MARCHE -EN -FAMENNE24 Heures vélo 1 & 2 september de 16 H à 16 H Camp de MARCHE Kwartier Kamp Koning Albert Chaussée de Liège 65 6900 Marche-en-Famenne
De reüniewedstrijd van De Steendoodtrappers, één van de wielerwedstrijden van Velle-kermis, werd op zondag 12 augustus voor de derde keer gewonnen door Wim Lagae. Rond 14.30 uur verschenen 23 deelnemers aan de start. De 24ste was burgemeester Luc De Ryck maar die rijdt sinds zn hartoperatie in 2006 nog enkel symbolisch de eerste 2 verplichte rondes mee achter de wagen.
Wordt de race traditioneel gedomineerd door het trio Roger Hoof - Rudy Coppens - Wim Lagae, dan ontwikkelde zich nu een heel ander scenario. Al van in de eerste ronde koos Wim Lagae het hazenpad, aanvankelijk in gezelschap van Luc Roggeman. Toen hun voorsprong opliep tot 45, ging Roger Hoof in de tegenaanval. Luc Roggeman loste vooraan de rol, maar Roger Hoof slaagde er niet in de kloof te dichten. Achter Wim Lagae werd niet efficiënt gejaagd, zodat de kloof nog toenam. Aan de eindmeet had de winnaar 145 voorsprong. Voor de tweede plaats werd het een groepssprint en daar deed Dirk Batens, winnaar van vorig jaar, zijn reputatie van spurtbom alle eer aan. haalde het voor Rudy Coppens, Roger Hoof, François Van De Vijver, Luc Van Steelandt en Marc Van Cleemput.
In de algemene rangschikking leidt Roger Hoof onbedreigd (292 punten), 2de is Rudy Coppens (232), 3de Walter Pyl (209), 4de Wim Lagae (176), 5de Erik Westerlinck (147), 6de Freddy Hoof (144), 7de Dirk Batens (141), 8ste Luc De Ryck (116), 9de Jef Vermeiren (104) en 10de Gaston Hoskens (103). Op de prijsuitreiking in lokaal De Click werd een aparte prijs uitgereikt aan de enige Steendoodtrapper die aan alle 26 edities heeft deelgenomen: Jef Vermeiren. De koers van De Steendoodtrappers is enkel bestemd voor leden. Het oudste lid, Roger Van Hoye, is 69 en eindige 8ste. Het jongste lid, de 32-jarige Gian Van Haute, nam dit jaar niet deel. Bij de dames ging de titel net als de vorige jaren naar Katty De Bruyn voor Marleen Van Mulcken. De winnaars met de organisatoren. V.l.n.r. Erik Westerlinck, Luc De Ryck, Katty De Bruyn, Wim Lagae en Jef Vermeiren.
10 : Roger Hoof (1988-1991-1993-1996-2002-2003-2005-2007-2008- 2010)
zondag 19 augustus Verkeershappening op De Zaat en dus deelname aan de rally van 65 km Met negen leden voor de gratis deelname GHeen William vandaag Enkel het formulier afgeven bij aankomst en ontvangst van een deelname pakket Fluo-cover vaar een rugzak, een stylo, Bloc-note Politie Kruibeke Temse Brochure 100 jaar Watervliegweek Temsche Rally over GROOT Temse vertrek over Tielrode Elversele (alle hellingkjes ) Verder over Temse, Steendorp, Bazel, Kruibeke, Terug richting Temse > via Steendorp een laatste lusje via de Groene Wandeling en de Vleeshoeve Eventjes consumeren op de Zaat en dan richting het lokaal The Ranch Totaal rit 72 km alweer bijj zomerse temperaturen van om en bij de 30°C Vandaag toch nog een gemiddelde van 31.0 Verder wensen we William een spoedig herstel die gisteren gevallen is op de Velle in het huiswaarts keren
Meilenstein verkrijgbaar en 11 speed en in witte kleur als optie. Spaken 16/20 Gewicht 1100g (475g voor, 625g achter). Gewichtsbeperking rijder 100 kg.
zaterdag 18 augustus "Zomerse rit waarbij de temperaturen eens voorrang hadden op het gemiddelde. Vandaag maximum 38.9°c gemeten op de fiets Toch met acht leden vertrokken aan de The Ranch en met negen leden aangekomen Eentje gaan zoeken in Beveren, wie, w... alweer 10 klilometer minder tssss .... Zomers ritje gemiddeld, aangenaam onder de dertig gemiddeld géén zware inspanningen "vetversmelting Rit over Beveren dus Verrebroek - Stekene Sinaai - de zes kasseistroken van de "Hellestraat" Via de Luitentuit richting Waasmunster - Sombeke - Elversele - Tielrode Eén of twee drinkbussen na een half uur alles lauw Terug in ons lokaal na een rit van vijfenzestig kilometertjes. Morgen is er weer een rit hé Vandaag toch tien leden op de fiets, ondaks de warmte
31ste editie van Paris-Cambrai op zondag 2 september: samen onder de Eiffeltoren ! Voor de Tourrenners is Parijs de aankomstplaats na drie weken hard labeur op de fiets. Parijs is voor de toerrijders dan weer de startplaats van een tocht over 215km naar Cambrai. Op zondag 2 september staat de 31ste editie van Paris-Cambrai op het programma met start om 7u aan de voet van de Eiffeltoren.
Aan de tocht nemen jaarlijks een 600 wielertoeristen deel. De eerste kilometers van de tocht worden begeleid door de organisatie waardoor de deelnemers kunnen genieten van onder meer de Pont dAlexander III , de place de la Concorde en de Obelisk. Na deze départ touristique volgt de officiële start richting Cambrai. De eerste editie van Paris-Cambrai dateert van 1982, het evenement kreeg pas de nodige weerklank toen gestart werd onder de Eiffeltoren. Het was onze toenmalige burgemeester Jacques Legendre die, dankzij zijn contacten met voormalig atleet Guy Drut toen in die tijd ook Frans minister van Sport, Jacques Chirac de toenmalige Parijse burgemeester kon overhalen voor een start onder de Eiffeltoren, legt Jean-Pierre Peugnet van Vélo Santé Cambrai uit.
Paris-Cambrai kent drie bevoorradingen en rijdt door Picardië en de Somme. De organiserende club biedt een fietstransport aan vanuit Cambrai, vroege vogels verzamelen dan op het marktplein om 4 uur s morgens. Er kan ook individueel afgereisd worden naar de Franse hoofstad waar om 7 uur de groepsstart is onder de Eiffeltoren. De route telt ongeveer 1700 hoogtemeters en de eerste deelnemers worden tegen 13u30 op de markt van Cambrai verwach http://velo.sante.cambrai.free.fr/
Van 29 augustus tot en met 1 september wordt het weer watertanden tijdens
Eurobike, de grote fietsbeurs in Friedrichshafen waar alle materiaalnieuws voor
2013 onthuld wordt. Hou tijdens Eurobike de online media in de gaten: af en toe posten we iets
op, Facebook-pagina
of Twitter-account. Droom met ons mee over die nieuwe fiets,
wielset of wieleroutfit voor volgend fietsjaar! Op 1
september is de beurs open voor het grote publiek. http://www.eurobike-show.com/ info: http://www.grinta.be
Jet Racer Gewicht: 679 gram (mt 45) Maatvoering: 38-47 alleen hele maten Adviesprijs: 349,95 euro
spektaculair aan de schoen is de carbon zool met zijn veelheid aan openingen. Er zijn wel ventilatiegaten bij meerdere fabrikanten, maar dan is er wel het nadeel: rijd je in de regen, dan heb je sneller natte voeten. Bij Diadora ontwikkelden ze hiervoor een speciaal membraam. Zweet en warmte kan er wel uit, maar vocht en modder er niet in.
Tennis en golf zijn uit, wielrennen is in. Maar vooral: Facebook is out en Strava is hot. Zo beweert althans Peter Hinssen, voorzitter van Across Technology en auteur van 'The New Normal', in een opiniestuk in De Tijd. Dat fietsen het nieuwe golfen is, is al lang geen nieuws meer. De tijd dat golfen het elitaire netwerken par excellence was, dateert van de vorige eeuw. Het is nog steeds erg druk op de golfbaan. Te druk wellicht. De ondernemer, politicus en new-ager van divers pluimage, die zitten op de fiets. That's the place to be anno 2012. Het fietsen floreert als nooit tevoren." "Ik woon in de Vlaamse Ardennen, het fietsparadijs voor de wielertoerist. Tafereel van de Ronde van Vlaanderen. De Alpen van Vlaanderen. Elk jaar fietsen er meer en meer wielertoeristen door onze streek. En niet langer enkel dikbuikigen en gepensioneerden. Neen, het is effectief de nieuwe garde managerial en entrepreneurial talent die op Cervélo's, Pinarello's en Treks mijn deur voorbijschiet.
"En zij fietsen niet zomaar, zij zijn stuk voor stuk fanatici. Maniakaal bezig met hun sport, komen elkaar tegen op de pedalen, en natuurlijk creëert dat een elitenetwerk dat eender welke golfcourse of cavareceptie overstijgt. Samen lijden, samen leiden: dat is het nieuwe motto. Vandaag de dag weten alle aanstormende aspirant-bedrijfsleiders, wannabe-CEO's en opklimmende high-potentials dan ook dat ze een woordje over het wielrennen moeten kunnen meepraten. Dat ze iets zinnigs over elektronische versnellingen moeten kunnen uitkramen, weten op welke groep je best de Mont Ventoux via Malaucène oprijdt, en op welk tijdstip de Passo dello Stelvio het best te beklimmen is. Het is de elementaire basis om op een fiets te mogen klimmen."
"Maar wat velen nog moeten ontdekken, is dat het nieuwste geheime wapen van de networkingwielersport een van de meest spectaculaire new-generation social networks is, genaamd Strava. Strava? Nooit van gehoord, hoor ik u zeggen. Wel, knoop de naam goed in uw oren. Als u binnenkort indruk wil maken op de wieler-elitemanagers, dan kan u door de grond zakken als u nog geen Strava gebruikt."
"Het is spectaculair. Strava is een sociaal netwerk, maar vooral ook een personal trainingsapp. Je installeert het op je smartphone, of op je Garmin, en bij elke tocht registreert Strava alles over je rit. Wanneer je uiteindelijk thuiskomt, worden alle gegevens opgeladen en wordt er een volledige analyse uitgevoerd van je prestatie. En die is spectaculair (de analyse, niet noodzakelijk de prestatie). Niet alleen krijg je de exacte route te zien die je gereden hebt, maar Strava weet ook precies welke hellingen je gedaan hebt."
"Strava weet dat je de Molenberg gereden hebt, en de Steenbeekdries. Het kan je ook haarfijn vertellen hoe ver je staat in de ranking, want Strava weet ook alles van alle andere mensen die de Molenberg en de Steenbeekdries hebben gereden. Strava weet ook met wie je de rit gereden hebt (als dat ook Strava-gebruikers zijn natuurlijk), en houdt al je persoonlijke records bij, je beste tijden, je progressie en je stand ten opzichte van de anderen."
"De intelligentie van de applicatie is bijzonder hoog. Een prachtvoorbeeld van wat we vandaag 'big data' zijn gaan noemen: de applicatie registreert alle mogelijke gegevens, en verwerkt die dan om 'inzicht' te geven in je wielerprestaties. Maar vooral ook ten opzichte van anderen.
"Strava is een prachtvoorbeeld van een nieuwe generatie informatietools die de volgende jaren op ons afkomen, en die de intelligentie van big data combineren met de kracht van social networking. Het zal onze huidige generatie van IT-tools doen aanvoelen als fossielen uit een ander tijdperk. De power van intelligentie en inzicht in gegevens gekoppeld aan de fenomenale kracht van het netwerk. Als u zich klaarmaakt voor het gespreksonderwerp op uw volgende receptie dan weet u het: tennis is uit. Golf is uit. Wielrennen is in. Maar vooral: Facebook is out, en Strava is hot."