Giro 2011 De 94e editie van de Giro kent vooral een loodzware anderhalve laatste week, met onder andere aankomsten bovenop de Etna, de Monte Zoncolan en Val di Fassa en in Sestriere. Daarenboven staan er ook een ploegentijdrit op de openingsdag, een klimtijdrit naar Nevegal en een individuele tijdrit in Milaan op de slotdag. Etappeschema 7 mei: etappe 1: Reale - Torino (21,5 km - TTT) 8 mei: etappe 2: Alba - Parma (242 km) 9 mei: etappe 3: Reggio Emilia - Rapallo (178 km) 10 mei: etappe 4: Quarto dei Mille - Livorno (208 km) 11 mei: etappe 5: Piombino - Orvieto (201 km) 12 mei: etappe 6: Orvieto - Fiuggi Terme (195 km) 13 mei: etappe 7: Maddaloni - Montevergine di Mercogliano (100 km) 14 mei: etappe 8: Sapri - Tropea (214 km) 15 mei: etappe 9: Messina - Etna (159 km) 16 mei: rustdag 17 mei: etappe 10: Termoli - Teramo (156 km) 18 mei: etappe 11: Tortoreto Lido - Castelfidardo (160 km) 19 mei: etappe 12: Castelfidardo - Ravenna (171 km) 20 mei: etappe 13: Spilimbergo - Grossglockner (159 km) 21 mei: etappe 14: Lienz - Monte Zoncolan (210 km) 22 mei: etappe 15: Conegliano - Val di Fassa (230 km) 23 mei: rustdag 24 mei: etappe 16: Belluno - Nevegal (12,7 km - ITT) 25 mei: etappe 17: Feltre - Sondrio (246 km) 26 mei: etappe 18: Morbegno - San Pellegrino Terme (147 km) 27 mei: etappe 19: Bergamo - Macugnaga (211 km) 28 mei: etappe 20: Verbania - Sestriere (242 km) 29 mei: etappe 21: Milano - Milano (32,8 km - ITT)
2011 Giant Composite Technology 'Performance Grade' De Giant Composite Technology frames worden gemaakt van een topkwaliteit carbonvezel en geconstrueerd met technieken die zich in de loop van de tijd hebben bewezen. Het T-600 ruwe composietmateriaal wordt met de hand bewerkt waarbij gebruik wordt gemaakt van een aangepaste monocoqueconstructietechniek. Dit elimineert de buitenste geweven laag compositemateriaal (zoals die wel te vinden is op de Advanced SL en de Advanced-grade framesets) waardoor een lichtgewicht, stijf en comfortabel frame ontstaat met een zeer sterke prijs-kwaliteitverhouding. 1. Vector zadelpen Kenmerken: Deze full-composite, lichtgewicht en zeer aerodynamische zadelpen is speciaal ontwikkeld om te voldoen aan de bikkelharde eisen die de prestatiegerichte wielrenner stelt. Voordeel: toegenomen voorwaartse/achterwaartse stijfheid voor maximale energieoverdracht, aerodynamischer (ten opzichte van een traditionele ronde zadelpen) en twee offsetopties (10 of 23 millimeter).
2. PowerCore Kenmerken: Zwaar oversized constructie rond de bottom bracket en de liggende achtervorken met een volledig geïntegreerde 86 mm brede bottombracketconstructie die geschikt is voor de montage van geïntegreerde bottom brackets. De asymmetrische liggende achtervorken verbinden het achterframe met het bracket en zorgen voor extra stijfheid aan de driveside en meer stabiliteit aan de non-driveside. Voordeel: ongelofelijke bracketstijfheid voor maximale efficiency. 3. Custom tuning Kenmerken: Handgesneden composite-stroken worden één-voor-één strategisch aangebracht en vormen samen een compleet frame. Door het heel precies aanbrengen van elke individuele laag (meer dan 500 per frame) in een strak vastgelegd patroon, kunnen de rijkwaliteiten van het frame exact worden vormgegeven en gecontroleerd. Voordeel: door de richting van elk apart stukje composite-weefsel zeer exact aan te brengen, zijn de ingenieurs van Giant in staat om elk frame precies de goede rijeigenschappen te geven. Het resultaat is een perfecte balans tussen enigszins comfort biedende verticale flexibiliteit en efficiënte zijdelingse stijfheid. Kortom: maximale prestaties zonder veel verlies aan comfort.
4. OverDrive Kenmerken: Oversized balhoofdbuis/vorkbuis/balhoofdset voor maximale stuurprecisie zonder extra gewicht. De balhoofdbuis meet 1 1/8 -inch bovenaan en 1 ¼ -inch bij de onderste balhoofdlagers en geeft samen met de schuin toelopende composite stuurbuis een optimale zijdelingse en torsiestijfheid dus perfect stuurgedrag. Zowel de boven- als onderbuis zijn rond de balhoofdbuis gewikkeld om nog meer torsiestijfheid en zijdelingse stabiliteit te krijgen. Voordeel: messcherp stuurgedrag van het allerhoogste niveau. Hard door de bochten gaan onder de meest extreme omstandigheden, voelde nog nooit zo vertrouwd. 5. Less is more Kenmerken: Om het gewicht te minimaliseren, gebruiken de Giant-technici de FEA-techniek (Finite Element Analysis) om een strategische laminaatstructuur te ontwikkelen met unidirectioneel composite-materiaal. Dit garandeert dat precies de juiste hoeveelheid materiaal wordt aangebracht op plaatsen waar dat nodig is en juist overtollig materiaal te verwijderen waar het frame met minder af kan. Voordeel: Giant Composite technology framesets behoren tot de lichtste frames op de markt en geven prestatiegerichte fietsers een raketachtige acceleratie en fabelachtige klimeigenschappen.
Composite technology wordt in 2011 op de volgende modellen toegepast: de TCR Composite, TCR Composite 2, XTC Composite 0, XTC Composite 1 en de XTC Composite 2.
Superprestigeveldrit in Gieten wordt Memorial Radomir Simunek De Superprestigeveldrit van het Nederlandse Gieten wordt omgedoopt tot de Memorial Radomir Simunek. Dat besliste de wedstrijdorganisatie in samenspraak met de familie van de overleden Tsjechische veldritkampioen. Simunek veroverde in 1991 in Gieten de wereldtitel bij de profs. In augustus overleed hij op amper 48-jarige leeftijd De SP-veldrit in Gieten vindt plaats op 28 november. Radomir Simunek en Radomir Simunek junior.
"Giro 2011 gaat naar de Etna" De Giro 2011 start op 7 mei met een ploegentijdrit in Turijn en eindigt op 29 mei met een individuele tijdrit in Milaan. De organisatie staat in het teken van de 150e verjaardag van Italiës eenmaking. De GIRO van volgend jaar bevat twee passages langs de Etna, Europa's grootste nog actieve vulkaan. Dat schrijft de krant La Gazzetto dello Sport, die in handen is van wedstrijdorganisator RCS Sport.
Zaterdag vindt de officiële voorstelling plaats in Turijn.
Superprestige hits Nieuw: dubbel-CD met 40 Superprestige-hits! Met ondermeer Tom Waes, Clouseau, The Opposites en De Kreuners is ambiance gegarandeerd! Nu te koop in onze RondeShop voor 18 euro.
Superprestige Hits
CD1 CD2 01. Laura Lynn Oh Wat Een Dag! 01. Bart Kaëll Hallo Goeie Morgen! 02.Tom Waes Dos Cervezas 02. Christoff Onder De Toren 03. Lindsay Van 's Morgens Vroeg Tot 's Avonds Laat 03. Milk Inc. Run 04. Stromae Alors On Danse 04. Gebroeders Ko Boten Anna 05. Riva Feat. Nôze I Was Drunk 05. Tony Cabana Tingeling 't Is Geen Weer Voor Een
06. The Sunsets Circus Renz 06. Willy Sommers Laat De Zon In Je Hart 07. Sieneke Ik Ben Verliefd (Sha-la-lie) 07. Annagrace Celebration 08. Jo Vally Mooi Is Het Leven 08. De Jeugd Van Tegenwoordig Deze ... 09. Frans Bauer Heb Je Even Voor Mij 09. Jan Smit Als De Morgen Is Gekomen 10.Isabelle A Hé Lekker Beest 10. Rob De NijsHou Me Vast (Want Ik Val) 11. Will Tura Mooi, 't Leven Is Mooi 11. De Kreuners Ik Wil Je 12. Sylver Turn The Tide 2010 12. Laura Cowboymeisje 13. Fake Blood It Think I Like It 13. Lasgo Gone 14. Natalia I've Only Begun To Fight 14. Rob Ronalds Voor Een Zoen 15. Clouseau Anne 15. Tim Toupet Feat. DJ Padre Humba Täterä 16. The Opposites Licht Uit 16. Henkie Lief Klein Konijntje 17. Peter Luts The Rain 17. The Shorts Comment Ça Va 18. De Lawineboys Wat Zullen 18. André Hazes Een Beetje Verliefd 19. Anton Featuring DJ Ötzi Anton Aus Tirol 19. Hadise Dum Tek Tek 20. Dikdakkers Cowboys and Indianen SUPERPRESTIGE LIED 20. Tatyana Storm De Cross Gaat Door
Castelli - kleding. De Mortorilo met vooraan Gore Windstopper voorzien van 3 zakken op de rug De ritsen vooraan zijn voor ventilatie. Mortirolo jacket Met Thermoflex voor de koude en regen
De nieuwe remkabel-set van GORE In gebruik bij Astana en Saxo-Bank Verkrijgbaar in Wit, Zwart, Blauw of Rood. Ontworpen voor SRAM, Shimano of Campagnolo remmen.
Gore de nieuwe sealed cable kitsvoor remmen van weg fiets en Mtb
Bij Tacx hebben ze voor het nieuwe indoorseizoen een aantal nieuwigheden. Zo is er onder andere een nieuwe trainer en is er nieuwe software beschikbaar. De Vortex is een nieuwe trainer die onder de Bushido gepositioneerd is. Dit maakt meteen het verschil tussen de Bushido en de Vortex, de Vortex heeft geen geheugen voor een trainingsprogramma. De hellingshoek, vermogen of hartslag stel je handmatig in tijdens de training. De elektrorem is draadloos, waardoor er geen kabel meer loopt van de rem naar de stuurcomputer. Er is ook geen cadanssensor meer nodig, maar wel netspanning. Wordt geleverd inclusief Skyliner voorwielsteun. De Vortex is eind november beschikbaar en heeft een consumentenprijs van 610 euro.
Voor veel fietsers breekt in de winter de tijd aan om binnen te fietsen. Elite heeft voor deze trainingen twee nieuwe trainers op de markt gebracht. Zo is de Supercrono Powermag één van de nieuwe aanwinsten binnen het brede productgamma van Elite
De trainer is uitgerust met een weerstandinstelling in 8 standen. Het stabiele frame moet er voor zorgen dat de krachten die je ontwikkeld goed worden opgevangen. De trainer is vanaf nu leverbaar en kost 264 euro
De tweede nieuwe trainer van Elite is de E-motion, een rollenbank maar dan even anders. De rollenbank zoals die ooit was, frame met 3 rollen elastiek die 2 rollen verbind, is verder doorontwikkeld. Door het zwenkframe is de rollenbank geschikt om staand trainingen te doen wat voorheen niet goed mogelijk was. Hierdoor kun je je fietspositie meer afwisselen, wat toch wel fijn is! De wieltjes aan de zijkant van de roller moeten er voor zorgen dat je niet van het toestel afschiet. Daarnaast kun je met de weerstandinstelling de E-motion breder inzetten voor trainingen. Het toestel zal voor 749 euro over de toonbank gaan en is vanaf eind november leverbaar.
Nieuwtje van Bianchi voor Bike MOTION Benelux 2010
Ieder jaar introduceert Bianchi een topmodel voor de fietsmarkt, altijd met veel succes als het gaat om de allernieuwste techniek en uitmuntende vormgeving. Zo ook in 2011, waarbij Bianchi iets speciaal gemaakt heeft voor een "niet alledaagse rijder" maar iemand die iets speciaals wil hebben en dit ook graag wil tonen. Deze fiets is vanaf as vrijdag te bewonderen op de BikeMotion te Utrecht, in Hal 4 stand A060 Bianchi zal tijdens de BikeMotion de limited edition van de Oltre tonen, met Campagnolo Super Record, verkrijgbaar vanaf het najaar. Hij is mat zwart met kleine subtiele Celeste details en heeft een meer dan mysterieuze uitstraling. Van dit collectors model worden er maar 100 door Bianchi gemaakt!! Verkoopprijs van dit topmodel is 9999, - www.bianchi.com
Sportkledingfabrikant Bio-Racer heeft voor het nieuwe seizoen zijn regenkleding aan een grondige update onderworpen. Het kledingstuk dat daaruit als meest technische naar voren treedt, is de Rainy Rain Jack.
Deze regenjas heeft dan ook het hoogtechnologische Gelants als grondstof. Dit textiel is zeer licht, waterdicht en heeft een ventilerende eigenschap.
Door zijn dunne stofstructuur kan dit Bio-Racer product ook gemakkelijk en compact meegenomen worden. De ergonomische racepasvorm en siliconen antislipboord verhinderen het storende windwapperen van dit vestje.
Met de getapte stiknaden en een waterdichte rits is insijpelend vocht praktisch onmogelijk. Voor de veiligheid zijn de waterdichte achterzak, de schouders en de zijpanden van reflecterende strepen voorzien. Dit nieuwste Bio-Racer ontwerp is er in zwart en in de maten S t/m XXL voor de prijs van 179 euro.