Tom Boonen, die betrapt werd op cocaïnegebruik, mag komende maand niet starten in de Ronde van Frankrijk.
Dat maakte
Christian Prudhomme, directeur van de Tour, woensdag bekend.
Boonen behaalde vorig jaar de groene trui in de
Tour.
Anciaux waarborgt werking Topsport Vlaanderen
De werking van wielerploeg Topsport Vlaanderen Pro Cycling Team is voor de volgende vier jaar vastgelegd. Dat heeft Vlaams minister van Sport Bert Anciaux woensdag bevestigd.
Vandenbroucke: "Trager met cocaïne"
wo 11/06/08 - Frank Vandenbroucke kan zich inleven in de situatie van Tom Boonen. Hij werd tijdens zijn carrière ook geconfronteerd met drugs. "Ik ben de laatste die een oordeel mag vellen. Maar wat Tom nu meemaakt, is me jaren geleden ook overkomen", zegt hij.
"Hoe gaat dat? Je bouwt een feestje met vrienden, zoals dat elke dag duizenden mensen doen."
"Snuif je in de sfeer van het moment een lijntje of twee, krijg je 's anderendaags controle en hop, je bent positief", legt Vdb uit in Het Laatste Nieuws.
"Ok, een grove fout, maar geloof me: hij had op de eerste dag van de Ronde van België moeten plassen, dan was het negatief. Je rijdt trager mét cocaïne."
"Zelf nam ik vooral mijn toevlucht tot amfetamines, maar qua euforisch effect is dat vergelijkbaar met cocaïne", weet Vandenbroucke. "Je gaat je beter voelen en vergeet voor een uur alle stress."
"Op het moment zelf voelt het "cool" aan. Maar op termijn doet het je lichaam meer slecht dan goed. Het tast je weerstand aan."
"Niet brandmerken als dopinggebruiker"
Cocaïne staat voor Frank Vandenbroucke zeker niet gelijk aan doping. "Je kunt Boonen op basis van deze feiten niet brandmerken als dopinggebruiker."
"Als Tom zegt dat hij z'n job clean beoefent, geloof ik hem. Hij heeft zich niet aan epo of groeihormoon vergrepen, hé. Voor mij blijft hij dopingvrij", besluit Vandenbroucke.