We gaan naar Český ráj, ofte het Boheems paradijs, het oudste natuurreservaat van Tsjechië.
Wij wandelen rond in Prachovské Skály, een natuurpark vol sprookjesachtige gevormde rotsen en diepe kloven. Heel speciaal, heel mooi.
Ik heb gelezen dat in Rovensko pod Troskami een speciale houten klokkentoren staat, dus wij daar naartoe. De klokken zouden omgekeerd staan met hun klepel naar boven en worden in beweging gebracht door te trappen. Een bordje aan de toren meldt dat je de klokkentrapper aan het werk kan zien van juni tot september. We komen vast en zeker nog eens terug want dit willen we wel eens zien.
Op de terugweg klimmen we naar de ruïnes van het Trosky kasteel, gebouwd in de 14e eeuw. Onze hete, zweterige klim wordt beloond met een adembenemend zicht over de prachtige omgeving. In de verte zien we de besneeuwde toppen van het Krkonoe gebergte waar we in februari gingen skiën.
|