Inhoud blog
  • Saigon....Belgische bieren
  • Saigon: de signaalmast (thu ngu flagpole)
  • Saigon: nieuwjaar
  • Saigon: laatste weekend voor 'jaar van de draak' nieuwjaar
  • Saigon: van Norodom tot Independence palace
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    reisblog

    09-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.9/01 Yogya ...orientatie etc (bis)
    yogyakarta (yogya) (1 miljoen inw) is het culturele en spirituele hart van Indonesie, niet omwille alleen van Borobudur (waarvoor al tientallen miljoenen kwamen en komen), maar het heeft een sultanaat dat al generaties lang een geestelijk leiderschap heeft, trouwens de sultan wordt door de bevolking op handen gedragen (en hij zal wel politiek gewicht hebben...achter de schermen)
    de commerciele long is de drukke Jalan Malioboro met honderden batik-zaken, alle soorten pluimage-winkeltjes, talloze warungs of eetstalletjes; daarop loopt een van de twee toeristische straatjes uit (met hun zijstraatjes) de Sosrowijayan (waar ik verblijf) met de oneindig vele hotelletjes, losmen of guesthouses, tourist agencies etc........aan het andere eind van de stad ahw (toch ettelijke kilometers buiten het centrum) ligt toeristische cel nummer twee, de Prawirotaman met hotelletjes, losmen, agencies etc ('n buurt die in 2006 getroffen werd door aardbeving met doden en daklozen)...daar bevindt zich o.a. viavia (door een belgische uitgebaat) en prambanan gh.... (misschien ben ik hier wel het viswijf) Belgen kunnen erg ondernemend zijn ofwel zit het in het bloed: de gebroedertjes zijn immers gewiekste zakenlui en hebben al menig koe..uiertje leeggezongen (alle respect evenwel voor hun talent), maar 'n andere broer, Ludo Wauters, runt uitgerekend dit prambanan gh....ik heb het even verkend door er met 'n becak (zo'n fietstaxi) langs te rijden... dat heb ik dan ook meegemaakt
    en yogya schreef ook recente geschiedenis: de Merapi (de vulkaan op 29 km)  gaf van katoen in okt/nov geloof ik.....en de onmiddellijke buurt is nog altijd afgesloten 

    09-01-2011 om 13:07 geschreven door wilf  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.9/01 Yogya
    gisteravond nog meegetroond naar 'n 'expositie' van batik die's anderendaags zou verhuizen naar Bandung....wat ben ik toch 'n vriendelijke jongen, terwijl ik het beest in mij moet bedaren, ik krijg thee aangeboden, ik krijg les in batik en....het is allemaal zo doorzichtig, dan is het er....je kunt het ook kopen sir.....natuurlijk koop ik niet terwijl intussen andere toeristen met mondjesmaat worden aangevoerd, thee krijgen geserveerd en bla bla bla....ik ken niks van batik, en het interesseert me ook geen moer! maar het bewijst....hier in Yogya ben ik terechtgekomen in de muil van de commerce !!!

    vandaag heb ik al de Kraton bezocht (=paleis van de sultan, tevens gouverneur van middenJava) (en er 'n traditionele dans met gamelang bijgewoond)
    en om de twintig meter word ik aangesproken hetzij voor dit of voor dat (en wat is het moeilijk om vriendelijk te blijven)
    en intussen ben ik ook......alweer meegetroond naar 'n atelier waar ze de wereldberoemde wayang koeliet (beschilderde poppen op buffelleer) en de wayang golek (de houten poppen uit de ramayana) maken.....maar dat is wel mijn ding (had me vroeger voorgenomen er zo een te kopen), maar gekocht heb ik vooralsnog niet...ik kijk kat uit de boom
    vandaag (het is nu 14.00) hou ik het verder rustig (tenzij ik weer word.....meegetroond)

    en morgen.....maar ik hou m'n hart vast (komt droom overeen met realiteit??) waar ik al 'n paar tientallen jaar naar uitkijk....de wereldberoemde Borobodur (het grootste boeddhistische bouwwerk)....is het nog een van de wereldwonderen ?

