Freek Neirynck zorgt met grote regelmaat voor 'boekensienjalementen' met een eigen kijk
voor wie iets méér wil
27-08-2008
Het Huis van Alijn zoekt kinderen met knutselvingers voor MUSEUMATELIER
In dit wekelijks museumatelier gaan de kinderen tekenen, schilderen en knutselen. De museumcollectie van het Huis van Alijn, het erfgoed van alledag, en het Provinciaal Cultuurcentrum Caermersklooster zijn hiervoor de inspiratiebron.
PRAKTISCH
Voor wie? Kinderen geboren in 2001, 2000, 1999 of 1998
Wanneer? Woensdagnamiddag van 13u30 -15u10 vanaf 3 sep 2008 tot 24 juni 2009
Waar? We verzamelen steeds in het Huis van Alijn, Kraanlei 65, 9000 Gent. De ateliers gaan zowel door in het museum als in het Provinciaal Cultuurcentrum Caermersklooster.
Inschrijven? In de Academie voor Beeldende Kunsten, Offerlaan 3, 9000 Gent, 09/233.58.26 en dit vanaf 25 augustus tot 30 september 2008. Je betaalt 60 voor 1 jaar (36 verminderingstarief). Beperkt aantal plaatsen.
Dit atelier is een samenwerking tussen de Academie voor Beeldende Kunsten Gent en het Huis van Alijn met de steun van de Provincie Oost-Vlaanderen.
Het Huis van Alijn | Kraanlei 65 | 9000 Gent | T 09.269 23 50 MUSEUM VAN DE DINGEN DIE (N)OOIT VOORBIJ GAAN
Don Bosco Gent stelt zich voor aan het grote publiek op de clubdag
Opzondag 31 augustus 2008 organiseerthandbalclub DON BOSCO GENTvoor de eerste keer in de clubgeschiedenis een clubdag. Die zal doorgaan in en rond sporthal Hekers te Zwijnaarde. Een dag waarbij we ons voor aanvang van het seizoen aan het grote publiek willen voorstellen. Alle ploegen van klein tot groot komen in actie en bovendien is er tal van animatie voorzien.
Ziehier het wedstrijdschema:
10 uur: welpen (2x20 min)
11 uur: pupillen (2x20 min)
12 uur: meisjes jeugd-miniemen jongens (2x20 min)
13.15 uur: cadetten (2x20 min)
14.30 uur: recreanten-beloften (2x30 min)
16 uur: GALAWEDSTRIJD Don Bosco Gent-Bacharage (bekerwinnaar Luxemburg)
18 uur: vrouwen Don Bosco Gent-Houthalen
Wat staat er die dag nog op het programma:
- rechtstreekse radio-uitzendingop Club FM (104.9 FM) met interviews van bestuur, trainers, spelers en supporters tussen 11 en 13 uur
- aperitiefbarmet oesters vanaf 11 uur
- barbecue tussen 12 en 14 uur waarvoor iedereen zich vooraf kan inschrijven. Op de dag zelf worden geen inschrijvingen aanvaard. Deelnemen kost 12 euro, kinderen tot 12 jaar betalen 9 euro. Inschrijven kan door het totale bedrag met vermelding van BBQ clubdag over te schrijven op het rekeningnummer 390-0463650-45 tegen uiterlijk 27 augustus 2008.
- fotoshoot voor alle jeugdspelers met de spelers van de fanionploeg tussen 12 en 15 uur.
- fotomontage van de Partille Cup in Zweden
- merchandising met de presentatie van de nieuwe Don Bosco Gent-trui!
- abonnementenverkoop
- mogelijkheid tot het winnen van een trip met een warme luchtballon
- En zoveel meer....echt de moeite om er gewoonweg bij te zijn!
(Deze regelmatige rubriek verzorgd door Freek Neirynck ambieert geen recensiekolom te zijn, maar zoals de titel het zelf zegt : een seinpaal voor potentieelgeïnteresseerde lezers.)
Een geur van bloemen (Een poëtische benadering Sentimenteel dagboek 1967-1969/Diario Sentimentale - van de Gentse jurist-auteur Jan Van Beneden is een aparte uitgave geworden. Hoofdreden daartoe ishet feit dat de publicatie parallel in het Nederlands en in het Italiaans verscheen. De Italiaans tekst werd toegeleverd door Serena Stefani.
Jan Van Beneden stapte het literaire circus binnen in 1982. Met zijn werk Praags Dagboek?, een ooggetuigenverslag over de emancipatiedrang van het Tsjechische volk, volop in de periode van bezetting door de U.S.S.R.Het niet zelden als conservatief doodgeverfde werk getuigde onmiskenbaar van een eerlijk relaas van plaats en periode. Van Beneden was immers tien dagen plaatselijk ooggetuige.
