Jan Ullrich, de Tourwinnaar van '97 nam nabij Stuttgart deel aan een benefietwedstrijd ten voordele van kansarme kinderen. Hij fungeerde er net als Rudi Altig (72), Steffen Wesemann, Michael Rich en Danilo Hondo als kapitein van een dertigkoppig team wielertoeristen. De 35-jarige Duitser gaf voor de race al te kennen dat wie snel wou rijden, dat van hem gerust mocht doen. Zelf hield Der Jan zich achteraan bij de zwaksten van zijn team. Ullrich en zijn gevolg werden na 42 kilometer uit koers genomen wegens gedubbeld. Ullrich schonk na afloop 10.000 euro aan het goede doel.
Zes sledehonden hebben de Spanjaard Alejandro Valverde stevig in het zand doen bijten. De winnaar van de Vuelta nam het zondag in Valencia op tegen de husky's in een race over 350 meter. Ismael Pinol Venteo, de zilveren medaille op het WK sledehonden, had niet alleen zijn slee voorzien van wieltjes; de honden zelf werden uitgerust met speciale kousen om hun poten te beschermen tegen het asfalt. De honden lieten El Imbatido al van bij de start ter plaatse en wonnen overtuigend. Ze haalden een maximale snelheid van zestig kilometer per uur
Ondertussen werkt Herman Braun in Spijkenisse lekker door. Braun begon zijn bedrijf in 1983. Daarvoor was Herman al zeer goed ingevoerd in de wielerwereld, zo lezen we op de website. Als aspirant begonnen bij PRC Delta in 1969 , daarna tot 1972 als nieuweling gefietst. In 1972 begonnen bij de befaamde wielerploeg van Kees Pellenaars als mecanicien, met gelijk als 16-jarige de Ronde van Spanje. Ook nog als mecanicien bij de militaire wielerploeg voor 3 jaar met als hoogtepunt de W.K. in Italië. Daarna stapte Herman in1977 over naar de Gazelle wielerploeg tot 1985, met de aankomende talenten als Jean Paul van Poppel en Eric Breukink. Na 1985 is hij zijn zaak verder uit gaan bouwen.
Hij maakt dus al meer dan twintig jaar zijn eigen frames, bouwt ze op en verkoopt ze aan de clientèle. En bedenkt tussendoor van alles. Een van zijn nieuwste creaties is de Diamant. Op het eerste gezicht is het niet echt een bijzonder frame. Op het feit na dat het van staal is. Van Italiaans 16.5 Dedacciai.
Tig gelast, met oversized en geovaliseerde, driehoekige buizen, vierkante liggende achtervork en met een doorgetrokken balhoofdbuis. Het frame op de foto heeft een staande buis van 58,5 centimeter, een bovenbuis van 56,5 centimeter de lengte van de balhoofdbuis is 17,5 centimeter. En die balhoofdbuis is een zogenaamde O.S.Ballhead-tube. Oversized dus! We hebben zon dik balhoofd al wel eens eerder gezien bij ondermeer Pegoretti. Meteen het gewicht vermelden: tussen de 1800 en 1900 gram voor het frame, afhankelijk van de maat (de Diamant is er alle maten trouwens). De torsiestijfheid 100 Nm/°. Lekker hoog! De voorvork: standaard wordt er een 340 gram lichte full carbon Deda Black Wave meegeleverd. Maar wat maakt deze 7, 9 kilo wegende Diamant echt bijzonder? Dat het frame gemaakt is voor de Di2 groep van Shimano.
