De acht van Zelem is een semi-klassieker op de kalender van de Vlaamse Wielrijdersbond en tevens een organisatie op de kalender van de Heroïca Classics, een label van de beste toertochten van het land. Wielertoeristenclub Zelem Cycling dankt de 2439 deelnemers aan de editie 2011 van de Acht van Zelem. Meer dan 500 deelnemers reden de 200 km met de zware beklimming van de Muur van Hoei. De tocht door Limburgs en Luiks Haspengouw, de Condroz en het Hageland werd een echte fietshoogdag ! Zelem Cycling hoopt alle deelnemers terug te zien op zaterdag 12 mei 2012 voor de 16e editie. In 2012 staan er 5 afstanden geprogrammeerd: 70, 100, 130, 170 en 20 km.
Tellend voor "Supercyclist en Superprestige 2011" van de Vlaamse Wielrijdersbond Toertocht op de kalender van de "Heroïca Classics"
Bij aankomst: een heerlijke LASAGNA Bolognese voor alle deelnemers (vanaf 11 uur tot 17 uur) een grote IMES-TOMBOLA met liefst 200 prachtige IMES-wielertruien te winnen (Trekking om 13u30)
voor de 100km en 130 km tot 11u 130 km: Zelem -Geer-Zelem De 130 km is een prachtige toerrit doorheen het golvend landschap van Hageland en Haspengouw in de provincies Limburg, Luik en Brabant. Honderden deelnemers nemen ieder jaar de start van deze populaire afstand
Fietsfabrikant BMC opent later deze maand de eerste concept store in de Benelux. De winkel heeft een oppervlakte van ruim 2000 vierkante meter, en komt in Eke Nazareth, vlakbij Gent. De opening is gepland op 24 mei. Belgisch kampioen Philippe Gilbert is eregast. BMC heeft ondermeer de Teammachine SLR01 en de Granfondo GF01 in de collectie.
Met nu ook Oost-Vlaanderen zijn alle Vlaamse provincies aangesloten bij www.gevondenfietsen.be. Burgers kunnen er hun verloren of gestolen rijwiel opzoeken op basis van info die de politiezones invoeren. Uit cijfers van de FOD Binnenlandse Zaken blijkt dat in België jaarlijks ongeveer 38.000 fietsen gestolen worden. Omdat naar schatting 65 procent van de fietsdiefstallen niet wordt aangegeven, liggen de werkelijke cijfers veel hoger. Sinds de lancering van de website www.gevondenfietsen.be in 2010, werden 465 gestolen of verloren fietsen aan hun eigenaar terugbezorgd.
Het systeem van www.gevondenfietsen.be werkt eenvoudig. Politiediensten nemen een digitale foto van een gevonden fiets en plaatsen die met alle typerende kenmerken op de website. Via een zoekmachine kunnen burgers een selectie van gevonden fietsen ophalen die het meest beantwoorden aan de beschrijving. Bij een gemerkte fiets kan direct via het rijksregister gezocht worden. Van 7 tot 13 mei organiseert de FOD Binnenlandse Zaken de nationale campagneweek ter preventie van fietsdiefstallen. "Tijdens deze week zullen de deelnemende gemeenten en politiezones extra nadruk leggen op enkele eenvoudige maatregelen die de burger kan nemen om te voorkomen dat hij slachtoffer wordt", verduidelijkt Marijke Deroover (FOD Binnenlandse Zaken).
In België zijn naar schatting zeven miljoen fietsen in omloop. Jaarlijks worden er ongeveer 450.000 fietsen gekocht
Giant Store Afgelopen weekend opende de eerste Belgische Giant Store zijn deuren in het Vlaams-Brabantse Boutersem. Niemand minder dan prins Laurent kwam de concept store inhuldigen. De Giant Store is meer dan een fietsenwinkel alleen. Het gaat om een totaalconcept waarbij de dealer een exclusieve samenwerking met Giant aangaat. Er worden dus uitsluitend Giant fietsen, productgroepen en accessoires verkocht en daarnaast wordt ook veel belang gehecht aan het verlenen van service. De belangrijkste groep is natuurlijk de fietsen. In de Giant Store wordt er een compleet aanbod gepresenteerd, waardoor er voor elke consument een geschikte fiets is. Ook de populaire elektrische fietsen ontbreken niet. Voor wie zelf aan de slag wil, zijn de onderdelen eveneens apart verkrijgbaar.
