g pompoen (nettogewicht, geschild), 1 pak kruimel- of bladerdeeg, 50 g + 1 soeplepel geraspte kokosnoot, 3 eieren, 20 cl slagroom, 50 g fondantchocolade dessert, een snuifje zout.
Bereiding Snij de pompoen in blokjes ; En leg ze in een schaal. Dek af en kook in de microgolfoven, 2 x 5 min op 800 W, roer om na 5 min. Laat uitlekken en afkoelen in een vergiet. Verwarm de oven voor op T°6 - 180° C en schik het gekozen deeg in een grote taartvorm. Mix de pompoen met de room, voeg de cassonade toe, de eieren, 50 g kokospoeder en een snuifje zout.
Meng goed. Stort het mengsel op de taartbodem en verdeel er de parelsuiker over (de korrels zullen wegzinken). Bak 30 min ; zet de oven uit en laat er de taart in afkoelen. Hak de chocolade fijn en smelt het in de microgolfoven, 1 min op 800 W (of in bain-marie). Giet in een papieren hoorntje en teken een spinnenweb op de taart. Bestrooi met een soeplepel geraspte kokosnoot. Serveer koel. (Tiense suikers)
Vissen 20/2 - 20/3 In financieel opzicht duiken nieuwe kansen op om je inkomsten te vergroten. Je krijgt een bericht dat er gunstig uitziet. Toch ben je op je hoede, omdat je denkt dat iemand iets van je gedaan wilt krijgen. Je wantrouwen is niet ongegrond...
Je bent een geheim op het spoor. Pluis uit wat voor jou juridisch of administratief verborgen wordt gehouden. Al loopt alles wat vertraging op, toch zul je succes hebben met officiële contracten of documenten.
Je denkt na over wat je echt wil doen en vraagt voorzichtig aan je vriend of zijn gedachten ook die richting uitgaan. Je maakt toekomstplannen over de aankoop van een huis, of het maken van een verre reis met je liefste. Hij port jou intussen aan om wat harder of serieuzer aan het werk te gaan, of nieuwe financiële bronnen op te sporen. Eerst de centen, dan het verteer... (nina)
400 g knolselderij, geschild, 400 g pompoen, geschild, 2 eetl. boter, 2 uien, gepeld en in ringen, 200 g beenham, in blokjes, zout en versgemalen peper, 1 theel. gedroogde majoraan of oregano, 250 ml room, 200 ml groentebouillon van tablet, 2 eieren, aluminiumfolie.
Bereiden: Verwarm de oven voor op 200°C. Snijd de knolselderij en pompoen in plakken van circa 1/2 centimeter dik. Beboter een ovenschaal met een eetlepel boter en leg de plakken knolselderij, pompoen en ui om en,om in de schaal. Verdeel de blokjes ham,tussen de lagen groenten en bestrooi elke,laag met een beetje zout, peper en majoraan. Klop de room los met de bouillon en eieren en giet dit over de groenten. Bedek de ovenschotel met aluminiumfolie en bak alles in circa 40 minuten gaar. Verwijder de folie de laatste 10 minuten zodat de bovenkant mooi bruin wordt.
Tip: Laat de ham weg of vervang deze door blokjes oude kaas voor een vegetarische versie. (boodschappen)
Ex-judoka is in India aan de dood ontsnapt. In India kon ze door een gelukkig toeval niet mee op een trein die later betrokken raakte bij een crash. Daarbij vielen 22 doden.
Gella wilde een plek boeken op een trein naar New Delhi. Omdat er geen plaatsen meer vrij waren, moest ze de volgende nemen. Op die manier ontsnapte ze aan de treinramp.
De ex-wereldkampioen is al enkel maanden op reis in Azië. Enkele weken geleden werd ze in Tibet nog enige tijd opgepakt. Maandag heeft ze een privé-audiëntie bij de Dalai Lama. (story)
GOMA/GISENYI - Reportage enorm contrast tussen Congo en Rwanda. Goma ligt in Congo: er is geen elektriciteit en niet één straat zonder rotzooi of gevaarlijke kuilen te vinden. Gisenyi ligt in Rwanda: tussen de bloemperkjes door kronkelen wegen van fluisterasfalt de heuvels in. Aan de grens neemt de Rwandese douane onze plastic zakjes in beslag: 'Die zijn verboden. Zó slecht voor het milieu!'
(Van de redactrice van de standaard in Congo/Rwanda.)
'Je moet vanavond mee een biertje gaan drinken in café Chez Doga,' stelt een landgenoot in Goma voor, 'omdat die kroeg bij uitstek de vreemde sfeer uitademt die in deze stad hangt.' Op het eerste gezicht ziet Chez Doga eruit als de doorsnee Afrikaanse bar: een groot stuk ervan -de lange, bruine toog inbegrepen- ligt in de openlucht. Boven de toog hangt een televisiescherm dat schreeuwerige Amerikaanse hiphop de lucht instuurt. In de hoek staat een grote vleesgrill en her en der staan tafeltjes met daarop foute strooien attributen, om het geheel met een evident Afrikaans sausje te overgieten.
Maar de vreemde sfeer van Goma slaat op de stamgasten. Naar dagelijkse gewoonte zakt hier een flinke vertegenwoordiging van de druk drinkende expat community door: opvallend wat jonge meisjes, namens een Europese of Amerikaanse ngo op missie als 'landverantwoordelijke Congo' -naar verluidt vaak hun eerste opdracht in het buitenland.
Geen Unicef-type De giechelende westerse meisjes hangen aan het ene uiteinde van de bar en wisselen biertjes af met exotische cocktails. Aan het andere uiteinde staan hun mannelijke collega's, druk omringd met Congolese prostituees, die voor hun blanke prooi van de avond al hun charmes in de strijd gooien. Zijn ook nog aanwezig: de piloten van humanitaire -en andere- vluchten, en westerlingen die hier een nog ander soort zaakjes komen doen, getuige het feit dat ze niet bepaald op het 'Unicef-type' lijken. Een vreemde sfeer, inderdaad.
Daarnaast leven zwart en blank in Goma grotendeels naast elkaar. De doorsneezwarte woont in een hutje en doet zijn was en plas aan de 'Plage du Peuple', een strook openbaar strand aan de oever van het Kivumeer, waar geregeld cholera woedt. De rijke Congolezen en de blanke medewerkers van ngo's en buitenlandse organisaties wonen in villa's met personeel, aan de oevers van datzelfde meer, die door de toenemende criminaliteit steeds zwaarder worden bewaakt.
Vorig jaar werd Goma geplaagd door plundertochten van militairen en rebellen, maar tegenwoordig neemt het nachtelijke banditisme in de stad toe. Blanke expats blijven daarvan steeds minder gespaard: aanvallen tegen humanitaire medewerkers in Noord-Kivu zijn dit jaar met 26procent toegenomen. Er wordt steeds vaker bij westerlingen in Goma ingebroken en de verkrachting van één medewerkster van de ngo Solidarité, gevolgd door het misbruik van twee jonge collega's van Global Vision in hun eigen huis, heeft een schokgolf door de humanitaire gemeenschap gejaagd.
Goma blijft een gevaarlijke stad vol contrasten. Tegelijk heeft wie durft te ondernemen, hier nog altijd de kans om iets op te bouwen. Villa's rijzen uit de grond langs de oevers van het meer en ook in het stadscentrum is het altijd bedrijvigheid troef: zodra een zekere kalmte en rust terugkeren, steekt de Congolees de handen uit de mouwen en begint hij opnieuw, van voor af aan. En terwijl er druk wordt gebouwd, schittert de Congolese overheid door afwezigheid: de straten lijken op één groot braakliggend terrein en de provinciehoofdplaats van Noord-Kivu, met liefst 600.000 inwoners, stelt het vrijwel voortdurend zonder elektriciteit.
Weekendje Gisenyi In Gisenyi branden de lampen wel. Wie er in Goma een weekendje op uit wil, steekt de Rwandese grens over en komt in Gisenyi in een totaal andere wereld terecht. 'Natuurlijk is Rwanda een dictatuur,' zegt een buitenlandse inwoner ironisch, 'maar het is tenminste wél een georganiseerde.'
Buitenlanders die er al een poos wonen, vertellen hoe moeilijk je in Rwanda vrienden maakt. Zwarte vrienden dan toch. Ook hier leeft blank grotendeels gescheiden van zwart.
Rwandezen kunnen, hun recente verleden in het achterhoofd, buitenstaanders maar moeilijk in vertrouwen nemen. Europeanen in Kigali ontdekten zo pas drie jaar later dat een stel Rwandezen die ze als goede vrienden beschouwden, eigenlijk hun hele verleden uit hun duim hadden gezogen.
Rwanda is een land vol uitersten en contrasten, maar op een volstrekt andere manier dan Congo. Kigali slikt voortdurend verwijten over zijn verregaande inmenging en medeplichtigheid in het oosten van Congo. Tegelijk blijft dat kleine Rwanda de grote lieveling van de internationale donorgemeenschap en voor vele westerse leiders een uitgesproken 'voorbeeld van goed bestuur'.
Wie er werkt, geeft toe dat hij in Rwanda nog nooit met corruptie in aanraking is gekomen, terwijl wie voorbij een Congolese douanier of politieagent moet, vooraf nooit weet hoe dat weer zal aflopen.
In Goma is geen enkele weg fatsoenlijk aangelegd. Maar aan de grens loopt de hobbelige Congolese straat, met haar gevaarlijk diepe kuilen, naadloos over in een Rwandese straat van fluisterasfalt, die sierlijk naar boven kronkelt, de Rwandese heuvels in.
En dan zijn er nog al die typische regeltjes in Rwanda: met blote voeten over straat lopen bijvoorbeeld is bij wet verboden, want dat ziet er armtierig uit. Niet dat daarom iedereen een paar schoenen heeft, maar ook daarvoor is een oplossing: om problemen met de arm der wet te vermijden, kun je in Rwanda strandslippers huren.
Plots zoveel regels en respect voor de wet geven een bevreemdend effect, als je net die prikkelende chaos van Oost-Congo de rug hebt toegekeerd. De Rwandese douanier kijkt streng naar de plastic zak met vuil wasgoed in mijn bagage: 'That is forbidden in the Republic of Rwanda. Die plastic zak komt ons land niet in. Zó slecht voor het milieu!' (standaard foto Jose Cendon)
Piet Huysentruyt heeft op een veiling gisteren negen maskers gekocht die tijdens Rock Werchter beschilderd werden door artiesten. De rockliefhebber gaf in totaal 4.000 euro voor werken van Black Eyed Peas, Limp Bizkit, Mastodon, Emiliana Torrini, Soulwax en De Jeugd van Tegenwoordig.
De verkoop in het Antwerpse veilinghuis Bernaerts bracht gisteren precies 20.000 euro op. De integrale opbrengst gaat volledig naar de actie 'Kris en Yves gaan bouwen' van de vzw Rozemarijn in Keerbergen.Het hoogste bod, 3.200 euro, werd door een anonieme bieder opgehoest voor het werk van Nick Cave, schrijft Het Laatste Nieuws.
Waterman 21/1 - 19/2 Financieel heb je niet echt iets te vrezen. Er komt meer duidelijkheid, al moet je wel al je rekeningen in het oog houden. Je hebt goed door wat er in financieel opzicht in je omgeving gaande is en dat bevalt je niet. Toch doe jij je best om je te handhaven en steek je (ook financieel gezien) een helpende hand toe.
De telefoon staat niet stil en je stuurt sms'jes en e-mails met hopen, die je werk ten goede komen. Een zakenreisje naar het buitenland zit er zelfs in! Je krijgt hulp van de ene en tegenwerking van een ander. Maar je laat niet over je heen lopen. Als een echte Waterman laveer je daar rustig tussendoor.
Je schat de zaak juist in en weet wat kan gerealiseerd worden en wat niet. Toch sta je onder grote druk om je budget in evenwicht te houden, zodat je fouten maakt. Misschien moet je er wel een advocaat of financieel adviseur bij halen om alles in orde te maken? (nina)
De sint dreigt aanzienlijk duurder te worden dan vorig jaar. De prijsstijgingen van populair speelgoed variëren van 5 tot 15 procent. Reden: op het moment dat de bestellingen moesten geplaatst worden, was het plastic (een afgeleid product van olie) erg duur. Dat blijkt uit een onderzoek dat donderdag in de kranten van De Persgroep staat.
Vooral voor items van populaire Amerikaanse merken als Playskool, Fisher Price, Kiddieland en Little People moet je tien à vijftien procent meer rekenen dan een jaar geleden.
Naast duurder plastic, ligt ook een strengere Amerikaanse wetgeving omtrent speelgoedveiligheid aan de basis van de prijsstijgingen. Europese producten als Lego en Playmobil kennen dan ook een veel kleinere stijging.
Speelgoedketen Fun geeft toe dat zijn gamma dit jaar in z'n geheel vijf procent duurder is. 'In tijden van deflatie is dat merkwaardig, maar het hing helemaal van de grondstoffen af', klinkt het daar. avb (belga)
Een kopje koffie dat je niet alleen wakker maakt, maar ook nog eens rimpels bestrijdt, Nescafé belooft het met zijn nieuwste product. Deze zakjes koffie bevatten 200 gram collageen, een lichaamseigen stof die je huid elastischer maakt.
Collageen Deze nieuwe koffie maakt dus botox en plastische chirurgie overbodig, dat beweert althans het Zwitserse Nescafé. Het assortiment huidverjongende koffie bestaat uit een versie met melk, soja of extra calcium, meldt nu.nl. Collageen is een stof die van nature in het lichaam voorkomt en zorgt voor een strakke huid. Bij het verouderen verdwijnt deze stof, waardoor rimpels en een uitgezakte huid ontstaan. Tal van gezichtscrèmes bevatten collageen, maar het komt ook steeds vaker voor in voeding. Zo bestaan er al langer marshmellows met collageen.
Geen bewijs Dit klinkt wel allemaal mooi in theorie, maar er bestaat momenteel nog geen enkel wetenschappelijk onderzoek dat bewijst dat het eten van collageen rimpels bestrijdt. Momenteel is de koffie enkel in Singapore verkrijgbaar. (ep)
Waarom gaan homo's uit hun dak op 'Dancing queen'? Katrien Valgaeren onderzocht het aan de KU Leuven.
Ze heeft veel holebi-vrienden en ze had altijd al vragen bij hun muziekvoorkeuren. Toen ze een onderwerp moest kiezen voor haar masterthesis in de richting communicatiewetenschappen, moest Katrien Valgaeren (23) dus niet lang nadenken. Het resultaat noemde ze Ich bin wie gay, een persiflage op het liedje 'Ich bin wie du' van Marianne Rosenberg.
Valgaerens onderzoek was grotendeels gebaseerd op gespecialiseerde hitlijsten zoals de Homo Top-100 en diepte-interviews met holebi's. 'Ik wilde weten waarom ze sommige liedjes zo leuk vonden. Intussen heb ik er op zijn minst een idee van.'
'Veel van die liedjes zijn camp. De auteurs maken bewust gebruik van kitscherige elementen, en zoals bekend houden holebi's daarvan. Een vleugje Eurovisiesongfestival is ook mooi meegenomen. In die songs zitten dramatiek en sterke vrouwen, ze zijn dansbaar en drijven op teksten die erom vragen te worden meegebruld. Vaak worden zulke liedjes ook gemaakt door holebi-artiesten.'
Wat verklaart de populariteit van Abba? De kitsch is één reden.rr
Dat laatste blijkt al meteen uit de Homo Top-100 van de voorbije jaren. 'Daarin staan niet toevallig zangers en groepen als Village People, Get Ready, Dana International, Yasmine, Paul de Leeuw en Mika. Maar het is niet omdat een zanger homo is, dat zijn muziek ook door homo's wordt geapprecieerd. Ook die andere kwaliteiten zijn van belang.'
Waarom homo's gek zijn van 'Soldiers of love' van Liliane Saint-Pierre? Katrien Valgaeren: 'Het songfestivalgehalte!' 'Dancing queen' van Abba? 'De kitsch. Kijk naar hun kostuumpjes!' 'I will survive' van Gloria Gaynor? 'Hier gaat het duidelijk om de inhoud, de tekst. Veel holebi's hebben een periode gekend van onderdrukking, een tijd waarin ze worstelden met hun identiteit en er door allerlei omstandigheden niet aan toe kwamen zich te outen. I will survive, gaat voor een stuk daarover.'
En 'Je t'adore' van Kate Ryan dan? Katrien Valgaeren: 'Ook daar speelt Eurosong, plus het feit dat de vader van Kate Ryan homo is. Liedjes kunnen echt om heel diverse redenen tot de roze muziek worden gerekend.'
De thesis Ich bin wie gay - Een analyse van de Homo Top-100 viel ook op de universiteit van Leuven in de smaak. Katrien Valgaeren haalde er een grote onderscheiding mee. (standaard)
Microsoft lanceert vandaag Windows7, amper drie jaar na het verschijnen van Windows Vista.
Dat besturingssysteem moest een triomf worden, maar werd heel slecht ontvangen door consumenten en bedrijven. Benieuwd of Windows7 dat allemaal goed kan maken.
Wie hoopt op grote vernieuwingen en revolutionaire technologieën komt een beetje bedrogen uit. Het kloppende hart van Windows 7 is hetzelfde als dat van Vista. Maar laat je niet misleiden. Microsoft heeft heel hard gewerkt aan deze Windows, en dat merk je. Eigenlijk is Windows 7 wat Vista had moeten zijn om een succes te worden.
Alle vernieuwingen opsommen is onmogelijk. Windows is nu eenmaal een besturingssysteem en dat wil zeggen: zeer complexe software. Maar we kunnen wel de belangrijkste op een rij zetten.
Sneller Als één ding meteen opvalt, dan is het wel dit: Windows 7 is rap. Menuutjes openen meteen, bestanden kopiëren bliksemsnel en het typische 'wat is die pc nu toch allemaal aan het doen?'-gevoel ontbreekt. De Microsoftclaim dat Windows 7 'aanzienlijk sneller' opstart dan Vista is wel een beetje overdreven. Mooi meegenomen: Windows 7 draait vlot op oudere pc's en op netbooks.
Mooier Als je pc snel genoeg is, toont Windows 7 een ingetogen en mooie Aero-interface. Je herkent Aero aan doorschijnende vensters en een paar leuke trucjes: Peek, Snap en Shake. Peek maakt alle vensters doorzichtig als je de muiscursor naar de rechterbenedenhoek van het scherm brengt. Zo kun je een icoon op het bureaublad aanklikken. Snap laat een venster exact een helft van het scherm innemen als je dat venster naar de rechter- of linkerrand sleept. Handig als je bijvoorbeeld twee documenten in Word wil vergelijken. Schud ('Shake') je met een venster, dan verdwijnen alle andere vensters. Op de grotere 'Taakbalk' kun je programma's vast parkeren, zodat je ze snel kunt opstarten. Ook het Startmenu is aangepakt en biedt een zoekvenster dat zowaar snel nuttige resultaten opwerpt.
Beter georganiseerd 'Bibliotheken' proberen orde in de chaos van grote harde schijven te brengen. Concreet wil dit zeggen dat je niet langer één folder 'foto's' moet hebben, maar gerust beelden op verschillende plekken kunt bewaren. Toch verschijnen ze allemaal als je in het Startmenu 'Afbeeldingen' kiest. Bestanden delen tussen pc's wordt ook gemakkelijker door het oprichten van een 'thuisgroep'. Gewoon op alle computers een code ingeven en prompt zijn media en printers gedeeld. Een thuisgroep kun je wel alleen op een lokaal netwerk oprichten. (nieuwsblad)
Gebeurtenissen die te maken hebben met relaties, zoals een echtscheiding of huwelijk, scoren hoog op de lijst met belangrijkste stressoren die de psychologen Holmes en Rahe hebben opgesteld. Volgens verschillende bronnen is op vakantie gaan met je partner vaak allesbehalve romantisch en ontspannend.
Uit een Nederlandse enquête blijkt dat voor meer dan de helft van de koppels het aanschaffen van een woning relatiestress oplevert. En soms zorgt zelfs een kleine woordenwisseling voor ongewenste spanningen.
Kortom, heb of had je een relatie, dan werd je ongetwijfeld al geconfronteerd met relatiestress.
Zoals dat ook het geval is met andere soorten stress, is langdurige of hevige relatiestress niet goed voor je. Het leidt tot de traditionele stressklachten zoals hoofdpijn, verstrooidheid, een gebrek aan energie en het vergroot zelfs het risico op een hartaanval.
Te veel relatiestress vermijden is dus de boodschap. Dat doe je door voldoende te bewegen, evenwichtig te eten en genoeg te slapen. Wie zich goed voelt in zijn vel en lekker uitgeslapen is, kan beter relativeren, piekert niet zo vaak, is minder chagrijnig en heeft meer geduld.
Verplaats je ook eens in de ander. Als je weet dat je partner gespannen of gehaast is, verwacht dan geen lieve woordjes. En als je zelf bitsig bent, verwacht dan geen liefdesverklaring als antwoord.
Trek voldoende tijd voor elkaar uit, zet de tv af. Een goed gesprek kan heel wat misverstanden en kleine ergernissen uit de wereld helpen. Af en toe bij vrienden of vriendinnen klagen mag natuurlijk ook. Stoom aflaten kan deugd doen.
Maar probeer ondanks de spanningen vooral te genieten van je relatie. Verschillende studies bevestigen namelijk dat alleenstaande mensen meer stress hebben. (CM)
Steenbok 22/12 - 20/1 Als je de zaken professioneel aanpakt, kun je voordeel verwachten van een taak uit het verleden. Iemand komt met een denderend financieel plan aanzetten, maar jij hebt zo je twijfels... Je bent op je hoede met je centen! Je hebt wat ontdekt wat je achterdochtig maakt.
Uitstel of vertraging van betaling, tegoeden die op zich laten wachten... Het kan allemaal! Praat meteen met de persoon in kwestie, als je iets dwarszit. Schrijf desnoods een zakelijke brief waarin je al je redenen of betoog op een rijtje zet.
Je baas of opdrachtgever hangt ook nog op de laatste minuut aan je bel, of moet dringend een zaak met je oplossen. Je zult ook financieel moeten ingrijpen en het is wel zó gemakkelijk, als je wat spaarcentjes hebt staan op de bank. Gelukkig komt er werk naar je toe, dat een kolfje naar je hand is en dat meteen wat opbrengt ook! (nina)
Naar aanleiding van het overlijden van striptekenaar Jef Nys openen het district Wilrijk, cultuurcentrum De Kern en het Vlaams Stripcentrum een rouwregister. De geestelijke vader van 'Jommeke' werd geboren in Berchem, maar bracht het grootste deel van zijn leven door in Wilrijk.
Het rouwregister zal vanaf vandaag om 15 uur liggen in de foyer van De Kern. Wie dat wil kan er terecht tijdens de openingsuren van het cultuurcentrum, van dinsdag tot vrijdag tussen 9 en 17 uur. Bij het rouwregister wordt een vitrine geplaatst door het Vlaams Stripcentrum met daarin een selectie van het werk van Jef Nys.
Het rouwregister zal na twee weken worden afgesloten. De blijken van innige deelneming zullen daarna aan de familie van Jef Nys overhandigd worden. (belga/svm)
Striptekenaar Jef Nys is overleden. De geestelijke vader van "Jommeke" werd 82 jaar.
Jef Nys werd op 30 januari 1927 geboren in Berchem. Hij studeerde aan de Academie voor Schone Kunsten in Antwerpen en blonk daar al snel uit met zijn tekentalent. Kort na de tweede wereldoorlog viel hij op tijdens een wedstrijd van het satirische weekblad 't Pallieterke. Daarmee raakte zijn carrière helemaal gelanceerd.
Voor het eerst verschenen in 1955 De eerste stripverhalen van Jef Nys waren de avonturen van Amedeus en Seppeke in Het Handelsblad (1948). Hij tekende ook de avonturen van Langteen en Schommelbuik (1963), maar Nys waar werd vooral bekend als schrijver en tekenaar van de reeks Jommeke.
Het overlijden van Jef Nys zal het verschijnen van nieuwe Jommekesalbums in de toekomst niet in de weg staan. "Het was de wil van Jef Nys dat Jommeke hem zou overleven", zegt uitgeverij Ballon Media.
Gerd Van Loock en Philippe Delzenne zullen samen aan de Jommekesreeks werken. Zij werkten ook de voorbije jaren al onder Nys' toezicht aan de stripalbums, waarvan inmiddels al 50 miljoen exemplaren verkocht werden. Ze zullen er daarbij op blijven toezien dat het "Jommekescharter", een richtlijn voor de verschillende personages in de reeks, wordt nageleefd. Het charter voorziet onder meer dat Jommeke niet in verband gebracht wordt met alcohol, geweld of politieke partijen. (belga/bdr)
Van Quickenborne bereikt als eerste kaap van 5.000 Facebook-vrienden
In top tien van politici staan vier parlementsleden en één burgemeester
Minister Vincent Van Quickenborne (Open VLD) bereikt als eerste in de regio het maximum aantal van 5.000Facebook-vrienden. Ik sta er versteld van hoeveel mensen actief zijn op Facebook. Ik gebruik het vooral in de privésfeer.' In de top tien van politici staan nog vier parlementsleden en één burgemeester.
Het West-Vlaamse liberale kopstuk uit Kortrijk maakte dinsdag via Facebook bekend dat hij nu 5.000FB-vrienden telt. Meer kan je er niet hebben. Ik heb sindsdien al meer dan honderd mailtjes gekregen van mensen die vragen om er anderen af te gooien en hen toe te voegen bij mijn Facebook-vrienden.'
Toch maakt minister Q niet zoveel gebruik van Facebook. Ik bekijk het vooral s nachts', vertelt hij, en gebruik het bijna uitsluitend in de privé-sfeer. Politieke boodschappen plaats ik er zelden op. Daarvoor heb ik mijn blog en mijn officiële website.'
Facebook is uitgegroeid tot een populaire bezigheid bij politici. In de top tien haalt de CD&V het met vier mandatarissen nipt van Open VLD (drie) en SP.A (twee). Parlementslid Bart Caron weet zich als enige voor Groen! te plaatsen.
De grootste verrassing in de top tien is zonder twijfel Bert Herrewyn. Het SP.A-gemeenteraadslid bezet de tweede plaats. Herrewyn gebruikt in tegenstelling tot minister Q Facebook voluit om politieke actie te voeren. Heel recent was hij nog een vurig pleitbezorger om de Vlasmarkt in Kortrijk als horecaplein te behouden. Facebook is daarvoor het ideale middel', vertelt hij. Het laat makkelijk toe om ideeën over lokale politiek terug te koppelen.'
De goede score van Quickie en Herrewyn heeft ook met leeftijd te maken. Q is een dertiger, Herrewyn een twintiger en beiden behoren daarmee tot de leeftijdscategorieën die het meest actief zijn op Facebook.
Burgemeester Kurt Vanryckeghem (CD&V) van Waregem heeft alleszins goed begrepen dat Facebook heel populair is bij jongeren. Hij is de enige burgemeester in de regio die er echt gebruik van maakt. (nieuwsblad regio Kortrijk)
Het is als politicus niet gemakkelijk om jongeren te bereiken, maar via Facebook lukt dat wel. Ik krijg veel positieve reacties van jongeren omdat ik actief ben op Facebook. Belangrijker is dat ik van inwoners bijna dagelijks een vraag ontvang, waarin een probleem wordt aangekaart. Ik probeer daar in de mate van het mogelijke op in te spelen.'
Van alle schepencolleges is dat van Waregem het meest actief, met vier leden. Opmerkelijk is dat het Kortrijkse stadsbestuur uitblinkt in afwezigheid. Ook de Kortrijkse ex-burgemeester en huidig minister Stefaan De Clerck is er niet op te bespeuren. Ik heb niet veel zin om privé-gegevens vrij te geven. Mijn kinderen zijn er wel actief op.'
Koningin Fabiola moet rusten. De 81-jarige koningin is sinds 31 juli niet meer in het openbaar verschenen en zal dat de komende tijd ook niet meer doen. 'Ze is niet ziek of verzwakt, gewoon moe', zegt het paleis.
Koningin Fabiola is de jongste tijd de grote afwezige op alle belangrijke activiteiten van de koninklijke familie. Op 31 juli woonde ze nog een misviering bij voor haar overleden echtgenoot in de kerk van Laken, maar sindsdien is ze van het toneel verdwenen.
Paleiswoordvoerder Pierre-Emmanuel De Bauw ontkent in Het Laatste Nieuws dat de koningin ziek is. 'Er is helemaal niks aan de hand. Ze loopt en beweegt, maar ze is nog moe en heeft rust nodig. Daarom maakt ze geen grote verplaatsingen.' Hij voegt toe dat Fabiola nog steeds aan het herstellen is van haar longontsteking. 'Iedereen heeft tijd nodig om te recupereren van zon aandoening, zeker een dame van 81.' (standaard)
Wil je je uithoudingsvermogen verbeteren, een mooi gespierd lichaam of afvallen? Het kan vijf keer zo snel met intervaltraining! Klinkt als een verkooptruc, maar de effecten van deze trainingsvorm zijn al meerdere keren wetenschappelijk bewezen.
Bewegen lijkt in de zomer zo makkelijk: je laat de hond uit, maait het gras en gaat lekker op de fiets naar de supermarkt. Probeer dat maar eens vol te houden nu het weer je naar binnen drijft. En om fitter te worden of af te vallen, zou je uren in de sportschool moeten staan. Toch?
Wissel van tempo Niet dus! Uit wetenschappelijke onderzoeken blijkt dat je met intervaltraining in één uur dezelfde resultaten kunt behalen als met normale training in vijf uur. En dat is goed nieuws voor mensen met weinig tijd of die al veel bewegen, maar op een gevreesd plateau terecht zijn gekomen.
De truc? Je wisselt voortdurend het tempo van je work-out af. Dan train je een paar minuten op volle kracht, vervolgens ga je op gemiddeld tempo weer door.
Wat zijn de voordelen van intervaltraining?
1/ Je kunt harder trainen Door intervaltraining is het mogelijk om op een heel intensief niveau te trainen. Je doet het weliswaar maar een paar minuten, maar dat is nog altijd langer dan wanneer je alleen op een gemiddeld tempo traint.
2/ Je krijg meer spieren Om harder te werken, moet je lichaam nieuwe spiermassa aanspreken. Wanneer deze spieren eenmaal zijn getraind, worden ze vaker gebruikt en verbruiken ze meer energie. Ook als je gewoon de hond uitlaat en zelfs als je tv kijkt.
3/ Je verbrandt meer vet Intervaltraining beïnvloedt de werking van de lichaamscellen. Deze gaan eerder vet verbranden, zelfs als je lichte oefeningen doet. Vrouwen die in 2005 meededen aan een wetenschappelijk onderzoek verbruikten na 2 weken intervaltraining 36 procent meer vet tijdens een uur fietsen.
4/ Je conditie verbetert Na twee weken intervaltraining konden zes van de acht proefpersonen tijdens een ander onderzoek twee keer zo lang fietsen voordat zij uitgeput raakten. De acht mensen die gewoon bleven trainen, merkten geen verschil.
5/ Het werkt al na een paar weken Al na twee weken waren in de Amerikaanse onderzoeken de effecten meetbaar. Het uithoudingsvermogen van de proefpersonen nam toe en het vermogen van hun hart en longen om het lichaam van zuurstof te voorzien verbeterde met 13 procent.
6/ Het kost minder tijd Duursporters boeken met een uur intervaltraining per week dezelfde resultaten als collega's die vijf uur per week normaal trainen. Ook na je training in rust verbruikt je lichaam nog volop energie. Ideaal wanneer je weinig tijd hebt om te sporten.