In tegenstelling tot zijn vrijwillig gekozen subjectief - feitenrelaas in zijn vorige drukwerk, getuigt Een geur van bloemen van een meer afstandelijke en vooral meer poëtische benadering.
De auteur kiest zelf voor de kwalificatie dichtbundel en dat is het uiteindelijk geworden. Een onderstaand citaat moet die keuze verantwoorden.
inde wandelgang van ons geluk
wacht ik weer op wederwoord
in de stilte van mijn wachten
weet ik steeds jouw aanwezigheid
Een geur van bloemen/Odore di fiori leest vlot, want het werk is nergens geforceerd en de beeldspraak is zelden gezocht. Van Beneden ontpopt zich tot een nieuw realistisch dichter met duidelijke reminiscenties naar het leven in al zijn (on)verwachte schakeringen. Hij blijft boeien van het begin tot het einde van de lectuur.
Jan Van Beneden maakt deel uit ondermeer als juridisch adviseur van de multidisciplinaire kunstenaarsverening Honest Arts Movement (HAM vzw). Van Benedens jongste publicatie ligt overigens helemaal in de lijn van het mede door co-stichter Louis Paul Boon gelanceerde motto : In al onze (artistieke) activiteiten willen we de binding met de mens beklemtonen.
Er verschijnen in deze dagen en jaren niet zoveel poëziepublicaties meer, maar Een geur van bloemen is een welkome invulling voor die gap. Mede door zijn tijdsgebonden èn tijdsverbonden dimensie vult het een niet te stelpen literaire honger. Het wordt verder uitkijken naar deze bescheiden auteur.
Freek Neirynck (recensent) Meer info over het boek èn bestelling: www.janvanbeneden.be
Na zijn overwinning in de Ronde van Frankrijk - editie 2008 - toonde SASTRE zich van zijn beste kant door ook naast het sportieve oog en oor te hebben voor de kinderkankerpatiënten die momenteel hun dagen doorbrengen in het Gentse UZ. Begeleid door John Schellens en Patrick Termont van de Politiezone Gent genoot deze internationale wielrenner van zijn aanwezigheid in Gent èn van de schenking van 10.000 aan het Kinderkankerfonds. Meer info op www.kinderkankerfonds.be
Sarah Ferri wint concours âjonge wolven 2008â vzw Trefpunt en AVS Oost-Vlaamse televisie
Sarah Ferri werd maandagavond tot winnaar gekroond van de 4de editie van het concours der jonge Wolven van Trefpunt en AVS. Het werd dus net als het eerste jaar nog eens een échte zangeres met singersongallures die met de eerste prijs ging lopen. Ze was er dan ook perfect in geslaagd om het publiek in de Spiegeltent muisstil te krijgen én werd door de jury als de beste stem van het concours beoordeeld. Dit jaar werd net als vorig jaar de wedstrijd verbreed en kregen ook groepen en artiesten een kans die niet onmiddellijk in het singer-songwritersschuifje zaten. Uit een kleine 100 inzendingen werden 18 groepen weerhouden om aan het concours deel te nemen. De kwaliteit van de deelnemende bands en zangers/zangeressen lag dit jaar heel hoog en het was dan ook niet makkelijk om een ranking te maken, laat staan alles met elkaar te vergelijken. Sarah Ferri deed het helemaal alleen met haar stem en een gitaar/ een piano. Bij enkele songs kreeg ze hulp van twee backingzangeressen waaronder haar bijna 12 jarig zusje Sofia Ferri, die al even begenadigd kan zingen én in Gent bekend is door haar meespelen in de film Aanrijding in Moscou Sarah Ferri mag in 2009 de Gentse Feesten op Sint-Jacobs openen en krijgt ook op AVS wat tijd in het muziekprogramma De Muziekfabriek dat vanaf eind september op woensdagavond terug opstart
De podiumprijs is een tweede prijs die uitgereikt werd en een artiest of groep beloont die of al een tijdje bezig is of op een bijzondere manier podiumprésence heeft. Het Gentse hiphop-collectief Rauw & Onbesproken ging dit jaar met de podiumprijs aan de haal. Waar Ferri erin slaagde om de Spiegeltent stil te krijgen, slaagden zij er als enigen in om alles in vuur en vlam te zetten én zelfs een feestje te bouwen. Al is hip-hop dan misschien een genre dat binnen het concours een buitenbeetje vormde, toch kregen ze van de jury appreciatie omdat zij de enigen waren die in het Nederlands ( zelfs in het Gents) teksten vertolkten en omdat hun enthousiasme iedereen een fijn feestgevoel gaf! Gisteren werd bekend gemaakt dat ook zij volgend jaar op het groot podium van Sint-Jacobs zullen staan. Daarnaast mogen ze ook samen met de nog niet bekende winnaar van de publieksprijs (is een sms-wedstrijd die loopt tot en met woensdag!) spelen op een van de Jonge Wolvenavonden in mei 2009 in Café Trefpunt in Gent.
