AMBITIES: 1) 1/2 marathon blijft mijn ding!!! 2 Nog een marathon? 3) Een goeie 5km tijd?? ! 4) Plezier onder vrienden 5) Gezondheid boven alles
Zoeken in blog
hard tegen hard
lopen in vlaanderen ... zoals het is ... Een relaas van mijn loopleven ... als stratenloper J. Dewaele
21-01-2008
Eerste wedstrijd 2008 -relais givres
Op zaterdag 19 januari vond de Relais Givres plaats in de bossen (deels cross-parcours - deels geasfalteerd) van Neder-over-Heembeek. Tijdens deze wedstrijd moesten per groep 44km werden overbrugd met een team van 5 personen, bestaande uit 1 vrouw, 1 veteraan, en 3 anderen (elk individueel 8km, gevolgd met een 4km groepsloop). Samen met Popuelles Dream Team (PDT) werden 4 ploegen samengesteld, waarbij ik werd geselecteerd tot groep 1. Wegens een mindere conditie bracht dit toch wat druk met zich mee: niemand is graag de mindere schakel van zijn/haar groep. Wegens een goede klassering van PDT vorig jaar was het immers de intentie om beter te doen. Op zich werd het een hele plezante dag, waar de leden van PDT elkaar wat beter hebben kunnen leren kennen. Bij onze groep was Andre Gaelle als eerste aan de beurt (vrouwen eerst) en bracht het er schitterend vanaf. Ze lanceerde ons meteen op een 3de plaats na haar 8km, wat direct de lat hoog legde voor de daarnavolgende mannen. Vincent Roart liep een kleine minuut sneller dan Gaelle, en kon aldus onze positie behoorlijk verdedigen (6de plaats). Daarna was het de beurt aan onze veteraan Eddy Rasschaert, die alsook een flinke minuut sneller liep dan zijn voorganger. Met de hulp van God aan zijn zij kon hij de ploeg terug brengen op een 5de plaats. Toen was het mijn beurt om de trend door te zetten, en ja, ik kon ook nog een klein minuutje van Eddy's tijd afdoen. Helaas heb ik onderweg een Pool uit 1 vd eliteploegen moeten laten passeren en vrede nemen met een 6de plaats. Naar gevoel toe was 8km dan ook meeeeeeeeer dan voldoende. Na mij heeft Stephane-Cesar Daye, een talentrijke jongeling uit Gaurain, nog een 40-tal seconden sneller gelopen desondanks het er steeds slechter bijliggende parcours (na zijn aankomst waren we 7de). Tijdens de afsluitende 4km groepsloop -allen vechtend tegen de reeds toegeslagen verzuring- hebben we nog 1 plaats kunnen goedmaken, om uiteindelijk te eindigen op de 6de plaats (3de van de niet-elite teams) v 250 teams. Hoedanook, een dagje om niet te vergeten. Volgend jaar terug?
Gisteravond mijn eerste trainingsuurtje van 2008 afgewerkt, maar dit met enigszins pijn aan de rechtervoet en linkerbil. Het lukt me om te lopen, maar op deze manier trainen heeft niet al te veel zin. Hopelijk herstellen deze 2 kwaaltjes zich relatief snel tijdens mijn periode van rust, om aldus mijn voorjaar niet te hypotheceren.... Bij deze wens ik alle lopers een blessure-arm of -loos 2008.