Schenking wielerarchief Robert Roosen is een monument in de Wase wielergeschiedenis. Veertig jaar lang was hij BWB-afgevaardigde en in die tijdsspanne fungeerde hij 1.942 keer als koersleider. In Temse was hij een halve eeuw de sleutelfiguur van sportclub De Scheppersvrienden. In al die jaren bouwde hij een omvangrijk en uitzonderlijk archief op. De familie Roosen schonk de collectie nu aan het gemeentebestuur. Het archief werd persoonlijk door Roberts zoon Guy naar de archiefruimte in AC De Zaat overgebracht.
Shimano heeft de DURA ACE-lijn uitgebreid met een wiel met 35 mm carbon velg en nieuwe carbon pedalen.
Naast de gewone wielen met keuze tussen 24 en 50 mm velgen, is er bij de DURA ACE-collectie een wiel met 35 mm carbon velg. Het nieuwe Shimano-wiel zou de ideale combinatie tussen aerodynamisch lichtgewicht en stijfheid zijn. De 35 mm-wielen zijn vanaf oktober 2010 beschikbaar, de gewone versies vanaf november. Ook nieuw bij Shimano zijn de DURA ACE carbon composite pedalen: 248 gram per paar, geschikt voor SPD-SL klikplaatjes en vanaf september 2010 beschikbaar. Nieuw bij Shimano DURA ACE: WH-7900-C35-TU-wiel en PD7900-pedaal www.shimano-benelux.com info; www.grinta.be
Zondag 20/06/2010: 8 man aanwezig voor Knokke rit en 2 man voor de 4 Kronen rit. 8 dappere heren beginnen om 07.30u aan een trip richting Knokke Zoute. De weersvoorspelling was niet bevorderlijk en de tegenwind zat ook lekker tegen ( heenreis). Bart, Christiano, Johan ( na trouwfeest ), Broeckie, organistor Ard, Karl en Salemijoe begonnen onmiddellijk in de regen naar St Pauwels te rijden om Jurgen op te pikken ( slim van Jurgen, 10km minder voor hem ) De wind was koud en iedereen dacht : Is dit zomer?. Maar eens voorbij Stekene trokken de wolken open en na een uurtje zaten we al bijna in Wachtebeke. Richting Zelzate, werd het door omleidingen even moeilijk, maar te Assenede begonnen we een oude treinlijn te volgen en de tred was gezet. De wind speelde met ons Kl.. ikpedaalsl..oten en de vele vissers aan de talrijke plassen dachten dat we gek waren. Te Kaprijke was de asfalt even weg en richting St Laureins kwamen we geen fietscollegas tegen. Via St Kruis naar Aardenburg. ( gezellige terrasjes ) en daarna naar Sluis. De seksshops , waar je sunshine-seks kunt kopen, waren al open en Jurgen moest een rubbertje wisselen . Via t Zoute naar Knokke en daar smaakten de Pennes Napolitana overheerlijk ,de zee schuimde van de afwassers die te veel Dreft gebruiken en het koffietje achteraf was super ( Dank U, ARD !!). O m 14.00u begonnen we aan de terugrit. Opnieuw 90km , maar nu met meewind !!! Bart liet zich niet kennen ( ondanks zijn weinige kms ) en liep gezwind mee. De kms gingen snel vooruit en iedereen dacht al aan zijn welverdiende trappist bij De Moezen. Jammer voor Bart kreeg hij nog een lekke band, maar dit drukte niet op de groep, want iedereen wist dat ze vandaag een SUPERRIT gingen rijden. Via Wachtebeke , snel naar Eksaarde en Jurgen ging in Sinaai al naar huis om zijn auto te halen ( Slim , Jurgen , weer een 8 tal kms minder..) . Te Sombeke stonden er 178km op de teller en het eerste rondje was snel gepasseerd. De waard was trots op zijn sportieve klanten en stelde voor om in het vervolg hier in de streek een spaghettieken te eten en niet zo ver te rijden. Moe , maar heel tevreden, reed iedereen naar zijn vrouwke of vriendin en vertelde over hun avontuur van de dag aan de Belgische kust . .. Blub
Zondag 27/06/2010: 5 man aanwezig. Ondanks het prachtige weer een magere opkomst deze week. Na een kort overleg vertrokken richting Waasmunster om via belsele dan richting de polders te rijden. Onderweg voorbij gestoken door de MANNEN van Cordeel en aangepikt. Het tempo lag wel een pak hoger, maar aangezien we zelf geen kop moesten doen was er geen probleem. Eens aan de Westerschelde ging de snelheid echter nog wat omhoog, zodat we toch een kilometer of 10 boven de 40Km/h reden. Daarna was het veel draaien en keren, en het steeds moeten optrekken begon toch door te wegen. Op een lang recht stuk werd opgemerkt dat Jelle niet meer bij de groep was. Ook na wat wachten vonden we hem niet terug. Gelukkig is hij zonder problemen terug thuis geraakt. Bij aankomst in De Moezen stond er 104Km op de teller met een gemiddelde van 34Km/h. (Verslag WTC Forza Elversele)
Zondag 13/06/2010: 10 man aanwezig. (Jan Bogaert Classic) Voor editie 2010 kondigde zich beter weer aan dan vorig jaar. Resultaat een schitterende opkomst ( volgens Nieuwsblad 1800 deelnemers, volgens de politie van Temse 1 deelnemer per fiets ). Na het kiesbureau richting DE ZAAT ( met een T !!) . Inschrijven , BVeetje kijken ( JM Pfaff, Jan Bogaert, Filip Pauwens , .. ) en hopsakee weg richting Waasmunster. Op de Heide aan een verkeersdrempel viel al de eerste lekke band. Desondanks ,, PUT !,, had Kürt prijs. De mannen van Cordeel konden hun lachje niet wegsteken en ,, wie laatst lacht.." ! Enkele 10 tallen meters verder mochten ze ook bandje wisselen, wat dan weer voor het nodige vertier bij het Forza team zorgde. Richting Belsele, Puivelde , Klein Sinaai en Moerbeke werd er al vroeg een treintje gezet, samen met MTBers van de Belgische kust ( deelnemers Strandcriterium ). Deze heren vielen niet stil en het Hoskens peleton moest er aan geloven. In normale omstandigheden zou dit niet gebeuren, maar een organisator houdt nu eenmaal zijn manieren. De controlepost kwam er snel, en daarna werd er weer stevig doorgefietst. Het A team van 53x11 scheerde ons voorbij en alhoewel wij het gevoel hadden dat het trager ging, werd er toch nog een 35km/h getrapt. De Leo bleef aanklampen , desondanks de zware nacht en Gert was ook in vorm. Den Yves kwam steeds meer naar voor en dan weet je hoe laat het is. Jurgen en Kürt bevestigen nog steeds hun Vogezen-vorm en Johan VdAb liet zich, ondanks de knieknoken, niet kennen. Onderweg een pintje Onder den Toren en dan naar Temse. Ad Fundum zorgde voor de sfeer en ... ja, hoor.... Het Nieuwsblad trok een fotootje van ons...... t zal toch aan mijn benen liggen , of aan onze tenue, ´k weet het niet... maar ´t werkt. We zullen er steeds aan denken als we onze nieuwe drinkbus vullen. ..
Zondag 27 juni Semi-Klassieker te De Clinge Arrow Tour Classic voor 65 km met 12 leden Waar is de rest Prachtig afgepijlde Tour. volledig vlak een verademing na de prestaties gisteren te Kortrijk. Totale rit van 115 km met een gemiddelde van 31,8 km Prachtig en warm fietsweekend Eindelijk zomer
Zaterdag 26 juni Alweer een Semi-Klassieker op het programma , nu te Kortrijk de Johan Museeuw Classic Slechts met 9 leden aan de start, schrik voor het parcours te warm te lastig Allezins de kilometers klopten niet 80 was 95 km 135 was dik 145 km een voorbeeld van direct semi-klassieker te zijn en alles in orde Toch voor de VWB sponsoring doet veel ook voor kleine clubs Parcours wel schitterend aan de bevoorradingen een overrompeling, warm weer veel volk +/- 700 Typisch ronde van Vlaandderen Parcours enklele klassieke bergjes Kwaremont paterserg kassei enz Ondanks alles géén lekke banden droog (waar de boeren niet sproeiden) Snelheid waar het ging anders kilometriek wegsmijtgen (jos ) Parcourskennis zonder GPS filip V.R. kwam uit op 85 km Dus toch iemand die er in geslaagd was de juiste kilometers te gaan ehhh rijden Positief allezins een echt zomerse rit met goede ontvangst en democratische prijzen ter plaatse In de namiddag 3 leden + gastrijder voor de oefenrit
Naast Cervélo en de witte variant van zijn Tour-trui heeft ook Omega Pharma-Lotto een nieuw shirt. Vermarc voorziet het Belgische team van 'FormaRed-Carbon', het nieuwste truitje uit de collectie.
De FormaRed-Carbon bestaat uit twee elastische stoffen die superlicht zijn en aanvoelen als een second skin. De voorkant van het shirt is vergelijkbaar met het materiaal van een tijdritpak; de zij- en achterkant bestaan uit geperforeerde carbonpolyamide stof. Niet alleen Omega Pharma-Lotto zal rondrijden met dit Vermarc-shirt ook de wielerploegen van Quickstep, Milram en AG2R La Mondiale zullen de FormaRed-Carbon dragen. www.grinta.be www.vermarcsport.be
Vermarc FormaRed-Carbon: super light & functional cycling shirt
De evolutie van de wielersport staat niet stil. In de eerste plaats is dit geval voor de materialen, waarvan de profrenners meestal als eerste gebruik van kunnen maken. Om in de moderne wielrennerij optimaal te kunnen functioneren worden er steeds nieuwe materialen en producten ontwikkeld om de renners in alle omstandigheden beter te laten presteren. Eén van de belangrijkste elementen is de outfit van de renners. Sportkledingfabrikant Vermarc kleedt van de Pro-Tour teams, op die manier heeft het bedrijf een enorme feedback en ervaring op het hoogste niveau in de wielerwereld. Op basis van de behoeften van de door Vermarc geklede profrenners ontwikkelde men speciaal voor de zomermaanden en voor de Tour de France de gloednieuwe FormaRed-Carbon koerstrui. De komende weken zullen 4 van de 22 teams die aan de Tour deelnemen, gebruik maken van dit nieuw Vermarc Sport product.
Draagcomfort Deze 110 gram lichte, ergonomisch gevormde wielertruitjes sluiten, als een tweede huid, nauw aan op het lichaam en bestaan uit twee verschillende super elastische stoffen. Voor de voorkant van de koerstrui werd er gebruik gemaakt van een gladde, licht glanzende Asteria stof, vergelijkbaar met de stof van een tijdritpak. De achterkant en de volledige zijpanden, inclusief de onderkant van de mouwen zijn van geperforeerd Ametista stof. Deze dubbel geweven matte carbonpolyamide stof biedt een zeer aangenaam draagcomfort, door zijn optimale ventilatie.
Aansluitende pasvorm Om de trui perfect op de bovenarmen te laten aansluiten is de voorkant van de mouwen met een 5 cm brede elastische boord afgewerkt. Dit elastisch materiaal is om dezelfde reden vooraan aan de onderkant van de wielertrui terug te vinden. Bij een gebogen racepositie is er minder stof nodig onderaan aan de voorkant van de wielertrui dan achteraan. De elastische boord versmalt geleidelijk van 5 cm aan de zijkanten tot 2 cm in het midden. Aan de achterkant is de smalle elastische boord van een siliconen strip voorzien, waardoor het omhoog kruipen van de trui verhinderd wordt.
Het Vermarc FormRed-Carbon shirt is voorzien van drie achterzakken uit gladde stof en is leverbaar in een volledig weggewerkte driekwart of lange rits. Om bij wrijving huidirritaties te vermijden zijn alle panden van het shirt met plat gestikte locknaden aan elkaar gezet.
Deze nieuwste creatie van Vermarc is er niet alleen voor de topteams Quick Step (Boonen), Omega Pharma-Lotto (Gilbert), Milram (Gerdemann) en AG2R La Mondiale (Roche), maar is binnenkort ook in de Omega Pharma-Lotto en Quick Step uitvoeringen in de betere vakhandel ter verkrijgen. De FormaRed-Carbon trui is vanaf het najaar ook in gepersonaliseerde clubkleuren en in collectieversie te bestellen.
De Omega Pharma-Lotto en Quick Step uitvoeringen van de FormaRed-Carbon zijn nu al verkrijgbaar.
Nationaal Kampioenschap Defensie Florennes Dames Open
1. Grace Verbeke 2. Dammekens Mandy 3. ?
Heren Senioren
1. Van Kuik Frank 2. Werckx Gerry 3. De Wilde Steven 5. Vermoote Geert ( Uittredend Nationaal Kampioen) Nico Kuypers Belgisch Kampioen Elite Z.C. verliet de wedstrijd in de voorlaatste ronde.
Heren Veteranen 1
1. De Bodt Claude 2. Ardeel Hans 3. Das Patrick
Heren Veteranen 2
1. Moerman Freddy 2. Van Den Bergh Daniel 3. Feys Johan 4. Vyncke Eric 5. Delcroix Jean Jacques 6. Adriaenssens Alain 7. Bastien Frances 8. Claus Benny 9. Donckers Pascal 10. Creveaux Freddy 11. Geenen Frans 12. Van Wymeersch Eddy 13. Nuydts Ediste
51-jarige Jeannie Longo pakt 57ste nationale wielertitel De Franse Jeannie Longo heeft donderdag in Chantonnay het nationaal kampioenschap tijdrijden gewonnen. Het is al de 57ste nationale titel, over alle categorieën, voor de 51-jarige wielrenster. Longo had in een tijdrit van 24,7 kilometer 1'09" voorsprong op Edwige Pitel, de kampioene van 2004 en 2005. De Franse wielerlegende won haar eerste titel in 1979 en donderdag sleepte ze haar tiende nationale tijdrittitel in de wacht. Zaterdag komt ze ook in actie in het wegkampioenschap.
Klassement : 1. Jeannie Longo (Rhône-Alpes) en 34'51" 2. Edwige Pitel (Michela) à 1'19" 3. Christel Ferrier-Bruneau (Vienne-Futuroscope) à 1'31" 4. Aude Biannic (Bretagne) à 1'45" 5. Julie Krasniak (Lorraine) à 1'48"
Hoe snel recupereert je hart? (Verboden voor mensen met een rustpols van 100 slagen of meer per minuut)
Recuperatie na een inspanning is recht evenredig met de efficiëntie waarmee het hart en de longen het lichaam van zuurstof voorzien. Het verloop van de polsslag tijdens en na een gestandaardiseerde inspanning geeft een (zij het vage) indicatie van je recuperatievermogen. Het is interessant deze test te doen na de winter, als je niet getraind hebt, en na de zomer, als je meer lichaamsbeweging hebt gehad.
Stap op en af een trap van ongeveer 20 cm, de ene voet na de andere. Herhaal deze beweging 24 keer per minuut en dat gedurende 3 minuten. Meet de polsslag na 30 seconden rust gedurende 15 seconden en vermenigvuldig het resultaat met 4 (zodat je het aantal slagen per minuut bekomt). Een tip: probeer vooraf op welke manier je je polsslag het best kan voelen (aan de onderkant van de pols of in de hals). Polsslag per minuut, dertig seconden na de oefening:
Quand ? Vendredi 25 juin 2010 - vrijdag 25 juni Où ? Départ et arrivée : Ville de Florennes- Place de la Chapelle Quoi ? Course cycliste réservée au personnel de la Défense et de la Police Personeel Defensie en Politie. 10h30 Dames & Masters +/- 50 km 12h30 Politie +/- 50 km 14h30 Senioren +/- 70 km Circuit ? 6,350 km en boucle Entrée gratuite Infos : Section sport 071/68.22.51 Service Relations Publiques 071/68.22.50 Christian Bouillot 0497/82.31.81 Lucien Gueubelle 0496/12.33.89 www.1-70.be
Lagere balkjes en drinkbussen in de cross De UCI heeft nieuwe regels voor het veldrijden bekendgemaakt. De UCI wil de cross technischer en spectaculairder maken. Zo wordt de hoogte van de balkjes niet meer gecontroleerd en laat de UCI ook bevoorrading toe. Bondscoach Rudy De Bie ziet dat werken op techniek zal lonen.
Ook nieuw is de 80%-regel. "Dat betekent dat wie meer dan 80% van de rondetijd van de leider achter die leider rijdt, uit koers wordt genomen", legt Rudy De Bie uit. "Die renner wordt dan wel nog in de uitslag opgenomen." "Deze regel komt uit het mountainbiken, waar dubbelen vaak nog moeilijker is. Zo zouden in de slotrondes in de cross minder trage renners "in de weg rijden".
Overzicht belangrijkste wijzigingen
Bevoorrading mag boven de 20 graden, behalve in de eerste en in de laatste twee rondes.
Balkjes mogen lager dan 40 cm zijn en mogen 6 i.p.v. 4 meter uit elkaar liggen. Springen wordt zo makkelijker.
De kunstmatige zandbak mag weer en moet een lengte van 40 tot 80m hebben.
Tubes mogen max. 33 mm breed zijn, dat maakt zware crossen technischer.
Schijfremmen worden toegelaten.
Er is minder startgeld in de WB, maar wel meer prijzengeld.