
Star Trek begon als televisieserie in de jaren zestig en is uitgegroeid tot een franchise met diverse televisieseries en een groot aantal films door de jaren heen. Er zijn ook veel computerspellen gemaakt die flink variƫren in stijl en kwaliteit. Binnenkort kunnen we zelf onderdeel uitmaken van de crew op de brug, samen met drie vrienden in het eerste VR avontuur van Star Trek.
Typisch Star Trek
Star Wars was altijd meer gericht op actie, het aankomende X-Wing spel voor de Playstation VR is daar een voorbeeld van. Star Trek ging altijd meer over interactie tussen personages en drama. Daarmee ligt de keuze voor de brug van een sterrenschip voor de hand. In Star Trek Bridge Crew kunnen vier spelers samenwerken op de brug.
Er zijn nog niet veel details bekend, het lijkt logisch dat deze vier spelers zich op andere locaties kunnen bevinden. Het spel gaat uitkomen voor de Oculus Rift, de HTC Vive en voor de Playstation VR.
Star Trek Generations
Voor een presentatie kwamen Levar Burton (The Next Generation), Jeri Ryan (Voyager), and Karl Urban (de nieuwe Star Trek films) samen om deze game te spelen. Het betrof de Oculus Rift versie inclusief Touch controllers.
Je speelt het spel vanuit een stoel op de brug, dus rondlopen is niet nodig. De bewegingen van de handen worden wel nauwkeurig gevolgd. Acteur Karl Urban was onder de indruk van de wijze waarop Levar Burton nog steeds bekend was met alle Trek termen. Burton speelde Geordi La Forge, een bemanningslid van de Enterprise die kon zien dankzij een speciaal vizier.
Top of Flop?
De vorige games van Star Trek variƫren van uiterst matig tot uitstekend. Het is nog niet vast te stellen waar dit spel zal belanden in waardering. Het spelconcept lijkt goed te passen bij de huidige VR technologie.
De manier van samenwerken is interessant. De graphics daarentegen zijn niet realistisch en missen karakter.