
Een bezoek aan het ziekenhuis is doorgaans niet de meest comfortabele gebeurtenis. Om je voor te bereiden op een ziekenhuisbezoek kun je folders lezen met praktische informatie. Helaas roepen deze folders vaak meer vragen op dan ze beantwoorden. Als patiënt van het Maxima Medisch centrum in Eindhoven kun je voortaan vanuit huis een virtueel kijkje nemen op verschillende afdelingen van het ziekenhuis. Je kunt films bekijken over de kinderafdeling, hoe een echo van een ongeboren kindje wordt uitgevoerd en je mag meekijken bij een operatie.
Idee vanuit het ziekenhuis
In 2015 constateerde Drs. Van Rooijen dat de voorbereiding van patiënten op een ziekenhuisbezoek tekort schoot. Samen met Health Innovation Campus, Brainport Development en Visyon360 werd een serie videos geproduceerd.
Deze bieden een kijkje in het Maxima Medisch Centrum in Eindhoven. Met een app die beschikbaar is voor Apple iOS en Android kun je deze panorama videos bekijken. Je hebt daarvoor wel een Google Cardboard of soortgelijke smartphone houder nodig.
Arts en onderzoeker Stefan Van Rooijen en chirurg Gerrit Slooter waren de sturende krachten achter dit initiatief. De films zijn gemaakt vanuit de bevindingen en de kennis van professionals uit de medische wereld. Daarmee is het de bedoeling dat deze VR presentaties een wezenlijk onderdeel uit gaan maken van de informatievoorziening, het is niet zomaar een leuke gimmick.
Steeds meer medische toepassingen
Infor-Med is niet het enige initiatief vanuit de medische wereld. Er komt steeds meer software om patiënten en dokters informatie te verschaffen via virtual reality toepassingen.
Bijvoorbeeld operaties waarbij de chirurg werkt met een 360 graden camera op zijn hoofd om medisch studenten een realistisch beeld van een operatie te geven. De gemeenschap van chirurgen in Ierland kwamen onlangs met een virtual reality spel waarbij je van een ongeluk naar de operatietafel gaat, en zelf handelingen moet verrichten als chirurg.