7/ Je lichaam went niet Wanneer je week in week uit dezelfde oefeningen doet, raakt je lichaam daar aan gewend. En zou je telkens langer en harder moeten trainen om nog nieuw resultaat te behalen. Gevolg; je valt niet meer af en je conditie verbetert niet meer. Kortom, je zit op een plateau. Intervaltraining helpt mensen om van dit plateau af te raken. Wetenschappelijk tijdschrift 'Journal of Applied Physiology' (gezondheidsnet)
's Morgens vroeg uit de veren. De kinderen willen hun bed niet uit. Het duurt een eeuwigheid voor ze klaar zijn met het ontbijt. Als je ze eindelijk hebt afgezet op school. kom je alweer terecht in een kilometerslange file. Te laat op het werk.
Overvolle agenda. Nieuwe taken, een extra vergadering. 's Avonds vlug boodschappen doen, koken, helpen bij het huiswerk, een berg afwas wegwerken, nog snel een paar e-mails beantwoorden en dan uitgeteld naar bed. Herkenbaar?
Schaduwzijde Stress hoort bij het leven. En gelukkig maar, want zonder een gezonde dosis stress zouden we erwaarschijnlijk niet in slagen om alle grote en kleine dingen die dagelijks op ons afkomen tot een goed einde te brengen. Proberen te voldoen aan de verwachtingen van anderen (en onszelf!) houdt het leven boeiend.
De verschillende 'rollen' die ieder van' ons heeft, verhogen aanzienlijk de druk: het is niet eenvoudig om een plichtsbewuste werknemer én betrokken ouder én attente partner én begripvolle vriend én ... te zijn. Je komt soms in situaties terecht waarin je keuzes moet maken die je eigenlijk niet wilt maken, of waarin je het gevoel hebt dat je kopje onder gaat. Op zo'n moment kun je overspoeld worden door negatieve stress. Als die situatie niet al te lang aanhoudt, is er in principe niets aan de hand. De stress die je op dergelijke momenten ervaart, is onaangenaam, maar niet schadelijk. Pas als de druk té lang té hoog blijft, kunnen er tal van vervelende stress gerelateerde klachten de kop opsteken waarvan de gevolgen niet altijd even onschuldig zijn.
Risicosituaties Op basis van een grootschalige bevraging stelden de Amerikaanse psychiaters Thomas Holmes en Richard Rahe een lijst op van gebeurtenissen die het risico op stressklachten behoorlijk doen toenemen. De meest risicovolle situaties hebben allemaal te maken met verlies en verdriet. Toch kunnen ook positieve dingen zoals een huwelijk, geboorte of vakantie een aanzienlijke bron van stress vormen. Het zijn bovendien zeker niet alleen 'grote gebeurtenissen' die stress uitlokken: iedere situatie, zelfs de meest banale, kan negatieve stress veroorzaken. Lawaai dat je nacht na nacht wakker houdt, lang moeten wachten aan de kassa of monotone taken op het werk kunnen soms de druppel zijn die de emmer doet overlopen.
Met welke gebeurtenis(sen) uit de onderstaande lijst kreeg jij het voorbije jaar te maken? Tel de overeenkomstige punten op. Kom je aan een score van 300 of meer? Dan heb je 80 % kans om stressklachten te ontwikkelen. Hoog tijd om er iets aan te doen!
Op professioneel en financieel gebied moet je enige hindernissen overwinnen om tot resultaten te komen. Groeiend zelfvertrouwen zorgt voor meer succes in je werk, zodat je ook een 'go for it, girl' krijgt van je baas.
Loop echter niet te hard van stapel, maar breng je plannen stap voor stap aan de man. Jij en je partner hebben ideeën die momenteel moeilijk realiseerbaar zijn. Je gevoel voor romantiek gaat soms met je op de loop, zodat je de realiteit niet meer helder ziet. In de omgang met zakenrelaties krijg je met communicatieproblemen te maken.
Wees eerlijk en tactvol en ruim de misverstanden uit de weg. Jij houdt wel van een gokje op financieel gebied. Onverwacht boek je succes met een loterijbriefje. Zet de centjes meteen op de bank, voor je je te buiten gaat aan iets wat je niet echt nodig hebt. (Nina)
Extra lang griezelplezier met Halloween in Oostende
Halloween in Oostende viert haar tiende verjaardag met een extra lange editie.
Maar liefst 23 dagen lang griezelen in de Stad aan Zee! Diverse animaties, fuiven, het grootse Halloweenspektakel met vuurwerk, de Trick or Treat, het Griezelfort.,.. maken van Oostende de Halloweenstad bij uitstek. Dit jaar zijn er ook heel wat nieuwigheden zoals het Griezelfort in Fort Napoleon.
Extra lang griezelplezier met Halloween in Oostende! Programma in een notedop > 17/10 - 08/11: Griezelfort in Fort Napoleon
Tijdens Halloween in Oostende wordt het Fort Napoleon omgetoverd tot een Griezelfort waar je lekker kan griezelen.
> 17/10 - 08/11: Etalages in Halloweendecor
> 17-18/10, 24-25/10, 30/10-08/11: Animatie in de winkelstraten
> 30/10 : Opening Halloween in Oostende / Vuurtorenwijk vanaf 16 uur.
> 31/10: Groot Halloweenspektakel voor de hele familie / Maria Hendrikapark Op 31/10 is er een nickelodeon Halloweenfeest vanaf 18 uur. Om 20 uur genieten klein en oud van het grootse Halloweenspektakel, in het Maria-Hendrikapark met een spetteren vuurwerk als afsluiter.
> 31/10: Gala Halloween Party: The Sequel / Fort Napoleon vanaf 22 uur
> 31/10 - 02/11: Halloween spookt op de oktoberfoor
> 31/10 en 04/11: Trick or Treat aan de balie van Toerisme Oostende vzw op het Monacoplein.
Voor het volledige programma, neem een kijkje op onze creepy website www.halloween-oostende.be
Halloweenarrangementen Indien u meerdere dagen wil griezelen kunt u kiezen uit onze 2 Halloweenarrangementen:
Halloween aan Zee 2 overnachtingen tussen 17 oktober en 8 november, inclusief ontbijt. 2 avonden een griezelig diner voor 2 personen. Gratis heksenhoed. Prijs voor 2 personen (Twin) in Ostend Hotel***: 214 EUR
Familie Arrangement 1 overnachting tussen 17 oktober en 8 november, inclusief ontbijt. Toegang tot het Griezelfort voor de hele familie. Prijs voor 3 personen (Junior Suite) in Golden Tulip Bero***: 146 EUR Prijs voor 4 personen (Junior Suite) in Golden Tulip Bero***: 156 EUR
Inbegrepen voor alle boekingen tot 2 november: > 1 gratis rit per persoon op de Polyp. > 1 gratis portie oliebollen per familie bij Gebak der Kust'. > 1 gratis bakje jetons per familie bij lunapark Replay.
Reservaties via Toerisme Oostende vzw - info@toerisme-oostende.be - +32 (0)59/70.11.99.
Nog veel meer te beleven Voor alle andere evenementen, tentoonstellingen en verblijfsarrangementen in Oostende, neem een kijkje op www.toerisme-oostende.be. (zangtalent)
Wat een verrassing: boerin Conny stuurde deze week Brigitte, haar eerste liefde, naar huis in het VTM-programma Boer zkt. vrouw. Maar de Oostendse pendelaarster geeft de hoop niet op!
Brigitte blijft er immers van overtuigd dat zij en Conny zielsverwanten zijn. Een medium heeft het me toegefluisterd vlak voor de opnames. Ook ik voelde dat zo aan, zegt ze.
Een sprankel hoop dat het toch nog iets wordt tussen haar en Conny blijft bestaan. Misschien als we elkaar beter leren kennen. In november zijn we nog bij haar te gast.
Waarom Conny uiteindelijk voor Ingrid koos, en wat Ingrid zelf over de hele situatie denkt, ook dat lees je deze week in Story.
Maak van je baby een echte fijnproever. De Nederlandse sterrenkok Toine Hermsen brengt een eigen haute-cuisine voedingslijn voor kleintjes op de markt. Terwijl de huidige babyvoedingpotjes weinig of geen smaak bevatten, is dat bij zijn 21 potjes vol haute cuisine, niet het geval.
Smaakpalet Toine Hermsen mag je een expert in babyvoeding noemen. Na een jaar van bestaande babyvoeding te proeven, is zijn conclusie duidelijk: het is allemaal smaakloos. Een baby proeft niet wat hij of zij eet en dat terwijl baby's wel degelijk over een breed smaakpalet beschikken. De gebruikte bewaarmiddelen die trouwens aan strikte regels zijn onderworpen, maskeren volledig de smaak. Favorieten Om de groenten en fruit terug hun smaak af te geven, wil de sterrenchef zelf aan de slag voor onze allerkleinsten. Uit heel wat testen met de ukjes is meteen de favorieten onder de baby's gekend: stamppotje van wortel, fruitpap van ananas en verse vanille of stamppotje van broccoli met stukjes beenhesp.
Duurder De chef hoopt de potjes van 125 gram volgend jaar op de markt te brengen. De potjes zijn wel dertig procent duurder dan de huidige babyvoeding. In ruil daarvoor krijgt de fijnproever dan wel een smaakvol haute-cuisine bord. (lvl)
Fotograaf Michiel Hendryckx lokt studenten voor zijn lens
Gistermiddag konden studenten, in een geïmproviseerde fotostudio in studentenrestaurant De Brug, een portret van zich laten maken door de gerenommeerde fotograaf Michiel Hendryckx.
Studenten die gistermiddag kwamen eten in De Brug, kregen er als toetje een gratis foto bovenop. Onze krant had fotograaf Michiel Hendryckx gevraagd om al wie wou, voor zijn lens te lokken en te laten plaatsnemen in zijn mobiele studio die hij in de inkomhal had opgesteld.
Studenten schoven vlot aan om zich op hun eentje, met hun beste makker, als koppel of met een trosje vrienden te laten vereeuwigen door de vermaarde fotograaf.
Vanaf vandaag kunnen ze de foto van zichzelf gratis downloaden op de website. Hebben ze eindelijk ook eens een deftige foto om op Facebook te zetten.
Het is de bedoeling dat ik acht dagen lang op tournee ga langs alle studentensteden om daar zoveel mogelijk studenten te fotograferen, zegt Michiel. Ik vind het tof om doen omdat het een goed beeld geeft van hoe de student anno 2009 zich gedraagt en gekleed loopt.
Michiel vindt dat er wel degelijk een verschil is met de studenten van zijn generatie. Wij waren hippies, nu zie ik veel minder studenten die afwijken van de norm. Ze spelen op veilig... Ze lijken me ook ambitieuzer. En ze zien er allemaal nog als kinderen uit, maar dat zal wel aan mijn eigen gevorderde leeftijd liggen (lacht).
Niet iedereen wil voor de lens poseren - ik moet eerst naar de kapper, klinkt een flauw excuus - maar ondertussen groeit de rij wachtenden toch verder aan. Sommigen komen al voor de tweede keer.Daarnet was ik hier met een vriendin, maar nu wil ik op de foto met mijn beste vriendin, zegt een eerstejaarsstudente.
Sommigen wanen zich een mannequin, anderen moeten door een kwinkslag van Michiel aangepord worden om een iets natuurlijker houding aan te nemen. Een trio weigert elkaar aan te raken. Dat doen pol&soccers niet, klinkt het cool.
Eigenlijk was het de schoonste tijd van mijn leven, zegt Michiel over zijn eigen studententijd. Voor mij, die uit het verre De Panne kwam, was het letterlijk de stap naar de vrijheid. Mijn vader dacht dat ik veilig zat, maar de kunstschool Sint-Lucas had net dat jaar het internaat afgeschaft zodat ik op kot kon in de buurt van het Gravensteen. Ik was als maagd in Gent aangekomen, maar met de seksuele revolutie die in 1970 door Gent waaide, moet ik er geen tekening bij maken, zeker?
Michiel Hendryckx staat met zijn fotobox de volgende weken ook in nog Brussel, Leuven, Antwerpen, Mechelen, Diepenbeek en Kortrijk.
Meer info op de website waar de foto's kunnen gedowload worden. (standaard)
'Meer klantgegevens online als datalimieten blijven' Een hacker heeft in de nacht van maandag op dinsdag tientallen gebruikersnamen en wachtwoorden van Belgacom-klanten op internet gepubliceerd. Als Belgacom niet ingaat op zijn eis om de datalimieten op te heffen, worden er de komende weken nog meer inloggegevens online gezet.
Belgacom gaat klacht indienen tegen de onbekende hacker. Het bedrijf onderzoekt nog of het wel degelijk om correcte gegevens gaat en hoe de persoon die in handen kreeg. Als het om correcte gegevens gaat, zullen de getroffen klanten worden verwittigd om hun paswoord te veranderen, luidt het bij Belgacom.
'In elk geval gaan we klacht indienen. Zelfs als het gaat om bluf, brengt de persoon ons imagoschade toe', aldus woordvoerder Jan Margot. Als de gegevens effectief werden gehackt, zijn er ook strafbare feiten gepleegd.'
Gegevens van 285.000 klanten online
De hacker, die zich Vendetta noemt, zou ermee dreigen tienduizenden wachtwoorden op het internet te publiceren indien Belgacom geen einde maakt aan de datalimieten.
'Als de datalimieten op 30 november nog steeds niet afgeschaft zijn, publiceer ik de gegevens van 285.000 klanten, samen met de exploit', voegt Vendetta nog toe aan zijn dreigement. Indien dit bericht zou kloppen, is het wachten tot Belgacom de bug opspoort en repareert met een firmware-update.
De hacker postte het bericht met de Belgacom-klantgegevens onder de alias Vendetta op ADSL-BC.org, de Franstalige tegenhanger van telecom-gebruikersforum Userbase. De gegevens zouden bemachtigd zijn via een bug in de firmware van de Bbox2-modem van Belgacom een modem die overigens ook door Dommel wordt gebruikt. Hierdoor zou het mogelijk zijn om van op afstand bijkomend datavolume of andere extra diensten te bestellen. Volgens Userbase is het wachtwoord ook nog te bemachtigen als de externe toegang tot de modem uitgeschakeld is. (nieuwsblad Andy Stevens,) sdg (ZDNet)
Schorpioen 24/10 - 22/11 Je wéét wat je allemaal in je mars hebt maar of iemand dat ook maar opmerkt? Toch maak je op het werk een sterke indruk op mensen die je verder kunnen helpen met je carrière.
Vooral vriendinnen of vrouwelijke collega's hebben een gunstige invloed op je toekomstige plannen.
Via een vriend(in) of gewoon een buitenkansje, krijg je een werkaanbieding waarop je enthousiast ingaat. Het is hard labeur, maar het geld stroomt binnen! Op zakelijk of professioneel gebied gaat het jou voor de wind.
Je krijgt meer grip op je leven en boort nieuwe mogelijkheden aan in je werk. Je hebt flair voor zaken en gaat er financieel op vooruit.
Reislustige Schorpioenen moeten op hun hoede zijn in het buitenland. Kijk de auto na vóór je vertrekt, sluit een verzekering af, want anders zal het je handen vol geld kosten! (Nina)
P-magazine pakt deze week uit met een primeur op zijn cover. Daar prijkt voor het eerst een man helemaal alleen, als Dana International -de transseksuele winnares van het Songfestival in 1998 -even vergeten wordt.
Frank Vandenbroucke. Het weekblad haalt zijn laatste grote interview met VDB vanonder het stof: "Mijn vier laatste, rampzalige jaren mogen niet mijn afscheidsbrief worden."
Dosis insuline die paard kon vellen Aanleiding toen voor het interview was de zoveelste comeback van Vandenbroucke. Een laatste keer wou hij zich meten op het hoogste niveau. "Als ik pijnvrij kan fietsen, kan het zeker. Maar als mijn knie straks weer opspeelt, is het gedaan."
"Als ik in een depressie sukkel, word ik een ander, onaangenaam mens", aldus een openhartige VDB in het interview. "Maar de mensen moeten dat aanvaarden. Ik kies er niet zelf voor om depressief te zijn."
Ook het onderwerp zelfmoord wordt aangesneden. "Bij mijn tweede zelfmoordpoging heb ik me een dosis insuline ingespoten die zelfs een paard had kunnen vellen. De dokters zeiden: 'dat is onmogelijk. Dit had jij nooit mogen overleven'", aldus Vandenbroucke.
Karten tegen Virenque Na het interview komen vrienden uit de wielerwereld aan bod met herinneringen. "Met Domo gingen we ooit karten", herinnert ex-ploegleider Patrick Lefevere zich. "Richard Virenque was een fervent autoracer en dus werd het een duel op het scherp van de snee met Frank.
VDB haalde het uiteindelijk met één seconde verschil en was haast even uitzinnig na die zegen als met zijn overwinning in Luik-Bastenaken-Luik. Frank wilde altijd en overal de beste zijn."
Het volledige interview met Vandenbroucke ligt dinsdag (morgen) in de winkel. (odbs)
De zaakvoerder van een takelbedrijf langs de Haachtsesteenweg in Melsbroek heeft een flitspaal omgebouwd tot een brievenbus.
Ongeruste bestuurders bellen hem onafgebroken op.Videobeelden.
De flitspaal-brievenbus hangt netjes op 1,70 meter hoogte. kms
De brievenbus van het takelbedrijf Dierickx aan de Haachtsesteenweg in Melsbroek stond al jaren op dezelfde plaats. 'Tot ik twee weken geleden van De Post een brief kreeg met het verzoek de bus vanaf 1 oktober naar de straatkant te verhuizen', zegt zaakvoerder Frank Dierickx (44). 'Ik ben dan maar in actie geschoten.'
Dierickx had nog een flitspaal liggen die hij enkele jaren geleden na opruimingswerken bij een ongeval had meegenomen. 'De politie nam er toen wel de camera uit maar liet de paal bij mij achter', vertelt hij. 'Samen met een werknemer heb ik de doos omgebouwd tot een brievenbus. Daar kwam enig schroef- en slijpwerk aan te pas, maar vorige week was de 'flitsdoos' klaar en hebben we ze aan een elektriciteitspaal bevestigd', vertelt Dierick. 'Netjes op 1,70 meter hoogte, zoals het reglement van De Post voorschrijft.
Sindsdien regent het hier e-mails en telefoons. Ongelooflijk hoeveel mensen me al gevraagd hebben of daar nu een echt filmrolletje in zit of niet. Anderen vermoedden dat het om een flauwe grap gaat. Er circuleren ook al veel foto's op het internet. Daarnet stopte nog iemand op de parking om een kiekje te nemen. Anderen deden dat zelfs al rijdend, vanuit hun auto. Dergelijk commotie had ik nu ook weer niet verwacht. Maar blijkbaar worden die flitspalen héél snel opgemerkt.'
'Neen, het is niet mijn bedoeling de moraalridder uit te hangen en de chauffeurs af te schrikken', lacht Dierickx. 'Dit is gewoon mijn antwoord op dat verzoek van De Post.'
De postbode is alvast tevreden: hij hoeft geen ommetje meer te maken. (nieuwsblad)
Vergeten groente. Oud-Hollands healthy. De trend om historische groente op tafel te zetten zet door. De gewone supermarkt heeft pastinaak en schorseneren in het assortiment, maar ook meiraapjes of aardperen zijn veel gemakkelijker verkrijgbaar dan vijf jaar geleden. Dat oud-Hollands hip is, weten we nu wel, maar is het ook gezond?
'Vergeten groenten' worden ze genoemd, groentesoorten die door onze voorouders misschien wel elke dinsdag gegeten werden, maar waarvan wij de naam niet eens weten.
Schorseneren in de supermarkt Jac Nijskens van het Historisch Groentenhof in Beesel is één van de redders in nood voor deze ouderwetse soorten. In verschillende tv-programma's en andere media propageren liefhebbers zoals Nijskens dat vergeten groenten weer een plekje op tafel verdienen.
En met succes. Door veel persaandacht en bijvoorbeeld de kookboeken van Jamie Oliver, ook dol op groenten als pastinaak en meiraapjes, is een aantal van dit soort groenten allang niet meer 'vergeten', maar hot.
Soorten als pastinaak, schorseneren en postelein zijn door de kleine hype inmiddels gewoon bij de supermarkt verkrijgbaar. En ook zijn er bij bijna elke natuurvoedingswinkel wel één of meer ouderwetse, vaak lokaal geteelde bijzondere aardappelrassen te koop.
Zijn dit soort historische soorten nu ook gezonder dan een doorgeteeld tomaatje uit de kas of een zak voorgesneden roerbakmix? Het antwoord is niet 1,2,3 te geven. Voorsnijden levert natuurlijk wat vitamineverlies op, maar als je de vergeten groenten helemaal in stijl naar grootmoeders recept doorkookt, heb je hetzelfde effect.
Elke groentesoort, net bedacht of al 2500 jaar oud, bevat een eigen, unieke mix van gezonde stoffen. Vergeten groenten ook. Dat vroeger hogere vitaminegehaltes gemeten werden, blijkt te komen doordat de meetapparatuur nu veel secuurder werkt. Het gezondste aan de revival van deze soorten, is dat ze het gemakkelijker maken om te variëren.
Kooktips Of je nu denkt dat ouderwets een wondermiddel is of gewoon romanische nostalgie, met de korte tips per soort kun je zo aan de slag. Voor alle soorten geldt dat je online talloze recepten vindt met deze vergeten groente.
Schorseneren Wat doe je ermee? Koken, door de stamppot, roosteren en meer. Gem. kooktijd: 20 minuten Wat zit erin? Vitamine C, ijzer Verkrijgbaar: Herfst, winter, sommige supermarkten. (gezondheidsnet)
De feiten, hier nog eens allemaal op een rijtje opvideo.
Antwerpen zegt 'nee' tegen groot bouwproject. In Antwerpen leeft het debat over de Lange Wapper echt. Er wordt een hoge opkomst verwacht, want het gaat om een zeer ingrijpend project.
Ouderen die zich in steeds grotere getale inschrijven voor internetcursussen doen daar goed aan, zo schrijft de Sunday Times. Want Google en andere zoekactiviteiten op het web houden de hersenfuncties intact en vertragen door de leeftijd veroorzaakte mentale achteruitgang die kan uitmonden in dementie.
Dat jonge mensen heel wat tijd doorbrengen voor hun laptop baart veel opvoeders en ouders zorgen. Maar ouderen en computers, dat is volgens nieuw onderzoek wel een goede zaak. Onderzoekers van de universiteit van Californië Los Angeles (UCLA) hebben namelijk via hersenscans ontdekt dat het internet een stimulerender effect op het brein heeft dan bijvoorbeeld lezen, en dat die effecten nog merkbaar zijn nadat de computer al lang is afgezet.
Volgens onderzoeksleider Gary Small 'is aangetoond dat bij oudere mensen met heel weinig computerervaring zoeken op het internet de patronen van de hersenactiviteit veranderen en hun brein beter functioneert'.
'Online zoeken blijkt een simpele vorm van hersentraining te zijn die bij oudere volwassenen de kennis vergroot', zegt co-onderzoekster Teena Moody. Zij gelooft dat de hersenen bij het googelen sterker worden geactiveerd dan bij het lezen van een boek omdat op het internet meerdere taken tegelijk moeten worden verricht. Als voorbeelden geeft ze het bijhouden van informatie in het eigen geheugen terwijl tegelijkertijd de informatie op het computerscherm wordt verwerkt, zowel in woord als in beeld. sdg (belga)
De financiële veranderingen die op til zijn, zullen in je voordeel spelen, al moet je wel op de kleine lettertjes in contracten letten. Win juridisch advies in als dat nodig blijkt.
Op je werk zitten je baas of een jaloerse collega jou nog in de haren, maar dat zal binnenkort veranderen. Je chefs weten wat jij waard bent.
Zit niet op je eentje te kniezen over oneerlijke praktijken, maar toon wat je in je mars hebt. De kansen die je nu krijgt, komen misschien niet weer.
Laat je niet beïnvloeden door twijfels van een vriendin of collega maar voer je plannen uit, zoals je die in je hoofd had. Er komt eindelijk vooruitgang in een rechtszaak, of met administratieve rompslomp.
In financieel opzicht moet je orde en regelmaat creëren. Krijg je een extraatje of bonus, zet dat dan meteen op de bank! Schorpioen. (Nina)
Familie en vrienden brengen laatste groet aan Dré Steemans.
Geen sombere begrafenis voor Dré Steemans. De man achter het typetje Felice zag zijn eigen dood als een moment om het leven te vieren. Zaterdag gaf Felice zijn allerlaatste feestje in Limburg.
Foto is het bidprentje
Het is intussen meer dan een week geleden dat Dré Steemans - beter bekend als Felice - totaal onverwacht stierf na een hartinfarct. Hij is 55 geworden. Vrijdag werd hij gecremeerd, en gisteren namen tweehonderd familieleden afscheid in Maasmechelen. Niet met een sombere begrafenisceremonie, wel met een afscheidsfeest in intieme kring. Zoals Dré Steemans het zelf wilde.
'Geboren worden is een feest. Sterven moet dat ook zijn', zei hij ooit. Die overtuiging werd afgelopen zaterdag in ere gehouden door de mensen die hij veel te vroeg achterliet. Het afscheidsfeest van Felice vond plaats bij het kasteel Vilain XIIII in Leut, een deelgemeente van Maasmechelen. De plek waar Felice zovele jaren geleden verliefd op werd. De energieke presentator overwoog zelfs om ooit terug te keren naar de groene lanen en het idyllische landschap van Leut. Samen met Jo Steutelings, de man met wie hij al jaren lief en leed deelde.
Pottenkijkers werden geweerd. De pers werd op afstand gehouden. Ook de bekende en minder bekende Vlamingen die een laatste groet brachten wilden weinig kwijt over de intieme ceremonie, wel dat het afscheid tegelijk triest én vrolijk was.
Onder anderen Walter Grootaers, Paul Michiels, Raf Van Brussel, Wout Bru en Sophie Dewaele zeiden hun vriend vaarwel. 'Het was een dienst die zijn persoonlijkheid weergaf', zei een duidelijk geëmotioneerde Armand Schreurs. 'Dat bleek uit ieder detail.'
'Het was een zeer schone, serene dienst', vertelt Martine Prenen, die enkele maanden geleden nog haar collega en vriendin Yasmine verloor. 'Warm en intens, zonder toe te geven aan overdaad. Typisch Felice. Het is echt een viering geworden van zijn leven. Alleen voelt het raar aan dat hij er zelf niet bij is.'
'Dit zal niemand snel vergeten', zei Phaedra Hoste. 'Een mooi, maar enorm ontroerend afscheid.'
Iedere genodigde kreeg na afloop een doodsprentje mee naar huis. Geen deprimerend, grijs portret, maar wel een aantal beelden die de levenslust van Dré Steemans illustreren. Zijn mateloze enthousiasme wordt alleszins nooit vergeten door de Chirojongeren van Maasmechelen. De groep kon ruim dertig jaar rekenen op de steun van de presentator. Na de dienst mochten de Chirojongeren de urne begeleiden naar de lijkwagen. (nieuwsblad)
Huldenberg is een landelijke gemeente in Vlaams-Brabant, op de linkeroever van de Dijle, zowat 15 kilometer ten zuiden van Leuven. De twee belangrijkste bezienswaardigheden in Huldenberg zijn de gotische Onze-Lieve-Vrouwekerk en het kasteel, dat niet toegankelijk is voor het publiek. Het reliëf van Huldenberg en haar deelgemeenten wordt bepaald door de Lane en de IJse, twee zijriviertjes van de Dijle. De bosrijke streek met haar talrijke vergezichten biedt vele wandelmogelijkheden.
Geschiedenis
Huldenberg is gegroeid rond een versterkte burcht op de hoge Dijleoever die de vallei beheerste. De oorspronkelijke vierkante burcht met hoektorens werd gesloopt en begin 19de eeuw vervangen door een neoclassicistisch gebouw. Dit ging in vlammen op en op dezelfde plaats bouwde men het huidige kasteel in Vlaamse neorenaissancestijl. In de tuinen van het kasteel gebeurden de eerste experimenten met in serres gekweekte druiven. De teelt zou later ook in Hoeilaart geïntroduceerd worden. Felix Sohie, de tuinman die het experiment bedacht, wordt in beide gemeenten met een standbeeld geëerd. De gotische Onze-Lieve-Vrouwekerk van Huldenberg werd gebouwd in de 13de-15de eeuw. (Belgie gidst)
Stap 1 Maak een plan. Plan je dagdroomsessies in je dagschema. Zorg ervoor dat je niet te veel afgeleid wordt. Bepaal waarover je wilt dagdromen.
Stap 2 Zorg voor pen en papier of een computerscherm. Adem diep in en uit. sluit je ogen en kijk een beetje wazig zodat je je dagdroom scherper ziet.
Stap 3 Denk aan verschillende invalshoeken voor je probleem. denk aan de methodes en structuren die je kunnen helpen. Probeer in je geest de oplossingen uit die je bedenkt. Dagdroom over hoe je de oplossing in praktijk brengt en hoe je ze verder kan ontwikkelen. Als je twijfelt. ga je over naar het volgende idee.
Stap 4 Schrijf zoveel mogelijk op van wat je gezien hebt en analyseer je resultaten. Ben je er tevreden mee?
Stap 5 Tijd om je gedagdroomde oplossing te verfijnen door... verder te dagdromen, maar meteen ook je plan in realiteit om te zetten
Foto: De uitvinder van de Post-it Notes dagdroomde weg tijdens een saaie preek in de kerk.
Onlangs liep op UiTinVlaanderen.be een wedstrijd waarbij de prijsvraag was: "Noem een bekende kapitein." Groot was onze verbazing toen bleek dat de immer populaire Kapitein Iglo in het aantal antwoorden met zeemijlen voorsprong werd voorbijgestoken door Kapitein Winokio. Nadat hij eerst 1 beer zag, daarna 2 en vervolgens 3, lachte en danste hij alsof er nooit iets anders had bestaan. Met zijn meest recente CD, Kapitein Winokio proeft, brengt hij een lekker verhaal voor fijnproevers. Ben je benieuwd of hij ook in smaak Kapitein Iglo ver achter zich laat, surf dan snel naar zijn schip op kapiteinwinokio.be!
Werd je als kind al cultureel gestimuleerd? 'Cultureel stimuleren' vind ik nogal beladen klinken voor een kind. Ik weet niet of een kind beseft of het al dan niet cultureel gestimuleerd wordt. Maar als het betekent dat er thuis muziek op staat of dat een kind naar een schoolvoorstelling gaat kijken of het krijgt piano- of muziekles, dan worden kinderen aan de lopende band gestimuleerd. Het onderwijs is een van de belangrijkste inspiratiebronnen voor een kind. Cultuur is voor mij het gevoel dat je iets wil en kan leren. Zelf ben ik niet zo onder de indruk van al die opgelegde culturele nummertjes. Dat leidt enkel tot frustratie. Toen ik vijf jaar was hoopten mijn ouders van mij een pianowonder te maken, maar helaas, ik had een bloedhekel aan mijn leraar. Later heb ik dan voor de drums gekozen. Of de drums voor mij... daar ben ik nog niet helemaal uit.
Als je een artistiek talent zou mogen kiezen, waar zou je dan heel goed in willen zijn? Niet dat ik het leven van die man wil leven, maar ik was graag een klassieke concertpianist geweest zoals David Helfgott (zie de film Shine, nvdr.) Ik hoorde onlangs ook nog op Klara vertellen over een Duitse concertpianist die tijdens de oorlog speelde opdat de mensen de bommen zouden vergeten. Dat is toch geweldig! Het lijkt mij fantastisch om voor een volle zaal Bach te kunnen spelen.
Wat zegt jou dan weer helemaal niets? Ik zou niet de hele dag op een kantoor willen zitten of in de file willen staan. Ik word onrustig op plekken die mij niet inspireren.
