Cervelo S5 Aero Road Bike De S5 komt in twee frame opties, de regular en de VWD (Vroomen White Design). De regular frame wordt verkocht als regular frameset met de FK26 SL vork (~400g) De Team frameset met een FK26 UL (~350g) vork. Complete fietsen zijn te verkrijgen met in beide uitvoeringen. Het basis frame zou rond de 1,300gr. wegen Het Team frame is 60g ligter.
World Ports Classic een UCI 2.1-koers Op 31 augustus en 1 september van het komende jaar vindt de eerste editie van de tweedaagse wielerwedstrijd World Ports Classic plaats. Het parcours van de tweedaagse wielerwedstrijd tussen havensteden Rotterdam en Antwerpen werd woensdag voorgesteld. De World Ports Classic (WPC) is een tweedaagse van Rotterdam naar Antwerpen, en terug, over een vlak parcours. Een niet te verwaarlozen en moeilijk te voorspellen tegenstander op de WPC is de wind die uit alle hoeken kan waaien. Deze rit zal alle grote sprinters naar de Scheldestad brengen. Tourrit 2010 Op vrijdag 31 augustus vertrekken de renners voor de eerste van twee etappes vanuit Rotterdam. Het parcours van de eerste etappe van de Tour de France 2010 geldt als basis. Via de kustlijn van Nederland komt de wedstrijd Vlaanderen binnen via Putte-Kapellen. De renners komen door de haven van Antwerpen om in de binnenstad aan te komen. In Antwerpen komt het meer dan waarschijnlijk tot een sprint om de winnaar te bepalen. Zaterdag 1 september vertrekt het peloton dan terug in de Scheldestad voor etappe twee. Via de haven leidt de koers naar Herentals en Turnhout om daarna Nederland binnen te rijden. De renners doen Noord-Brabant en Zuid-Holland aan en komen door poldergebied waar ze een aantal smalle dijken nemen. Hier zullen de wielrenners het meeste hinder ondervinden van de wind en is lintvorming niet ondenkbaar. De finish van de tweede etappe ligt in Rotterdam. De stad Antwerpen werkt voor deze wielerwedstrijd nauw samen met organisator Amaury Sport Organisation (ASO, de organisator van onder andere de Tour de France), de stad Rotterdam en de havens van beide steden. "Er zullen achttien teams aan de 'World Ports Classic' deelnemen. Ondanks de concurrentie met de Ronde van Spanje zullen wij zeker een schitterend deelnemersveld te zien krijgen in Rotterdam en Antwerpen. Door de 2.1-quotatie moeten we rekening houden met ritten van ongeveer 180 kilometer per dag, waardoor het dus ritten in lijn worden. Of er met bonificaties zal worden gewerkt, staat ook nog niet vast.''
Het 4ZA Team Replica zadel is ontworpen om in competitie te racen in verschillende disciplines: op de weg, met de mountainbike of tijdens een triathlon. Het zadel weegt slechts 155 gram. De Team Replica is opgebouwd rond een sterke, maar flexibele nylon basis. Dat geeft steun terwijl er gevlamd wordt, maar biedt ook het juiste comfort. De cover is van Microfeel. De rails zijn gemaakt van licht en sterk Titanium Avio. Professionele wielerteams zoals Vacansoleil-DCM, Telenet-Fidea en Sunweb-Revor rijden met dit zadel op hun fiets. Het zadel is 285 mm lang, 145 mm breed en wordt slechts in een beperkte oplage geproduceerd.
Compressport is bekend geworden door zijn compressieproducten, die gedragen worden door onder andere triatleet Frederik Van Lierde. Nu zijn er ook de ProRacing socks, die zijn ontworpen in 360 graden. Dat levert een lichte, moderne sok op met veel comfort en oog voor een goede bloeddoorstroming. Dat er nagedacht is over een basisproduct als sokken blijkt uit de technologie die erin verwerkt is. Zo zijn ze anatomisch correct ontworpen, specifiek aangepast aan de linker- en rechtervoet. De Shock Absorber in de 3D.Dots ter hoogte van de enkel absorbeert de schokken en aan de achillespees wordt druk en wrijving vermeden. De 3D.Dots (de gekleurde stippen) zorgen voor verluchting en houden geen water op, zodat de voeten gekoeld en droog blijven. Dezelfde 3D.Dots zijn multidirectioneel gemaakt en verzekeren een maximale grip in de schoen, zodat de voet niet heen en weer schuift. Zilverionen die in de sokken verwerkt zijn, hebben dan weer een antibacteriële functie. Aan de bal van de voet moet de Acupressure de bloedcirculatie activeren door middel van massagepunten. De tenen zitten eveneens veilig dankzij de Ergofit technologie. http://www.compressport.be/
Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto) heeft woensdag voor het vierde jaar op rij de Kristallen fiets gekregen, de trofee van de krant Het Laatste Nieuws. De trofee van de krant Het Laatste Nieuws voor de beste Belgische wielrenner ging met een monsterscore van 678 punten, slechts twee stemmen van de maximumscore (680), naar de 29-jarige Luikenaar. De tweede plaats in het referendum was voor Nick Nuyens, winnaar van de Ronde van Vlaanderen. Greg Van Avermaet en Jelle Vanendert deelden de derde plaats. JohanVansummeren werd vijfde. Ook Vanendert viel in de prijzen. Hij kreeg de Kristallen Zweetdruppel als beste helper van het jaar. Tosh Van der Sande werd tot beste jongere verkozen, John Lelangue tot beste ploegleider. In 2011 boekte Gilbert vierentwintig zeges, met daarbij Brabantse Pijl, Amstel Gold Race, Waalse Pijl, Luik-Bastenaken-Luik, Ronde van België, BK, een tourrit met een gloriedag in het geel, SanSebastian, GP Québec en GP van Wallonië, om het jaar als nummer een van de WorldTour af te sluiten. Gilbert is ook de topfavoriet om op zondag 18 december zichzelf op te volgen als Belgisch Sportman van het Jaar.
"Dat maakt vier op een rij, in een jaar waarin winnen nooit verveelde", reageerde Philippe Gilbert nadat hij uit handen van uittredend premier Yves Leterme de Kristallen Fiets ontvangen had. "En ik sta hier niet alleen, hé. Kijk eens wat de andere Belgische renners dit jaar allemaal gewonnen hebben. Dit kan geen toeval zijn. Als je 't mij vraagt, hebben we veel te danken aan de wielerbond." "Wij zijn de eerste generatie voor wie tien jaar geleden stages georganiseerd werden. Daarna kwamen jeugdploegen en een nog betere werking. Daar krijgen de federatie en alle betrokkenen nu de beloning voor."
"Hoe mijn seizoen er in 2012 precies zal uitzien, weet ik zelf nog niet", aldus Gilbert. "Nogal wat organisatoren kampen met financiële problemen. Ploegleider John Lelangue weet daarom nog niet hoe we de voorbereiding zullen aanpakken. Eén zaak is zeker. Het wordt weer een lang en zwaar seizoen. De voorjaarsklassiekers, de Tour die ik in eigen Luik niet kan laten schieten, de Olympische Spelen, misschien de Vuelta, waarvan we de bekendmaking van het rittenschema afwachten en het WK. En dan heb ik het nog niet eens gehad over de aanpassing bij mijn nieuwe ploeg. 2012 wordt een hele uitdaging, echt waar." Ondanks de successen van Philippe Gilbert was het niet Marc Sergeant, maar wel John Lelangue, die de Australiër Cadel Evans naar de tourzege leidde, die bij de uitreiking van de Kristallen Fiets op het podium mocht om uit handen van bondsvoorzitter Tom Van Damme de trofee voor beste coach in ontvangst te nemen. John Lelangue
"Jammer voor Sergeant en een succes voor mij erbij om het seizoen af te sluiten", aldus de ploegleider van BMC. "Ik deel mee in het succes van mijn renners. En ik voel me echt een ploegleider, want de job van manager heb ik overgelaten aan Jim Ochowicz. Ik heb niets meer dan Marc Sergeant, maar ik heb wel de trofee in handen. Mooi."
Met bijna 2.300 stemmen ging de Kristallen Zweetdruppel woensdag met ruime voorsprong naar Jelle Vanendert. "Het hoogst haalbare voor mij", reageerde de Limburger. "Om ooit een Kristallen Fiets te kunnen winnen, ben ik te weinig een winnaarstype. Maar ik hoop wel op een vrije rol volgend jaar. In de klassiekers natuurlijk, want in de Tour wil ik er opnieuw zijn voor Jurgen Van den Broeck."
Tosh Van der Sande, volgend seizoen prof bij Lotto-Belisol, werd woensdag bij de uitreiking van de Kristallen Fiets tot beste jongere verkozen. "Een mooie beloning in een seizoen waarin ik mijn overwinning in Luik-Bastenaken-Luik als de mooiste prestatie uit mijn nog jonge carrière beschouw", aldus de Antwerpenaar, die eind deze maand 21 wordt. "Dat ik met mijn amper twintig lentes al prof mag worden, is een hele eer. Maar de mensen mogen van mij niet meteen te veel verwachten. Het wordt een hele aanpassing." "Het moeilijkste komt nu, bevestigen als prof", beklemtoonde Dirk De Wolf toen hij als eerste laureaat van de Kristallen Fiets de trofee aan Van der Sande mocht overhandigen.
Uitslagen
Profwielrenner van het Jaar: 1. Philippe Gilbert - 678 punten 2. Nick Nuyens - 418 3. Greg Van Avermaet - 282 3. Jelle Vanendert - 282 5. Johan Vansummeren - 158 6. Sven Nys - 88 7. Thomas De Gendt - 58 8. Björn Leukemans - 54 9. Niels Albert - 32 10. Jurgen Van den Broeck - 26
Jongere van het Jaar: 1. Tosh Van der Sande 2. Martijn Degreve 3. Jessie Druyts
Ploegleider van het Jaar: 1. John Lelangue 2. Marc Sergeant 3. Valeroi Piva
Helper van het Jaar: 1. Jelle Vanendert 2. Maxime Monfort 3. Sepp Vanmarcke
Erelijst Kristallen Fiets 1992: Dirk De Wolf 1993: Johan Museeuw 1994: Paul Herijgers 1995: Johan Museeuw 1996: Johan Museeuw 1997: Johan Museeuw 1998: Tom Steels 1999: Frank Vandenbroucke 2000: Andrei Tchmil 2001: Rik Verbrugghe 2002: Johan Museeuw 2003: Peter Van Petegem 2004: Tom Boonen 2005: Tom Boonen 2006: Tom Boonen 2007: Sven Nys 2008: Philippe Gilbert 2009: Philippe Gilbert 2010: Philippe Gilbert 2011: Philippe Gilbert
Gent-Wevelgem in 2012 over de Kasselberg In 2012 zal er een nieuwe helling zijn intrede doen in Gent-Wevelgem. Koersdirecteur Hans De Clercq vertelde tegen de Belgische krant Het Nieuwsblad dat de Vlaamse semi-klassieker volgend seizoen twee keer over de Kasselberg zal gaan. De Kasselberg (Mont Cassel) in de Franse Westhoek geniet bekendheid uit de Vierdaagse van Duinkerke. De venijnige helling werd in het verleden vaker tijdens Gent-Wevelgem aangedaan, maar verdween in 1995 uit het parcours. De 1700 meter lange helling kent een gemiddelde van 4,9% met een maximum van 10%. Gent-Wevelgem kent in 2012 een lengte van 235 kilometer, 30 kilometer langer dan dit seizoen. "Dit allemaal in de hoop beweging te krijgen in het peloton," aldus De Clercq. De definitieve route wordt door de organisatie op een later moment bekend gemaakt. Dit jaar werd de wedstrijd gewonnen door Tom Boonen. Gent-Wevelgem staat op de kalender op zondag 25 maart 2012, twee dagen na de E3-Prijs.
Met een samenwerking tussen Campagnolo en SRM is er nu ook voor de fans van SRM- powermeting en Campagnolo een model op de markt. Het crankstel is herontwerpen door Campagnolo zodat er ruimte is voor de onderdelen die de wattage meting moeten doen. Met de sterkte moet het wel goed zitten, Gilbert en Greipel reden er het seizoen 2011 mee. Met een nauwkeurigheid van 1,5% worden de getrapte vermogens in een kleine afwijking gemeten. Er wordt drie jaar garantie gegeven op het systeem welke een behoorlijke prijs heeft van 3750 euro. Dit is inclusief ontvang kastje, dat het signaal via ATP+ opvangt, borstband en snelheidsmeter maar exclusief de garantie dat je dezelfde successen als Gilbert in 2011 behaalde! www.srm.de
De Vlaamse Ardennen en Une Autre Provence, de regio rond de Mont Ventoux, gaan twee jaar lang samenwerken rond wielertoerisme en streekproducten. Europa steunt het initiatief met 260.000 euro. De samenwerking tussen de twee regio's werd op 11 november ondertekend in Houtem. Voor de gelegenheid reden wielerprof Bert De Waele en drie plaatselijke renners symbolisch op de rollen de Ventoux op.
Het is de bedoeling dat Vlamingen en Fransen samen gaan fietsen in beide regio's. De apotheose wordt een gezamenlijke beklimming van de Mont Ventoux. Naast de sport schenkt het samenwerkingsproject evenveel aandacht aan regionale lekkernijen: zo moeten de Fransen onder meer de Geraardsbergse mattentaarten leren appreciëren en kunnen de Vlamingen zich te goed gaan doen aan Zuid-Franse wijnen en kazen. Volgend jaar wordt Une Autre Provence gastregio op de Houtemse jaarmarkt en in 2013 zal de regio Vlaamse Ardennen deelnemen aan het grote Franse fietsevenement La Buiscyclette. Er zijn ook uitwisselingsprojecten gepland op het vlak van kennis rond streekproducten.
Met het nieuwe basismodel Edge 200 completeert Garmin zijn reeds bestaande aanbod van fiets-gps-systemen. Het apparaatje heeft alle noodzakelijke fietscomputerfuncties en is licht, klein en eenvoudig te bedienen De Edge 200 is bedoeld voor fietsers en toerders die hun ritten op een gemakkelijke manier willen bijhouden. In tegenstelling tot bij de grote broers Edge 500 en Edge 800 heeft de Edge 200 geen hartslagmeter. Hij geeft ook geen wegenkaarten weer, maar biedt wel de meest gebruikte en belangrijkste functionaliteiten die een fietscomputer moet hebben, plus een aantal eenvoudige geleidingsfuncties op basis van gps. Nieuw is de functie Parcours, waarmee je een al eerder gereden rit opnieuw kunt rijden tegen jezelf: je ziet voortdurend waar je je bevindt ten opzichte van die vorige rit. Alle gegevens zijn achteraf oplaadbaar naar de website connect.garmin.com zodat je de gereden rit nog eens kunt nagaan terwijl alle data overzichtelijk worden gepresenteerd. Het lichte apparaatje is snel te monteren en je hebt er geen magneetsensor of kabels bij nodig: alle gegevens worden berekend op basis van het gps-signaal. De HotFix technologie van Garmin zorgt ervoor dat de signalen ook goed worden ontvangen wanneer je bijvoorbeeld door een dichtbegroeid bos rijdt. Verder is de Edge 200 weerbestendig en bestand tegen schokken en heeft hij een oplaadbare batterij met een autonomie van 14 uur.
In de winter aan kracht bijwinnen kan de basis leggen voor een succesvol seizoen. Om doeltreffend aan zuivere spiermassa bij te winnen ontwikkelde Performance de Superior Proteïn Complex. Deze mengeling van vier superieure eiwitten zorgt tijdens de spieropbouw voor een constant spierherstel. Calcium caseïnaat is een langzaam verterend eiwit en geeft het lichaam ongeveer zes uur de tijd om voedingsstoffen op te nemen. Het zorgt er ook voor dat er een constante aminozuurafgifte in de bloedstroom aanwezig is. Ideaal is om dit eiwit net voor het slapengaan te nuttigen zodat de spieren tijdens de rust optimaal kunnen herstellen.
Naast dit langzaam en langdurig werkend eiwit bevat de Superior Proteïn Complex ook nog snel werkende eiwitten. De andere aanwezige eiwitproducten, Whey, Hydrolisaat en Isolaat, beginnen al meteen na de inname met hun herstelwerk. Om dat herstel te stimuleren bevorderen ze quasi onmiddellijk de aminozuuropname in het lichaam. Isolaat is by the way de beste eiwitbron voor de opbouw van een vetvrije spiermassa.
Om de Superior Proteïn Complex nog te verrijken werd het product met L-Glutamine peptide en maltodextrine koolhydraten aangevuld. Deze extra ingrediënten ondersteunen respectievelijk de spiergroei, het spierherstel, en de celopbouw en bezorgt het lichaam nieuwe energie. Door de complementaire eiwitten met elkaar te combineren verkrijgt men een uitgebalanceerd geheel dat de afzonderlijke kwaliteiten van elk van de vier aanwezige ingrediënten overtreft. Performance Superior Proteïn Complex is te verkrijgen in vanille- en chocolade smaak. De adviesverkoopprijs voor een pot van 750 gram bedraagt 37,5 euro, die voor een pot van 2.000 gram 84,90 euro.
'Drie Generaties' is een Canvasreeks over families die al minstens drie generaties lang hetzelfde beroep uitoefenen. Dinsdagavond laten de makers ons kennismaken met Cycles Emrin: drie generaties fietsenmakers. Jules en Jeanne Emmerechts hadden een volkscafé annex fietsenatelier in het Vlaams-Brabantse Nieuwenrode. Van een fietsenwinkel als dusdanig was toen nog geen sprake. Hun schoonzoon Jozef Gilis begon mee te werken in de zaak en moderniseerde het bedrijf. Hij startte met een winkel en verbouwde die liefst zeven keer om uit te breiden.
Op een dag kwam de jonge en toen nog onbekende coureur Sean Kelly bij hen aankloppen. Hij werd er vaste klant, liet er alle herstellingen aan zijn fiets uitvoeren, en schonk in ruil zijn trofeeën en bekers om in de etalage te zetten. Er ontstond een ware bedevaart naar de fietsenwinkel. In het spoor van Kelly volgden andere wielergrootheden: Eddy Merckx, Francesco Moser en Freddy Maertens werden er ook kind aan huis. Ondertussen groeide de winkel ook door de opkomst van het wielertoerisme. De zaak wordt momenteel gerund door de derde generatie: Jo Gilis. Als rode draad door deze aflevering wordt de evolutie van de fiets geschetst: van werkmansvelo tot statussymbool. Drie Generaties komt op dinsdag 15 november om 20u15 op Canvas.
Sporten tijdens werk verhoogt productiviteit Wie sport tijdens het werk krijgt evenveel gedaan in minder tijd. Dat schrijven Zweedse onderzoekers in Journal of Occupational & Environmental Medicine. 177 werknemers van zes tandartspraktijken werden verdeeld in drie groepen: de eerste groep moest verplicht 2,5 uur sporten per week, de tweede kreeg 2,5 uur extra vrij per week en de derde was een controlegroep. Zowel in de sport- als de arbeidstijdverkortinggroep bleek de arbeidsoutput stabiel, ondanks een vermindering van het aantal gewerkte uren met 6,25%. Dat betekent dus een verhoging van de arbeidsproductiviteit per gewerkt uur. De onderzoekers wijten dat aan zowel een hogere arbeidskwaliteit per uur als een vermindering van het aantal ziekteverzuimdagen.
Traveling Bike Bag Bike bag fits road assembled bike Microfiber waterproof fabricPolyester liner 800 danny waterproof 6061 Aluminum frame with pivoting rollers Gewicht: 6,5 kg. Met 2 extractable wiel zakken. PU pads handlebar protectors PU foam chain protector with magic tape
Voor wie naast de fiets ook met een sportieve look door het leven wil, is er de vrijetijdskledij van 3T. Producent Castelli biedt ondermeer een polo en een jasje aan. De 3T Promo Polo is uitgevoerd in een luxueuze uitvoering met 200G katoen, rib-knit kraag en mouweinden. De polo is er alleen in het wit, met stijlvolle 3T logos. Het nieuwe casual 3T Track Jacket bevat een volledige rits, een middelhoge kraag en elastische rib-knit mouweinden. Het kleurenschema: zwart met rood en witte accenten. Het jasje bestaat uit katoen en polyester, met het logo van Castelli en 3T op de voor- en achterkant. Beide kledingsstukken zijn beschikbaar in maten S tot en met 3XL