Zoeken in blog

"Allerlei linken"

Google maps

Google nieuws

Google vertalen

Den Bosrand


Routeplanner

fietsen in Oost-Vlaanderen

Vertalen met AltaVista

Vertalen met Google

Bureaublad achtergrond
Archiefkast

Recepten zoekmachine
 
Zandstorm creatief atelier


Verstuur één kaartje

Infolijn
schoolvakantie's

Millenniumschool

Take my hand

Lucky-Birds

ABC gezondheid

Tuinadvies

Kruiden

"Gastronomisch plezier"

 
Degustation

 Dôme

Het gebaar

 Eric Fernez

Kruidenmolen

 In de Wulf

"Kranten"

Nieuwsblad

Het laatste nieuws

Gazet van Antwerpen

De zondag

De standaard
"Vrouwenblad"

Libelle

Flair

Nina

Plusmagazine

Story

Lili
Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003
    Betoverend veelzijdig

    11-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Circusdirecteur gezond en wel na landing op zijde
    Teruggekeerde bemanning Sojoez gezond en wel na landing op zijde

    De drie teruggekeerde ruimtevaarders stellen het goed, zo heeft een woordvoerder van de vluchtleiding (Tsoup) zondag gezegd. Circusdirecteur Laliberté zette zelfs weer een rode clownsneus op, zo bleek op NASA TV.

    De Sojoez is zeer kort nabij het geplande punt in de buurt van de stad Arkalyk op zijn zijde neergekomen, na een terugkeer volgens het boekje. Dat de capsule niet rechtop stond, is niet ongewoon.

    Padalka en Barratt zijn 198 dagen 16 uur en ongeveer 43 minuten in de ruimte geweest. De Rus was aan zijn derde missie toe en heeft 586 dagen van zijn leven in de ruimte doorgebracht, waardoor hij zesde staat op de wereldranglijst. Barratt zal na herstel van deze trip snel weer trainen, want hij maakt deel uit van de laatste shuttlemissie in september 2010.

    Dit weekeinde heeft Laliberté met een naar 14 steden doorgestuurde show vanuit de ruimte aandacht gevraagd voor water als basisgrondstof, een centraal thema ook tijdens de missie van De Winne.

    Na een eerste medische controle ter plaatse vliegen de drie nog vandaag terug naar Sterrenstad nabij Moskou.

    (de standaard)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Heiligverklaring in basiliek uit schrik voor regen
    Vele duizenden bedevaarders staan teleurgesteld op het Sint-Pietersplein: omdat er gevreesd wordt voor regen vindt de heiligverklaring van onder meer pater Damiaan in de basiliek plaats in plaats van buiten. Momenteel schijnt nochtans de zon.


    Volg de heiligverklaring hier LIVE

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Damiaanactie helpt in Congo
    De strijd van pater Damiaan blijft een voorbeeld voor mensen over de hele wereld.

    Voor de Belgische hulporganistie Damiaanactie is dat een godsgeschenk. Videobeelden

    Sinds 1964 halen ze elk jaar miljoenen euro's op om lepralijders in Azië en Afrika te helpen.

    >> Reageer (0)
    10-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Brief van Obama over Damiaan

     
    De Amerikaanse president Barack Obama heeft een brief geschreven over pater Damiaan.

    Live videobeelden uit Rome

    Damiaan was altijd al een voorbeeld voor Obama, die zelf opgegroeid is in Hawaï.

    Obama hoopt dat Damiaan zich als patroonheilige ook kan inzetten voor aidspatiënten.
    (standaard)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Test uw kennis

    Wat haalde er de voorbije dagen de krantenkoppen?

    beantwoord tien vragen over de grote en minder grote nieuwsfeiten van de afgelopen week.

    Veel succes, Quiz mee


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Uit met Fien Sabbe
    In een vorig leven leende ze haar stem aan de openbare omroep, maar de laatste tijd doet ze het vooral voor een live publiek. Maandelijks is zij gastvrouw van het literaire programma 'Uitgelezen' in de Gentse Vooruit. Ze is een vaste waarde op het Internationaal Filmfestival van Vlaanderen-Gent en op de Gouden Uil. Op zaterdag publiceert ze in de krant De Morgen. Daarnaast heeft ze iets met architectuur, Sam Dillemans en Jan Hoet.
    Kortom, zoals haar zie je er in je leven geen tien...

    Open je ogen en oren voor SABBE FIEN!

    Jouw vader was architect. Hoe heeft jou dat als kind beïnvloed? En hoe kijk je nu naar architectuur?
    Veel kinderen lijken niet te beseffen dat je een architect nodig hebt om een huis te bouwen, terwijl wij heel goed wisten dat een architect een beroep als een ander was.
    Ik dacht ook altijd dat architecten heel belangrijk waren. Meisjes en hun papa, zeker (lacht)? Ik was trots op mijn vader en op de huizen die hij ontwierp. Als kind al besefte ik dat het enorm tof moest zijn om een plek te kunnen creëren waar mensen zich goed voelen.

    Mijn vader kon ook nog heel goed tekenen. Nu het meeste werk met de computer gebeurt, is de gave van het tekenen vast minder van tel. In tegenstelling tot de rest van de familie heb ik het grafische talent niet geërfd. Gelukkig heb ik aan mijn vaders genen wel het oog voor schoonheid overgehouden. Ik weet wat een mooie lijn is en hoe mooi eenvoud kan zijn. Ik woon in het laatste huis dat mijn vader heeft gebouwd net voor hij op pensioen ging. Als ik in mijn woonruimte zit, kan ik soms echt genieten van een ronde muur of een perfect vierkante raam.

    Geef je dat gevoel voor schoonheid ook mee aan je kinderen?
    Ik probeer hen een gevoel voor esthetiek mee te geven, maar je kan daar ook niet te ver in gaan. Ze moeten dat zelf ontdekken. Waar ik wel ingrijp, is hun kleerkast. Ik vind het belangrijk dat ze weten welke trui ze met welke broek kunnen combineren.

    Werd je als kind ook op andere gebieden gestimuleerd?
    Op zondag gingen wij -heel klassiek- naar tentoonstellingen kijken. Ik vond daar niets aan! Tegenwoordig heeft elk zichzelf respecterend museum een educatieve afdeling. Nu is een tentoonstellingsbezoek ook voor kinderen aantrekkelijk, maar vroeger was dat oersaai. Ik ging zelfs nog liever een kerk bezoeken, en in mijn geval wil dat wel iets zeggen (lacht).