En op cultureel gebied? Op de Kunsthumaniora volgde ik de richting Woordkunst en Drama. Daar kregen wij muziekleer, video, dans, poëzie, kunstgeschiedenis, kortom, elke mogelijke kunstdisciple die je je kan voorstellen. Toen ik afstudeerde wist ik echt niet wat ik ging doen, gewoon omdat ik het allemaal wilde doen. In mijn huis hangt een affiche van Panamarenko en daar staat op "Alles willen, alles kunnen, alles leren, alles proeven!" Ik zal nooit nog een groot violist worden, ook geen groot pianist, maar het verlangen om van alles te willen proeven, wil ik nooit verliezen.
We sturen je een avond op restaurant met drie persoonlijkheden. Wie mogen jou vergezellen? Ik ga niet graag op restaurant, maar met Filip Dewinter, Geert Wilders en Barack Obama wil ik nog wel een pint gaan drinken.
Drie politici? Wat mij in politici intrigeert, is hoe en waarom zij de wereld willen veranderen. Vooral dan wat de kinderen betreft. In volle verkiezingsstrijd wilde ik verkleed als Kapitein Winokio aan enkele politici de vraag stellen wat ze voor kinderen in petto hebben. Ik was toen al benieuwd wat een Filip Dewinter daarop zou zeggen.Voorts hoop ik dat de ene politicus de andere kan ontwapenen.Ik herinner mij een uitspraak van Yoko Ono die in een interview zei: "Had mij één nacht met Hitler gegund en 't was allemaal niet gebeurd." Mooi, toch?
Welk moment in de geschiedenis had je live willen meemaken? Misschien wel een of ander wonder van Jezus Christus.
Heb je een voorkeur? Mijn favoriet is het moment dat hij water in wijn verandert... Inderdaad (lacht), maar ik ben ook fan van hoe hij een blinde terug liet zien. Ook zijn geboorte had ik wel willen bijwonen.
Je lijkt hoog op te lopen met Jezus. Ben je gelovig? Ik geloof in de mens en in de natuur. Niet in Jezus dus, maar ik ben wel een aanhanger van het hele theatrale concept dat rond religie hangt. Ik was ooit eens in Cuba toen er een hevige orkaan woedde. De kracht die daarvan uitging, was fantastisch! Om diezelfde reden wil ik ook wel eens een oorlog meemaken, niet de meest recente weredloorlogen, maar wel een oorlog in de tijd van Alexander de Grote of het Ottomaanse leger. Maar goed, ik wil overal bij zijn, als je mij dezelfde vraag binnen tien minuten stelt, zeg ik misschien dat ik Woodstoch had willen meemaken, een prachtig natuurverschijnsel of dat ik had willen mee varen op het schip van Columbus.
Overigens, plots schiet mij te binnen met wie ik echt op café wil. Schrap Dewinter, Wilders en Obama maar. Ik kies resoluut voor The Marx Brothers. Zij hebben mij het geloof gegeven dat je de wereld kan veranderen met humor.
Wat neem je mee naar de eeuwigheid? Mijn verstand.
Verklaar je nader. Ik geloof dat je terugkomt als een van de vier natuurelementen. Ik zou graag terugkeren als wind. En als je dan verstand hebt, dan kan je weleens een jurkje doen opwaaien (lacht). Wie verdient een standbeeld? Ik ben niet zo voor standbeelden, maar ik vind Hugo Matthysen wel een boeiende figuur. Dat is een man die zijn kind zijn heeft bewaard, die ook prachtige dingen voor kinderen heeft gemaakt, prachtige muziek ook en die Vlaanderen enorm heeft doen lachen. Nu weet ik niet of die wel een standbeeld nodig heeft, maar een Hugo Matthysen-steegje zou hij misschien nog wel grappig vinden.
Wie zou je voor één dag uit de dood willen terughalen? Mozart.
En wat zou je hem vragen? Of hij The Marx Brothers en mij vergezelt op restaurant. (uit in Vlaanderen)
Chocolade is een topsport, waarin België nog steeds in de eerste divisie speelt, maar niet meer als favoriet. Japan won vrijdag voor de tweede keer op rij het wereldkampioenschap voor chocolatiers in Parijs.
(Foto; Dit is Belgisch met een Australisch tintje: Ryan Stevenson.Barry-Callebaut/Marcel Van Coile)
Het gaat zo goed met de Belgische chocolade dat een Australiër ons land vrijdag vertegenwoordigde op de World Chocolate Masters in Parijs. Die uitspraak is niet eens ironisch bedoeld. België heeft zo'n sterke reputatie in chocoladebewerking dat Ryan Stevenson van down under naar Etterbeek verhuisde om topchocolatier te worden. De 32-jarige Stevenson studeerde wiskunde aan de universiteit, maar werd als jobstudent verliefd op de bakkerij. In plaats van parttime te werken begon hij op de duur parttime te studeren. Tot ik wist wat ik wou.' De beste worden in patisserie. Dat kon niet in Australië, waar volgens Stevenson nauwelijks een chocoladecultuur bestaat en waar de patisserie grotendeels industrieel geproduceerd wordt.
Hij moest naar Europa om vakman te worden, maar in Duitsland en Groot-Brittannië kon hij al snel niets meer bijleren. Ik wou beter doen en dat kon volgens mij alleen in België, een land waar de mensen bij wijze van spreken elke dag van de week taart kopen.' Hij werkte onder meer aan de desserts bij Comme Chez Soi en is nu patissier in Le Saint-Aulaye in Elsene. In de nationale selectieproef was hij de beste en daardoor meteen ook Eerste Chocolatier van België. In die hoedanigheid mocht hij meedingen in de World Chocolate Masters, met kandidaten uit achttien andere landen. Op wereldvlak België vertegenwoordigen is voor mij een mijlpaal.'
De reputatie van de Belgische chocolade blijft dus wereldwijd aantrekkelijk, maar of België nog ooit met gemak de tweejaarlijkse wedstrijd kan winnen, zoals vier jaar geleden met de West-Vlaming Pol De Schepper, valt te betwijfelen. Japan won dit jaar, net als twee jaar geleden. Jean-Philippe Darcis, de Belgische juryvoorzitter, die niet alleen in België werkt, maar ook een winkel in het Japanse Osaka heeft, beseft dat de wereld verandert. Traditionele chocoladelanden' als België, Frankrijk en Zwitserland krijgen sterke concurrentie van landen als Japan, maar ook Polen, Rusland en zelfs China. Zij maken zich de cultuur en de techniek van de chocolade eigen, en brengen hun zin voor discipline en hun artistieke creativiteit in. Meestal komen de Aziaten eerst in Europa het ambacht leren. In Japan hadden ze tien of vijftien jaar geleden wel de artistieke kwaliteiten om chocolatiers te vormen, maar ze hadden geen enkele smaak voor chocolade. Ze hebben zich in Europa bijgeschoold.' Ze zijn ondertussen het stadium van de imitatie voorbij, zoals de Japanse kandidaat dit jaar in Parijs bewees.
Topsport
Chocoladebewerking is een topsport geworden, een combinatie van vakmanschap en creativiteit. De World Chocolate Masters is een ware uitputtingsslag, volgens Darcis de Formule 1 van de chocolade'. Dat is belangrijk, want net zoals de technologische snufjes in de racewagens hun weg vinden naar de gewone auto's, zo is de invloed van de vernieuwingen van zulke wedstrijden op de gewone' patisserie bijzonder hoog.
Voor een leek lijkt wat de kandidaten doen op wat er in garages, laboratoria of ziekenhuizen gebeurt. De technische hulpmiddelen zijn verbazend, de precisie is duizelingwekkend. Spuitbussen, meetlatten, poederdozen, gietvormen Het gaat hier niet om simpele tabletten of gevulde pralines, maar over originele creaties van bonbons, taarten, desserts en sierstukken uit chocolade. Die laatste neigen soms naar kitsch, maar bewijzen wel de eindeloze mogelijkheden van chocolade in vorm, kleur en textuur.
Op de laatste wedstrijddag werken de kandidaten meer dan acht uur zonder hulp en non-stop in een timing die op de seconde wordt gemeten. Ze worden voortdurend op de vingers gekeken, gefilmd, becommentarieerd. Ik heb bij de voorbereidingen voor deze wedstrijd twaalf kilo verloren', bekent Stevenson. De jury keurt, ontleedt en proeft het aanbod met een bijna angstaanjagende ernst. Bij een topsport horen een competitiesfeer en media-aandacht. Dat was in Parijs gegarandeerd: de wedstrijd vindt plaats op het Salon du Chocolat Professionnel en werd georganiseerd door Barry Callebaut, de marktleider in chocolade bestemd voor bewerking, die nog grotendeels in België wordt gemaakt.
Het vak van patissier en chocolatier komt door dit soort wedstrijden de jongste jaren stilaan op het niveau van dat van koks en sommeliers, die steeds prominenter in de aandacht staan en hun naam bij het grote publiek vestigen. Chocolade was tot voor kort vooral een zaak van bekende traditionele merken; maar stilaan beginnen we zelfs in België ook namen van individuele chocolatiers te kennen. Pierre Marcolini in Brussel en Dominique Persoone in Brugge zijn goede voorbeelden. Mensen als Ryan Stevenson en Jean-Philippe Darcis streven datzelfde doel na.
Vernieuwing
Die toenemende aandacht voor chocolade en patisserie bewijst ook dat de sector zijn oubollige imago afschudt. In het kielzog van de gastronomie is de avant-garde van de patisserie aan een radicale vernieuwing begonnen. Dat vertaalt zich in pralines met meer aciditeit (dus frisheid) en een hoger cacaogehalte, kleiner van formaat, maar met meer smaak. Onverwachte combinaties raken ingeburgerd; zelfs foodpairing, de bijna wetenschappelijke analyse van smaakcomponenten, wordt toegepast. Zo krijg je bijvoorbeeld chocolade met basilicum. Het gaat zelfs zover dat, net als bij wijn en olijfolie, de terroir en de jaargang van de cacao voor kenners een verkoopsargument worden.
Of België daarin een toonaangevende rol kan blijven spelen, zal van de nieuwe generatie chocolatiers afhangen. Maar als het over het verleden gaat, staan we alvast sterk. Choco-Story, het chocolademuseum van Brugge, exporteert zijn concept. Na Praag krijgt het verhaal van de chocolade ook in Parijs een filiaal. Het Parijse Choco-Story gaat in januari officieel open. Ook al viel Ryan Stevenson gisteren net buiten de top-drie in Parijs, toch verdient hij al een plaats in het museum: als de eerste Australiër die Belgisch topchocolatier werd. (de standaard)
Het lijkt erop dat je niet weet wat je wilt in deze onzekere tijden. Op anderen komt het over dat je heel humeurig en kritisch bent zonder reden. Maar innerlijk ben je alle gedoe flink beu en besluit je om het allemaal wat kalmer aan te pakken.
Je hebt wel niet op je partner gerekend, die vindt dat je flink overdrijft. Jij vindt dat hij zich aan de regels moet houden. Je maakt je zorgen over je financiële situatie en spreekt hem erop aan.
Na lang debatteren, besluit je samen wat meer opzij te leggen voor moeilijke tijden, al wordt dat weekendje niet afgelast! Daar houdt hij je aan... Zowel thuis als op je job neem je de touwtjes stevig in handen.
Maar verrassing volop: je krijgt opslag, of een baan die meer centen opbrengt. Verschillende rekeningen die even moesten wachten, worden nu meteen betaald. Zie de toekomst niet te somber in, want er staan je mooie dagen te wachten! (Nina)
Na Parijs-Tours en de Ronde van Piemonte, toonde Philippe Gilbert (Silence-Lotto) zich ook de beste in de Italiaanse klassieker de Ronde van Lombardije.
Na een wedstrijd over 242 km tussen Varese en Como haalde Gilbert het in een spurt met twee voor de Spanjaard Samuel Sanchez. De Rus Alexandr Kolobnev werd op vier seconden derde.
Na een snel wedstrijdbegin slaagden vier renners er toch in, om na 45 kilometer koers, in de aanval te trekken. Dat waren de Ier Nicolas Roche, de Italiaan Marco Velo, de Rus Serguei Klimov en de Nederlander Reinier Honig. Het peloton liet begaan zodat dit kwartet een maximale voorsprong bijeen kon sprokkelen van 9:14.
Van dan af voerden de mannen van Lampre het tempo op in de grote groep. Op zowat 55 kilometer van de finish spatte de kopgroep uiteen. Het was de Nederlander Johnny Hoogerland die als eerste voorbij de vroege vluchters zoefde. Hij zette door en kreeg wat verder het gezelschap van Dries Devenyns, de Ier Daniel Martin, de Zweed Gustav Erik Larsson en de Italianen Mauro Santambrogio en Matteo Carrara.
Aan de voet van de Civiglio, de voorlaatste helling van de dag op 15 kilometer van de finish, telden de zes leiders 48 seconden voorsprong op het peloton waarin de Italiaan Damiano Cunego fors doortrok. Johnny Hoogerland versnelde opnieuw waardoor Martin en Carrara de rol voorin definitief moesten lossen. Wat verder was ook de rest eraan voor de moeite.
In de afdaling van de Civiglio trokken Mauro Santambrogio en de Deen Jakob Fulsang in de aanval. Zij kregen op acht kilometer van de finish het gezelschap van de Kazach Alexandre Vinokourov. Achter hen vormde zich een groepje van zowat twintig renners. Ook de drie leiders waren er snel aan voor de moeite.
Op de flanken van de Fermo della Battaglia, met nog 6 kilometer te rijden, sprong Philippe Gilbert weg uit die groep. De Spanjaard Samuel Sanchez sprong meteen naar het wiel van de Waal. De twee mochten het in een sprint met twee uitmaken wie deze 103e editie van de Ronde van Lombardije zou winnen. In die spurt was Philippe Gilbert de sterkste voor Sanchez. De Rus Alexandr Kolobnev werd op 6 seconden derde net voor de Italiaan Luca Paolini en de Nederlander Johnny Hoogerland.
Op de erelijst volgt Gilbert de Italiaan Damiano Cunego op. De renner van Silence-Lotto, die al zijn vierde zege in tien dagen boekte, is de eerste Belg sinds Fons De Wolf in 1980 die de Italiaanse klassieker kan winnen. (de standaard)
Niet alleen thuis zit draadloos surfen in de lift. Op meer en meer plaatsen zoals luchthavens maar ook restaurants, shoppingcentra,... krijgt u, al dan niet gratis, toegang tot het wereldwijde web.
Om uw mailtjes te lezen, gratis of goedkoop te bellen via het internet, te surfen... hoeft u helemaal niet meer thuis achter uw bureau te zitten. Op meer en meer plaatsen vindt u zogenaamde hotspots, plaatsen waar u gebruik kunt maken van een draadloos netwerk om met uw laptop, pda of smartphone (indien die Wifi ondersteunen) online te gaan. Hoe Wifi technisch allemaal in elkaar zit kuntu lezen in het artikel 'Draadloos surfen in alle veiligheid'.
Luchthavens, stations, benzinestations, hotels, restaurants, shoppingcentra, winkels,... op steeds meer plaatsen wordt met het hotspotlogo aangegeven dat u er draadloos het interenet op kunt. Het principe is in feite hetzelfde als dat van een draadloos netwerk bij u thuis.
Hotspot of hotzone Een hotspot dekt in principe slechts een beperkte zone zoals de eerder genoemde plaatsen. Er bestaan echter ook draadloze netwerken die een gebied van veel grotere omvang dekken, bijvoorbeeld een volledige universiteitscampus of zelfs een volledige stad. In dat geval spreekt men van een hotzone. Meestal wordt daarbij meerdere Wifi-zenders met elkaar verbonden volgens een specifieke technologie zodat over een veel groter gebied toegang tot het internet kan gegarandeerd worden.
Betalen of niet Afhankelijk van de provider worden deze netwerken gratis of tegen betaling ter beschikking gesteld. Betalen kan dan meestal ofwel per tijdseenheid met een prepaid-systeem of via een abonnement. Indien u thuis een breedbandabonnement hebt bij Belgacom of Telenet, dan is het gebruik van hotspots voordeliger en bij sommige formules zelfs gratis.
Belgacom
Belgacom hotspots vindt u onder meer in de Total-tankstations, winkels van de Fnac- en MediaMarkt-keten, Quick-fastfoodrestaurants,... De volledige lijst vindt u hier. Voor een Belgacom-hotspot in uw buurt kunt u ook bellen naar 1207.
In het Belgacom Internet Go-abonnement is 3 uur verbindingstijd via Belgacom Hotspot inbegrepen, met een Belgacom Internet Plus- of Belgacom Internet Boost-abonnement hebt u recht op 5 uur. Voorts zijn er voorafbetaalde kaarten (verkrijgbaar in de Hotspots zelf) waarmee u 1, 2 of 24 uur surftijd kunt kopen.
Telenet
Telenet hotspots vindt u bijvoorbeeld in de luchthaven, in treinstations, restaurants van de Carestel- en Lunch Garden-keten,... De volledige lijst vindt u hier. Telefonisch kunt u terecht op het nummer 070 25 00 30.
Vanaf 5 kunt u een voucher of prepaidkaart kopen. Dat kan bij zowat elke Telenet Hotspot. Op elke voucher staat een login en een paswoord dat je toegang geeft tot het Telenet Hotspotnetwerk. Met een kredietkaart kunt u toegang kopen die varieert van 20 voor 1 dag tot 350 voor 6 maanden. Voor TurboNetklanten is een hotspotabonnement voor België en Luxemburg inbegrepen. ExpressNetklanten kunnen tegen betaling van 10 (incl. btw) een hotspotabonnement activeren. En ook niet-Telenetklanten kunnen een hotspotabonnement nemen.
Helemaal gratis meet Free-Hotspots.com
Op meer en meer plaatsen kunt u ook volledig gratis verbinding maken met het internet. Een bedrijf dat zulke gratis hotspots aanbiedt is het Ierse Free-Hotspots.com. De gratis hotspots van Free-Hotspots.com vindt u bijvoorbeeld in haast alle McDonald's- en Exki- restaurants. Gratis hotspots zoeken, kunt u hier.Op deze website ziet u trouwens meteen in real time welke hotspots actief zijn en welke uit staan. Dat kan u een nodeloos bezoek besparen.
Ter plekke start u gewoon uw laptop, pda of smartphone. U gaat naar de lijst van draadloze netwerkverbindingen en vernieuwt deze lijst. Uit de lijst kiest u free-hotspot.com. U opent u browser en aanvaardt de gebruiksvoorwaarden en u kunt beginnen surfen, e-mailen... Het enige wat er tegenover deze volledig gratis en snelle internettoegang staat, is dat u wat reclame te zien krijgt.
TIP: u bent in het buitenland en wil graag even uw mails checken of via VoIP even gratis met het thuisfront bellen? In de meeste steden overal ter wereld vindt u wel een McDonald's waar u gratis gebruik kunt maken van de hotspot.
Kwaliteit van de verbinding Hotspots leveren niet overal en niet altijd dezelfde snelheid en betrouwbaarheid van de verbinding. Die hangt af van de gebruikte installatie, maar ook van de belasting van het netwerk op dat moment. Wanneer veel mensen gelijktijdig aangemeld zijn op het netwerk, gaat dat soms ten koste van de surfsnelheid.
TIP: vooralleer u naar een hotspot gaat, zorgt u er best voor dat de batterij van uw toestel volledig opgeladen is. Op de meeste hotspots vindt u geen stopcontact om uw toestel aan te sluiten op het elektriciteitsnetwerk. (plusmagazine L.Baekelandt)
An en Jos, de winnaars van het VTM-programma De Italiaanse droom, stoppen eind dit jaar met de uitbating van hun gastenverblijf in het Italiaanse dorpje Montelparo.
Het echtpaar probeerde het huis over te kopen van productiehuis Eyeworks, dat eigenaar is van het pand, maar de vraagprijs lag te hoog. Ze brachten nog een bod uit, maar dat werd geweigerd.
Vorige week werd het gezin van An en Jos nog uitgebreid. Dochtertje Maité (2) heeft er nu een broertje bij, Louis. (Story)
Surfen behoort tot een van de drukste bezigheden op kantoor.
Niet alle surfers zijn echter gelijk voor de wet. Volgens een Amerikaanse journalist van The Examiner zijn er acht types te onderscheiden.
1. De koopjesjager Shopverslaafd kan je ze niet noemen, wel gaat ze steevast op zoek naar shoppingsites en veilingsites voor de laagste prijs. Daarvoor wil ze zelfs een halve werkdag opofferen. Ook praten ze er graag over. 2. De roddeltante Omdat ze zo verzot is op roddels en glamour, zoekt dit type steevast naar laatste nieuwtjes over beroemdheden. Al loopt ze er niet graag mee te koop, haar luidruchtige gesprekjes met vriendinnen aan de telefoon doen haar de das om. 3. De sociale netwerker Online hebben ze een massa vrienden, maar in de realiteit is dit type niet meteen geliefd. Heel de dag is ze druk bezig met haar profiel op Twitter, Facebook of Hyves en zoekt ze naar fotomomenten om online te droppen.
4. De pornojunk Meestal van het mannelijke type, zoekt deze altijd naar manieren om porno te bekijken. Daarbij heeft hij al achterpoortjes gevonden om dat ook op het werk te doen. Voordeel is dat je eigen surfgedrag in vergelijking met hem, heel normaal lijkt.
5. De forumbezoeker Zijn of haar wijsheid dumpt dit type in online forums. Meestal is deze gekend op verschillende communities en gaat hij of zij daar helemaal in op. Geen ander ziet er zo druk aan het werk uit.
6. De sportfanaat Geen sport is dit type vreemd. Hij beoefent ze niet alleen, hij durft regelmatig online te wedden op sportwedstrijden.
7. De filmfreak Alles weet hij of zij over films. Vaak worden heel wat quotes uit films gebruikt in een gewoon gesprek.
8. De wikidioot Door Wikipedia zijn er heel wat nerds ontstaan die niet enkel de online encyclopedieën lezen, maar ze ook van content voorzien. (lvl)
Wielrenner Frank Vandenbroucke (34) is gestorven aan een dubbele longembolie bovenop een reeds bestaande hartkwaal. Dat is de conclusie na de autopsie die werd uitgevoerd door een Senegalese wetsgeneesheer. 'Bovendien ontdekte de dokter tal van injectiewondjes in zijn linkerarm', vertelde procureur Salobe Ngingie gisteren aan 'Het Nieuwsblad/De Gentenaar'.
Frank Vandenbroucke is in het Senegalese Saly een natuurlijke dood gestorven. Dat is de conclusie van wetsgeneesheer Isidor Boye, die het lichaam onderzocht in het Le Dantecziekenhuis in de hoofdstad Dakar. De autopsie bevestigde de stelling van de eerste arts: Vandenbroucke stierf aan een longembolie. 'Om helemaal specifiek te zijn: een dubbele longembolie bovenop een reeds bestaande hartkwaal', zegt Salobe Ngingie, de procureur van de regio Thies, die het onderzoek leidt.
Hij maakte de resultaten van de autopsie gisteren bekend aan Het Nieuwsblad/De Gentenaar, nadat hij er hoogstpersoonlijk op had toegezien dat de familie van Vandenbroucke op de hoogte was gebracht. 'Die mensen hebben het recht om eerst geïnformeerd te worden.'
'Ik wil echt benadrukken dat er sprake is van een hartkwaal die reeds bestond', zei Ngingie nog. 'Duidelijk is ook dat hij op slag dood moet zijn geweest. Maar wat de longembolie heeft veroorzaakt, moet verder onderzoek duidelijk maken. Het is niet uitgesloten dat het gebruik van alcohol, geneesmiddelen of drugs een rol heeft gespeeld.'
Het Senegalese gerecht beschouwt Vandenbroucke als 'een drugsgebruiker'. 'De autopsie heeft immers ook aan het licht gebracht dat er tal van injectiewondjes waren in zijn linkerarm', zegt Ngingie.
Welke stoffen er allemaal in het lichaam van Vandenbroucke zaten, is nog altijd niet duidelijk. Het toxicologisch onderzoek moet in Frankrijk worden uitgevoerd. Senegal zou niet over de nodige apparatuur en middelen beschikken. Het gerecht moet er in primitieve omstandigheden zijn werk doen. Ngingie leidt het onderzoek vanuit een stoffig en uitgeleefd gerechtsgebouw in Thies. Gistermorgen maakte een zoveelste stroompanne hem het werken zo goed als onmogelijk. De computer lag plat. De airco ook. Maar ondanks de moeilijke omstandigheden gaat hij er prat op dat het onderzoek goed en grondig wordt gevoerd.
Voor het Senegalese gerecht is het duidelijk dat de jonge prostituee Seynabo Diop, met wie Vandenbroucke zijn laatste nacht doorbracht, niets te maken heeft met de dood van de renner. Ze zal ook niet vervolgd worden wegens 'het niet verlenen van hulp aan mensen in nood'. Volgens de procureur is het immers net Seynabo Diop die als eerste alarm heeft geslagen. Ze had Vandenbroucke maandag om 6 uur levend achtergelaten in het achterafhotelletje La Maison Bleue. Maar volgens de procureur is de jonge prostituee na de middag nog eens teruggekeerd naar La Maison Bleue om te kijken of alles goed ging met haar rijke klant. Toen ze niet binnen geraakte in de kamer verwittigde ze de hoteluitbaatster. De twee vrouwen ontdekten het lichaam van Vandenbroucke op het bed. Alle hulp kwam te laat. Vandenbroucke bleek al een tijdje dood.
Er wacht Seynabo Diop mogelijk wel nog een proces wegens diefstal. Ze wordt ervan verdacht een of twee gsm's van VDB en een deel van diens geld te hebben gestolen. 'De onderzoeksrechter beslist nu of er voldoende bewijzen zijn om het tot een proces te laten komen', zegt Ngingie. In afwachting blijft de jonge vrouw in de gevangenis, net als twee jongemannen uit de kuststad Saly, die verdacht worden van heling van de gsm's.
Het lichaam van Vandenbroucke is ondertussen vrijgegeven, zodat niets een repatriëring nog in de weg staat. Dat zou nog enkele dagen kunnen duren, omdat er een luchtvaartmaatschappij moet worden gevonden die een lichaam wil transporteren en omdat het lichaam in een speciale kist vervoerd moet worden. (nieuwsblad Senegal Steven De Bock)
De gure regen tikt tegen de ruit, maar binnen is het lekker warm. Het is herfst! En misschien wel belangrijker: straks herfstvakantie! Ga er op uit tijdens deze vrije week.
Wat zeggen de sterren over de financiën van de Leeuw?
23/7 - 23/8 Leeuw (spannend) In financieel opzicht zit je op rozen. Oppassen dat je in een euforisch moment je spaarcentjes niet besteedt aan leuke, maar dure aangelegenheden.
Overleg met je partner wat het beste is voor jullie beiden in de toekomst. Er komt meer vaart in je leven, maar je weet niet wat je eerst moet doen. Het is allemaal even spannend! Groeiend zelfvertrouwen zorgt voor meer succes in je werk, zodat je ook meer vertrouwen krijgt van je baas.
Loop niet te hard van stapel, maar breng je ideeën stap voor stap aan de man. Een invloedrijke vriend(in) geeft je een zetje in de goede richting. Toch ben je een beetje bang om meteen te beslissen of te investeren, al lijkt het nog zo'n goed plan.
Door samen te werken en op de hoogte te blijven van de laatste ontwikkelingen op zakelijk of financieel gebied, kom je al een heel eind in de goede richting! (uit Nina)
Brahim met onmiddellijke ingang aan de deur gezet door Vtm!
De laatste tijd heeft R&B- zanger Brahim Attaeb (25) te kampen met kleine tegenslagen. In augustus al werd het platencontract van de Belgisch - Marokkaanse zanger stopgezet en op de koop toe kreeg de man deze week te horen, dat hij met onmiddellijke ingang door de commerciële zender Vtm ontslagen werd als jurylid van ´So You Think You Can Dance´.
De zender verwijt Brahim gebrek aan kennis van het dansgebeuren. Spijtig dat de makers van het programma daar pas nu achter gekomen zijn. Als we het zaakje even kritisch bekijken, vraag ik me zo af, hoeveel kandidaten dan onterecht door zijn gebrekkige kennis naar huis zijn gestuurd?
Ondanks de dubbele nederlaag, blijft de zanger echter niet bij de pakken zitten. Zo zou hij momenteel al opnieuw aan het werk zijn in zijn muziekstudio. Het resultaat daarvan zal u allicht binnenkort te horen krijgen. (zangtalent)
Budge Brown, een Amerikaanse wijnboer uit Nevada, bevecht borstkanker met zijn wijnflessen.
Elk label toont een afbeelding van een vrouw die borstkanker overwon. Zo krijgt de ziekte een gezicht. De opbrengst doneert de man aan de universiteit voor het opzetten van een oncologie-lab of naar patiëntes die geen geld hebben. Boezem Budge kwam op de idee van zijn 'Cleavage Creek' wijnen omdat hij in de ligging van zijn ranch, aan een riviertje tussen twee glooiende heuvels, een fraaie boezem ontwaarde. ,,De naam past perfect bij mijn ranch'', zegt hij. Al snel was voor de inmiddels 77-jarige wijnboer de link met borstkanker gelegd en een goed doel geboren. Gezicht Wijnmaken is een serieuze zaak voor Brown. Zijn wijnen uit Napa Valley zijn stuk voor stuk prijswinnaars. Maar belangrijker voor hem: elk label toont naast de klinkende benamingen een afbeelding van een vrouw die borstkanker overwon. Brown: ,,Elke wijn die ik produceer, is daarom een eerbetoon aan alle vrouwen die dagelijks de strijd met deze ziekte aangaan.''
De afbeeldingen op de flessen geven de ziekte een gezicht en zijn tot steun voor iedereen die aan borstkanker lijdt. Het verhaal van elk van de afgebeelde vrouwen wordt op de website van Cleavage Creek verteld.
Vrouw Budge raakte in 2005 zelf zijn vrouw kwijt aan borstkanker. Arlene Brown met wie hij 48 jaar was getrouwd, vocht daarvan zeven jaar tegen de ziekte. Budge wist zijn boosheid en verdriet echter om te zetten in iets positiefs.
Geld Inmiddels heeft de bevlogen wijnboer al zo'n 40.000 dollar gedoneerd aan de Bastyr Universiteit in Kenmore, Washington, voor het opzetten van een oncologie-lab. De rest van het geld, zo'n 20.000 dollar, ging naar de behandeling van borstkankerpatiëntes die onverzekerd waren of geen eigen geld hadden. Trots Volgens Budge zou zijn vrouw Arlene trots geweest zijn op wat Cleavage Creek doet. Hij werkt momenteel aan een speciale tuin, Arlen's Garden, waar patiënten kunnen zitten om tot rust te komen. (lvl)
Ideeën zat. Kreeft: 22/6 - 22/7 Thuis of in je zaak kom je in een lastig parket terecht dat te maken heeft met geld.
Een zakenrelatie houdt zich niet aan de afspraken zodat je in moeilijkheden, lees: nauwe financiële schoentjes komt.
Het bezorgt je grijze haren. Laat je niets wijsmaken. Sluit meteen een compromis, maar houd het hoofd koel, zodat dat probleem ook weer van de baan is. Verwar je wensen niet met de realiteit.
Zet in het vervolg alles op papier zodat geen discussie mogelijk is. In je job ben je zeer constructief, omdat je op interessante ideeën komt, die voor een goede deal kunnen zorgen en later weer geld opleveren.
Je staat stijf van de stress door al het werk dat moet gedaan worden. Er zit een erfenisje aan te komen, dat je helemaal niet had verwacht! Dat maakt weer veel goed, zodat je liefste weer op je goed humeur kan rekenen...
Het internet staat vol met allerhande theorieën dat de wereld op het einde van 2012 dreigt te vergaan. Ook Hollywood is op de kar gesprongen. Volgende maand komt de film '2012' uit, waarin aardbevingen en meteorietenregens je om de oren spatten. Het Witte Huis krijgt zelfs een vliegdekschip, meegevoerd door een tsunami, op zijn dak. Al die doemscenario's zijn terug te brengen naar de kalender van de Maya's, die volgens believers ophoudt op 21 december 2012. Maar wat is daar nu precies van aan?
Volgens believers voorspelden de Maya's dat de wereld op 21 december zou vergaan.
Eeuwen geleden voorspelden de Maya's een grote verandering op die datum. Maar wat juist? Het einde van een tijdperk? Of zelfs het einde van een beschaving? Een woordje uitleg over de jaartelling van de Maya's is op zijn minst op zijn plaats.
'Baktuns' De Maya's hadden meerdere systemen om de datum bij te houden, maar de kalender waar we het hier over hebben wordt 'de lange telling' genoemd. Het is eigenlijk een simpel idee: het telt gewoon de dagen sinds een vast beginpunt. Dat is 3114 voor Christus, waarna de kalendertelling vervolgens werd aangeduid in periodes van ongeveer 394 jaar, ook wel 'baktuns' genoemd. Het getal '13' was een belangrijk en heilig getal voor de Maya's, en laat de dertiende baktun nu net aflopen op ... 21 december 2012.
"Het is een speciale verjaardag van een creatie", zegt David Stuart, specialist in Mayaanse opschriften aan de universiteit van Texas. "De Maya's hebben nooit gezegd dat de Aarde vernietigd zou worden. Ze hebben zelfs nooit gezegd dat er iets ergs staat te gebeuren. Ze hebben die verjaardagsdatum gewoon aangekondigd op het zogenaamde 'Monument Zes'.
Bolon Yokte Dat is een stenen tablet, in de jaren zestig teruggevonden in een ruïne in het zuiden van Mexico bij het aanleggen van een autostrade. Monument Zes is uniek in die zin dat het equivalent van het jaar 2012 in onze jaartelling erop vermeld wordt. De inscriptie beschrijft een gebeurtenis die in 2012 zal plaatsvinden met Bolon Yokte, een mysterieuze god van de Maya's die zowel met oorlog als creatie geassocieerd wordt.
Helaas was het tablet door de jaren heen erg beschadigd geraakt en is niet alles meer te lezen. Archeoloog Guillermo Bernal van de Vrije Universiteit van Mexico interpreteert de laatste woorden op het tablet als volgt: "En hij zal uit de hemel neerdalen". Angstaanjagend, misschien, maar Bernal voegt er wel meteen aan toe dat er op andere Mayasites inscripties zijn gevonden die jaartallen beschrijven die veel verder in de toekomst liggen. Eén ervan heeft het zelfs over het jaar 4772. Bernal heeft dan ook zijn eigen verklaring voor de doemscenario's. "De apocalyps is een Westers, christelijk concept dat nu op de Maya's wordt geprojecteerd. Misschien omdat alle Westerse mythes over het einde van de wereld al lang weerlegd zijn?"
Melkweg Maar er is meer. Het is algemeen bekend dat de Maya's qua astronomie haarscherp waren in hun berekeningen en voorspellingen. Zo berekenden ze dat op 21 december 2012 de Aarde en de zon op één lijn komt te staan met het centrum van onze Melkweg, iets wat slechts één keer om de 25.800 jaar gebeurt. Technisch zou je dan een soort nultoestand krijgen in de draaiingen van de elektromagnetische velden van ons zonnestelsel.
"De tectonische platen op Aarde beginnen massaal te verschuiven, waardoor de magnetische polen van plaats veranderen en een wereldwijde ramp niet te overzien is", klinkt het in allerlei doemscenario's. "Op alle contineten vinden aardbevingen plaats, gigantische tsunami's overspoelen kuststeden met miljoenen doden als gevolg. Het wordt de ultieme planetaire catastrofe".
"En dan?" Gelukkig zijn er opnieuw wetenschappers om alles met een korreltje zout te nemen. "De polen kunnen, in het beste geval, een graadje verschuiven in de loop van miljoenen jaren. Maar niets zegt dat dat begint in 2012." Phil Plait, een astronoom die de website 'Bad Astronomy' beheert, is ook allesbehalve overtuigd. "Ik heb een vraag voor die believers: 'En dan?' Ja, de Aarde en de zon komen op één lijn te staan met het centrum van de Melkweg. Maar niets zegt dat dat exact in 2012 zal gebeuren. Ze proberen gewoon heel erg hun best om toch maar een astronomische gebeurtenis te vinden die ze aan 2012 kunnen linken."
Om een lang verhaal kort te maken: u hoeft nog geen schietgebedje te doen. "Wat veel van die doemdenkers schijnen te vergeten is dat de laatste keer dat het einde van de wereld werd aangekondigd, er niets gebeurde", zegt Ann Martin van de prestigieuze Cornell University. Binnen pakweg drie jaar weten we wie gelijk heeft. (sps)
Ben jij de komende maanden een fashionista of een recessionista? Dat kom je allemaal te weten, de huisastrologe Erna Droesbeke vertelt je hoe het dit najaar met jouw financiën gesteld is, en verleent je vakkundig advies. Blijven volgen zo kom je het allemaal te weten. (Nina)
Voor de Ram (gokken loont niet). 21/3 - 20/4 Je hebt een onafhankelijke aard en dat wordt weleens verkeerd begrepen door je partner. In je job sla je nieuwe paden in en zet je het verleden opzij, al is je liefste daar niet gerust op.
Je wilt een grote reis maken, maar daarvoor zijn er niet genoeg centen. Je plannen kunnen ineens worden afgevoerd, omdat je de financiële situatie té rooskleurig inziet.
Doe ook geen gokje, want dat kan faliekant uitdraaien! Na een paar zenuwachtige weken komt er meer duidelijkheid over je budget.
Maar ga ook niet overhaast te werk, want dat wordt meteen afgestraft. Houd meer rekening met de gevoelens van anderen. Probeer tactvol te onderhandelen over een rekening die nog moet betaald worden.
Maar laat je geen zand in de ogen strooien. Wees voorzichtig in wat je zult beleggen!
Wetenschappers bestuderen al lang het veband tussen wat we eten en hoe we ons voelen. Zo groeit het bewijs dat je eetgewoonten je metabolisme en de chemie in je hersenen verandert, wat je energieniveau en humeur ten goede komt. We lijsten de voedingsmiddelen op die je vrolijker maken.
Granen Koolhydraten zijn belangrijk voor je energiepeil en humeur. Ze zijn de favoriete bron van energie van je lichaam, ze verhogen het niveau van serotonine. Vermijd snoep, want suiker doet je bloedsuikerspiegel pieken en weer dalen, wat leidt tot vermoeidheid en humeurigheid. Volkorenproducten als donker brood, bruine rijst en granen zijn een betere bron van koolhydraten. Je lichaam neemt dit trager op en ze houden je bloedsuikerspiegel en energieniveau stabiel.
Noten Noten zijn niet alleen rijk aan proteïne, ze bevatten ook magnesium, een mineraal dat belangrijk is voor de omzetting van suiker naar energie. Je vindt deze stof ook in granen en vis.
Mager vlees Mager varkens- of rundsvlees, wit vlees van kip of kalkoen zijn een gezonde bron aan proteïne. En ze bevatten een stof die het niveau van dopamine, een gelukshormoon, verhoogt. Vlees bevat ook veel vitamine B12, wat helpt tegen slapeloosheid en depressie.
Zalm Vette vis als zalm bevat veel omega-3-vetzuren. Deze helpen depressies te bevechten, maar ze zijn ook goed voor je hart. Je vindt deze vetzuren ook in noten en donkergroene bladgroenten.
Chocolade Enkele stukjes zwarte chocolade geven je meer energie en zijn goed voor je humeur. Het ingrediënt theobromine is daar verantwoordelijk voor.
Ontbijt Het ontbijt overslaan is niet goed voor je humeur. Uit onderzoek blijkt dat degenen die dagelijks de ochtend starten met een stevige maaltijd meer energie en een beter humeur hebben overdag. Het beste ontbijt bevat veel vezels, granen en goede vetten.
Regelmatig eten Door regelmatig te eten, hou je je bloedsuikerspiegel, energiepeil en humeur stabiel. Eet om de drie, vier uur kleine maaltijden of snacks, dat is beter dan enkele grote maaltijden op een dag.
Sport Ook regelmatig bewegen is goed voor je humeur en energiepeil. Zelfs een korte wandeling kan al meer energie geven. Hoe meer je sport, hoe beter. Daarnaast beperkt het ook je risico op een depressie en verandert het de fysiologie van het lichaam, waardoor je tijdens de dag meer energie hebt.
Don'ts Koffie en energiedranken geven je lichaam voor een korte periode wel wat extra energie, maar ze zorgen na de piek voor een extreme daling, wat je humeur niet ten goede komt. (ep)
Nodig: 8 appels, 100 g boter (+ 20 g voor de taartvorm), 1 niet al te rijpe camembert, peper, 1 rol bladerdeeg, enkele blaadjes dragon.
Bereiding: 1. Verwarm de oven voor op stand 7 (210°C). Schil de appels en snijd ze in dikke schijven.
2. Laat de boter smelten in een sauteerpan. Laat de appelschijven aan beide zijden goudgeel kleuren en haal ze uit de pan. Boter een taartvorm in. Snijd de kaas in schijfjes.
3. Schik de appelschijven waaiervormig in de taartvorm. Kruid met wat peper. Verdeel er de schijfjes camembert over. Leg tot slot het deeg erover en stop de randen van het deeg in met behulp van de steel van een lepel. Prik met een vork gaatjes in het deeg.
4. Bak deze taart 25 minuten in de oven. Haal ze eruit en meteen ook uit de taartvorm. Versier met dragonblaadjes en dien op.
Weet Boonen niet meer wat hij doet door ouderdomskwaal?
Die aandoening zou de black-outs van de Belgische kampioen kunnen verklaren.
Tom Boonen gaf onlangs het Nederlandse magazine 'Helden', niet in België te koop, de toestemming om in het diepste van zijn ziel te kijken. Hij vertelde er openhartig over zijn drank-en cocaïnegebruik en sprak er zich uit over zijn ontrouw. Er was evenwel één passage in het exclusieve interview die er uitsprong. Sportcommentator Carl Huybrechts poneerde een mogelijk excuus voor het excessieve gedrag waarmee de Quick.Step-renner de afgelopen maanden zo vaak de headlines haalde. "Tom zou kunnen lijden aan wat in het medische jargon 'decorumverlies' wordt genoemd. Dat is meestal een ouderdomskwaal, gekoppeld aan alzheimer, maar kan ook worden uitgelokt door overmatig alcoholgebruik." Normen vervagen "Een van de symptomen van de aandoening is dat je niet meer beseft wat je aan het doen bent. Alle remmingen vallen weg en je kan de gevolgen van je acties niet meer inschatten", klinkt het bij Huybrechts. Iets wat de drievoudige winnaar van Parijs-Roubaix al vaker liet doorschemeren, al legde hij de oorzaak daarvan bij de alcohol. Klik "Verschillende dokters hebben me bevestigd dat Tom aan deze aandoening zou kunnen lijden. Ik heb medische bronnen geraadpleegd omdat hij maar blijft herhalen dat zijn geheugen hem in de steek liet toen zijn cocaïnegebruik en bedrog bekendgemaakt werden. Als Boonen te veel heeft gedronken, maken zijn hersenen echt een klik", besluit Huybrechts. Dementie Neurologen van het Antwerpse ziekenhuis, opgevoerd door 'TV-Familie', bevestigen dat de Balenaar een ernstig probleem kan hebben. "Het is mogelijk dat Tom Boonen kampt met een persoonlijkheidsstoornis. Zoiets komt vaker voor dan we denken in onze maatschappij. Ook vroegtijdige dementie, wat gepaard gaat met dat decorumverlies, kan op zijn jonge leeftijd." Relativeren Sportdokter Chris Goossens laat zijn licht schijnen. "Boonen moet in zijn sport vaak door de muur en daarom doet hij dat in het dagelijkse leven ook. Topsporters hebben vaak minder remmingen dan gewone mensen. Er is zeker geen reden tot paniek: Toms hersenen laten hem alleen in de steek als hij te veel gedronken heeft of cocaïne heeft gebruikt. Gelukkig heeft hij daar op de fiets geen last van." (dea)
Felice, die vorige week op 55-jarige leeftijd overleed na een hartinfarct, had zijn begrafenis al helemaal voorbereid.
De tv-figuur had zelfs op een bandje een afscheidsboodschap ingesproken voor zijn nabestaanden. Die tape blijkt nu echter spoorloos.
Felice (Dré Steemans) bewaarde het bandje in een kluis, maar toen men die vorige week opende, was het verdwenen. Zijn partner Jo doorzocht het hele huis, maar kon de tape nergens vinden.
Op het bandje staat ook een bluesnummer dat Felice destijds met zijn groep Felice & Chevy's opnam. Mogelijk ligt de bewuste tape in het vakantiehuis van de presentator in Zuid-Franse Eygalières. Het ziet er dus niet naar uit dat Felices woorden en muziek zullen weerklinken tijdens zijn uitvaart. (standaard foto VRT)
Senegalese met wie Vandenbroucke nacht doorbracht opgepakt
De Senegalese gendarmerie heeft drie personen aangehouden op beschuldiging van diefstal en heling van eigendommen van de maandag in het Senegalese Saly overleden wielrenner Frank Vandenbroucke. Het gaat om de vrouw met wie Vandenbroucke de nacht doorbracht en twee mannen, vertelt een agent die anoniem wil blijven.
De drie zijn nog dinsdagavond verschenen voor de procureur van Thies (70 km ten oosten van Dakar). 'De vrouw ontvreemdde twee gsm's en geld. Ze zegt dat Vandenbroucke nog leefde toen ze de hotelkamer maandag verliet', aldus de agent.
Frank Vandenbroucke (34) werd maandag dood teruggevonden in een klein hotel in de Senegalese badplaats Saly, 70 kilometer ten zuiden van Dakar. Het is nog onduidelijk waaraan de renner precies stierf.
Clotilde Menu (36) deelde vijf jaar lief en leed met VDB
Clotilde en dochter Cameron: 'Frank zag zijn dochter graag. En zij hem ook.'
Ze gaf hem een dochter en stond zelfs op trouwen met Frank VDB. Maar de laatste jaren zag Clotilde Menu (36) uit Moeskroen haar eerste grote liefde nog slechts sporadisch als hij hun 10-jarige dochter Cameron kwam bezoeken. En op tv, als Frank wéér iets voorhad. 'Ik houd mijn hart vast voor wat daar in Senegal is gebeurd. Vooral voor Cameron', zegt zijn ex.
Clotilde Menu zegt dat ze het niet kan én niet wil geloven. 'Frank dood. Dat kán gewoon niet. Terwijl we daar nochtans al jaren rekening mee houden: dat Frank door zijn eigen schuld veel te vroeg zou sterven. Onze vrees is helaas uitgekomen. Alleen hadden wij gedacht dat Frank zou omkomen in een zoveelste auto-ongeluk. Maar toch niet zo (maakt zin niet af).'
Toch zegt Clotilde dat ook zij nog altijd niet weet wat daar nu precies is gebeurd in Senegal. 'Ik hoor nu spreken over een zwart meisje, alcohol en pillen. (blaast) Wat moet ik zeggen? Ik denk dat we best het autopsierapport afwachten om ons daarover uit te spreken.'
'Vooral dáár heb ik schrik van: dat er erge dingen aan het licht zullen komen. Niet voor Frank, want hem heeft het nóóit kunnen schelen wat de mensen van hem dachten. Wel voor Cameron, onze dochter van tien. Wat zullen ze zeggen op school? Want kinderen kunnen hard zijn voor elkaar. Ik heb dat ook meegemaakt toen het even wat minder ging met Frank. De fans die hem aanbaden, spuwden hem plotseling uit. Ik werd van alle kanten scheef bekeken. Ik wil niet dat ons kind datzelfde moet meemaken.'
De 10-jarige Cameron heeft er intussen twee mappen bij gehaald. Het meisje legt oude rugnummers op tafel en krantenknipsels over haar bekende papa vliegen op dezelfde stapel. Cameron zoekt foto's van haar papa en zichzelf. Maar veel vindt ze er niet. Op een kleine reeks van een vakantie enkele jaren geleden na. Cameron zucht diep. 'Precies haar papa', zegt mama Clotilde terwijl ze over haar kruin aait. 'Alleszins even koppig als ze haar goesting niet krijgt. Maar ook even gedreven om te winnen. Wisten jullie dat Cameron Belgisch kampioene is geweest in de atletiek? Het is een winnaarstype, net als haar papa.'
Als Cameron naar de keuken verhuist, praat Clotilde Menu plots wat stiller. 'We weten het nieuws van gisterenavond. Franks vader belde op het moment dat ik Cameron in bed legde. Ik heb vannacht geen oog dichtgedaan. Dat haar papa dood is. Hoe vertel je zoiets aan een kind? Jean-Jacques (vader van Frank, red.) is Cameron vanochtend wakker komen maken. Terwijl ze nog slaapdronken was, heeft hij het haar voorzichtig verteld. Cameron weende natuurlijk. Maar ik denk dat ze het nog altijd niet goed beseft. Haar vader was er anders ook nooit veel voor haar hé. (gemeend) En toch was Frank haar God.' Intussen is Cameron er opnieuw bij komen zitten. 'Vorige week woensdag heeft papa nog gebeld', zegt ze.
Vijf jaar vormden ze een koppel: Clotilde Menu en Frank Vandenbroucke. 'Het begon in het café van zijn moeder in Ploegsteert, op een feestje van een voetbalclub. Frank kende mij van zien. En ik wist natuurlijk wie hij was. Die avond duwde er plots iemand een briefje in mijn handen. Er stond een nummer op dat ik eens moest bellen. Dat van Frank natuurlijk. En zo is dat begonnen tussen ons. Dat was toen een totaal andere Frank hé. Hij durfde zelfs nog niet op de vrouwen afstappen. (cynisch) Je kunt gaan denken hoe lang dat al niet geleden is.'
'Frank had zijn eigen idee over het leven. Toen ik hem leerde kennen, zat ik in mijn derde en dus laatste jaar secretariaat-talen. Frank maakte me direct duidelijk dat hij niet wilde dat ik ging werken. Hij wilde dat ik zijn kok zou worden, zijn schoonmaakster, zijn vrouw, de moeder van zijn kind en zijn masseuse. Maar gaan werken op een ander? Neen, dat mocht niet.'
'Ik heb de mooie jaren van Frank meegemaakt. Hij trainde keihard en haalde de ene zege na de andere. Alles ging goed. Hij won en de kranten schreven lovende artikelen over Frank. En hij dus gelukkig. Maar toen het wat minder ging, trok hij zich terug. Frank kon dat hebben. Zelfs op de doop van Cameron is hij maar vijf minuten gebleven. Waarom? Omdat Frank zo in elkaar zit. Ik probeerde me daar ook niet al te druk in te maken. Want hij maakte het telkens ook weer goed. Zo zijn we ooit eens een week gaan kamperen rond een immense vijver. Frank had die speciaal afgehuurd. (lachje) Hij had het in zijn hoofd gestoken dat hij karpers wilde vangen. Frank kocht het duurste van het duurste materiaal en wij weg. We hebben daar een week in dat tentje gezeten. Zelfs 's nachts stond Frank op toen hij dacht dat hij beet had. Dat had iets, ja.'
'Frank heeft altijd al een krak in zijn hoofd gehad. Eigenlijk is hij altijd een groot kind gebleven. Frank had ook twee gezichten. Als er iemand bij hem was, ging alles altijd goed tot zelfs super. Maar van zodra hij alleen was, begon hij na te denken. Frank kón niet alleen zijn. Hij moest altijd bougeren. Daarom dat hij graag verhuisde, graag veranderde van kleren, auto's en zelfs van vrienden.'
Aan de moeilijke momenten met Frank denkt Clotilde niet graag terug. 'Natuurlijk zijn die er geweest. Frank kon soms drie dagen ruzie maken met mij. Voor de buitenwereld leek alles tussen ons peis en vree. Maar thuis was het oorlog. Frank was ook zo ongelofelijk impulsief. Zoals die keer dat hij me gewoon achterliet op een parking van de McDonalds en naar huis reed. Hij was kwaad geworden over een salade of zo. En ik stond daar schoon te blinken.'
Frank en Clotilde stonden zelfs op trouwen. 'We hadden al een trouwzaal. En de foto's waren ook al geregeld', zegt ze. 'Maar vlak voor hij in 1999 naar de Vuelta zou vertrekken, belde Frank me op. Of ik onmiddellijk naar huis wilde komen. Daar vertelde hij me dat we niet zouden trouwen. Waarom niet? Hij wilde niet meer. Van Sarah (Pinacci, met wie hij in 2000 trouwde, red.) was er toen nochtans nog geen sprake. En dan is het allemaal veel erger geworden. Frank heeft psychiatrische hulp gekregen. Maar niet lang genoeg, denk ik. '
Het contact met Frank in de voorbije jaren omschrijft Clotilde als normaal. 'We deden gewoon tegen elkaar. We zagen en spraken elkaar eigenlijk enkel nog in verband met Cameron. Af en toe kwam Frank hier voor haar over de vloer. Niet zo veel: vier, vijf , misschien zes keer per jaar. Dan deed Frank alsof mijn huis ook het zijne was. En het zotteke uithangen. Met sneeuwballen gooien en zo. En grappen uithalen natuurlijk. Dat was Frank. Hij zag zijn dochter graag. En zij hem ook.'
Clotilde zegt dat Frank ook tegen haar altijd is blijven volhouden dat het goed met hem ging. 'Ik heb het hem dikwijls genoeg gevraagd. Maar altijd was het: jawel, het gaat prima met me. Ik denk wel dat het intussen beter met hem ging dan pakweg twee jaar geleden. Maar gelukkig, neen. Frank was niet gelukkig. Zeker niet! Dat was gewoon zo. Ik kan dat niet uitleggen.'
'Franks vader is me altijd op de hoogte blijven houden van zijn problemen. Frank zelf sprak daar niet over. Neen, nooit. Want volgens hem ging alles altijd goed. Ook over zijn twee recente auto-ongelukken heeft hij met geen woord gerept. Ach neen, want dat was slecht nieuws. En dat hield Frank liever voor zichzelf.'
Of Clotilde Frank graag zag? 'Natuurlijk! Anders was ik toch nooit vijf jaar bij hem gebleven. En hij heeft me ook een mooie dochter gegeven. Non?'
Goed een jaar nadat Clotilde en Frank Vandenbroucke uiteen gingen trouwde ze toch. Met Jean-Denis Vandenbroucke, de neef van Frank. Ze zijn nog altijd samen en wonen in een bescheiden rijhuis in het centrum van Moeskroen. (nieuwsblad Bjorn M)
Love him or hate him, maar Kamagurka is ontegensprekelijk een van Vlaanderens meest veelzijdige artiesten. De eigenzinnige tekenaar, schilder en grafische allrounder stelt niet alleen in Knokke tentoon, hij toert tegenwoordig ook het land rond met zijn nieuwe show Kamagurka geneest.
Kreeg je cultuur met de paplepel mee? Wat is cultuur, he? Mijn cultuur bestond vooral uit stripverhalen. Voor de rest was het voor mij meer ravotten en buiten spelen. Ik was niet echt geïnteresseerd in kunst, maar er was dan ook nauwelijks aanbod. We schrijven eind jaren 50 - begin jaren 60. De enige cultuur die wij kenden in Nieuwpoort ging over de Eerste en Tweede Wereldoorlog. En af en toe was er Nonkel Bob op tv.
Welke strips las je? Suske en Wiske, Nero en Pol, Pel en Ping. En de Flintstones, die vond ik fantastisch. Dat was de eerste keer in mijn leven dat ik een tekenfilm zag.
Heb je een culturele herinnering die je speciaal is bijgebleven? Ik herinner me nog heel goed Sneeuwwitje. Die tekenfilm vond ik grappig en eng tegelijk, met die heks, de ketel en die appel. Het was de eerste keer dat ik naar de cinema ging in Nieuwpoort, in de straat om de hoek. Een intrigerende ervaring.
Als je je gave zou mogen ruilen met een (ander) artistiek talent, welk talent zou je verkiezen? Geen enkel, eigenlijk. Ik ben tevreden met wat ik heb. Het is ook bewust dat ik deze talenten ontwikkeld heb en andere niet. Ik had evengoed in de muziek kunnen gaan, want ik voelde dat zingen ook in mij zat, maar ik geniet meer van muziek wanneer ik er buiten sta dan als ik er sterk mee bezig ben. Je ziet soms bij mensen die fantastisch viool spelen dat ze zich beginnen ergeren bij het luisteren naar andere mensen. Ik heb dat ook een beetje. Anderzijds: als ik naar een museum ga en ik zie een fantastisch schilderij, doet dat gewoon deugd. Ik denk dat een mens niet genoeg talenten kan ontwikkelen in zijn leven. Maar je moet kiezen, hé.
Welke kunstdiscipline kan jou het meest bekoren? Welke het minst? Wat mij absoluut niks zegt is dans. Ik weet niet hoe dat komt, maar ik begrijp niet waarom een mens rondspringt en probeert een verhaal te vertellen over een of andere stervende zwaan, terwijl dat verhaal ook kan verteld worden in één zin. Het zal wel met mij te maken hebben. Ik zie alleen dat de mensen die dat doen ongelooflijk moeten trainen en oefenen, maar dat maakt het alleen nog pijnlijker. (lacht) Naar goede muziekoptredens ga ik wel graag. Een van de beste optredens die ik dit jaar gezien heb was van Pere Ubu, een Amerikaanse groep. En mijn eigen kinderen maken fantastische muziek met hun band The Hong Kong Dong. Verder hou ik van goede stand-up zoals die van Wim Helsen of Hans Teeuwen.
Stel: je mag een avond lang tafelen met een kunstenaar (levend of dood, internationaal, echt of fictief...). Wie is de uitverkorene? Waarover zou het gesprek gaan? Ik zou zeggen: de theaterauteur Roland Topor. Hij is gestorven in 1997. Ik had nog een interview met hem gedaan voor Studio Brussel en daarna waren we samen iets gaan eten. Hij wou met mij een opera maken, maar twee weken later heeft hij een hersenbloeding gekregen Verschrikkelijk. Maar ik zou met hem die avond in ieder geweldig veel lol trappen, ongelooflijk dronken worden en me rot amuseren.
Welk cultureel-historisch moment had je graag live meegemaakt? Ik had erg graag tussen de dadaïsten en surrealisten geleefd. Het was een zware periode in de geschiedenis, met de Eerste Wereldoorlogv en zo, maar de kracht van die gasten was niet te onderschatten. Iemand als De Chirico deed in die tijd bijvoorbeeld de meest krankzinnige dingen. Of mensen als Picasso, Duchamps, Magritte. De wereld werd ineens veel groter dan hij daarvoor was, met de komst van de auto. Bij ons maken we met internet eigenlijk een beetje iets gelijkaardigs mee. Stel: in de hemel is er cultuur, die je tot in de eeuwigheid mag bezichtigen/beluisteren. Welke film, boek, muziek, artiest wil je daar dan aantreffen? Er is op dit moment een nummer dat ik vaak beluister: Day in day out van de groep Feeder. Ik heb het vandaag opgelegd en het is echt fantastisch. Dat ga ik mee naar boven nemen. En doe ook maar iets van Picasso. En een pen en papier. Welke Vlaamse kunstenaar verdient volgens jou een standbeeld en waarom? Wim Delvoye. Hij kan het dan nog zelf maken, zijn standbeeld. In de Belgische kunst vind ik hem een verademing. En hij is nog jong, dus hij kan nog veel doen. (uit in Vlaanderen)
Nodig: 4 appels, 1 rol kruimeldeeg, 20 g boter, 2 eetlepels bloem, 100 g room, 80 g poedersuiker, 1 ei, 125 g nougat, 1 schaaltje frambozen.
Bereiding: 1. Schil de appels, verwijder klokhuis en pitjes en snijd de appels in schijfjes.
2. Verwarm de oven voor op stand 6 (180°C). Strooi bloem op uw werkblad en rol het kruimeldeeg uit. Prik er een gaatjes in. Bekleed een beboterde en met bloem bestrooide taartvorm met het deeg. Schik de schijfjes appel op de taartbodem.
3. Klop de room, de suiker en het ei op met een vork. Giet het mengsel op de appels. Stamp de nougat fijn en spreid die in het midden van de taart open. Bak 45 minuten in de oven.
Het kernkabinet heeft een akkoord op zak over de begroting 2010 en 2011
BTW in restaurants naar 12 procent, 6 procent in bouw blijft, accijns diesel omhoog en een aantal nieuwe maatregelen.
Zo daalt het BTW-tarief voor de restaurants vanaf 1 januari 2010 van 21 naar 12 procent. Het begrotingsakkoord bevat ook voor ruim één miljard euro nieuwe inkomsten. Dat zegt vicepremier Laurette Onkelinx (PS). De relancemaatregelen uit het akkoord zouden goed zijn voor 225 miljoen euro. De regeringstop zat maandagnacht tot circa 03.00 uur aan tafel. Pas dan dook er op Hertoginnedal witte rook op.
Restaurants: van 21 naar 12 procent Uiteindelijk raakten de topministers het ook eens over een rits nieuwe initiatieven. Meest opvallende is naar verluidt de daling van het BTW-tarief voor restaurants van 21 naar 12 procent en dat vanaf begin volgend jaar. De regering vraagt van de restauranthouders wel een engagement inzake werkgelegenheid. Na een jaar wordt de maatregel geëvalueerd en nagegaan of een daling tot 6 procent tot de mogelijkheden behoort.
6 procent in de bouw blijft Het verlaagde BTW-tarief van 6 procent voor de bouwsector wordt verlengd tot 31 maart volgend jaar. Dat betekent dat iedereen die voor die datum een bouwaanvraag heeft ingediend ook van het verlaagde tarief gebruik kan maken. Technische werkloosheid bedienden De Nationale Arbeidsraad wordt voorgesteld om de uitbreiding van de technische werkloosheid naar bedienden met zes maanden te verlengen.
Melkboeren Voor de landbouwsector en vooral voor de melksector wordt voor dit en volgend jaar én voor 2011 telkens 20 miljoen euro opzij gezet voor een belastingverlaging die nog concreet met de gewesten moet worden uitgewerkt.
Pensioenen alleenstaande zelfstandigen Voor het overige wordt onder meer de fiscale aftrek verhoogd voor de opvang van ernstig gehandicapte kinderen en gaan de pensioenen van alleenstaande zelfstandigen opnieuw de hoogte in.
Intrest Ter financiering van de nieuwe initiatieven stelde minister van Financiën Didier Reynders voor om de intrestvoet voor de notionele intrestaftrek voor 2010 en 2011 op 3,8 procent vast te leggen. Daardoor wordt vermeden dat het systeem te duur wordt en wordt volgend jaar 200 miljoen en in 2011 300 miljoen euro bespaard.
Met deze besparing kunnen de initiatieven voor de landbouwsector en zelfstandigen en de verlaging van het BTW-tarief voor de restaurants worden betaald. De kost van deze laatste maatregel wordt geschat op 200 miljoen euro per jaar.
Diesel duurder De regering raakte het dus ook eens over de begrotingen voor 2010 en 2011. Zoals voorzien werd 3,3 miljard euro gevonden via besparingen op de primaire uitgaven en nieuwe fiscale inkomsten. Wanneer de dieselprijs daalt, zal de regering een deel van die daling (4 eurocent per liter) afromen voor de schatkist. Dat moet 140 miljoen euro extra opbrengen. Er komt ook een belasting op vervuilende bedrijfswagens en tankkaarten worden fiscaal minder aftrekbaar.