    09-01-2011 om 08:10 geschreven door wilf  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.8/01 trein Bandung - Yogya
    trein ong. 430 km van Bandung (vertrek8.00) naar Yogyakarta (aankomst ong. 16.00) reis tussen de rijstvelden netjes opgedeeld in compartimentjes, Javaanse boeren her en der verspreid soms tot kniehoog in het water....dit is Max Havelaar, maarde hutjes zijn vervangen door gemetselde woningen die met hun kleine pannendaken en zowaar kleine tv-antennetjes zich dicht tegen elkaar aanschurken.....eerste schijf van treinrit is tussen gebergte (zowaar Indon. is'n prachtig land) waartegen de rijstvelden groen gedrapeerd liggen...de oogst zal ongetwijfeld rijkelijk zijn (maar ja 250 miljoen mensen te voeden)
    gisteren in prille avond terug naar de jalan Braga(bandung) en verder naar hotel Savoy homann ( het spichtige torentje ziet eruit als de talloze art-deco-sier-elementen die in het interbellum werden aangebracht aan de toenmalige cinematempels met welluidende namen als Pathe of ...Savoy.....-wat isons toch ontstolen ? - en hoe vereenzelvig ik dat speelse torentje met de raadselachtige blik van de ijsgekoelde maar fabelachtige zwartwitte schoonheid  van greta garbo - meer nog dan marlene D. is zij mijn art-deco-vlam!)

    aankomst in Yogya in de vanaf ong. 15.00 traditionele ...regen....berg mijn bagage voorlopig in 'n stations-locker om vrijuit op zoek te gaan naar logies...Losmen Bladok...erg verzorgd etablissement (aanbevolen door Trotter en Travelfish)....betrek een van de twee goedkope singles....maar dat is met Indon mandie (dwz o..a. 'hurk-wc')....soit...enig probleempje: achter mij is de hoerenbuurt en er wordt duchtig gekaraokeed (zo moe dat ik er nauwelijks hinder van ondervond)....meer hinder van het gezang dat reeds vals en luid vanaf 6.00 opsteeg uit 'n .....kerk....net naast de hoerentent ! en dat het stevige katholieken zijn bleek uit het einde van de dienst (bij achten) (loopt onze vijver stilaan leeg, Paus, er zijn nog vijvers !!!!)

    09-01-2011 om 07:48 geschreven door wilf  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    07-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bandung toffe stad
    ex-collega marketing pieter ds zei ooit: je hebt maar een kans om een eerste goeie indruk te maken....gisteren was ik te voorbarig (ik bevind me weliswaar in 'n weinig opwindend zuidelijk deel van de stad, ten z.van spoorlijn...het is er smerig, modderig, vuil...'n derdewereld-buurt dus) ......het noorden is andere koek...brede beboomde -drukke -lanen, en villawijken die bij ons niet zouden misstaan
    vanmorgen waarvoor ik gekomen was: art-deco o.m. Gedung Merdeka waar in 1955 de Bandung conferentie plaatsvond; schuin ertegenover het prachtige hotel savoy homann waar de groten van toen (Nehru, Nasser etc) hun nachtje sliepen; verder de hele Jalan Braga, met de bakeries en theesalons, speeltuin van de art-deco architecten (het is er allemaal wel, 'n verrassend glas-in-lood, 'n strakke lijn, 'n frivole ronding, 'n balkonnetje, 'n erker...)...vanmiddag in het noorden dan het grootse Gedung Sate, nu gouverneursgebouw
    maar vanmiddag de grote verrassing, de kennismaking in het noorden met de studentenkwartieren (zo'n half miljoen studenten schat men) (tot.bevolking Bandung 3 miljoen Bandung is ook iets frisser (ligt op 800m)
    en de studenten hebben aanzien (zij dwongen in 1998 Soeharto tot aftreden)...die Dago buurt is overigens nu 'n centrum van technologische innovatie, maar ook de buurt van het typische jongeren-gelach, de high-fives, de speciale boetieks.....

