In tegenstelling tot de vorige edities straalde de zon tijdens de 37ste editie van Tilff-Bastogne-Tilff. Zo'n 7000 deelnemers trotseerden het geaccidenteerde parcours bij een temperatuur van 28 graden.
Achteraf was iedereen erg enthousiast over de geslaagde editie. Al zorgde het warme weer er wel voor dat elke deelnemer flink vermoeid de eindmeet haalde.
De 26-jarige Portugees Bruno Neves is zondag tijdens een rit van de Classica de Amarante overleden na een zware valpartij.
Neves, die reed voor het continentale LA Aluminios Povoa, kwam ten val aan een snelheid van meer dan 40 km/u. Hij droeg geen helm. Tijdens zijn overbrenging naar het ziekenhuis stierf hij. Neves boekte zijn grootste succes in 2005 toen hij een rit won in de Ronde van Portugal.
een dikke proficiat aan allen die hun steentje (een flink aantal een héle dikke steen ) bijgebracht hebben aan het welslagen van de herdenking van onze vriend Rudi Peerens ! Buiten enkele kleine mankementjes was het een voltreffer door de inzet van vele. Ik ga geen persoonlijke namen noemen, maar aan ieder een hartelijk dank namens ons WTC de 4 kronen. De foto s zullen in de loop v d volgende dagen wel op onze web-site verschijnen. We gaan nu met enkele mensen de zaal opkuisen en dan is het weer tot de volgende keer. Na de evaluatie vergadering geven we naar onze leden wel verslag en verdere uitleg mee ! BEDANKT JONGENS en DAMES ! Wij hebben een verdiend ! ciao Franco
Oefenrit op het programma, Met 12 leden deze mogen om 9h00 vertrokken aan The Ranch voor een rit van 87 km met een gemiddelde van 29,9 km. Een zonnige ritje Ondaks de Johan Musseeuw Classic te Bellegem. Blijkbaar zijn er veranderingen op til aangaande de kalender voor volgend seizoen. Bepaalde wegkapiteins willen méér in inspraak aangaande de kalender. Desondanks is de sfeer in de club tot nu toe goed denk ik.? De toekomst zal het uit wijzen, ondertussen is ook de transfermolen, aan het malen bepaalde leden zouden aanbiedingen hebben van andere clubs in Temse.? Ik heb dit nog nooit meegemaakt en ben ook einde contract? de spurt naar The Ranch werd gewonnen door Walter G. Johny B. werdt tweede, Danny "Bianchi" die gestart was aan de voet van de Ruistraat werdt 4e. Ook een gastrijder vandaag Olaf vanKAWS te Turnhout was meegekomen met Erik V.R. die dan ook nog eens op tijd was aan het vertrekpunt, Jaja géén rondpunt maar een vertrekpunt. Zullen we houden naar een volgende rit? P.S. Voor Gaston is er géén transferprijs!(ondanks de transfert geruchten)!!
Memorial Rudy Peerens een Semi Klassieker van de VWB op Moederkensdag Een rit in concurrentie met de Concordia.
Met 17 leden aanwezig voor deze rit van het GOEDE doel want een gedeelte ging naar het VEER.
Met 16 van de aanwezigen kozen voor de wegrit, 1 lid koos voor de MTB (Theo D.C.), een apart verslag volgt nog over het Mtb.
Alweer kritiek van sommige leden aangaande het parcours, draaien en keren , staat van het wegdek? Positief was dat het eens een ander richting was om te rijden.
Bij de start onmiddellijk een valpartij uit stilstaande stand in de eerste afslag naar LINKS van Gaston H. dit was natuurlijk zijn fout niet maar den "boogie" die rechtdoor reedt terwijl het naar links was.
Omdat dit nog niet genoeg was reed Gaston H. naast de dijk Weert ook nog eens een "eend"aan, of werdt hij aangevallen door een "race-eend"? Allebei brachten ze het er levend vanaf.
Een rit langs de Koninlijke serres een bevoorrading bij Eddy Merckx. En dit op Moederdag, onder een stralend zonnetje dit alles voor een goed doel wat moet je meer op een zondagmorgen? Totaal afstand 95 km 30,0 gemiddeld.
TEMSE - Wielertoeristenclub De Vier Kronen organiseert zondag voor de vierde keer de Memorial Rudy Peerens. De rally wordt georganiseerd als postuum eerbetoon aan Rudy Peerens (1957-2004), die bij een ongeval tijdens de Ronde van Vlaanderen voor wielertoeristen om het leven kwam. Naast een rit voor wielertoeristen is ook aan de mountainbikers en de gezinsfietsers gedacht. Het evenement start zondag om 8 uur in De Leeuwerck in de Gasthuisstraat. De opbrengst gaat naar het goede doel: Het Veer, een instelling voor personen met een handicap in Sint-Niklaas.
De Vier Kronen is een van de belangrijkste wielerverenigingen in de regio. Zij telt 44 leden, is gevestigd in het Lindenhof in de Veldstraat en fietst elk zater- en zondag minstens 80 kilometer. (dhs)Bericht Het Nieuwsblad.
Patrick Lefevere blijft ook volgend jaar in het peloton. De manager van de huidige Quick Step-ploeg is druk aan het onderhandelen met de Amerikaanse fietsenfabrikant Specialized om mee in het project te stappen.
Willems Veranda breekt met managementbureau
Luc Willems, de man achter Willems Veranda van het gelijknamige continentale wielerteam, breekt met het managementbureau van Geert De Moor, 'Men in Black'. De hoofdsponsor is wel op zoek naar een oplossing om het huidige seizoen verder af te werken met het team.
Ook sportdirecteur Lucien Van Impe wacht nog op zijn loon
Petacchi voor een jaar geschorst door TAS
Het Internationaal Sporttribunaal (TAS) heeft de Italiaan Alessandro Petacchi voor één jaar geschorst wegens zijn positieve controle op salbutamol tijdens de Giro in mei 2007. Dat maakte het Italiaanse agentschap Ansa bekend.
Bileka neemt ontslag bij Silence-Lotto
De Oekraïner Volodymyr Bileka maakt niet langer deel uit van Silence-Lotto. Hij diende vorige zaterdag zijn ontslag in, maar het nieuws raakte nu pas bekend.
Patxi Vila betrapt op gebruik van testosteron
De Spanjaard Patxi Vila (Lampre) is in maart positief bevonden op testosteron. Dat meldde de Spaanse sportkrant AS dinsdag.
Dit zegegebaar zullen we Vila waarschijnlijk nooit meer zien maken.