Banken en nucleaire sector Maandagavond raakten al de bijdragen bekend die de financiële en nucleaire sectoren moeten leveren voor de begroting. In ruil voor het langer openblijven van de oudste kerncentrales moeten de producenten van kernenergie vanaf 2010 jaarlijks tussen 215 en 245 miljoen euro ophoesten. Na 2014 en tot 2025 kan die bijdrage - afhankelijk van de marktprijzen en de productiekosten - nog hoger liggen. Energieminister Paul Magnette (PS) verkreeg van GdF Suez ook nog een reeks engagementen over investeringen in alternatieve energie, het behoud van de werkgelegenheid en de nieuwe aanwervingen.
De banken moeten dan weer een waarborgpremie betalen voor de bescherming die de overheid biedt op deposito's en verzekeringsproducten uit tak 21. Ook dit levert een recurrente bijdrage op: 220 miljoen volgend jaar, 670 miljoen in 2011 en nadien jaarlijks 540 miljoen euro. (belga/mvl/sps)
Mijn oprechte deelneming bij het overlijden van één van de beste wielrenners uit het verleden.
Biografie: Frank Vandenbroucke, ook kortweg VDB genoemd, startte op jeugdige leeftijd met atletiek. In deze discipline werd hij als pupil Belgisch kampioen. Op 15-jarige leeftijd nam hij een wielerlicentie van de KBWB en twee jaar later werd hij kampioen van België bij de nieuwelingen. Lees meer...
Sportliefhebbers zullen zich Frank Vandenbroucke altijd blijven herinneren omwille van zijn gloriejaar 1999. VDB boekte toen onder andere een onvergetelijke zege in Luik-Bastenaken-Luik en schreef twee ritten op zijn naam in de Vuelta. De renner maakte zich ook bijzonder populair door zijn flamboyante persoonlijkheid en opmerkelijke uitspraken. VDB werd een echte vedette en het leverde hem zelfs een imitator op. We verzamelden een aantal memorabele videofragmenten. (nieuwsblad)
Het Belgische wielrennen is één van zijn kleurrijkste figuren kwijt. De sportieve topjaren van VDB liggen dan al wel tien jaar achter ons, met zijn scherpe quotes, herhaaldelijke comeback-pogingen en incidentrijke privé-leven bleef VDB nooit lang uit het nieuws.
Longembolie, een bloedklonter in de longen, is hem maandagavond op 34-jarige leeftijd fataal geworden. Wat die longembolie veroorzaakt heeft, is nog niet geweten. Een autopsie moet nu duidelijkheid brengen over de preciese omstandigheden waarin VDB het leven liet.
Zo meent de Franse krant L'Equipe te weten dat er Stilnox (slaapmiddel), Xanax (angstremmer) en insuline teruggevonden werden naast het bed van VDB. Of de medicatie rechtstreeks invloed had op de dood van de renner is niet bekend.
Vakantie VDB nam zondagmiddag om 11 uur de vlucht naar Dakar, waar hij in een hotel van Club Med een tiendaagse vakantie zou vieren in de Senagelese badplaats Saly, 70 km ten zuiden van Dakar. Hij keek er geweldig naar uit.
Dat worden tien dagen fitnessen, wat watersporten en ik neem ook een discootje mee. Nu mag het, want mijn seizoen is om, zei hij vorige woensdag.
Vandenbroucke was in Snegal met Fabio Polazzi, eveneens een wielrenner. Het was Polazzi die Vandenbrouckes moeder maandag op de hoogte bracht van het overlijden van haar zoon. Groot talent
Vandenbroucke was één van de grootste talenten van de Belgische wielersport. Hij was Belgisch kampioen bij de nieuwelingen (1991) en de junioren (1992).
In 1995 won hij Parijs-Brussel, in 1996 de Ronde van Oostenrijk en de Scheldeprijs, in 1997 de Ronde van Luxemburg, in 1998 Gent-Wevelgem en Parijs-Nice, in 1999 de Omloop Het Volk, Luik-Bastenaken-Luik en twee etappes in de Ronde van Spanje.
Bergaf Nadien ging het snel bergaf met VDB. Hij raakte verwikkeld in een dopingzaak rond de beruchte dokter Bernard Sainz en hij kwam meer in het nieuws met zijn privéproblemen dan met zijn prestaties op de fiets.
De laatste jaren probeerde VDB herhaaldelijk zijn plaats in het peloton terug in te nemen, zonder al te veel succes. Het laatste grote wapenfeit van VDB dateert al van 2003. Toen werd hij tweede in de Ronde van Vlaanderen en 11de in Luik-Bastenaken-Luik.
Nodig: 1 kg appels, 200 g poedersuiker, 100 g boter, 1 koffielepel kaneelpoeder, 1 rol kruimeldeeg.
Bereiding: 1. Verwarm de oven voor op stand 7 (210°C). Schil de appels en snijd ze in vieren.
2. Stort de suiker in een ronde bakvorm met hoge randen die u ook op het vuur mag zetten. Voeg er de in stukjes gesneden boter aan toe en zet de taartvorm nu op een zacht vuurtje tot u een blonde karamel verkrijgt. Leg vervolgens de kwartjes appel voorzichtig in de karamel en laat ze erin koken tot ze zacht zijn en volledig met karamel omhuld (daarom draait u ze af en toe eens om).
3. Bestrooi de appels nu met het kaneelpoeder. Haal de taartvorm van het vuur en laat hem enkele minuutjes afkoelen. Leg dan het deeg over de appels en stop de randen van het deeg met behulp van de steel van een houten lepel of een vork tussen de taartvorm en de appels.
4. Bak de taart 25 tot 30 minuten in de oven (stand 7 of 210°C), tot het deeg mooi en egaal goudgeel is. Haal de vorm uit de oven. Leg een schotel op de vorm en laat de taart 5 minuten afkoelen. Stort uw tarte Tatin daarna op de schotel. Laat ze lauw worden en dien ze bij voorkeur op met dikke room of met een heerlijk bolletje (vanille)ijs. Zie ook: hemelse taart op maandag
De Helaasheid der Dingen, de film van Felix van Groeningen, naar een boek van Dimitri Verhulst, is zondagavond driemaal in de prijzen gevallen op het 'The Hamptons International Film Festival' in New York. Dat laat productiehuis Menuet maandag weten.
De film, die in het Engels 'The Misfortunates' heet, won de Golden Starfish Award voor Beste Film, de Zickerman Foundation Award voor Beste Fotografie en de Kodak Award voor Beste Scenario. Regisseur Felix van Groeningen nam de awards zelf in ontvangst.
Met zijn drie prijzen is de film dé revelatie van het festival geworden, zo luidt het in de persmededeling.
The Hamptons International Film Festival heeft als doel de onafhankelijke film in de belangstelling te plaatsen. Zo startte vorig jaar 'Slumdog Millionaire' zijn internationale carrière op dit festival.
Ondertussen zijn al ruim 39.000 mensen gaan kijken naar De Helaasheid der Dingen, zo meldt Menuet nog. Ook in Nederland kan de film naar verluidt op heel wat bijval rekenen. (standaard)
Op de foto de Regisseur Felix van Groeningen (Fvv)
Vorig jaar verdween er in Vlaanderen 156 hectare bos. In diezelfde periode kwam er 152 hectare bos bij, zo blijkt uit de 'bosbarometer' van de Vereniging voor Bos in Vlaanderen (VBV).
De vereniging presenteerde haar jaarlijkse barometer naar aanleiding van de Week van het Bos en is bezorgd omdat we 'voor het eerst sinds lang opnieuw een netto ontbosser zijn'. Ze vermoedt dat de werkelijke ontbossing nog een stuk hoger is.
'Hier gaat het alleen om de bosoppervlakte die met een vergunning is ontbost. De illegale ontbossingen en de administratieve achterstand doen het werkelijke cijfer ongetwijfeld verhogen.'
Foto (natuurpunt boomgaard- Roosbeek)
Minister van Leefmilieu Joke Schauvliege (CD&V) zei gisteren in een toespraak dat ze meer groene ruimte wil. Haar doelstelling: elke Vlaming moet een groengebied op fietsafstand hebben. Vooral rond de steden moeten daarom meer parken en stadsbossen komen, die zowel een verbinding als een afscherming zijn. (nieuwsblad)
Meest gemaakte fouten bij samenstelling nieuw interieur
Een nieuw interieur vraagt veel tijd en geld, als achteraf blijkt dat je enkele fouten maakte, is dat des te pijnlijker. Daarom willen we je hoeden voor de meest gemaakte flaters bij het samenstellen van een nieuw interieur.
Te druk Veel mensen die hun interieur onder handen willen nemen, proberen een wow-effect te creëren. Maar daarbij is het belangrijk om er niet over te gaan, want dan heb je een minder dramatisch en een veel te druk resultaat. Denk daarom op voorhand goed na over je interieur. Kies er het beste dramatische idee uit om het juiste wow-effect te verkrijgen.
Te snel Bij het herinrichten van een kamer zijn mensen vaak zo enthousiast dat ze er meteen aan willen beginnen. Ze kiezen hun favoriete kleur voor de muren en beginnen te verven. Het is beter alles eerst te onderzoeken en te zien of je meubels wel bij de nieuwe kleur passen, voor je nog maar iets aankoopt. Dit is een erg tijdrovende stap, maar je zal er achteraf wel de vruchten van plukken.
Budget overschrijden Het is ontzettend belangrijk om op voorhand een budget vast te leggen voor je nieuwe interieur, want de kosten kunnen erg variabel zijn. Doe je dit niet, zal de kostprijs al snel de pan uitrijzen. Je kunt dan ook beslissen je project in verschillende fasen uit te voeren. Als je alles in stapjes doet, kun je je budget namelijk beter spreiden.
Te groot contrast Zet al je ideeën op papier, zodat je weet welke elementen goed combineren en welke vloeken. Om dit op een visuele manier te doen, maak je best een collage. Blader dus door alle mogelijke interieurmagazines en catalogussen en houd alles bij wat je mooi vindt. Bij je collage zal je snel merken wat werkt en wat niet.
Te grote meubels in een te kleine ruimte In de winkel valt de ware grootte van een meubelstuk vaak niet op, omdat ze in de juiste ruimte voorgesteld worde. Eens in je eigen interieur valt het plots op dat door dit meubelstuk de muren op je lijken af te komen. Noteer daarom de afmetingen van de kast of zetel en markeer thuis de plek af waar het meubel moet komen. Gun jezelf de tijd hier aan te wennen door het enkele dagen zo te laten. Dan pas besef je ten volle de impact van een meubel op je interieur. (ep) (Nina)
Iedereen wil graag energie besparen. Niet alleen beperken we zo onze ecologische voetafdruk, we steken er vooral veel centen mee op zak. Het Vlaams Energieagentschap stelde een overzichtelijke top tien van de grootste energieverslinders in onze woningen op.
1. Niet-geïsoleerd dak Een niet geïsoleerd dak is met stip de grootste energievreter in onze woningen. Hoe groter het dak, hoe groter het energieverlies. Een slecht geïsoleerd dak jaagt de verwarmingsfactuur tot 30 procent de hoogte in. Dat is ook de overheid niet ontgaan. Volgens het Energierenovatieprogramma 2020 moeten alle woningen in Vlaanderen tegen 2020 minstens voorzien zijn van dakisolatie.
2. Oude verwarmingsketel Ook oude verwarmingsketels - van 20 jaar en ouder - zijn slokoppen. Het rendement van die oude ketels bedraagt meestal maar 60 tot 80 procent. De rest van de warmte gaat verloren via de ketel en de schoorsteen. Oude cv-ketels worden het best vervangen door een condensatieketel op aardgas of stookolie. Die halen een rendement van 95 procent en meer, wat een aanzienlijke besparing op de energiefactuur betekent. Een oude ketel vervangen is ook een vrij eenvoudige ingreep. Er komt weinig breekwerk aan te pas. Ook de oude ketels vormen daarom een speerpunt in het Energierenovatieprogramma 2020.
3. Enkel glas 'Enkel glas is een volledig verouderde techniek', zegt Geert Flipts van het Vlaams Energieagentschap. 'Ook gewoon dubbel glas is eigenlijk al verouderd.' Enkel glas isoleert vijf keer minder dan hoogrendementsglas. Momenteel wordt nog bijna uitsluitend hoogrendementsbeglazing geplaatst met een U-waarde van 1.1.
4. Elektrische verwarming Elektrische verwarming is niet bepaald een efficiënt verwarmingssysteem. Bij de productie en het transport van elektriciteit in een elektriciteitscentrale gaat al 60 procent van de energie verloren. Het is veel interessanter om elektrische verwarming te vervangen door een klassieke energiebron zoals een condensatieketel op stookolie of aardgas, die rendementen heeft van 95 procent en meer. Bovendien heeft verwarming op elektriciteit een prijzige factuur.
5. Niet-geïsoleerde muur Ruim de helft van de woningen in Vlaanderen heeft helemaal geen isolatiemateriaal in de muren. Bij woningen met een niet-geïsoleerde spouwmuur kan in veel gevallen nadien nog een spouwmuurisolatie worden geplaatst. Bij volle muren of bij wachtgevels kan het een oplossing vormen om de woning langs de buitenkant te isoleren. Muurisolatie verdien je op ongeveer tien jaar terug door een lagere energiefactuur.
6. Niet-geïsoleerde vloer De vloer is een aspect van de woning die maar al te vaak over het hoofd wordt gezien. Ongeveer zeven woningen op de tien zijn niet voorzien van vloerisolatie. Een flink deel van de warmte gaat via de vloer verloren. Een vloer isoleren kost natuurlijk veel moeite en breekwerk. Maar als de vloeren aan vervanging toe zijn, is het aan te raden om onder de vloer een degelijke isolatie aan te brengen.
7. Sluipverbruik Sluipverbruik is het meest onderschatte energieverbruik in de woning. Tal van toestellen als televisies, stereoketens, modems, adapters, transfo's gebruiken continu een klein beetje stroom, zelfs als die toestellen niet worden gebruikt. In een gemiddelde woning gaat 5 tot 10 procent van het elektriciteitsverbruik op die manier verloren. Schakel toestellen dus altijd zoveel mogelijk volledig uit, bijvoorbeeld via een verdeelstekker met een aan/uitknop. Een kleine ingreep die nauwelijks iets kost.
8. Droogkast Een droogkast verbruikt veel meer dan een wasmachine. Zeker in de zomer is het een veel goedkopere oplossing om de was op een rek of aan een wasdraad te drogen. Een goede raad als je toch je droogkast gebruikt: laat de wasmachine vooraf op een zo hoog mogelijk toerental zwieren, bij voorkeur 1.400 toeren per minuut. Bij een lager toerental moet het linnen vaak dubbel zo lang in de droger voor het droog is.
9. Verlichting Spaarlampen zijn al een stuk zuiniger dan klassieke lampen. Ook de ultrazuinige leds raken steeds meer in zwang. Maar toch is het nog altijd de moeite om het licht te doven als je een kamer verlaat. Dat kan je per jaar enkele tientallen euro's winst op je energiefactuur opleveren.
10. Slecht sluitende koelkast Een slecht sluitende koelkast of diepvries doet de motor bijna continu draaien, wat een stuk op de energiefactuur scheelt. Elektrische toestellen met A-label verbruiken een pak minder. De betere toestellen met A-label hebben ondertussen zelfs het label A+ of A++. Zorg er ook voor dat het oude toestel wordt afgevoerd en niet als 'tweede toestel' naar de garage verhuist, waar het vaak continu blijft draaien. (medewerkster van de standaard)
Elk van ons kent een recept voor appeltaart dat van generatie op generatie is doorgegeven. Wie mocht er als kind nooit appeltaart bakken samen met oma? Hoog tijd om die zalige geur opnieuw in huis te halen!Deze week krijg je elke dag een taartje voorgeschoteld uit plusmagazine (Françoise Plume)
Tips en trucs Meng gerust verschillende appelvariëteiten: boskoop, reinette, golden delicious,... In plaats van het traditionele kruimeldeeg kunt u ook (bij voorkeur meerdere laagjes) filodeeg gebruiken.
Uw appeltaart wordt nóg lekkerder als u de stukjes appel op smaak brengt met wat gember of nootmuskaat.
Vóór u de appels in de oven schuift, kunt u ze insmeren met vloeibare honing: ze zullen dan mooi goudgeel kleuren.
Zet een schaaltje met water in de oven, naast uw appeltaart: door de stoom worden de appels echt perfect gaar.
Probeer ook eens een combinatie van appel en mango in de tarte Tatin. Verrukkelijk!
Gekaramelliseerde taartjes met appel en sinaasappel
Nodig: 2 sinaasappels, 120 g poedersuiker, boterhampapier, 400 g bladerdeeg, 4 appels, 60 g boter, 1 eierdooier.
Bereiding: 1. Was en wrijf de sinaasappels schoon, verwijder de schil, pers het vruchtvlees uit.
2. Doe de schillen met het sap in een kom, voeg er 20 g suiker aan toe en konfijt ze 20 minuten op een zacht vuurtje. Laat daarna uitlekken.
3. Bekleed vier individuele taartvormpjes met boterhampapier. Rol het deeg uit en snijd er 8 rondjes uit die iets groter zijn dan de taartvormpjes. Prik in 4 van de rondjes (de taartbodems) gaatjes.
4. Verwarm de oven voor op stand 6/7 (200°C). Snijd de appels in tweeën, verwijder het klokhuis en de pitjes. Laat de boter smelten in een sauteerpan, voeg er de appels en 100 g suiker aan toe en laat in 5 minuutjes goudgeel kleuren.
5. Leg de appels op de taartbodempjes, bedek met de vier overblijvende deegrondjes en druk de randen aan. Smeer de taartjes in met eierdooier. Bak ze 25 minuten in de oven tot de bovenkant goudgeel is. Haal de taartjes uit de vormpjes en versier met gekonfijte sinaasappelschil.
Peter Van Laet (Mama's Jasje) debuteert als schlagerzanger!
Consternatie alom zaterdagavond tijdens het grote verjaardagsconcert van Jo Vally in de Antwerpse Waagnatie.
Niemand minder dan Peter Van Laet waagde zichzelf aan een 'onvervalste schlager'. Samen met Jo Vally zong hij 'Aan alle vrouwen'. Eventjes ter info voor onze jonge bezoekers ... Aan alle vrouwen is de evergreen, die Jo Vally samen met Paul Anderson naar de hoogste regionen in de hitparadeland bracht.
Krijgen we na Mum's Jacket nu ook de schlagerkant van de Jasjes te zien ...
Gunther Van Campenhout oftewel de andere helft van Mama's Jasje gaf meer tekst en uitleg.
"Neen, dit is geen nieuwe carrièremove (lacht). Normaal gezien ging Will Tura hier vanavond staan. Maar hij heeft afgemeld. Toen ik dit hoorde bij onze platenfirma, vond ik het wel een leuk idee om Jo hier bij te staan. Zeg nu zelf ... Niemand verwacht dat Peter hier samen met Jo Vally een lied als 'Aan Alle vrouwen' gaat zingen. En het is net die verrassing, die het zo leuk maakt. Ook voor ons!" (zangtalent)
Teruggekeerde bemanning Sojoez gezond en wel na landing op zijde
De drie teruggekeerde ruimtevaarders stellen het goed, zo heeft een woordvoerder van de vluchtleiding (Tsoup) zondag gezegd. Circusdirecteur Laliberté zette zelfs weer een rode clownsneus op, zo bleek op NASA TV.
De Sojoez is zeer kort nabij het geplande punt in de buurt van de stad Arkalyk op zijn zijde neergekomen, na een terugkeer volgens het boekje. Dat de capsule niet rechtop stond, is niet ongewoon.
Padalka en Barratt zijn 198 dagen 16 uur en ongeveer 43 minuten in de ruimte geweest. De Rus was aan zijn derde missie toe en heeft 586 dagen van zijn leven in de ruimte doorgebracht, waardoor hij zesde staat op de wereldranglijst. Barratt zal na herstel van deze trip snel weer trainen, want hij maakt deel uit van de laatste shuttlemissie in september 2010.
Dit weekeinde heeft Laliberté met een naar 14 steden doorgestuurde show vanuit de ruimte aandacht gevraagd voor water als basisgrondstof, een centraal thema ook tijdens de missie van De Winne.
Na een eerste medische controle ter plaatse vliegen de drie nog vandaag terug naar Sterrenstad nabij Moskou.
Heiligverklaring in basiliek uit schrik voor regen
Vele duizenden bedevaarders staan teleurgesteld op het Sint-Pietersplein: omdat er gevreesd wordt voor regen vindt de heiligverklaring van onder meer pater Damiaan in de basiliek plaats in plaats van buiten. Momenteel schijnt nochtans de zon.
In een vorig leven leende ze haar stem aan de openbare omroep, maar de laatste tijd doet ze het vooral voor een live publiek. Maandelijks is zij gastvrouw van het literaire programma 'Uitgelezen' in de Gentse Vooruit. Ze is een vaste waarde op het Internationaal Filmfestival van Vlaanderen-Gent en op de Gouden Uil. Op zaterdag publiceert ze in de krant De Morgen. Daarnaast heeft ze iets met architectuur, Sam Dillemans en Jan Hoet. Kortom, zoals haar zie je er in je leven geen tien...
Open je ogen en oren voor SABBE FIEN!
Jouw vader was architect. Hoe heeft jou dat als kind beïnvloed? En hoe kijk je nu naar architectuur? Veel kinderen lijken niet te beseffen dat je een architect nodig hebt om een huis te bouwen, terwijl wij heel goed wisten dat een architect een beroep als een ander was. Ik dacht ook altijd dat architecten heel belangrijk waren. Meisjes en hun papa, zeker (lacht)? Ik was trots op mijn vader en op de huizen die hij ontwierp. Als kind al besefte ik dat het enorm tof moest zijn om een plek te kunnen creëren waar mensen zich goed voelen.
Mijn vader kon ook nog heel goed tekenen. Nu het meeste werk met de computer gebeurt, is de gave van het tekenen vast minder van tel. In tegenstelling tot de rest van de familie heb ik het grafische talent niet geërfd. Gelukkig heb ik aan mijn vaders genen wel het oog voor schoonheid overgehouden. Ik weet wat een mooie lijn is en hoe mooi eenvoud kan zijn. Ik woon in het laatste huis dat mijn vader heeft gebouwd net voor hij op pensioen ging. Als ik in mijn woonruimte zit, kan ik soms echt genieten van een ronde muur of een perfect vierkante raam.
Geef je dat gevoel voor schoonheid ook mee aan je kinderen? Ik probeer hen een gevoel voor esthetiek mee te geven, maar je kan daar ook niet te ver in gaan. Ze moeten dat zelf ontdekken. Waar ik wel ingrijp, is hun kleerkast. Ik vind het belangrijk dat ze weten welke trui ze met welke broek kunnen combineren.
Werd je als kind ook op andere gebieden gestimuleerd? Op zondag gingen wij -heel klassiek- naar tentoonstellingen kijken. Ik vond daar niets aan! Tegenwoordig heeft elk zichzelf respecterend museum een educatieve afdeling. Nu is een tentoonstellingsbezoek ook voor kinderen aantrekkelijk, maar vroeger was dat oersaai. Ik ging zelfs nog liever een kerk bezoeken, en in mijn geval wil dat wel iets zeggen (lacht).
Je bent ook een belezen iemand... Ja, dat had ik als kind al. Toch heb ik die leesmicrobe niet meteen van thuis uit gekregen. Non-fictie in de vorm van kranten en tijdschriften was er genoeg, maar echte literatuur heb ik -op de boeken van Jef Geeraerts na- nooit aangetroffen bij ons thuis. Dat ik toch veel romans las, had alles te maken met onze buurman. Elke zondagochtend ging die met zijn drie kinderen naar de bib. En ik mocht mee. Herinner je je nog een specifiek boek uit die periode? Ik las gewoon de typische meisjesreeksen. Ik kreeg de goede boeken ook niet meteen aangereikt. Astrid Lindgren was er in mijn dagen ook al, maar van Roald Dahl bijvoorbeeld had ik nog nooit gehoord. En ook van Bart Moeyaert was nog geen sprake. Gelukkig zijn mijn kinderen ook hele gretige lezers. Het is fijn om samen met hen nieuwe boeken en auteurs te ontdekken.
Ik was ook heel hard met toneel bezig. Mijn vader zat in het amateurtheater, maar voor zijn dochter had hij een ander parcours uitgestippeld. Elke generatie heeft zijn jonge gasten die naar de toneelschool willen als ze achttien zijn, maar dat niet mogen van hun ouders. "Studeer eerst maar voor een echt vak", zoiets... Bij mij was het nog straffer. Als kind mocht ik al niet op toneelles. Waarschijnlijk vreesde mijn vader dat ik in een al te losbandig milieu zou terechtkomen (lacht). Wel zat ik op voordrachtles, waar ik braaf teksten en gedichten leerde opzeggen. Ik had gelukkig een fantastische leraar, die mijn theaterhonger wat compenseerde en mijn liefde voor het geschreven en het gesproken woord heeft aangewakkerd.
Je leeft voor de literatuur. In welke andere culturele discipline zou je willen uitblinken? Ik wilde altijd heel graag goed kunnen zingen. Ondertussen is die verre droom een beetje vervlogen, maar er is zeker een tijd geweest dat ik daar heel sterk in geloofde. Aan de universiteit zat ik in een gelegenheidsrockbandje en ik zag voor mezelf een hele grote toekomst. Daarna, toen ik voor de radio en televisie werkte , heb ik nog zangles gevolgd bij David Davidse, maar mijn zangkunst bleek geen grote belofte in te houden.
Welke discipline bekoort jou helemaal niet? Los van mijn liefde voor klassieke muziek, loop ik helemaal niet warm voor opera. De reden daarvoor ligt in het vrijwel onbestaande acteertalent van de doorsnee operazanger. Acteren is een vak apart. Een enkeling als Dimitri Verhulst of Erwin Mortier niet te na gesproken, heb ik hetzelfde gevoel vaak bij schrijvers die voorlezen uit eigen werk. Hoe graag ik hen ook lees of hoe zeer ik hen als auteur ook waardeer, mijn tenen krullen! Voor mij verknalt dat voorlezen echt soms wel het feestje. Gelukkig zijn er acteurs die daar wel geweldig goed in zijn.
Welke drie mensen vraag je mee voor een gezellige avond tafelen? Met Sam Dillemans praat ik graag. Naast hem zou ik een beetje een zotte doos zetten zoals Gerda Dendooven. Niet alleen is ze grafisch heel sterk, ze heeft ook nog eens een prachtige, wervelende pen en net als Sam een donkere kant aan haar ziel. Als laatste had ik graag Peter Van den Eede van Cie de Koe erbij gehad, gewoon omdat het lang geleden is dat ik hem gezien heb, en hem toch wel een fantastisch acteur vind. Toch ben ik liever gastvrouw bij mij thuis dan dat ik mijn gasten op restaurant ontvang. Op die manier kan ik voor de perfecte omstandigheden zorgen en daarna onopgemerkt in de kantlijn verdwijnen. Ik ben niet zo'n prater.
Welk cultureel-historisch moment had je live willen meemaken? Het is nog niet zo geweldig lang geleden, maar ik heb al mijn leven lang spijt dat ik de première van Ten Oorlog van Tom Lanoye heb gemist. Het stuk ging -als ik me niet vergis- in première in november 1997 en ik was toen net moeder geworden. Daar is toen theatergeschiedenis geschreven.
Wat neem je mee naar de eeuwigheid? Mijn boekenkast. Ik heb sinds vorige maand een nieuwe en ik kan daar echt van genieten. Ik las onlangs dat het lezen van een fictie een vorm van escapisme is. Het is natuurlijk een cliché, maar de eeuwigheid vraagt er wel om af en toe te verdwijnen.
Welke Vlaamse kunstenaar verdient een standbeeld? Jan Hoet. Niet als kunstenaar, maar als bezieler van de kunstenaar. Als eerbetoon aan de manier waarop hij hedendaagse kunst op de kaart heeft gezet. Onlangs won hij nog de Verdienstkreuz 1 Klasse der Bundesrepublik Deutschland, een van de belangrijkste onderscheidingen die een inwoner van Duitsland voor zijn verdiensten voor het land kan krijgen. En wat horen wij in Vlaanderen nog meer van hem dan paniekerige berichten over zijn medische toestand?
Wie zou je voor één dag uit de dood willen terughalen? Deze zomer hebben we met Uitgelezen aan Zee de Milleniumtrilogie van Stieg Larsson besproken. Die man is dood gevallen voor zijn eerste boek verscheen. Deze reeks is een enorm succes geworden. Zijn plan was om met het eventuele geld dat zijn boeken zouden opbrengen, een boerderijtje te kopen op het platteland. Uiteindelijk zijn er mensen op zijn erfenis gesprongen die hij al twintig jaar niet meer gesproken had. Triestig, toch?
Zondag 11 oktober is het Dag van de Architectuur. Wat pik je mee? Ik blijf die dag in Gent omdat het programma er heel sterk is. Ik zou graag eens in de toren van de Kantienberg willen gaan. Ook de productiestudio's van Les Ballets C de la B van Alain Platel worden opengesteld. En ook het Gerechtsgebouw wil ik eens van binnenuit bekijken. (uit in Vlaanderen)
Toen het IJzeren Gordijn nog overeind stond, kon het Roemenië van Nicolae Ceaucescu in het Westen vaak nog op enig begrip rekenen. Het land liep immers niet zonder meer aan het handje van Moskou. Nochtans was het 'aparte' communisme van Ceaucescu, het genie van de Karpaten, een even gruwelijke als groteske dictatuur. Je moest er geweest zijn om een idee te kunnen krijgen van dat onmenselijke schrikbewind - of erover lezen, in het werk van Herta Müller, die het leven in dat Roemenië als geen ander heeft geportretteerd.
Op twee manieren was de nu 56-jarige Herta Müller een buitenstaander. Niet alleen maakte zij deel uit van de immer belaagde oppositie tegen de dictatuur - veel was er niet nodig om dissident te zijn en nog minder om de kwalijke aandacht te krijgen van de Securitate, Ceaucescu's beruchte en alom aanwezige geheime dienst.
Bovendien stamde Müller uit de minderheid van etnische Duitsers, nakomelingen van de Zwabische boeren die zich in de achttiende eeuw hadden gevestigd in de Banat, een multi-etnische regio in het westen van het huidige Roemenië, met Timisoara als hoofdstad. Het wat ouderwets en boers klinkende Duits waarin Müller opgroeide - ze leerde pas op haar vijftiende Roemeens - geeft een bijzondere, poëtische kleur aan haar werk.
Op het einde van de Tweede Wereldoorlog kregen de Duitstalige Roemenen het etiket van binnenlandse vijanden mee. Müllers vader was tijdens de oorlog bij de SS (hij bleef de idealen ervan altijd trouw) en haar moeder werd na de oorlog, net als alle andere Duitstalige Roemenen van 17 tot 45 jaar, gedeporteerd naar een werkkamp in de Sovjet-Unie, wat het onderwerp vormt van Müllers pas verschenen roman Atemschaukel, 'een adembenemend meesterwerk' volgens het Duitse weekblad Die Zeit.
Idyllisch was het bestaan voor de etnische Duitsers in Roemenië allerminst. Bovendien heerste in hun dorpjes, zoals het Nitzkydorf waarin Herta Müller werd geboren, een benepen conservatisme. Müller beschreef de beklemming ervan in haar eerste boeken. Van haar debuut, de verhalenbundel Niederungen(1982), kon in Boekarest slechts een zwaar gecensureerde versie verschijnen.
Details
In haar werk - vooral proza, maar ook essays en poëzie - toont Herta Müller hoe diep de dictatuur ingrijpt in het dagelijkse leven van iedereen.
In Ceaucescu's Roemenië was dat zeer letterlijk te begrijpen. Dat Müller maar zelden letterlijk naar de Roemeense situatie verwijst, al is haar werk ook uitgesproken biografisch te duiden, illustreert hoezeer ze erin slaagde om haar boeken een brede betekenis mee te geven. Daardoor zijn ze veel meer dan alleen een getuigenis over of een aanklacht van een bijzondere situatie of een bijzondere tijd.
