Na een rustdag gisteren, wegens de mist, gingen we vandaag weer op pad voor het gekende toerke Goetsenhoven-Bost-Goetsenhoven. Mijn collega gaf al snel aan dat hij het vandaag rustig aan zou doen, dus trokken we alleen verder. We maalden het normale parcours aangelengd met een extra lusje van 600 meter, goed voor 9.510 km in totaal af in 49', goed voor een tijd van 5.09 /km niet zo slecht op bij momenten toch moeilijk beloopbare veldwegen door de sneeuw, maar het zonnetje en het prachtige landschap maakten veel goed.
Ook vandaag weer een duurloop door de besneeuwde veldwegen van Bost & Goetsenhoven gedaan nadat we de eerste kilometer op een sneeuwvrij fietspad van de Hannuitsesteenweg deden, ditmaal met de baas als co-loper. Het rondje van gisteren iets vergroot door op het laatste een extra lus te maken en hierdoor gelijk terug binnen gelopen want de laatste kilometers had mijn medemaat moeten afhaken. 9.43 km in 46'.
Gisteren een 2e tocht door de sneeuw geprobeerd, nadat maandag een eerste poging blijven steken was op 4.4 km, deels door tijdgebrek en deels door het niet al te goed beloopbare parcours. Ditmaal gebruik gemaakt van de veldwegen en dorpsbanen van Goetsenhoven & Bost. En op één veldweg na waren er overal sporen die je goed kon volgen, fijn aangereden zodat je de sneeuw lekker hoorde kraken onder de voeten. Dus ditmaal het gekende parcours dat we steeds lopen op het werk afgemaald, 8.9 km, in iets meer dan 46'. Toch tamelijk veel tijd verloren op de 1 kilometer lange bergop met verse sneeuw, maar dit kan dan weer als een goeie krachtinspanning aangerekend worden ! En al bij al vielen de koude temperaturen, +- -8°, vrij goed mee, dankzij het zonnetje. Toch een unieke ervaring lopen in de sneeuw.
Vandaag voor de eerste maal dit jaar richting speelhof getrokken. Een hard bevroren finse piste lag er op enkele uitzonderingen nog vrij goed bij, al is het voordeel van op een finse piste lopen toch niet meer van toepassing denk ik bij deze vriestemperaturen. Deze morgen dus 4 rondjes + 1 klein rondeke gelopen op het speelhof, goed voor 10.470 km, in een tijd van 55' een zeer rustig tempo dus, nog een geluk dat we anderhalve ronde met Bakkertje konden meelopen anders lag het tempo nog wat lager.
Voila sè de 2e duurloop van 2009 zit er ook al op. Vandaag gekozen voor een rustig loopje met als doel een 12-tal km te lopen. Op de licht besneeuwde veldwegen tussen Kerkom-Aalst-Muizen en Buvingen dus geprofiteerd van het bij wijlen mooie uitzicht. De 12 km afgehaspeld in een respectabele tijd van 1h03min, dus gemiddelde van 5.16/km. Zo morgen een dagje rust, en zondagmorgen een trainingske in Speelhof en dan op naar maandag naar de 1e schooldag van onze jongste, als dat maar goed komt
Deze morgen vertrokken bij -4°C voor het eerste trainingsloopje van het jaar 2009. 9.05 km afgehaspeld in 46'30, goed voor 5.08'/km. Niet slecht na een 3-tal dagen inactiviteit van de buikgriep, al werd ik het de laatste kilometers toch gewaar dat de kracht wat weg was ! Voila de eerste kilometers voor dit jaar zitten erop, op naar meer zou ik zeggen !
Op de dag van de onnozele kinderen, s'morgens vroeg na een wedstrijd gaan lopen bij -3°, je zou er zelf aan gaan twijfelen of we zelf niet op deze dag geboren zijn .
Enfin een 4-tal rondjes afgehaspeld op het Speelhof waarvan 2 in gezelschap van Bakkertje. Echt goed ging het niet, enkele uren achteraf zou blijken waarom. 9.5 km in 52'.
En enkele uren later kreeg ik dan plotseling last van maagstoornissen die later op de dag overging in buikgriep. Dit zal dus de laatste training van het jaar 2008 geweest zijn.
Rond 13h belde collega loper Bakkertje me om te bevestigen dat we zouden deelnemen aan de Estafetteloop te Aalst. Niet evident als je zijn werkschema kent. Enfin 14h30 spraken we af, nog snel inschrijven, en we kregen nr 38 toegedeeld. Even 2 rondjes inlopen ter verkenning van het parcours en al snel bleek dat het parcours niet echt ideaal beloopbaar bleek (hard bevroren met op sommige plaatsen nogal gevaarlijke sporen en oneffenheden). Om 15 uur werd het startschot gegeven voor een uur estafette lopen met een aflossing alle 900 meter. We slaagden er elk in om 8 rondjes te lopen waar Marc steeds rond de 3.30 bleef per ronde en ikzelf er gemiddeld 3.56 over deed, niet slecht voor mijn normen. Nu nog even wachten op de uitslag ! Alles te samen liepen we dus een 14.5 km gedurende één uur, toch geen slechte prestatie.
Voila, vandaag was het tijd om een deel van het gekregen geld van kerst te spenderen aan nieuwe schoenen, want de huidige zijn de 1500 km gepasseerd. Net als vorige keer opnieuw bij SportGoods geweest in Ordingen (St.Truiden) waar extra service met de loopmat en de nodige metingen worden gedaan. Er moest een neutrale schoen gezocht worden. Vele schoenen gepast (Brooks, Saucony, Adidas, ....) maar gezien de vrij grote maat 46 was dit niet in alle merken beschikbaar. Adidas (Adirun) en de allernieuwste Saucony waren eveneens ideaal geschikt, maar toch koos ik opnieuw voor een Nike schoen, nl de Air Zoom Structure Triax +11. Hopelijk zijn we ook hier weeral even tevreden van als zijn voorgangers ....
Vandaag bij ongeveer 0° een duurloopje van een 10 tal kilometers voltrokken en dit aan een rustig tempo van 5'25. De trainingen voor dit jaar zitten er weer bijna op. Hopelijk kunnen we er toch nog een 5-tal afwerken dit jaar.
Ik ben Mario, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Smol.
Ik ben een man en woon in Kerkom bij Sint-Truiden (België) en mijn beroep is Bediende.
Ik ben geboren op 10/08/1972 en ben nu dus 52 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Jogging, voetbal, pret- en dierenparken.