    Je bent ook een belezen iemand...
    Ja, dat had ik als kind al. Toch heb ik die leesmicrobe niet meteen van thuis uit gekregen. Non-fictie in de vorm van kranten en tijdschriften was er genoeg, maar echte literatuur heb ik -op de boeken van Jef Geeraerts na- nooit aangetroffen bij ons thuis. Dat ik toch veel romans las, had alles te maken met onze buurman. Elke zondagochtend ging die met zijn drie kinderen naar de bib. En ik mocht mee.

    Herinner je je nog een specifiek boek uit die periode?

    Ik las gewoon de typische meisjesreeksen. Ik kreeg de goede boeken ook niet meteen aangereikt. Astrid Lindgren was er in mijn dagen ook al, maar van Roald Dahl bijvoorbeeld had ik nog nooit gehoord. En ook van Bart Moeyaert was nog geen sprake. Gelukkig zijn mijn kinderen ook hele gretige lezers. Het is fijn om samen met hen nieuwe boeken en auteurs te ontdekken.

    Ik was ook heel hard met toneel bezig. Mijn vader zat in het amateurtheater, maar voor zijn dochter had hij een ander parcours uitgestippeld. Elke generatie heeft zijn jonge gasten die naar de toneelschool willen als ze achttien zijn, maar dat niet mogen van hun ouders. "Studeer eerst maar voor een echt vak", zoiets... Bij mij was het nog straffer. Als kind mocht ik al niet op toneelles. Waarschijnlijk vreesde mijn vader dat ik in een al te losbandig milieu zou terechtkomen (lacht). Wel zat ik op voordrachtles, waar ik braaf teksten en gedichten leerde opzeggen. Ik had gelukkig een fantastische leraar, die mijn theaterhonger wat compenseerde en mijn liefde voor het geschreven en het gesproken woord heeft aangewakkerd.

    Je leeft voor de literatuur. In welke andere culturele discipline zou je willen uitblinken?
    Ik wilde altijd heel graag goed kunnen zingen. Ondertussen is die verre droom een beetje vervlogen, maar er is zeker een tijd geweest dat ik daar heel sterk in geloofde. Aan de universiteit zat ik in een gelegenheidsrockbandje en ik zag voor mezelf een hele grote toekomst. Daarna, toen ik voor de radio en televisie werkte , heb ik nog zangles gevolgd bij David Davidse, maar mijn zangkunst bleek geen grote belofte in te houden.

    Welke discipline bekoort jou helemaal niet?
    Los van mijn liefde voor klassieke muziek, loop ik helemaal niet warm voor opera. De reden daarvoor ligt in het vrijwel onbestaande acteertalent van de doorsnee operazanger. Acteren is een vak apart.
    Een enkeling als Dimitri Verhulst of Erwin Mortier niet te na gesproken, heb ik hetzelfde gevoel vaak bij schrijvers die voorlezen uit eigen werk. Hoe graag ik hen ook lees of hoe zeer ik hen als auteur ook waardeer, mijn tenen krullen! Voor mij verknalt dat voorlezen echt soms wel het feestje. Gelukkig zijn er acteurs die daar wel geweldig goed in zijn.

    Welke drie mensen vraag je mee voor een gezellige avond tafelen?
    Met Sam Dillemans praat ik graag. Naast hem zou ik een beetje een zotte doos zetten zoals Gerda Dendooven. Niet alleen is ze grafisch heel sterk, ze heeft ook nog eens een prachtige, wervelende pen en – net als Sam – een donkere kant aan haar ziel. Als laatste had ik graag Peter Van den Eede van Cie de Koe erbij gehad, gewoon omdat het lang geleden is dat ik hem gezien heb, en hem toch wel een fantastisch acteur vind. Toch ben ik liever gastvrouw bij mij thuis dan dat ik mijn gasten op restaurant ontvang. Op die manier kan ik voor de perfecte omstandigheden zorgen en daarna onopgemerkt in de kantlijn verdwijnen. Ik ben niet zo'n prater.

    Welk cultureel-historisch moment had je live willen meemaken?
    Het is nog niet zo geweldig lang geleden, maar ik heb al mijn leven lang spijt dat ik de première van Ten Oorlog van Tom Lanoye heb gemist. Het stuk ging -als ik me niet vergis- in première in november 1997 en ik was toen net moeder geworden. Daar is toen theatergeschiedenis geschreven.

    Wat neem je mee naar de eeuwigheid?
    Mijn boekenkast. Ik heb sinds vorige maand een nieuwe en ik kan daar echt van genieten. Ik las onlangs dat het lezen van een fictie een vorm van escapisme is. Het is natuurlijk een cliché, maar de eeuwigheid vraagt er wel om af en toe te verdwijnen.

    Welke Vlaamse kunstenaar verdient een standbeeld?
    Jan Hoet. Niet als kunstenaar, maar als bezieler van de kunstenaar. Als eerbetoon aan de manier waarop hij hedendaagse kunst op de kaart heeft gezet. Onlangs won hij nog de Verdienstkreuz 1 Klasse der Bundesrepublik Deutschland, een van de belangrijkste onderscheidingen die een inwoner van Duitsland voor zijn verdiensten voor het land kan krijgen. En wat horen wij in Vlaanderen nog meer van hem dan paniekerige berichten over zijn medische toestand?

    Wie zou je voor één dag uit de dood willen terughalen?
    Deze zomer hebben we met Uitgelezen aan Zee de Milleniumtrilogie van Stieg Larsson besproken. Die man is dood gevallen voor zijn eerste boek verscheen. Deze reeks is een enorm succes geworden. Zijn plan was om met het eventuele geld dat zijn boeken zouden opbrengen, een boerderijtje te kopen op het platteland. Uiteindelijk zijn er mensen op zijn erfenis gesprongen die hij al twintig jaar niet meer gesproken had. Triestig, toch?

    Zondag 11 oktober is het Dag van de Architectuur. Wat pik je mee?
    Ik blijf die dag in Gent omdat het programma er heel sterk is. Ik zou graag eens in de toren van de Kantienberg willen gaan. Ook de productiestudio's van Les Ballets C de la B van Alain Platel worden opengesteld. En ook het Gerechtsgebouw wil ik eens van binnenuit bekijken.
    (uit in Vlaanderen)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nobelprijs 2009: Herta Muller

     Herta Müller krijgt de Nobelprijs Literatuur voor een oeuvre dat de dictatuur toont in al zijn details.

