Österreich Rundfahrt Etappe 1. Innsbruck - Innsbruck 153,0 km Etappe 2. Innsbruck - KitzbuÌheler Horn 157,4 km Etappe 3. KitzbuÌhel - Lienz 141,8 km Etappe 4. Lienz - St. Johann/Alpendorf 141,3 km Etappe 5. St. Johann/Alpendorf - Sonntagberg 228,3 km Etappe 6. Waidhofen/Ybbs - Melk 185,2 km Etappe 7. Podersdorf am Neusiedler See/Individuele tijdrit 24,1 km Etappe 8. Podersdorf am Neusiedler See - Wien,Burgtheater 122,8 km
De Specter Helm van Bontrager Ineen iets lagere prijsklasse dan de Oracle materiaal: een aluminized fiberglass Texallium skeleton instead met het Oracle carbon gewicht +/- 270 gr
Op zaterdag 28 juli om half negen gaat bij Chateau de Chailly in Chaiily sur Armançon de 8e editie van de Cyclosportive "Courir Pour La Paix" van start. Over een heuvelachtig parcours in de regio's van Auxois en de Morvan is het die dag mogelijk te kiezen uit ritten over 160, 110 of 70 kilometer en een familietocht van 40 kilometer. De hoogteverschillen zijn respectievelijk 1860, 1250 en 840 meter.
"Courir Pour La Paix" is destijds opgezet om de slachtoffers van de atoomaanvallen op Hiroshima en Nagasaki te herdenken. Van het inschrijfgeld van elke deelnemer gaat twee Euro naar een goed doel. Dit jaar is de opbrengst voor de hulpverlening aan de slachtoffers van de Japanse tsunami van 11 maart 2011. Vijfvoudig Tour de France winnaar Bernard Hinault is de peetvader van het gebeuren en zal ook dit jaar weer één van de deelnemers zijn. http://courirpourlapaix.blogg.org/
De fietskleding van Etxeondo is binnenkort makkelijk in Nederland en België te verkrijgen. Montone Cycling wordt in de Benelux de exclusieve distributeur van het Spaanse merk. Etxeondo sponsorde in het verleden ploegen als Reynolds, Banesto, ONCE en KAS. Op 16 juli 2012 presenteert importeur Montone de collectie voor 2013 tijdens de BeOne of Us Dealer Day, in Beverwijk. Op deze dag wordt ook nieuwe 2013 BeOne collectie onthuld, evenals de nieuwste Catlike helmen en Edco wielen. De lente / zomer collectie voor 2013 van Etxeondo ligt vanaf februari 2013 in de winkels.
Etxeondo is momenteel kledingssponsor van de formatie Xacobeo Galicia van ondermeer David Garcia. De kleding van het Spaanse bedrijf wordt ontworpen en gemaakt in het stadje Irura.
Dedacciai VOR het nieuwe Dedacciai VOR frame, dat er weer bijzonder strak uitziet. Deze frameset van Dedacciai is uitgevoerd in 30T carbon en geheel voorbereid op elektronische schakeling. Afhankelijk van de maat weegt de framset tussen de 1130 en 1150 gram. De VOR is verkrijgbaar in de maten XS, S, M, L en XL. www.dedacciaistrada.com info: italiaanseracefietsen.wordpress.com
Op zaterdag 7 juli vindt in Sankt Vith de 35ste Dreiländerfahrt plaats. Deze 3-landentocht waarbij je door België, Luxemburg en Duitsland fietst, neemt je mee langs de mooiste plekjes in de Oostkantons. Mooie vergezichten, fraaie dalen en natuurlijk flinke beklimmingen volgen elkaar op. Zo krijgen de deelnemers aan de langste tocht (150 km) 2.400 hoogtemeters te verwerken.
De Dreiländerfahrt is bovendien een tocht voor iedereen want naast de 3 tochten voor de cyclosportieven (75, 115 en 150 km) staan er ook drie mountainbike toertochten (35 en 75 km) en twee familietochten (15, 25 en 50 km) op het programma.
Na afloop kan je nog genieten van topsport van de bovenste plank met onder andere Sven Nys en Kevin Pauwels aan de start van de 3de manche van de Belgacom MTB Grand Prix
Porsche 911 Inspired Bike Concept by Designer Bastiaan Kok Frame en vork aluminium legering. Later zou het vervangen worden door carbon om het gewicht te reduceren. Banden: Schwalbe Big Apple fat banden op 5-bladed carbon wielen.
De Balenberg in het Vlaams-Brabantse Tremelo wordt een toeristisch belevingscentrum voor offroad fietsen, rond de figuur van Sven Nys. Op de Balenberg in Tremelo is officieel het 'Sven Nys Cycling Center' voorgesteld. De provincie Vlaams-Brabant, de gemeente Tremelo en de NV Balenberg (Sven Nys en Golazo sports) zullen de handen in elkaar slaan om van het veldrijden en mountainbiken een brede Vlaamse toeristische aantrekkingspool te maken. Het decor is het natuurlijke kader van de legendarische Balenberg. Daar zullen alle offroad fietsdisciplines (veldrijden, mountainbike, maar ook BMX en trial) en de figuur van Sven Nys zelf centraal staan. Er zullen tentoonstellingen, initiaties, opleidingen, trainingen en evenementen georganiseerd worden.
Op de Balenberg wordt het officiële parcours van de 'Grote Prijs Sven Nys' aangepast en deels beschikbaar gemaakt voor bezoekers van het centrum. De toerist zal langs de hindernissen (de balkjes, de trap, een zandstrook,...) kunnen wandelen om zo een beter inzicht te krijgen in de moeilijkheidsgraad, de meer sportieve bezoeker zal het rondje uiteraard per fiets kunnen afleggen. Bij tal van evenementen met toppers in hun discipline en aanstormend talent kunnen de bezoekers kennismaken met hoe het er echt aan toe gaat. Voor wie nog actiever wil proeven van het veldrijden, het mountainbiken, bmx en trial zullen er permanent initiaties, opleidingen en trainingen georganiseerd worden. De Balenberg wordt zo hét trainingscentrum voor offroad fietsen in ons land.
JEUGDSENTIMENT GEKOPPELD AAN MIJN PASSIE Sven Nys straalt bij het ontvouwen van de plannen: "De Balenberg betekent uiteraard veel voor mij. Als kleine jongen ging ik er zoals alle anderen uit het dorp in de zomer en de winter ravotten en spelen. Later, met de Grote Prijs, werd het ook voor mijn carrière een speciale plek. Je kan wel zeggen dat ik één ben met die grond. Ik ben heel blij dat ik samen met Golazo sports, de provincie en de gemeente dat typische karakter van de locatie kan laten voortleven en mensen nog meer warm maken voor mijn favoriete sport. Voor de toekomst van het offroad fietsen is dit dus een belangrijke stap, net als voor mijn eigen toekomst."
BELANGRIJKE SPORTIEVE EN TOERISTISCHE ATTRACTIE VOOR DE PROVINCIE "Het veldrijden is de wielerattractie bij uitstek van onze provincie, met een rijk verleden en tal van helden en topwedstrijden, niet in het minst in deze gemeente en op deze berg", stelt Monique Swinnen, gedeputeerde van toerisme van de provincie Vlaams-Brabant. "
"Met dit wielercentrum is de toekomst van het veldrijden en mountainbiken verzekerd. Hier zullen tal van kampioenen de knepen van het vak leren. Dit is een schitterend initiatief, waarvoor we als provincie graag middelen vrijmaken", vult Karin Jiroflée, gedeputeerde van sport aan. "Door ook een actieve rol op te nemen in het beheer van de site staan we mee garant dat de Balenberg er voor iedereen is. De provincie en topsport vormen een geslaagd huwelijk. Jaarlijks subsidiëren we tientallen evenementen, waaronder ook de grote veldritten in onze regio. Bovendien zetten grote sportprestaties aan om zelf op de fiets te kruipen of de loopschoenen aan te trekken. Zeker kinderen spiegelen zich aan de exploten van sporthelden. Topsport wordt zo de motor van een breder beweegbeleid. Dit huis van de wielersport wordt dé uitvalsbasis voor veldrittrainingen in ons land.
WTC Niel Vlaamse Wielrijdersbond Portaalsite Mountainbike.be Provinciaal recreatiedomein De Schorre organiseren op zaterdag 30 juni en zondag 01 juli 2012 de vierde editie van het Summer Bike Festival in het recreatiedomein De Schorre te Boom. Bedoeling is om alle gepassioneerde fietsliefhebbers samen te brengen met constructeurs, invoerders en verdelers van mountainbikes, wegfietsen en aanverwant materiaal. Een bikefestival voor alle categorieën van wielerliefhebbers en bikers waar zowel jong en oud, man als vrouw, gevorderde of pure recreant aan zn trekken komt.
Voor de wegfietsers zijn er op zaterdag en zondag bewegwijzerde tochten van 70 km en 120 km en behoren tot de categorie semi-klassieker VWB (zaterdag). Deze afstanden maken eveneens deel uit van de Lady Fun Cycling Tour. Supercyclist VWB = 8 punten op zaterdag. Op zondag 3 punten. Voor de mountainbikers zijn er op zondag toertochten van 17, 31 en 40 km. Nieuw is de kidstocht met een afstand van 10 km. Op zaterdag staat er een 4-uren uithoudingswedstrijd op het programma. Als randanimatie staan ook een aantal attracties van het Provinciaal Recreatiedomein gratis ter beschikking van de deelnemers. Zo zal iedere deelnemer gebruik kunnen maken van de waterfietsen en het minigolfparcour. Er zijn speelmogelijkheden voor de allerkleinsten (grote buitenspeeltuin). De evenementenweide van De Schorre wordt omgetoverd tot één grote openluchtexpo waar heel wat merken van fietsen en aanverwante toebehoren hun tenten zullen opslaan. De expozone is gratis toegankelijk. Kijk ook op www.summerbike.be
BAUM: GTB, Field Grey, Morpheous Purple De fietsenmaker uit Australie heeft zijn stalen Ristretto onder handen genomen Afmontage SRAM Wielen MadFiber
Trek introduceert zo net voor de Tour de France een nieuwe reeks racefietsen voor komend seizoen Onder te verdelen in de Madone en de Domane De nieuwe Madone. Deze is er maar meteen in een paar series. De 7-, 6- en de 5-series hebben als overeenkomst dat de achterrem aan de onderzijde van de liggende achtervork is geplaatst. Daardoor geen remmannetje meer! Verder is het frame aerodynamisch vormgegeven. KVF- buisvormen en een KVF-voorvork. KVF staat voor Kammtail Virtual Foil. Daarnaast weegt een 7.9 frame slechts 750 gram. De Madone 4 en 3-series wijken technisch niet af van de 2012 modellen, al is de styling aangepast de aloude 2 Alpha aluminium racers dragen nu ook de naam Madone De Domane De Domane 6-series. Geintroduceerd in april moest de fiets Fabian aan een overwinning helpen in de Ronde en vooral P-R. Maar helaas, een valpartij gooide roet in het eten. Dat doet uiteraard niets af aan de Domane als fiets. Nu is er naast het topmodel, de 6.9 nog een mooie reeks bij gekomen. Een 5- en 4-serie in carbon en een 2-serie in aluminium. Respectievelijk 500 en 400 Series OCLV carbon en de 2 is in aluminium. Overeenkomsten zijn de IsoSpeed ontkoppelaar in de bovenbuis, de IsoSpeed voorvork en een zogenaamde Endurance geometrie. Ter info: de Domane 2.0 met ondermeer Shimano Tiagra zal rond de 1300 euro gaan kosten.