Ook Kirsipuu (41) weet van geen stoppen Jaan Kirsipuu zal ook aankomend jaar actief blijven als renner. De 41-jarige Est heeft bijgetekend bij het zijn huidige team Ckt Tmit - Champion System. Het team zal in 2011 op een Hongkongse licentie rijden. In 2010 reed de ploeg op een Armeense licentie. Kirsipuu wist afgelopen seizoen geen zeges te behalen op de weg maar wist op de moutntainbike wel de vierde etappe van de Australische Crocodile Trophy op zijn naam te schrijven.
Begin september beslisten Marc Bracke en Filip Thoen om de handen in elkaar te slaan en samen een ploeg op te richten die zich uitsluitend met vrouwen zou bezighouden. Met trots kunnen we u de naam van onze nieuwe ploeg meedelen : Sengers Ladies Cycling Team INFO:http://www.sengerslct.be/
Er blaast duidelijk een nieuwe wind door Quick Step. De ploeg wordt opgefrist met een hoop nieuwe renners en ook de outfit ziet er helemaal anders uit dan dit seizoen. De uitrusting van de Belgische formatie van Patrick Lefevere is iets lichter dan die van vorig jaar. Opvallend zijn ook de zes rode strepen aan de zijkanten van het shirt.
Kopman Tom Boonen toont de nieuwe outfit, waar de ondertussen erg populaire retrolook plaats heeft gemaakt voor een modern ontwerp. De witte strook geeft een frissere toon aan de trui, waarop het rood van het Quick Step- en Eddy Merckx-logo een belangrijkere rol speelt. "Dit is een prachtige outfit. Het past prachtig bij de de kleuren van onze Eddy Merckx-fietsen. Iedereen is heel tevreden", laat Boonen weten.
Jukka Vastaranta is in Finland uitgeroepen tot renner van het jaar. Vastaranta was vooral bij de junioren absolute wereldtop, maar bij de profs brak hij nooit echt door. Hij won in twee seizoenen Rabobank een rit in de Ster Elektrotoer, probeerde het vervolgens nog even bij Jartazi om zich daarna op het MTB-en te storten. Daarna stopte hij, om dit seizoen terug te keren. Eerst op de weg en vervolgens vanaf juni voor het Nederlandse MTB-team Milka-Trek van Bart Brentjens. Vastaranta werd onder meer vierde bij het EK marathon en Fins kampioen cross-country en op de marathon. ,,Ik waardeer deze titel 'Fins wielrenner van het jaar' heel erg, ik vind het zelfs nog mooier dan Fins Kampioen zijn. Om dat te worden moet je gewoon heel hard rijden, maar om Fins wielrenner van het jaar te worden moet je van nul naar wereldklasse renner gaan."
Fiets scheurkalender 2011 Na het succes van DeFiets Scheurkalender 2010 is er nu De Fiets Scheurkalender 2011, voor alle Nederlandse en Belgische wielertoeristen en liefhebbers van de koers.
Een jaar fietsen, een jaar scheuren. Dat is de ondertitel die auteurs Henk en Peter Tetteroo aan de kalender gaven. De Scheurkalender bevat: - verhalen over trainen, materiaal, voeding en blessures - interviews met en verhalen van en over bekende (ex-)wielrenners uit Nederland en België - de belevenissen van wielertoeristen in de toertocht, op de berg, in de polder en in de heuvels - elke maandag weer een column over wielertaal - beruchte beklimmingen inclusief profielen - eeuwige ranglijsten - de grote rondes, zoals de Tour, de Giro en de Vuelta - de belangrijkste klassiekers, zoals de Ronde van Vlaanderen, Luik-Bastenaken-Luik en de Amstel Gold Race.
De Fiets Scheurkalender 2011, Henk Tetteroo en Peter Tetteroo, ISBN nummer 9789043913492, 14,95 euro
Zondag 05/12/2010: Zaterdagavond lag alles nog onder een mooie witte sneeuwlaag. Dat leek leuk voor een ritje in de verse sneeuw. Zondagmorgen zag er ineens plots anders uit : dooi, regen en harde ondergrond. Eigenlijk geen weer om te fietsen. En toch , 5 dapperen aan de meet.Chris V, Christiano, Broekie, Tom S. en Charles. Iedereen begon met een beetje tegenzin en op ijs kan je echt niet rijden, maar afgezien van dat kwam het plezier van het fietsen toch boven. De organisatoren hadden een kleine 100 inschrijvingen, te weinig voor al hun inspanningen. Jammer voor hen, maar Moeder Natuur is de sterkste. Onze nieuwkomer Chris V. startte verbluffend. Filip B. was de eerste om het ijs te kussen en Tom had wat technische problemen en liet de moed zakken. Een valpartij ( in het dooiende ijswater ) er nog bovenop was genoeg om al ,, rillend,, huiswaarts te keren. De controlepost met warme soep was welkom en de vuurkorven lieten onze kleren dampen. Daarna was het nog kouder, brrr. De dreef aan het ziekenhuis richting Kasteel was één en al ijs. Enkel tegen de bomen kon je voort ploeteren. De koude werd terug vergeten... eventjes .. daarna wegels met diepe , ijskoude plassen. Tot aan de braqué !!.. de goesting ebte wat weg. Het laatste stukje in het bos ging toch nog goed en iedereen keerde moe maar tevreden terug naar Ter Dilft ( 46 km ). Later bij De Moezen was Sinterklaas langsgeweest en Salemijoe bracht ook nog een bezoekje ( of wist die dat de Sint was geweest?)... (Verslag Forza Elversele)
Flandria terug naar Zedelgem Meer dan honderd jaar nadat de eerste fiets van eigen makelij de smidse van de Zedelgemse familie Claeys naar buiten reed, keert het legendarische fietsenmerk Flandria terug naar haar roots. Komend weekend blaast Bram Misseeuw van fietsspeciaalzaak De Fietsenmaker in Zedelgem dorp, de rode brigade nieuw leven in tijdens zijn opendeurdagen.
In 1894, precies honderd en vier jaar geleden, knutselde Leon Claeys zijn eerste fiets in elkaar in de familiesmidse op het Zedelgemse gehucht De Leeuw. Wat volgt is een lesje in modern ondernemen, want de fietshandel blijkt een bedrijfstak met toekomst. In 1927, dertig jaar na het allereerste fietsexperiment, rolt de 250.000ste fiets al van de band. Flandria, de merknaam die de familie Claeys voor haar fietsen koos, was toen al een begrip. Maar wat extra naambekendheid is voor de moderne ondernemer altijd leuk meegenomen en toen Aimé Claeys op een zondagmorgen in 1959 met wielrenner Leon Vandaele aan de praat raakte, bracht hem dat op ideeën. Vandaele had het jaar voordien zowel het Kampioenschap van Vlaanderen als Parijs Roubaix gewonnen. Normaal levert dat je een lucratieve contractverlenging op, maar dat was buiten Vandaeles kopman Rik Van Looy gerekend. Die vond het maar niets dat één van zijn knechten zijn overwinningen inpikte en zette Vandaele op straat. Aimé rook zijn kans en stampte een eigen ploeg uit de grond met Vandaele als kopman en Briek Schotte in de rol van ploegleider. Een gouden zet zo bleek want in hun eerste seizoen was het kersverse Flandria team meteen goed voor 44 overwinningen. Achteraf gezien bleek dit slechts een begin.
Jaren bleef het stil rond het eens zo roemrijke merk. Tot de wielergekke Brit Adam Longworth Flandria per toeval nieuw leven inblies. Adam was, samen met zijn broer, al een tijdje op een eigen fietsmerk aan het broeden. Alleen een naam vinden bleek niet evident. Maar toen het duo tijdens een etentje in Leuven een onderlegger met daarop reclame voor Flandria tomaten onder ogen kreeg, loste dat probleem zichzelf op. Zich niet bewust van het wielerverleden dat aan hun nieuwe naam kleefde, lanceerden ze hun Flandria fietsen op de Britse markt. Pas toen een aantal wielerkenners hen op de voorgeschiedenis van Flandria wezen, besloten de broers in 2002 het legendarische merk in ere te herstellen.
Deze fietsen zijn nu ook klaar voor de Belgische markt en het resultaat daarvan is volgend weekend in de toonzaal van De Fietsenmaker te zien. Hypermoderne carbon frames, afgemonteerd met het state of the art materiaal en overgoten met een retrosausje. Het oude Flandria koplogo, het traditionele lettertype en natuurlijk de legendarische rode kleur doen de sfeer van de grote dagen herleven. De lancering van de Flandria fietsen nieuwe stijl mocht niet onopgemerkt voorbijgaan vond de Zedelgemse fietsenmaker Bram Misseeuw en hij trommelde met Michel Pollentier, Walter Godefroot, Marcel Ongenae en Patrick Verplancke een aantal Flandriahelden van weleer op om de fietsen waar zij ooit furore mee maakten welkom thuis te heten.
Het Flandria event start donderdagavond in de fietsspeciaalzaak van Bram Misseeuw met de officiële voorstelling voor pers en genodigden. Die avond wordt aan elkaar gepraat door wielercommentator Werner Verschaeve. Vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 december is er een opendeurweekend en kan iedereen de fietsen gaan bewonderen.