    Voor een leven dat uit te houden is (Marc Reynebeau)

    Op de foto: Herta Müller omringd door persfotografen in Berlijn, net na de bekendmaking van de Nobelprijs.afp (© Michael Gottschalk)

    Toen het IJzeren Gordijn nog overeind stond, kon het Roemenië van Nicolae Ceaucescu in het Westen vaak nog op enig begrip rekenen. Het land liep immers niet zonder meer aan het handje van Moskou. Nochtans was het 'aparte' communisme van Ceaucescu, het genie van de Karpaten, een even gruwelijke als groteske dictatuur. Je moest er geweest zijn om een idee te kunnen krijgen van dat onmenselijke schrikbewind - of erover lezen, in het werk van Herta Müller, die het leven in dat Roemenië als geen ander heeft geportretteerd.

    Op twee manieren was de nu 56-jarige Herta Müller een buitenstaander. Niet alleen maakte zij deel uit van de immer belaagde oppositie tegen de dictatuur - veel was er niet nodig om dissident te zijn en nog minder om de kwalijke aandacht te krijgen van de Securitate, Ceaucescu's beruchte en alom aanwezige geheime dienst.

    Bovendien stamde Müller uit de minderheid van etnische Duitsers, nakomelingen van de Zwabische boeren die zich in de achttiende eeuw hadden gevestigd in de Banat, een multi-etnische regio in het westen van het huidige Roemenië, met Timisoara als hoofdstad. Het wat ouderwets en boers klinkende Duits waarin Müller opgroeide - ze leerde pas op haar vijftiende Roemeens - geeft een bijzondere, poëtische kleur aan haar werk.

    Op het einde van de Tweede Wereldoorlog kregen de Duitstalige Roemenen het etiket van binnenlandse vijanden mee. Müllers vader was tijdens de oorlog bij de SS (hij bleef de idealen ervan altijd trouw) en haar moeder werd na de oorlog, net als alle andere Duitstalige Roemenen van 17 tot 45 jaar, gedeporteerd naar een werkkamp in de Sovjet-Unie, wat het onderwerp vormt van Müllers pas verschenen roman Atemschaukel, 'een adembenemend meesterwerk' volgens het Duitse weekblad Die Zeit.

    Idyllisch was het bestaan voor de etnische Duitsers in Roemenië allerminst. Bovendien heerste in hun dorpjes, zoals het Nitzkydorf waarin Herta Müller werd geboren, een benepen conservatisme. Müller beschreef de beklemming ervan in haar eerste boeken. Van haar debuut, de verhalenbundel Niederungen(1982), kon in Boekarest slechts een zwaar gecensureerde versie verschijnen.

    Details

    In haar werk - vooral proza, maar ook essays en poëzie - toont Herta Müller hoe diep de dictatuur ingrijpt in het dagelijkse leven van iedereen.

    In Ceaucescu's Roemenië was dat zeer letterlijk te begrijpen. Dat Müller maar zelden letterlijk naar de Roemeense situatie verwijst, al is haar werk ook uitgesproken biografisch te duiden, illustreert hoezeer ze erin slaagde om haar boeken een brede betekenis mee te geven. Daardoor zijn ze veel meer dan alleen een getuigenis over of een aanklacht van een bijzondere situatie of een bijzondere tijd.

    Ze is daarin geslaagd doordat ze niet schrijft over het algemene, maar over de details: de anekdoten, de kleine gebaren, de terloopse opmerkingen, de precieze observaties die aantonen hoe weinig respect of intimiteit er nog overblijft zodra de brute staatsmacht de alleenheerschappij heeft opgeëist. Die details maken angstwekkend concreet hoezeer de politieke terreur de menselijke waardigheid aantast. Want de dictatuur ontneemt elk individu niet alleen alle vrijheid en zeggingsmacht, maar ontzegt iedereen daarmee ook alle verantwoordelijkheid over het eigen bestaan.

    Müller heeft te veel verraad meegemaakt - bijvoorbeeld vrienden die haar in opdracht van de Securitate bleken te bespioneren - om te kunnen geloven dat een dictatuur alleen maar slachtoffers maakt. De afstomping van waarden en gevoelens leidt er niet alleen toe dat mensen worden gedoemd tot een leeg en apathisch bestaan, waarin geen ruimte meer bestaat voor dromen of hoop. Maar ze corrumpeert hen ook, zodat ze uiteindelijk mee de dictatuur overeind houden, onder meer door de geheime dienst een hand toe te steken als informant.

    Zo kan een grenswachter in Müllers roman Heute wär ich mir lieber nicht begegnet (1997, vertaald als Vandaag was ik mezelf liever niet tegengekomen), zich bij het doodschieten van een vluchtelinge de bedenking maken: 'Haar dode vlees was een geschenk uit de hemel, het vooruitzicht op tien dagen vakantie.'

    Ballingschap

    Wie deze onverbiddelijke logica uit naam van de menselijke waardigheid niet kan aanvaarden, is veroordeeld tot een bestaan dat louter uit angst en wantrouwen bestaat. Als Herta Müller dan inderdaad 'adembenemend' proza schrijft, ligt dat aan de manier waarop ze die paranoia literair vorm geeft, in een taal die bijna moet fluisteren en zich van codes bedienen, en waarin de realiteit altijd kan overvloeien in de angstvisioenen die door die realiteit worden voortgebracht en daar nauwelijks nog van te onderscheiden zijn.

    Herta Müller studeerde Duits en Roemeense literatuur en ging daarna in Timisoara als vertaalster aan de slag, maar verloor haar baan toen ze weigerde informant te worden voor de Securitate.

    Ze legde zich dan maar toe op de literatuur, maar eerst werd haar werk gecensureerd, daarna kreeg ze een schrijfverbod opgelegd en werd ze voortdurend door de Securitate belaagd. Zo opent Heute wär ich mir lieber nicht begegnet: 'Ik ben ontboden. Ik word steeds vaker ontboden' Bij de geheime dienst wil dat zeggen, alleen voor een zoveelste sessie gevuld met zinloze vernederingen.

