Flying Tom Goes Triathlon
The journey from 0 to Ironman
Over mijzelf
Ik ben Tom Verbruggen
Ik ben een man en woon in Sint-Lievens-houtem () en mijn beroep is piloot.
Ik ben geboren op 08/08/1974 en ben nu dus 50 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Triatlon, voetbal en luchtvaart.
Ik ben gelukkig getrouwd met Anja en ben papa van twee toffe kids, Gilles en Laure-Lise.
Andere Triatlonbloggers en links
  • Christophe
  • mc millan running calculator
  • Norbert Ironman
  • Ironmac
  • Trainer Michel Geerinck
  • Triatlon Start
  • 3 Athlon
  • Triatlon Duatlon Wetteren
  • Slowtwitch Triatlon forum
  • Kris Duhayon
    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Zoeken in blog

    Inhoud blog
  • Nieuwe blog
  • still alive
  • Verslag Ironman Regensburg 2011
  • I am an Ironman !!!
  • D-1
    19-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.fut ?

    Waar is de fut ? Hij is er wat uit precies.
    Eergisteren nog een keer 10 km gelopen op de loopband in een soort van Fartlek, uiteindelijk 55 minuten gelopen in tempo's die varieerden van 10 tot 13 km/u. Gemiddelde hartslag 148 en plus minus 1000 kcal.
    Ik stond in de douche toen ik werd opgebeld om onmiddellijk naar Parijs te vertrekken, snel snel alles ingepakt en vertrokken. Gisteren in Parijs de tijd gehad om de airshow te gaan bekijken met toch wel een indrukwekkende demo van de A380. Zal proberen het videoke dat ik heb genomen op de blog te zetten. Vandaag misschien eens een uurtje fietsen. Als ik toch maar eens mijne fut terugvond ..


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    19-06-2009, 12:39 geschreven door Tom  
    17-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Indoor
    Gisteren een indoortraining achter de rug. Heb voor het eerst sinds zeer lang een lange training op de loopband gedaan. 45 minuten gelopen aan een ingesteld tempo van 12km/u (mijn beoogd triatlontempo) met een verrassingseffect door ad random een helling te laten verschijnen. Dus een verhoogde belasting maar wel steeds hetzelfde tempo behouden. Mijn Polar band werd opgepikt door de loopband en mijn hartritme, wattage en calorieverbruik werd dus ook constant weergegeven. Op de hellingen ging de hartslag vlot boven de 160 en bij de vlakke stukken zakte hij netjes onder de 150. Dan nog een km uitgelopen.

    Om het uurtje vol te maken ben ik dan nog 10 minuutjes gaan zwemmen, ook ideaal als cool down. Ik had in Turkije zeer goedkoop de nieuwe zwempaddels van Speedo op de kop kunnen tikken (thuis heb ik er nog van 18 jaar geleden), en ik heb gedurende 10 minuutjes die paddels uitgeprobeerd en ik moet zeggen, goe gerief.

    Vandaag opnieuw 10km op de loopband en dan nog eens 2 km zwemmen.

    Tot de volgende
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    17-06-2009, 11:17 geschreven door Tom  
    15-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Materiaalpech

    Gisteren 2 keer materiaalpech. Was net op de hometrainer aan het fietsen, en elke 10 minuten de weerstand aan het verhogen toen na 35 minuten het machientje de geest gaf. Dan maar direkt beginnen lopen om de overgang van fietsen naar lopen in de benen te krijgen. Hier in het gisteren zeer zonnige Roissy-en-France, 45 minuten gelopen met negative split. Ik kan u enkel de tijd meegeven want na 5 minuten gaf de geest van mijn footpod zijn pijp aan Maarten of zoiets, enfin soit het batterieke was op. Alles in totaal dus 1u20 gesport, goed voor 1000 kcal.

    Vandaag begint hier de Airshow van Parijs, le Salon du Bourget. Waar is de tijd toen ik hier als jonge luchtvaartfanaat naar toe kwam met mijne maat om te dromen over een leven in de luchtvaart, en later zelf op het salon werkte als vertegenwoordiger. Vandaag zal ik het luchtruim kiezen vanop diezelfde plaats, het is een speciale gebeurtenis.

    L8R


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    15-06-2009, 11:27 geschreven door Tom  
    14-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Paris by night
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Paris by night, zo zijn we gisteren na een vlucht van 3u30 van Turkije hier aangekomen. Wat een prachtig schouwspel, een wolkeloze hemel en de nadering die ons tot aan de landingsbaan in Le Bourget moest brengen, liet ons dalen tot op 2000 meter boven de stad, waardoor we een ideale uitkijk hadden op eerst de lichtoranje gloed van de metropool, en later de details van Eurodisney, Orly, de Eiffeltoren met de Seine, en la Defense aan ons zagen voorbij glijden. Op een moment als deze, weet ik weer waarom ik piloot ben geworden. Spijtig genoeg heb ik geen foto kunnen nemen, want tijdens de nadering had ik het nogal druk...

    Op sportief vlak was het ook een hoogtepunt, want ik heb reeds 1 van mijn sportieve doelen voor dit jaar kunnen bereiken, namelijk 2000m nonstop zwemmen in open water. Met mijn 80 km fietsen vorige week, de 20km duurloop en 2000m zwemmen deze week, heb ik op 1 week tijd bijna (fietsen 10km te kort)  de drie afstanden van een halve triatlon gedaan. Volgend jaar zal ik daar hopelijk geen volledige week voor nodig hebben maar zal ik het op enkele (5 a 6?) uren moeten doen.
    Het zwemmen dus, 2000m in ongeveer 40 minuten, weet het niet precies want ik heb vergeten kijken op mijne polar. Maar het was wel goed, een goed gevoel op het gemakske en dat noopt me om mijn ambitie voor het zwemmen in de Donk op 1 augustus bij te stellen naar 22 minuten (ofwel 1'50"/100m) voor de 1200 m. Als je daar de voorzichtige ambitie van het fietsen (40km in 1u05 = 37km/u) en het lopen (10km in 50 min = 12km/u), kom ik dus uit op 2u17, zonder wissels. Dus mijn doel om binnen de 2u20 binnen te zijn blijft intact. Hierbij een foto van het trainingsterrein in Turkije.

    Vandaag in Parijs ga ik mijn fietsspieren onderhouden op de hometrainer van de fitness en daarna direkt een uurtje lopen

    Tot morgen.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    14-06-2009, 16:30 geschreven door Tom  
    13-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Supercompensatie
    Gisteren was het al 5 dagen dat ik nog gesport had en ook dat ik nog op mijn blog had geschreven. Nu ja, na een 9 daagse met voor mijn doen redelijk veel sport: 9u30 was een beetje rust voor mijn lichaam waarschijnlijk wel goed, zo een soort supercompensatie. Ik ben goed aan het opbouwen naar de kwart van de donk, nu een kleine 2 maand van ons verwijderd. Ik ben begonnen met souplesse te fietsen en het zwemmen wordt opgedreven. Daardoor is er nu tijdelijk wat minder aandacht voor het lopen, nog tot 40 km per week, maar ik denk dat in de voorbereiding voor de marathon de aerobe capaciteit toch niet verloren gaat door het trainen van andere disciplines.

    Ik ben ook terug beginnen vliegen waardoor ik woensdag en donderdag geen trainingen heb kunnen uitvoeren. Sinds donderdagavond ben ik in Dalaman, Turkije alwaar het 32 graden is. Gisteren heb ik dan een vetloopje gedaan voor het ontbijt, op een heuvelend parcours, goed voor 6 km met HRgem van 140 en een snelheid van 5:50/km. Maar zweten dat ik doe, ni normaal. Het was al wel 28 graden maar toch. Ik denk dat als ik thuis ben ik me eens ga wegen voor en na een loopsessie van exact een uur, om te weten hoeveel vocht ik per uur verlies. Vraag me af of dat wel normaal is. Waarschijnlijk heeft mijn relatief overgewicht er nog wel mee te maken, maar ik weet dat ik zowieso veel zweet. Voor de marathon is het duidelijk, aangezien mijn inspanning daar ongeveer 4u zal duren moet ik zorgen dat ik voldoende vocht binnenhoud, dus zal ik zeker nog moeten vermageren, streefgewicht rond de 78 kilo.

    Gisteren na het ontbijt een beetje gerust in de kamer, een beetje gewerkt op de computer en dan naar het zwembad voor een zwemtraining. Ik was helemaal alleen in het zwembad, dat een ovale vorm had, maar door het aantal tegels te tellen van de twee zijden van een rechthoekige driehoek, wist ik door mijn vriend Piet Agoras, dat de schuine zijde (diegene die ik zou volgen tijdens het zwemmen) 21 meter was. Na 100 lengtes, dus 2100 m op de teller. Die afstand heb ik onderverdeeld in 200 m opwarming, 500 drills, 1000 m nonstop, 2x100m versnellen en 200 m cooldown.

    Vandaag stond er normaal een zwem- en loopsessie op het programma, maar het zal beperkt moeten blijven tot zwemmen want vanavond vertrekken we naar Parijs. Ik zal daar morgenvroeg een 15 km lopen afwerken. Het zwemmen gaat wel door, deze keer in de zee, wat mij de gelegenheid geeft om wat orientatietraining te doen, zoals aangeraden door trainer Michel.

    Ik ga ook eens beginnen om wat foto's op mijn blog te zwieren,zowel van sportieve als professionele avonturen. Ik zal ook eens het videoke van de Ironman 2008 erop zetten, met het lieke van Infinity. Geweldig motiverend.

    De groeten,
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    13-06-2009, 11:53 geschreven door Tom  
    08-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.een triatlonneke
    Vandaag een soort van triatlon gedaan maar dan andersom, eerder toevallig.
    Vanmorgen begonnen met de langste duurloop tot dusver, 20 km. De laatste keer dat ik 20 km heb gelopen was in 2004 in Brussel, nu doe ik het in de trainingsopbouw voor de marathon, fijn gevoel. Begonnen aan 5'15"/km voor de eerste 10km en geëindigd aan 5'45"/km voor
    de 2de 10km. Wel 2 keer even moeten stoppen want had mijn gsm bij en de eerste keer een oproep en dan nog een sms gekregen en aangezien ik nu elk moment kan opgeroepen worden om te gaan vliegen, stopte ik om op te nemen. Terug in gang geraken nadat je gestopt bent is niet zo evident, maar de hartslag zakt onmiddellijk wel 20 slagen en dat is goed.
    Uiteindelijk 1u50min gelopen, 5'30"/km gemiddeld, hartslag gemiddeld 151 en 1700 kcal verbrand. Op het einde deden onderkant kuiten en de bovenkant quadriceps wel pijn, maar na de cool-down was dit heel wat beter.

    Dan was het tijd om nog wat te gaan werken op den bouw en aangezien ik geen auto had, dan maar de fiets op. Kweetet wel , de afstand was niet overdreven, maar het gaat om het idee

    Nog een uurtje of 5 gebricoleerd en dan met de fiets terug, want onze Gilles moest gaan zwemmen en ik ging mee. Terwijl onze Gilles zeer flink leerde zwemmen, op zijn rug in het diep, maalde ik wat lengtes af, laverend tussen de schoolslagzwemmers en springplankspringers. Resultaat was na 30 min, 1200m bestaand uit 200m warm-up, 200 m drills en 800m non-stop.
    Morgen als ik kan nog een keer gaan fietsen om mijn kilometer-totaal op 200km voor de voorbije week te brengen en dat is dan het einde van een redelijk intensieve 9-daagse. Het voornaamste is dat ik naast wat kleine kwaaltjes (blaar) nog geen last heb van blessures, hout vasthouden.

    Slukes en sport ze,

    Tom
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    08-06-2009, 21:33 geschreven door Tom  
    06-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.weer mis !
    Vandaag begon de dag vroeg: om 6u45 mijne wekker gezet, want om 7u45 was het zwemtraining met de club.....was de bedoeling; Met het fietske naar Wetteren, boterhammekes en een banaan bij want na het zwemmen ging ik nog fietsen met de bereidwilligen. Aangekomen aan het zwembad, een stilte van jewelste, niemand te bespeuren om 7u45. Milja... Misschien was het wel om 8u30, er bestaat namelijk nogal onduidelijkheid over, het blijkt allemaal een kwestie te zijn van redders. Allez soit, ikke nog efkes gaan fietsen tot het 8u20 was en dan terug naar het zwembad, nog altijd niemand en om 8u30 ook nog ni. Ja seg, mé wie z'n voeten spelen ze daar.
    Ik ben dan maar vertrokken op mijne velo voor een fietstraining, alleen. Eerst mijn banaan en mijn bokes opgegeten en dan vertrokken, richting Sint-Lievens-Houtem, dan Herzele en dan de Mavic fietspijltjes gevolgd want ik wist dat die 2 keer in Erpe passeren en dan zou ik zo dus niet te ver van huis weg zijn. Ja saluu, eens de eerste keer in Erpe gepasseerd enkel nog maar kouterbaantjes en op den duur zat ik bijna aan het donkmeer. Ik ben dan maar teruggekeerd want het was al 10u en ik wou de familie thuis ook niet te lang laten wachten. Maar eens ter hoogte van Hofstade waren er wegenwerken waar jezelf omleidingbordjes kreeg voor fietsers. In Belgie kunnen ze er toch wat van zenne. Het eerste omleidingsbordje gevolgd, het tweede, het derde en ... ik kwam terug op het eerste uit ! Proper.
    Ik ben dan maar een veldweggetje ingedraaid en aan de hand van de zonnestand, jawel beste lezer de zonnestand, bepaald in welke richting ik moest rijden en raar maar waar kwam ik toch wel boenk in Impe uit zeker, een kilometerke of 5 van mijn deur. Na 3uur en een 80 km later stond ik terug aan mijn deur, alwaar de vogels gaan vliegen waren. Ze waren naar 't stad ( is ni Antwerpen in ons geval, maar Aalst), groot gelijk want goe weer. Straks nog naar een feestje maar eerst nog wat knutselen op den bouw.

    Samenvatting van vandaag:
    80 km, gemiddelde snelheid 26,3 km/u, 3u2min, gemiddelde hartslag 132, 1700 kcal.

    Conclusie-trekkingen van vandaag:
    - eens goed klappen met de club hoe dat nu zit met het zwemmen
    - nog wa vermageren want bergop is het ni alles
    - eens bij de fietsenmaker gaan om mijn fietspositie eens te laten nakijken, want ik denk dat ik verkeerd op mijn fiets zit, zadel te hoog, stuurpen te kort, ...
    - in het vervolg een fietsroute op voorhand bepalen want zo maar hier en daar rijden en dan verkeerd rijden, tis ni plezant.

    Allez, tot de volgende en stemt op de goei morgen

    Tom


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    06-06-2009, 12:07 geschreven door Tom  
    04-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.beetje poempaf

    Vandaag een druk dagske achter de rug, met de fiets naar de bouw en daar direkt begonnen met de muren in te wrijven. Geel voor de muren en roze voor de plafond. Dat roze spul is echt een smerige boel want de plafond inwrijven wil zeggen dat dat overal op drupt, inclusief uw eigen zelve. Na 2 uur hing ik helemaal vol en het probleem is dat dat produkt een soort plastieken filmke begint te vormen dat ge dus op den duur er niet meer af krijgt. Na een uurtje of 4 insmeren ben ik dan tijdens de middag gaan fietsen: twas redelijk fris en winderig. Ik vertrok wind-af op souplesse, op binnenblad. Via Oordegem naar Wetteren, ne goeiendag gaan zeggen aan Anja en dan verder op de dijk (weer eerst verkeerd gereden) naar Schellebelle; teruggedraaid en dan wind op kop terug naar de bouw. Juist 40 km gereden met een gemiddelde van 27,3 km/u op het binnenblad. Ik voelde in mijn beentjes de looptraining van gisterenavond toch nog wel, vooral op de stukken vals plat bovenaan het dijbeen. Uiteindelijk tevreden van de training maar ik hoop dat ik niet te laat begonnen ben met fietsen met het oog op de Donk. Ach, ik weet dat het hoofddoel dit jaar de marathon is en de triatlon is een manier om gefocused te blijven naar de komende jaren toe.

    Dan stond de rest van de muren en de plafonds op het programma, en nog een gesprek met de tuinarchitect. Pff, toen ik thuis kwam was ik kapot en heb maar wijselijk besloten om de looptraining van vanavond uit te stellen tot morgen.

    Slukes


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    04-06-2009, 20:42 geschreven door Tom  
    03-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.goe bezig

    Goe bezig geweest vandaag. Vanmorgen een poging gedaan om 2000m te gaan zwemmen, maar bij gebrek aan zwembaden in de buurt die na 8u een baan inleggen voor baantjeszwemmers was de keuze moeilijk. Uiteindelijk naar merelbeke gereden, maar daar waar zeker 4 verschillende schoolklassen aan het zwemmen. Er waren 2 groepen in het kleuterbad en 2 in het grote bad, maar daar hadden ze de bodem op 80 cm gezet, dus noppes. Dan maar in het recreatiebad waar een zone van ongeveer 15m lang kan gezwommen worden. Ik had welgeteld een 300m gezommen (drills: afslag, vuisten, okseltik, dijen tikken en vingertoppen slepen) toen 1 van de scholen het waarschijnlijk ook leutiger vond in het recreatiebad. Lap, ook weeral gedaan met zwemmen. Dan was het wissel van de scholen, en gelukkig enkel kleuters, dus het diep bad was vrij !! Wel enkel de breedte natuurlijk, wat dacht ge. Dan maar 10 x 150m gezwommen met 15 sec rust, in een tempo van 2'30'' per 150m. Goed op het gemakske, en redelijk voor mijn doen.
    De conclusie van het zwemgedeelte: niet voor herhaling vatbaar in Merelbeke, zeker niet als je de prijs van 4 euro meerekent voor een zwembad met maar de helft van zijn capaciteiten. Daarmee is ook mijn ambitie om 10km te zwemmen in 10 dagen teruggeschroefd, en zal ik enkel nog zaterdag op de club zwemmen en maandag terwijl onze Gilles zwemlessen volgt.
    Daarna naar de fietsenmaker en de bouw gereden , opnieuw goed voor 12 fietskilometerkes; hey alles telt voor het grote totaal.
    Ik heb een nieuw fietscomputerke geinstalleerd, want het vorige was kadul na mijn rit van gisteren.

    Na nog een aantal uren op de bouw(muren inwrijven om voor te bereiden op plakwerken), stond de 2de echte training op het programma; lopen op de piste in Vlierzele, goed voor 11km in 53min, HR gem 153, pace gem 4'50''/km. De eerste 5 km waren in 22'28'' dus die 22 min als streefdoel is haalbaar denk ik.

    Voor de rest nog mijn deelneming betuigen aan de familie van crew en passagiers van Air France 447.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    03-06-2009, 21:39 geschreven door Tom  
    02-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Fietsen : 1u30, gemiddelde snelheid 28,5u, afstand 43km, gemiddelde hartslag 133, souplesse

    Alles op binnenblad, rond de 90 à 100 omw/min. Ik ging op zoek naar het jaagpad langs de schelde via oosterzele en landskouter en uiteindelijk misgereden in melle, dus het jaagpad niet gevonden. Volgende keer in Landskouter richting zwijnaarde fietsen.
    Morgen zwemmen en lopen op het programma.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    02-06-2009, 21:23 geschreven door Tom  
    01-06-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Barbie-Koe
    Na 3 dagen inaktiviteit eindelijk nog eens iets gedaan. Allez, daarvoor ook wel iets gedaan, maar dat valt in de categorie 'den bourgondier' uithangen. Uiteindelijk de zaterdag thuisgekomen en met Anja en de kinderen naar de markt in Antwerpen gereden: een toffe markt op z'n zuiders, veel fruit en groenten, olijven, feta, humus, ...
    Kheb mij redelijk kunnen inhouden maar de vers gebakken wafels konden mij toch overhalen. Daarna nog doorgereden tot aan het Steen, om dan in de koekestad te wandelen. Met ons 2 pagadders zijn we dan doorgewandeld tot aan de Sinksefoor. Daar was het natuurlijk moeilijk om aan de (calorie)verleiding te weerstaan. Respectievelijk ne mega-hamburger; nen halve pita, Kak Van Maria ( een appeltje op een stokje in een rood suikerjasje wel te verstaan ...), een galet van Lackemans en een Churroke of 5 waren mijn deel ! Al sjaans dat ik daarna niet meer in den Octopus ben geweest,; een gevaarte dat de welwilligen in alle richtingen doet draaien.
    Gisteren dan een leuke familiedag in Puyenbroek, met een bezoek aan het zwembad. Hier kom ik zeker in de toekomst nog zwemmen in het 50m bad.
    Vandaag de uitgestelde trainingen toch enigszins proberen inhalen en vanmorgen opgestaan om een duurloop van 18km te doen. De streek rond Sint-Lievens-Houtem, Bavegem, Vlierzele, Oordegem is daar uitermate voor geschikt met veel kleine rustige baantjes langs velden. De samenvatting van deze training: LSD 18km in 1u46, HR 148, 5:50min/km.

    Hierbij ook de samenvatting voor de maand mei:

    gelopen : 148,68 km in 14u12min
    gefietst: 20 km in 40min
    gezwommen: 4,5 km in 3 trainingen

    Nu gaat de komende periode het zwemmen wat opgedreven worden en wordt er eindelijk gestart met fietsen. Daarnaast wordt het weekvolume lopen opgedreven tot boven de 60km per week, tot wanneer een LSD van 20km gelopen wordt, daarna worden intervaltrainingen ingevoerd.

    De komende 10 dagen staat het volgende op het programma:

    Lopen: 75km
    Fietsen: 300 km
    Zwemmen: 10 km

    Ik kan dus wel wat energie gebruiken en waar beter dan op een barbecue (ook wel Barbie-Koe genoemd door ons Laure-Lise 3j.) bij ons vader en ons moeder in Reet.

    Sport ze,
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    01-06-2009, 14:32 geschreven door Tom  
    28-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Evolutie
    De eerste dag van de blog over triatlon , dan moet er ook wat gesproken worden over de arbeid die verricht is niet ?

    Vandaag een duurlopeke gedaan in Tel Aviv, over 12 km onder een drukkende warmte, ongeveer 30 graden. In totaal 12 km afgelegd in een rustig tempo van net geen 11km/u aan een gemiddelde hartslag van 145 hetgeen goed is voor mij. 2 weken geleden deed ik dezelfde afstand op dezelfde plaats, en toen had ik er 8 minuten meer voor nodig en een gemiddelde hartslag van 150. Dus een duidelijke positieve evolutie, zeker omdat het vandaag veel warmer was dan 2 weken geleden. Waar komt die evolutie vandaan ? Awel, ik denk omdat ik in de laatste 2 weken 88km afgelegd heb in een rustig tempo, soms op een heuvelachtig terrein. Daardoor zal ik mijn aerobe vermogen wat verbeterd hebben peis ik. Ongeveer een week geleden heb ik een prachtige duurloop gedaan ten noorden van Londen, in Luton. Daar vindt je een fantastich trainingsomgeving: kleine landweggetjes langs eindeloze velden, op een heuvelend terrein zonder dat je iemand tegenkomt. Zeer rustgevend en motiverend om zo te trainen. Ik denk dat de IM van Sherborne niet van de poes is, als het terrein is zoals in Luton...

    Morgen nog een vetloop van ongeveer 12 km en dan in de namiddag terug richting Belgie met een tussenstopke in Londen, een vluchtje van 5u ongeveer, kzal content zijn dat ik thuis ben.

    Nog vermeldenswaardig is het feit dat ik een open watertraining heb kunnen doen van ongeveer 1800m, weet het niet zeker. Maar omdat ik het non-stop heb kunnen zwemmen met een goed watergevoel, geeft dat vertrouwen voor de zwemproef in de Donk. Volgende week vooral wat meer zwemmen.


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (4 Stemmen)
    28-05-2009, 21:41 geschreven door Tom  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Start van mijn blog
    Voila, het is zover, de start van mijn eigen blog.


    Op deze blog kunnen jullie naast mijn belevenissen als piloot en papa, mijn trainingen volgen om van quasi nergens binnen de 3 jaar een volledige Ironman uit te doen.

    Wat voorafging:

    De ambitie om een Ironman te doen had ik reeds lang en na ongeveer 20 jaar lang voetbal gespeeld te hebben, heb ik zelfs een aantal jaren terug reeds aan triatlon en duatlon gedaan. Toen beperkte ik me echter tot de kwart afstand. Sport heeft altijd een belangrijke rol gespeeld. Toen we met ons jonge gezinnetje verhuisden naar Luxemburg, bleef er buiten werken en het gezinsleven nog maar weinig tijd over om aan sport te doen, en de kilokes vlogen erbij. Toen we in 2007 terugkeerden naar ons geliefde Vlaanderen, veranderde ik ook van werkgever waardoor ik meer en meer tijd kon vrijmaken om andere dingen te doen. Die andere dingen werden al snel ingevuld door het bouwen van ons eigen huis, waar ik vrij veel zelf deed en nog doe. Maar de ongezonde levenstijl die ik had opgepikt begon meer en meer te knagen en in februari dit jaar hakte ik de knoop door en gooide het roer om. Ik schafte me een looptenueke aan en stopte met roken. Stillekesaan begon ik terug te lopen, eerst 20 minuutjes voorzichtig, daarna meer en meer. Ik lette er vooral op om niet te forceren en begon opnieuw meer en meer te lezen over lopen en looptraining. Het duurde niet lang voor ik ambitie had om ergens aan deel te nemen. Waarom de ambitie niet wat hoger leggen.... de marathon. Het idee groeide en ik begon meer en meer voordelen te zien van deze hernieuwde levenstijl: gezonder leven, aktiever zijn en een goed voorbeeld zijn voor mijn kids. Maar ambitie is mijn ogen grenzeloos en toen de eerste trainingen vruchten afworpen, ging mijn ambitie terug naar mijn oude liefde: triatlon. Toen ik vroeger triatlon deed, dan was fietsen mijn sterkste kant. Zwemmen had ik mezelf aangeleerd en lopen was een overblijfsel uit het voetbalverleden. Trainen deed ik gevoelsmatig en zonder al teveel doordachtheid. Toch slaagde ik erin om bv een kwarttriatlon te volbrengen en niet als laatste te eindigen. Dit keer echter, moet het anders. Hoewel ik al een duidelijk idee heb over het uiteindelijke doel, de ironmanafstand, weet ik dat dit via een aantal tussenstappen moet gaan. Zo heb ik me voorgenomen om in 2009 vooral een betere loper te worden en mijn techniek in het zwemmen te verbeteren. De doelen voor 2009 zijn dan ook het lopen van de marathon van Brussel en het meedoen aan de kwarttriatlon van de Donk (dit was ook mijn laatste wedstrijd 6 jaar geleden). In 2010 zou ik dan een meer volledig triatlonjaar meedoen, met opnieuw een marathon en halve triatlon als hoofddoelen om dan in 2011 de volledige afstand aan te pakken.
    Momenteel zijn er al enkele kilootjes eraf, en heb ik onlangs de loopwedstrijd Dwars door Brugge kunnen volbrengen in 1u15min, en loop ik gemiddeld 55 km per week. Ik besef dat de weg nog lang is maar de groeimarge is ook nog groot, en dat is nu net het motiverende aan deze uitdaging.
    Daarnaast moet ik toegeven dat thuis, bij mijn vrouwke, de steun voor dit 'projekt' groot is en dat zonder die steun dit allemaal wellicht niet mogelijk zou kunnen zijn.
    In deze blog zullen jullie me ook kunnen volgen tijdens mijn trainingen in het buitenland, want door mijn beroep ben ik genoodzaakt vrij veel van mijn trainingen af te werken in 'de vreemden'. Ik zal dan ook af en toe wat nuttige informatie over sporten in diverse plaatsen van de wereld.

    Ik hoop dat jullie mijn blog leuk zullen vinden, veel leesplezier.

    Tom, Irondad in spe
    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
    28-05-2009, 16:50 geschreven door Tom  
    Foto
    Resultaten 2011:

    26/03/11: Lentejogging Reet: 14,2km in 1u00:50, 29/88
    17/04/11: Marathon Antwerpen: 3u39, 535/1492

    Resultaten 2010:

    08/05/10 : 1/2 marathon Ivo Van Damme Classic Veltem-Beisem : forfait
    05/06/10 : 1/4 triatlon St.Laureins - Boerekreektriatlon: 2u22
    27/06/10 : 112 triatlon Neerpelt: 5u35
    25/07/10 : 70.3 Ironman Antwerpen - Marc Herremans: 5u08, 609/1202


    Resultaten 2009:

    - 1/4 triatlon Donkmeer 01/08/09 - 2u38
    - Marathon Brussel 04/10/09 - 3u56


    Besttijden:

    5 km lopen : 21min23 sec (10/2009)
    10km lopen : 42min17 sec (26/03/2011)
    marathon : 3u56 (04/10/2009)
    Blog als favoriet !
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Archief per week
  • 26/08-01/09 2013
  • 28/11-04/12 2011
  • 22/08-28/08 2011
  • 08/08-14/08 2011
  • 01/08-07/08 2011
  • 25/07-31/07 2011
  • 18/07-24/07 2011
  • 11/07-17/07 2011
  • 04/07-10/07 2011
  • 25/04-01/05 2011
  • 18/04-24/04 2011
  • 11/04-17/04 2011
  • 04/04-10/04 2011
  • 28/03-03/04 2011
  • 21/03-27/03 2011
  • 14/03-20/03 2011
  • 07/03-13/03 2011
  • 21/02-27/02 2011
  • 14/02-20/02 2011
  • 07/02-13/02 2011
  • 31/01-06/02 2011
  • 24/01-30/01 2011
  • 17/01-23/01 2011
  • 10/01-16/01 2011
  • 03/01-09/01 2011
  • 27/12-02/01 2011
  • 20/12-26/12 2010
  • 13/12-19/12 2010
  • 06/12-12/12 2010
  • 22/11-28/11 2010
  • 01/11-07/11 2010
  • 11/10-17/10 2010
  • 04/10-10/10 2010
  • 13/09-19/09 2010
  • 06/09-12/09 2010
  • 02/08-08/08 2010
  • 26/07-01/08 2010
  • 19/07-25/07 2010
  • 12/07-18/07 2010
  • 05/07-11/07 2010
  • 28/06-04/07 2010
  • 21/06-27/06 2010
  • 14/06-20/06 2010
  • 07/06-13/06 2010
  • 31/05-06/06 2010
  • 24/05-30/05 2010
  • 17/05-23/05 2010
  • 03/05-09/05 2010
  • 19/04-25/04 2010
  • 12/04-18/04 2010
  • 05/04-11/04 2010
  • 29/03-04/04 2010
  • 15/03-21/03 2010
  • 08/02-14/02 2010
  • 01/02-07/02 2010
  • 25/01-31/01 2010
  • 04/01-10/01 2010
  • 07/12-13/12 2009
  • 09/11-15/11 2009
  • 26/10-01/11 2009
  • 12/10-18/10 2009
  • 05/10-11/10 2009
  • 28/09-04/10 2009
  • 21/09-27/09 2009
  • 14/09-20/09 2009
  • 07/09-13/09 2009
  • 17/08-23/08 2009
  • 27/07-02/08 2009
  • 20/07-26/07 2009
  • 13/07-19/07 2009
  • 06/07-12/07 2009
  • 29/06-05/07 2009
  • 22/06-28/06 2009
  • 15/06-21/06 2009
  • 08/06-14/06 2009
  • 01/06-07/06 2009
  • 25/05-31/05 2009
    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs