Mijn baasjes en ik - Robbe - wensen iedereen een Zalige Kerst! En dat wil ook zeggen dat we deze keer voor het laatst verschijnen dit jaar. Ah ja, want volgende zondag is het al 2011, nietwaar. Maar we zullen ons best doen om alle zondagen vol te schrijven met de avonturen die ik beleef.
Ik moet jullie wat laten zien. Kopiëer deze link http://www.nvdl1960.nl/winter2010.html en plak het in je browser. Dit is de blog van Nouchka, een superlieve Cavalier King Charles Spaniel. Maar als je het mij vraagt is zij de enige echte "Santahond"! Hierbij doe ik haar de groeten
Met Kerstavond zijn we naar Leuven vertrokken. Dat was ok, en ook nog gezellig. Maar dat heeft helaas niet lang geduurd. De volgende dag waren de kindjes van de buren (die niet echt brave kindjes zijn) samen met hun neefjes een nichtjes (die zo mogelijk nog stouter en gemener zijn als die van de buren) begonnen met het maken van een sneeuwkasteel in onze tuin . Er lag dan ook onwaarschijnlijk veel sneeuw, zeker 30 cm. Die kinderen maakten een kabaal van jewelste. Roepen, tieren, gillen, ik werd er stilletjesaan onrustig van. Dus wou ik dat eens van dichterbij gaan bekijken en ik besloot om de tuin in te lopen. Van op een afstand zag ik ze doen : ze hadden plastic flessen gevuld met water, en gooiden die naar elkaar. Het water spatte eruit, natuurlijk want de stop zat er niet op! Vandaar het gegil van de meisjes die flink nat werden gegooid. Anderen bestookten elkaar met sneeuwballen en eentje was zelfs bezig de volgesneeuwde sjaal van de sneeuwman vast te maken rond de nek van een ander kind dat het uitgilde. Mijn haren kwamen omhoog toen ik het spektakel zag. Toppunt van ellende was dat de stoutste van de kinderen Rob noemt. Toen mijn baasje achter mij gehold kwam en 'Robbe' riep, begon het gejoel van de gemenerikskes. "Rob" "RobBE" "hahahahaha" Dat vonden ze namelijk leuk dat de stouterik en ik bijna dezelfde naam dragen. Ik vond dat helemaal niet leuk en wou ze dat ook duidelijk maken door eens te grommen. Mijn baasje had mij ondertussen vast aan mijn manen en wou mij terug naar binnen trekken. De kinderen vonden dat zeer vermakelijk en ze lachtten mij uit! De schavuiten! De bandieten! Ik zal ze eens ... maar mijn baasje trok en trok en smeekte dat ik mee zou komen, en ik ben dan maar mee binnen gegaan, maar niet zonder nog eens kwaad achterom te kijken! Mijn baasje heeft mijn leiband genomen en we zijn een wandeling gaan maken. Daardoor werd ik weer wat rustiger, maar het kon niet beletten dat ik moest overgeven van de zenuwen.
Dan was het vorige zondag nogal wat leuker, dat was echt een plezante dag. Want we zijn toen met de school gaan wandelen in de sneeuw.
Het was een tocht van ongeveer 13km langs waterlopen en tussen de velden, het was schitterend. Er waren heel wat honden met hun baasjes komen opdagen, het was echt een leuke en kleurrijke bende.
De braafste honden mochten los lopen, ik dus ook, de anderen moesten aan de leiband blijven. We hebben een klein incident gehad met een grote zwarte hond die een lieve jachthond wou bijten. De jachthond noemt Woody, maar feitelijk hadden ze haar beter Speedy genoemd...! Zo hard lopen dat die kan, en gelukkig maar want anders had die andere haar te grazen genomen! De baasjes zijn tussenbeide gekomen en de zwarte hond werd weer aangelijnd. De vrede was terug gekeerd in de roedel.
Halverwege de wandeling stopte de grote groep mensen en honden ergens aan een weg en er kwam een auto naar ons. In de kofferbak hadden ze een hele grote pot hete groentesoep met balletjes bij, en ijskoude jenever... Mijn baasje heeft 2 keer soep genomen en de balletjes aan mij gegeven, hmm, ze waren heerlijk! Bedankt Rozette voor de lekkere soepballetjes
Dan hebben de baasjes nog een jenevertje gedronken en werd de wandeling terug aangevat. We hebben heel mooie dingen gezien, want alles was stijf bevroren en de sneeuw knisperde onder onze voeten.
Na de wandeling zijn we terug aangekomen in de school, waar pensen en appelmoes werden klaargemaakt voor de baasjes. In afwachting daarvan heeft mijn baasje zich tegoed gedaan aan een lekkere pint.