    vandaag boekte ik treinticket naar Yogyakarta voor morgen (180.000 rp, dus ong 16,5 euro executif, dus eerste klasse) (niet dat ik andere klasse te min zou vinden, maar met bagage kun je niet anders!!)
    vandaag ook ;n klein ritje gemaakt met het beruchte groene stadsminivannetje, de angkot (samentrekking van angkutan kota...kota is stad en angkutan voertuig of zoiets)

    07-01-2011 om 10:58 geschreven door wilf  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    06-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.6/01 Jakarta.... en vandaag naar Bandung
    gisteren naar station Gambir om trein te boeken voor Bandung (6/01)...sommige reisgidsen stellen dat dat niet eenvoudig is....fout, dat is een fluitje van een cent...in de informasi-office 'n 'executif' (1ste klasse) bestellen, met bestelformulier naar loket en daar betalen en 't is ok
    het blijft oude wijven regenen en daarom denk ik:. ik kan evengoed in de trein op droogte wachten dus koop ik 'n 'pakuan' (expresbiljet) naar het 50 km verdere Bogor (11.000rp) nederlanders noemden dat 'Buitenzorg' en dus werd dat toen ook al verkozen om het drukke Jakarta te ontvluchten...daar aangekomen nog meer oude wijven etc etc, dus even naar de beroemde botanical gardens stappen en constateren dat er behalve reeen geen levend wezen te zien is....terug Jakarta
    dus ontdekking Jakarta te voet.... de Monas (gigantische zuil met gouden vlam op het nog gigantischer padang merdeka of onafhankelijkheidsplein, de istiqlal -moskee, de ernaast gelegen st mary's met z'n twee extra torens die er eerder als hoogspanningskabeltorens uitzien en dan (*vorig blog) de weg door het gigantische businesscentrum waaraan maar geen einde komt (en de wolkenkrabbers mogen ook gezien worden); anders heeft Jakarta weinig spectaculairs te bieden, maar ik ben wel blij ervan geproefd te hebben !!!!
    dus geen tijd gehad voor wat er nog zou resten aan koloniaal Nederlands verleden (vroeger heette Jakarta trouwens Batavia)
    maar Jakarta is ook 'n Jakarta van tegenstellingen...de pompeuze de ogen uitstekende schaamteloze luxe in de binnenstad en.....met de trein richting Bogor zie je dan de slums, de krochtjes, de aan elkaargeflanste smerige krotten, de roeste stukken dekplaat (net zoals bij aankomst rond middernacht de haartjes op m'n armen rechtkwamen bij het zien van kleine ukkies - 6 of 7 j? - op kruispunten, bedelend ? of iets verkopend ? ik durfde het niet zien)
    vandaag kwam ik met trein (11.30 vertrek) naar Bandung (aankomst 14.45), ooit beroemd omdat Soekarno er ooit de eerste historische conferentie hield van niet-gebonden landen (het is zo 'n naoorlogse klinkende naam zoals Bretton Woods etc)
    en.... Bandung heeft uit z'n koloniale tijd 'n hele rist.....artdeco-gebouwen...(dat is verwennerij voor morgen)
    trein reed door 'n prachtig bergdecor, de Puncak-pas, maar ik moest vechten tegen de slaap.....ik moet zoals men zegt mezelf 's 'n break geven
    twee dagen geef ik mezelf 'n kleine financiele break ....ik heb twee dagen geboekt  'By Moritz' (90.000 rp pd, spotgoedkoop, maar toch prive wc/shower en ontbijt.!) en nu zit ik te internetten in de derde wereld, 'n groezelig internetcafeetje in 'n groezelig erg smal doolhofsteegje - als iemand mij passeert...moet ik m'n buik intrekken.... maar eerste kennismaking met Bandung is trouwens...ontluisterend..... dit is waarlijk de derde wereld!!!

