We rijden naar ivá historie vozů koda (koda museum) in Mladá Boleslav. In 1895 begonnen de heren Laurin en Klement hier een fietsenfabriek. Enkele jaren later werden er ook motorfietsen gemaakt. En in 1905 werd de eerste auto, de Voiturette, gebouwd. Om de concurrentie aan te kunnen besloten Laurin en Klement in 1925 samen te gaan werken met een autofabrikant uit Plzeň en koda werd geboren. Zij maakten toen niet alleen personenautos, maar ook landbouwvoertuigen, vrachtwagens, bussen en vliegtuigmotoren.
Na WO II kwam de firma in staatshanden onder de naam AZNP koda en moest later, in 1989, een nieuwe partner zoeken om te overleven. Gelukkig zag the Volkswagen Group er wat in en bestaat het bedrijf nu nog.
Er staan prachtige oude wagens uit de eerste helft van de vorige eeuw. Ik heb nooit geweten dat koda zulke mooie dingen gemaakt heeft. Over de degelijkheid van de dingen valt te redetwisten, maar mooi zijn ze zeker.
Hier in Tsjechië is deze auto de meeste verkochte denk ik, of zo lijkt het toch wanneer je op straat loopt. En ik verzeker het je, er zijn oude bakjes bij, dus zo slecht zullen ze nu ook weer niet zijn. De nieuwere modellen mogen zich zelfs naast enkele West-Europese autos zetten.
We willen vandaag ook nog Benátky nad Jizerou gaan bekijken, wat Venetië aan de rivier Jizera betekent. De verwachtingen zijn hoog, de teleurstelling des te groter. Dit dorp lijkt in de verste verte niet op Venetië, hoe komt men er bij om deze naam te kiezen? Er is wel een mooi kasteel, gebouwd in 1526. Op een gevel van de binnenplaats is een sgraffito uit de 16de eeuw. (Een sgraffito is een decoratieve muurtechniek waarbij men een donkere pleisterlaag met een lichtgekleurde pleisterlaag bedekt. Door de bovenste laag gedeeltelijk weg te nemen ontstaat een verdiepte tekening). Spijtig genoeg kan je het kasteel niet aan de binnenkant bekijken, het ziet er nochtans de moeite uit.
|