Naast heel wat sterke vertolkingen en verrassende muzikale hoogstandjes krijgt de groep Look & Trees nog een speciale vermelding van de jury! Alle deelnemers van het concours kunnen alvast allemaal op hun cv schrijven dat ze Jonge Wolvenfinalist 2008 waren. De minuten zendtijd die ze via de Oost-Vlaamse televisie kregen, kunnen ook tellen als promotie. Alle afleveringen van Jonge Wolven kan je overigens ook terugvinden é herbekijken op www.avs.be De inschrijvingen voor 2009 mogen beginnen. Geef een demo met enkele zelf geschreven songs en bio af op het secretariaat van Trefpunt (of doe het online via www.trefpuntvzw.be) en wie weet, mag jij ook in 2009 op het fijnste podium van de Gentse Feesten je ding doen!
Bender Banjax is winnaar âJong Jazztalent Gent 2008â
Als nevenpodium organiseerde het Gent Jazz Festival, in opdracht van Duvel-Moortgat en i.s.m. de JazzLab Series, de 8e editie van Jong Jazztalent Gent. Deze muziekwedstrijd leverde een unanieme winnaar op: Bender Banjax. En het nieuwe initiatief Duvel presents: Jazz In t Park meets Gent Jazz Festival met zijn gratis avondconcerten op het E. Braunplein ontpopte zich met gemiddeld 400 bezoekers tot een groot succes.
Jong Jazztalent Gent 2008
Tijdens de Gentse Feesten trad elke namiddag één groep op in het Duvel-Droomschip, op het Gouden Leeuwplein, in het hart van de Gentse feesten, waardoor ze alvast een veel breder publiek bereikten dan normaal mogelijk is. Een professionele jury koos uit de 8 geselecteerde groepen dus unaniem voor het akoestische jazzkwartet Bender Banjax, met als line up Erik Bogaerts (sax), Christian Mendoza (piano), Axel Gilain (bas) en Stijn Cools (drums). Foto in bijlage.Als laureaatspelen ze sowieso een JazzLab Serie in het najaar van 2008, een concert op Dinant Jazz Nights, een concert op Jazz Maastricht, een concert op Gent Jazz Festival 2009 en het slotconcert van Jong Jazztalent Gent 2009.
De jury, met als professionele jazzkenners, Mik Torfs (JazzLab Series), Giovanni Barcella (jazzdrummer), Frederik Goossens (Klara), Bruno Bollaert (Gent Blogt) en voorzitter Simon Korteweg, motiveerde haar beslissing als volgt: Hoewel deze vier musici nog niet zo lang in hun huidige bezetting bijeen zijn, vormen ze toch al een team dat intensief en soepel samenwerkt. Een groot deel van het muzikale materiaal voor het kwartet is afkomstig van leider Erik Bogaerts, die daarbij zwaardere uitdagingen niet uit de weg gaat. Zelf weet hij op deze gevarieerde themas indringende soli op tenorsax te baseren, terwijl pianist Christian Mendoza een verrassende hoeveelheid vindingrijkheid ten toon spreidt. Het is opmerkelijk hoe drummer Stijn Cools er voortdurend in slaagt de twee solisten alert tegenspel te bieden en tegelijk te zorgen voor een flexibele ritmische ondergrond, zonder zich ook maar enigszins te forceren. De krachtige toonvorming en doordachte notenkeus van bassist Axel Gilain vormen bij dit alles een grote steun. Wij achten dit kwartet zeker in staat een nog boeiender, hoger niveau van geïntegreerd samenspel te bereiken, waarin de vier instrumenten gelijkwaardig participeren.
Duvel presents: Jazz In t Park meets Gent Jazz Festival
Een samenwerking tussen de 2 Gentse openlucht-jazzfestivals kon niet langer uitblijven. Ter gelegenheid van 15de editie van Jazz In t Park en de 7de editie van Gent Jazz Festival vond dit jaar dan ook een nieuwe reeks gratis concerten plaats op het Emile Braunplein, in het hart van de Gentse Feesten, met de steun van Brouwerij Duvel Moortgat en de Stad Gent. De organisatoren van dit nieuwe initiatief, Jan Schiettekatte en Bertrand Flamang sloegen de handen dus in elkaar en programmeerden 5 Belgische groepen van internationale klasse waarmee het publiek gratis kon kennis maken. Dit initiatief maakt een naadloze overgang tussen Gent Jazz Festival (10-20 juli), de Gentse Feesten, en Jazz in t Park (22-31 augustus).
