Ok, het is in principe oud nieuws, maar zo op maandag toch nog even de spotlights op de 'Giro' proloog fiets van Wiggins: de nieuwe Pinarello Graal.
De met Shimano uitgeruste Graal van Wiggins is gespoten in rood, wit en blauw, passend bij zijn 'pak' van Nationale kampioen. Bij Caisse dEpargne zal Marzio Bruseghin overigens ook op een Graal van start gaan. Pinarello claimt dat de nieuwe Graal het beste van het Montello track frame, het Dogma 60.1 frame en de 'P-R' Kobh 60.1 combineert waardoor zoveel mogelijk van het beschikbare vermogen over is te brengen op de pedalen. Pinarello heeft dit gerealiseerd door een andere hoek van de bovenbuis en de zadelpen te realiseren, zonder dat dit afbreuk doet aan stabiliteit van de fiets. Opvallend is de positie van de voorrem, achter de voorvork. Ook speciaal: de 'O' rings, de 'Pro' prototype wielen en de zoveel mogelijk weggewerkte kabels! De Graal van Bruseghin is uitgerust met Campagnolo Record. Wiggins beschikt over twee versies. Eén met elektrische DI2 Shimano versnellingen, een andere met de reguliere mechanische Dura-Ace groep. www.pinarello.com
Zondag 9 mei Semi-Klassiker te Lokeren Memeorial Jos Schoeters Vertrek aan 'tHemelrijck te Lokeren Heiende en reeds met de fiets vanuit het Lokaal met de omloop van 65 km (64km) bracht ons totaal vandaag op 105 km. Met 11 leden voor deze semi-klassieker met een ander omloop, zelfde streek maar anders. Aangenaam parkoers inderdaad in het Aalsterse "licht" heuvelachtig De 65 maet vertrek te Lokeren richting Beervelde Kalken Wetteren Oosterzele Klerken Ottergem en controle te Erondegem "De Klok" Daarna terug via Lede Wanzele Wichelen Uitbergen en Lokeren Géén lekke banden vandaag géén regen dus DROOG Algemeen gemiddelde 30,0
Voor de rit van 9 u nogmaals drie leden voor een tocht van 77 km.
Britse rensters aangereden in Vlaamse Ardennen Vijf Britse wielrensters zullen hun stage in België niet zo snel vergeten. De vijf werden vrijdag tijdens hun training in de Vlaamse Ardennen aangereden door een auto toen ze op het fietspad op de N8 tussen Brakel en Oudenaarde reden. Het Britse nationale vrouwenteam (Katie Colclouth (20), Hannah Mayo (19), Lucy Martin (20), Sarrah Reynolds (18) en Emma Trott (20)) verblijft een jaar in Oudenaarde om zich in de Vlaamse Ardennen voor te bereiden op de Europese topwedstrijden. Ze waren vrijdagochtend aan het losrijden toen het misliep. 'We reden op de brede weg, netjes op het fietspad', vertelt Emma Trott. 'Ik schat dat we 45 à 50 km per uur reden want de helling ging steil naar beneden. Plotseling zagen we een wagen op het fietspad. We gingen hard in de remmen maar aan die snelheid is het onmogelijk om snel stil te staan.' De vijf werden afgevoerd naar het ziekenhuis. Hannah Mayho brak haar beide benen, haar rechterarm en haar rechterpols. Zij wordt geopereerd in België. De anderen hadden "meer geluk" en kwamen ervan af met een sleutelbeenbreuk of een hersenschudding. "We willen hen zo snel mogelijk thuis krijgen", meldt de Britse wielerbond in een communiqué.
