De Rumor is de eerste Specialized full suspension 29'er voor vrouwen. Met zijn Women's XC Trail geometrie, 110mm veerweg en lichtgewicht aluminium frame is deze MTB ontworpen voor veelzijdigheid.
De Rumor komt er in twee versies, de Expert (3799 euro) en Comp (2499 euro) en is direct leverbaar. In 2014 komt er nog een meer budgetgerichte versie bij.
Het brillen- en helmenmerk Briko is een tijdje van de Belgische markt weggeweest. Via importeur Formula Cycling is het nu echter helemaal terug met de Morgan Light-helm Deze met de in-mould technologie ontwikkelde helm is een fietshelm voor high-performance gebruik die zowel door racefietsers als mountainbikers kan gebruikt worden.
Via het Roll Fit Racing systeem kan de helm zowel in de hoogte, breedte als in de lengte versteld worden. 20 aangebrachte ventilatiegaten zorgen voor een optimale verluchting rond het hoofd.
De Morgan Light wordt geleverd met helmklep voor gebruik als MTB-helm en een extra stel zachte opvulpads om aan de binnenzijde van de helmschaal aan te brengen. De helm is tevens voorzien van een anti-insecten net.
De Morgan Light is verkrijgbaar in maat L-M en kleur wit-zwart met rode belijning of voor fietsende dames als model Morgan Bike Princess in wit-roze. De adviesverkoopprijs bedraagt 129 euro.
GRAN CORSA (Steel frame Columbus Spirit tubes oversize CrMo) met cataphoresis treatment tegen corrosie voor het verf proces Milani GRANCORSA Tubes set Columbus Spirit Oversize - TO ø31,7mm / TQ ø38mm / TV ø28,6mm
De WCup-Cyclelive Classic Afspraak op 08 juni 2013 in de Memorial Frans Schoubben.
De eerste Cyclelive Classic is een feit. Cyclelive ging in zee met de organistoren van de Memorial Frans Schoubben en zet zijn schouders mee onder dit geweldige project. De Memorial was al veertien keer op rij één van de referenties onder de classics.
Met vijf verschillende afstanden en parkoersen is er voor elk wat wils. De kracht van deze classic is duidelijk. De start in Tongeren biedt de mogelijkheid om diverse parkoersen uit te tekenen. Of beter telkens een stap verder te gaan, zowel qua afstand als qua moeilijkheidsgraad. Zo luisteren de hellingen van de 60 en de 80 km naar namen als: Côte le Vau, Côte de St.Pierre en Côte de Roclenge. Hellingen van rond de 6% stijgingspercentage. Maar de lussen worden telkens langer gemaakt, tot ze (bij de 160km) diep in de Ardennen in Remouchamps de Côte de la Redoute aandoen. De langste afstand telt niet minder dan zestien Ardeense hellingen en is daarmee uw ultieme voorbereiding op het zware werk in de Dolomieten, de Alpen of de Pyreneeën.
De 16 hellingen van de 160 km zijn:
1.Côte le Vau 2.Côte de Richelle 3.Côte de Trembleur 4.Côte de Melen 5.Côte de Roza de Luxembourg 6.Côte de Olne 7.Côte de Transenster 8.Côte de la Redoute 9.Côte de Cornement 10.Côte des Forges 11.Côte le Foret 12.Côte de St Hadelin 13.Côte de Wegimont 14.Côte de Saive 15.Côte de la Xhavée 16.Côte de St Pierre
Inschrijving ter plaatse: 60 -80 km: 5 100-140-160 km : 7 Voorinschrijving met W-Cup pakket van winkelwaarde 15
60 -80 km: 5 100-140-160 km : 7
Vertrek: Sibbo - ingang Wijngaardstraat Parking: Vlakbij op loopafstand (40m) Kastanjewal of Sportpark de Motten Afspraak op 08 juni in Tongeren voor de W-Cup Cyclelive Classic. www.memorialfransschoubben.be
Polar RC3 GPS Tour de France Polar laat de 100ste editie van de Tour de France niet onopgemerkt voorbijgaan. Vanaf deze maand is er van de RC3 GPS een limited edition Tour de France beschikbaar. Op 14 juli eindigt de 15de rit op de top van de legendarische berg in de Provence. Bovendien pakt dit toestel uit de RC3-reeks voor het eerst uit met hoogtemeting via de geïntegreerde GPS. Betrouwbaar kan je de hoogtemeter noemen.
Naast de hoogteaanduiding vertelt de RC3 GPS je ook het totale aantal geklommen en afgedaalde hoogtemeters. Stijgingspercentages krijg je niet. Nog nieuw is de gele horlogeband - in plaats van zwart of rood - en de zwarte display die voor een duidelijke leesbaarheid zorgt. Het menu is ook volledig in het Nederlands te raadplegen - wat toch een voordeel is. De bike edition van het toestel heeft een extra cadanssensor die de trapfrequentie van de fietser meet.
In de eerste plaats is dit natuurlijk een toestel dat de hartslag meet en je op basis daarvan helpt om je training te verbeteren. Profteams als FDJ, Argos-Shimano en Euskaltel-Euskadi gebruiken het als trainingscomputer voor hun renners. Maar heeft een wielertoerist daar ook wat aan?
Volgens Joona Laukka, ex-profrenner en productmanager bij de fietsafdeling van Polar, is de RC3 GPS vooral op deze brede fietsende doelgroep gericht: "Goede prestaties zijn het gevolg van een mix van factoren. Profs krijgen de faciliteiten en de tijd om bijvoorbeeld voldoende te rusten, juist te eten, zich medisch te laten begeleiden en te trainen wanneer het schema dit vraagt. Voor mensen die een job hebben of een gezin moeten runnen, is dat vaak moeilijker. Daarom is het belangrijk dat net zij het maximale uit hun training kunnen halen. Door onze meer dan dertig jaar ervaring in het werken met profrenners hebben we heel veel data verzameld die ook nuttig is voor de doorsneesporter. Dit toestel luistert naar je lichaam en vertelt je heel precies welke voordelen je uit je training haalt en hoe je het snelst vooruitgang boekt."
De Polar RC3 GPS Tour de France kost 279 EUR. De Bike Edition (inclusief cadanssensor) kost 299 EUR.
3T lanceert een comfortabel racestuur, de Tornova. Dit nieuwe model combineert de eivormige bovenkant van de Ergonova met de traditionele ronde stuurboog van de Rotundo. De Tornova is beschikbaar in de versies Pro, Team en Ltd in maten van 40 tot 44 cm. Net zoals de andere 3T-sturen is de Pro gemaakt van aluminium en de Team en Ltd van carbon, waarbij die laatste een duurdere en lichtere variant carbon gebruikt.
De ervaring met carbon die het merk al kon verzamelen, liet toe om twee nieuwe kenmerken te integreren in de Team en Ltd: interne bekabeling en een knik op de plaats waar de shifters komen. Daardoor komen de shifters in één lijn met het vlakke gedeelte van het stuur en kunnen je handen comfortabeler hun plaats vinden.
CEO René Wiertz gaf uitleg bij de nieuwe aanwinst: "Veel renners die liever een stuur met een traditionele boog hebben, zouden ook graag het comfort van een brede bovenkant hebben en zij hebben ons gevraagd om dit design te ontwerpen. We maakten van de gelegenheid gebruik om enkele nieuwe toevoegingen te brengen die de ergonomie en het comfort verbeteren."
Abus neemt het voortouw op vlak van recyclage. Het Duitse merk, dat gekend is om zijn veiligheidsgamma, lanceert een honderd procent recycleerbare productlijn genaamd Ecolution.
Voorlopig bestaat het Ecolution-gamma uit twee producten: de Ecolution-fietshelm en het Bordo-Ecolution fietsslot. Beide producten kunnen volledig uit elkaar gehaald worden om gerecycleerd te worden. Bovendien worden bij de fabricage ook al een aantal gerecycleerde materialen gebruikt. De Ecolution-helm is voor het grootste gedeelte gemaakt uit met hars behandeld karton met binnenin een honingraatstructuur. Hierdoor worden schokken beter opgevangen dan bij een traditionele helm.
Abus gaat zelfs nog een stapje verder. Bij de productie wordt zo weinig mogelijk energie verspild, en zeker niet meer verpakkingsmateriaal gebruikt dan nodig. Zo wordt fietsen nog milieuvriendelijker. http://www.abusbelgium.be info: http://www.grinta.be