Organisator ASO was door een regel uit 2008 verplicht om 16 ploegen startrecht te geven.
En omdat vele toprenners bij nieuwe ploegen rijden (die niet bij die 16 horen), had de Tour er al voor gekozen om 22 in plaats van 20 ploegen uit te nodigen.
Maar toch vist Vacansoleil nog achter het net.
RadioShack (Armstrong), Garmin (Farrar), BMC (Evans), Katjoesja (Pozzato), Cervélo (Sastre), Sky (Wiggins) kapen de felbegeerde wildcards weg.
Vooral bij Vancansoleil komt het nieuws hard aan.
De ploeg van Hilaire Van der Schueren haalde de Franse broers en publiekslievelingen Romain en Brice Feillu binnen, met het oog op een Tour-selectie.
De Belgische Vacansoleil-ploegleider Hilaire Van der Schueren werd door de ASO persoonlijk ingelicht over de niet-selectie.
"We zijn wel de eerste reserve, dus je weet nooit wat er gebeurt.
We staan in elk geval klaar om mee te doen als we alsnog geselecteerd worden."
Voor 2011 komt er een nieuwe regeling en hangt de Tour niet meer vast aan de 16 automatisch geplaatsten.
"We kwamen met de UCI overeen dat voor 2011 de eerste 17 teams uit de ranking van eind 2010 zeker zijn van hun startplaats.
De organisatie mag die lijst nog aanvullen met wildcards", zegt ASO.