Woensdag stond de Estafette wedstrijd van Psylos op de kalender te Tienen. Normaal ging deze wedstrijd altijd door te Bierbeek maar om organisatorische redenen moest er uitgeweken worden naar het Houtemveld te Tienen. Organisator Roland vond er echter een mooie exacte omloop van 1 km. De omloop was wel volledig onverhard welisweer op zeer goed beloopbaar gras, wat menig loper niet zo enthousiast maakte tijdens de opwarmingsronde. Nochtans was er buiten de ondergrond gezorgd voor de nodige afwisseling, een stukje vals plat, een stevige korte afdaling en een korte nijdige klim om het stukje bos te verlaten. Ik stond zoals traditioneel in de Estafette wedstrijden samen met Stefan aan de start. Na de verkenningsronde zouden we tevreden zijn met 14 km was de teneur. Maar we zouden wel zien, een uur het beste van onszelf geven was de boodschap zodat we ons eigen alvast niks te verwijten hadden na afloop.
De start was ditmaal voor mij voorzien, en ondanks een vrij snelle eerste ronde, 4 minuten exact, bengelde ik in het laatste deel van de 95 duo's. Ook Stefan's eerste rondje ging rond de 4' en zo schoven we toch al enkele plaatsjes naar voren. Gaandeweg bleven we nu rondjes draaien tussen de 4'05 en de 4'10, al was Stefan vandaag duidelijk de betere van ons duo, er kwam geen echte terugval zoals we nog als een durven te ondergaan. Dit leidde ertoe dat we ploeg na ploeg wisten bij te halen om uiteindelijk om een 47e plaats te eindigen op 95 teams, en met een totale afstand van 14.600 meter in exact één uur. Dik tevreden hiermee natuurlijk, al hadden we misschien wel het gelegenheidsduo Roland & Domenico willen bijhouden :) maar hiervoor kwamen we een 60-tal meter tekort. Ook onze dames zetten hun beste beentjes voor en wisten ook ditmaal de 10 km grens te overschrijden, 10.4 km.
Achteraf nog genoten van een lekker biertje tijdens de prijsuitreiking en tombola. Martine mocht naar huis met de prijs van 1e gemengd in haar categorie samen met Jo Haenen en Richard pronkte met de hoofdprijs, enkele meters bierflesjes, die gereserveerd werden voor de BBQ van de Speelhofrunners !!
uitslagen en tussenstanden : www.estafettechallenge.wordpress.com
Dit weekend dan eens beslist om geen wedstrijd te lopen. Nog effe getwijfeld om afgelopen vrijdag af te zakken naar de Jogging d'Olne (Cours la Province), maar de benen waren nog niet voldoende gerecupereerd van de estafettewedstrijd op woensdag. Vandaag stond er dan alleen de Banneux-run op de kalender, maar de Haspengouw Challenge draagt nu niet meteen mijn voorkeur weg en ook het parcours ter plaatse en de organisatie zeggen me eigenlijk niet zoveel dus was de beslissing vrij makkelijk.
In de plaats hiervan trok ik dan maar met Roland Vandenborne op pad voor een langere duurloop, doorheen onze mooie streek. We maakten er een gezapige training van al ging de snelheid naarmate de kilometers vorderden toch wat in stijgende lijn. Onderwege nog gezellige nagepraat over de Estafettechallenge en zo gingen de kilometers vlot voorbij. We leerden weeral enkele mooie binnenwegen kennen op een boogscheut van Kerkom en zo bereikten we na exact 2 uur en 22.2 km opnieuw het vertrekpunt.
Volgende wedstrijd : zie kalender :)
|