Zaterdag 8 mei Rit Te Stekene VVS Straatje 's morgens vertrokken om 08h00 aan het lokaal The Ranch, goe frisjes maar toch nog droog. Bij aan komst te Stekene waren we al met 12 leden voor deze rit voor de afstand van 80km. Stekene, Moerbeke, Wachtebeke Mendonk uitvallende mist Terdonk mini cruise droog Doornzele Lichte motregen Wippelgem, Sleidinge Lembeke motregen regenjasjes Oosteeklo , Ertvelde Volop bevoorrading Zelzate, Sas van Gent Jasjes uit droge baan Wachtebeke Overslag eerste drie lekke banden Steve O achter 2 x Herman T achter 1 x Rode Sluis Koewacht Herman T 2x lek Stekene in het huiswaarts keren Herman T 3 x lek Verder huiswaarts zonder incidenten totaal rit 130 km gemiddelde 30,0
De Zweedse kledijfabrikant Craft gaat tot eind 2010 in zee met Rabobank Wielerploegen.
Algemeen Directeur van Craft Benelux, Johan Neperus, toonde zich alvast in zijn nopjes met de deal. "De Raboploeg heeft een unieke visie op de sport, waar wij ons perfect mee kunnen identificeren. Als een van de toonaangevende fabrikanten van sportkleding, zijn we verheugd deel uit te maken van een ambitieuze ploeg."
Dezelfde mening zijn ze ook bij Rabo toegedaan. "Craft levert ons kwalitatief hoogwaardige vrijetijdskleding, is ambitieus en heeft een warm hart voor de wielersport. We passen uitstekend samen", zegt Harold Knebel, algemeen directeur van de Rabo Wielerploegen. http://www.craft.se/ info; www.grinta.be
Polar lanceert een limited edition van de RS800CX Pro Training Edition. Deze editie wordt gekenmerkt door een speciaal design en een uniek laser gegraveerd ID-nummer.
De RS800CX is een ideaal trainingsinstruement voor serieuze wielrenners en multisportatleten die niet alleen op zoek zijn naar meerdere trainingsfuncties, maar ook de nieuwste designtrends volgen.
De trainingscomputer is voorzien van een laser gegraveerd ID nummer op de polsband. Deze limited edition is ook compatibel met het hele gama Polar W.I.N.D. sensoren, waardoor de RS800CX gedetailleerde info kan meten.
Zo kom je dankzij de computer onder andere te weten hoe snel en hoe ver je hebt gelopen. Door de verkregen feedback kan je de trainingsintensiteit ook veranderen naargelang je prestaties.
Met de Pro Trainer 5 software kan je thuis je trainingen verder analyseren en plannen op de laptop of computer.
Ook professionals kiezen voor Polar. Zo rijden Oscar Freire en Tom Boonen rond met de RS800CX.
Polar vormt een belangrijk onderdeel van mijn dagelijkse routine als professioneel wielrenner, zegt Tom Boonen. Het is essentieel te weten wat voor effect een uitgebreide training op je lichaam heeft. Jezelf degelijk voorbereiden op een zware wielercompetitie en controle hebben over het verloop ervan zijn dan ook zo goed als onmogelijk zonder een Polar trainingscomputer.
Polar RS800 CX (foto polar) De RS800CX is verkrijgbaar vanaf 399,90 euro.
RS800CX Pro Training Editie BIKE
Polar RS800CX Pro Training Editie training computer
Met de start van de Ronde van Italië in Amsterdam, kleurt Nederland dit weekend roze in plaats van oranje.
Wie mee wil deinen op roze wolken kan zich in stijl uitdossen met allerlei Giro-artikelen. Speldjes, vlaggen en wimpels, tassen en ballonnen en nog veel meer.
De Giro-etappe van 10 mei finisht in Middelburg. Voor koersgekke Vlamingen reden genoeg om even de grens over te wippen! (RVS)
Rossin Nove Colli Rossin heeft voor de 40e editie van de Gran Fondo Nove Colli, de grootste Gran Fondo in Italië, een gelimiteerd model op de markt gebracht. De onthulling van de Rossin Nove Colli Van de Rossin Nove Colli zullen slechts veertig exemplaren gebouwd worden. Deze topfiets uit de Rossin modellereeks is uitgevoerd in zwart en goud met speciale graphics. De fiets heeft een Shimano Dura Ace groep en een Selle Italia SLR Carbon zadel meegekregen. Er is keuze uit twee sets wielen: Mavic Ksyrium Elite wheels of de Dura Ace 7850 C50 high profile carbon wielen die je op de foto ziet. Prijzen: 4.600 euro met Mavic wielen; 6.400 euro met Dura Ace carbon wielen. info italiaanse racefietsen: http://italiaanseracefietsen.wordpress.com/
Zondag 9 mei start in de veldstraat te Temse de ronde van Temse voor Junioren. Een regelmatigheidscriterium voor junioren. Er wordt een algemeen klassement en een bergklassement opgemaakt met aantrekkelijk prijzengeld. Voor deze Ronde komen wedstrijden in Temse, Tielrode (10 en 11 juli) en Steendorp in aanmerking De Ronde van Temse is een regelmatigheidscriterium georganiseerd door Wielerbelangen Temse i.s.m. koerscomité Tielrode, koerscomité Steendorp en Gemeentebestuur Temse, bedoeld voor junioren met een wielervergunning. Volgende individuele wedstrijden tellen mee: - 9 mei in Temse (Veldstraat) - 10 juli in Tielrode - 11 juli in Tielrode - 15 augustus Steendorp (finale) Alle wedstrijden worden betwist onder reglementering van Wielerbond Vlaanderen.
Coureurs en hun dopingsmoezen De wielersport staat bol van spanning, heroïek en... humor. De aambeien van Rosendo (krant 5 mei) scoren hoog in de lijst van 'leuke dopingsmoezen', maar het kan nog origineler. De broer van Hamilton Wat zegt Tyler Hamilton toen een bloedstaal in 2004 aantoonde dat hij rondliep met andermans bloed in zijn lijf. 'Bloeddoping? Niets van. Als embryo smolt ik samen met mijn tweelingbroer, die stierf in de baarmoeder. Dat is zijn bloed.'
De tandarts van Simoni Gilberto Simoni test in 2002 positief op cocaïne. 'Te wijten aan de verdoving bij de tandarts' zei Gibo, die duidelijk inspiratie te koop had. Later volgde nog: 'Het waren de karamelbonbons van mijn schoonmoeder, die ze had meegebracht uit Zuid-Amerika.'
De waterhoen van Garzelli Ook in 2002 wordt Stefano Garzelli tijdens de Giro betrapt op probenecide, een dopingmaskerend product. 'De waterhoen die ons hotel in Keulen serveerde, was besmet.'
De schoonmoeder van Rumsas Raimondas Rumsas' vrouw, Edita, wordt na de Tour van 2002 onderschept door de Franse douane met een apothekerskast aan verboden middelen. 'Die zijn bestemd voor mijn moeder. Ze is zwaar ziek', luidde de verklaring.
De hond van VDB Een klassieker... Speurders vinden tijdens een huiszoeking bij Frank Vandenbroucke in 2002 zowel epo, morfine als clenbuterol, een middel tegen astma. 'Niet voor mij, maar voor mijn hond', zei hij.
De box van Frigo In 2001 wordt Dario Frigo gesnapt met een kofferbak vol dopingmiddelen. 'Die vonden ze in mijn bagage, niet in mijn bloed of in mijn urine. Ik had ze alleen mee uit voorzorg.' De whisky van Landis Medicatie voor mijn schildklier. Of nee, last van uitdroging. Cortisoneshots voor m'n nieuwe heup, dan maar? De excuses na het te hoog testosterongehalte van Floyd Landis in de Tour van 2006 konden de dopinginstanties maar lauw smaken. De mennonietenzoon uit Farmersville zag uiteindelijk heil in de drank. 'Na mijn inzinking zoop ik enkele biertjes en wat Jack Daniel's Whisky, om alles door te spoelen.
Nieuw zoals vroeger! De Raleigh Record Ace gebruikt Reynolds 520 butted stalen buizen met lugs in combinatie van een crown lugged 4130 chromoly vork. Raleigh monteerd op de Record Ace een complete Shimano Ultegra groep. Om de "klassieke" look te behouden werd het frame gelakt met een witte mettalic lak. Een bruin Brooks Swallow zadel en bruin-stuurlint vervolledigen de complete classic look.
Vierdaagse van Duinkerke 2010 De 56e editie van de Vierdaagse van Duinkerke, of '4 Jours de Dunkerque', zal woensdag 5 mei van start gaan om op zondag 9 mei afgelopen te zijn. Er zullen dus geen Giro-deelnemers aan meedoen, maar niettemin mag er een sterk veld verwacht worden, voor de 2.HC wedstrijd.
Parcours De Vierdaagse van Duinkerken zal in 2010 een dag korter zijn dan vorig jaar. De organisatie moet vanwege een tekort aan financiële middelen noodgedwongen de vierdaagse terugbrengen van zes naar vijf dagen. Daardoor is de tijdrit uit het parcours gehaald. Er blijven vijf normale etappes over, waardoor het moeilijk te voorspellen wordt wie er met de eindzege aan de haal gaat.
In de eerste rit trekt het peloton vanaf de kust landinwaarts, om een lus te maken en weer langs het strand te finishen. Alle kansen op een massasprint in deze niet al te lastige rit, waar alleen halverwege de Kattenberg opdoemt. Een dag later wordt er in de finale over de Mon-en-Pevèle gereden, niet ver voor de finish in Auby. De derde etappe kent één bijzonder obstakel: de Kemmelberg, bekend uit Gent-Wevelgem. Deze ligt echter niet erg dichtbij de finish.
Etappe vier zal naar Cassel voeren, maar daarvoor liggen er in totaal 24 kilometers aan kasseien op het programma. Dat belooft dus spektakel. Vaak is de afsluitende rit een prooi voor de sprinters, maar volgens de organisatie zal er vooral in het eerste uur opgelet moeten worden bij twee hellingen.
Rittenschema Etappe 1: Dunkerque - Bray-Dunes (143 km) Etappe 2: Coulogne - Auby (195,7 km) Etappe 3: Menin - Ieper (193,2 km) Etappe 4: Merville - Cassel (181,3 km) Etappe 5: Ardres - Dunkerque (179,5 km)
Bij Omega Pharma-Lotto zal Greg van Avermaet de kar trekken. Wellicht kan Kenny Dehaes ook weer eens een goede sprint rijden. De landgenoten van Quick-Step hebben met Nikolas Maes en Andreas Stauff twee snelle mannen mee. En wie weet komt Stijn Devolder alsnog in vorm. Iljo Keisse, die terugkeert uit blessure. Keisse wil zich in de Franse rittenkoers voorbereiden op de Ronde van België. Eind maart brak Iljo Keisse zijn linkersleutelbeen in de voorbereiding op het WK baanwielrennen. "Ik reed zes weken geen wedstrijd, ik zal het dus voelen", Landbouwkrediet heeft Steven Caethoven en de Nederlander Hans Dekkers bij zich, terwijl Topsport Vlaanderen mikt heel wat troeven opstelt: Klaas Lodewijck, Kris Boeckmans, Michael van Staeyen en vooral Sep Vanmarcke.
Raboploeg met speciaal shirt in Giro Ter ere van de start van de Giro d'Italia in Amsterdam heeft de Rabo Wielerploeg in samenwerking met hoofdsponsor Rabobank en haar jarenlange partner AGU een speciaal wielershirt ontwikkeld. Naast de huiskleuren oranje, wit en blauw kleuren staat de Italiaanse tricolore op het unieke shirt. Verder prijkt het logo van Right To Play op de shirts. Right To Play, de door Johann Olav Koss opgerichte organisatie heeft als doel met sport- en spelprogrammas de levens van kinderen in de meest achtergestelde gebieden ter wereld te verbeteren. Sport is een krachtig instrument dat bijdraagt aan fysieke en psychosociale ontwikkeling van kinderen, vrede, gezondheid en onderwijs.
GP Elsy Jacobs zaterdag 1 mei Een weekend vol regen hadden ze voorspeld, waren wij blij dat we zaterdag van start konden gaan met de zon op onze snoet én dat we het droog hielden. Met vier Beneluxsters stonden we aan de start van deze loodzware UCI wedstrijd; Sanne, Katrien, Lieve en Inge. De wedstrijd zag er iets anders uit dan vorig jaar, we kregen eerst een grote ronde van een 50km voor de wielen geschoven en nadien nog enkele rondjes op het plaatselijke parcours. De toppers vlogen er meteen in, maar we konden ons in de wielen nestelen en reden vlot mee tot de plaatselijke rondes. Op het rondje in Garnich ging het meteen bergop en stond de deur achteraan wagenwijd open. Chapeau voor Sanne, die haar wagonnetje kon aanpikken op deze steile klim. Ze reed de wedstrijd uit en behaalde een 65ste plaats. Wij belandden in een achtervolgend pelotonnetje waar, met het oog op de volgende dag, in lichte draf werd doorgereden. Twee rondes voor het einde van de wedstrijd werden we jammer genoeg afgevlagd. Na het avondeten en een goede massage kropen we onder de wol voor wat wij hoopten een zalige nacht, wisten wij veel GP Marmeranus zondag 2 mei
Na een lange, slapeloze nacht, zaten we met walletjes onder de ogen aan de ontbijttafel. Tja, met een feestende rugbyploeg in hetzelfde hotel was het niet de ideale voorbereiding op alweer een zware wedstrijd. De eerste blik naar buiten, wakkerde het enthousiasme ook niet aan REGEN. In de loop van de ochtend klaarde de hemel een beetje op en kwam de zin om te koersen weer helemaal terug. We hadden trouwens nog een reden om enthousiast te worden, want we hadden twee verse coureurs aan de start en niet van de minsten. Liesbet de Vocht en Corine Hierckens trokken vandaag een Benelux shirtje aan en ze stonden er nog mee ook. Vlak voor de start gingen de hemelsluizen open en viel het water met bakken uit de lucht. Half onderkoeld trok mini klimgeitje Emma Pooley het peloton op gang. Na de zware wedstrijd van gisteren, stond van bij de start de deur open achteraan. Op het natte, gladde wegdek was het oppassen geblazen. Halfweg de grote ronde kwamen Lieve en Katrien in een achtervolgende groep van zon 40 rensters terecht. Vooraan reageerde Liesbet gevat op alle uitvallen, maar ze lieten niet begaan en we stevenden met een compact peloton af op de eerste plaatselijke ronde. Minder lastig dan gisteren, hadden ze ons verteld, viel dat even tegen toen we aan het klimmetje begonnen. Het was zowaar nog steiler Liesbet en Corine gingen met de andere toppers mee de helling over. Sanne en ik raakten in een achtervolgende groep en reden vlot mee rond tot twee rondes voor het einde. Corine was intussen heel actief in de spits van de wedstrijd en bezorgde het Beneluxteam een podiumplaats. Met een derde plaats kreeg ze bloemen uit handen van niemand minder dan klimgeit Andy Schleck. Ook Liesbet mocht het podium op als winnares van de tussensprinten. Het staat vast, die twee meiden mogen nog mee als gastrenster, nu ze de ploeg zo in de kijker fietsten op internationaal niveau. Na een heerlijke maaltijd bij de plaatselijke Italiaan, trokken we weer richting Belgenland, voor wat dit keer wél een rustige nacht beloofde te worden. (Verslag Beneluxteam)
2e Waaslandrit De weergoden hadden het op 1 mei in Oudenaarde nog droog gehouden, Zondag was echter het hek van de dam. Het regende tot 10.30 en de meeste besloten om maar thuis te blijven Wie kan het ze kwalijk nemen.
Toch nog een proficiat aan enkele klassements rijders van Jan Bogaertvrienden de 4 Kronen en Bikefun Bazel met de oudste deelnemer de Charel. Een Extra dank aan onze Kruibekenaren de Blue Boys met maar liefst 21 man aan de start. En zeker de Leo van Meteoor Zwijndrecht die de rit 2x heeft gereden 130Km
Ondanks een matige opkomst toch nog een gezellige dag bij Werner en Pascal van Cruybeekshof op het Olv plein te Kruibeke.
Bedankt en tot volgend jaar Terry (WTC Cruybeekshof)