Ze is daarin geslaagd doordat ze niet schrijft over het algemene, maar over de details: de anekdoten, de kleine gebaren, de terloopse opmerkingen, de precieze observaties die aantonen hoe weinig respect of intimiteit er nog overblijft zodra de brute staatsmacht de alleenheerschappij heeft opgeëist. Die details maken angstwekkend concreet hoezeer de politieke terreur de menselijke waardigheid aantast. Want de dictatuur ontneemt elk individu niet alleen alle vrijheid en zeggingsmacht, maar ontzegt iedereen daarmee ook alle verantwoordelijkheid over het eigen bestaan.
Müller heeft te veel verraad meegemaakt - bijvoorbeeld vrienden die haar in opdracht van de Securitate bleken te bespioneren - om te kunnen geloven dat een dictatuur alleen maar slachtoffers maakt. De afstomping van waarden en gevoelens leidt er niet alleen toe dat mensen worden gedoemd tot een leeg en apathisch bestaan, waarin geen ruimte meer bestaat voor dromen of hoop. Maar ze corrumpeert hen ook, zodat ze uiteindelijk mee de dictatuur overeind houden, onder meer door de geheime dienst een hand toe te steken als informant.
Zo kan een grenswachter in Müllers roman Heute wär ich mir lieber nicht begegnet (1997, vertaald als Vandaag was ik mezelf liever niet tegengekomen), zich bij het doodschieten van een vluchtelinge de bedenking maken: 'Haar dode vlees was een geschenk uit de hemel, het vooruitzicht op tien dagen vakantie.'
Ballingschap
Wie deze onverbiddelijke logica uit naam van de menselijke waardigheid niet kan aanvaarden, is veroordeeld tot een bestaan dat louter uit angst en wantrouwen bestaat. Als Herta Müller dan inderdaad 'adembenemend' proza schrijft, ligt dat aan de manier waarop ze die paranoia literair vorm geeft, in een taal die bijna moet fluisteren en zich van codes bedienen, en waarin de realiteit altijd kan overvloeien in de angstvisioenen die door die realiteit worden voortgebracht en daar nauwelijks nog van te onderscheiden zijn.
Herta Müller studeerde Duits en Roemeense literatuur en ging daarna in Timisoara als vertaalster aan de slag, maar verloor haar baan toen ze weigerde informant te worden voor de Securitate.
Ze legde zich dan maar toe op de literatuur, maar eerst werd haar werk gecensureerd, daarna kreeg ze een schrijfverbod opgelegd en werd ze voortdurend door de Securitate belaagd. Zo opent Heute wär ich mir lieber nicht begegnet: 'Ik ben ontboden. Ik word steeds vaker ontboden' Bij de geheime dienst wil dat zeggen, alleen voor een zoveelste sessie gevuld met zinloze vernederingen.
In 1987 verliet Herta Müller, samen met haar man en collega Richard Wagner, moegetergd Roemenië om zich in Duitsland te vestigen. Ze noemde dat leven 'op één been'. Want werd Roemenië voor haar voortaan wel dat verder onbenoemde 'andere land', ze hield er wel een intens gevoel van ballingschap en ontheemding aan over, omdat ze gedoemd was om alle herinneringen te blijven meedragen.
In de literatuur bezweert Herta Müller dat verleden. Het verwerken daarvan, zo schrijft ze in de essaybundel Hunger und Seide (1995), behoort tot 'de ontelbare naakte pogingen om een leven te vinden dat uit te houden is.' De standaard.
28/12/2000. Met Koen Wauters op de voorstart van de rally Parijs-Dakar in Nijvel.
Felice kon als geen ander een publiek entertainen. Op zondagavond werden zijn '1000 seconden' met Herwig Van Hove legendarisch. Jarenlang was hij ook het gezicht van het Swingpaleis. Zo was hij ook een vaste waarde op Eén op oudejaarsavond.
De laatste jaren ging Felice op zijn elan verder op VijfTV. En koken is altijd in zijn bloed blijven zitten. Hieronder een selectie van enkele leuke tv-fragmenten van de overleden Felice. Zelfs aan 'In De Gloria' kon hij niet ontsnappen. (gb) Bekijk hier de videofragmenten.
De Vlaamse televisiefiguur Felice (Dré Steegmans) is overleden aan een hartinfarct; Hij was pas 55 jaar geworden aldus zijn manager.
De Vlaamse televisiefiguur Felice (Dré Steemans) is overleden aan een hartinfarct. Hij was pas 55 jaar geworden. André Steemans werd op 1 oktober 1954 in Maasmechelen geboren. De tv-presentator is vooral bekend onder zijn pseudoniem Felice Damiano of kortweg Felice. Zijn ster schitterde het felst als springkonijn van dienst in het superpopulaire "Springpaleis" en als grapjassende sidekick van Herwig Van Hove in "1.000 seconden". "Slapen doe ik wel als ik doodben" Felice overleed in zijn slaap. Volgens zijn manager Johan Berckmans, die dit jaar ook al Yasmine verloor, gebeurt de uitvaart van Steemans op diens eigen verzoek in intieme kring.
"Aan vier uurtjes slaap per nacht heb ik genoeg. Slapen, dat doe ik wel als ik dood ben", vertelde Felice nog in januari van dit jaar tijdens een interview.
Koken, zingen en dansen Felice debuteerde op 1 september 1985 in het radioprogramma "Het Genootschap" van Luk Saffloer op BRT 2, het latere Radio 2. In 1992 begon hij met Herwig Van Hove voor de VRT het kookprogramma "1000 seconden", dat meer dan 10 jaar op het scherm zou komen. Het meest bekend is Felice van "Het Swingpaleis", een programma dat hij van 1996 tot 2006 presenteerde op de VRT.
Steemans stond vanaf het begin ook mee aan de wieg van Radio Donna, waar hij meer dan tien jaar lang elke werkdag Happy Cooker was in het programma "Vrouwentongen" met Leen Demaré.
Op 15 maart 2006 kondigde de VRT aan dat Felice overstapte naar SBS, die de zenders VT4 en VijfTV beheren.Voor VijfTV presenteerde hij elke weekdag het populaire spelprogramma "Te Nemen Of Te Laten", terwijl hij voor VT4 de presentatie van "Supertalent In Vlaanderen" voor z'n rekening nam.
Wegbespaard Afgelopen voorjaar eindigde ook dat verhaal voor Felice. Toen sneuvelde zijn exclusiviteitscontract bij SBS, het bedrijf achter de twee tv-zenders. "Omdat er voorlopig geen nieuwe plannen zijn met Felice, hebben we in samenspraak beslist dat zijn exclusiviteitscontract niet wordt verlengd", klonk het bij VijfTV. (mvl/adv) teken online de rouwregister
Hete bliksem is een oerhollands gerecht. Het is een combinatie van appels en aardappelen, waarbij de helft van de aardappelen zoet en de andere helft zuur is. Kinderen zijn er dol op.
Voor dit recept hebben we er spek en gebakken ui aan toegevoegd.
1/ Schil de aardappelen en appels. Snijd de klokhuizen uit de appels en snijd ze vervolgens in grove stukken.
2/ Kruimel een bouillonblokje in een zware pan en doe er een bodempje water in. Schep vervolgens de aardappelen en appels in de pan en breng het geheel aan de kook.
3/ Kook het gedurende 10-15 minuten.
4/ Giet af en stamp grof. Voeg het klontje boter toe en breng de hete bliksem op smaak met peper en zout.
5/ Wanneer dit klaar is, bak je de spek uit en eventueel fruit je een ui. Schep de hete bliksem op het bord en schep daarop het spek en de gebakken ui. (gezondheidsnet nl)
Vormen de Antwerpse Kempen echt de bakermat van een verdwenen beschaving?
Staan historici op het punt om een doorbraak te forceren?
Recent onderzoek brengt hen steeds dichter bij de bewijzen dat er in de streek tussen Turnhout en Lier ooit een volk van kleine mensen heeft geleefd. Een kaboutervolk? Gnomen of lilliputters?
Walter van den Broeck, schrijver en Bekende Kempenaar, vertelt je er meer over in de volgende videoboodschap.
Ex--bokser Jean-Pierre Coopman choqueert na veroordeling wegens partnergeweld
Ja, ik heb mijn vrouw geslagen. Maar ze verdiende het.
Ex-bokskampioen Jean-Pierre Coopman (67) is gisteren veroordeeld tot zes maanden cel wegens het herhaaldelijk afranselen van zijn vrouw Yasmin Heye. Ik ben beschaamd', zei Coopman gisteren. Niet omdat ik mijn vrouw heb geslagen, wél omdat ze achter mijn rug het gerecht heeft ingeschakeld.'
Jean-Pierre Coopman en zijn vrouw Yasmin Heye. (foto) Awel merci, ik dacht dat ik mijn eigen vrouw beter kende', klaagde Coopman gisteren steen en been. Volgens de naar Beveren-Waas uitgeweken West-Vlaming wist hij niets af van het proces dat tegen hem liep. Ik weet ook niet hoe dat kan. Ik denk dat die rosse mijn brieven van het gerecht heeft achtergehouden. Miljaarde.'
De strafrechter in Dendermonde veroordeelde Jean-Pierre Coopman gisteren bij verstek tot zes maanden effectief wegens partnergeweld. Tussen 1 mei 2007 en 20 mei 2008 sloeg hij zijn vrouw Yasmin Heye (52) bij ruzies thuis meerdere keren zo hard dat ze enkele keren arbeidsongeschikt was. Volgens het gerecht was Coopman telkens dronken. Jean-Pierre Coopman geeft de feiten omfloerst toe, maar minimaliseert. Het is goed mogelijk dat ik haar enkele taarten heb gegeven. Maar het is dat ze het verdiende. En arbeidsongeschikt, kom kom. Had ik écht hard geslagen, dan had ik haar kop er toch afgeslagen zeker?'
Coopman noemt de echtelijke ruzies bij hen thuis in Beveren niets abnormaals'. Het ging een tijdje slecht tussen Yasmin en mij. Dat klopt. Maar dat was omdat we te veel zopen. Als we te veel alcohol binnen hadden, maakten we ruzie om kleinigheden. Maar zij begon altijd: ze begon te klagen en dan probeerde ze me telkens te krabben. Ik vind dat ik niet moet toelaten dat ze mijn hele gezicht probeert open te krabben.'
Volgens de ex-bokser ging het tot gisteren nochtans beter tussen hem en zijn vrouw, met wie hij in juli 2006 trouwde. Yasmin heeft onlangs haar huis verkocht in Beveren. We wonen hier nu samen op een appartement. Het was een beetje de hemel op aarde. Zij was ook gestopt met drinken, ik nog niet. Maar nu is het gedaan tussen ons! We gaan scheiden. Ik vind dat we niet anders meer kunnen, na wat ze heeft gedaan.'
Dat hij toch degene was die sloeg? Ja, maar zij is blijkbaar achter mijn rug naar de politie en het gerecht gestapt. Voor zoiets dan nog. Maar het resultaat blijft hetzelfde: zes maanden cel. Maar jongetjes toch, ik ga zeker en vast in beroep. Want het is net alsof ik haar heb vermoord.'
Op de vraag of hij spijt heeft dat hij zijn vrouw heeft geslagen, antwoordt hij naast de vraag. Ik steek vandaag duizend meter onder de grond. Uit schaamte. Niet omdat ik haar sloeg, wel omdat ze me dit heeft gelapt. Ik dacht écht dat ik haar beter kende.' Zijn vrouw was gisterenavond nog niet thuis van haar werk als doktersassistente. Ik wacht haar nu op. Ze mag het sebiet uitleggen. Toeme toch.'
Het is niet de eerste keer dat Coopman in aanraking komt met het gerecht. Vorig jaar trok de politierechter in Sint-Niklaas Coopmans rijbewijs voor een half jaar in nadat hij na een etentje met vrienden' met 1,93 promille alcohol in zijn bloed inreed op een wagen die stilstond voor het rode licht.
Intussen schuimt Karel Deruwe nog tot 29 mei volgend jaar de culturele centra af met zijn monoloog Coopman Campioen, waarin de acteur in de huid kruipt van Jean-Pierre Coopman, zijn buren, vrienden en werkmakkers. Karel zal er nu nog een hoofdstukje moeten tussensmijten', zei Coopman gisteravond cynisch. (nieuwsblad Bjorn M)
Op zaterdag 21 november 2009 zet de Ethias Arena in Hasselt zijn deuren wagenwijd open voor de eerste editie van Het Zingpaleis, het grootste indoor meezingfeest van Vlaanderen. Twee uur lang kan u meezingen op de grootste hits uit de jaren zeventig, tachtig en negentig. Naast De Romeos en Peter Koelewijn komt ook de George Baker Selection, Sister Sledge en Jimmy Somerville naar de eerste editie van Het Zingpaleis. Kers op de taart wordt zonder twijfel één van de verrassingsacts: de grote terugkeer van een muzikale groep, die in het verleden garant stond voor een resem hits. Tickets voor Het Zingpaleis kunnen gekocht worden via www.sherpa.be of op 070/34.50.50.
Laten we maar eerlijk zijn en zeggen dat we allemaal al wel eens pogingen ondernemen, in onbewaakte momenten, om een liedje ! te zingen. Of het nu in bed is, onder de douche of in de auto, dat maakt niet uit; we kunnen en doen het allemaal wel eens, zingen. Op zaterdag 21 november 2009 zal er in de Ethias Arena luidkeels worden meegezongen tijdens de eerste editie van Het Zingpaleis. De organisatoren omschrijven het gebeuren als het grootste in door meezingfeest van Vlaanderen en ze kunnen wel eens gelijk hebben. Het concept van Het Zingpaleis houdt in dat het aanwezige publiek tijdens een twee uur durende show de grootste hits uit de sixties, seventies, eighties en nineties zal meezingen en dat onder begeleiding van de Zingpaleis live band. Gastheren van de avond zijn Davy Gilles, Gunther Levi en Chris Van Tongelen ofwel De Romeos. De voorbije jaren hebben zij Vlaanderen onveilig gemaakt met hun fantastische muziek en uiteraard zullen zij hun kunstjes nog eens opvoeren! tijdens Het Zingpaleis. De voorbije jaren hebben wij gezien dat er in Vlaanderen veel gezongen wordt. Tijdens onze optredens zien we dat heel veel mensen meezingen met onze liedjes en dus zijn we er zeker van dat onze feelgood hits ook wel zullen aanslaan tijdens Het Zingpaleis, een schitterend nieuw initiatief dat wij graag steunen, zegt Chris Van Tongelen van De Romeos.
Internationale topaffiche Naast De Romeos maakt ook de Nederlandse zanger Peter Koelewijn zijn opwachting in Het Zingpaleis waar hij Kom van dat dak af en Angeline, de blonde sexmachine met de liveband en vooral met hulp en steun van het publiek zal zingen. Wie naar Het Zingpaleis komt, heeft een ticket in handen voor een avond plezier en ontspanning en dus worden ook alle registers open getrokken. De zussen van Sister Sledge komen naar Hasselt om hun grootste discohits te vertolken; We are family, Hes the greatest dancer en Lost in music staan op de setlist om mee te zingen. Geen feest zonder The George Baker Selection die al sinds de jaren zeventig succesvol meedraaien in de bruisende muziekwereld. Wedden dat het weinig inspanning zal vragen om hun wereldhit en klassieker Una paloma blanca luidkeels mee te zingen? Met de komst van Jimmy Somerville naar de Hasseltse Ethias Arena zal het feest compleet zijn. De Schotse popzanger scoorde in de jaren tachtig met zijn groep Bronski Beat en de opmerkelijke debuutsingle Smalltown boy. Somerville heeft een opmerkelijk hoge stem, een uniek geluid dat helemaal tot zijn recht kwam in de groep The Communards. Dont leave me this way is dan ook een klassieker die op zijn naam staat en die hij zeker zal brengen op Het Zingpaleis.
Reünie-stunt Met De Romeos, Peter Koelewijn, Sister Sledge, George Baker Selection en Jimmy Somerville heeft Het Zingpaleis maximale inspanningen geleverd om de crème de la crème van de meezingartiesten bij elkaar te krijgen. Het is dan ook een sterke, verrassende affiche geworden die garant staat voor een unieke avond sfeer en ambiance. Kers op de taart van de eerste editie van Het Zingpaleis wordt zonder twijfel het reünie optreden van een Belgische band, die pronkt met een indrukwekkend hitpalmares. Over een paar weken zullen we met plezier die laatste grote naam bekend maken en het is een absolute reünie stunt klinkt het bij de organisatoren van het grootste indoor meezingfeest van Vlaanderen.
Heb je nog geen plannen voor zaterdag 21 november 2009, dan moet je die dag omcirkelen in je agenda met &lsquo! ;Het Zingpaleis en samen met je vrienden afzakken naar de Ethias Arena in Hasselt. Tickets kan u bestellen via 070/34 50 50 of www.sherpa.be
Meer informatie over Het Zingpaleis kunt u vinden op de website. (zangtalent)
Een experimenteel vaccin tegen cocaïneverslaving kan gebruikers helpen om van de drug af te raken. Dat zeggen onderzoekers aan de Amerikaanse Yale School of Medicine.
Door het vaccin maakt het lichaam antistoffen voor cocaïne aan. Een hoge concentratie van zulke 'anti-cokelichaampjes' doet de werking van de drug teniet voor die voelbaar wordt in de hersenen. Daardoor worden gebruikers niet langer high, en voelen ze niet langer de drang om een lijntje te leggen, beweren de onderzoekers.
Hoopvol Dr. Thomas Kosten, een van de wetenschappers die aan het project meewerkt, is hoopvol omtrent het vaccin. "Het is de eerste keer dat we een dergelijk middel op mensen uittesten", zegt hij. "In principe moet deze aanpak voor alle drugs kunnen werken, behalve voor alcohol. Antilichaampjes zijn zeer grote eiwitten: als de cocaïne zich daaraan vasthecht, kan ze niet in het hart of de hersenen terechtkomen."
Proefpersonen De studie van Kosten en zijn team is gebaseerd op onderzoek bij cocaïnegebruikers die zich in een periode van een halfjaar vrijwillig vijf keer lieten vaccineren. De vrijwilligers werden drie keer per week op druggebruik getest. In 38 procent van de gevallen creëerde het vaccin genoeg antistoffen om een langdurig effect te hebben. Binnen deze groep halveerde meer dan de helft zijn cocaïnegebruik.
Bij 75 procent van de proefpersonen werden er genoeg antilichaampjes aangemaakt om één of twee doses cocaïne te blokkeren. "Dat kan iemand die probeert af te kicken enorm helpen", denkt Kosten.
Motivatie De Italiaanse verslavingsspecialist Icro Maremmani plaatst kanttekeningen bij de ontdekking. "Een vaccin heeft zijn nut, maar alleen bij gebruikers die erg gemotiveerd zijn om te stoppen", zegt hij. "Zware gebruikers zullen zo'n behandeling niet aanvaarden. Integendeel: het risico bestaat dat zij hun dosis coke gevoelig verhogen om het effect van de antistoffen teniet te doen."
Ook Kosten zelf beseft dat het vaccin op zich niet voldoende is. "We kunnen de terugval aanpakken die tot verslavingen leidt, maar niet de oorzaken van het druggebruik", luidt het. "Dit vaccin bezorgt je géén nieuwe vrienden, haalt je niet uit een depressie en bevrijdt je niet uit de gevangenis." (tw)
Ben je ook wel eens moe nu de dagen korter worden? Heb je minder zin om aan de dag te beginnen? Lijkt alles te veel? Misschien heb je wel last van een herfst- of winterdip. Kan je er iets aan doen? Volgens dr. Peter Aelbrecht wel!
Moeheid, lusteloosheid en trek in veel (koolhydraatrijk) eten, zijn veelgehoorde klachten in de herfst. Hoeveel je ook slaapt of uitrust, het lijkt niet te helpen. Hoewel het vervelend is, gaan deze klachten vaak wel vanzelf over. Je hoeft er dus niet voor naar de dokter. Je kunt er wel iets aan doen, zodat deze klachten dragelijker worden. Dr. Aelbrecht geeft enkele tips om je te wapenen tegen de herfst- en winterdip.
Licht is het sleutelwoord Ons lichaam heeft natuurlijk daglicht nodig om cortisol aan te maken, het hormoon dat ons wakker, aandachtig en stressbestendig houdt. In de herfst daalt de hoeveelheid van dit broodnodige daglicht. Een wandelingetje in de buitenlucht tijdens je middagpauze bezorgt je voldoende daglicht om dit verlies te compenseren.
Kies voor typische winterkost In de winter ruilen we salades en fruit in voor wild en stoofpotten. Niet toevallig, want voldoende dierlijke proteïnen maken het ons makkelijker om voldoende cortisol te produceren. Stevige winterkost is dus nodig, ook bij het ontbijt!
De juiste slaaphygiëne Verduister je slaapkamer volledig, zo wordt er 's nachts voldoende van het slaaphormoon melatonine aangemaakt. Dit zorgt voor de nodige cortisolproductie gedurende de dag.
Voor een goede nachtrust eet of drink je beter niets de laatste twee uur voor je naar bed gaat. Anders zet je je spijsverteringsstelsel aan het werk, waarvoor je energie nodig hebt. Slapen dient om te recupereren en niet om voeding te verteren. Ga in de winter steeds slapen om 22.00 à 22.30 uur en zorg voor acht uur slaap.
Weg met energievreters De geraffineerde suikers in koekjes, snoep, frisdranken en gebak zorgen maar heel even voor een energieboost, maar zullen je na een tijdje verder uitputten.
Ook de cafeïne uit koffie, cola, thee en chocolade geeft slechts een kortstondige energieboost. Het zorgt voor de aanmaak van adrenaline, maar ook voor een energiedip achteraf.
Regelmaat in je leven Wie zijn energieniveau op peil wil houden, moet ervoor zorgen dat zijn stofwisseling in evenwicht blijft. Dit evenwicht raakt onder andere verstoord als je onregelmatig eet en slaapt.
Beweeg je fit Recreatief sporten zonder prestatiedrang maakt in de hersenen een aantal endorfines vrij die heilzaam zijn voor lichaam én geest. Het werkt ontspannend en geeft je een energieboost. Sporten tot aan de rand van de uitputting daarentegen is negatief. Ook mediterend bewegen (tai chi, yoga) geeft je energie.
Dr. Peter Aelbrecht staat aan het hoofd van de Energiekliniek te Aalst en schrijft boeken die je helpen om met meer energie en moed door het leven te stappen. (gezondheidsnet)
De laatste jaren werd breien steeds populairder, maar door de crisis krijgt dit plots een serieuze boost. Tal van breiliefhebbende celebs bewijzen dat deze hobby niet langer enkel voor grootmoeders is.
Grof is trendy De verkoop van wol nam sinds vorige herfst met 30 procent toe. Ook steeg de interesse voor breikringen, waarbij leden wol en patronen met elkaar ruilen. De hobbywinkelketen Hobby-Craft zegt dat ze het afgelopen jaar meer dan een miljoen bollen wol verkochten. "Steeds meer mensen beginnen zelf dingen te maken door de recessie. Vooral grof gebreide kledingstukken blijken populair te zijn, dit is namelijk makkelijker te maken voor beginners. De verkoop van dikke wol steeg zelfs met 38 procent."
Breiende celebs Weardowney, een merk van breiwerk, heeft een breigroep in Londen en geeft ook lessen. Oprichtster Gail Downey zegt dat celebs ook hielpen om het oma-imago van breien kwijt te raken. "Het is glamoureuze hobby nu, degenen die het graag doen, passen tegenwoordig niet meer in het plaatje van de oma. Jonge vrouwen halen er voldoening uit en het werkt kalmerend." Kimberly Stewart, dochter van de rockster Rod Stewart, komt er eerlijk voor uit dat ze liever thuis blijft om te breien dan uit te gaan. Andere bekende breiliefhebbers zijn Julia Roberts, Kate Hudson, Cameron Diaz en Geri Halliwell.
Volgend seizoen dumpen Redactrice bij een Brits breimagazine Emma Kennedy zegt dat de revival van breien vijf jaar geleden begon, maar dat dit het laatste jaar explosief toenam. "Steeds meer mensen willen zelf dingen maken, in plaats van kledij te kopen en deze het volgende seizoen weer te dumpen." (ep)
Gebruikers van Microsoft Windows zullen binnenkort zelf kunnen kiezen welke browser ze willen installeren op hun computer. Europees Commissaris van Concurrentie Neelie Kroes reageert positief op dat voorstel van Microsoft.
Keuzescherm Microsoft lag onder vuur omdat Internet Explorer standaard meekwam met Windows, wat de concurrentiemogelijkheden van andere browserproducenten kelderde. Microsoft laat de browserkeuze nu over aan de consument. Gebruikers van een computer waarop Internet Explorer van Microsoft is geïnstalleerd, krijgen een keuzemenu te zien waarop ze kunnen aangeven welke browser ze willen installeren. Bovendien kunnen computerfabrikanten bij nieuwe versies van Windows ook kiezen een andere browser dan Explorer als standaard te installeren.
Andere toegevingen Daarnaast heeft Microsoft ook 'verdere toegevingen' gedaan in de kwestie rond het vrijgeven van informatie over de kantoorprogramma's Word en Excel, meldt De Tijd. Dat moet ertoe leiden dat gelijkaardige programma's van andere bedrijven compatibeler kunnen gemaakt worden met de Microsoftversies.
Concurrentieregels Kroes vermoedt dat Microsoft met de nu voorgestelde aanpassingen voldoet aan EU-regels voor vrije concurrentie. Gebruikers, computerfabrikanten en softwarebedrijven krijgen nu een maand de tijd om te reageren op de voorstellen. Indien Kroes na de consultatie akkoord gaat met de aanpassingen, kan het keuzescherm daarna binnen twee maanden beschikbaar zijn voor consumenten.
Superboetes Microsoft vermijdt met deze schikking een nieuwe superboete. Het bedrijf zag een reeks boetes vorig jaar uitkomen op een totaalbedrag van 1,68 miljard euro. Europa strafte Microsoft onder meer omdat het zijn Windows Media Player standaard verpakte in Windows, en zo de producenten van mediasoftware een hak zette. (sam)
De film is erger dan het boek De helaasheid der dingen van Felix van Groeningen is de officiële Belgische inzending voor de Oscar van Beste niet-Engelstalige Film (Academy Award for Best Foreign-language Picture). Dat heeft het Belgische Oscarcomité dat vandaag bijeen kwam beslist. De bekendmaking van de nominaties gebeurt op 2 februari 2010. De Oscaruitreiking vindt plaats op 7 maart 2010.
De helaasheid der dingen scoorde deze week nog op het Internationaal Filmfestival van Toronto en staat nadien ook geprogrammeerd als openingsfilm op het Filmfestival Gent (6 17 oktober 2009) en op het filmfestival van New York - The Hamptons (8 t.e.m.12 oktober 2009). Eerder raakte ook bekend dat De helaasheid der dingen meedingt naar een Golden Globe, een prestigieuze bekroning uitgereikt door de Hollywood Foreign Press Association. De film werd ook geselecteerd in de prestigieuze Quinzaine des Réalisateurs op het afgelopen Filmfestival van Cannes. Verder kan de film ook rekenen op selecties voor de festivals van Pusan (Zuid-Korea), Taipei (Taïwan), Göteborg, Warschau, Firenze, Bratislava, Mar del Plata (Argentinië) e.v.a.
Felix van Groeningen (Steve + Sky, Dagen zonder lief) brengt met De helaasheid der dingen het tragikomische verhaal van de 13-jarige Gunther Strobbe die samen met zijn vader en drie nonkels bij zijn grootmoeder inwoont. Het gezin leeft er in het smerigste kot van Reetveerdegem onder het motto God schiep de dag en wij nietsnutten ons er doorheen.
In de hoofdrollen zien we o.a. Koen De Graeve, Johan Heldenbergh, Wouter Hendrickx, Kenneth Vanbaeden, Valentijn Dhaenens en Gilda De Bal. Producent is Dirk Impens voor Menuet, Christophe Dirickx schreef samen met Felix van Groeningen het scenario.
De helaasheid der dingen is een coproductie met het Nederlandse IDTV Film en kwam tot stand met de steun van het Vlaams Audiovisueel Fonds, het Nederlands Fonds voor de Film, Media Programme-EACEA en de taxshelterpartners Btech, Kinepolis Group, Vanden Avenne Izegem, Unitron, Belgacom/Connectimo en Standaard Boekhandel. Distributeur KFD brengt de film vanaf 7 oktober 2009 in de bioscoop.
Persinfo in verband met De helaasheid der dingen op www.presskit.be.
Goedele Liekens (46) en haar vriend Samuel, een elf jaar jongere galeriehouder uit Knokke, zijn niet langer een stel. Goedele is er het hart van in en wordt verteerd door verdriet, zo lezen we met gedeelde smart in Story.
Kom, kom Drie jaar geleden scheidde Goedele van Chris Cockmartin, de vader van haar kinderen. "Ik wil niet verder op de breuk ingaan. Het is al moeilijk genoeg zo", zegt ze in Story. Terwijl, en dat zou de geschoolde seksuologe toch moeten weten, het net goed is erover te praten. Dat maakt deel uit van het verwerkingsproces en wij hebben altijd een luisterend oor op reserve, beste Goedele.
Kutblad Goedele en Samuel leerden elkaar zo'n twee en een half jaar geleden kennen. "We zitten in dezelfde levensfase", vertelde ze toen opgetogen. "Gescheiden, kinderen en de carrière op het juiste spoor." Nu ja, wat die carrière betreft zit het ook niet meer zo snor, mevrouw Liekens is niet echt meer omnipresent op de Vlaamse buis. Eén troost: het naar haar genoemde en door haar gerunde kutblad (zegt ze zelf!) blijft het goed doen. (lb)
Opvouwbare slipper voorkomt voetpijn tijdens avondje uit
Een stevig avondje uit met pijnlijke voeten als gevolg inspireerde twee Australische vrienden om opvouwbare slippers te ontwerpen. Het resultaat is een rubberen 'origamischoen' met zijden bandjes die makkelijk in een kleine handtas past.
Pijnlijke voeten De voormalige 25-jarige advocaat Lipschitz kwam op het idee nadat zijn vriendin een hele avond zeurde over haar pijnlijke voeten veroorzaakt door haar hoge hakken. "Ze zeurde dat ze wilde dat ze een paar slippers bij zich had, maar ze zag het niet zitten om de hele avond te moeten sleuren met een groot paar schoenen in haar handtas."
Makkelijk opvouwen Samen met zijn vriend, een industrieel ingenieur, besloot Lipschitz compacte, comfortabele schoenen te ontwerpen die je makkelijk kunt opvouwen, genaamd de Flipster. "De slipper is een ontzettend belangrijk kledingstuk in Australië, dus het ontwerp moest meteen goed zitten. We hebben er in totaal zes maanden aan gesleuteld omdat we eerst grondig hebben onderzocht wat vrouwen zoeken in schoenen", aldus de ontwerpers. Volgende week komt de Flipster op de markt. (ep)
Problemen met internetverbindingen Belgacom opgelost
Ook ik was bij die 800.000 betrokken klanten en kon maar terug op internet na 19.00uur.
De internetproblemen die vandaag iets meer dan de helft van de klanten van Belgacom troffen, raken stilaan voor iedereen opgelost. Dat heeft Belgacom-woordvoerder Jan Margot gemeld.
Naar schatting 800.000 mensen met een internetverbinding van Belgacom kenden dinsdag een tijdlang ernstige problemen tijdens het surfen. Heel wat particuliere klanten en kmo's hadden moeilijkheden om op internet te raken. En als ze uiteindelijk een verbinding tot stand konden brengen, bleek die eerder onstabiel te zijn.
'Het probleem ontstond dinsdag kort voor de middag. Het netwerk werd onderzocht en de routers werden opnieuw opgestart. Sinds 14.00 uur krijgen de klanten geleidelijk weer toegang tot het internet', legt Margot uit.
Rond 15.30 uur hadden ongeveer 500.000 van de 800.000 betrokken klanten opnieuw een stabiele interverbinding. In de loop van de namiddag zouden de moeilijkheden ook bij de overige klanten verholpen moeten worden.
Vergeet Weight Watchers, vanaf nu kun je alles wat je in je mond stopt delen op de miniblog Twitter.
Duizenden andere diëters kunnen zo volgen wat je eet, wat volgens experts helpt om een slanker figuur te krijgen.
8.000 gebruikers Op tweetwhatyoueat.com kun je nauwkeurig een eetdagboek bijhouden, je date namelijk je status up meteen nadat je iets in je mond stopte. Daarnaast is er plaats zodat andere leden kunnen vermelden hoeveel calorieën je net opnam. Lotgenoten controleren met andere woorden meteen je eetgewoonten en je kunt ook met hen discussiëren over de beste afslankingsmethoden op het forum. Je houdt er op de website ook je gewicht in de gaten om te zien of dieet effect heeft. Deze applicatie van Twitter blijkt meteen een hit te zijn. Deze nieuwe methode om af te vallen, heeft al meer dan 8.000 gebruikers, waaronder verschillende celebs.
Niet goed inschatten Uitvinder Alex Ressi: "Mensen moeten hun dieetsucces kunnen delen en tijdens deze vaak moeilijke periode moeten ze kunnen vertrouwen op anderen. We werken ook nauw samen met een voedingsexpert voor advies." Een vertegenwoordiger van Weight Watchers zegt dat deze website zeker succesvol kan zijn. "Bijhouden wat je eet met de nieuwste technologieën helpt, de meeste mensen kunnen namelijk echt niet goed inschatten wat ze op een dag naar binnen spelen." (ep)
Zeker vijf doden door fouten chirurg bij maagverkleining
In Nederland is een schandaal aan het licht gekomen in het Scheper Ziekenhuis in Emmen.
Door fouten van een 54-jarige chirurg -die eerder al in Duitsland veroordeeld was voor schuld aan de dood van een patiënt- tijdens maagverkleinoperaties zijn zeker vijf patiënten overleden. Dat meldt de NOS. De directie en de raad van bestuur van het Ziekenhuis in Emmen komen morgen naar buiten met de resultaten van een onderzoek naar fouten bij maagverkleiningsoperaties.
Operatiedoek in buik vergeten Op 29 april van dit jaar werd bekend dat tenminste zes mensen na zo'n operatie in Emmen zijn overleden en dat een nog onbekend aantal patiënten ernstige klachten had na de operatie. De maagverkleiningsoperaties zouden allemaal uitgevoerd zijn door een 54-jarige chirurg, die eerder in Duitse ziekenhuizen ook al fouten had gemaakt. De chirurg liep daar zelfs een veroordeling voor dood door schuld op, nadat hij een operatiedoek in de buik van een patiënt had laten zitten. De man overleed aan die complicatie.
Non-actief De raad van bestuur van het Scheper Ziekenhuis hoorde in 2005 van die veroordeling, maar ondernam niets tegen de chirurg. Pas dit voorjaar is een onderzoek ingesteld, nadat een nabestaande naar buiten was gekomen. De chirurg is sindsdien op non-actief gesteld. Het Openbaar Ministerie wacht op de uitkomst van het onderzoek en besluit daarna of er strafvervolging wordt ingesteld. Uit de onderzoeken blijkt een beeld van een zeer bekwaam chirurg die in zekere zin ten onder is gegaan aan zijn eigen succes. Hij stond zo goed aangeschreven dat hij operaties is gaan doen bij patiënten voor wie die eigenlijk te zwaar waren.
Andere onderzoeken De Nederlandse Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) heeft aangekondigd ook met een onderzoek te starten, evenals de Onderzoeksraad voor de Veiligheid. Dit laatste orgaan kijkt niet naar medische fouten, maar naar de risico's voor de veiligheid van de patiënt. (kh)
Meer dan tienduizend Hotmail-accounts niet langer beveiligd
Het paswoord van meer dan tienduizend Hotmailgebruikers is niet langer geheim. Hun account werd gehackt en op een online forum voor softwarefabrikanten werd hun paswoord vrijgegeven. Op de website www.neowin.net stond maandag een rapport met dat nieuws te lezen.
'We onderzoeken de situatie en zullen zo snel mogelijk de noodzakelijke stappen ondernemen', aldus een woordvoerder van Microsoft, dat het Hotmailportaal ter beschikking stelt.
Volgens Neowin was de lijst vrijdag beschikbaar op www.pastebin.com, maar kan ze nu niet langer opgevraagd worden. De meeste accounts zouden uit Europa afkomstig zijn.
Wat extra zorgen baart, is het feit dat vele mensen dezelfde inloggegevens gebruiken voor andere Microsofttoepassingen, zodat gevoelige informatie in verkeerde handen kan terechtkomen. Neowin adviseert Hotmailgebruikers om hun paswoord en beveiling onmiddellijk te veranderen. (nieuwsblad) mcu (dpa)
Hoogste Lego-toren ter wereld is bijna 30 meter hoog
Zowat 50.000 mensen hebben in München de hoogste Lego-toren ter wereld gebouwd.
Het gevaarte is maar liefst 29,97 meter hoog, ofwel 27 centimeter meer dan het vorige record, en bestaat uit meer dan een half miljoen blokjes.
Voor arme gezinnen De liefdadigheidsactie van Lego en de HypoVereinsbank bracht ongeveer 100.000 euro op aan geld en goederen voor de gezinnen in München die het minder goed hebben.
Anderhalve ton Meer dan 92 groepen uit scholen, kinderdagverblijven en duizenden gezinnen maakten afzonderlijk een honderdtal Lego-torens, die door een kraan opeengestapeld werden. De toren rust op een platform van 500 kilo zwaar en 2,2 vierkante meter. Het kunstwerk zelf weegt ongeveer anderhalve ton.
De eerste Lego-toren werd in 1986 in Groot-Brittannië gebouwd. (belga/lb)
Vogellokkers Als u in uw tuin bomen en struiken zet, die in herfst en winter bessen dragen, komen de tientallen verschillende vogelsoorten vanzelf. De meeste herfst- en winterbesdragers zijn trouwens meermaals mooi in het jaar. Er zijn volop prachtige besdragers waar vogels dol op zijn:
Gelderse roos (Viburnum opulus) De schermen rode bessen zijn snel opgepeuzeld, maar u mag zelf ook genieten van de Heeft heel prachtige witte bloemschermen in de lente en de schitterende herfstkleuren van het blad
Krentenboompjes (Amelanchier) Kent een mooie bloei, een prachtig uitlopend blad en een schitterende herfstkleur. Heeft heerlijk zoete bessen (u vindt ze vast net zo lekker als de vogels).
Goede, maar heel mooie soorten waar minder vaak aan wordt gedacht zijn bijvoorbeeld: Leycesteria formosa (hangende rood/witte bloemen, paarse bessen), glansmispel (Photinia davidii; wintergroen, witte bloemen, rode vruchten) en struikkamperfoelie (Lonicera xylosteum; witte bloemen, rode bessen) en de kardinaalshoed (Euonymus europaea) waarvan de Scarlet Wonder massas prachtige, en kennelijk voor vogels ook lekkere, paarse vruchten vormt.
Beste besheesters voor vogels Vlier (Sambucus) met schermen vol oergezonde zwarte bessen; hulst, een heel goede besdrager is Ilex aquifolium J.C. van Tol die zichzelf bestuift, dus altijd bessen; dwergmispel (Cotoneaster); liguster (Ligustrum; zwarte bessen). Ook laurierkersen (Prunus laurocerasus) vormen zwarte bessen, net als volwassen klimop (Hedera), waarvan de bessen ook graag door vogels worden gegeten.
Bomen vol vogelbessen Vogelkers (Prunus padus) heeft de naam, maar er zijn veel betere. Alle soorten meel- en lijsterbes (Sorbus) bijvoorbeeld. Vooral op soorten met rode en oranje bessen komen de vogels af (witte en gele vruchten zien ze niet zo goed; vogels zijn een beetje kleurenblind).
Een fantastisch extra Als de druiven zo rijp zijn, dat ze zelfs afvallen, komen daar ook prachtige vlinders op af Atalantas die zich volpompen met het zoete druivensap. Een geweldig gezicht!
Tuintips voor oktober Afgevallen blad wegharken. Afvoeren hoeft niet: blad is goede bodembedekking (mulch) tussen de struiken en composteren kan ook. Zorg dat er geen blad in de vijver waait (span een net erover). Planttijd voor bladverliezende bomen, heesters en klimplanten. Gras blijven maaien. Dakgoten schoonmaken (blad!). Boombanden controleren. Valappels opruimen. Winterdek over gevoelige vaste en andere planten aanbrengen. De laatste kuipplanten binnen zetten. Kas opruimen en schoonmaken. (colour you life)
Borstvoeding 's ochtends is voor baby wat cappuccino is voor volwassenen
De melk die baby's krijgen bij borstvoeding verschilt naargelang het tijdstip van de dag. De 'ochtendmelk' is even stimulerend voor een baby als een kopje cappuccino voor een volwassene. De avondmelk heeft dan weer het tegenovergestelde effect. Dat staat te lezen in het vakblad Nutrtional Neuroscience na een onderzoek verricht aan de universiteit van Extremadura.
Tijdstip speelt rol De moedermelk bevat 's ochtends natuurlijke stimulanten en 's avonds natuurlijke kalmerende stoffen. Dat moet de baby helpen wakker te zijn en te slapen op het juiste moment.
Dat verklaart wellicht waarom sommige baby's plots actief worden of net veel slapen als ze afgetapte moedermelk te drinken krijgen op een 'vreemd' tijdstip. Moeders die kolven moeten er daarom voor zorgen dat hun baby de melk krijgt op het tijdstip dat die is afgetapt. Zo wordt hun slaappatroon (en dat van hun ouders!) niet verstoord.
Nucleotiden Een vrouwenlichaam past de productie van nucleotiden in de moedermelk automatisch aan. Die nucleotiden regelen de activiteit of de slaperigheid van de baby. In moedermelk zijn drie soorten nucleotiden terug te vinden: adenosine, guanosine en uridine. Hun combinatie maakt je baby rusteloos, slaperig of actief.
"Geen koffie voor het slapengaan" Bij het onderzoek werden stalen moedermelk afgenomen op acht verschillende tijdstippen. De nachtelijke melk stimuleerde de slaap, de melk afgenomen gedurende de dag niet.
"Je drinkt 's nachts ook geen koffie als je wil slapen. Dat geldt ook voor moedermelk", verklaart onderzoeker Cristina Sanchez. "Moeders begaan een grote fout als ze hun baby melk geven van een ander tijdstip." (edp)
De ene leerling na de andere werd zo slap als een dweil' Mexicaanse griep teistert ook leraar die zesdeklassers uit Blaasveld begeleidde op bosklas.Video Mexicaanse griep op bosklassen.
Zo'n twintig leerlingen uit twee zesde klassen van de Sint-Jorisschool in Blaasveld zijn op bosklas in Han-sur-Lesse besmet geraakt met Mexicaanse griep. Ook vier begeleidende leraars werden besmet. 'Ik voel mij zo slap als een dweil', zegt leraar Michel Van de Meirssche (44)
(Foto is van Eddy van Ranst)
De ziekte sloeg al toe op de tweede dag van de bosklas. 'Wij waren op stap met 42 leerlingen en vier leerkrachten', vertelt Michel Van de Meirssche. 'Dinsdag hadden wij nog een namiddagspel georganiseerd. Het weer was schitterend en alles liep gesmeerd. Tot bij het avondeten. Een of twee leerlingen hadden klachten over hoofd- en keelpijn en voelden zich ook misselijk. Al snel werden dat er vijf of zes, allemaal met dezelfde klachten. Wij dachten eerst dat vermoeidheid hen parten speelde en besloten om iedereen die avond tegen 21 uur in bed te stoppen'.
Dat gebeurde ook, maar in enkele uren tijd greep de ziekte razendsnel om zich heen. 'Eerst moesten een paar leerlingen naar het toilet omdat ze zich zo misselijk voelden dat ze braakneigingen hadden. Eigenaardig genoeg braakten zij geen voedsel, alleen maar vocht en slijmen', zegt meester Michel. 'Het bleef niet bij die paar leerlingen. Binnen de kortste keren was het een stoet van heen en weer lopende leerlingen van en naar het toilet. Iedereen vertoonde dezelfde symptomen en voelde zich zo slap als een dweil.'
'De volgende dag had ik ook prijs. In enkele uren tijd heeft de ziekte onder de kinderen een waar slagveld aangericht terwijl wij machteloos toekeken. Ik geef al 23 jaar les in de Sint-Jorisschool, maar dit heb ik nooit eerder meegemaakt en ik hoop het ook nooit meer te moeten meemaken. Deze griep is echt hyperbesmettelijk. Voor woensdag stond een bezoek aan de grotten en aan het wildpark van Han-sur-Lesse op het programma. Van de 42 leerlingen zaten er slechts 20 op het treintje naar het park. De andere leerlingen lagen allemaal ziek in bed.'
De leerkrachten besloten een arts in Han op te zoeken. Griep, luidde zijn diagnose voor de eerste vijf leerlingen. Hij schreef hen meteen een week rust voor', zegt meester Michel. 'Voor ons was het duidelijk dat iedereen door dezelfde ziekte getroffen was. Ons besluit stond meteen vast: dit betekende het einde van de bosklassen. Wij hebben de directie gebeld en gevraagd een bus voor de terugreis te regelen en de ouders op de hoogte te brengen. Omstreeks 17 uur konden zij hun kinderen aan de school komen ophalen.'
De zieke kinderen waren totaal futloos. 'Elke inspanning was te veel. En ook ik raakte na het minste totaal uitgeput', getuigt meester Michel. 'De moeder van een van de zieke kinderen begeleidde ons gelukkig op de terugrit. Ze is dokter en dankzij haar wisten we na een bloedanalyse vrijdag al dat het om Mexicaanse griep ging.'
Michel Van de Meirssche herstelt thuis en zal, net als de getroffen leerlingen, thuis moeten blijven tot hij helemaal hersteld is. De dokter heeft hem en de leerlingen de klassieke griepbestrijders voorgeschreven. (nieuwsblad Y.B)
Het kan echt! In je vakantie de liefde van je leven tegenkomen...
Els: 'Mijn ouders zagen het somber in voor mij, dat weet ik zeker'
We schrijven 1964 (!). De vakanties van de gemiddelde Nederlander uit de Randstad gingen toen nog niet veel verder dan een weekje of twee kamperen op de Veluwe of naar Bakkum! In dat jaar gingen mijn ouders voor het eerst met familie, want die hadden een auto, naar het buitenland, zonder mij. Ik bleef bij oma.
Om mij toch nog vakantie te gunnen ging mijn moeder nog een dag of tien met mij kamperen op de Veluwe. Ik ben enig kind en mocht een vriendinnetje meenemen. Toen we de tent op gingen zetten, kregen we hulp van twee jongens die tegenover ons stonden.
Het waren aardige jongens, niet geheel mijn smaak, maar toch wel leuk. Ach, ik was pas 14, maar wel een mega moeilijk puber (gezien in de tijd van toen). Mijn ouders zagen het somber in voor mij, dat weet ik zeker. Ik was net voor goed van school verwijderd (Mulo), mocht niet meer terugkomen. En de interesse die ik ontwikkelde voor een bepaald soort jongens was toch wel van zorgwekkende aard. Mijn ouders moeten wel wanhopig geweest zijn.
Maar toen waren daar in de zomer van 1964 die twee aardige jongens. Geen watjes, maar wel oprecht geïnteresseerd en best wel stoer om te zien. We speelden badminton, hielden watergevechten, gingen 's avonds naar de kantine om te dansen op de muziek, plaatjes die je voor een dubbeltje door de jukebox kon laten draaien, of om een film te kijken. We hadden reuze veel plezier.
Ik ging met name één van die jongens wel steeds meer waarderen. De dag voordat we naar huis zouden gaan kreeg ik ruzie met mijn vriendin en ben ik bij die ene jongen in de tent gaan zitten, daarna liggen............en poef! We hadden verkering.
Vanaf die tijd werd ik rustiger, mijn pubergedrag werd minder. Ik werd door mijn vriendje heel vrij gelaten, hij gaf mij de ruimte maar was er wel altijd voor me. En dat is tot op de dag van vandaag zo.
In 1967 zijn we getrouwd, hij 19, ik 17 jaar. We werden natuurlijk zeer argwanend bekeken, want ook toen was dat wel erg jong. Het leven had ons ook al jong volwassen gemaakt, maar die omstandigheden doen nu niet ter zake. Wel verwachtten de meeste mensen om ons heen dat ik zwanger was en dat ons huwelijk niet lang zou duren. Ze kregen ongelijk. Ik was niet zwanger, ons huwelijk is nog steeds in tact en we vinden het ook nog steeds leuk!
Ik zou al die doemdenkende mensen van toen (de meesten leven niet meer) wel willen zeggen: "Kijk, het kan wel goed gaan!" Nou ja, die mensen zullen het nooit weten. Maar aan de lezers van ZOOVER kan ik het wel vertellen.
Dit jaar zijn we 42 jaar getrouwd en kennen we elkaar 45 jaar. Nee, we zijn geen saai stel dat alleen maar denkt aan fietsen op de Veluwe en we zeggen ook niet Veeg je voeten! tegen de kleinkinderen. We hebben ons leven niet echt op orde en kopen niet iedere twee jaar een nieuwe auto of bankstel. Integendeel, we rommelen maar wat aan en rijden in oude Volvo's. We hebben dieren om ons heen en zien de kinderen en kleinkinderen meestal dagelijks. We houden van luxe, ook op vakantie, maar als het financieel niet kan nemen we net zo makkelijk een tentje mee en kamperen ergens goedkoop.
We gaan liever primitief op vakantie dan niet op vakantie.
En dan denken we weer aan de zomer van 1964... (Zoover)
K2 Zoekt K3 ... het is en blijft een uniek gegeven in Showbizzland. Voor de eerste keer werdt er een talentenjacht op televisie in één rechtstreekse finale beslist. Noa, Madelon en Josje traden vanavond in de arena om het nieuwe K3-lid te worden.
En toch is de videoclip van Mama Sé, de gloednieuwe K3-song, er al. U fronst zeker de wenkbrauwen wanneer u dit hoort. Hoe hebben ze dit opgelost? Maar Studio 100 zou Studio 100 niet zijn, wanneer ze geen creatieve oplossing hiervoor hebben bedacht.
Bekijk de clip en oordeel zelf over het geniale resutlaat. (zangtalent)
Wat vooraf eerder deze avond NVT - Vanavond weten we eindelijk wie de nieuwe van K3 wordt. Een historisch moment voor veel jonge én oudere fans die na het vertrek van blonde Kathleen een beetje verweesd achterbleven.
Het orgelpunt is in zicht. Maar ik zou niet graag in de schoenen van Karen en Kristel staan, want hen wacht straks een verpletterende verantwoordelijkheid. Logisch bekeken zullen die twee (samen met Gert Verhulst) stilaan hun keuze wel gemaakt hebben, maar er is een probleem. De perfecte opvolgster van Kathleen zit namelijk niet tussen de drie resterende finalisten. Dat kleuterjuf Madelon er als eerste zal uitliggen vanavond, is vrij duidelijk. Blijven dus over: Hollandse moordgriet Josje en de Vlaamse Paris Hilton Noa. Een combinatie van de twee zou perfect zijn, want Josje heeft de looks, Noa de stem. Miguel Wiels en Gert waren de voorbije weken duidelijk: met Noa erbij klinkt K3 als vanouds fris en vrolijk, terwijl het Hollandse accent van Josje niet helemaal in het plaatje past.
Karen ziet een Hollandse in de groep echter helemaal zitten. 'Belgen zijn veel te chauvinistisch, de Nederlanders zijn veel opener en gunnen iedereen een kans', zei ze begin deze week tijdens een emotioneel pleidooi. Het klikt immers ook op persoonlijk vlak. Wie een beetje verstand van lichaamstaal heeft, zag het meteen toen de dames samen poseerden: Josje leek wel hun nieuwe beste vriendin, terwijl ze er bij Madelon en Noa eerder afstandelijk, zelfs ongeïnteresseerd bijstonden. Toch laat Kristel in tegenstelling tot Karen niet alleen haar hart spreken. 'Noa is ook een lief meisje. Bovendien zou ze als typetje een aanwinst zijn voor de groep. Wij vergroten onze karakters ook uit op het podium. Ik zie haar al helemaal als het K3'tje dat niet mee wil gaan omdat haar nagels nog niet gelakt zijn. Dat zullen kinderen grappig vinden.'
Aan de andere kant is een Hollands K3'tje zeker een voordeel met het oog op de Nederlandse markt die voor Studio 100 ook erg belangrijk (zoniet belangrijker) is. Het oerhollandse Huis Anubis is bij de Vlaamse jeugd razend populair, dus Josje zal hier wel aanvaard worden, hopen ze bij Studio 100. Toch kunnen Gert, Karen en Kristel het signaal van onze lezers moeilijk negeren. Tijdens een poll die deze week op onze site liep, kreeg Noa liefst 61% van de stemmen. Josje haalde 26%, Madelon 14%. Vlaanderen heeft dus al gekozen. Nu Karen en Kristel nog. (nieuwsblad)
Hoewel Margot De Ridder nog maar van 18 lentes heeft geproefd, heeft ze al een carrière van 15 jaar achter de melktan... euh, kiezen. Als driejarige speelde Margot al mee in de televisieserie Ons Geluk. Nadien volgden nog andere series, reclamespotjes en kortfilms. De grote bekendheid verwierf ze als Dorien De Bondt in de reeks Flikken. Sinds haar deelname aan het muziekprogramma Steracteur Sterartiest dit jaar kent Vlaanderen haar ook als zangeres. Iets zegt mij dat we van haar nog meer gaan horen. Met onderstaande foto lijkt ze zelfs Koningin Fabiola geïnspireerd te hebben. En wie goed kijkt, ziet ook Margots aandeel in het lot van 'sterrenmeisje' Kimberly...
Werd je als kind al cultureel gestimuleerd?
Mijn ouders maakten mij zeker cultureel bewust. Ze sleurden me niet mee naar Parijs om de Eiffeltoren te zien. Een leuke prent volstond zeker al voor een klein meisje zoals ik. Voor een kind maakt dat immers niet uit. Je hoeft niet maandelijks musea te zien, uren muziek te luisteren of constant op reis te zijn. Af en toe is zeker voldoende. Ik had trouwens mijn papa... mijn 'walking wikipedia'. Hij heeft een heel breed interesseveld en weet dus ook veel. Als ik als kind met hem op stap was, wist hij me steeds interessante weetjes over die bepaalde plaats te vertellen. Meestal mondde dat dan uit in andere weetjes (die al niks meer met die plaats te maken hadden), waardoor ik soms een pak moest verwerken in één keer. Uiteindelijk onthoud je er niet veel van, maar die bulk aan informatie wekt wel algemene culturele interesse.
Wat herinner je je specifiek? In de auto draaiden bijna altijd cd's. Als ukkie al kon ik bepaalde artiesten uit elkaar halen. Ik herinner mij vooral de muziek van The Rolling Stones en Texas. We draaiden die cd's in de huurauto's als we op reis waren. De mooiste herinneringen heb ik aan Kreta. We bezochten daar vaak vrienden van mijn ouders. We waren daar meer als local dan als toerist en pas dan beleef je écht de cultuur van de plaats. Ik heb verschillende keren een trouw en ook eens een doop meegemaakt. Ik heb enorm veel van de Griekse (en misschien zelfs orthodoxe) cultuur opgestoken. De openhartigheid van die mensen is de kern van hun cultuur.
Als je 1 artistiek talent zou mogen kiezen, wat zou het dan zijn? Ik zou heel graag kunnen schilderen. Mijn nonkel is schilder en als kind al vond ik het fascinerend om naar hem te kijken. Maar helaas zijn mijn teken- en schilderkunsten ook op kinderniveau gebleven. Mijn vriendin had onlangs eens een kindertekening nodig en vroeg me: "Margot, teken eens iets". Dat zegt genoeg, niet?
Welke kunstdiscipline bekoort jou het meest? En welke het minst? Bij dit soort vragen duikt al snel die aloude hamvraag op: wat is kunst? Voor mij is kunst 'dat wat mij op een bepaald moment raakt'. Dat kan eender wat zijn, maar ik vind niets mooi als het niets met me doet.
Welke drie kunstenaars vraag je mee voor een gezellig avondje tafelen? Jamie Cullum is de eerste naam die bij me opkomt. Hij is jong maar waanzinnig fascinerend. Ik heb hem onlangs live gezien en het concert heeft me echt geboeid. Ook lijkt hij over meer te kunnen praten dan enkel over zijn muziek. Verder komen er meerdere namen bij me op, waaronder Jeff Buckley, ook een zeer boeiende muzikant en persoonlijkheid. Een schilder die me echt raakt, ten slotte, is Edvard Munch. Maar ik betwijfel of dit avondje echt zou kunnen plaatsvinden, want ik geloof niet in reïncarnatie.
Zou je het gesprek in een bepaalde richting sturen? Ik ben nu eenmaal een vrouw en bijgevolg razend nieuwsgierig, dus af en toe zal ik laten vallen hoe briljant ik hen vind en ik zou hen massaal veel vragen stellen over hun werk. Maar in grote lijnen zou ik het gesprek laten lopen zoals het komt. Zo blijft het ook voor hen gezellig. Welk moment had je live willen meemaken? Ik lees en leer graag over persoonlijkheden die via verzet en revolutie iets wezenlijks op gang hebben kunnen trekken. Denk bijvoorbeeld aan de verwezenlijkingen van een man als Martin Luther King. Tot dergelijke grote dingen in staat zijn, moet echt een kick geven. Maar ik ben blij met de tijd waarin ik nu leef. Ik mag zijn wie ik wil zijn. Nu, op mijn 18, hoef ik niet meteen te trouwen en een gezin te stichten. Ik heb alle ruimte om volop te ontwikkelen en te doen waar ik zin in heb. Ik ben jong en ik geniet van het leven, geef mij maar 2009!
In de hemel mag je drie kamers inrichten... Ik betwijfel dat ik ooit naar de hemel ga (lacht), maar gesteld dat Sint-Pieter een oogje dichtknijpt, dan wil ik zeker een komediekamer. Daar zouden dan allerlei grappige films, opvoeringen en muziekstukken elkaar permanent afwisselen. Kamer twee zou de initiatiekamer zijn, waar ik elke dag dingen kan leren, gaande van dansen tot boeken lezen en van koken tot pakweg schilderen. Ten slotte wil ik ook een uitvoeringskamer, want als ik alleen maar vermaakt zou wordt zonder zelf te entertainen, zou ik me al snel vervelen. Ik zou zingen en acteren voor alle engeltjes in de hemel en hopelijk levert die initiatiekamer ook nog iets op waardoor ik op termijn nog meer kan om te laten zien. Welke Vlaamse kunstenaar verdient volgens jou een standbeeld? Toots Thielemans.
Welke kunstenaar zou je voor 1 dag uit de dood willen terughalen? En wat zou je hem of haar vragen? De keuze is zeer moeilijk, maar ik ga het eens luchtig houden: aan de jonge Jim Morrison: "Will you marry me?" (uit in Vlaanderen) www.margotderidder.be
'Uiteindelijk hebben we ruim een jaar later alsnog afgesproken'
Mirjam: 'In de zomervakantie van 2002 ging ik, toen 15 jaar, met mijn ouders en broertje kamperen in Duitsland.
Dit was uniek, want al jaren gingen we steevast naar Frankrijk. Daar konden we echter geen leuke camping met nog vrije plaatsen vinden, dus werd het toevallig een keer Zuid-Duitsland.
Iedere avond gingen we met een groep jongeren tafeltennissen vooraan op de camping. Daar leerde ik tegen het eind van onze vakantie Niels kennen. Voor Niels was het ook puur toeval dat hij in Duitsland op vakantie was met zijn familie, want zij gingen altijd naar Oostenrijk. Daar hadden ze dit jaar hetzelfde probleem als wij in Frankrijk, dus zodoende kwamen ook zij toevallig een keer in Duitsland terecht. Achteraf lijkt het wel voorbestemd...
Ik vond hem wel leuk, maar was niet direct verliefd. Ik was nog jong en eigenlijk nog helemáál niet met jongens en liefde bezig. In mijn eigen vriendenkring zaten ook alleen maar meiden. Ik zag hem dan ook gewoon als 'een vriend op de camping', niet meer dan dat. Een paar dagen na mijn ontmoeting met Niels moest ik alweer naar huis en wisselde ik m'n emailadres en telefoonnummer met hem uit.
Toen we eenmaal thuis waren spraken we elkaar regelmatig via msn en telefoon. Via msn was het allemaal wat makkelijker om open tegen elkaar te zijn en dingen te zeggen; het is minder direct. Voor mij was dat wel goed, omdat ik toen nog best verlegen was en ik 'live' misschien niet zo open had durven zijn. Zo leerden we elkaar inhoudelijk steeds beter kennen. We vertelden elkaar over onze achtergrond, hobby's en interesses. Ik voelde steeds meer een klik en merkte op een gegeven moment dat ik verliefd werd.
We woonden echter bijna 100 km uit elkaar en om die reden hebben we besloten om elkaar niet meer te ontmoeten. We hadden, gezien onze leeftijd, beiden geen rijbewijs en ook nog geen OV-studentenkaart. Behalve dat het lang reizen zou zijn met het openbaar vervoer, was het ook erg duur.
Toch bleef het kriebelen en dat was wederzijds. Uiteindelijk hebben we ruim een jaar later, eind 2003, alsnog afgesproken. We hadden elkaar toen dus al meer dan een jaar alleen via msn en telefoon gesproken en niet meer gezien. Maar door alle gesprekken was er wel een goede vertrouwde basis. Toen we elkaar voor het eerst zagen op het station voelde het meteen vertrouwd.
We gingen samen naar de film en vanaf dat moment is het 'aan'. We zagen elkaar alleen in het weekend, in verband met de reistijd van 3,5 uur (enkele reis). Vrijdagavond heen en zondagavond weer terug. Gelukkig deden onze ouders daar nooit moeilijk over.
Inmiddels zijn we bijna 6 jaar bij elkaar en wonen we samen; ik ben verhuisd naar zijn regio. (Zoover)
Vervolg; de liefde van je leven tegenkomen tijdens de vakantie het kan echt (We schrijven 1964 )
Philips dingt met een energiezuinige vervanger van de gloeilamp naar een prijs van tien miljoen dollar, uitgereikt door het Amerikaanse ministerie van Energie.
Het ministerie heeft een wedstrijd uitgeschreven met als uitdaging het ontwerpen van een energiezuinige en gelijkwaardige vervanger van de standaard 60 watt-gloeilamp. Het product moet voldoen aan strenge eisen rond prestatie, kwaliteit, levensduur, kosten en beschikbaarheid.
Zo mag het energieverbruik niet meer dan 10 watt zijn, vergeleken met wat een 60 watt-lamp verbruikt. Ook moet de lamp geschikt zijn voor massaproductie en wereldwijde verspreiding.
Het bedrijf dat als eerste een product inzendt dat aan alle strenge eisen voldoet, ontvangt de Bright Tomorrow Lighting Prize (L Prize) van tien miljoen dollar.
Extreme omstandigheden Philips heeft alvast een voorsprong. Zijn ledlamp, speciaal ontworpen voor deze wedstrijd, is namelijk de eerste inzending. De lamp zal nu uitvoerig getest worden door onafhanklijke laboratoria. Zo wordt onder meer gekeken of deze blijft functioneren onder extreme omstandigheden.
Het ministerie van Energie reikt ook prijzen uit in andere categorieën. Het schreef bijvoorbeeld een wedstrijd uit om als eerste een lamp van de toekomst te ontwerpen. In totaal is er twintig miljoen dollar te winnen. (ZDNet)
In het kader van de lancering van haar nieuwe boek Start to style voor Bolle Buikjes nodigen Katja Retsin en Story je uit voor een workshop en make-over. Speciaal voor zwangere vrouwen!
Ben je meer dan vijf maanden zwanger en wil je samen met een paar BVs door Katja onder handen genomen worden, stuur dan een origineel antwoord waarom jij zo een verwensessie verdient.
Hoe origineler hoe meer kans je erbij bent op woensdag 7 oktober in Babys Corner in Nazareth.
Vergeet niet je telefoonnummer te vermelden, want de winnaars worden persoonlijk verwittigd! (story)
Het Universitair Ziekenhuis in Gent en de vrouwenzender Vitaya slaan de handen in elkaar voor een nieuwe realityreeks. De Verpleeg-sterren' bekt niet echt als titel, maar geeft wel goed de teneur van het programma weer: een sector die volk nodig heeft, tonen op zijn kleurrijkst.
De camping, de autorijschool, de dierentuin, de luchthaven, de politie, het OCMW,... Allemaal zijn ze intussen de revue gepasseerd in het Eén-realityprogramma Het leven zoals het is. Een lach en een traan, een ruzie en een verzoening, een tegenslag en een meevaller: Vlaanderen lust er wel pap van. Vitaya sprong vorig jaar op de kar met De Chirurgen. De kijkcijfers vielen goed mee, alleen werd vastgesteld dat er veel meer mannen keken dan goed is voor een vrouwenzender. Dus werd er bijgestuurd. Met De Verpleeg-sterren, dat loopt vanaf 20 oktober, beoogt Vitaya twee dingen: meer vrouwen lokken dan met De Chirurgen, en zijnprofiel van gezondheidszender bij uitstek verder in de verf zetten.
Het UZ Gent telt ruim 2.200 verplegers en verpleegsters. Zowat veertig van hen gingen in op de oproep om deel te nemen. Bitter weinig dus. Wellicht is het feit dat de programmamakers ook een inkijk willen in het leven buiten de werkvloer daar niet vreemd aan. Uiteindelijk werden veertien verpleegsters en drie verplegers geselecteerd. Bedoeling is dat elk van hen vijf dagen gevolgd wordt. Allemaal hebben ze een eigen specialisatie. Hun functieomschrijvingen overlopen is al een eye-opener op zich: onvoorstelbaar hoe toegespitst de job tegenwoordig is.
Filip Demeyere, directeur verpleging van het UZ, stelde twee voorwaarden voor het programma: het moest eerlijke televisie zijn, en minstens tachtig procent van de zendtijd moest gewijd zijn aan de job. Afgaande op de eerste beelden, die gisteren werden getoond tijdens een persvoorstelling, krijgt Demeyere min of meer zijn zin. Al krijg je natuurlijk wel een behoorlijk gekleurde dwarsdoorsnede van het personeel. Vitaya steekt niet onder stoelen of banken dat het op zoek ging naar boeiende, gedreven mensen die niet cameraschuw zijn'. De uitgebluste verpleger met een privéleven dat overhoop ligt, die ongetwijfeld ook rondloopt op het UZ, krijg je vanzelfsprekend niet te zien.
Het is ook afwachten hoe dicht de camera's bij de patiënten zullen komen. We zagen gisteren onder meer een zwangere verpleegster met een flink herstellend prematuurtje in de arm, een jong vechtersbaasje dat zijn been had gebroken, maar hoe zal Vitaya de dienst palliatieve zorgen of de afdeling oncologie in beeld brengen? Eén ding weet Filip Demeyere zeker: Jonge mensen die dit programma zien, zullen ook verpleger willen worden.' Het is bekend dat de sector straks zal schreeuwen om personeel. Wie weet geeft De Verpleeg-sterren de overheidsinitiatieven terzake een duwtje in de rug. (Van de redacteur van de standaard)
Alle exemplaren van het weekblad Dag Allemaal' moeten uit de rekken, omdat het met de publicatie van een foto van een gehandicapte vrouw haar privacy schendt.
Van onze medewerker
Op pagina 169 van de jongste Dag Allemaal staat een foto van een vrouw van wie het rechterbeen gedeeltelijk is geamputeerd, onder de titel: Mensen met psychische stoornis laten gezonde ledematen amputeren.' De reportage gaat over amputatie-fetisjisme of apotemnofilie, een pychische stoornis waarbij mensen zonder enige medische reden ledematen laten amputeren.
Maar de bewuste vrouw op de foto, wiens identiteit ik om begrijpelijk reden niet bekend maak, verloor haar been na een zware en slepende ziekte', zegt de advocaat Alain Cleyman uit Sint-Niklaas. Ze liet zich absoluut niet zomaar amputeren en ze is in geen geval psychisch gestoord. Ze wist van het verschijnen van de reportage zelfs niets af. Nooit heeft Dag Allemaal haar gecontacteerd of de toestemming gevraagd om haar foto te publiceren.'
Volgens advocaat Cleyman kreeg Dag Allemaal de foto via een kennis van de vrouw. Het tijdschrift nam wel de moeite om haar gezicht onherkenbaar te maken. Toch wordt ze er nu op straat over aangesproken. Zo kwam ze er ook achter dat ze in Dag Allemaal stond', zegt meester Cleyman. Haar gezicht mag dan nog moeilijk herkenbaar zijn, er lopen niet zoveel vrouwen rond met lang zwart haar, met die lichaamsbouw en een amputatie van een deel van een been. Daar vul je geen sportpaleis mee.'
De vrouw stapte naar de rechter. Dinsdagavond besliste die in kort geding dat Dag Allemaal uit de rekken moest op basis van een overtreding van de wet op het recht van afbeelding. De Persgroep Publishing moest dat organiseren en mocht ook geen andere exemplaren meer te koop aanbieden. Als de groep dat vonnis overtreedt, riskeert ze een dwangsom van 1.000 euro per exemplaar te moeten betalen.
Toch lag Dag Allemaal gisteren nog in veel krantenzaken in de rekken. Met man en macht ondernam De Persgroep actie om het tijdschrift toch nog te kunnen verkopen. Alle winkeliers kregen de opdracht de gewraakte pagina 169 uit Dag Allemaal te scheuren. Ik kreeg woensdagochtend een e-mailbericht van de verkoopdienst van De Persgroep dat ik die pagina voor de opening van mijn krantenzaak uit Dag Allemaal en Expres moest scheuren', zegt Wim Maes, de uitbater van de krantenzaak Marktshop uit Sint-Niklaas.
De winkelier weigerde dat, omdat het in zijn winkel toen al te druk was. Dat heb ik de uitgever ook telefonisch laten weten. Even later werd ik teruggebeld: dat er deurwaarders op komst waren en ik Dag Allemaal en Expres uit de winkel moest halen. Anders stelden ze mij verantwoordelijk en zou ik per exemplaar 250 euro hebben moeten betalen. Ik ben naar die tijdschriften gevlogen.'
Cleyman geeft toe dat hij in heel Vlaanderen deurwaarders op pad stuurde om na te gaan of De Persgroep het vonnis naleeft. We hebben honderden overtredingen vastgesteld. Dag Allemaal is deze week ook te koop samen met een cd. Die exemplaren zijn in plastic verpakt, zodat de pagina er dus niet uitgescheurd kan worden. Bovendien zegt het vonnis niet dat de bladzijde uit Dag Allemaal moet, maar dat het tijdschrift niet mag worden verkocht.'
Honderden overtredingen, aan 1.000 euro per tijdschrift, leveren meteen een zware schadeclaim op. Het gaat er ons over dat zonder toestemming of wederwoord een foto werd gepubliceerd van een gehandicapte vrouw die nu door haar omgeving ook nog als psychisch gestoord wordt beschouwd', zegt advocaat Cleyman.
Ilse Beyers, de hoofdredacteur van Dag Allemaal, gaf gisteren niet thuis. De Persgroep verwees ons door naar advocaat Geert Glas uit Brussel. Het betreft een vonnis op eenzijdig verzoek van de betrokken vrouw', reageert die. Het klopt dat we alles hebben ondernomen om de pagina uit Dag Allemaal te halen. Hoe dat juist verliep, doet niet ter zake.'
De Persgroep gaat in beroep tegen het vonnis. Want het is helemaal niet zo zwart-wit als het aan de rechter werd voorgesteld. De betrokkenheid van de vrouw is groter. Dat zullen we aan de rechtbank zo snel mogelijk, wellicht vrijdagmiddag, al duidelijk maken. Meer kan ik daar niet op zeggen. Dat zal ik voor de rechtbank wel doen', zegt Glas. (standaard)
Een bemande Sojoez-capsule heeft zich vrijdag succesvol vastgekoppeld aan het Internationaal Ruimtestation ISS, zo was op NASA TV te zien. In de capsule zaten drie man, waaronder ruimtetoerist Guy Laliberté.
De woensdag van op Bajkonoer met een Sojoez-FG draagraket gelanceerde Sojoez TMA-16 klonk zich om 10.35 uur Belgische tijd boven Kazachstan automatisch vast aan de Zvezda-module van het complex. Aan boord van de Sojoez waren de Rus Maxim Soerajev, de Amerikaan Jeffrey Williams en de Canadees Guy Laliberté. Als stichter en ceo van de Cirque du Soleil is deze laatste na betaling van ongeveer 35 miljoen dollar de voorlopig laatste ruimtoerist.
Op 11 oktober keert Laliberté met de Sojoez TMA-14 naar de Aarde terug, in gezelschap van huidig ISS-gezagvoerder Gennadi Padalka en de Amerikaan Mike Barratt die op 26 maart naar de ruimte zijn vertrokken. De Belg Frank De Winne wordt dan als eerste niet-Amerikaan of Rus gezagvoerder over het ISS. De andere bemanningsleden zijn de Russen Roman Romanenko en Maxim Soerajev, de Amerikanen Nicole Stott en Jeffrey Willliams, en de Canadees Robert Thirsk Zij worden dan meteen ook de 21ste hoofdbemanning van de spacemeccano.
Koken kan naast een gezellige bezigheid ook een echte energieverspilling zijn. Wie graag kokkerelt, weet dat zowel aardgas als elektrische vuren voor -en nadelen hebben. Aardgas is een heel veilige oplossing omdat de kookplaten uitgerust zijn met een automatische ontsteking.
Daarnaast hebben ze ook snelle kooktijden omdat voorverwarmen niet nodig is. Elektrische kookplaten zijn dan weer nuttig, omdat ze weinig energie laten verloren gaan en makkelijk in onderhoud zijn. Wie kookt kan de restwarmte van die plaat gebruiken en ze dus voortijdig uitschakelen.
Een andere bemerking is het gebruik van te veel water om te koken. Aardappelen en groenten hoeven maar voor een derde onder water te staan. Laat het deksel er uiteraard opstaan om verlies van warmte te vermijden. Kies uw kookpotten ook zorgvuldig. De beste zijn doorgaans die met een vlakke en dikke bodem, omdat ze de warmte beter geleiden.
Zorg er voor dat de grootte van de pot overeenstemt met de omvang van de kookplaat. Let bij de aankoop van elektrische toestellen tenslotte op het energielabel. De klassen A tot A++ kosten iets meer, maar dat win je snel terug door het verminderd verbruik. (Electrabel )
Een pil die door ouderdom verzwakte spieren terug opbouwt
Amerikaanse en Deense wetenschappers zijn volop bezig met de ontwikkeling ervan.
Proteïne Bij het verouderingsproces worden de chemische boodschappen zwakker die de stamcellen aan het werk zetten. Daardoor duurt het langer om spierschade te herstellen. De onderzoekers testten deze theorie al op mannen 21 en 24 jaar en oudere mannen tussen 68 en 74 jaar. De proefpersonen liepen even met hun been in een plaaster om zo zwakkere spieren te krijgen. Wanneer deze verwijderd werd, moesten ze met gewichten been terug trainen. Daaruit bleek dat de jonge mannen twee keer zoveel spierherstellende stamcellen hadden dan de ouderen. De wetenschappers ontdekten zo ook het proteïne verantwoordelijk voor de herstelling van spieren.
Medicijn Wanneer de onderzoekers de productie van dit proteïne stimuleerden bij oude mannen, herstelden zij ook sneller. De wetenschappers willen nu met deze resultaten een medicijn ontwikkelen dat de spieren van mensen jong kan houden tot hun tachtigste. (ep)
Een klein, simpel stukje plastiek kan je er tien jaar jonger doen uitzien. Dat is alvast wat 'Oralift', bedacht door de Londense tandarts Nick Mohindra, belooft. Het kleine stukje plastiek ziet eruit als een tandbeschermer, maar zou je gezicht 'hervormen', waardoor het er jonger, mooier én symmetrischer uitziet. Inclusief vollere wangen, dikkere lippen en een brede glimlach. Zelfs je ogen zouden er groter door uitzien én het zou zelfs wallen verstoppen.
Tot 7 jaar Door het ding twee uur elke drie dagen te dragen, zou ook je kin strakker worden en je gezichtsspieren getraind worden. De klanten rapporteren volgens Mohindra zelfs dat hun huid er stralender gaat uitzien, en dat kraaienpootjes en zichtbare aders verdwijnen. Het beste? De resultaten komen snel, soms zelfs al na een paar dagen, met een piek na drie jaar. De resultaten kunnen tot 7 jaar aanhouden. Een boel voordelen voor zo'n klein stukje plastiek.
Het geheim Al is de Oralift wel net iets meer dan een stukje plastiek. Het geheime wapen is de 'verdikking' ter hoogte van de kiezen. "Met het ouder worden, verliezen we 'gezichtshoogte', waardoor we er ouder, vermoeider en saaier gaan uitzien", aldus Mohindra. Denk maar aan de ingevallen mond van oudere dames en heren. Door het verouderen klemmen we onze tanden samen, en verliezen we uiteindelijk een derde van ons gezicht.
Stretch Met de Oralift worden we achterste tanden weer van elkaar gescheiden, waardoor de gezichtspieren zachtjes gestretcht worden en het gezicht weer 'hoogte' krijgt. Door het stretchen ervaart de gezichtsspieren ook kleine niveaus van stress, waardoor ze proteïnen vrijlaten die meer collagenen loslaat.
Ook de constante, verhoogde stroom bloed en zuurstof naar het gezicht maken het gezonder en stralender. Dat maakt van het stukje plastic een soort 'personal trainer' voor je gezicht.
Achter de Oralift zit wel degelijk een wetenschap. De belangrijkste inspiratiebron was de 'dental facelift'. Dat is het effect dat mensen met een op maat gemaakt vals gebit er jonger gingen uitzien.
Getest Dat klinkt allemaal goed en wel, maar werkt het ook? Daily Mail-journaliste Leah Hardy probeert het. "Het beste aan de Oralift is dat het pijnloos is, het slechts is dat je er stom uitziet. En gemakkelijk is het ook niet: opdat het zou werken, moet je ervoor zorgen dat je achterste tanden niet tegen het plastiek aankomen. Dat is moeilijker dan het lijkt!" Het wordt dan ook aangeraden om de Oralift te dragen terwijl je tv kijkt of lang in de auto moet zitten. Praten en eten terwijl je het draagt is verboden.
Schema De Oralift komt met een trainingsschema, om het dragen ervan op te bouwen. Het is belangrijk om het ding niet te dragen op 'off dagen', omdat de gezichtsspieren zeker niet overwerkt mogen raken. When I get used to this device, depending on the results, I might be given another one, with a higher 'platform', to increase the effect.
Geen of wel effect? "Na een paar dagen voelt het inderdaad alsof mijn gezichtspieren strakker en levendiger worden, maar in de spiegel zie ik geen verschil. Bij mijn controle heb ik het gevoel dat ik ieders tijd aan het verspillen ben. Dokter Mohindra neemt de foto's, in dezelfde houding en op dezelfde plek als vorige keer. Verrassend genoeg zie ik inderdaad verschil tussen de twee foto's. Mijn lippen zijn ietsje voller, mijn kin strakker en mijn wanger steviger en voller. Zelfs mijn huid lijkt zachter."
Conclusie Conclusie? Het werkt. "Oralift is niet goedkoop: bijna 600 pond, al is de plaatsing en de consultatie wel in de prijs inbegrepen. Het vergt ook wel wat inspanning om het te dragen, en het kost zelfs redelijk wat tijd. Maar tegelijk is het een natuurlijke manier om je gezicht er jonger te doen uitzien, en er komt geen mes of injectie aan te pas. En het is pijnloos", besluit Hardy. (edp)
Pc optimalizeren voor betere prestaties en verleng zo de levensduur van uw computer.
Weet u wanneer een computer traag is? U raakt geïrriteerd en ergert zich aan de frustrerend lage snelheid en prestaties van uw computer. Veel PC's zijn traag en hier zijn verschillende oorzaken voor. Wij zijn er zeker van dat ook u wel eens ongeduldig heeft zitten staren naar het scherm. Het is tijd om professionele hulp in te schakelen!
SLOW-PCfighter gebruikt de meest geavanceerde technologie om ervoor te zorgen dat uw PC in een handomdraai weer op volle snelheid werkt. De software is in staat om computerstoringen razendsnel te analyseren. Het programma registreert, zoekt uit en verwijderd alle ongebruikte data op uw pc. Daarnaast optimaliseert SLOW-PCfighter het opstarten van Windows.
Hier kunt u lezen hoe het werkt om uw trage PC sneller te maken! en om de gratis scan te maken
Audrey Toguchi bad tot Damiaan: 'Wil u alstublieft bij God een goed woordje voor mij doen?' Vier maanden later waren haar tumoren verkleind.
NVT - 'Toen mijn dokter zei dat ik terminale kanker had en dat hij nog chemotherapie wilde proberen, zei ik dat ik in plaats daarvan naar Molokai zou gaan om tot Damiaan te bidden.' Een jaar later, zonder enige behandeling, bleek Audrey Toguchi helemaal genezen. Een mirakel dat nu aanleiding geeft tot Damiaans heiligverklaring.
De Hawaïaanse Audrey Toguchi (81) is getrouwd, heeft twee volwassen zonen en was haar hele leven lang lerares maatschappijleer aan een middelbare school in Honolulu. In 1996 maakte ze een val. Dat zorgde voor een bloeduitstorting op haar linkerbil. Maanden later, toen de bloeduitstorting bijna verdwenen was, ontdekte ze op dezelfde plaats een gezwel. Dat bleef maar groeien. Uiteindelijk, ruim een jaar na het incident, kwam ze bij Walter Chang terecht, een bekende chirurg in Honolulu. Ze bleek aan liposarcoom te lijden, een kwaadaardig gezwel van de vetweefselcellen.
In januari 1998 verwijderde dokter Chang een gezwel van een vuist groot, waarna Audrey bestraling kreeg. Acht maanden later, in september 1998, werden drie nieuwe gezwellen vastgesteld. Uitzaaiingen in haar longen. 'Het verdict was hard', zegt Audrey Toguchi als ik haar ontmoet in haar woonplaats Pearl City, op een boogscheut van de historische site Pearl Harbor. 'Dokter Chang zei dat de kanker mij goed te pakken had en dat ik wellicht niet lang meer te leven had. Ja, ik was terminaal, zei hij. Maar hij wilde toch nog chemotherapie proberen. Ik keek hem strak aan en ik zei: Laat maar. Ik ga op het graf van pater Damiaan voor mijn genezing bidden. Dokter Chang keek maar raar, toen.'
Audrey Toguchi kénde pater Damiaan. In 1936, ze was toen pas acht, had ze samen met haar klasgenootjes in Honolulu staan toekijken hoe de kist met het opgegraven lichaam van pater Damiaan naar België werd overgebracht. 'Langs de weg stonden duizenden mensen om Damiaan uit te wuiven. Er heerste een ongelooflijke droefenis. Niemand wilde hem laten vertrekken, de man die zoveel goeds had gedaan voor de verschoppelingen van Hawaï, de melaatsen. Maar ze hadden ons gezegd dat hij beter naar België kon gaan. Dat zou zijn zaligverklaring versnellen.'
Toguchi is opgegroeid in een parochie die werd geleid door paters van de Heilige Harten, de orde waartoe Damiaan behoorde. Bijgevolg kwam die Belgische missionaris regelmatig onder de aandacht. Maar naar Kaulaupapa, de landtong van het eiland Molokai waar Damiaans lege graf ligt naast de Sint-Philomenakerk, gingen de Hawaïanen niet. Ook Audrey Toguchi niet. 'Natuurlijk niet', zegt ze. 'Kalaupapa was verboden terrein. Vergeet niet dat tot 1969 leprapatiënten naar daar werden verbannen. Kalaupapa was een plek waarvan iedereen wel het bestaan afwist, maar waar niemand ooit voor zijn plezier naartoe trok. Bovendien had iedereen een heilige schrik om zelf lepra te krijgen.'
In september 1997 ging Audrey voor de allereerste keer bidden op Damiaans graf. 'Ik was al eens ernstig ziek geweest - ze hebben toen een nier bij me weggenomen - en ook toen had ik mijn lot in de handen van God gelegd. In 1997 was ik zeer ziek en wist ik nog niet dat ik kanker had. Ik heb toen mijn twee zussen meegenomen. Met opzet, want wat had Jezus gezegd? Waar twee of drie verenigd zijn in mijn Naam, daar ben ik in hun midden. In Sint-Philomena heb ik gebeden: God, alstublieft, breng me bij een dokter die weet wat ik heb en die mij kan genezen.'
Korte tijd later belandde Audrey Toguchi in het kabinet van Walter Chang, die het gezwel in haar linkerbil wegsneed. Tegen dezelfde dokter zei ze later, toen hij de uitzaaiingen had ontdekt, dat ze stopte met de behandeling en nog eens naar Kalaupapa zou reizen, deze keer met haar man Yukio. 'Ik heb geknield bij het graf van Damiaan waarin op dat ogenblik zijn rechterhand alweer begraven lag. Pater Damiaan, wil u alstublieft bij God een goed woordje voor mij doen? Ik heb het zo hard nodig.'
Vier maanden na het verdict dat ze terminaal ziek was, bleek op nieuwe röntgenfoto's dat de tumoren in Audreys longen verkleind waren. 'Dokter Chang keek mij ongelovig aan. Ben jij bij een andere dokter geweest, vroeg hij. Heb je toch chemo gehad? Kruiden? Hij begreep er niets van, en nog minder toen er in mei 1999 in heel mijn lichaam geen spoor van kanker meer te bespeuren viel. Ik begreep het wel. Dit was Gods werk, en dat van pater Damiaan.'
'Ik heb de paus toen een brief geschreven. Het tweede mirakel dat nodig was voor Damiaans heiligverklaring, was in mijn brief helemaal niet aan de orde. Ik heb daar niet één seconde aan gedacht. Ik wilde de paus alleen maar laten weten dat God, door Damiaan, mijn gebed had verhoord. Hij had mijn leven gered!'
Waarom aanhoort God de smeekbede van Audrey Toguchi en niet die van duizenden anderen die wellicht even dringend als zij hulp nodig hebben? 'God helpt iedereen', zegt Audrey. 'We willen het alleen niet altijd zien. We zijn ook veel te egoïstisch. We vragen aan God dat hij ons geneest en als hij dat niet doet, zeggen we dat hij ons niet heeft geholpen. Maar misschien heeft hij ons wel op een andere manier geholpen, hé? Ach, we zijn ziende blind. We moeten leren ons leven met het volste vertrouwen in de handen van God te leggen. Dan zul je zien: alles komt goed.'
Het antwoord van het Vaticaan was niet mis. 'Ik geloof niet in mirakels', zei de Spaanse pater Emilio Vega Garcia. De man was postulator geweest voor Damiaans zaligverklaring (de geestelijke die de bewijsvoering moet leveren, nvdr) en werd nu door het Vaticaan op de procedure voor zijn eventuele heiligverklaring gezet.
Pater Emilio organiseerde in Honolulu twee tribunalen waarbij alle betrokkenen in de zaak-Toguchi werden ondervraagd. 'Enkele paters, mijn biechtvader, mijn echtgenoot, mijn zussen, mijn artsen... Allen moesten opdraven. We waren best zenuwachtig. Het had niets van een rechtszitting, eerder iets van een mondeling examen. Wat waren de goede antwoorden? Ik wist het niet, maar dat vond ik ook niet van belang. In eer en geweten antwoorden, daar kwam het op aan. We moesten ook verschijnen voor de advocaat van de duivel, de man die argumenten tegen Damiaan moest verzamelen. Dat was een priester uit New York.'
In maart 2007 verklaarde de medische commissie van het Vaticaan dat Audrey Toguchi's genezing van uitgezaaid liposarcoom wetenschappelijk niet uit te leggen was. Later dat jaar zette ook de theologische commissie het licht op groen voor een heiligverklaring. Op 3 juli 2008 ondertekende paus Benedictus XVI het document waarin werd beslist tot Damiaans heiligverklaring.
'Ik wíst dat het zou gebeuren', zegt Audrey Toguchi. 'Voor mij was de vraag niet of Damiaan heilig zou worden verklaard, maar wanneer.' (nieuwsblad foto' Dirk Musschoot)
Op de markt vindt u meer en meer composteerbare verpakkingen. Het gaat om de zogenaamde bioplastics. Die worden gemaakt van hernieuwbare grondstoffen als vezels (suikerriet, olifantengras), zetmelen (maïs, aardappelen), cellulose (hout, katoen) of bacteriën die zichzelf op natuurlijke wijze omvormen tot bioplastics. In Vlaanderen zijn voor de bioplastics drie labels ontwikkeld.
. Producten die het O K compost Home-label dragen kunt u zelf thuis in een compostvat, -hoop of -bak composteren. Indien u die niet heeft, geeft u ze gewoon met het restafval mee. Als het composteringsproces op de goede manier verloopt, valt de verpakking binnen de vier maanden uiteen in verschillende delen. De omzetting van het product in water, biomassa, CO{-2} en/of methaan duurt bij 20°C zes maanden.
. Verpakkingen met het OK compost-label kunt u niet thuis composteren. Dat wil niet zeggen dat ze niet goed zouden zijn voor het milieu: ze vallen binnen de twaalf weken uiteen in een professionele composteringsinstallatie. Ook deze producten horen in het restafval thuis.
. Het OK biodegradable-label is voorbehouden voor producten die zowel in de bodem als in het water afbreken. Een verpakking met dit label is in de bodem binnen twee jaar voor 90 procent gedegradeerd. Hier geldt dezelfde regel: meegeven met het restafval.
Deze bioplastics mogen, doordat ze te moeilijk te controleren zijn, voorlopig niet met de GFT-inzameling mee. Maar ook in het restafval zijn ze veel milieuvriendelijker dan gewone verpakkingen. (nieuwsblad)
Je huis gezonder en groener maken hoeft niet duur te zijn. Met enkele kleine veranderingen behaal je grote resultaten waar zowel jij als de planeet beter van worden.
Stof onder controle Huisstof verergert allergieën, het bevat ook meer gevaarlijke chemische stoffen als lood en pesticiden dan je denkt. Ook al gebruikte je deze schadelijke stoffen jaren geleden, ze kunnen zich nog steeds opstapelen in het stof. De beste manier om dit tegen te gaan is door tapijten te vervangen door hout, kurk, tegels of linoleum. Je kan ook twee keer per week stofzuigen, ga zeer nauwkeurig langs hoekjes en kantjes en verzet meubels om alles te verwijderen. Ledig ook regelmatig de stofzuigzak zodat het stof niet terug in de lucht terecht komt.
Stoppen met roken Als je rookt, stop dan onmiddellijk met deze ongezonde gewoonte. Sigarettenrook is de grootste veroorzaker van astma bij kinderen. Als je denkt dat het je niet alleen lukt, zoek dan hulp bij je huisarts of steun bij familie en vrienden.
Stop met pesticiden Pesticiden die gebruikt worden om muizen, mieren en ander ongedierte te gebruiken zijn ook ontzettend ongezond voor de mens. Het kan gezondheidsproblemen als astma, leermoeilijkheden en ontwikkelingsstoornissen veroorzaken bij kinderen. Je kan beter ongedierte in je huis voorkomen door enkele eenvoudige maatregelen. Hou je huis proper, laat geen etensresten rondslingeren, sluit je vuilbakken steeds goed af en dicht alle gaten en spleten. Maak je niet te druk over onkruid, als je gewoon wordt aan de imperfectie, ga je je er minder aan storen. Je kunt het ook handmatig verwijderen, dan verbrand je tegelijkertijd nog wat calorieën.
Plastic en blik De veiligheid van bisfenol A, een chemische stof in plastics, is nog steeds onduidelijk. Deze stof wordt gebruikt in sommige water- en papflessen en in verpakkingen van voedsel in blik. Volgens sommige onderzoeken is dit slecht voor je hersenen, prostaat, foetussen, peuters en kinderen. Ook zou het hartziekten en diabetes kunnen veroorzaken. Bij de aankoop van water- en popflessen kijk je best naar de bestanddelen, niet-doorzichtige plasticflessen zijn wel betrouwbaar. Vermijd degenen waar '7' of 'PC' op vermeld staan. Stop geen plastic kommen in de microgolfoven, hitte kan ervoor zorgen dat de plastic vezels afbreken. Warm steeds dingen op in glazen of keramische schotels en eet minder voeding uit blik.
Drink kraantjeswater Omdat leidingwater aan strengere eisen moet voldoen dan flessenwater is dit beter voor je gezondheid. Het is ook een pak goedkoper. Ben je toch niet overtuigd of vind je kraantjeswater niet lekker, koop dan een waterfilter. Het aanbod hiervan is groot, je hebt kannen of opzetstukken voor je kraan.
Potten en pannen Als je potten en pannen hebt met een antiaanbaklaag, gebruik deze dan verstandig. Bepaalde chemische stoffen die hiervoor gebruikt worden, kunnen zich opstapelen in het lichaam. Uit onderzoek blijkt dat deze voor mensen kankerverwekkend kunnen zijn, maar dat bewijs is nog niet sluitend. Fabrikanten hebben alvast beloofd te stoppen met het gebruik van deze stoffen tegen 2015. Je gebruikt beter vlekkeloos staal, behandeld aluminium of koperen pannen. Ook silicone bakvormen zijn veilig. Als je het geld niet hebt om alles meteen te vervangen, zorg dan dat je de pannen niet te heet voorverwarmt en dat je op de laagst mogelijke temperatuur bakt.
Was je handen Een goede handhygiëne voorkomt niet alleen de griep, het zorgt er ook voor dat jonge kinderen geen giftige stoffen inslikken.
Gebruik natuurlijke poetsmiddelen Poets je woning zo vaak mogelijk met producten op basis van natuurlijke ingrediënten. Chemische poetsmiddelen hebben een groot effect op kinderen met astma. Daarnaast zijn ze ook slecht voor het milieu. Er zijn eveneens heel wat huis-, tuin- en keukenmiddeltjes waarmee je kan poetsen: gebruik azijn in plaats van bleekmiddel of poets je tegels met zuiveringszout.
Biologisch eten Wanneer je biovoeding koopt, eet je minder pesticiden op en werk je mee aan het milieu. Omdat deze producten vaak wel wat duurder zijn, geven we enkele tips om de kosten te drukken. Koop seizoensproducten, die zijn vaak goedkoper bij de lokale groenteboer of op de markt. Bessen nemen meer pesticiden op dan andere fruitsoorten, daar doe je goed aan om wel biologisch te kopen. Maar omdat bananen beschermd worden door de schil, is dat bij deze fruitsoort niet nodig. (ep)