Giant bouwt wereldwijd aan een sterke lijn van accessoires en ook deze worden gepresenteerd in de Store. Het assortiment bestaat uit onder andere kleding, tassen, gereedschappen, brillen, helmen en fietsschoenen. Naast het accessoiremerk Giant wordt een aantal Supporting Brands verkocht om de stores nog aantrekkelijker te maken. In de Repair & Go worden kleine en grote reparaties verricht. Een andere vorm van service is het geven van een goed advies, zodat de klant met de juiste fiets naar huis gaat.
De Giant Store in Boutersem is niet alleen de eerste concept store van het Nederlandse fietsenmerk in België, het is ook de grootste Giant fietsenwinkel van de Benelux. Een opgemerkte gast bij de opening was prins Laurent. "De prins, prinses Claire en zijn kinderen zijn fervente Giant-gebruikers," zegt Christophe Van Riel van Giant Belgium. "Ze hebben allemaal een fiets en hebben een zekere affiniteit met het merk. De prins was onder de indruk van de winkel.
Product Details: Hardcover, 220 pages Publisher: cyclephotos.co.uk Language: English Product Dimensions: 27 x 23 x 2 cm For more information, visit http://cyclephotos.co.uk/book
12 mei is er de tweede editie van de 'Van de Wiele Classic', een cyclo met afstanden voor ieder niveau. Met afstanden van 25, 80 en 134 km is er voor ieder wat wils. Daarnaast is er ook een kidsinitiatie, familietocht en G-fietstocht (toegankelijk voor handbikers, tandems, driewielers ). Inschrijven kost slechts vijf euro in voorinschrijving en daarvoor krijg je een bevoorrading met pechdienst, groepsstart met ex-profs, douchemogelijkheid, bevoorradingsposten en een verzekering.
Eric Van de Wiele (°1952, Gent) was profrenner tussen 1975 en 1984. Hij begon zijn carrière bij het Duitse Rokado-team en fietste daarna voor de Belgische ploegen Maes Pils, IJsboerke, Capri Sonne, Splendor en TeVe Blad. Van de Wiele boekte 13 zeges in zijn profcarrière, werd 3de in het eindklassement van de GP Franco-Belge in 1976 en startte 4 keer in de Tour De France. Tot op vandaag is Eric actief als trainer bij de Wielerschool Vlaanderen. Hij tekent het parcours uit voor de 'Van de Wiele Classic'. http://www.vdwclassic.be info: www.grinta.be
Aanstaande zaterdag 12 mei gaat Temse voor de 60e keer op voetbedevaart naar Scherpenheuvel. 'We vertrekken om vier uur aan de dekenale Onze Lieve Vrouwkerk in Temse centrum', legt Jozef De Cauwer van het Bedevaartcomité uit. 'De tocht van 65 kilometer gaat via Blaasveld ( 15,2 km.) over Bonheiden ( 30,5 km.) verder naar Tremelo ( 42,7 km) en Aarschot ( 54,2 km.). Vanuit Aarschot gaat de tocht nog verder over Rillaar naar Scherpenheuvel ( 11 km.) 'Om 20 uur wordt er een Heilige Mis opgedragen in een met Temsenaren gevulde basiliek', aldus De Cauwer. Samen met deze voetbedevaart rijd er zaterdag vanuit Temse voor de 36e keer een bus naar Scherpenheuvel.'
Eddy Merckx is helemaal weg van de Nutcasehelmen. Daarom brengen beide partijen de Nutcase-Merckx Limited Edition op de markt. Het kleurrijke design van de fietshelm is helemaal gebaseerd op de 525 zeges die de Kannibaal tijdens zijn carrière behaalde. Daarnaast heeft de helm een extra lintje dat verwijst naar Eddys grootste triomfen in de Tour de France, de Giro, de Vuelta en zijn drie wereldtitels. De helm kost 79,90 euro en is geschikt voor iedereen (jong en oud) met een hoofdomtrek van 52 tot 60 cm. Dankzij kussentjes van verschillende diktes kan de helm perfect passend gemaakt worden. De helm beschikt, zoals alle Nutcase helmen, over een magnetische fidlock sluiting http://www.nutcasehelmets.be/ info: www.grinta.be
Graeme Obree (46), de voormalige Britse uurrecordhouder op de piste, heeft een fiets ineen geknutseld waarmee hij 160 km per uur wil halen. Niet achter een auto of een gangmaker, maar geheel op eigen kracht. 'Ik kreeg het idee in bad, het eerste ontwerp maakte ik op een stuk behangpapier, er zit een sauspan in verwerkt en ik heb het geheel op de keukentafel gemonteerd', beweert Obree.
Dat klinkt allemaal nogal krakkemikkig, maar het resultaat is hightech en supergestroomlijnd. Obree ligt perfect horizontaal op zijn fiets en de kracht die hij op de pedalen uitoefent wordt via drie tandwielen versterkt. Alle onderdelen zijn superlicht, de wielen zijn superdun en het kevlarpak van Obree ondervindt nauwelijks luchtweerstand. En het moet hem ook beschermen tegen schaafwonden als hij tegen het asfalt gaat.
In september wil Obree met zijn fiets op een recht stuk weg in Nevada het snelheidsrecord in openlucht breken. Dat staat momenteel op naam van de Canadees Sam Wittingham met 133 per uur. 'Mijn grootste schrik is niet om op mijn bek te gaan, maar op mijn negentigste in een zetel te zitten met de gedachte dat ik dit nooit geprobeerd heb.'
Op 12 mei organiseert Unitas Steenhuize de Trofee De Muur, vroeger bekend
onder de naam Omloop der Drie Provincies. Net als de voorbije edities maakt de
Muur van Geraardsbergen deel uit van het parcours.
De Trofee de Muur
biedt verschillende tochten aan. Voor wie graag rustig fietst en geniet van het
landschap zijn er recreatieve tochten van 25 en 40 km (voor gewone
wielertoeristen) en een mountainbiketocht van 25 km. De iets sportievere
fietsers zijn er tochten van 75, 105 en 135 km. Deze tochten leiden je over de
flanken van de legendarische Muur van Geraardsbergen en enkele andere hellingen
in de streek. Mountainbikers krijgen, naast de bovengenoemde 25 km, tochten
voorgeschoteld van 50 en 65 km. Ook hier speelt de Muur een belangrijke rol.
De editie van dit jaar werd door de Liberale Mutualiteit, Wielerbond
Vlaanderen en de KBWB opgenomen in de LM Classics, een verzameling van zes
tochten voor wielertoeristen verspreid over heel Vlaanderen. http://www.unitassteenhuize.be/ info: www.grinta.be
Bontrager Aura 5 wielen 23mm x 50mm profiel Aluminum Carbon Constructie (ACC) velg, combinatie met 6061 alloy & UD carbon Stiff 15mm achter as met sealed bearing hubs en 3 pawl drive mechanism voor quick dependable engagement 18 voor 24 achter DT aerolite spaken met Alpina locking alloy nipples Includes Bontrager internal-cam skewers and alloy presta valve extenders Compatiebel met Shimano en SRAM 9/10 spd cassettes Campangolo compatiebel met free hub part number 420390 Gewicht 770gr voor en 970gr achter geen gewichts beperkingen.
Zondag 6 mei Droog temperatuur +/- 10°C En 12 leden ondanks de voorspellingen en de vooruitzichten Rit over Stekene Koewacht Mendonk Wachtebeke Eksaarde We zien zelfs de zon temperatuur stijgt Totaal van de "Droge" rit 83 km Gemiddelde 31.7
eMove domineert e-bikeverkiezing Tijdens de Clean Week
2020 op het Circuit Zolder werd de voorbije week voor het tweede jaar op rij
de beste e-bike van het jaar verkozen. Blijkt dat eMove goed uit de verf kwam,
zowel qua prestaties als qua design.
Tien e-bikes stonden ter beschikking van de testredacteurs, Gazelle leverde 3 testfietsen, eMove net zoveel en
verder waren ook Granville, Kettler, Nimag en Sev vertegenwoordigd. Na praktisch
testwerk op een hindernissenparcours in de pitlane van het Circuit Zolder en een
beoordeling op enkele criteria (bouw en afmontage, prestatievermogen, comfort,
rijgemak, prijs, ...) kwam de eMove C300 duidelijk als winnaar uit de bus. De
eMove E100 White Blue strandde op de tweede plek, gevolgd door de Sev
Velickx.
Voor het design werd een aparte competitie georganiseerd maar ook daar
scoorden de eMove C300 (1ste plaats) en de Sev Velickx (2de plaats) hoog. De
Gazelle Goldline Agile viel ook in de smaak en werd 3de. info: www.grinta.be
Condor Italia race edition aluminium frame met carbon achtertrein en vork met een made-in-Italy race experience SRAM Apex, Mavic Aksium wielset, Continental banden Deda componenten
Vacansoleil-DCM limited edition Bianchi Oltre voor de Giro De limited edition fiets heeft een logo van de 60th verjaardag van de overwinningen van Fausto Coppi in Giro en de Tour de France in hetzelfde jaar "1952".
Zaterdag 5 mei Semi-klassieker VWB te Lokeren Heiende Memorial Jos Schoeters Om zes uur deze morgen alles droog 06h20. de eerste regendruppels 07h00 Samenkomst aan The Ranch met en in regenkledij richting Lokeren Aangekomen te lokeren toch maar eens proberen zonder regenjasje Start voor de 95 km Beervelde Laarne Heusden, Melle Regenjasjes Terug aan Er wordt beslist de 72 km te rijden in plaats van de 95 km Het blijft nu regenen temperatuur is 8°C Merelbeke Bottelaere, Munte, Scheldewindeke enn bevoorrading te Oosterzele Afkomen over Bavegem, Vlierzele, Erondegem, Schuiver van Herman op de natte gladde Baantjes, alweer een broek naar de kl... Impe, Wanzele, Serskamp, Wichelen, Uitbergen de Laatste 10 kilometer gaan nu in Overmere Lokeren aankomst na 72 km en een gemiddelde van 30.0 Totaal aantal kilometers, toch nog 110 km vandaag waarvan 90 km nat en in de regen Morgen droog
Sigma lanceert de SC6.12 stopwatch Sigma brengt met de SC 6.12 voor de eerste keer een pure stopwatch op de markt
voor mensen voor wie tijd het belangrijkste is tijdens een training. Met
de SC 6.12 kan je de tijd tot op een honderdste van een seconde meten. Een troef
van het horloge is het grote scherm. In totaal kunnen 99 ronden gemeten worden
voor 7 trainingseenheden. Daardoor heb je de mogelijkheid om je eigen prestaties
onderling of met anderen te vergelijken. De SC 6.12 is waterdicht en
toont tijdens de training de actuele tijd, de rondetijd en de totale tijd. Het
horloge kost 29,95 euro en is verkrijgbaar vanaf de derde week van mei. www.sigmasport.com info: www.grinta.be
BBB lanceert een speciale Giro dItalia-versie van de Select fietsbril. De
Select is zodanig ontworpen dat je zelf je bril kan aanpassen naar je eigen
smaak en dus ook aan de Giro. BBB liet speciaal voor de renners van
Vacansoleil-DCM roze brilpootrubbers maken, die ze zullen dragen tijdens de Giro
dItalia, die morgen van start gaat in het Deense Herning. De roze
brilpootrubbers zijn momenteel alleen beschikbaar voor de 9 renners van
Vacansoleil-DCM die in de Giro het beste van zichzelf zullen geven. Volgend jaar
wordt de kleur opgenomen in het volledige BBB-gamma. Daarnaast heeft BBB ook
brillen en Falcon-helmen gemaakt die passen bij de kleuren van de leiderstruien. Zo kan een renner van Vacansoleil-DCM, als hij aan de leiding komt van een van
de klassementen, zoals het hoort, in stijl door Italië fietsen.