Movistar maakt nieuw tenue bekend Movistar, de opvolger van het vroegere Caisse d'Epargne, heeft vandaag het shirt bekend gemaakt waarmee het volgend jaar in het peloton zal te zien zijn. Donkerblauw wordt de dominante kleur, met centraal op het shirt het logo van telecombedrijf Telefonica
Tijdens de wintermaanden is bescherming tegen de koude van essentieel belang. Om mountainbikers op een zo comfortabele manier mogelijk door regen en koude te sturen, heeft Bio-Racer de nieuwe Mad Max MTB-overschoen ontwikkeld. De Mad Max overschoen is voorzien van een waterbestendige toplaag en is afgewerkt met waterdichte stiknaden. En droge voeten staan synoniem voor warme voeten. Daarnaast beschikt de Mad Max over een ingenieus sluitsysteem waardoor het aan- en uitdoen van de overschoen voortaan slechts een formaliteit is.
Ook aan de veiligheid van de fietser is gedacht. Met een reflecterende achterkant en een reflecterend logo op de zijkanten kun je ook in het donker veiliger de baan op. Bij extreme koude kan de Mad Max ook gebruikt worden in combinatie met de gebreide Classic Racer overschoenen. De Mad Max overschoenen zijn voor 39 euro verkrijgbaar in een zwarte kleur in de maten S tot en met XL.
TEAM VERANDA'S WILLEMS - ACCENT Team Veranda's Willems - Accent , heeft zijn pro-continentale licentie op zak. Het dossier van dit nieuwe wielerproject werd op 10 december door de UCI goedgekeurd in Genève. Het team, dat vandaag 17 renners onder contract heeft, is nu zeker van zijn promotie naar de pro continentale divisie, met startrecht in alle belangrijke wedstrijden op de professionele kalender.
De ploeg zal in 2011 rijden op fietsen geleverd door het Belgische Zannata, dat na eerste competitie-ervaringen met een Nederlands team zich nu volop wenst te profileren op de Belgische markt.
Lucien van Impe, sportdirecteur Veranda's Willems - Accent : "Zannata is reeds enkele jaren aanwezig in de cyclo cross, maar zet nu ook de stap naar de weg. Zij beschikken over de nodige dynamiek en know-how om de ploeg te ondersteunen in zijn ambities. Ze zullen een gepersonaliseerde fiets voor het team ontwerpen met 'state of the art' technologie. "
Johan Moeyersons, Zannata: "De kans om mee te participeren in de opstart van een nieuw Belgisch pro-continentaal wielerteam is uniek. De intentie die bij ons aanwezig is om door te groeien voel ik evenzeer bij het team. Met andere woorden, een mooi samengesteld en gesmeerd geheel met dezelfde perspectieven kan enkel resulteren in prachtige resultaten."
Het UnitedHealthcare Pro Cycling team Het team zal in 2011 met de BOARDMAN Elite SLR fietsen, gevestigd in GB. Het UnitedHealthcare Pro Cycling team fietst op Boardman SLR/981 carbon voor 2011 Compleet met SRAM Red groep Enve Composites wielen met banden van Maxxis en met Sapim CX-Ray spaken + Chris King's R45 road hubs. Verder afmontage met Ritchey en computer van Cateye Strada Wireless
Pedalen: Speedplay Zero Stainless, 50mm
Ondermeer: Charles Wegelius (Omega Pharma-Lotto), & Robert Förster (Milram), Christian Meier (Garmin-Transitions), Boy Van Poppel (Rabobank) Davide Frattini, Chris Jones, Scott, Zwizanski (Kelley Benefit Strategies), Rory Sutherland maken deel uit van het team.
Het nieuwe paradepaardje van Elite is de Sior-bidonhouder. De Sior is gemaakt van samengegoten carbon, wat zorgt voor het extreem lichte gewicht van 29 gram. Door de titanium beugel en de uitgekiende geometrie haal je de bidon er makkelijk uit en kun je hem eenvoudig terugplaatsen. (foto elite) De adviesprijs bedraagt 74,95 euro.
ASO onderzoekt alternatieve weg naar Bos Wallers Organisator ASO gaat de komende dagen kijken of het toch mogelijk is om het beroemde Bos van Wallers op te nemen in de route van Parijs-Roubaix. Parcoursverantwoordelijke Jean-François Pescheux liet dat doorschemeren tegenover La Voix du Nord. Eerder werd door deze krant gemeld dat het Bos zeker geen deel zou uitmaken van de route. Dat deed men na een gesprek met Joel Laine, die verantwoordelijk is voor de toertocht. Pescheux bekijkt vandaag of het mogelijk is om de kasseienstrook bij Le Buat te schrappen en zo een slecht stuk in de aanloop te vermijden. In plaats daarvan zou hij een doorgang willen vinden tussenVerchainenQuerenaing. In dit alternatief zou de strook naar Famars (die er in 2005 in zat) toegevoegd worden aan de route en hoeft Parijs-Roubaix én geen kasseienstroken en het Bos van Wallers niet in te leveren.
- 1 - Danny Stam - Leon Van Bon - 2 - Franco Marvulli - Niki Terpstra - 3 - Michael Morkov - Jens-Erik Madsen - 4 - Peter Schep - Theo Bos - 5 - Robert Bartko - Michel Kreder - 6 - Jens Mouris - Pim Ligthart - 7 - Iljo Keisse - Kenny De Ketele - 8 - Raymond Kreder - Nick Stopler - 9 - Leif Lampater - Wim Stroetinga - 10 - Jack Vermeulen - Yoeri Havik - 11 - Matthe Pronk - Tim Mertens - 12 - Mark Hester - Geertjan Jonkman - 13 - Kenny Van Hummel - Dirk Muller
Speciaal in het programma van 2011 is de afscheidsavond van Koos Moerenhout op vrijdag 7 januari. De renner uit Achthuizen zal die avond nog een keer op de fiets stappen.
Het Wereld Anti-Doping Agentschap heeft verbaasd gereageerd op de stelling van Iljo Keisse dat hij weer deel mag nemen aan wedstrijden. In een verklaring meldt het WADA dat de Iljo Keisse ondanks een uitspraak van een Belgische rechtbank wereldwijd geschorst blijft. Zijn deelname aan de Zesdaagse van Rotterdam komt hierdoor in gevaar. Keisse kreeg op 6 juli 2010 door het internationaal sporttribunaal in Lausanne een schorsing van twee jaar opgelegd. Het WADA is van mening dat deze schorsing wereldwijd is en aangezien Keisse niet bij een Zwitserse federale rechtbank in beroep is gegaan gehandhaafd blijft.
Ex-wielrenner Jan De Valck is zondag op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie dinsdag bekendgemaakt.
De Valck won in zijn wielercarrière enkele klassiekers, waaronder in 1952 de Ronde van Vlaanderen voor onafhankelijken en het kampioenschap van België. In 1954 werd hij derde in de Waalse Pijl en de Omloop Het Volk.
NK veldrijden 2011 In het weekend van 8 en 9 januari 2011 organiseert Stichting Wielerbelang Sint-Michielsgestel het Nederlands kampioenschap veldrijden 2011 te Sint-Michielsgestel. Een bijzonder evenement voor alle veldrijders uit Nederland
De Driedaagse van West-Vlaanderen zal er volgend jaar helemaal anders uitzien dan de voorbije jaren, met onder andere opnieuw een proloog. En met onder meer een start in Brugge verschuift het parcours meer naar het westen.
Parcours Driedaagse van West-Vlaanderen vri 4 maart: proloog in Middelkerke zat 5 maart: Brugge - Bellegem zon 6 maart: Nieuwpoort - Ichtegem
Al jaren wordt de Tifosi Slip gedragen door vele sporters. Voor het nieuwe seizoen heeft de Tifosi Slip een make-over gehad.
De lens zelf is opnieuw ontwikkeld waardoor de kans op lensbreuk is verdwenen. Met de nieuwe kleuren is het model Slip geschikt voor een nog breder publiek. Ook het model Slip beschikt over monturen met verwisselbare-, polarized- of de meekleurende lens van NXT. Op veler bezoek is de Slip binnenkort ook beschikbaar met de nieuwe NXT - Light Night Fototec- lens!
De Slip is maar liefst in 14 verschillende variaties verkrijgbaar. Alle monturen zijn vervaardigd uit het uiterst flexibele, lichte en duurzame Grilamid TR-90. Het montuur is uiteraard ook individueel aan te passen voor een nog betere pasvorm. De hydrofiele neus en oorpootjes zorgen ervoor dat het montuur een optimale grip heeft, zelfs tijdens extreme omstandigheden. Daarnaast zorgt de ventilatie in de lens voor een optimale luchtstroom en gaat het beslaan van de lens tegen.
De Tifosi collectie is verkrijgbaar bij de betere fietsspeciaalzaken, opticiens, Running speciaalzaken en de gespecialiseerde sportwinkels in de Benelux. Al vanaf 59,95. Voor meer informatie: www.rivosports.nl
Op zaterdag 8 en zondag 9 januari 2011 vinden in Antwerpen de Belgische Kampioenschappen Cyclocross plaats. Voor meer informatie over dit evenement kan u terecht op www.bk2011.be