Het grote voordeel van zelf bouwen en dus niet uit besteden- is dat je zelf met oplossingen kunt komen. Moet komen. Want Herman wilde de batterij zo veel mogelijk uit het zicht hebben. En daartoe is de rechterachtervork voorzien van schroefdraad om zo het huis te kunnen monteren. De stroomdraden komen vanaf de hendels op het stuur samen bij de stuurpen en verdwijnen in de bovenbuis en lopen met een bochtje via de staande buis naar het bracket. Een gaatje voor de stroomdraad van de voorderailleur en een gaatje vlak bij de rechterachterpat voor de achterderailleur. Bijzonder smaakvol gedaan! Bang voor slecht weer hoef je niet te zijn: de elektronica is goed getest en, hoewel de batterij wel erg dicht bij de straat hangt, moet dit volgens ons geen probleem zijn. Alleen moet je niet gaan rijden als er net gestrooid is.
We zouden het bijna vergeten: de Diamant rijdt super strak. De mix van oversized staal, de Dura-ace wielen met de soepele Veloflex banden maken het tot een echt lekker karretje. En het probleem van het schakelen is dat als je er eenmaal aan gewend bent je maar moeilijk weer terug naar af gaat. Een Di2 frame kost 2495,- compleet zoals die hier staat ruim 8300,-. Maar dan heb je ook wel een uniek exemplaar, de enige is zijn soort! Info via www.herman-braun.nl
Zondag 4 oktober Rit aan de Kiekenhaag te Stekene, van de vallende bladeren, takken en eikels Voor sommigen de laatste rit van het seizoen, voor zij die een serieuze winterstop inlassen Rit ter plaatse van 60 km afgelegd met een gemiddelde van 31.0 rond voor zij die regen voorspeld hadden te of voorbij St-Niklaas waren er aan voor de moeite het bleef droog vandaag Twee lekke banden voor Eddie eens vooraan en achteraan, belette ons niet om toch om 11 uur terug in Stekene te zijn. Onderweg de laatste demarrages van Filip, Herman, en Gino konden géén belangrijke wijzigen aan het klassement brengen Het eindklassement ligt vast de Kampioen gekend een totaal vandaag van 103 km met een gemiddelde van 31.0 Volgende week nog kroegentocht en dan de wintermaanden in
Tom Boonen heeft na twee spurtnederlagen zaterdag zijn gram gehaald in de derde rit van de Franco Belge. De renner van Quick-Step was de snelste van een kopgroep van negen. Tyler Farrar finishte als derde en behoudt zijn leiderstrui Farrar kwam al vroeg in de koers ten val, maar de Amerikaan kon voortrijden. Vier renners, met o.a. Lodewyck en Kaisen, fietsten een voorsprong van bijna drie minuten bij elkaar, maar Garmin bracht het peloton terug op 40 kilometer van de streep. Negen renners kozen in de laatste ronde voor de aanval en boekten al snel 20 seconden voorsprong. Farrar probeerde nog weg te springen uit de kopgroep en kreeg Flecha als metgezel mee. Het duo werd snel weer bijgehaald en ook de poging van Frédéric Guesdon werd teniet gedaan. De negen leiders spurtten voor de zege, Boonen won.
Zaterdag 3 september Laatste "oefenrit" van het seizoen 2009 en meteen ook de eerste "herfstrit" Wel een rit met dubbele punten vandaag Wind, tegen maar ook wind mee regen van die mieser natte baan, maar toch droog gebleven Een rit van 75 km met een gemiddelde van 30.9 alles komt goed op het einde Geen lekke banden alleen een massale "pisstop" Op naar de echt allerlaatste rit van het seizoen de Kiekenhaag te Stekene Vandaag nog met 13 met hoeveel morgen
Tifosi eyewear introduceert nieuw Shield Piece Tifosi Optics, één van de snelst groeiende sportbrillen merken in de Benelux, introduceert een geheel nieuw Shield Piece, de Tifosi Logic. De Tifosi Logic zal vanaf oktober beschikbaar zijn in 9 verschillende uitvoeringen. De Logic is specifiek ontwikkeld voor cycling, running, skiing en wordt daarnaast nog geleverd in een golf specifieke uitvoering.