De initiatiefnemers kunnen alvast terugblikken op een geslaagde eerste editievan Duvel presents: Jazz In t Park meets Gent Jazz Festival. Op 22 juli beet Octurn, een jazzensemble met Brussel als thuisbasis, onder heel wat belangstelling de spits af met zijn project 7 Eyes. De volgende dag stond het Gentse project van Mathias Van de Wiele, Chopstick presents Prak op het programma. Met 4 muzikanten w.o. bassist Manolo Cabras, gaven ze een demonstratie van hun improvisatietalent. Het Chris Joris Quartet lokte op 23 juli ook heel wat nieuwsgierigen en jazzliefhebbers naar het Emile Braunplein, met voor de gelegenheid gastpercussionist Baba Sissoko. Dit quartet versmelt als geen ander percussie met jazz en wereldmuziek. Het was een zeer gevarieerd concert waarin Chris piano en percussie afwisselde. Op 26 juli gaf Dacosse nog een extra zomers tintje aan hun concert. Deze groep vermengt immers flamenco met jazz. Naast de Spaanse percussionist José Toral accentueerde ook danseres Sofia Yero de zuiderse kracht van hun muziek. Ook de laatste dag, 27 juli bleven de weergoden het initiatief goed gezind, met een mooie afsluiter van het Gentse Grootcollectief CiCliC. Drummer Giovanni Barcella stelde het publiek Nostalgia Del Futuro voor, een project waarin poezië en experimentele jazzmuziek zich vermengen. Pianist Frederik Croene beantwoordde de capriolen van zijn medemuzikanten hier met knap werk op de piano.
De organisatoren kijken dus tevreden terug naar enkele zeer geslaagde optredens. Dankzij het gevarieerde aanbod waren er ook heel wat geïnteresseerde passanten die bleven hangen. Een ideaal voorsmaakje dus voor de feestelijke 15e editie van Jazz In t Park (Zuidpark Gent, 22.08-31.08), maar eerst komt Jazz Middelheim (Park den Brandt, Antwerpen, 14.08-17.08.08) er nog aan.
Wereldkampioenschappen waterski worden volgend jaar in België georganiseerd
In 2009 gaan de wereldkampioenschappen waterski opnieuw door in ons land. In 1995 greep de regenboogstrijd eveneens door in België en toen golden Antwerpen, Cheratte, Blankenberge en Viersel als de vier locaties.
Van vrijdag 17 tot en met zondag 26 juli 2009 staan er wedstrijden gepland in vier Vlaamse locaties, namelijk op zondag 19 juli in de haven van Gent, op 21 juli aan het Albertkanaal te Genk, op vrijdag 24 juli in Antwerpen en op zondag 26 juli in het Albertkanaal te Viersel. Meer info komt later.
In Spanje is dit de meest verkochte roséwijn. De druivenstokken groeien op een kalkbodem en dat geeft deze rosé een markante finesse. De 2007 is een evenwichtige wijn, met een frisse geur van kersen en bosbessen. In de mond verrassend vlezig fruit, mooi omweven door een aangename structuur. Koel schenken op 8 °C. Past uitstekend bij lichtvoetige zomerse gerechten en uiteraard ook bij tapas en olijven. Te koop bij Spar voor 4,59 .
Villa des Anges - Sauvignon de Touraine 2007
De liefhebbers van tongstrelende Sauvignon zullen het koele jaar 2007 goed kunnen waarderen. De wijn heeft een briljante witgele kleur. Onmiddellijk springen de dartele vruchtenaromas uit het glas en de aanzet in de mond is het perfecte verlengstuk van de portie fruit. Deze Sauvignon de Touraine 2007 heeft naast een elegante structuur ook een goed onderbouwde smaak met verfrissend zuur. Serveren op 10°C. De wijn heeft bovendien veel culinaire vrienden, zoals vis, schaal- en schelpdieren, koude voorgerechten en uiteraard een levend vers geitenkaasje van bij ons of de typische Crottin de Chavignol met een stukje vers stokbrood. Te koop bij Spar voor 5,49 .
Doe mee aan zoektocht naar collecties jaren '50 en '60 èn win !
Het Design museum Gent organiseert vanaf 11 juli 2008 een tentoonstelling waarin de collecties van de jaren 1950-1960 centraal staan.
Gewoonlijk zijn de objecten uit deze twee decennia, wegens plaatsgebrek, opgeborgen in de reserves van het museum. Design museum Gent is helemaal geen eiland, maar wil zo veel als mogelijk de buurt bij haar initiatieven betrekken. Niet alleen in het museum zal men de sfeer van de jaren 50 en 60 kunnen opsnuiven. Verschillende handelaars in de buurt van het museum roepen op een of andere manier in hun etalage of aan hun façade de sfeer op van de jaren 1950-1960. Gaande van een radio of pick-up uit de fifties, over het servies van Royal Boch voor Expo 58 en een Cubagevoel tot een retro-jurk. De handelszaken situeren zich in de Jan Breydelstraat, de Drabstraat, de Gras- en de Korenlei (allemaal op loopafstand van het museum, maximaal 175 meter).
Deelnemende handelaars:
Allegro Moderato, Korenlei 7 Brasserie De Graslei, Graslei 7 Brasserie Stadius, Drabstraat 36 Chocolatier De Graslei, Graslei 2 Chocolatier Van Hoorebeke, Jan Breydelstraat 1 De Brooderie, Jan Breydelstraat 8 Galerie Pont en Plas, Hooiaard 6 Het Cooremetershuys, Graslei 12 Hotel de Flandre, Poel 1-2 Mariott Hotel, Korenlei 10 Mestdagh Kunstglasramen, Drabstraat 2 Phulkari, Jan Breydelstraat 40 Poesjkine, Jan Breydelstraat 12 Stoffen Janssens, Korenlei 5 The Fallen Angels, Jan Breydelstraat 29-31 Verleyen-Sinnaeve, Drabstraat 15
Wie deelneemt aan de zoektocht, maakt kans een van de verschillende mooie prijzen in de wacht te slepen. 1 overnachting met twee personen in het Mariott Hotel 1 ontbijtbon voor twee personen in het Hotel de Flandre 1 waardebon van 40 euro in Brasserie Stadius 1 Magnum fles wijn van het Huis Verleyen-Sinnaeve een etentje voor twee personen in Allegro Moderato een brise-vue in glasraam van Mestdagh Kunstglasramen een waardebon van Stoffen Janssens 1 spaarpot expo 58 geschonken door Cooremetershuys 1 etentje voor twee personen in Brasserie De Graslei 1 juweel in vilt van Karin Wagner, geschonken door Galerie Pont & Plas een bon voor twee ontbijten in de Brooderie 2 sjaals geschonken door Phulkari een bon van 50 euro voor de Fallen Angels 2 x een halve kg pralines van Chocolatier Van Hoorebeke 2 x een halve kg pralines van Chocolatier De Graslei een bon voor een fles champagne met hapjes in de Belga Queen
Deelnameformulieren zijn te verkrijgen in het Design museum Gent en bij de deelnemende handelaars.
Olympische tentoonstelling in 't Zuiden van Europa
Op dinsdag 15 juli om 19 uur in t Zuiden van Europa, Vrijdagmarkt 30, had de vernissage plaats van De Olympische Spelen volgens Michelangelo, een reeks tekeningen van GiPi van de Olympische disiciplines zoals Michelangelo die zou hebben getekend.
GiPi (echte naam Gillis Pierre) heeft lef om zich te spiegelen aan Michelangelo. Maar hij is dan ook een verbluffende technicus. Gentenaars kennen hem van het kaartspel met karikaturen van bekende stadsgenoten dat hij maakte voor De Gentenaar, maar dat is inmiddels 25 jaar geleden. Momenteel werkt hij aan een nieuwe reeks van 150 karikaturen, waarvan de portretten van sportfiguren ook worden getoond in t Zuiden, hoewel dat globaal werk pas volgend jaar tijdens de Gentse Feesten wordt tentoongesteld in het stadhuis van Gent.
De tentoonstelling in t Zuiden van Europa loopt tijdens de Gentse Feesten van vrijdag 18 t/m zondag 27 juli dagelijks van 15 tot 1 uur en loopt na onze vakantieperiode verder tijdens de weekends vanaf vrijdag 15 t/m zondag 31 augustus.
GENTSE FEESTENNIEUWS (26) - Laurentplein brengt hommage aan Toni Fakkel Jr. (28/7)
Naast de dagelijkse aperitiefconcerten en het avondspektakel (zie affiche), hebben de organisatoren van het Laurentplein eraan gehouden de Gentse Feesten af te sluiten met een "Muzikale Hommage aan Toni Fakkel Jr" ... en dit op maandag 28 juli 2008 vanaf 19.30 uur.
Vanaf dit tijdstip kunnen geïnteresseerden genieten van een apart menu: - in pikant sausje badende scampi - cote a l'os op de wijze van de chef, zomergroenten en met parmezaansnippers gegratineerde aardappelen - zomerfrisse aardbeien met munt geparfumeerd en vergezeld van tiramisu
De muzikale sfeer wordt opgebouwd door Johan Stollz mèt een optreden van Will Ferdy èn vanaf 21.30 uur is er het grootse showgedeelte met optredens van:
Günther Neefs - Ivann Leenders - Willy Sommers - Kurt Burgelman (Biezebaaze) - Wim Leys - Danny Sinclair èn De Sublimo's (met Raf Van Brussel en Charles Van Domburg) ..... in een presentatie van Johan Dhaene
Diner + Show: 59 (glas champagne en drank bij diner inbegrepen) Enkel show vanaf 21:00 uur: 15
Net als vorig jaar zal deze webstek ruime aandacht besteden aan de Gentse Feesten ... hoe kan het ook anders.
Op www.plietsplets.be krijgt u alle info aangeboden die ons werden overgemaakt (op welke manier dan ook) en het is dan ook geenszins onze bedoeling u "alle" info en het volledige aanbod van activiteiten aan te bieden. Daarvoor verwijzen we naar www.gentsefeesten.be
Niettemin mag iedereen die op de Gentsche Fieste iets onderneemt om de honderdduizenden bezoekers te animeren, alle info sturen naar plietsplets@telenet.be
Sinds 23/06 startte op www.plietsplets.be met de verkregen info het "Gentsche Fiestenrubriekje" ... met op zeer regelmatige tijdstippen oog en oor voor een andere activiteit. De bal ligt dus in het kamp van zij die iets doen en het met allen willen delen.
Nu online: 23/6: Carte Blanche wandelt en eet 24/6: Free The Soul weerklinkt op de Korenmarkt (22/7) 26/6: Van Daele Compagnie en de roze veugelmuite 1/7: De Tribuloasses van Eddy Naessens 9/7: Poppentheater Magie verovert kinderharten 10/7: Radio 2 Oost-Vlaanderen weerom present 10/7: Vredeshuis opent deuren voor boeiend programma-aanbod 11/7: De Popkoning gaat Lollebollen 12/7: Tartuffe goes café-chantant 12/7: The Pink Ladies bevestigen travestie op de Gentse feesten 12/7: Martin De Jonghe weer in Tinnenpot 15/7: La Belle Epoque in Centrum Seleskest 15/7: De Wereld van Kina 16/7: Op de lach-en zangboot wordt iedereen een Vedett 16/7: Minoes (5+) en De tovenaar van Oz (5+) 16/7: Huis van Alijn danst erop los 16/7: 't Es Fieste bij Kloaver Viere 16/7: Danny Sinclair en Rolando staan centraal bij 3dekker 18/7: 3 Wijvekens in Backstage 18/7: I Lirici zingt op 27/7 uit volle borst 20/7: Sjoerd zegt Foert bij Theater Taptoe 20/7: Theater Platform met de grote middelen 20/7: Sioen concerteert op 22/7 20/7: Ganda Historica met Gent-Wetertoerist en Theater Trac 20/7: 't Spelleke van Drei Kluite heeft er zin in 20/7: Gentse Komedie vzw doet het al rijend en vrijend 20/7: S.M.a.A.K. met gevarieerd cultureel aanbod
Design museum Gent heeft een bijzonder werk aangekocht van de Belgische kunstenaar Michel Seuphor, namelijk een vaas van 1meter90 hoog . Seuphor (1901-1999) ontwierp de vaas in 1972 voor de RTT, het huidige Belgacom. De vaas staat sinds 11 juli te pronken in het Museum.
Lieven Daenens, Directeur Design museum Gent : Het is onze recentste aanwinst. Na twintig jaar geduldig wachten ben ik erg blij met dit prachtige stuk. Het moet zowat 25 jaar geleden zijn dat mijn oog viel op dit meesterwerk van Michel Seuphor in het Gentse RTT-gebouw. Het meesterwerk past perfect binnen onze collectie van de jaren 60 want het is een schitterend voorbeeld van een samenwerking tussen een kunstenaar en een designbedrijf. Bovendien is het een mooie uiting van de abstracte kunst van Michel Seuphor
Fernand Berckelaers koos voor Michel Seuphor als artiestennaam, een anagram van Orpheus. Hij manifesteerde zich in de loop der jaren als graficus, schilder, ontwerper, publicist, dichter, filosoof, criticus, vertaler...
Omdat Vlaanderen te bekrompen en te provincialistisch was, vestigde hij zich in Parijs (1925) en raakte bevriend met belangrijke kunstenaars uit de internationale scène zoals Piet Mondriaan, Robert Delaunay, Filippo Marinetti en Theo Van Doesburg.
Het is weer zover. Van 19 tot 28 juli brengt S.M.a.A.K. tijdens de Gentse Feesten een totaalprogramma in de crypte van het Hof van Ryhove, Onderstraat 20-22 - gelegen tussen de Vrijdagmarkt en het Stadhuis. Met tentoonstellingen, verhalen, concerten, film & documentaire, en natuurlijk een café met een tuin als rustpunt in het feestgedruis. Thema's dit jaar zijn België en Zuid-Afrika.
GENTSE FEESTENNIEUWS (24) - Gentse Komedie vzw doet het al rijend en vrijend
De Gentse Komedie VZW trekt weerom naar het Dienstencentrum in Gentbrugge voor een blijspel onder de titel "Rijen en vrijen". Voor alle info: klik gewoon op de affiche !
GENTSE FEESTENNIEUWS (23) - 't Spelleke van Drei Kluite heeft er zin in
t Spelleke van Drei Kluite pakt tijdens de Gentse Feesten uit met de 29ste zomerconférence van Pierke Pierlala. Er wordt gespeeld in het Lakenmetershuis van het Willemsfonds, op de Vrijdagsmarkt, van zaterdag 19 tot en met maandag 28 juli om 22.00 uur.
Tekstfoernieseur Freek Neirynck nam de Gentse (politieke, culturele ) actualiteit onder de loep en verwerkte ze in satirische sketches en nieuwe Gentse volksliedjes. Onderwerpen zijn ondermeer: het goed bewaarde geheim van de Gentse Feesten-affiche, de overdrukke weekendagenda van burgemeester Termont, het hoofddoekendebat, wat met de Gentse flieke na Flikken?, de ongebreidelde invasie van Westfluutse artiesten op de podia en de toekomst van de Gentse Feesten : een vooruitblik op 2009.
Gastacteur dit jaar is de van podia en televisie bekende Jan De Bruyne, alias Professor Arnoldus Goetbier.
De toegangsprijs bedraagt 13,00 en de kaarten zijn te verkrijgen bij Uitbureau, Kammerstraat 19 of telefonisch via 09/233 77 88.
GENTSE FEESTENNIEUWS (22) - Gent-Watertoerist en Theater Trac dopen Ganda Historica
Stel je voor
Je maakt een rondvaart door de Gentse Binnenstad met een van de bootjes van Gent-Watertoerist en je krijgt zoals steeds de deskundige en gevatte uitleg van de kapitein van het bootje.
Dat is voor velen een onvergetelijke en prachtige herinnering aan een van de mooiste historische steden van Europa
Maar
Het zou nog leuker zijn ,als die historische figuren tot leven kwamen en die geschiedenis zelf vertelden..
Et voila , de Ganda Historica was geboren.
Het resultaat is er nu. Een hopelijk vruchtbare samenwerking tussen Gent Watertoerist en theater Trac , goede weeromstandigheden tijdens de fieste en we zijn vertrokken.
Historische evocatie waarbij de deelnemers per boot naar de acteurs worden gebracht. Op verschillende locaties wachten acteurs in historische klederdracht u op om de rijke geschiedenis van Gent te vertolken. Op één van de stopplaatsen nuttigen we eveneens een klein hapje en een drankje. De tocht eindigt aan de aanlegsteiger van Gent Watertoerist waar iedereen nog een echte Julienjenever (Belleman) kan proeven. Enkel met open bootjes. Vertrekuur en plaats: 18:15 Graslei aanlegsteiger Gent Watertoerist.
Prijs p.p.: 18,00 EUR. Reservatie verplicht.
Reservatie mogelijk tot op de dag zelf 12 uur via mail of 09/269.08.69. Vanaf 12 uur tickets te verkrijgen aan de aanlegsteiger van Gent Watertoerist.
GENTSE FEESTENNIEUWS (21) - Sieoen concerteert op 22/7 voor Zuid-Afrika
Sioen is op vraag van Oxfam / Les Ballets C de la B / Trefpunt bezig met een Zuid-Afrika project: Sioen Meets Soweto.
Het doel is een concert ihkv One Day For Another World (Oxfam Day) tijdens de Gentse Feesten (bij St Jacobs - 22/07) met een aantal zuid-afrikaanse muzikanten (met in hun land een vergelijkbare bekendheid als Sioen) én enkele Belgische topmuzikanten.
De muzikanten die aan dit project meewerken zijn niet van de minste: percussionist Pops Mohamed (volgens Sioen de Toots Thielemans van Zuid-Afrika, maar dan op percussie), saxofonist Khaya Mahlangu (die door de wereld tourt met Hugh Masekela), ervaren zangeres Stella Khumalo (die de 4 backing vocalistes coacht) langs Zuidafrikaanse kant, bassist Mirko Banovic (Arno, Arsenal), gitarist Frederik Seghers (Members Of Marvelas), drummer Laurens Smagghe (Sioen, Barbie Bangkok) aan Belgische kant. Special guest is Marie Daulne (Zap Mama).
Sioen zit momenteel al voor de 3de keer op korte tijd in Soweto, waar hij tot 24 juni repeteert om de door hem speciaal voor dit project geschreven nummers vorm te geven. Nieuwe Sioen songs dus, geen covers, geen oud materiaal.
Uitvalsbasis is het Ipelegeng Community Center in Soweto, geleid door de Vlaming Tom Roos (in een vorig leven bekend van Wurre Wurre).
Op 25 juni kwam het Belgische gedeelte vanSioens gelegenheidsband terug naar België. Op 17 juli kwamen de Zuidafrikaanse muzikanten naar Gent voor de generale repetities en dan het concert op 22 juli bij St Jacobs (Trefpunt).
Aanleiding om dit jaar rond Zuid Afrika te werken is het feit dat Nelson Mandela op 18/07 90 jaar wordt.
GENTSE FEESTENNIEUWS (20) - Theaterplatform Gent met de grote middelen
Theaterplatform Gent zet alle middelen in: een komische thriller van Romain Deconinck èn het vervolg op het succes van 2007: De Gentse Feesten Variéte Twee (klik op affiche voor bijkomende info).
GENTSE FEESTENNIEUWS (19): Sjoerd zegt FOERD bij Theater Taptoe
(foto: Luc Monsaert)
Theater Taptoe bestaat dit jaar 40 jaar en is reeds méér dan dertig jaar een vaste waarde op de Gentse Feesten. Méér dan één reden dus om dit op een bijzondere manier te vieren.
Momenteel toert Theater Taptoe de wereld rond met Sjoerd zegt FOERT ! een poëtische kleuterproductie van Dirk De Strooper. Gedurende de vier jaar dat de productie op het repertoire staat, reisde dagdromer Sjoerd met zijn luchtballon naar Mexico, Spanje, Frankrijk, Tsechië, Nederland .en dit seizoen werd de 250ste voorstelling gevierd in Mulhouse.
Voor deze bijna woordloze productie componeerde Guido Schiffer de muziek. Speciaal voor het Gentse Feesten optreden wordt deze muziek LIVE uitgevoerd onder de muzikale leiding van de componist.
Ballons en luchtballons zijn alom tegenwoordig in de voorstelling dus was de link met de Gentse feestenaffiche anno 2008 vlug gelegd.
Er werden affiches en strooibiljetten aangemaakt met Sjoerd en een rode luchtballon voor het Gentse stadhuis. Er wordt een wedstrijd uitgeschreven voor kinderen tussen 5 en 10 jaar om een postkaartje te ontwerpen met als thema wereldreiziger Sjoerd en zijn (lucht)ballon.
De veertig beste ontwerpen, bekroond door een deskundige jury, worden tijdens de feesten geëxposeerd in Berg & Co (het voormalig stadsarchief in de Abrahamstraat). Het beste ontwerp wordt als postkaart aangemaakt en samen met 40 ballons opgelaten voor de start van de Gentse Feesten stoet.
Na de voorstelling in de KNS op zondag 27 juli om 15 uur worden nog eens 400 ballons opgelaten met groeten vanuit het feestende Gent.
Wie de voorstelling wil bijwonen moet reserveren bij vzw Uitbureau Gent Kammerstraat 19, 9000 Gent - Tel : 09/233 77 88
De toegang (reservatie inbegrepen) bedraagt 3 euro. Dankzij de financiële tussenkomst van de dienst Feestelijkheden was het mogelijk de toegangsprijs zo laag te houden.
Naar aanleiding van een 'Gentse Feesten postkaartenwedstrijd', georganiseerd door Theater Taptoe, zullen de veertig beste ontwerpen worden geëxposeerd tijdens de feestweek, van maandag 21 juli tot en met zaterdag 26 juli tussen 14 uur en 17 uur, in Berg&Co (het voormalig stadsarchief), Abrahamstraat 15 te Gent.
Ik kan best mezelf voorstellen als Johan Dhaene, een bezige bij uit Evergem (sedert 1/9/2008) met een prachtige vrouw en 3 schitterende kinderen. Ik was méér dan 25 jaar actief als radiomaker bij de Gentse radio's PLUS en ROELAND en kreeg voor diverse inspanningen op dat vlak een plaatsje in de Orde van de O'De Flander, kreeg de titel van Ambassadeur van de Westhoek door gouverneur Paul Breyne en was in 2004 laureaat van de Orde van de Gentse Draak omwille van de blijvende promotie voor het Vlaamse lied. Tegenwoordig kan je mij zeker nog eens ontmoeten als gelegenheidspresentator en zag op 25/8/2008 mijn "eerste" (?) boek "Scoren aan Tafel" (samen met Felix Alen, Wim Casteleyn en fotograaf Heikki Verdurme) verschijnen bij uitgeverij Lannoo. Sinds juli 2020 verzorg ik elke dinsdag tussen 11.30 en 12.00 uur de boekentips op MENT TV. Deze webstek ligt in het verlengde van dit alles.