Edouard Luis Joseph Merckx werd geboren in Meensel-Kiezegem op 17 juni 1945.
 Zoals velen keek Eddy als kind op naar de Belgische wielrenner Stan Ockers, niet wetende dat hijzelf later een nog groter idool zou worden.
Als 11-jarige knaap was Eddy net als veel van zijn landgenoten in 1956 diep geschokt bij het overlijden van Stan na een zware val op de piste in het Antwerpse Sportpaleis.

In 1961 begint Merckx aan zijn wielercarrière en drie jaar later wordt hij wereldkampioen bij de liefhebbers.
Vijf jaar later wint hij de eerste van zeven Milaan-Sanremo's, een record dat nog steeds niet is geëvenaard.
In Nederland wint hij in Heerlen zijn eerste wereldkampioenschap in 1967, wat hij nogmaals presteert in 1971 en 1974.

Uurrecord

Aangezien Merckx voor Italiaanse ploegen rijdt, staat ook de Giro op zijn verlanglijstje.
Hij komt vijfmaal als eindwinnaar over de streep.
Bij het winnen van zijn eerste Ronde van Frankrijk in 1969 wordt hij in België als een nationale held ontvangen omdat het al 30 jaar geleden is dat een Belg, Sylvère Maes, de Tour heeft gewonnen.
In totaal heeft de wielerkampioen 111 gele truien ontvangen, goed voor vijf eindoverwinningen in de Tour.
Daarom is Merckx op zijn postzegel ook in zijn gele trui te zien, met op de achtergrond de Arc de Triomphe in Parijs.

In 1972 breekt Merckx in Mexico-Stad het werelduurrecord op de fiets.
 Het zal twaalf jaar standhouden, tot Francesco Moser het breekt op een speciaal ontworpen fiets.
Pas tien jaar geleden werd het record van Merckx in ere hersteld omdat het record enkel met een fiets gelijk aan die uit 1972 mag worden verbeterd.
De Omloop van het Waasland van 1978 is zijn laatste officiële wedstrijd en na zijn wielercarrière richt hij een succesvol fietsenbedrijf op.
Dat bestaat intussen al dertig jaar en verkoopt fietsen in meer dan twintig landen.
Ondanks zijn 'pensioengerechtigde' leeftijd heeft Eddy Merckx het nog altijd erg druk met het volgen van wielerwedstrijden en met de promotie van zijn fietsen.
De Ronde van Frankrijk, die dit jaar start op 3 juli in Rotterdam, maakt de dag nadien speciaal als eerbetoon aan Eddy Merckx een ommetje langs zijn thuishaven in Meise.
De erelijst van Merckx is zo groot dat geen enkele andere renner ze tot nu toe kon evenaren.
Van de 1.582 wedstrijden die hij als beroepsrenner reed, won hij er 445.
 Zijn postzegel met het waardecijfer 2 (1,18 euro) is vanaf 14 juni te koop in het postkantoor.