Campa elektronisch Tijdens de presentatie van de Giro d'Italia 2011 ging alle aandacht uit naar een speciale Pinarello-fiets met daarop de elektronische schakelgroep gemonteerd. Dit is volgend seizoen de teamfiets van de Spaanse Movistar-formatie, de voortzetting van de huidige Caisse d'Epargne-ploeg.
 De renners van Movistar kunnen in 2011 elektronisch schakelen. Daarna, zo is de verwachting, zal het systeem ook voor consumenten te koop zijn.  Een precieze datum kan nog niet worden gegeven. ,,We hebben hard gewerkt aan het nieuwe systeem en het is anders dan dat van Shimano'', aldus Campagnolo-baas Valentino Campagnolo, die de fiets samen met Fausto Pinarello presenteerde aan het publiek. ,,Hun systeem is gebaseerd op 10-speed, het onze op 11-speed. Ons systeem zal ook op andere punten verschillen, maar het is nu nog een beetje te vroeg om dat uit de doeken te doen.''
Op de foto's is de nieuwe groep van dichtbij te zien. Alle kabels lopen binnendoor en de batterij bevindt zich onder de bidonhouder. Schakelen gebeurt niet via tiptoetsen, maar via gebogen hendeltjes aan de binnenkant van de ergopowers.


|