    06-01-2011 om 11:00 geschreven door wilf  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.5/01 Jakarta en ....regen
    geen internet, dus nu draad weer opnemen
    op 04/01 vlotjes vanuit KK naar Jakarta... zeer vlot de procedures (visa on arrival - immigration - bagage pick-up - (uiteraard) dure taxi.. hoe kon ik het weten... als je thuismatch speelt in dit soort zaken heb je voordeel en ik blijf erbij...maar vooral omdat ik qua locatie 'n slechte keuze had gemaakt... anara house... 'n piepklein erg proper modern met alles erop en eraan prive wc/shower/tv....maar helemaal in 't zuiden van de stad fatmawati / cilandak ...gevloek van taxidriver...maar ook gevloek van mij) kost gh 200.000 rupiah (11.500 ong. voor een euro)
    Jakarta is 'n onvervalste verkeersjungle (vlg reisgidsen, trotter!, is het levensgevaarlijk voor 'n voetganger.. en dat is er klop op...laat mij hetzelfde 'n dag later doen en ik krijg gegarandeerd op z'n minst een lendenzwieper van een motor of auto - een paar keer zag ik zelfs - in het beste geval - een indonesische 'klinik' voor me)...een voetganger is geen 'zwakke' weggebruiker, hij is eenvoudigweg geen weggebruiker, hij is 'n 'dood' voorwerp..enig erg beperkt soelaas wordt geboden door de talrijke voetgangersbruggetjes over de weg)... ik heb als chauffeur in Italie gereden, Italie is een kleuterschool in vergelijking hiermee
    hoe lang kan 'n mens wandelen (m'n motto trouw - 'n stad kun je het best leren kennen ..te voet) 12.. 15... of meer km ?
    wie Jakarta kent leg ik voor: ik ben gestart in Gambir station, via Monas...Thamrin, Sudirman over Semenggi bridge tot al azhar mosque....het hele hart van Jakarta door... ik kon geen pap meer zeggen en liet me dan taxien tot Blok M (avondeten)
    laat je door iemand die op 'n krant voortgaat niets op de mouw spelden: de binnenstad van Jakarta is zondermeer (ik had dat niet kunnen vermoeden) een gigantisch luxueus commercieel en financieel businesswalhalla, beplant, bebloemd en be-fonteind (geinspireerd door Singapore, maar nog extensiever en waarbij Brussel verbleekt als 'n veredeld gehucht)
    het verbaast me dus geenszins dat dat Indonesie goeie groeicijfers kan voorleggen, maar..... het sleept 'n logge ong. 250 miljoen mensen mee, en al bestaat er in menige vorm 'n soort middenklasse (de guesthouse-uitbater zijnde een ,,, ING-man...de bankman had al voor affairs in Nedl/Belgie gezeten),,,de gemiddelde Indonesier is ronduit arm, of met andere woorden gezegd..de welvaart is niet zoals bij ons gesocialiseerd !!!!!
    Jakarta wordt stilaan 'n monsteragglomeratie van zo'n pakweg 20 miljoen schuivend in het rijtje van Mumbai of Lagos of...

