irtual Reality gaan onze levenswijze veranderen. Vandaag kunnen weinig mensen zich nog voorstellen hoe ingrijpend de komende veranderingen zijn. Daarom geef in verschillende blogpost mijn visie op de toekomt. De wereld zoals ik die zie over circa vijf tot tien jaar. Ik neem jullie mee naar de Virtual Future. In het eerste deel staat sociale interactie centraal.
VAN SOCIAL MEDIA NAAR SOCIAL VR
Niet alleen de wijze waarop wij media consumeren en games spelen verandert maar ook de manier waarop wij communiceren. Social interactie vindt straks steeds meer plaats in een virtuele omgeving. De mens verplaatst zich van Facebook en Whatsapp naar virtuele platformen waar gepraat, gedeeld en ervaren wordt.
De eerste logische stap is een chatroom waar je aanschuift aan een virtuele tafel of bar. De omgeving waar communicatie plaats vind kan je zelf bepalen. Je kunt het zo gek maken als je zelf wilt. Afspreken op de Eifeltoren, op het strand van Hawaii of in een virtuele club. Alles is mogelijk. Via de vr-bril zie je vrienden (of avatars), hoor je sterke verhalen en kijk je samen naar dat hilarische Dumpert filmpje.
Geen zin in weer dat familieweekend in Centreparks of wil je graag je vakantieliefde, gemigreerde familielid of verre tante bezoeken? Geen probleem. Spreek af in een virtuele omgeving en praat, deel en ervaar.
BUSINESSMEETINGS EN BRAINSTORMSESSIES
Ik denk dat Skype één van de eerste bedrijven wordt die de zakelijke markt gaat bedienen met Virtual Reality. Het feit dat je in 360 graden om je heen kunt kijken maakt vergaderen over afstand met meerdere personen een stuk eenvoudiger. Het tonen van de laatste producten of cijfers gaat ook een stuk eenvoudiger in VR. In contact treden met je doelgroep is straks ook een stuk laagdrempeliger. Ik denk Oculus Connect en Google IO straks in Virtual Reality zijn bij te wonen. Het zal niet lang duren voordat je bij grote merken aan kunt schuiven om feedback te geven op hun laatste producten.
VIRTUAL DATING
Op zoek naar een nieuwe liefde of levenspartner? Het internet biedt al jaren uitkomst. De voorselectie die je maakt en de gesprekken die je vervolgens voert maakt al snel duidelijk of er een match is. Daadwerkelijk afspreken in een café of lunchroom is echter een stap die mensen niet snel maken. Virtual Reality biedt ook op dit gebied uitkomst. De tussenstap tussen online chatten en fysiek afspreken.
Tref elkaar in een (veilige) virtuele omgeving. De invulling van je date kun je zelf bepalen. Ga je naar een virtueel pretpark, race je over en digitaal circuit of maak je een wandeling door het bos? De scenarios zijn eindeloos. Zoeken naar een smoes om van die verschrikkelijke date af te komen bestaat straks niet meer.
Bron afbeelding
VAN VRIJE TIJD NAAR VIRTUELE TIJD
Kinderen van tegenwoordig leren swipen voordat ze zindelijk zijn en buiten spelen is enkel aan de orde wanneer de Wi-Fi het niet doet. In de toekomst is buiten de plek die je bezoekt met je vr-headset op. Je vriendjes ontmoet je in een virtuele zandbak en hutten bouwen doe je enkel in Minecraft. Social interactie en het besteden van je vrije tijd doe je wel samen maar toch alleen. Volgende keer ga ik verder in op de wijze waarop wij ons zelf vermaken in de virtuele wereld.
CLUBS & KERKEN
Het internet is een plek geworden waar de meeste vreemde hobbys en ranzigste fetisjen een plek hebben gevonden. In de toekomst wordt het delen van dingen die (seksueel) opwinden nog intenser. In een virtuele ruimte ontmoet je (anoniem of niet) gelijkgestemden en deel je direct je laatste ontdekkingen over collectors item. Kerken lopen leeg, de mens gaat vooruit en het geloof staat stil. Althans, dat is in Nederland (gelukkig) zo. Wellicht dat mensen te porren zijn om een dienst bij te wonen vanuit een relaxfauteuil in plaats van een krakkemikkig kerkbankje
DE TOEKOMST IS NABIJ
De ontwikkelingen omtrent VR gaan snel. De scenarios die ik schets zijn naar mijn inzicht binnen vijf jaar realiteit. Sociale interactie zal nooit meer hetzelfde zijn. Of dit goed is valt te bezien, tegenwoordig is de mens al sociaal beperkt door de obsessie met altijd online en bereikbaar. Ik kijk denk echter dat Virtual Reality mensen (ook) dichter bij brengt. Ik kom over vijf jaar terug op dit bericht en kijk of ik het bij het recht eind had. Maak ondertussen oculus rift hurem voor een beurs bepaal zelf of ik het bij rechte eind heb.
|