    In 1987 verliet Herta Müller, samen met haar man en collega Richard Wagner, moegetergd Roemenië om zich in Duitsland te vestigen. Ze noemde dat leven 'op één been'. Want werd Roemenië voor haar voortaan wel dat verder onbenoemde 'andere land', ze hield er wel een intens gevoel van ballingschap en ontheemding aan over, omdat ze gedoemd was om alle herinneringen te blijven meedragen.

    In de literatuur bezweert Herta Müller dat verleden. Het verwerken daarvan, zo schrijft ze in de essaybundel Hunger und Seide (1995), behoort tot 'de ontelbare naakte pogingen om een leven te vinden dat uit te houden is.' De standaard.


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De leukste tv-fragmenten van Felice

    28/12/2000. Met Koen Wauters op de voorstart van de rally Parijs-Dakar in Nijvel.



    Felice kon als geen ander een publiek entertainen. Op zondagavond werden zijn '1000 seconden' met Herwig Van Hove legendarisch. Jarenlang was hij ook het gezicht van het Swingpaleis. Zo was hij ook een vaste waarde op Eén op oudejaarsavond.

    De laatste jaren ging Felice op zijn elan verder op VijfTV. En koken is altijd in zijn bloed blijven zitten. Hieronder een selectie van enkele leuke tv-fragmenten van de overleden Felice. Zelfs aan 'In De Gloria' kon hij niet ontsnappen. (gb)
    Bekijk hier de videofragmenten.

    >> Reageer (0)
    09-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Felice overleden aan hartinfarct
    De Vlaamse televisiefiguur Felice (Dré Steegmans) is overleden aan een hartinfarct; Hij was pas 55 jaar geworden aldus zijn manager.



    De Vlaamse televisiefiguur Felice (Dré Steemans) is overleden aan een hartinfarct. Hij was pas 55 jaar geworden. André Steemans werd op 1 oktober 1954 in Maasmechelen geboren. De tv-presentator is vooral bekend onder zijn pseudoniem Felice Damiano of kortweg Felice. Zijn ster schitterde het felst als springkonijn van dienst in het superpopulaire "Springpaleis" en als grapjassende sidekick van Herwig Van Hove in "1.000 seconden".

    "Slapen doe ik wel als ik doodben"

    Felice overleed in zijn slaap. Volgens zijn manager Johan Berckmans, die dit jaar ook al Yasmine verloor, gebeurt de uitvaart van Steemans op diens eigen verzoek in intieme kring.

    "Aan vier uurtjes slaap per nacht heb ik genoeg. Slapen, dat doe ik wel als ik dood ben", vertelde Felice nog in januari van dit jaar tijdens een interview.

    Koken, zingen en dansen
    Felice debuteerde op 1 september 1985 in het radioprogramma "Het Genootschap" van Luk Saffloer op BRT 2, het latere Radio 2. In 1992 begon hij met Herwig Van Hove voor de VRT het kookprogramma "1000 seconden", dat meer dan 10 jaar op het scherm zou komen. Het meest bekend is Felice van "Het Swingpaleis", een programma dat hij van 1996 tot 2006 presenteerde op de VRT.

    Steemans stond vanaf het begin ook mee aan de wieg van Radio Donna, waar hij meer dan tien jaar lang elke werkdag Happy Cooker was in het programma "Vrouwentongen" met Leen Demaré.

    Op 15 maart 2006 kondigde de VRT aan dat Felice overstapte naar SBS, die de zenders VT4 en VijfTV beheren.Voor VijfTV presenteerde hij elke weekdag het populaire spelprogramma "Te Nemen Of Te Laten", terwijl hij voor VT4 de presentatie van "Supertalent In Vlaanderen" voor z'n rekening nam.

    Wegbespaard
    Afgelopen voorjaar eindigde ook dat verhaal voor Felice. Toen sneuvelde zijn exclusiviteitscontract bij SBS, het bedrijf achter de twee tv-zenders. "Omdat er voorlopig geen nieuwe plannen zijn met Felice, hebben we in samenspraak beslist dat zijn exclusiviteitscontract niet wordt verlengd", klonk het bij VijfTV. (mvl/adv)  teken online de rouwregister

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hete bliksem met spek en gebakken ui
    Hete bliksem is een oerhollands gerecht. Het is een combinatie van appels en aardappelen, waarbij de helft van de aardappelen zoet en de andere helft zuur is. Kinderen zijn er dol op. 

    Voor dit recept hebben we er spek en gebakken ui aan toegevoegd.

    Aantal personen 4. Bereidingstijd 30

    Ingredienten
    300 gram zoete stevige appels
    300 gram zure stevige appels
    600 gram aardappelen
    1dl water
    1/2 bouillonblokje
    klontje boter
    peper
    1 uitje, in reepjes gesneden
    4 plakjes ontbijtspek

    1/ Schil de aardappelen en appels. Snijd de klokhuizen uit de appels en snijd ze vervolgens in grove stukken.


    2/ Kruimel een bouillonblokje in een zware pan en doe er een bodempje water in. Schep vervolgens de aardappelen en appels in de pan en breng het geheel aan de kook.


    3/ Kook het gedurende 10-15 minuten.


    4/ Giet af en stamp grof. Voeg het klontje boter toe en breng de hete bliksem op smaak met peper en zout.


    5/ Wanneer dit klaar is, bak je de spek uit en eventueel fruit je een ui. Schep de hete bliksem op het bord en schep daarop het spek en de gebakken ui. (gezondheidsnet nl)


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het geheim van de Kempen
    Ooit al gehoord van de Stam van Milandrea?

    Vormen de Antwerpse Kempen echt de bakermat van een verdwenen beschaving?

    Staan historici op het punt om een doorbraak te forceren?

    Recent onderzoek brengt hen steeds dichter bij de bewijzen dat er in de streek tussen Turnhout en Lier ooit een volk van kleine mensen heeft geleefd. Een kaboutervolk? Gnomen of lilliputters?

    Walter van den Broeck, schrijver en Bekende Kempenaar, vertelt je er meer over in de volgende videoboodschap. 

    Benieuwd, klik dan op deze link ... Videoboodschap.

    >> Reageer (0)
    08-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ex--bokser Jean-Pierre Coopman choqueert na veroordeling wegens partnergeweld
    Ja, ik heb mijn vrouw geslagen. Maar ze verdiende het.

    Ex-bokskampioen Jean-Pierre Coopman (67) is gisteren veroordeeld tot zes maanden cel wegens het herhaaldelijk afranselen van zijn vrouw Yasmin Heye. ‘Ik ben beschaamd', zei Coopman gisteren. ‘Niet omdat ik mijn vrouw heb geslagen, wél omdat ze achter mijn rug het gerecht heeft ingeschakeld.'

    Jean-Pierre Coopman en zijn vrouw Yasmin Heye. (foto)
    ‘Awel merci, ik dacht dat ik mijn eigen vrouw beter kende', klaagde Coopman gisteren steen en been. Volgens de naar Beveren-Waas uitgeweken West-Vlaming wist hij niets af van het proces dat tegen hem liep. ‘Ik weet ook niet hoe dat kan. Ik denk dat die rosse mijn brieven van het gerecht heeft achtergehouden. Miljaarde.'

    De strafrechter in Dendermonde veroordeelde Jean-Pierre Coopman gisteren bij verstek tot zes maanden effectief wegens partnergeweld. Tussen 1 mei 2007 en 20 mei 2008 sloeg hij zijn vrouw Yasmin Heye (52) bij ruzies thuis meerdere keren zo hard dat ze enkele keren arbeidsongeschikt was. Volgens het gerecht was Coopman telkens dronken. Jean-Pierre Coopman geeft de feiten omfloerst toe, maar minimaliseert. ‘Het is goed mogelijk dat ik haar enkele taarten heb gegeven. Maar het is dat ze het verdiende. En arbeidsongeschikt, kom kom. Had ik écht hard geslagen, dan had ik haar kop er toch afgeslagen zeker?'

    Coopman noemt de echtelijke ruzies bij hen thuis in Beveren ‘niets abnormaals'. ‘Het ging een tijdje slecht tussen Yasmin en mij. Dat klopt. Maar dat was omdat we te veel zopen. Als we te veel alcohol binnen hadden, maakten we ruzie om kleinigheden. Maar zij begon altijd: ze begon te klagen en dan probeerde ze me telkens te krabben. Ik vind dat ik niet moet toelaten dat ze mijn hele gezicht probeert open te krabben.'

    Volgens de ex-bokser ging het – tot gisteren – nochtans beter tussen hem en zijn vrouw, met wie hij in juli 2006 trouwde. ‘Yasmin heeft onlangs haar huis verkocht in Beveren. We wonen hier nu samen op een appartement. Het was een beetje de hemel op aarde. Zij was ook gestopt met drinken, ik nog niet. Maar nu is het gedaan tussen ons! We gaan scheiden. Ik vind dat we niet anders meer kunnen, na wat ze heeft gedaan.'

    Dat hij toch degene was die sloeg? ‘Ja, maar zij is blijkbaar achter mijn rug naar de politie en het gerecht gestapt. Voor zoiets dan nog. Maar het resultaat blijft hetzelfde: zes maanden cel. Maar jongetjes toch, ik ga zeker en vast in beroep. Want het is net alsof ik haar heb vermoord.'

    Op de vraag of hij spijt heeft dat hij zijn vrouw heeft geslagen, antwoordt hij naast de vraag. ‘Ik steek vandaag duizend meter onder de grond. Uit schaamte. Niet omdat ik haar sloeg, wel omdat ze me dit heeft gelapt. Ik dacht écht dat ik haar beter kende.' Zijn vrouw was gisterenavond nog niet thuis van haar werk als doktersassistente. ‘Ik wacht haar nu op. Ze mag het sebiet uitleggen. Toeme toch.'

    Het is niet de eerste keer dat Coopman in aanraking komt met het gerecht. Vorig jaar trok de politierechter in Sint-Niklaas Coopmans rijbewijs voor een half jaar in nadat hij ‘na een etentje met vrienden' met 1,93 promille alcohol in zijn bloed inreed op een wagen die stilstond voor het rode licht.

    Intussen schuimt Karel Deruwe nog tot 29 mei volgend jaar de culturele centra af met zijn monoloog Coopman Campioen, waarin de acteur in de huid kruipt van Jean-Pierre Coopman, zijn buren, vrienden en werkmakkers. ‘Karel zal er nu nog een hoofdstukje moeten tussensmijten', zei Coopman gisteravond cynisch. (nieuwsblad Bjorn M)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Meezingfeest in Vlaanderen
    Op zaterdag 21 november 2009 zet de Ethias Arena in Hasselt zijn deuren wagenwijd open voor de eerste editie van ‘Het Zingpaleis’, het grootste indoor meezingfeest van Vlaanderen. Twee uur lang kan u meezingen op de grootste hits uit de jaren zeventig, tachtig en negentig. Naast De Romeo’s en Peter Koelewijn komt ook de George Baker Selection, Sister Sledge en Jimmy Somerville naar de eerste editie van ‘Het Zingpaleis’. Kers op de taart wordt zonder twijfel één van de verrassingsacts: de grote terugkeer van een muzikale groep, die in het verleden garant stond voor een resem hits. Tickets voor ‘Het Zingpaleis’ kunnen gekocht worden via www.sherpa.be of op 070/34.50.50.

    Laten we maar eerlijk zijn en zeggen dat we allemaal al wel eens pogingen ondernemen, in onbewaakte momenten, om een liedje ! te zingen. Of het nu in bed is, onder de douche of in de auto, dat maakt niet uit; we kunnen en doen het allemaal wel eens, zingen. Op zaterdag 21 november 2009 zal er in de Ethias Arena luidkeels worden meegezongen tijdens de eerste editie van ‘Het Zingpaleis’. De organisatoren omschrijven het gebeuren als het grootste in door meezingfeest van Vlaanderen en ze kunnen wel eens gelijk hebben. Het concept van ‘Het Zingpaleis’ houdt in dat het aanwezige publiek tijdens een twee uur durende show de grootste hits uit de sixties, seventies, eighties en nineties zal meezingen en dat onder begeleiding van de ‘Zingpaleis’ live band. Gastheren van de avond zijn Davy Gilles, Gunther Levi en Chris Van Tongelen ofwel De Romeo’s. De voorbije jaren hebben zij Vlaanderen onveilig gemaakt met hun fantastische muziek en uiteraard zullen zij hun kunstjes nog eens opvoeren! tijdens ‘Het Zingpaleis’. “De voorbije jaren hebben wij gezien dat er in Vlaanderen veel gezongen wordt. Tijdens onze optredens zien we dat heel veel mensen meezingen met onze liedjes en dus zijn we er zeker van dat onze feelgood hits ook wel zullen aanslaan tijdens ‘Het Zingpaleis’, een schitterend nieuw initiatief dat wij graag steunen”, zegt Chris Van Tongelen van De Romeo’s.

    Internationale topaffiche
    Naast De Romeo’s maakt ook de Nederlandse zanger Peter Koelewijn zijn opwachting in ‘Het Zingpaleis’ waar hij ‘Kom van dat dak af’ en ‘Angeline, de blonde sexmachine’ met de liveband en vooral met hulp en steun van het publiek zal zingen. Wie naar ‘Het Zingpaleis’ komt, heeft een ticket in handen voor een avond plezier en ontspanning en dus worden ook alle registers open getrokken. De zussen van Sister Sledge komen naar Hasselt om hun grootste discohits te vertolken; ‘We are family’, ‘He’s the greatest dancer’ en ‘Lost in music’ staan op de setlist om mee te zingen. Geen feest zonder The George Baker Selection die al sinds de jaren zeventig succesvol meedraaien in de bruisende muziekwereld. Wedden dat het weinig inspanning zal vragen om hun wereldhit en klassieker ‘Una paloma blanca’ luidkeels mee te zingen? Met de komst van Jimmy Somerville naar de Hasseltse Ethias Arena zal het feest compleet zijn. De Schotse popzanger scoorde in de jaren tachtig met zijn groep Bronski Beat en de opmerkelijke debuutsingle ‘Smalltown boy’. Somerville heeft een opmerkelijk hoge stem, een uniek geluid dat helemaal tot zijn recht kwam in de groep The Communards. ‘Don’t leave me this way’ is dan ook een klassieker die op zijn naam staat en die hij zeker zal brengen op ‘Het Zingpaleis’.

    Reünie-stunt
    Met De Romeo’s, Peter Koelewijn, Sister Sledge, George Baker Selection en Jimmy Somerville heeft ‘Het Zingpaleis’ maximale inspanningen geleverd om de crème de la crème van de meezingartiesten bij elkaar te krijgen. Het is dan ook een sterke, verrassende affiche geworden die garant staat voor een unieke avond sfeer en ambiance.
    Kers op de taart van de eerste editie van ‘Het Zingpaleis’ wordt zonder twijfel het reünie optreden van een Belgische band, die pronkt met een indrukwekkend hitpalmares. “Over een paar weken zullen we met plezier die laatste grote naam bekend maken en het is een absolute reünie stunt” klinkt het bij de organisatoren van het grootste indoor meezingfeest van Vlaanderen.

    Heb je nog geen plannen voor zaterdag 21 november 2009, dan moet je die dag omcirkelen in je agenda met &lsquo! ;Het Zingpaleis’ en samen met je vrienden afzakken naar de Ethias Arena in Hasselt. Tickets kan u bestellen via 070/34 50 50 of www.sherpa.be

    Meer informatie over ‘Het Zingpaleis’ kunt u vinden op de website. (zangtalent)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vaccin tegen cocaïneverslaving in de maak
    Een experimenteel vaccin tegen cocaïneverslaving kan gebruikers helpen om van de drug af te raken. Dat zeggen onderzoekers aan de Amerikaanse Yale School of Medicine.

    Door het vaccin maakt het lichaam antistoffen voor cocaïne aan. Een hoge concentratie van zulke 'anti-cokelichaampjes' doet de werking van de drug teniet voor die voelbaar wordt in de hersenen. Daardoor worden gebruikers niet langer high, en voelen ze niet langer de drang om een lijntje te leggen, beweren de onderzoekers.

    Hoopvol
    Dr. Thomas Kosten, een van de wetenschappers die aan het project meewerkt, is hoopvol omtrent het vaccin. "Het is de eerste keer dat we een dergelijk middel op mensen uittesten", zegt hij. "In principe moet deze aanpak voor alle drugs kunnen werken, behalve voor alcohol. Antilichaampjes zijn zeer grote eiwitten: als de cocaïne zich daaraan vasthecht, kan ze niet in het hart of de hersenen terechtkomen."

    Proefpersonen
    De studie van Kosten en zijn team is gebaseerd op onderzoek bij cocaïnegebruikers die zich in een periode van een halfjaar vrijwillig vijf keer lieten vaccineren. De vrijwilligers werden drie keer per week op druggebruik getest. In 38 procent van de gevallen creëerde het vaccin genoeg antistoffen om een langdurig effect te hebben. Binnen deze groep halveerde meer dan de helft zijn cocaïnegebruik.

    Bij 75 procent van de proefpersonen werden er genoeg antilichaampjes aangemaakt om één of twee doses cocaïne te blokkeren. "Dat kan iemand die probeert af te kicken enorm helpen", denkt Kosten.

    Motivatie
    De Italiaanse verslavingsspecialist Icro Maremmani plaatst  kanttekeningen bij de ontdekking. "Een vaccin heeft zijn nut, maar alleen bij gebruikers die erg gemotiveerd zijn om te stoppen", zegt hij. "Zware gebruikers zullen zo'n behandeling niet aanvaarden. Integendeel: het risico bestaat dat zij hun dosis coke gevoelig verhogen om het effect van de antistoffen teniet te doen."

    Ook Kosten zelf beseft dat het vaccin op zich niet voldoende is. "We kunnen de terugval aanpakken die tot verslavingen leidt, maar niet de oorzaken van het druggebruik", luidt het. "Dit vaccin bezorgt je géén nieuwe vrienden, haalt je niet uit een depressie en bevrijdt je niet uit de gevangenis." (tw)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De beste tips tegen een winterdip

    Licht in de duisternis

    Ben je ook wel eens moe nu de dagen korter worden? Heb je minder zin om aan de dag te beginnen? Lijkt alles te veel? Misschien heb je wel last van een herfst- of winterdip. Kan je er iets aan doen? Volgens dr. Peter Aelbrecht wel!


    Moeheid, lusteloosheid en trek in veel (koolhydraatrijk) eten, zijn veelgehoorde klachten in de herfst. Hoeveel je ook slaapt of uitrust, het lijkt niet te helpen. Hoewel het vervelend is, gaan deze klachten vaak wel vanzelf over. Je hoeft er dus niet voor naar de dokter. Je kunt er wel iets aan doen, zodat deze klachten dragelijker worden. Dr. Aelbrecht geeft enkele tips om je te wapenen tegen de herfst- en winterdip.

    Licht is het sleutelwoord
    Ons lichaam heeft natuurlijk daglicht nodig om cortisol aan te maken, het hormoon dat ons wakker, aandachtig en stressbestendig houdt. In de herfst daalt de hoeveelheid van dit broodnodige daglicht. Een wandelingetje in de buitenlucht tijdens je middagpauze bezorgt je voldoende daglicht om dit verlies te compenseren.

    Kies voor typische winterkost
    In de winter ruilen we salades en fruit in voor wild en stoofpotten. Niet toevallig, want voldoende dierlijke proteïnen maken het ons makkelijker om voldoende cortisol te produceren. Stevige winterkost is dus nodig, ook bij het ontbijt!

    De juiste slaaphygiëne
    Verduister je slaapkamer volledig, zo wordt er 's nachts voldoende van het slaaphormoon melatonine aangemaakt. Dit zorgt voor de nodige cortisolproductie gedurende de dag.

    Voor een goede nachtrust eet of drink je beter niets de laatste twee uur voor je naar bed gaat. Anders zet je je spijsverteringsstelsel aan het werk, waarvoor je energie nodig hebt. Slapen dient om te recupereren en niet om voeding te verteren. Ga in de winter steeds slapen om 22.00 à 22.30 uur en zorg voor acht uur slaap.

    Weg met energievreters
    De geraffineerde suikers in koekjes, snoep, frisdranken en gebak zorgen maar heel even voor een energieboost, maar zullen je na een tijdje verder uitputten.

    Ook de cafeïne uit koffie, cola, thee en chocolade geeft slechts een kortstondige energieboost. Het zorgt voor de aanmaak van adrenaline, maar ook voor een energiedip achteraf.

    Regelmaat in je leven
    Wie zijn energieniveau op peil wil houden, moet ervoor zorgen dat zijn stofwisseling in evenwicht blijft. Dit evenwicht raakt onder andere verstoord als je onregelmatig eet en slaapt.

    Beweeg je fit
    Recreatief sporten zonder prestatiedrang maakt in de hersenen een aantal endorfines vrij die heilzaam zijn voor lichaam én geest. Het werkt ontspannend en geeft je een energieboost. Sporten tot aan de rand van de uitputting daarentegen is negatief. Ook mediterend bewegen (tai chi, yoga) geeft je energie.

    Dr. Peter Aelbrecht staat aan het hoofd van de Energiekliniek te Aalst en schrijft boeken die je helpen om met meer energie en moed door het leven te stappen. (gezondheidsnet)


    >> Reageer (0)
    07-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Breien is trendy door crisis
    De laatste jaren werd breien steeds populairder, maar door de crisis krijgt dit plots een serieuze boost. Tal van breiliefhebbende celebs bewijzen dat deze hobby niet langer enkel voor grootmoeders is.

    Grof is trendy
    De verkoop van wol nam sinds vorige herfst met 30 procent toe. Ook steeg de interesse voor breikringen, waarbij leden wol en patronen met elkaar ruilen. De hobbywinkelketen Hobby-Craft zegt dat ze het afgelopen jaar meer dan een miljoen bollen wol verkochten. "Steeds meer mensen beginnen zelf dingen te maken door de recessie. Vooral grof gebreide kledingstukken blijken populair te zijn, dit is namelijk makkelijker te maken voor beginners. De verkoop van dikke wol steeg zelfs met 38 procent."

    Breiende celebs
    Weardowney, een merk van breiwerk, heeft een breigroep in Londen en geeft ook lessen. Oprichtster Gail Downey zegt dat celebs ook hielpen om het oma-imago van breien kwijt te raken. "Het is glamoureuze hobby nu, degenen die het graag doen, passen tegenwoordig niet meer in het plaatje van de oma. Jonge vrouwen halen er voldoening uit en het werkt kalmerend." Kimberly Stewart, dochter van de rockster Rod Stewart, komt er eerlijk voor uit dat ze liever thuis blijft om te breien dan uit te gaan. Andere bekende breiliefhebbers zijn Julia Roberts, Kate Hudson, Cameron Diaz en Geri Halliwell.

    Volgend seizoen dumpen
    Redactrice bij een Brits breimagazine Emma Kennedy zegt dat de revival van breien vijf jaar geleden begon, maar dat dit het laatste jaar explosief toenam. "Steeds meer mensen willen zelf dingen maken, in plaats van kledij te kopen en deze het volgende seizoen weer te dumpen." (ep)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Windowsgebruikers mogen zelf browser kiezen
    Gebruikers van Microsoft Windows zullen binnenkort zelf kunnen kiezen welke browser ze willen installeren op hun computer. Europees Commissaris van Concurrentie Neelie Kroes reageert positief op dat voorstel van Microsoft.

    Keuzescherm
    Microsoft lag onder vuur omdat Internet Explorer standaard meekwam met Windows, wat de concurrentiemogelijkheden van andere browserproducenten kelderde. Microsoft laat de browserkeuze nu over aan de consument. Gebruikers van een computer waarop Internet Explorer van Microsoft is geïnstalleerd, krijgen een keuzemenu te zien waarop ze kunnen aangeven welke browser ze willen installeren. Bovendien kunnen computerfabrikanten bij nieuwe versies van Windows ook kiezen een andere browser dan Explorer als standaard te installeren.

    Andere toegevingen
    Daarnaast heeft Microsoft ook 'verdere toegevingen' gedaan in de kwestie rond het vrijgeven van informatie over de kantoorprogramma's Word en Excel, meldt De Tijd. Dat moet ertoe leiden dat gelijkaardige programma's van andere bedrijven compatibeler kunnen gemaakt worden met de Microsoftversies.

    Concurrentieregels
    Kroes vermoedt dat Microsoft met de nu voorgestelde aanpassingen voldoet aan EU-regels voor vrije concurrentie. Gebruikers, computerfabrikanten en softwarebedrijven krijgen nu een maand de tijd om te reageren op de voorstellen. Indien Kroes na de consultatie akkoord gaat met de aanpassingen, kan het keuzescherm daarna binnen twee maanden beschikbaar zijn voor consumenten.

    Superboetes
    Microsoft vermijdt met deze schikking een nieuwe superboete. Het bedrijf zag een reeks boetes vorig jaar uitkomen op een totaalbedrag van 1,68 miljard euro. Europa strafte Microsoft onder meer omdat het zijn Windows Media Player standaard verpakte in Windows, en zo de producenten van mediasoftware een hak zette. (sam)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De helaasheid der dingen naar Toronto
    De film is erger dan het boek
    De helaasheid der dingen van Felix van Groeningen is de officiële Belgische inzending voor de Oscar van Beste niet-Engelstalige Film (Academy Award for Best Foreign-language Picture). Dat heeft het Belgische Oscarcomité dat vandaag bijeen kwam beslist. De bekendmaking van de nominaties gebeurt op 2 februari 2010. De Oscaruitreiking vindt plaats op 7 maart 2010.

    De helaasheid der dingen scoorde deze week nog op het Internationaal Filmfestival van Toronto en staat nadien ook geprogrammeerd als openingsfilm op het Filmfestival Gent (6 – 17 oktober 2009) en op het filmfestival van New York - The Hamptons (8 t.e.m.12 oktober 2009). Eerder raakte ook bekend dat ‘De helaasheid der dingen’ meedingt naar een Golden Globe, een prestigieuze bekroning uitgereikt door de Hollywood Foreign Press Association.   De film werd ook geselecteerd in de prestigieuze Quinzaine des Réalisateurs op het afgelopen Filmfestival van Cannes. Verder kan de film ook rekenen op selecties voor de festivals van Pusan (Zuid-Korea), Taipei (Taïwan), Göteborg, Warschau, Firenze, Bratislava, Mar del Plata (Argentinië) e.v.a.

    Felix van Groeningen (Steve + Sky, Dagen zonder lief) brengt met De helaasheid der dingen het tragikomische verhaal van de 13-jarige Gunther Strobbe die samen met zijn vader en drie nonkels bij zijn grootmoeder inwoont. Het gezin leeft er in het smerigste kot van Reetveerdegem onder het motto ‘God schiep de dag en wij nietsnutten ons er doorheen’.

    In de hoofdrollen zien we o.a. Koen De Graeve, Johan Heldenbergh, Wouter Hendrickx, Kenneth Vanbaeden, Valentijn Dhaenens en Gilda De Bal. Producent is Dirk Impens voor Menuet, Christophe Dirickx schreef samen met  Felix van Groeningen het scenario.

    De helaasheid der dingen is een coproductie met het Nederlandse IDTV Film en kwam tot stand met de steun van het Vlaams Audiovisueel Fonds, het Nederlands Fonds voor de Film, Media Programme-EACEA en de taxshelterpartners Btech, Kinepolis Group, Vanden Avenne Izegem, Unitron, Belgacom/Connectimo en Standaard Boekhandel.   Distributeur KFD brengt de film vanaf 7 oktober 2009 in de bioscoop.

    Persinfo in verband met De helaasheid der dingen op www.presskit.be.


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Goedele Liekens en vriend Samuel uit elkaar
    Goedele Liekens (46) en haar vriend Samuel, een elf jaar jongere galeriehouder uit Knokke, zijn niet langer een stel. Goedele is er het hart van in en wordt verteerd door verdriet, zo lezen we met gedeelde smart in Story.

    Kom, kom
    Drie jaar geleden scheidde Goedele van Chris Cockmartin, de vader van haar kinderen. "Ik wil niet verder op de breuk ingaan. Het is al moeilijk genoeg zo", zegt ze in Story. Terwijl, en dat zou de geschoolde seksuologe toch moeten weten, het net goed is erover te praten. Dat maakt deel uit van het verwerkingsproces en wij hebben altijd een luisterend oor op reserve, beste Goedele.

    Kutblad
    Goedele en Samuel leerden elkaar zo'n twee en een half jaar geleden kennen. "We zitten in dezelfde levensfase", vertelde ze toen opgetogen. "Gescheiden, kinderen en de carrière op het juiste spoor." Nu ja, wat die carrière betreft zit het ook niet meer zo snor, mevrouw Liekens is niet echt meer omnipresent op de Vlaamse buis. Eén troost: het naar haar genoemde en door haar gerunde kutblad (zegt ze zelf!) blijft het goed doen. (lb)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Opvouwbare slipper voorkomt voetpijn tijdens avondje uit
    Een stevig avondje uit met pijnlijke voeten als gevolg inspireerde twee Australische vrienden om opvouwbare slippers te ontwerpen. Het resultaat is een rubberen 'origamischoen' met zijden bandjes die makkelijk in een kleine handtas past.

    Pijnlijke voeten
    De voormalige 25-jarige advocaat Lipschitz kwam op het idee nadat zijn vriendin een hele avond zeurde over haar pijnlijke voeten veroorzaakt door haar hoge hakken. "Ze zeurde dat ze wilde dat ze een paar slippers bij zich had, maar ze zag het niet zitten om de hele avond te moeten sleuren met een groot paar schoenen in haar handtas."

    Makkelijk opvouwen
    Samen met zijn vriend, een industrieel ingenieur, besloot Lipschitz compacte, comfortabele schoenen te ontwerpen die je makkelijk kunt opvouwen, genaamd de Flipster. "De slipper is een ontzettend belangrijk kledingstuk in Australië, dus het ontwerp moest meteen goed zitten. We hebben er in totaal zes maanden aan gesleuteld omdat we eerst grondig hebben onderzocht wat vrouwen zoeken in schoenen", aldus de ontwerpers. Volgende week komt de Flipster op de markt. (ep)

    >> Reageer (0)


     Eigen hoekje

    't Blogkrantje

    Place2beyvette

    Yvi magazine

    Yvi pagina

    Intro

    Medium 4 you


    "Uit Kuurne"

    Centrumschool

     

    Go santiago


    Mordekoi

    Marc van Roosje




    "Vrije tijd"

    Motel-Saint-Michel

    Le CLos domange
    (Igé)


    Het boerderijleven
    voor kinderen

    Warandehof

    Pieterkenshoeve

    Reutelhoeve

    't Klein Gerigt

    Wilgenhof

    Populierenhoeve

    Schraevenacker

    Klein Burkelhof

    Hof de Abeeleboom

    De Bouwhoeve

    Predikerhof
     
    Jos theys boerderij

    Hageland

    Wambashoeve


    Het Weidehof

    "Franse streken"

    Vakantiestreken in frankrijk

    1/Savoie mont blanc maurienne

    2/Aube en champagne

    3/Ardeche

    4/Aubergne

    5/ De Jura

    Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs