Pegasus sports in de problemen? Bij Pegasus Sports dreigt een leegloop nu de Australische formatie nog steeds geen zekerheid kan bieden voor volgend seizoen. Vrijdag werd bekend dat Pegasus (nog) geen ProContinentale-licentie van de UCI gekregen heeft. Volgens Cyclingnews zijn reeds zes renners aan het uitkijken naar een nieuwe ploeg.
Doordat een grote hoofdsponsor (Gilette?)zich terug getrokken heeft is de toekomst van de ploeg hoogst onzeker. Volgens de regels van de UCI mogen renners hun contract laten ontbinden bij het niet verkrijgen van een licentie. Pegasus Sports Cycling ging tot nog toe vergeefs op zoek naar een hoofdsponsor om de boot financieel drijvend te houden Staan al op de loonlijst voor 2011: Robbie McEwen (Aus, Team Katusha), Dominique Cornu (Skil-Shimano), Luke Roberts (Aus, Milram), Svein Tuft (Can, Garmin), Christian Knees (Dui, Milram), Markus Eichler (Dui, Milram), Robert Hunter (ZAf, Garmin), Daryl Impey (ZAf, RadioShack), Serguey Klimov (Rus, Katusha), Thomas Rohregger (Oos, Milram), Bobbie Traksel (Ned, Vacansoleil), Clinton Avery (RadioShack), Jonathan Cantwell (Aus, Fly V), David Jai Crawford (Aus, Fly V), Ben Day (Aus, Fly V), Luke Durbridge (Aus), Aaron Kemps (Aus, Fly V), Darren Lill (ZAf, Fly V), Dennis Rohan (Aus, Fly V), Bernard Sulzberger (Aus, Fly V), Jay Tomson (Aus, Fly V), Phil Zajicek (Aus, Fly V), Michael Freiberg (Aus), Trent Lowe (Aus, Garmin), Darren Lapthorne (Aus, ), Jacek Morajko (Pol).
Van Belgische zijde werden ook Hendrik Redant (ploegleider/Omega Pharma-Lotto), Bart Bracker (verzorger/Cervélo) en Nick Mondelaers (mecanicien/Omega Pharma-Lotto) aangetrokken.
Nieuw shirt voor HTC-Columbia in 2011 HTC Columbia rijdt volgend seizoen in een nieuw shirt. De kleuren blijven hetzelfde, alleen is er gekozen voor een ander design. Dat maakte HTC-renner Mark Renshaw bekend Het shirt krijgt nu een verticale baan met de kleuren zwart geel en groen. De renners rijden volgend seizoen daarnaast in een zwarte broek.
Eddy Merckx treedt toe tot de raad van bestuur bij Quick Step. Voorzitter wordt Bessel Kok, de ex-baas van Belgacom die twee weken geleden samen met de Tsjechische miljardair Zdenek Bakala de wielerploeg kocht. Wellicht zal ook Derk Sauer, de Nederlandse eigenaar van het NRC Handelsblad, toetreden als bestuurder. Bessel Kok vernam enkele maanden geleden via via dat er een grote ploeg te koop stond. Dat bleek Quick Step te zijn van Patrick Lefevere en gewezen Unilin-topman Frans De Cock. 'Ik belde Patrick begin oktober en even later lunchten we in Brussel. Het klikte meteen. Even later ondertekenden we in Amsterdam de overname. Voor Zdenek is dit een kleine investering. Wereldberoemd en stinkend rijk in Tsjechië, maar onbekend in België. Hij doet het vooral om meer bij het wielrennen betrokken te raken. En de zakenman in hem denkt dat de commerciële mogelijkheden van de wielersport nog lang niet volledig benut zijn', zegt Kok . Een raad van commissarissen gaat de leiding van de ploeg in de gaten houden, zoals dat bij grote bedrijven gebruikelijk is.
Bio-Racer Neoprene Glove De winter is aangebroken en dat zorgt vanzelfsprekend voor koudere buitentemperaturen. Dit gegeven brengt met zich mee dat tijdens het fietsen nu ook de winterhandschoenen een onmisbaar accessoire geworden zijn. Om al fietsend het koude na- en voorjaar comfortabel en met warme handen door te komen heeft fietskledingfabrikant Bio-Racer Neoprene Glove. Zoals de naam het laat vermoeden bestaat deze handschoen uit Neoprene materiaal. Neoprene staat bekend om zijn goede thermische isolatiewaarden. Wanneer de handschoen binnenin door de eigen lichaamstemperatuur opgewarmd is zal ze die warmte voor lange tijd bewaren. De wind- en water block eigenschappen van het Neoprene materiaal stoten koude wind en vocht meteen af. Voor een vaste grip van het stuur zijn de handpalmen van een antislip honingraatmotief voorzien. Tijdens fietsen in het duister bevorderen de op de Neoprene Glove aangebrachte reflecterende Bio-Racer logos het veiligheidsaspect. Maten S t/m XL voor 35,-. Info : www.bioracer.com
Veranda's Willems-Accent wordt de derde Belgische ploeg die het Procontinentale statuut krijgt. Ook Landbouwkrediet en Topsport-Vlaanderen behoren in 2011 opnieuw bij de Procontinentale ploegen. Pegasus, het team van Robbie McEwen, heeft nog geen licentie beet
De UCI heeft vrijdag de lijst van 23 procontinentale ploegen gepubliceerd. Daarbij horen ook Cofidis, Fançaise des Jeux en Geox, de drie ploegen die initieel voor het statuut van ProTeam-ploeg gingen.
Veranda's Willems dankt zijn "promotie" aan de inbreng van de nieuwe cosponsor Accent. Over Pegasus, de ploeg van Robbie McEwen, viel nog geen beslissing. Die nieuwe ploeg moet nog papieren indienen.
Andy Schleck sporter van het jaar Andy Schleck is tot Luxemburgs wielrenner van het jaar verkozen. De renner van Team Saxo Bank liet in een tweestrijd zijn broer Frank Schleck achter zich en werd voor de tweede keer achtereen met de titel verblijd. Andy Schlecks tweede plek in de Tour de France - op 39 tellen van winnaar Alberto Contador - gaf volgens de jury de doorslag. De broers Schleck hebben met ingang van 2011 een eigen Pro Team onder Luxemburgse vlag.
Michael Rasmussen rijdt volgend seizoen voor de kleine Deense wielerploeg Team Stenca Trading-M1. De 36-jarige Deen beseft dat een deelname aan de Ronde van Frankrijk er voor hem niet meer inzit. De ploeg die Christina Hembo heeft opgekocht is Team Stenca Trading-M1. De Deense horlogeontwerpster is de privésponsor van Michael Rasmussen, die kopman van de kleine Deense ploeg wordt. Het team hoopt over vijf jaar deel uit te maken van de wielerelite, zodat het de grote wedstrijden kan rijden. Voor de 36-jarige Rasmussen, die twee jaar geschorst was, zit de Tour de France er dus niet meer in.
"Het is duidelijk dat ik in 2016 niet aan de Tour zal deelnemen", zegt Rasmussen, die sinds juli Hembo als persoonlijke sponsor had. "Mijn doel is om tegen dan de volgauto te besturen." Michael Rasmussen en zijn persoonlijke sponsor Christina Hembo Team Stenca Trading-M1
Op zondag 12 december vindt in de velodroom van het Vlaams Wielercentrum Eddy Merckx in Gent de tweede editie van de benefiethappening Cycling For Life plaats. Er zijn nog steeds plaatsen vrij om op de wielerbaan te fietsen voor het goede doel.
Van 8 tot 20 uur kunnen fietsers kennis maken met de houten wielerbaan aan de Gentse Blaarmeersen. Voor 10 euro kan je een uur lang rondjes draaien op de piste. De inkomsten gaan naar de actie Music For Life van radiozender Studio Brussel, die dit jaar weeskinderen steunt van wie de ouders aan aids gestorven zijn.
De huur van een pistefiets is die dag gratis. Je kan rijden me toeclips, of je kan je eigen pedalen en fietsschoenen meebrengen. Vergeet zeker je helm niet! Ervaring op de piste is niet vereist.
De sessies voor de middag zijn reeds volzet. De rest van de dag zijn er nog steeds plaatsen vrij. Wie zeker wil zijn van een plaatsje kan zich via mail inschrijven op cyclingforlife@grintamagazine.be.
In het kader van de actie zal ook een uniek wielershirt geveild worden op e-bay. Het truitje werd al getekend door Eddy Merckx, Jurgen Van den Broeck en Fabian Cancellara. Bieden kan HIER. info:www.grinta.be
Sneller fietsen? Sportdrank uitspugen! Duursporters die een sportdrank met snelle koolhydraten door hun mond laten gaan en dan uitspugen, zetten betere tijden neer dan sporters die de sportdrank doorslikken. Gentse wetenschappers hebben deze theorie bevestigd Sportwetenschappers breken hun hoofd over dit pas ontdekte onverklaarbare fenomeen waarmee duursporters hun prestaties kunnen verbeteren. Bewegingswetenschappers van de Universiteit Gent hebben nu een nieuw stukje van de puzzel gepubliceerd, staat te lezen op Ergogenics.org.
Dat sporters beter presteren door sportdrank als ze 2 à 3 uur actief zijn, dat is logisch. Hun glycogeenvoorraden raken op en hun glucosespiegel daalt. Maar hoe sportdranken de prestaties verbeteren als sporters een uur of korter actief zijn, dat is nog steeds niet duidelijk. Het lichaam van een duuratleet zou over voldoende reserves moeten beschikken.
Een mogelijkheid is dat het prestatieverbeterende effect ontstaat in de mond. In recente studies presteren sporters beter als ze hun mond spoelen met sportdrank en die daarna uitspugen.
TRIATLETEN OP DE TESTBANK
De Gentse onderzoekers lieten 12 getrainde triatleten een hoeveelheid arbeid verzetten op een fiets. Als de sporters continu op 75 procent van hun maximale vermogen zouden fietsen, dan zouden ze 1 uur over de inspanningsproef doen.
De ene keer kregen de triatleten 14 ml Gatorade per kg lichaamsgewicht, de andere keer een met aspartaam gezoete placebo zonder joules. Gatorade is een isotone sportdrank die voor 6 procent bestaat uit snel opneembare koolhydraten. De sporters verdeelden de drank over de periode dat de rit duurde. Ze moesten per keer de vloeistof 5 seconden door hun mond spoelen en uitspugen of meteen doorslikken. De tijd die de triatleten nodig hadden voor hun rit was 3,7 procent korter als ze hun mond alleen maar spoelden. Het spoelen verhoogde de hoeveelheid arbeid die de sporters per tijdseenheid konden verzetten. RECEPTOREN IN DE MOND?
Het spoelen verhoogde de concentratie melkzuur in het bloed. Melkzuur komt vrij als spieren koolhydraten verbranden. Kennelijk stimuleert het spoelen de oxidatie van glucose.
Dat de sportdrank niet werkt als je die alleen maar doorslikt komt waarschijnlijk doordat inslikken kort duurt, vermoeden de onderzoekers. Kennelijk zitten er in de mond receptoren voor koolhydraten die de verbranding van glucose door het lichaam stimuleren
Vanaf nu kan je al je fietstochten (of wandeltochten, zoals je zelf wil) bijhouden in een uniek logboekje. Het logboekje kan dienen ter informatie voor later, of gewoon om even herinneringen op te halen. In 'Het rode boekje van wandelaar en fietser' is er plaats voorzien voor een heleboel nuttige informatie die bij een tocht kan horen. Uiteraard kan je de datum en plaats van je tocht invullen, maar daarnaast is er ook plaats voorzien voor afstand, duur, gemiddelde snelheid en zelfs de weersomstandigheden. Fanatiekelingen kunnen zelfs de hoogteverschillen noteren. Verder is er steeds vrije ruimte voorzien om eigen notities te maken of herinneringen te noteren, om zo een uniek logboek te bekomen.
Je kan het logboek bestellen voor 12,95 euro. Het hebbeding komt steeds in een cadeauverpakking, ideaal voor de feestdagen dus.
10% korting én gratis verzending voor wandel- en fietsclubs, mits afname per 12 stuks www.wandelenfietslogboek.be info:www.grinta.be
Amstel Gold Race krijgt permanente wegbewijzering Goed nieuws voor wielerliefhebbers die het parcours van de Amstel Gold Race willen rijden. Vanaf volgende week wordt de route gesierd met permanente bewegwijzering.
Het kost de belastingbetaler een dikke ton, maar dan heb je ook wat: bij de Geulhemmerberg, de Adsteeg, de Bemelerberg en de Huls zal een camerasysteem geplaatst worden, waardoor fietsers kunnen zien hoe snel ze de berg oprijden. Fietsers kunnen daar zien hoe snel ze de 'berg' opgaan. Op de Valkenburgse Cauberg staat al zo'n tijdwaarneming als proef en die blijft. Fietsers moeten wel een speciale chip op hun fiets aanbrengen. Die chip is vanaf volgend voorjaar te koop of te huur.
Op 14 december zal Frank Schleck de wegbewijzering onthullen.
2011 Wilier Cento1 SLR De rijders van Team Lampre ontvingen de nieuwe Cento1 SLR tijdens het trainingskamp in Darfo Boario Terme. Het is een Cento1 Superleggera, een monocoque carbon frame van 920 gram. Afgemonteerd met Campagnolo, Fulcrum, FSA en Vittoria. Op de foto Alessandro Petacchi, Damiano Cunego en Michele Scarponi, samen met ondermeer de 'Ceo' van Wilier Triestina, Andrea Gastaldello, en general manager Giuseppe Saronni. www.wilier.it
Wilier Frameset 101 SL-R
Wilier verlengt garantietermijn
Wilier Triestina: Alleen de naam is al een garantie, maar het is natuurlijk altijd fijn om iets meer te krijgen. Het Italiaanse merk heeft besloten de garantietermijn voor fietsen gekocht na 1 september 2010 te verlengen naar vijf jaar. Het enige wat je moet doen is je Wilier registreren op www.wilier.it onder het kopje my Wilier. Je ontvangt dan een bevestiging van je registratie en je garantie wordt verlengt van twee naar vijf jaar. De garantie geldt alleen voor de eerste eigenaar en is geldig op alle race frames en mountainbike frames met uitzondering van de weekend line.
Team Luxembourg heeft oud-renner Adriano Baffi als ploegleider aan de ploeg toegevoegd. De Italiaan voegt zich bij Luca Guercilena, Torsten Schmidt en Lars Michaelsen die al eerder werden gepresenteerd. Baffi reed in zijn profjaren bij ploegen als Ceramiche Ariostea en Mapei - Quick Step. In tien deelnames aan de Ronde van Italië kwam hij tot vijf ritzeges en winst in het puntenklassement (1993). Na zijn carrière was hij onder meer in dienst bij Phonak en Astana. Ploegmanager Kim Andersen verklaart het aantrekken van Baffi als volgt: ,,De expertise van Adriano is nergens anders te koop. Hij heeft lang en hard gewerkt in de wielersport en heeft het respect van renners en collega's."
Wie & Wat? Garmin-Cervelo team op de Cervélo S3voor de weg wedstrijden, en blijkbaar Mavic wielen i.p.v. Zipp De Pegasus Sports team kiest voor Scott de nieuwe F01 aero road bike De Scott F01's airfoil tubes waarvan men beweert dat ze 20W besparen in power bij typische "koers" snelheden. Pegasus Sports is gesponsored by SRAM Zipp voorziet Pegasus Sports van wielen, sturen Pegagus Sports renners gebruiken de Australian Bont schoenen volgend seizoen. Felt voorziet Team Exergy met de nieuwe F-series road bikes Team Exergy's nieuwe Felt F-series frames maakt vooral gebruik van grotere buisprofielen in vergelijking met het vorige model. Het nieuwe Felt F-series frame Thomas Voeckler als wegkapitein van het Europcar team rijden op Colnago in 2011.
Louis Garneau levert kledij en helmen aan het nieuwe Europcar team Catlike voorziet het Spaanse Movistar team in 2011 van helmen.
In 2011 is het exact 100 jaar geleden dat de Col du Galibier voor het eerst beklommen werd in de Ronde van Frankrijk. Die verjaardag wordt gevierd! Niet alleen tijdens de Tour, maar ook met het gloednieuwe Climbing For Life - Col du Galibier-evenement. Met zijn 2.645m is de Col du Galibier een van de hoogste befietsbare cols in Frankrijk en meteen ook de hoogst gelegen aankomstplaats in de geschiedenis van de Tour.
Om te vieren dat de Galibier een eeuw geleden voor het eerst werd beklommen, staat de mooiste der Alpencols volgend jaar twee keer op het programma. Eén keer als aankomst en één keer als doortocht.
Maar er is ook goed nieuws voor de wielertoerist en de sportieve fietser. In het weekend van 3 en 4 september 2011 organiseert Golazo Sports namelijk het 'Climbing For Life - Col du Galibier'-evenement.
Iedereen die houdt van fietsen, klimmen, adembenemende panorama's en een onvergetelijke groepssfeer kan dit event maar beter met stip aanduiden in zijn of haar agenda. De Galibier is immers een Alpenreus die niet op het palmares van een wielertoerist mag ontbreken.
Naast het bereiken van de top heeft deze massaklim nog een andere missie, namelijk fondsenwerving voor projecten rond astma en andere longaandoeningen. Climbing for Life schenkt zijn opbrengsten aan dit goede doel. Minister-president Kris Peeters, wielericoon Eddy Merckx en singer-songwriter Ozark Henry zijn alvast de trotse peters van dit evenement.
Doorwinterde fietser of beginner? Individueel of in groep? Deze beklimming is voor iedereen toegankelijk. Energy Lab begeleidt jou immers aan de hand van trainingsschema's, voedingstips en tal van recreatieve oefenritten om deze uitdaging mogelijk te maken.
Voor diegenen die er een meerdaagse trip van willen maken voorzien we vanaf vrijdag 2 september een uitgebreid programma met animatie, workshops, pasta party,... én een mini-concert van Ozark Henry. Op zaterdag 3 september klimmen we naar de top van de Galibier. We sluiten het weekend af op zondag 4 september met een recreatieve toertocht in de prachtige Maurienne-streek.
In samenwerking met Pierre & Vacances bieden we bovendien gecentraliseerde logies aan in Valloire en Valmeinier. Gezellige studio's bieden je al het comfort dat je nodig hebt. Ideaal om met de ganse familie, vrienden of collega's een onvergetelijk fietsweekend te beleven!
Aan de andere kant van de grote plas zijn ze al helemaal overtuigd van het nut van een 'grote' 29er mountainbike. het oude continent hinkt de doorbraak iets achterop. Is de 29er een hype of een blijver? De typische trendsetters staan echter niet meer alleen: de trendvolgers zijn op de kar gesprongen en dus zie je nu stilaan meer en meer 29ers in de etalage van de lokale fietsenwinkel staan. Ook de toppers rijden ermee, en dat helpt immers altijd. De marketingafdelingen van de verschillende merken kunnen er enkel blij mee zijn. Maar is een 29er ook echt nuttig voor de gewone toerder? Een tiental jaren geleden werden de eerste echte 29ers ontwikkeld. Tot dan had je alleen de traditionele mountainbike met wielmaat 26". Maar er was oorspronkelijk eigenlijk geen speciale technische reden om precies díé wielmaat te kiezen, behalve dat er gewoon geen dikke banden bestonden in andere maten.
De MTB maakte echter een volledige evolutie door. Alles werd geleidelijk gemoderniseerd, uitgezonderd die wielmaat. Totdat iemand bedacht dat grotere wielen gemakkelijker over obstakels zouden rollen...
Met een 29er lijk je hindernissen en oneffenheden makkelijker te kunnen nemen. (foto scott)
Schobbejakken Zondag 12 december wordt de Vlaamse Schobbejaks mountainbike route feestelijk geopend. Een prachtig, nieuw, volledig uitgepeild parcours in de buurt van Brugge. Voor de opening komen dan ook tal van hoogwaardigheidsbekleders opdraven.
De provinciegouverneur, de gedeputeerden en de provinciegriffier van West-Vlaanderen, de burgemeester, schepenen en gemeentesecretaris van Brugge, Beernem en Damme en Bloso, allemaal zullen ze aanwezig zijn om de deelnemers te verwelkomen. De Schobbejaksroute start in het Bloso sportcentrum Julien Saelens, door enkele wijken gaat het richting Assebroekse Meersen. Daarna gaat het door de Loweide, je ontdekt een prachtig landschap met door knotwilgen en populieren omzoomde akkers en weiden, bossen, riante kasteeldomeinen en stemmige hoeven. Na een stukje bosweg onder het domein Ryckevelde door, fiets je richting Oedelemberg via het kasteeldomein Ten Torre. Je proeft even van de Oedelemberg via de flank en langs landelijke wegen en paadjes bereik je de Gentse Steenweg.(gevaarlijke oversteek). Daarna gaan we de Antwerpse Heirweg op en via de oude spoorwegbedding naar de Bolakkerstraat en terug naar de Antwerpse heirweg, alweer een prachtig stukje bos. Via een lus keren we terug op de oude spoorwegbedding en zetten koers op richting Sijsele Dorp. In de verte zien we de kerktoren van Sijsele-dorp verschijnen. Via de Minneweg rijden we richting de Spermaliehoeve. Het kasteel van Male en de Abdij St-Trudo passeren we na een tocht door het Maleveld en Male en dan gaat het terug richting Ryckevelde. Over de oude spoorwegbedding rijden we richting Brugge. Je komt voorbij het natuurreservaat De Schobbejakshoogte waar destijds dieven en struikrovers hun schuiloord hadden. Vooraleer je terug in de bewoonde wereld komt, rijden we nog door het Paalbos en het Veltembos. Aangekomen in het Bloso centrum kan je nog genieten van een verfrissing in de cafetaria Extratime.
Inschrijven kan je via deze link Of vanaf 8uur in het Bloso centrum Julien Saelens, Nijverheidsstraat 112, 8310 Assebroek. De officiële start is om 9uur.
Geox heroverweegt sponsoring team Het Italiaanse schoenenbedrijf Geox heroverweegt volgens de Gazzetta dello Sport de sponsoring van de wielerploeg van Mauro Gianetti. Reden hiervoor is het missen van de hoogste status, die ploegen startrecht geeft in de grote wedstrijden. Volgens de Gazzetta is het bedrijf teleurgesteld dat men - ondanks een forse kapitaalinjectie - geen zekerheid heeft over het starten in met name de Giro, de Tour en de Vuelta. En dat ondanks het aantrekken van onder anderen Denis Menchov en Carlos Sastre.