Jogging de Couthuin - 11.8 km - Challenge Hesbignon
Gisterenavond stond met Couthuin één van de zwaardere joggings uit de Challenge Hesbignon op de kalender. Het was van 2012 geleden dat ik deze wedstrijd nog eens meeliep, en toen liep het niet zo goed, 6'26/km gemiddeld :( ... Enfin we zouden wel zien waar het schip zou stranden dit jaar.
Samen met de andere Speelhofrunners Gilbert, Richard, Marc en Stefan en nog wat andere stoere Vlaamse lopers (Max, Dimitri, Jules, Tony& Co) waren we omstreeks 19 uur klaar voor de zware tocht.
Ik had nog wel wat parcours kennis en besloot om niet al te snel te vertrekken. 1e kilometer in 4'37 met al een korte lichte hellende strook en wind op kop. Km 2 ging vrij vlak, maar km 3 en 4 gingen al vrij stevig omhoog. Het tempo zakte regelmatig tot onder de 12 km/h. Km 5 & 6 golvende wegen, maar ik kon het tempo toch wat opkrikken. Hier haalde ik op het einde van km 6 en vlak voor we het bos indraaiden Josée van de Landense joggers bij, dat was effe geleden dat we elkaar nog eens tegen kwamen tijdens de wedstrijd :) In de afdaling in het bos kwam ik in een klein groepje terecht, maar na een vrij zware tuimelpartij van Marc Geyskens nam ik toch wat gas terug. Toch kon ik in de hierna volgende helling in het bos terug aansluiten bij het voorgaande groepje. Nog beter zelfs, éénmaal terug op het asfalt moesten de meesten eraf en enkel Eric Limet, met wie ik bijna alle Hesbignon's samenloop tegenwoordig, haakte aan. Zo liepen we samen richting finish al dienden er ook in de laatste kilometers nog enkele mottige stroken overwonnen te worden, waar we de meet overschreden in 56'35 voor 11.8 km ofwel 4.48'/km gemiddeld.
Gezien het parcours tevreden met dit resultaat. Van dergelijke zware wedstrijden kunnen we in de toekomst alleen maar sterker worden :)
Toch nog even meegeven dat ik donderdagavond nog deelnam aan de CampusRun te Hasselt. Hier werd de 10.02 km afgelegd in 44'55 (4.29'/km). Hadden we een minder stresserend ritje gehad richting Diepenbeek had er waarschijnlijk een betere tijd ingezeten.
Volgende wedstrijd : Vrijdag 1 mei, Loncin, 11 km, Cours La Province ; zondag 3 mei, Luik, Metropole de Liège, 15 km
Ik ben Mario, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Smol.
Ik ben een man en woon in Kerkom bij Sint-Truiden (België) en mijn beroep is Bediende.
Ik ben geboren op 10/08/1972 en ben nu dus 52 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Jogging, voetbal, pret- en dierenparken.