België is met drie gouden medailles teruggekeerd van de finale van de UCI World Cycling Tour. Die werd afgelopen weekend gehouden in het Zuid-Afrikaanse Pietermaritzburg. Bijna 500 recreatieve renners uit 32 verschillende landen namen deel aan het WK voor wielertoeristen. Zij kwalificeerden zich het afgelopen jaar in één van de kwalificatiemanches voor de finale van de UCI World Cycling Tour. De Gran Fondo Eddy Merckx was in juni de enige Belgische qualifier.
Van donderdag tot en met zondag konden de deelnemers strijden voor de regenboogtrui in hun leeftijdscategorie, in zowel de tijdrit als de wegrace. Onze landgenoot Simon Collard kaapte op de eerste dag al meteen het goud weg tegen de chrono bij de H16-29. Zondag deed hij dat nog eens over in de wegrit. Een officiële wereldtitel hield hij er echter niet aan over, aangezien het hier om de zogenaamde 'Challengers categorie' ging. De 'echte' wereldtitels werden uitgedeeld aan de Masters vanaf 30 jaar. Zo veroverde Herman Van den Borre bij de 65-plussers de felbegeerde regenboogtrui.
Op zaterdag 1 september e.k. organiseren we in Buggenhout voor de 11de maal de Avalon Bike Rock fietstochten. In samenwerking met de VWB organiseert de Avalon fietsclub 'Avalon Bike Rock': een fietstocht van 30, 65, 90, 120 of 150 km. De opbrengst gaat integraal naar het uitbreidingsproject van het Avalon tehuis (zie www.avalon-vzw.be). We hebben vorig jaar met vzw Avalon de aanpalende vroegere pastorij aangekocht en starten binnenkort met de verbouwing om 10 bijkomende verblijfplaatsen voor bewoners te realiseren.
Volgende afstanden worden aangeboden: 30 km: familiefietstocht langs groene wegen rondom Buggenhout (vrij vertrek tussen 12-15u) 65 km: langs verkeersarme, groene wegen richting Pajottenland-1 bevoorrading 90km: mooi parcours doorheen het Pajottenland-1 bevoorrading- 858 hoogtemeters 120 km: heel mooi parcours voor de getrainde fietser (1100m hoogteverschil)- 2 bevoorradingen- 1197 hoogtemeters 150 km: supermooi parcours voor de fietser die een uitdaging wil aangaan (1500m hoogteverschil) - 3 bevooradingen- 1537 hoogtemeters Vertrek en aankomst: sportcentrum De Pit, Platte Put Buggenhout. Gratis muziekoptreden bij aankomst en fietsdorp.
Vrij vertrek tussen 7u 30 en 10 u voor 120 en 150 km. Vrij vertrek tussen 7u30 en 14u voor 65 km en 90 km, en tussen 12u en 15.30 voor 30 km (familiefietstocht). Meer info: www.avalonfietsters.be Inlichtingen op 052/34 14 85 of 0475/98 45 25
Vanaf donderdag strijken er 3.500 Belgen neer in het skistation Vallorire tijdens Climbing For Life. Voor iedereen telt maar één ding: boven komen op de top van de Col du Galibier (2.645m). Climbing For Life is een concept van Golazo sports met 2 belangrijke doelstellingen. Vooreerst is er het goede doel: de astma- en mucoviscidoseproblematiek onder de aandacht brengen en geld inzamelen voor tal van projecten rond astma en muco. Daarnaast draait dit initiatief vooral rond gezondheid en bewegen. Dankzij Climbing For Life en het voorbereidingstraject van 24 weken van Energy Lab, heeft Golazo sports heel wat mensen aangezet tot fietsen en tot het realiseren van een persoonlijke doelstelling: d e top van de Galibier bereiken.
Op 1 september beklimmen tal van wielerliefhebbers de Col du Galibier voor Climbing for Life, maar er staat ook een toertocht op het programma. Er is een parcours van 72 km en één van 99 km. Starturen: Vrije start tussen 7u30 en 10u00 Startplaats: Salle Polyvalente, Villargondran
Afstanden: Parcours 72 km: Villargondran - Col du Mollard (52 haarspeldbochten) - Montée de La Toussuire - Villargondran Parcours 99 km: Villargondran - Col du Glandon - Col de la Croix de Fer - Montée de La Toussuire - Villargondran
Bevoorradingen: 2 (op vertoon van je stuurnummer) Saint Sorlin d'Arves (97 km) Toussuire (72 km en 97 km) Er is een mogelijkheid tot vullen van de bidons met water in Albiez-le-Jeune (72 km)
Wie voor de 72 km kiest, moet onder andere over de Col du Mollard met liefst 52 haarspelbochten geraken! In het parcours van 99 km zijn de Col du Glandon en de Col de la Croix de Fer de uitschieters.
Vrijdag 31 augustus 6u00-9u00: Live uitzending Studio Brussel, kerkplein Valloire 7u30-10u00: Vrije toertocht "Finale van de Tour de France Koninginnenrit": Col du Glandon/Col de la Croix de Fer, Col du Mollard en Montée de la Toussuire Startplaats: Villargondran. Afstanden: 72 km & 99 km. 8u00-21u00: Afhalen deelnamepakket in Valloire en Valmeinier 1800 17u00-21u00: Pasta Party in Valmeinier 1800 18u00-22u00: Pasta Party in Valloire 21u00: Akoestisch optreden van poprockband Sioen in Valmeinier 1850
Zaterdag 1 september 7u00-10u00: Live uitzending Studio Brussel, kerkplein Valloire 7u30-10u00: Beklimming Col du Galibier en/of Col du Télégraphe en/of Col du Lautaret en/of Col de Valmeinier 20u00-24u00: Verbroederingsfeest met live concert van Sioen en after party in Valloire. Verkiezing "Galibiera" en "Galibiero" 2012 - De winnaars krijgen een Eddy Merckx-fiets op maat.
Zondag 26 augustus De laatste rit in augustus, op zondag zet de tendens van de "voorbije" zomer verder Regen en temperaturen van onder de 17°C (vorig weekend + 20°C = 37°C) Met vier "waterkiekens te Verrebroek voor een kermisrit Daar voorspelde de buienradar een buitje van een kwartier
Een kwartier droog misschien Toch een groot gedeelte gereden van de rit, om dan toch maar te kiezen voor de The Ranch Vandaag dan toch nog een rit van 86 km met een gemiddelde van 30.6
4ZA Fast Aero Forks met geintigreerde remmen 1 1/2 - 1 1/8 Nu "los" verkrijgbaar in drie kleuren Fast black, black, en white 505gr met remmen, micro adjuster & veer, remmen voor aluminium velgen.
Zaterdag 25 augustus Semi-Klassieker VWB 3 Proviniëntocht Met zeven leden voor de tocht van 125 km Enkele "toppers" lieten het afweten William gekwetst - Juan Pablo Oosterijk - Jos Regen Vertrek te Sint Amands - Buggenhout - Opstal - Moorsel - Affligem Essene met de eerste helling Teralfene St-Katerina-Lombeek Wambeek en na 36 km bevoorrading Borchtlombeek - helling te Liedekerke de helling van Pamel Roosdaal en de hellingen Hunselenberg Onze- Lieve- Vrouw- Lombeek Oetingen Strijland Bevoorrading na 70 km Gooik Lennik St- Martens- Lennik, Schepdaal Sint Martens Bodegem St- Ulriks- Kapelle Vrijhout helling - Asse - Waaldorf hellig de laatse van de dag Pastinaken met de laatste bevoorrading op 101 km De finale over Opwijk - Peisegem - Malderen - Opdorp St - Amands na 125 km en 30.0 gemiddeld Enkelen hadden er niet genoeg aan en reden extra kilometers (pijltjes niet gezien of ... ):twisted Nog een lekke band voor Urbain "Droge" rit ondanks de voorspellingen