Met de Tifosi Logic introduceert Tifosi een nieuw open frame model voor medium tot grote gezichten. De Tifosi Logic is uitgerust met een verstelbaar antislip hydrofiel rubber neusstuk voor verbeterde grip en hydrofiele en instelbare Stay Fit oorstukken. De policarbonaat lenzen zorgen voor 100 % bescherming tegen alle UVA/UVB stralen. Voor het frame is gekozen voor Grilamid TR-90 dat bij normaal gebruik onbreekbaar is. Tifosi geeft dan ook levenslange garantie op frame en lensbreuk. De Logic, weegt nog geen 27 gram.
Hoogwaardige lenzen De Tifosi Logic wordt uitgerust met shieldpiece lenzen die als bijkomend voordeel hebben dat ze de werking hebben van een vizier. De Logic is verkrijgbaar in 2 fotochromatische lens uitvoeringen, de zogenaamde Light Night Lens en de High Speed Red lens of met 3 verwisselbare lenzen. Deze lenzen van Tifosi zijn gedecentreerd geslepen, waardoor vertekening wordt ge-elimineerd en een veel breder zichtsveld wordt verkregen in vergelijking tot vele andere brillen. Alle verwisselbare lenzen zijn uitgerust met een zgn. Glare Guard. Glare Guard gaat schittering tegen en heeft een positief effect op oogvermoeidheid. De Logic is verkrijgbaar vanaf 59,95. Info:www.tifosioptics.com - www.rivosports.nl
Vlaanderen heeft het Centrum Ronde van Vlaanderen, Nederland heeft sinds vandaag de Amstel Gold Race Xperience. Een hapje eten, vergaderen of gewoon even binnenlopen, bij al deze activiteiten zul je de wielersfeer beleven die de Amstel Gold Race elk jaar weer met zich meebrengt. Geniet van fotos en tv-beelden van de eerste jaren van de Amstel Gold Race tot de meest recente jaren. Ook een Wall of Fame en een duizelingwekkende maquette van het Limburgse heuvelland zijn te bezichtigen in de Amstel Gold Race Xperience.
De Amstel Gold Race Xperience biedt uniek foto- en filmmateriaal die de geschiedenis van de enige wielerklassieker die Nederland rijk is, levend maakt en houdt. Leo van Vliet, de huidige koersdirecteur, toonde zich trots op de Amstel Gold Race Xperience. Nu heeft de Amstel Gold Race echt een eigen plek. En niet alleen om de historie te beleven, maar ook voor alle wielerliefhebbers die het hele jaar door de Amstel Gold Race willen rijden. Het startpunt van vele fietsroutes door Limburg is dan ook deze bijzondere plek.
De Amstel Gold Race is irl te vinden in de voormalige brasserie Polfermolen aan de Plenkertstraat 50 in Valkenburg en online op www.amstelgoldracexp.nl. De openingstijden zijn op maandag tot en met vrijdag van 11 tot 19 uur en op zaterdag en zondag van 9 tot 19 uur.
Op 2 januari 2010 is het exact een halve eeuw geleden dat Fausto Coppi op 40-jarige leeftijd overleed. In Italië begint de Coppi-koorts daarom alweer langzaam op te lopen. Zo zal er ter ere van Coppi een prachtig gedenkboek verschijnen, dat enkele honderden euros moet gaan kosten. Een ander plan staat vandaag op de website van het maandblad Tuttobici te lezen. De mannen achter het bescheiden Team Beton Expressz2000 - Limonta willen in 2010 samen met ene Antonio Iacovozzi, manager van diverse wielrenners, een professioneel team op de been brengen onder de naam van de campionissimo. Het shirt moet natuurlijk de kleur biancoceleste (het zogenaamde Bianchi-hemelsblauw) hebben, met daarop de naam van Fausto Coppi. Het voorziene budget is twee miljoen euro en dat moet worden opgebracht door zeven co sponsors. Via internet (Facebook) kunnen Coppi-fans zich inschrijven als lid en zij kunnen daar ook een financiële bijdrage voor het team storten. Het team zal bestaan uit jonge renners, gerecruteerd door beoogd teammanager Vincenzo Santoni. Volgens Tuttobici zal er binnenkort een persconferentie volgen waarop de initiatiefnemers hun plannen zullen toelichten. In elk geval zal Attilio Pavesi geen deel uitmaken van het Fausto Coppi Team. De op 1 oktober 1910 geboren ex-renner viert vandaag zijn 99e verjaardag en daarmee heeft hij de in 1919 geboren Coppi ruimschoots overleefd. Pavesi bezorgde Italië zijn eerste gouden Olympische wielermedaille. Hij is ook de oudste nog in leven zijnde Olympische kampioen. Pavesi viert zijn verjaardag in een rusthuis in zijn woonplaats in de buurt van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires. Pavesi reed daar vlak voor het begin van de Tweede Wereldoorlog een zesdaagse en hij is daar toen blijven hangen. Na zijn loopbaan opende hij in Buenos Aires een fietsenzaak en hij organiseerde er wedstrijden. De wielerbaan in het Italiaanse Fiorenzuola, bekend van de Sei Giorni delle Rose, draagt zijn naam.
Het is officieel: SRAM gaat de wielerploeg van Radio Shack van onderdelen voorzien. Opzienbarend is het niet, want kopman en initiator van die ploeg Lance Armstrong is aandeelhouder van SRAM.
De ploeg gaat rijden op de topgroep Red. SRAM hoopt net zo succesvol te zijn in de komende Tour de France als in de versie van 2009, toen het complete podium en zes man uit de top-10 op de onderdelen uit Amerika reden.
Reeds jarenlang bleef het lidgeld van de Vlaamse Wielrijdersbond (VWB) ongewijzigd de laatste aanpassing dateert alweer van 2002 toen bij de invoering van de Euro de prijs van 950 Bf afgerond werd naar 25 . Maar helaas werd het leven sindsdien duurder en om te kopen wat toen 25 kostte heeft men nu door inflatie wel 29 nodig. Een stijging van de levensduurte die de VWB tot op heden nooit aan de leden doorgerekend heeft. Jammerlijk genoeg bestaat een sportfederatie niet enkel uit gepassioneerde sporters, trouwe vrijwilligers en nieuwe ideeën, maar heeft men ook meer aardse zaken nodig zoals vaste medewerkers, investeringsgoederen en andere werkingskosten. Daarom zien we ons genoodzaakt vanaf heden een deel van de gestegen kosten door te rekenen en het lidgeld voor een individueel lidmaatschap vanaf 1 januari 2010 op 28 te brengen. Aangezien we het belangrijk vinden dat zoveel mogelijk mensen ook dames en jongeren- van onze mooie wielersport genieten, behouden we de prijs van de gezinsaansluiting op 33 , zoals voorheen.
We rekenen op het begrip van al onze leden en zijn ervan overtuigd dat ieder door de sterk verbeterde dienstverlening en kwaliteit van onze organisaties, secretariaat en magazine ook in 2010 weer van een optimale prijs/kwaliteitsverhouding kan genieten.
Wie nu lid wordt van de Vlaamse Wielrijdersbond, kan dit nog aan de tarieven van 2009 en is meteen lid tot 31 december 2010.
Lid worden kan voor slechts 25 euro (individueel lidmaatschap) of voor 33 euro (het ganse gezin) en je geniet dan meteen van de vele voordelen die daaraan verbonden zijn:
* een volledige verzekering (B.A. + Lichamelijke Ongevallen + rechtsbijstand) en dit niet enkel bij het fietsen, maar ook bij joggen, zwemmen, wandelen, fitness, atletiek en turnen.
* een gratis abonnement op het "Vlaamse Wielrijder & Biker"magazine (6x per jaar), Vlaanderens meestgelezen wielertijdschrift met een schat aan informatie voor recreatieve fietsers (voeding, training, techniek,..)
* significante korting op het tarief bij deelname aan meer dan 1500 hoogstaande recreatieve organisaties, zowel op de weg als voor MTB
* kortingen bij meer dan 100 fietsenzaken, fietsvakanties, trainingsstages, evenementen,...
Niks geen alu of carbon: de nieuwe Chinook Track is van titanium. Mooie ronde buizen en klassiek gebouwd. Ook nog met een oversized onderbuis en speciale H-Bridge achtervork waardoor de stijfheid toe neemt.
Geometrie: Classic Material: Aerospace Grade 3AL/2.5V Titanium Finish: Bright Hand brushed Maten: 53, 56, 59 cm & op maat
De rollentijd is weer stilaan aangebroken. Tacx lanceert daarom vijf nieuwe Real Life video's. Je kan onder andere gaan trainen met de Schlecks of kasseien vreten tussen Parijs en Roubaix.
De Real Life en ErgoVideo's van Tacx geven een nieuwe dimensie aan je training. Binnenshuis kun je spannende trajecten rijden puur voor plezier maar ook wedstrijden en toertochten voorbereiden.
Op één van de nieuwe video's kan je Fränk en Andy Schleck vergezellen tijdens een duurtraining op één van hun favoriete trainingparcoursen. De tocht van 95 km start vlakbij hun woonplaats in Luxemburg.
De Schlecks nemen je mee door een prachtige vallei langs de Moezel, langs glooiende landschappen, dichtbegroeide bossen, stille rustieke dorpjes en uitgestrekte weilanden. Af en toe is er een korte stevige beklimming bij, zodat je deze rit perfect kan aanwenden als intervaltraining.
Naast de Schleck-trainingsvideo lanceert Tacx ook een video over het parcours van Parijs-Roubaix en twee DVD's waarop het zonovergoten Spaanse fietseiland Mallorca aangedaan wordt.
De broers Schleck nemen je mee op hun favoriete trainingsparcours. (foto tacx)
Op de AMerikaanse fietsbeurs Interbike is de Limar Pro 104 Ultralight voorgesteld, met zijn 170 gram waarschijnlijk de lichtste fietshelm ter wereld.
Voorganger Pro 104 was met 180 gram al een superlichte helm, maar de Ultralight-versie doet er dus nog 10 gram vanaf. Iedereen mag weten dat dit de lichtste helm ter wereld is en daarom werd er aan de zijkanten de tekst 'The World's Lightest Helmet' aangebracht.
Het lage gewicht betekent niet dat de helm aan veiligheid moet inboeten. De Pro 104 Ultralight heeft alle componenten waarover een normale andere helm ook beschikt. Leuk detail voor de vrouwelijke (en bepaalde mannelijke) fietsliefhebbers: aan de achterzijde werd een ventilatiegat gemaakt waar je perfect je paardenstaart kan doorsteken.
De Waalse semi-klassieker Binche-Doornik-Binche zal op dinsdag 5 oktober 2010 na een afwezigheid van 13 jaar weer georganiseerd worden, staat te lezen op Sport.be. De koers werd verreden van 1911 tot en met 1930 en later van 1984 tot en met 1996. Organisator is ex-renner en ex-ploegleider Jean-Luc Vandenbroucke, nota bene de laatste winnaar van deze koers, die zijn wedstrijd in 2010 op twee dagen voor Parijs-Bourges, twee dagen na het Circuit Franco-Belge en vijf dagen voor Parijs-Tours geprogrammeerd heeft. ,,Volgens ons een ideale datum voor deze wedstrijd, die bovendien verreden zal worden onder het statuut 1.1, wat ons meteen ook een mooi deelnemersveld moet opleveren."
Apeldoorn met drietallen De Zesdaagse van Apeldoorn krijgt dit jaar een Nederlandse primeur: het baanevenement wordt de eerste zesdaagse die met drietallen gaat werken. Aan de traditionele koppels wordt bij de eerste zesdaagse in het Omnisportcentrum in Apeldoorn een sprinter gekoppeld. Deels zijn de trio's gezamenlijk in de baan, deels komt de sprinter apart in actie. Organisator Frank Boelé wil Apeldoorn met het nieuwe concept direct op de kaart zetten. ,,Op een baan die qua lengte wat groter is dan andere banen, moet je meer mensen op de piste hebben. Dat kun je doen door meer koppels te contracteren, maar ook door met drietallen te werken. Het is ten eerste leuk om een keer iets anders te doen, om Apeldoorn niet als verlengstuk van Amsterdam en Rotterdam te zien. Maar het is ook voor de Nederlandse sprinters een mooie impuls. We kunnen waarschijnlijk toch enkele jonge renners een kans geven om zich aan een groter publiek te tonen. '' Het concept van drietallen is niet helemaal nieuw, de inmiddels van de kalender verdwenen Zesdaagse van Stuttgart werkte ook met ploegen van drie. Boelé: ,,Maar daar ging het om drie duurrenners. Verder schijnt het in het verleden in Antwerpen voorgekomen te zijn, daar kwam naast het koppel ook een dernyrenner in actie namens een team.'' De Zesdaagse van Apeldoorn wordt verreden van 17 tot en met 22 december
Superprestige veldrijden Vandaag werd in het Vlaamse Oostkamp de 28e editie van de Superprestige Trofee voorgesteld. Met Zonhoven als nieuwkomer in de plaats van Veghel-Eerde bestaat de reeks opnieuw uit acht crossen. De eerste is op zondag 11 oktober in Ruddervoorde, de laatste op zondag 14 februari in Vorselaar. Voor de elite is een prijzenpot van 72.500 euro, waarvan 26.000 voor de winnaar. De nummers twee en drie krijgen resp. 14.500 en 8.750 euro. Nummer 15 krijgt 500 euro. Ook voor de beloften en junioren is er opnieuw een Superprestige klassement. Vorig jaar werd Sven Nys winnaar bij de Elite. (Bron: Belga)
Vaste deelnemers elite: België: Sven Nys, Niels Albert, Bart Wellens, Klaas Vantornout, Sven Vanthourenhout, Bart Aernouts, Dieter Vanthourenhout, Kevin Pauwels, Rob Peeters. Nederland: Gerben de Knegt, Thijs Al, Thijs van Amerongen, Wilant van Gils, Eddy van IJzendoorn. Tsjechië: Zdenek Stybar, Radomir Simunek, Petr Dlask, Martin Zlamalik. Italië: Enrico Franzoi, Marco Bianco. Verenigde Staten: Jonathan Page. Duitsland: Philip Walsleben. Polen: Mariusz Gil
Voormalig wielrenner Victor, "Vic", Van Schil is overleden. Van Schil was in de periode van Eddy Merckx één van de trouwste knechten van de Kannibaal en reed van 1962 tot bij Mercier-BP, Flandria, Faema, Molteni en IJsboerke. Van Schil, 69 jaar, stapte zelf uit het leven.
Van Schil cijferde zich nagenoeg zijn hele carrière weg voor Merckx. Toch kon hij o.a. twee ritten in de Ronde van Spanje, de Brabantse Pijl, de Schaal Sels en de Ronde van Wallonië winnen. Zijn gloriemoment kende Van Schil in 1969. Samen met Merckx reed hij in Luik-Bastenaken-Luik het hele peloton op een hoopje. Hij werd uiteindelijk tweede achter zijn kopman, de derde eindigde op meer dan acht minuten.
Het hoogtepunt in Vic zijn carrière: samen met Eddy over de meet in Luik-Bastenaken-Luik 1969.