    06-01-2011 om 10:25 geschreven door wilf  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    04-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.eten...wat is goed eten?
    vriendelijke gastvrouw in de lodge gaf me eerste avond de hint...ga vier deurtjes verder naar Sri Melaka...heb ik gedaan...eten was gewoontjes, niet duur (30rm), om te vergeten dus
    volgende volg ik 'n reisgids (marco polo)...hua hing, gerenommeerd openlucht-verse-vis-resto; ik word begeleid naar 'n aquarium en de vis van m'n keuze wordt er uit-ge-net, de sukkel wordt gewogen en 'n tijdje later krijg ik 'm  - niet langer alive 'n kicking -  voor m'n neus, met 'n behoorlijk sausje waarmee ik m'n fletse steamed rice maar blijf dopen.....de bill (met 'n tiger) 69,5rm (dat is nog altijd 695 oude belg.fr.)...vis was inderdaad lekker, maar ik ben van de tafel opgestaan met de gedachte...zou ik nu nog iets eten of wacht ik tot morgen ??
    gisteren stap ik naast de deur de simpele doodgewone chinees binnen...ik eet 'kureh tiau goreng' (ernaast staat in Eng. 'fried prawn noodle') (5rm en dat blijkt geen fout) ik bestel daarbij nog 'kari laksa' (curry laksa) (5rm) en dat blijkt 'n hotchpotch van soep en noodles...alweer met 'n tiger kost me dat hele (maar gvd lekkere) feestje me ....19,5 rm....buikje is lekker rond ...en ik ben nauwelijks geld kwijt....wie heeft er nu gelijk ?

    vandaag weer tussen twee stoelen, uitchecken om 12, bagage in lodge laten en ...tijd zoek maken tot zowat 18 u...dan airport en vlucht naar jakarta

    04-01-2011 om 03:32 geschreven door wilf  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    03-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tanjung Aru...een dag in het water
    vandaag naar Tanjung Aru Beach, dat is de beach van KK met golf course, resorts, chalets en...weinig volk (althans niet zichtbaar)
    bedoeling was met bus naar daar en terug al wandelend (goeie zes schat ik), maar rond enen een stortbui van anderhalf uur (de persoon die beweert dat moessonregens hevig zijn -dat klopt- en van korte duur, mag bij mij speciale les volgen) dus anderhalf uur ice-coffee drinken; eenmaal het weer opgetrokken, wandelen....twintig minuten zowat.....stortbui nummer twee (en ik merk dat die nu al anderhalf uur bezig is) en samen met andere kinabalezen schuilen in de busterminal

    gisteren m'n nieuwe buurt wat beter leren kennen...veel klassehotels (shangri-la; king park; rafflesia -genoemd naar de grootste bloem ter wereld en die bloem is genoemd naar Raffles de Britse koloniaal in Singapore) en cathay-cinema-complex (ook meerdere zalen) en op het programma staat (ook in Belgie net uit)...The Tourist (Johnny Depp-Angelina Jolie)

    het is soms gevaarlijk voor z'n beurt te spreken...tijdje terug liet ik me ontvallen dat KK urbanistisch 'n miskleun is (dat is het ook wel, het oude, nou ja oude, het is van na de verwoesting 45.....de oude stad tussen Jesselton Point en Kampung Ayer/Sinsuran....een wirwar van blokjes, nu eens in symmetrie, dan weer bots je op 'n blok waar je op het eerste gezicht niet wegkunt), maar er is 'n zeer recente inplanting (api-api) tussen het oude en de busterminal (koop?huur?appartementen) enkele blokken in fletsgroen, enkele in rose, enkele in grijsblauw; aan de ene kant zijn er beneden eet-en drinkpanden met gaanderij; tussen de twee grote gehelen in loopt in het midden een overdekt wandelpad....naar 'n shopping mall...ik kan me perfect voorstellen dat architecten hier met bouwblokjes hun hart hebben opgehaald...dit o.m heeft me 'n stuk met KK verzoend

    van de taal versta ik uiteraard geen bal, maar opmerkelijk is toch dat er 'n aantal Engelse woorden hun opwachting maken, maar dan in een soort 'provo'-spelling.....kolej (college) - resit (receipt) - tikit (ticket) - bas (bus) - nasional - fleksibel - restoran - farmasi - kaunter (counter) - kek (cake) en ik vergeet er natuurlijk vele, maar als je rondkijkt stoot je altijd op 'n aantal taalontdekkingen

    03-01-2011 om 10:43 geschreven door wilf  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)


    Archief per week
  • 19/02-25/02 2024
  • 12/02-18/02 2024
  • 05/02-11/02 2024
  • 29/01-04/02 2024
  • 22/01-28/01 2024
  • 15/01-21/01 2024
  • 08/01-14/01 2024
  • 01/01-07/01 2024
  • 25/12-31/12 2023
  • 18/12-24/12 2023
  • 11/12-17/12 2023
  • 27/11-03/12 2023
  • 13/11-19/11 2023
  • 10/04-16/04 2023
  • 13/03-19/03 2023
  • 06/03-12/03 2023
  • 27/02-05/03 2023
  • 20/02-26/02 2023
  • 13/02-19/02 2023
  • 30/01-05/02 2023
  • 23/01-29/01 2023
  • 16/01-22/01 2023
  • 09/01-15/01 2023
  • 02/01-08/01 2023
  • 25/12-31/12 2023
  • 19/12-25/12 2022
  • 12/12-18/12 2022
  • 10/10-16/10 2022
  • 23/03-29/03 2020
  • 16/03-22/03 2020
  • 09/03-15/03 2020
  • 02/03-08/03 2020
  • 24/02-01/03 2020
  • 17/02-23/02 2020
  • 10/02-16/02 2020
  • 03/02-09/02 2020
  • 14/01-20/01 2019
  • 07/01-13/01 2019
  • 24/12-30/12 2018
  • 10/12-16/12 2018
  • 05/03-11/03 2018
  • 26/02-04/03 2018
  • 19/02-25/02 2018
  • 12/02-18/02 2018
  • 29/01-04/02 2018
  • 22/01-28/01 2018
  • 01/01-07/01 2018
  • 25/12-31/12 2017
  • 27/11-03/12 2017
  • 13/11-19/11 2017
  • 06/11-12/11 2017
  • 20/03-26/03 2017
  • 13/03-19/03 2017
  • 27/02-05/03 2017
  • 20/02-26/02 2017
  • 06/02-12/02 2017
  • 30/01-05/02 2017
  • 23/01-29/01 2017
  • 16/01-22/01 2017
  • 09/01-15/01 2017
  • 02/01-08/01 2017
  • 19/12-25/12 2016
  • 05/12-11/12 2016
  • 28/11-04/12 2016
  • 14/11-20/11 2016
  • 07/11-13/11 2016
  • 31/10-06/11 2016
  • 24/10-30/10 2016
  • 21/03-27/03 2016
  • 07/03-13/03 2016
  • 29/02-06/03 2016
  • 08/02-14/02 2016
  • 01/02-07/02 2016
  • 25/01-31/01 2016
  • 18/01-24/01 2016
  • 11/01-17/01 2016
  • 21/12-27/12 2015
  • 07/12-13/12 2015
  • 16/11-22/11 2015
  • 02/11-08/11 2015
  • 28/09-04/10 2015
  • 22/06-28/06 2015
  • 30/03-05/04 2015
  • 23/03-29/03 2015
  • 16/03-22/03 2015
  • 09/03-15/03 2015
  • 02/03-08/03 2015
  • 23/02-01/03 2015
  • 16/02-22/02 2015
  • 09/02-15/02 2015
  • 02/02-08/02 2015
  • 26/01-01/02 2015
  • 19/01-25/01 2015
  • 12/01-18/01 2015
  • 05/01-11/01 2015
  • 29/12-04/01 2015
  • 22/12-28/12 2014
  • 15/12-21/12 2014
  • 08/12-14/12 2014
  • 01/12-07/12 2014
  • 24/11-30/11 2014
  • 17/11-23/11 2014
  • 10/11-16/11 2014
  • 03/11-09/11 2014
  • 12/05-18/05 2014
  • 05/05-11/05 2014
  • 24/03-30/03 2014
  • 17/03-23/03 2014
  • 10/03-16/03 2014
  • 03/03-09/03 2014
  • 24/02-02/03 2014
  • 17/02-23/02 2014
  • 10/02-16/02 2014
  • 03/02-09/02 2014
  • 27/01-02/02 2014
  • 20/01-26/01 2014
  • 13/01-19/01 2014
  • 06/01-12/01 2014
  • 30/12-05/01 2014
  • 23/12-29/12 2013
  • 16/12-22/12 2013
  • 09/12-15/12 2013
  • 02/12-08/12 2013
  • 25/11-01/12 2013
  • 18/11-24/11 2013
  • 11/11-17/11 2013
  • 04/11-10/11 2013
  • 28/10-03/11 2013
  • 23/09-29/09 2013
  • 29/04-05/05 2013
  • 18/03-24/03 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 04/03-10/03 2013
  • 25/02-03/03 2013
  • 18/02-24/02 2013
  • 11/02-17/02 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 28/01-03/02 2013
  • 21/01-27/01 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 07/01-13/01 2013
  • 31/12-06/01 2013
  • 24/12-30/12 2012
  • 17/12-23/12 2012
  • 10/12-16/12 2012
  • 03/12-09/12 2012
  • 26/11-02/12 2012
  • 19/11-25/11 2012
  • 12/11-18/11 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 29/10-04/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 09/04-15/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 12/03-18/03 2012
  • 05/03-11/03 2012
  • 27/02-04/03 2012
  • 20/02-26/02 2012
  • 13/02-19/02 2012
  • 06/02-12/02 2012
  • 30/01-05/02 2012
  • 23/01-29/01 2012
  • 16/01-22/01 2012
  • 09/01-15/01 2012
  • 02/01-08/01 2012
  • 24/12-30/12 2012
  • 19/12-25/12 2011
  • 12/12-18/12 2011
  • 05/12-11/12 2011
  • 28/11-04/12 2011
  • 21/11-27/11 2011
  • 14/11-20/11 2011
  • 07/11-13/11 2011
  • 24/10-30/10 2011
  • 19/09-25/09 2011
  • 12/09-18/09 2011
  • 22/08-28/08 2011
  • 14/03-20/03 2011
  • 07/03-13/03 2011
  • 28/02-06/03 2011
  • 21/02-27/02 2011
  • 14/02-20/02 2011
  • 07/02-13/02 2011
  • 31/01-06/02 2011
  • 24/01-30/01 2011
  • 17/01-23/01 2011
  • 10/01-16/01 2011
  • 03/01-09/01 2011
  • 26/12-01/01 2012
  • 20/12-26/12 2010
  • 13/12-19/12 2010
  • 06/12-12/12 2010
  • 29/11-05/12 2010
  • 22/11-28/11 2010
  • 15/11-21/11 2010
  • 08/11-14/11 2010
  • 25/10-31/10 2010
  • 18/10-24/10 2010
  • 20/09-26/09 2010
  • 13/09-19/09 2010
  • 30/08-05/09 2010
  • 23/08-29/08 2010
  • 26/07-01/08 2010
  • 17/05-23/05 2010
  • 10/05-16/05 2010
  • 03/05-09/05 2010
  • 26/04-02/05 2010
  • 19/04-25/04 2010
  • 08/02-14/02 2010
  • 01/02-07/02 2010
  • 25/01-31/01 2010
  • 18/01-24/01 2010
  • 11/01-17/01 2010
  • 04/01-10/01 2010
  • 28/12-03/01 2016
  • 21/12-27/12 2009
  • 14/12-20/12 2009
  • 07/12-13/12 2009
  • 30/11-06/12 2009
  • 23/11-29/11 2009
  • 16/11-22/11 2009
  • 09/11-15/11 2009

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs