Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto

Na een vrij zwaar hartinfarct ben ik begonnen met lopen: van een start to run naar 10 km, naar een halve marathon en zo naar een marathon. Ik neem deel aan veel joggings en doe ook in de week de nodige kilometertjes. Natuurlijk loop ik deze niet alleen maar met verschillende andere joggers.

Foto
Foto
Foto
Foto
Het loopverhaal van Danny

17-02-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.midweeknieuws: voeding heel belangrijk i n voorbereiding marathon

Deels door de weersomstandigheden werd er maandag een rustdag ingelast. Dinsdag zijn we er ‘onverwachts’ toch weer goed tegenaan gegaan. Daar het Warandepark er nogal glad bijlag, besloten we om door te lopen tot het Jubelpark (heen en terug was dat eigenlijk tweemaal de eerste kilometers van de 20 km van Brussel (zo kon Melissa al wat wennen aan het parcours …). Degenen die de omgeving kennen zullen ook wel weten dat dit een ‘pittig’ parcours is en ondanks dat werd de 11 km afgelegd in 1u07’. Ook een positieve vaststelling is dat de ‘sneeuwhaters’ toch wekelijks hun loopschoenen aanbinden om hun kilometerkes te lopen.

Vandaag een zevental kilometer gelopen ondanks het feit dat de temperaturen de goede richting uitgaan was het toch nog opletten op sommige stukken.

 

In een voorbereiding is ook de voeding van enorm belang. Ik pas voor mezelf de ‘tapering’-methode toe omdat die ook het best past in mijn algemeen dieet. Deze methode wordt ook gebruikt door de noorse langlaufers in hun voorbereiding naar lange afstanden. Het voornaamste element is hier om in de eerste fase je koolhydraten peil enorm te laten zakken en om dat nadien weer op te bouwen.

 

Zoals aangegeven gebeurd dat in verschillende fases, die zien er bij mij als volgt uit:

 

Koolhydraat-arme periode:

 

Deze week: overdag 3 sneden brood met beleg en ’s avonds wokgroenten met vlees/gevogelte.

Drie weken hierna:  3 sneden brood met beleg en ’s avonds wokgroeten met vis.

Er is mij ook de raad gegeven om per dag enkele stukken fruit te eten.

 

In deze (koolhydraat- en ook vetarme) periode worden de trainingskilometers tot een maximum opgedreven. Ook moet het snoepen in deze periode gemeden worden. Gedurende deze periode zal het gewicht met ong. 2 kg verminderen.

 

Koolhydraat-rijke periode:

 

Vanaf drie weken voor marathon (gedurende twee weken): 3 sneden ‘bruin’ brood en ‘bruine’ spaghetti/rijst met vlees.

 

De laatste week: Opnieuw het bruin brood maar bij de spaghetti worden dan duiven gegeten. De laatste drie dagen worden er ook vlaaien en veel gummies gegeten en de laatste dag mogen er zelfs pannenkoeken/wafels bij. De extra koolhydraten die de laatste dagen gevormd worden hebben ook de eigenschap dat ze vocht bijhouden (wat heel belangrijk is tijdens een duurinspanning).  In deze laatste dagen zal het gewicht met een tweetal kilogram toenemen.

Gedurende deze periode wordt de trainingsintensiteit gevoelig naar beneden gehaald.

 

Dus nu weten jullie ook wat de ‘pot schaft’ de eerst volgende weken bij mij .

 

17-02-2010 om 21:31 geschreven door danny  


>> Reageer (4)
15-02-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Afgelasting training maandag 15/02
Daar het op de weg en voetpaden er momenteel spekglad is wordt de training van deze avond in overmere-donk afgelast .

15-02-2010 om 09:55 geschreven door danny  


>> Reageer (2)
14-02-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Deinze:koning winter blijft heersen
Toen ik deze morgen wakker werd was het als een oud manneken dat uit zijn bed kwam. Vlug eens naar het weerstationnetje gekeken en dat duidde -7,4 aan. Het winterjong in mij fleurde op en op slag waren alle naweeën van de halve marathon van gisteren verdwenen. Qua kledij gekozen voor dezelfde attributen van gisteren: lange thermische onderbroek en de thermovest en ja ik heb ze kunnen gebuiken in Deinze.
In Deinze aangekomen was het al vrij vlug duidelijk dat men er weinig aangedaan had om het parcours sneeuwvrij te maken. Het parcours in het park/piste lag er dan ook verradelijk glad bij. Ook het aantal deelnemers lag aanzienlijk lager (op de drie afstanden 220 lopers).
Al bij al viel het lopen in de sneeuw nog heel goed mee. Je had wel enkele gevaarlijke plekken:brugje - overgang beton naar aarde.Op die plekken waren er dan ook enkele serieuze valpartijen. Als volleerd sneeuwloper kon ik mij deze keer wel rechthouden .
Toen het in de derde ronde nog eens wat harder begon te sneeuwen was het winters tafereel kompleet.
Ik klokte na 12,2 km af in 1u12'21". Toen ik bij thuis komst de gegevens van de garmin afhaalde viel het ook opnieuw op dat er vrij constant gelopen werd: de eerste 7 km:5'52"-5'54"/km de laatste vijf 6'02"-6'03"/km (dit was nadat ik er al enkele tegen de vlakte had zien gaan en voorzichtiger was geworden). Mijn stelling dat hoe meer je bezig bent met de omgeving (en niet met de tijd) hoe vlotter je loopt.
Het tweede belangrijk weekend in mijn voorbereiding zit er dus op en het minste dat ik er van kan zeggen is dat ik er een zeer positief gevoel aan over hou. Dus alles op schema richting Rotterdam. En als binnenkort dan ook de lente zijn opwachting zal maken zal het hopelijks zeer vlot lopen worden.
De weekteller deze week is blijven staan op 68 km. Het maandtotaal voor februari is al opgelopen tot 124 km.

foto 1: Een kushandje naar het vrouwken op Valentijn
foto 2: Het gevaarlijke brugje over
foto 3: Ook op de piste was het sneeuwlopen





14-02-2010 om 15:18 geschreven door danny  


>> Reageer (4)
13-02-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lier:sneeuw en ijs
Klik op de afbeelding om de link te volgen

Vrijdag een rustdag in acht genomen. Het was ook nodig want hoewel ik donderdag bij mijn tuimelperte vrij vlug was rechtgekrabbeld bleken er vrijdag toch naweeën te zijn: pijnlijke nek - heup die tegenwerkte. Kortom mijn 'oude knoken' had die val niet zo goed verteerd .

Deze morgen was er wat lichte sneeuwval maar Valerie en haar kompaan kwamen mij om elf uur oppikken. Eens in Lier aangekomen deed men nogal raadselachtig over het parcours. Ook het aantal deelnemers was aanzienlijk minder en dat was goed voelbaar in de start; Na 100 meter was de trend al gezet voor de rest van het parcours. Aangetrapte sneeuw en  ijsplekken. Ik durfde niet echt doorlopen (met de val van donderdag in gedachten) maar werd toch goed meegenomen door de meute. Dit gevaarlijke parcours duurde een viertal kilometer (je moest uiterst geconcentreerd zijn en dan nog voelde je regelmatig een ijsplek onder de voeten). Na een viertal kilometer kwamen we op een ijsvrij stuk.  De 'snelheid' bleef er goed in en de kilometertijden waren ook vrij constant (5'50"-5'52"). Toen kwam er een strook van een zestal kilometer waar we op de verharde sneeuw liepen en dat was eigenlijk nog het beste stuk (je wordt natuurlijk ook wat 'franker' om op de sneeuw te lopen). Halfweg werden we getrakteerd op een mooi stuk natuur: overal witte velden en in het haventje lagen de boten ingevroren (wat ook aantoont hoe hard deze 'winterprik' opnieuw is. Op kilometer 15 kwam ik door in 1u27'. Toen moest het 'slechtste' nog komen. De anderhalve kilometer die daar op volgde was echt in enkele centimeters sneeuw lopen en dat is voor mij corvéé en de kilometertijden stegen naar 6'25". Na dit stuk was er de laatste kilometers ook geen herstel meer - mede ook doordat de weg toen enorm slecht lag (natte wegggedeelten die opnieuw waren aangevroren). Ik eindigde in 2u05' maar werd heup goed gewaar (deels door de val en deels door het 'schaatsen'). Slecht een drietal minuten langzamer dan vorige keer maar dit in veel moeilijkere (zij het wel naar natuur toe prachtige) omstandigheden

Voila het eerste luik van dit tweede 'scharnierweekend' in mijn trainingen naar Rotterdam toe zit erop. Morgen volgt de winterjogging in Deinze (13 km).Hopelijks kan ik die met een zelfde gevoel lopen als vandaag.

13-02-2010 om 18:55 geschreven door danny  


>> Reageer (5)
11-02-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Warandapark: nog een sneeuwloop

Vandaag was Brussel aan de beurt voor een uurtje sneeuwlopen en tegen mijn verwachtingen in was de opkomst vrij groot.

Toen we naar het park toe stapten voelden we het al nml. de wind was duidelijk aanwezig en zorgde voor een ijskoud gevoel.

In het park was het wel iets meer oppassen dan gisteren in overmere (daar was het nog verse sneeuw en nu was die sneeuw aangetrapt). De eerste vijf rondekes gingen vrij vlot (ong. 6’04”/km) en ja toen gebeurde wat er eens moest van komen … een ijsplek en pardous op de grond . Vlug recht gekrabbeld en verder gelopen (achteraf toch wat lichte kniepijn maar dat zal wel overgaan). Of ik nu minder enthousiast bent omtrent het sneeuwlopen? Neen zeker niet want het blijft toch een prachtige ervaring om zoals vandaag samen met enkele collega’s in het park rond te lopen. Ik was wel wat voorzichtiger geworden en de laatste kilometers werden afgelegd aan 6'20"

Vanuit Lier bericht gekregen dat er vrij veel sneeuw ligt maar dat voorlopig de wedstrijd gewoon doorgaat.

 

Foto 1: een deel van de joggers van vandaag (Cindy en Barbara waren al onderweg)

Foto 2: de sneeuwkoningin: Annabel loopt al twee maand te klagen over de winterse omstandigheden maar toch is ze telkens paraat om haar tourkes te lopen

Foto 3: Zo niet, héé Luc: je moet mij uit de wind zetten – niet achter mij lopen







11-02-2010 om 15:41 geschreven door danny  


>> Reageer (3)
10-02-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verschuiving training
* Door de weersomstandigheden wordt de training van half acht deze avond (vetrekkende aan de Bareldonkkapel) verschoven naar harlf zeven in het park in overmere. Daar zal het minder gevaarlijk zijn om te lopen.

* Nadat er tussen 17 en 18 uur nog een pak sneeuw was bijgevallen en de temperatuur tot -2 gezakt was toch maar afgezakt naar den 'hof/piste' in overmere. Er waren enkele atleten aanwezig maar van de joggers geen spoor. Toch maar een 6-tal kilometer gelopen en dat in een vijftal centimeter verse sneeuw. Het was gewoon fantastisch lopen (alhoewel het corvéé was). Nu we ons pleziertje weer eens gehad hebben mag tegen zaterdag de sneeuw weg zijn zodat we in Lier vlot kunnen lopen. Zie hierbij enkele sfeer-foto's van deze avond.





10-02-2010 om 19:53 geschreven door danny  


>> Reageer (3)
09-02-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.midweeknieuws: opnieuw bitterkoud !!!

Na de run van zaterdagochtend zijn we vertrokken voor een weekend Brussel. Ik ben wel dagelijks in Brussel maar nu werd Brussel eens langs de andere kant bekeken en werden de plaatsen aan gedaan die je als Belg toch eens moet bezocht hebben: Rue de Boucher, Vossenplein, Manneken Pis, De Koning van Spanje (grote markt) en natuurlijk het Atomium. Natuurlijk heb ik met men vrouw ook een bezoek gebracht aan het park waar ik al zoveel liters zweet gelaten heb, het Warandepark dat er in het weekend heel rustig bijlag.

Zondag was dan ook een looprustdag (de eerste sinds 22 januari).

Op maandag zijn we dan opnieuw in Overmere Donk een 6-tal kilometers gaan lopen. En toen kon je het al voelen: er was kouder weer op komst want de wind was echt venijnig. Er waren een tweetal jarigen en die hadden voor na het lopen voor een ‘opkikkertje’ gezorgd zodat er nog wat gezellig werd nagekletst.

Deze morgen voelde het niet echt koud aan, maar toen we deze middag buiten kwamen om te gaan trainen in het Warandepark was dat heel wat anders een ijskoude wind en de thermometer die – 4 aanduidde. In het park waren er stukken waar de wind het gezicht teisterde. Iedereen liep naar gewoonte aan zijn eigen tempo zijn tourkes. Ik was op pad met Luc en Melissa en we liepen 10,2 km. Moet wel zeggen als er enen tussen zit die nen kop of twee groter is dan is dat toch makkelijk om je er achter weg te steken tegen de wind .  Niettegenstaande de kou (en deze keer was ik zeer blij dat ik de thermovest aan had) liepen we een zeer constante (en naar mijn doen ‘snelle’) training met de laatste kilometer een lichte versnelling.

Zie hierbij de kilometertijden:

 

5’59” – 6’05” – 5’59” – 6’02” – 6’03” – 6’04” – 6’05” – 5’59’ – 6’03”- 5’47”

 

De rest van de week blijft er volgens de weersvoorspellingen ook vrij winters uitzien en dat begint toch zijn gevolgen hebben voor de joggers. Want vele lopers beginnen te klagen over kwaaltjes zoals knie, lies en achillespees. Deze hebben waarschijnlijk allemaal te maken met de koude en de daarbij horende condities van de ondergrond.

Morgen staat er nog een korte duurloop op het programma en donderdag opnieuw een 10 km. Vrijdag is het rustdag, dit naar aanloop van een zeer druk loopweekend (het tweede scharnierweekend in mijn voorbereiding naar Rotterdam) met op zaterdag halve marathon in Lier en zondag een 13km-jogging in Deinze. Het belooft opnieuw in Lier met die temperaturen en de aangekondigde Oostenwind. Maar ja hoe meer ik klaag over Lier … hoe liever ik ernaar toe trek . Tijden zijn in het weekend van geen enkel belang wel is het van belang om met ‘een goed gevoel’ deze wedstrijden te kunnen lopen (zowat als bevestiging voor mezelf dat ik ‘goed bezig’ ben in mijn voorbereiding)

09-02-2010 om 19:07 geschreven door danny  


>> Reageer (4)
06-02-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een zeer goede loopweek!!!

Alvorens seffens op weekend te vertrekken werden er in het tweede weekgedeelte nog aardig wat kilometers afgewerkt.

Donderdag was het Warandapark het toneel van een doorgedreven training. Er werden 10 rondes afgelegd om aan een totaal te komen van 14,1 km en dat in 1u29’. Dus een zeer goed trainingstempo (kilometertijden rond de 6’17”). Wel moet gezegd worden dat er daar een paar serieuze lange afstandloopsters bij zitten. Elke en Barbara legden ook dezelfde afstand af. En Barbel liep met ons mee. Ik schrijf ‘ons’ want er was een opmerkelijke meeloper nml. Melissa begonnen met str in oktober langzamerhand haar kilometers opgebouwd en nu aan 14 km (en zeer vlot zelfs) . Dit was dus voor mij een pittige training die ik in groep heb kunnen doen (en ja zoals al dikwijls gezegd ‘vliegen’ die kilometers dan voorbij).

Vrijdag zou ik het kalmer aan doen maar ik kon gebruik maken van ‘brommerken’ Franky. Mij in zijn tred genesteld liepen we 10 km aan zeer vlotte kilometertijden van 6’10”. Ideaal dus. Als Franky mij zo nog enkele keren op sleeptouw neemt zou hij mss wel voor verrassingen kunnen komen te staan op de Coolsingel.

Deze morgen waren we reeds om kwart na zeven op pad (want mocht het ‘weekend’ toch niet hypothekeren) samen met Chris (jaja die heeft de marathonkoorts ook serieus te pakken). Het was nog donker en vrij mistig. Ook de vogeltjes begonnen te ontwaken en dan nog met een knap madammeken bij mij. Wat moet nen mens meer hebben voor een ochtendrun van 12 km die werd afgewerkt aan een 6’17”/km.

Al deze runs opgeteld komen we zeer vlot aan 60 km, dus we zijn op de goede weg. En zowel fysisch en mentaal (wat wil je elke dag in goed gezelschap) kan ik de kort opeenvolgende runs blijkbaar goed aan.

Wel wordt de kledij een aandachtspunt:in de koude heb ik telkens gelopen met een thermovest die enorme bescherming boden tegen de kou. Nu loop ik daar nog mee maar zweet ik mij er ‘onnozel’ in en gaat mijn gewicht ook (te) snel naar beneden. Weg met die vest? Of nog wat afwachten gezien de weerberichten voor volgende week?

En nu de rest van het weekend relaxen.

06-02-2010 om 08:52 geschreven door danny  


>> Reageer (9)
03-02-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.midweeknieuws: de zon is welkom

Alhoewel ik mezelf mag omschrijven als een ‘winterjong’, die opfleurt als de temperaturen kelderen, begin ik nu toch mooi genoeg te krijgen van de weersomstandigheden. De sneeuw en koude is mss verdwenen maar dit alles heeft nu plaats gemaakt voor een modderbrij.

Je hoort ook overal dat de mensen naar het ‘zonneken’ snakken. Toen we maandagavond ons vijf kilometers aan het lopen waren, speculeerden de dames al meer over waar deze zomer zou kunnen gelopen worden dan over de twee ‘donkere maanden’ die nog resten.

Dinsdag stond in het Warandapark in Brussel opnieuw 10 km op het programma. Maar hier was het echt schuiven (deels door een laagje modder, deels door ijs) – van dit soort omlopen heb ik wel schrik daar dit alleen maar blessures in de hand kan werken en effectief krijg ik nu ook wat last in lies en aan de aanhechtingspunten van de spieren in de heupstreek. De kilometertijden waren ook verre van egaal en wisselden tussen de 5’57” en de 6’27”.

Vandaag stond er in Overmere een 7-tal kilometer op het programma. Het voordeel in Overmere is wel dat je daar voldoende keuze hebt qua parcoursen en je daar minder afhankelijk bent van de weersomstandigheden. Met Anne,Sonja en Els werd het dus een gezellige loop. Wel moet gezegd worden dat ook in Overmere de lente dringend haar intrede mag doen zodat iedereen weer paraat is om twee maal in de week de loopschoenen aan te trekken.

Ondanks dit alles blijf ik met een vrij positief gevoel rond lopen en eens de zon opnieuw van de partij zal zijn (in mijn gegevens (die zorgvuldig worden bijgehouden) kan ik zien dat de vorige twee jaar het tweede gedeelte van februari telkens heel zonnig was) zullen we de trainingen nog met een paar procentjes kunnen opvijzelen zonder dat het enthousiasme daaronder te lijden heeft. Veel vehoging van trainingsintensiteit zal er wel niet komen (mag mijn limitien wel aftasten maar moet ervoor zorgen dat ik ze niet overschreid ) maar in het zonnetje lopen geeft toch altijd een goed en ontspannen gevoel .

Ook wordt het stilaan tijd om mijn voeten eens te ‘verwennen’ met een paar nieuwe loopschoenen maar wacht hier ook nog even mee tot de ‘smurrie’ wat verdwenen is.

Deze week staan er nog enkele duurloopjes op het programma (hopelijks krijg ik er morgen eentje ‘zot genoeg’ om 15 km te lopen ).En daar het Valentijn weekend een loopweekend wordt (Lier en Deinze) heeft mijn vrouw voor dit weekend (dus een week vooraf) een ‘verrassingsweekend’ geboekt dus zal het op loopgebied wat kalmer zijn dit weekend (mag al eens want de spieren moeten ook eens wat rusten).

03-02-2010 om 20:44 geschreven door danny  


>> Reageer (5)
31-01-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.januari:fantastiche loopmaand!!!

Het tweede gedeelte van de week werd gekenmerkt door elke dag een duurloopje tss de 10 en 12 km. De omstandigheden waren wel telkens verschillend.

In het warandapark werd donderdag vrij goed doorgelopen (boven de 10 km/u). Vrijdag werd het met de jogsters van Overmere  een grillige tocht. We werden van bij de start getrakteerd op enkele pittige (smeltende sneeuw) buien – maar we beten door en haalden toch opnieuw 9 km. Zaterdagnamiddag kwam Chris afgezakt voor een tochtje van 12 km door de Kalkense meersen. Het was zalig om te lopen – de winterzon deed haar best en bij een licht positieve temperatuur werd er goed de tred ingehouden (12 km in 1u12). Deze morgen was het fris om te gaan lopen maar toch werd er opnieuw 9 km gelopen (aan 9,7/u).

Januari zit er op en als trainingsmaand is er maar één woord voor:PERFECT.  Er werd op 29 dagen gelopen en er werd 236 km afgelegd. Wat een verschil met vorig jaar deze tijd toen was het moedeloos aanmodderen.  Mijn ‘gehavende tikker’ wordt ook niet overbelast want ben van gans de maand niet boven de 128 hartslag geweest (terwijl de ‘snelheid’ toch regelmatig boven de 10/u kwam).

 

Wat zijn dan de verschillen met vorig jaar?

 

-          de sneeuw is een bondgenoot geworden: tijdens het lopen veel meer bezig met de omgeving en zonder het goed te beseffen werden er vele kilometers gelopen

-          in tegenstelling met vorig jaar hebben we een bijna ‘windloze’ januari-maand gekregen

-          terwijl ik vorig jaar in de januari maand mijn kilometers bijna allemaal alleen liep heb ik nu per training verschillende mensen die met mij meelopen en dat scheelt toch een serieuze ‘slok op de borrel’

 

Ondanks al dit positieve  nieuws zijn er toch enkele punten die mij (lichte) zorgen baren nml. wanneer komt de terugval (want die zit in elke voorbereidingsperiode) en hopelijks blijf ik gespaard van de buikgriep want die maakt blijkbaar veel slachtoffers de laatste dagen.

31-01-2010 om 12:58 geschreven door danny  


>> Reageer (6)
27-01-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.midweeknieuws: een nieuwe winterprik
Maandag voelden de benen vermoeid aan na het zware programma van het weekend. Doch na het duurloopje van zes kilometer op een zeer gemoedelijk tempo (en in leuk gezelschap) voelden de benen al wat losser.
Dinsdag stond (na al bijna een wekelijkse traditie) een iets langer duurloop aan een  hoger tempo op het programma. Niettegenstaande ik van mezelf voelde dat het niet goed ging bleken elke ronde op exact 8' gelopen te worden en dit tot op de seconde konstant. En toch aan een gem. van 9,9 km/u. Dus je eigen gewaarwordingen kunnen je soms bedriegen. Ook blijkt iedereen zijn vaste gewoonte te krijgen en zijn onze 'start to runners' volleerde lopersl Elke en Barbara lopen in tegenstelde richting, Melissa en Luc gaan er vandoor als een speer (veel te snel voor mij zelfs) en Hilde, Vanessa (die eindelijk weer de moed gevonden heeft om te lopen ) Ingrid, Cindy lopen op een meer dan behoorlijk tempo een zestal kilometer. Sara en Annabel lopen al 'tetterend' en met grote 'smile' hun rondekes. Een maand na de brevetloop mag hier gesteld worden dat er een groot aantal zullen blijven lopen.
Na de snelle loop van dinsdag was het dan woensdag weer met dezelfde groep van maandag op pad te gaan. En verdorie de wind liet het (net als dinsdag) heel koud aanvoelen. Nochtans is nu net de wind het grote verschil met de twee voorgaande jaren toen ik ook deze periode een voorbereiding deed. Toen was het opboksen tegen de wind, nu mogen we nog niet te veel klagen van het 'optornen' tegen de wind en dat maakt het lopen toch een gans stuk aangenamer.
Wat ook een belangrijker en belangrijker onderdeel wordt in de voorbereiding is de trage duurlopen: die hebben echt een helende werking naar de spieren toe en dat zeker de dag na een zwaardere inspanning.
Januari loopt op zijn einde en ondaks dat het soms wat zoeken was naar parcoursen om te lopen zal dit toch een maand worden van ruim boven de 200 loopkilometers en 29 loopdagen (en zeker die fantastische schaatsdag niet vergeten).

27-01-2010 om 21:04 geschreven door danny  


>> Reageer (6)
24-01-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Leffeloop Markegem
Deze morgen goed geluimd opgestaan en duidelijk nagenietend van de halve marathon van gisteren. Het 'germin center' werd meerdere malen bekeken om mij er van te gewissen dat de tijden wel klopten.
Vandaag stond het tweede gedeelte op het menu van het zwaar trainingsweekend nml. de Leffeloop in Markegem; Iedere ronde (van iets meer dan 1,5 km) ontvang je een bonnetje waarmee je naar afloop om een Leffe kan gaan. De bedoeling was om een 6-tal ronden te lopen (ong. 10 km). We waren eerst naar Valerie gereden om van daaruit naar de startplaats te gaan. De sfeer die hier heerste was er echt één joggingwaardig (in de echte zin van het woord). Het element wedstrijd was volledig gebannen en iederen deed naar eigen goeddunken 'zijn ding'. Reeds van bij de start had ik het gevoel dat het goed zat en had ik geen 'zere poten' van gisteren. Opnieuw zag ik kilometertijden van 5'47" verschijnen. De harslag was echter aanzienlijk lager dan gisteren (122-123). Daar het goed ging besloot ik dan toch maar 10 rondes te lopen en eens de 10 km voorbij verhoogde ik mijn hartslagritme naar 127 wat zich vertaalde in kilometertijden van 5'35" voor de laatste 5 km. Ik liep 15,3 km in 1u29". Ik mag dus zeker niet klagen van een meer dan geslaagd trainingsweekend.
Een weekend gelijkaardig aan dit is nog tweemaal gepland (dubbele jogging met een aanzienlijk aan tal kilometers) in de voorbereiding nml. midden februari en begin maart. Deze drie weekends moeten de 'kapstok' vormen waarond gans de voorbereiding wordt opgebouwd. Ik ga het bij deze  methode houden ipv duurloop van +30 km want (om het in wielertermen uit te drukken) "ik denk dat ik anders mijn bord al zal leeg eten voor 11/04".

foto 1: elke ronde braaf mijn 'bonneken' afgeven
foto 2: De buit is binnen
foto 3: de loopsters uit brussel in een andere outfit ...





24-01-2010 om 18:01 geschreven door danny  


>> Reageer (6)
23-01-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Liertje - pleziertje

Nooit gedacht dat ik die woorden zou gebruiken als titel maar hoe zei Bredero dat ook weer "Het kan verkeren ..."
Na donderdag nog eens met enkele collega's een 9-tal kilometer gelopen te hebben in Brussel heb ik gisteren eens een looprustdag ingebouwd. Mede door het zware programma van het weekend deels ook door dat we nieuwjaarsfeest hadden. En eigenlijk vond ik het een beetje spijtig van het daar rond 7 uur al af te bollen want het was er een leuke happening met toffe collega's.
Deze morgen rond half elf arriveerden Chris en Valerie want mijn vrouw had ons in de watten gelegd en spaghetti klaar gemaakt zodat we een mindere prestatie zeker niet op de voeding zouden moeten afschuiven.
Rond elf uur op weg naar Lier (de regen achter ons latende). Veel goede moed had ik er niet op want niettegenstaande dit zowat mijn 9-de wedstrijd in Lier was had ik nog weinig goede herinneringen aan Lier: veel wind, regen, telkens tijden tss de 2u15 en 2u22. Vorig jaar rond dezelfde periode - zelfde punt in voorbereiding die erbarmelijke 2u22' gelopen. Maar ja Rotterdam nadert dus was Lier een 'must'.
Eens in Lier aangekomen werd ik toch iets optimistischer: er zat weinig of geen wind, droog en temperatuur ong. 5 graden. Kortom ideale loopomstandigheden. De 2 uur na de start werd puur genieten!!! Ik liep zeer konstant - midden in de meute en kon het mij na half wedstrijd zelfs veroorloven om van groepje naar groepje te lopen. Qua tijden: alle kilometers tss 5'47" en 5'50" met slecht enkele uitzonderingen (km 2 en km 3 5'30' en de ellendige kilometer 16 in het gras in 6'05"). Ook kwam er in totaal geen verval en na de moeilijke kilometer (je bleef echt 'plakken' in het gras) kwam ik vlot weer naar de bovenvernoemde kilometertijden. Hartslag bleef perfekt tss 126 en 128. Had ook het gevoel dat het gerust nog enkele kilometer mocht blijven duren. Als je dan afklokt in 2u02'30" dan is dit één van mijn betere wedstrijden geweest en naar gevoel toe een superdag. De tijd en het gevoel is ook een aanwijzing dat mijn voorbereiding naar Rotterdam toe goed verloopt kortom "We zijn goed bezig"
Ook Chris (1u55) en Valerie (2u12 - spaarde zich voor de Leffeloop van morgen) waren tevreden met de geleverde prestatie.Nu morgen nog de Leffeloop in Markegem en we hebben weer een mooie stap gezet in de voorbereiding.

foto 1: Voor ons vertrek naar Lier
foto 2: Ook Anne Verelst (en nog vele andere 'blauwe smurfen' van de jogging club in Brecht) was aanwezig. Dit ook deels ter promotie van hun jogging einde maart.

 





23-01-2010 om 19:59 geschreven door danny  


>> Reageer (4)
20-01-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.midweeknieuws:gestage maar verstandige opbouw

De laatste weken zijn we in een vast stramien geraakt qua looptrainingen. Er wordt dagelijks gelopen en de afstand wordt geleidelijk opgedreven.
Op maandag was er opnieuw te lopen in Berlare. Daar loop ik aan een vrij lage hartslag een 6-tal kilometers. Deze week waren er ook enkelen terug die een tijdje (door de feesten) hadden 'gebrost' dus er werd wat 'afgeklaagd' maar men liep toch de geplande afstand.
Dinsdag werd er aan een sneller tempo (6'08"/km) een 9 km getraind in Brussel. Het voordeel dat ik daar heb is dat er enkelen (Melissa, Elke,Barbara) serieus gebeten zijn door de loopmicrobe en in geen tijd aan het opdrijven zijn naar de 10 km en dit aan een vrij hoge snelheid. Hier maak ik natuurlijk dankbaar gebruik van om mijn wagonnetje aan te pikken op de training. Let op: ik heb voor de mensen die zich aan hun 5 km houden in Brussel minstens evenveel respect Deze training wordt dan nog eens herhaald op donderdag.
Vandaag woensdag werd er in een tussentempo gelopen in Overmere. Op vrijdag wordt er ook in Overmere gelopen. Neem daarbij dan nog twee langere duurlopen in het weekend en je komt het zonder zelf te beseffen aan een ideaal trainingsschema waarin alle ingrediëten zitten en waar er naar hartbelasting zeker niet overdreven wordt (de intervaltraining worden wel volledig gebannen). De theorie om de helft van de duurlopen aan 70% van je max. hartslagcapaciteit te lopen (bij mij is die max. maar een 135) wordt ook volledig gerespecteerd.Van de extreem lange duurlopen (boven de 25 km) blijf ik ook weg maar dit compenseer ik dan door het bijna dagelijks lopen en zo ook aan een meer dan respectabel aantal weekkilometers te komen (tss de 60 en 70). Ik moet wel toegeven dat ik veel geluk heb dat ik elke dag op de verschillende plaatsen vele toffe mensen heb die met mij lopen zodat je niet stilstaat bij het aantal kilometers dat je loopt omdat ook het 'sociale' een enorm belangrijke rol speelt.
Om dit alles nog wat dragelijker te maken en met afwisseling te kruiden worden er ook nog enkele joggings voorzien - zie hierbij mijn schema tot de marathon.

23/01 Lier: halve marathon
24/01 Markegem:Leffeloop (max. 15km)
13/02:Lier: halve marathon
14/02:Deinze: 13 km
06/03 Lier: 25 km
07/03: Oostende-Brugge:16km
21/03:Zwinstedentocht in Sluis:halve marathon
28/03:Damme-Brugge-Damme: 10 km

Voila, nog een serieus boterhammeken dat moet verorberd worden alvorens we op 11 april in Rotterdam aan de start staan. Te beginnen nu zaterdag in het 'ellendige' Lier

20-01-2010 om 20:55 geschreven door danny  


>> Reageer (5)
17-01-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Winterjogging Deinze

De laatste dagen was het toch weer met de nodige 'weerperikelen' rekening houden als je de baan op ging om te lopen. Donderdag was het 'ijswater"-lopen in Brussel. Iedereen  liep zeer behouden zijn rondjes. Toen ik vrijdag naar de piste/hof afzakte in Overmere was ik meer dan verrast dat het sneeuwlandschap omgetoverd was tot een onbeloopbare ijspiste. Er werd daar wijselijk niet gelopen en we zochten de baan op voor een 6-tal kilometer. Ook zaterdag trok ik mijn ogen open toen ik in de eendekooi toekwam: een volledige ijspiste. Ben dan maar via de weg naar huis gelopen en kwam toch weer aan een 9-tal kilometer (aan 5'45"/km - wel toegeven dat er een lichte meewind was . Voila de winterperikelen zitten er voorlopig op. We hebben wel wat lopen kankeren op de sneeuw maar toegeven het was toch prachtig om zo een kleine maand te lopen in een sneeuwlandschap.
Vandaag afgezakt naar Deinze, alwaar ook Valererie aanwezig was. Er was een zeer grote opkomst voor deze winterjogging. En voor de start was het enige woord dat je hoorde 'marathon'. Blijkbaar zitten er zeer veel in een voorbereidingsperiode naar één van de voorjaarsmarathons en worden de schaarse joggings die er zijn door iedereen aangegrepen om eens te testen. De temperatuur: ideaal. Het parcours: miljaar - dat was een cross-parcours met nog eens leukweg een trappenpartij in elke ronde (4,3 km). Ik moest de eerste ronde dan ook even slikken van het parcours (dat er ook modderig bijlag) dat we voorgeschoteld kregen. Toen de kilometertijden rond de 5'50" schommelden trok ik nog meer mijn ogen open. Het tweede gedeelte van de wedstrijd moest ik wel inleveren (6'05"/km) maar blijkbaar waren er velen zo want ik werd niet meer gepasseerd en iets na half weg kon ik weer vlot remonteren. Ik beëindigde de 12,5 km in exact 1u15" dus juist 10km/u. Vrij goed aangezien de aard van het parcours en ook het feit dat ik in den beginne last had van stramme kuiten (maar de wonderkousen deden weer hun werk). Misschien een lastig parcours maar op 14 februari op de volgende winterjogging in Deinze zal ik zeker opnieuw aanwezig zijn.
2010 is 16 dagen ver en er staan 15 loopdagen en 1 schaatsdag op den teller. Dus naar voorbereiding toe zit ik meer dan op schema

foto 1:Voor de start nog wat staan kletsen
foto 2: Valerie in aktie
foto 3 +4: Het was afzien op het gevarieerd parcours









17-01-2010 om 17:57 geschreven door danny  


>> Reageer (7)
13-01-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.midweeknieuws:het blijft 'sneeuwlopen'
Ondanks dat men al enkele dagen 'dooi' heeft aangekondigd. Ondanks het feit dat iedereen aangeeft dat het veel beter ligt om te gaan lopen heb ik daar nog bitter weinig van ondervonden en is er de laatste drie dagen ook in winterse omstandigheden gelopen, wel met de nodige variaties.
Maandag was er overdag lichte dooi geweest maar 's avonds was dat weer beginnen aanvriezen en lag het gedeelte weg naar den 'nieuwdonk' er glad bij. Ook op de sneeuw was het zelfs glad. Maar de aanwezigen maalden er niet om en er werd ong. 5,5 km gelopen. Had toen gedacht dat het de laatste sneeuwloop zou geweest zijn.
Doch toen we met de joggers van Brussel in het Warandapark aankwamen schrok ik wel even want daar was in het weekend vrij veel sneeuw gevallen en het was meer in de sneeuw lopen dan vorige week (toen het meer glijden was). Er werd door de aanwezigen duchtig de pees opgelegd. Barbara vloog door het park en legde 7 rondes af Annabel liep wat te foeteren dat het leven onder de 20 graden ondraagelijk is maar ondertussen overtuigde ze toch Sara om 3 ronden te lopen in de sneeuw . Dus die twee zijn ook volwaardige atleten geworden. Ook Kim en Cindy deinsden niet terug voor enkel rondjes sneeuw Ik zelf liep 9 km aan 6'17"/km en in de gegeven omstandigheden was dat een behoorlijk tempo.
Vandaag was er dan weer sneeuw gevallen en ondanks dat het (zeer) licht positieve temperaturen waren, kraakte de verse sneeuw onder de voeten. Maar het moet gezegd het was een mooi zicht. Het besneeuwde donkmeer - de weg naar de nieuwdonk in de besneeuwde velden en dan met enkele jogsters in de krakende sneeuw. Moet zeggen je hebt niet elke week de kans om zo een run te doen. Ook de stilte is heel opmerkelijk als je in de sneeuw gaat lopen. Alle geluiden worden als het ware ge-absorbeerd door de sneeuw.
Moet zeggen dat ik ook veel respect heb voor zowel de mensen van Brussel als van Berlare. Een jaar geleden hadden ze in de verste verte niet gedacht om 5 km te lopen en nu lopen ze die in winterse omstandigheden terwijl er velen zelfs niet van 'achter hun stoof' komen. Eén voor één zijn ze een voorbeeld van de echte jogger
Hopelijks valt het weer wat mee de komende dagen zodat ik zondag kan deelnemen aan de winterjogging in Deinze.

13-01-2010 om 21:53 geschreven door danny  


>> Reageer (3)
10-01-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.En nog een winterdag ...
Koning winter (die op 17 december zijn rijk begon) blijft de plak zwaaien. Mijn planning voor vandaag was vlug gemaakt. Deze voormiddag gaan lopen en daarna gaan schaatsen. Maar ... de gladde wegen zorgden ervoor dat ik deze morgen niet kon gaan lopen. Gisteren had ik wat teveel van mezelf gegeven denk ik want ik was moe en had het gevoel dat ik er gisteren 'over' geweest was. Ook had ik enorm pijnlijke knieën.Dus ook geen schaatsen. Het sporten vandaag zou dus enkel bestaan uit wat lopen 'ijsberen' . Doch toen ik kort na de middag zowel van Valerie als Chris een sms kreeg dat ze gaan trainen waren was dat het sein om toch maar de loopschoenen aan te trekken en een half uur te gaan lopen en merkwaardig genoeg verdwenen de pijnen (alleen de kuitspieren bleken wat weerspannig). Deomstandigheden op de weg waren verre van ideaal maar we liepen toch vlot 5 km. En het lopen was mij zo goed bevallen dat ook de schaatsen opnieuw werden bovengehaald en er werd afgezakt naar het donkmeer waar nog een uurtje geschaatst werd. Het was minder koud dan gisteren maar verdorie de wind was nog meer dan voelbaar. Het sportieve weekend zit er weer op en hopelijks krijgen we de volgende weken opnieuw goed loopweer want de teller voor Rotterdam is al gezakt tot minder dan 90.
Wat ik ook weer cocludeer uit het weekend dat lopen blijkbaar minder van het hart 'eist' dan andere sporten - want alhoewel ik bij het schaatsen niet had overdreven aan snelheid (mede ook door gebrek aan techniek) had ik toch vlug den indruk dat ik buiten adem was terwijl ik dat bij het lopen bijna nooit heb. Ik weet dat dit een rare vaststelling is maar toch ene dat ik al dikwijls heb ondervonden.

foto 1: de wegen waren toch nog niet iedeaal om te gaan lopen maar ja de marathon zal ook 42 km blijven dus trainen
foto 2: poseren op het ijs blijft toch een 'houterige' bedoening
foto 3: een prachtfoto: het bevroren donkmeer met een 'pak mensen' erop
foto 4: An, Christine, Taaike en ikzelf in de siberische omstandigheden van gisteren







10-01-2010 om 20:01 geschreven door danny  


>> Reageer (3)
09-01-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Barkoude maar prachtige winterdag

Donderdag nog in Brussel een 8-tal kilometer gelopen aan 6'08"/km en vrijdag een zestal kilometer in Overmere. Het voordeel van de laatste dagen is dat je gewoon wordt aan het lopen op sneeuw. Het nadeel is dat ik toch wat overlast begin te krijgen (vooral lies en bovendij zijn gevoelige plekken - waarschijnlijk omdat je toch met een 'rem' loopt).
Na een vijftiental dagen na elkaar gelopen te hebben stond er vandaag geen lopen op het programma maar er is wel degelijk aan sport gedaan vandaag. Rond negen uur rammelde de gsm al met maurits die mij gek verklaarde om met zo een ijzige wind te gaan schaatsen. Na wikken en wegen rond elf 11 toch afgezakt naar het donkmeer. Maurits was aanwezig maar het was als fotograaf. En inderdaad amper een dertigtal schaatsers op het immense meer. Het waarom begreep ik niet goed ... tot ik zelf 50 meter op het ijs was. Als je naar de voorkant op schaatste moest je opboksen tegen een ijskoude wind en was het dan nog eens hard labeur. Bitter, bitter, bitterkoud. Maar soit, we stonden op het ijs. Het voordeel was wel dat je als je naar de andere zijde schaatste je zonder veel moeite vrij behoorlijke snelheden kon halen. De ijskwaliteit, die de laatste dagen als slecht omschreven was, bleek dan toch nog vrij goed te zijn. Ook bleek  de sneeuw die over de ijsvlakte geblazen werd dienst te doen als 'gladmaker' een soort schuurpapier). Je kon ook op alle zij-takken van het donkmeer schaatsen. Maar zoals al gezegd door o.a. de opstuivende sneeuw was het guur en bar Zo erg zelfs dat de huid is mijn gezicht geïrriteerd is door de ijzige wind. Onder de middag vlug wat gaan eten bij de Wok Chinees en amper een uur later opnieuw het ijs op. Ik bleef 4 uur lang op het ijs en de sneeuwvlokken die groter werden en dit in samenhang met de wind(die van geen wijken wilde weten) maakten alles nog siberischer. Er kwam ook meer volk en het werd zowaar een reünie van de amsterdamgangers die zich al schaatsend en wandelend over het ijs begaven. Den hoofdvogel werd afgeschoten door Anne die moest ondervinden dat met (hasselt) koffie in de handen staan terwijl je op schaatsen staat tot heel komische situaties kan leiden Ondetussen waren er ook verschillende kraampjes opgedoken rond het donkmeer die voor een fantastische sfeer zorgden.
Het werd vandaag geen looptraining maar het harde labeur op de schaats zal zeker mijn konditie ten goede gekomen zijn. Wel vrees ik ervoor morgen stijf en stram te zijn. Maar ja als dat de tol is voor een dag vol prachtige wintersporten met vrienden in een gezellige sfeer dan heb ik er dat gerust voor over. Nu vroeg onder de wol en morgen is het opnieuw schaatsdag .

Zie hierbij enkele foto's - wel zullen er mij nog worden doorgestuurd die ik later dan zal publiceren.

foto 1: met de schaatsen in aanslag
foto 2: joggen kan je niet alleen rond het donkmeer maar ook over het donkmeer
foto 3: de schaatsen aanbinden
foto 4: de eerste aarzelende stappen op het ijs.









09-01-2010 om 22:11 geschreven door danny  


>> Reageer (3)
06-01-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.midweeknieuws: Het blijft winteren.
Het landschap verandert meer en meer naar een winterlandschap, ijs komt op de beken en sloten. De winter wordt echt vennijniger. Voor de 'loper' wordt het nu inventief zijn. Daar ik alleen 'echte kilometers' loop - dus voor mij is de loopband taboe (ik zal hier wel weer kritiek op krijgen) -  moet ik op zoek gaan naar gepaste 'wegen'. De opnebare weg is op zijn zachts uitgedrukt onveilig. Dus zijn het vooral 'parken' en verkeersvrije paden/wegen waar gelopen kan worden. Meestal is dat op verharde sneeuw en dat valt eigenlijk nog wel mee om op te lopen. Wel heb ik telkens wat last van de bovendijspieren en de 'lies' zal waarschijnlijk te maken hebben met het feit dat ik op de sneeuw zeer 'onwennig' loop.

Maandag was het verzamelen geblazen met de joggers van Berlare. Aarzelend werd er gestart maar eens we aan het lopen waren viel het mee en het was nog leuk lopen in de sneeuw op weg naar de 'nieuw donk'. Toen mijn vrouw na het lopen een thermos glüwein naar boven toverde waren er niks dan lachende gezichten en werd er in de koude buiten nog wat nagepraat.

Dinsdag was het met de 'afgestudeerde' start to runners verzamelen in het Warandapark te Brussel. Om naar het park te gaan lag het spiegelglad (schandalig dat de stad zijn wegen er zo laat bij liggen ). Eens in het park was het 'te doen' om te lopen - eerst voelde het wat onwennig op de verharde sneeuw maar na een tijdje vlotte het goed. Ik had mij in het spoor van Melissa genesteld (die blijkbaar op alle ondergronden goed uit de voeten kan) en die liep een ideaal tempo 6'10"/km. We liepen een 7-tal kilometer. Dus een ideaal duurloopje. Ook de anderen hielden een goed gevoel over aan hun sneeuwloop.

Deze avond heb ik dan in het park en op de piste van Overmere een 6-tal kilometer gelopen en ja om den duur raak je het gewoon aan de sneeuw en het heeft zowel iets met die verlichting in het park en dan de besneeuwde ondergrond. Je hebt een prachtig uitzicht en waar we zeker niet mogen van klagen (voorlopig  toch niet) is de wind: die houdt zich gedeinsd en dan eerlijk gezegd nog liever op sneeuw dan tegen de wind opboksen.

Voor het weekend is de jogging in  Aalst afgelast maar er is een alternatief (zoals je mss al gehoord hebt in de nieuwsuitzendigen) nml. schaatsen op het donkmeer. Het lijkt nu wel vast te staan: we gaan schaatsen Dat worden opnieuw gezellige en onvergeetelijke uren op het ijs.
Zie hierbij al enkele foto's (met dank aan Maurits die mij de foto's doorstuurde die hij deze middag kon maken).

1. Een heerlijk gevoel als je op het ijs staat (spijtig genoeg was ik er nog niet bij vandaag)
2. Ja aan sommige cijfers denk je best niet te veel ...



06-01-2010 om 21:11 geschreven door danny  


>> Reageer (2)
05-01-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Op weg naar de Coolsingel ...
Neen deze rubriek is zeker niet verdwenen - integendeel de volgende weken zal deze herhaaldelijk terug komen. Dat door de drukte van de afgelopen maand minder omtrent dit onderwerp geschreven is wil niet zeggen dat iedereen het kalmpjes aan doet want met de lichte vorm van nervositiet stijgt ook het aantal trainingskilometers die voorlopig iedereen nog op zijn eentje (of in kleinere groepjes) afwerkt. De bedoeling is ook om later in het schema wat gezamelijke trainingen en/of wedstrijden te lopen. Dit is wel niet makkelijk want als schildpad moet ik telkens optornen tegen de snelheidsduivels.
Het zal ook al opgevallen zijn dat de teller die je links kan zien onder het 'magische getal van 100' gekomen is, dus hoog tijd om eens door te geven waar ieder zich de laatste anderhalve maand mee bezig gehouden heeft.

Valerie:

November 2009
Aan de ene kant afbouwen en aan de andere kant opbouwen qua kilometers. De eerste helft stond in het teken van de halve marathon Deinze-Bellem. En daar heb ik een heel goede tijd neergezet, nl 2u03'30". dat is 10' sneller dan in Brussel geweest op 5 oktober 2009. Dus een goede verbetering hé! En de tweede helft is een opbouw. Daar we begin december enkele wedstrijden voor oog hebben, moeten we toch een beetje trainen Al zijn de afstanden maar 10-12km. En na een halve marathon moet men toch wat rusten, maarja rusten wat is dat eingelijk ... ? Ondertussen zijn de wedstrijden afgewerkt en mag er met een tevreden gevoel op deze wedstrijden terug gekeken worden - alhoewel de weersomstandigheden soms voor hectische omstandigheden en afgelastingen zorgden.

Karien en John

In Lokeren alles rustig.Door het slechte weer niet veel kunnen trainen.Karien is vorige week ziek geweest.Dus dat was ook niet lopen..Gisteren zijn we in Beveren nieuwe loopschoenen gaan kopen. Door tijdsgebrek kunnen er niet zoveel wedstrijden gelopen worden.
Wij trainen met ons 2tjes.Romantisch hé! )Het vraagt wel een enorme inspanning en het vergt veel tijd om te trainen.Het is ook een serieuze organisatie met het ploegen werken.
We hopen dat we zonder blessures kunnen blijven en dat we de marathon op een gezonde manier kunnen beeindigen.Allé,op weg naar de coolsingel begint te korten.

Chris

Naast enig restaurant- en kerkhofbezoek, had november ook nog wat geloop in zijn mars.Trainingen die me per week gemiddeld zo’n 40 & 50 km opleverden.Dit inclusief de iets lagere duurlopen tijdens de weekends, die ik dan weer beschouw als onderhoudstrainingen.Er was de afgelopen maand ruimte in mijn agenda voor één wedstrijd, namelijk: de 10 mijl van Lier.Een wedstrijd die ik, samen met Danny, gelopen heb in antipathieke weersomstandigheden (maar wel in goed gezelschap!).Een hondenweertje dat zich uiteindelijk én gelukkig niet liet vertalen naar mijn looptijd.Lopen met twee of meerdere mag dan wel een stimulerend effect hebben, het blijft uiteindelijk niet alleen een strijd aangaan met jezelf, maar tevens een gevecht tegen de elementen.Wat de komende marathon van Rotterdam dan weer betreft, moet ik bekennen dat deze zich inmiddels gesetteld heeft in mijn gedachten.Fysiek start ik met de voorbereiding naar deze vanaf 1 januari.Ga terug mijn marathonscheurkalender "In honderd dagen naar een toptijd" gebruiken als leidraad, gezien ik met behulp van deze "papieren" trainer vrij vlot mijn eerste marathon uitgelopen heb.Een scheurkalender die ik gelukkig nooit verscheurde! Ondertussen bracht december een zeer geslaagde wedstrijd in Tielt en volgden al enkele duurloopjes met Danny.

Franky

Het motto is hier duidelijk "Alles op zijn tijd". Momenteel staan de woorden 'Leffe' en 'Feestje bouwen' duidelijk hoger op het lijstje van dagelijkse bezigheden dan het woord 'trainen'. Maar opletten Franky zit niet volledig stil - een drietal kortere duurloopjes per week. Midden januari is hij van plan van volop in aktie te schieten! Wat is zijn geheim? Heeft hij het beruchte 'stappenplan' van Dirk Vleminck kunnen bemachtigen

Danny

De afgelopen maanden hebben bijna de perfekte voorbereiding ... op de voorbereiding geweest. In november werden er heel wat trainingskilometers afgelegd en in december kwamen daar nog enkele wedstrijden (met voor mijn doen snelle tijden) bij. Ook werd opnieuw veel met Valerie en Chris gelopen. Ook de 'afgestudeerrde' start to runners vormen nu (en ook de volgende weken) perfekte trainingspartners om de vele duurlopen op verschillende tempo's te lopen. De laatste twee maanden werd bijna dagelijks gelopen. Ik hoop dat de eerste twee maanden te kunnen aanhouden en mijn dagelijkse kilometers te kunnen opdrijven. Wel moet ik het woord 'snelheid' uit mijn gedachten halen want dat is totaal nutteloos voor mij en kan mij meer schaden dan goed doen. Het woord BASIS moet ik daarentegen hoog in het vaandel dragen.




05-01-2010 om 20:58 geschreven door danny  


>> Reageer (0)


Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Aantal leden Veldmeers:   141


Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Gastenboek

Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


Foto

Blog als favoriet !


E-mail mij

Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.


Archief per maand
  • 04-2025
  • 02-2025
  • 01-2025
  • 12-2024
  • 11-2024
  • 09-2024
  • 08-2024
  • 07-2024
  • 03-2024
  • 02-2024
  • 01-2024
  • 12-2023
  • 11-2023
  • 10-2023
  • 09-2023
  • 08-2023
  • 07-2023
  • 06-2023
  • 05-2023
  • 04-2023
  • 03-2023
  • 02-2023
  • 01-2023
  • 12-2022
  • 11-2022
  • 10-2022
  • 09-2022
  • 08-2022
  • 07-2022
  • 06-2022
  • 05-2022
  • 04-2022
  • 03-2022
  • 02-2022
  • 01-2022
  • 12-2021
  • 11-2021
  • 10-2021
  • 09-2021
  • 08-2021
  • 07-2021
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 04-2021
  • 03-2021
  • 02-2021
  • 01-2021
  • 12-2020
  • 11-2020
  • 10-2020
  • 09-2020
  • 08-2020
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019
  • 10-2019
  • 09-2019
  • 08-2019
  • 07-2019
  • 06-2019
  • 05-2019
  • 04-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 01-2019
  • 12-2018
  • 11-2018
  • 10-2018
  • 09-2018
  • 08-2018
  • 07-2018
  • 06-2018
  • 05-2018
  • 04-2018
  • 03-2018
  • 02-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 09-2017
  • 08-2017
  • 07-2017
  • 06-2017
  • 05-2017
  • 04-2017
  • 03-2017
  • 02-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 11-2016
  • 10-2016
  • 09-2016
  • 08-2016
  • 07-2016
  • 06-2016
  • 05-2016
  • 04-2016
  • 03-2016
  • 02-2016
  • 01-2016
  • 12-2015
  • 11-2015
  • 10-2015
  • 09-2015
  • 08-2015
  • 07-2015
  • 06-2015
  • 05-2015
  • 04-2015
  • 03-2015
  • 02-2015
  • 01-2015
  • 12-2014
  • 11-2014
  • 10-2014
  • 09-2014
  • 08-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 04-2014
  • 03-2014
  • 02-2014
  • 01-2014
  • 12-2013
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 05-1979
  • 05-1976


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs