Sven Nys is zesde geworden in de wereldbekerwedstrijd mountainbike in het Schotse Fort William. Roel Paulissen finishte als 22ste. De winst ging naar de Zwitser Florian Vogel.
Europees kampioen Vogel was in de spurt sneller dan zijn landgenoot Nino Schurter. Christoph Sauser, nog een Zwitser, werd op acht seconden derde. Sven Nys eindigde na een spectaculaire inhaalrace op 1:18 van Vogel. Roel Paulissen gaf 4:27 toe op de winnaar en dat was goed voor een 22ste plaats.
Bij de vrouwen won de Canadese Marie-Hélène Premont, voor de Spaanse Margarita Fullana en de Duitse Sabine Spitz.
WB Fort William - mannen
1. Florian Vogel (Zwi) in 2u06:27 2. Nino Schurter (Zwi) 3. Christoph Sauser (Zwi) op 0:08 4. Jakob Fuglsang (Den) 0:46 5. Burry Stander (ZAf) 0:59 6. Sven Nys (Bel) 1:18 7. Christoph Soukup (Oos) 1:19 8. Fredrik Kessiakoff (Zwe) 1:20 9. Oliver Beckingsale (GBr) 1:30 10. Martin Gujan (Zwi) 1:55 ... 22. Roel Paulissen (Bel) 4:27
De laatst voorbereidingen werden vandaag getroffen voor de Jan Bogaert Classic, Bij verkenning van de rit 130 km bleken al vele pijlen en borden verwijderd door sympathisanten ; Langs de Express-weg zo goed als alles weg, en weg was weg niks te vinden dus daar hadden we in het Nederlandse gedeelte nog een geluk dat sommige bordjes alleen verwijderd waren en er nog lagen alhoewel dat ook weer niet overal was. De familei tour bleek dan weer gespaard gebleven van de pijlverwijderaars. De laatste stress opstulpingen worden nu verwerkt en hopen op morgen een zonnige dag en een massa deelnemers zonder ongelukken.
Jim De Sitter (WTC De Jan Bogaert Vrienden) wil in Hamme ook stuk van loopfinale meemaken 'Pezen zijn nog altijd gevoelig'
Dit weekend is de Watermolentriatlon in Hamme al aan zijn 24ste editie toe. Zijn er op zaterdag nog wel een aantal plaatsen vrij voor de bedrijventriatlon, dan is het met de individuele triatlon op zondag anders gesteld.
De lijst van 180 deelnemers die om 11 uur van start gaan in de Oude Durme is al een hele tijd compleet. Kanshebbers op de zege zijn Steven Van Heirseele, Koen Veramme, Chris Schepers en Phlippe Malcolm, de winnaar van vorig jaar.
Voor de 34-jarige Jim De Sitter wordt Hamme één van de schakels in de terugkeer naar de kwarttriatlon. Bij de Temsenaar werd anderhalf jaar geleden een zeer zwaar kraakbeenletsel in de knie vastgesteld.
Precies één jaar geleden werd een donormeniscus ingeplant om verdere slijtage van het gewricht tegen te gaan. Bij een recente scan werd vastgesteld dat alles mooi op zijn plaats zit en de training stilletjes aan hervat mag worden. Vorige week bevond De Sitter zich voor de allereerste keer weer tussen de deelnemers aan een triatlon.
'Ik wist uiteraard dat de Boerekreek Triatlon in Sint-Laureins maar een eerste stap zou zijn. Na het zwemmen en fietsen ben ik zoals gepland uit de wedstrijd gestapt. Bepaalde oppervlakkige pezen zijn immers nog altijd gevoelig. In Hamme wil ik het een eindje verder schoppen. Daar zou ik toch een stuk van de loopfinale willen meemaken. Al blijf ik op veilig spelen. Of ik ooit nog naar de Ironman terugkeer, is helemaal niet aan de orde.'
'Belangrijk is dat ik weer mijn sportactiviteiten in een toffe sfeer kan ontplooien.( Het Nieuwsblad)
1.12B - ind.reg.wedstr.(100-120 km) Elite z.c./U23
(114 km - 19 x 6 km)
1.12B - ind.reg.wedstr.(100-120 km) Elite z.c./U23
Aantal deelnemers: 104
1.
VANHOVE David
SPORT EN MOEDIG - GENK VZW
02:33:00
2.
DE BOECK Jef
ROCK WERCHTER-CHOCOLADE JACQUES C.T.
3.
DELME Davy
WSC HAND IN HAND BAAL
22.
HEIREWEGH Bart
MBK - DELSOL TEAM
Bruyneel mag straks toch naar de Tour
do 05/06/08 - Johan Bruyneel mag dan toch zijn ticket voor de Tour boeken. De Belg gaat niet als manager van Astana, maar als tv-commentator.
Silence wint de strijd om Philippe Gilbert
do 05/06/08 - Philippe Gilbert heeft een overeenkomst getekend bij Silence-Lotto. Vanaf 2009 rijdt hij drie seizoenen voor de Belgische wielerploeg.
Tom Vannoppen: "Het is genoeg, ik stop"
do 05/06/08 - Tom Vannoppen heeft beslist om een punt achter zijn carrière te zetten. "Ik kan niet meer vechten. Ik heb er het karakter niet voor", zegt Tom Vannoppen in Gazet van Antwerpen.
Na de de 3e etappe is Bart Wellens zijn leiderspositie kwijt in het algemeen klassement. 3e etappe
CLASIFICACION INDIVIDUAL DE LA ETAPA
Pto Dor Nombre Nac Equipo hh:mm:ss
~~~ ~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~
1º 63 BEIMA, Marcel NED RABOBANK 3:04:37
2º 42 GARCIA, Antonio ESP U.P.VALENCIA-BANCAJA mt.
3º 122 MIGUEL, Antonio ESP CAMP DE TARRAGONA a 24
4º 11 SHCHEKUNCY, Vladimir RUS LOKOMOTIV a 24
5º 37 MARKOV, Alexei RUS KATYUSHA a 24
6º 132 MEEUSEN, Tom BEL FIDEA CYCLING TEAM a 24
7º 136 WELLENS, Bart BEL FIDEA CYCLING TEAM a 24
8º 27 SOEPENBERG, Ger NED P3 TRANSFER-BATAVUS a 24
9º 135 VERVECKEN, Erwin BEL FIDEA CYCLING TEAM a 24
GENERAL INDIVIDUAL
Pto Dor Nombre Nac Equipo hh:mm:ss
~~~ ~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~
1º 63 BEIMA, Marcel NED RABOBANK 08:15:34
2º 42 GARCIA, Antonio ESP U.P.VALENCIA-BANCAJA mt.
3º 136 WELLENS, Bart BEL FIDEA CYCLING TEAM a 18
4º 5 VANDOUSSELARE, Sven BEL DAVITAMON-LOTTO a 18
5º 77 TUYCHIEV, Vladimir UZB PALAZZAGO-GRIGOLIN a 18
6º 147 PAGANI, Federico ARG DIPUTACION DE LEON a 18
7º 65 VAN GARDEREN, Tejay USA RABOBANK a 22
8º 37 MARKOV, Alexei RUS KATYUSHA a 24
9º 27 SOEPENBERG, Ger NED P3 TRANSFER-BATAVUS a 24
10º 122 MIGUEL, Antonio ESP CAMP DE TARRAGONA a 24
11º 133 PAUWELS, Kevin BEL FIDEA CYCLING TEAM a 24
wo 04/06/08 - Het Rendement Hypo Cyclingteam zal de komende drie seizoenen door het veld rijden. Zwitsers kampioen Christian Heule wordt de speerpunt van de ploeg.
Mario Lammens is de bezieler en ook de ploegleider van de nieuwe Vlaamse veldritploeg. "Ik probeerde vroeger al eens om een team op de rails te krijgen", zegt Lammens, "maar toen ging dat niet door."
"Nu werkten we lang in stilte aan een project op lange termijn." De sponsor engageert zich voor drie seizoenen.
"We beginnen relatief bescheiden, maar hebben zeker oog voor een professionele omkadering." Naast Christian Heule, die negende staat op de UCI-ranking, maken ook vier Belgen deel uit van de ploeg.
Tom Van den Bosch en Mike Thielemans zijn twee eliterenners zonder contract. Kenneth Van Compernolle (belofte) en Laudelino Lammens (junior) zijn de twee andere Belgen.
Weer succes voor Fidea in Ronde van Lleida
In de tweede rit van de Ronde van Lleida zorgde Kevin Pauwels voor nieuw succes voor Fidea.
Kevin Pauwels was de snelste na een etappe van 114 kilometer. Bart Wellens, de winnaar van de eerste rit, werd zesde en blijft aan de leiding. Sven Vandousselaere is derde in de stand.
Er hangen opnieuw donderwolken boven het hoofd van Frank Vandenbroucke. De dopingzaak rond de (gewezen?) wielrenner zal opnieuw voor de rechtbank komen. Het Hof van Cassatie heeft de vrijspraak van Frank Vandenbroucke verbroken. VDB was door het Brusselse hof van beroep vrijgesproken voor dopinggebruik omdat hij daarvoor al disciplinair gestraft was. Eerder had het Gentse hof van beroep hem wel veroordeeld, maar ook dat arrest werd door Cassatie verbroken.
Wellens wint openingsrit in Ronde van Lleida
Bart Wellens heeft de eerste rit van de Ronde van Lleida in Spanje gewonnen.
De veldrijder van Fidea was na een rit van 116 kilometer de snelste van een kopgroep van vijf renners die op 25 km van de finish ontsnapte. Nog een Belg, Sven Vandousselare, werd tweede.(Davitamon-Lotto)
Mountainbike Kustcriterium breidt uit
De organisatoren van het Mountainbike Kustcriterium, dat met de editie 2008-2009 aan zijn 4de uitgave toe is, hebben hun plannen voor het komende seizoen vastgelegd.
TEMSE - Wielertoeristenclub Jan-Bogaertvrienden organiseert zondag voor de zevende keer haar Classic. Deelnemers kunnen kiezen voor trajecten van 25 tot 125 kilometer, telkens met vertrek aan het Gildenhuis van Tielrode in de Pastorijstraat. De Bogaertvrienden zien telkens minstens 1.500 sportievelingen aan de start verschijnen en hopen dit jaar de kaap van tweeduizend te overschrijden. De langste tocht leidt tot in Zeeuws-Vlaanderen, terwijl de familietocht de Schelde- en Durmedijken in de omgeving van Tielrode verkent. De Jan Bogaert Classic is een semi-klassieker van de Vlaamse Wielrijdersbond. Meer info op de site Janbogaertvrienden.tk.