Terwijl de bladeren in volle getale aangetrokken worden door de ondergrond en massaal zorgen voor de naaktheid van de bomen, wordt een periode ingeluid waarin muziek voor een aangename verpozing kan zorgen. Doorheen de straaltjes zon en de ochtendlijke rijm die vanuit de woonkamer zichtbaar wordt, kunnen muzikale klanken zorgen voor een ongewone rust en inspiratie. Vandaar dat ik vandaag 2 nieuwe albums op deze webstek plaats die jou op een prachtige manier kunnen begeleiden doorheen een doordeweekse dag:
Met haar nieuwe album "Licht ontvlambaar" is Yasmine naar eigen zeggen toegekomen op de plek waar ze al sinds het begin van haar carrière wilde zijn ... op een eilandje alwaar de sound zelden of nooit in verband wordt gebracht met een vrouwenstem. Yasmine toont door deze aparte keuze dat ze volwassen is geworden en dat uit zich bijvoorbeeld door de inbreng van rockgetinte, rauwe en melodieuze benaderingen van de songteksten die grotendeels door haar zelf geschreven zijn. Een uitdaging die ontsproot na het succes van haar vorig album ("Vandaag, het morgen van gisteren") waarin ze Leonard Cohen-teksten in 'haar' Nederlands omzette en op die manier zichzelf als tekstschrijver ontdekte. Ik heb eigenlijk altijd een aparte bewondering gehad voor Yasmine en het was dan ook een aangename ontmoeting toen ik haar als één van mijn gasten mocht ontvangen in het toenmalige publieksprogramma 'Pliets Plets' (Radio Roeland - Gent) en ze niet alleen als een sober en stijlvol meisje overkwam, maar ze in alle sereniiteit liedjes kon brengen die gewoonweg aansloegen bij het luisterpubliek. Ook nu weer ... zovele jaren later ... kan ze overtuigen: deze keer met 12 nummers die stuk voor stuk een eigen leven leiden. Ze gaat geen enkel hedendaags thema uit de weg en profileert zich hierdoor als een gedreven zangeres die zichzelf als het ware bloot geeft. Een aangenaam moment weerklinkt in de nummers waarin bvb. Zita Swoon, Thé Lau, Frank vander Linden en Kris De Bruyne op één of andere manier een inbreng hebben en duidelijk aantoont dat haar collega-artiesten haar tenvolle ondersteunen en aprreciëren. Voor wie houdt van vlotte muziek met een waaier aan gevoelens, zit goed met "Licht ontvlambaar" van Yasmine. Aan dit album koppelde Yasmine trouwens een tournée onder dezelfde titel die start op 21 november in de Brusselse Ancienne Belgique en eindigt op 9 maart 2007 in de Leuvense schouwburg. Voor de volledige lijst van data en locaties verwijs ik U naar www.garifuna.be en de officiële webstek van Yasmine: www.yasmine.be "Licht ontvlambaar" verscheen op haar eigen label Skillshotsounds en wordt gedistribueerd door EMI MUSIC.
Het tweede album moeten we situeren in de wereld van de muzikale improvisaties die op een perfecte manier geuit worden door de combinatie van cello en stem ..... door Claire Golfdfarb. Deze 32-jarige Belgische en klassiek geschoolde muzikante ontdekte via enkele hedendaagse componisten een aparte muzikale visie die ze tracht weer te geven in haar concerten èn dit allereerste album "Or propos". Dat zij zich verdere specialiseerde in dans en bewegingsleer zorgde er voor dat ze kindervoorstellingen uitbouwde en zeer divers tewerk kon gaan. Op het album krijgen geluidsopnames in diverse kerken van de Drôme gestalte en geven zij een nimmer gehoorde vorm van akoestiek weer die hemels weerklinkt. Een ongetwijfeld gedurfde aanpak te noemen die resulteert in een nieuwe ontdekking waarin de emoties tenvolle worden aangesproken. Een confrontatie met haarzelf, haar muzikale collega's en niet in het minst met haar publiek. Maar de 10 nummers op het album zijn zo veelzijdig en sfeervol dat ze de luisteraar meesleurt in een wereld van vervoering. Het konden stuk voor stuk ook filmsoundtracks zijn waardoor het album iets magisch meekreeg. Die magie is een pluim op de hoed van Claire Goldfarb waarvan wij hopen dat dit album binnenkort navolging krijgt.
"Or propos" is een realisatie van Homerecords en gedistribueerd door AMG. Méér info vindt U op www.homerecords.be
|