Marino Vanhoenacker, Jurgen Dereere en Brian Ryckeman hebben het militaire statuut van topsporter. Dit betekent dat Defensie hen heeft aangeworven omdat ze in hun respectievelijke sportdisciplines hoge toppen scheren. Jurgen was al matroos bij de Marine met als specialiteit verbindingen. Brian en Marino hebben in Leopoldsburg een basisopleiding gekregen. Indien ze hun topsportcarriere beëindigen zullen ze een specifieke opleiding krijgen. Ze zijn tewerkgesteld bij de sportsectie in Oostende en krijgen hun opdrachten van de wapenmeester Eguermin. Dit zijn vooral administratieve taken en opdrachten van algemeen belang. Tweewekelijks sturen ze hun weekplanning op naar de topsportcel van Acos Ops&Trg. Soms worden ze opgeroepen voor militaire kampioenschappen of een PR-activiteit. De rest van de tijd besteden ze aan trainen en aan het bekampen van hun nationale en internationale wedstrijden.
Brian Ryckeman is een zwemmer open water (10 km.). Hij nam deel aan de wereldkampioenschappen en de olympische spelen (waar hij een zevende plaats behaalde). In zijn discipline behoort hij tot de absolute wereldtop. Jurgen Dereere is duatleet (lopen-fietsen-lopen). Hij is al verschillende malen Europees kampioen en vice-Europees kampioen geworden. Marino Vanhoenacker is triatleet, zowel op de korte als de lange afstand. De laatste jaren won hij verschillende wedstrijden. Hij nam trouwens ook deel aan de Iron Man.
Naast deze statutaire topsporters telt de Marine nog twee militairen die erkend zijn als sporter van hoog niveau'. Kurt Preem en Geert Vermoote waren oorspronkelijk al beroepsmilitair en hebben dus een normale werkweek. Omwille van hun bijzondere sportieve prestaties krijgen ze wel extra faciliteiten om te trainen.
Geert Vermoote is wielrenner op de weg en presteert al jarenlang op het hoogste niveau bij de elites zonder contract. In het dagelijkse leven is hij wapentechnicus bij de logistieke diensten van de Marine.
Kurt Preem, sportmeester bij Eguermin in Oostende, heeft zich opgewerkt tot een topper in het Belgische triatloncircuit. Op het Europees Kampioenschap in Almere (NL) haalde hij in 2006 brons.
Dit jaar zal hij in Zwitserland deelnemen aan zijn eerste volledige triatlon (3,8 km. Zwemmen, 180 km. Fietsen en een marathon lopen).