Bij mooi weer en praktisch geen wind boden zich 36 junioren en 45 nieuwelingen aan om het BK te betwisten. De categorieën werden gescheiden gehouden zodat alles eerlijk kon verlopen.
Bij de nieuvelingen is het verhaal snel verteld,hier tal van ontsnappingspogingen maar geen enkele die verder droeg dan enkele km en zo draaide de wedstrijd uit op een massaspurt,hierin kon Nathalie Nijns voor het Beneluxteam een mooie 5 de plaats wegkapen en werdt Bo Carless als 32ste afgevlagd.
Bij de junioren waren er verschillende schermutselingen maar de poging van Sarah Ingelbrecht samen met Eline De Roover was toch wel de moeite en duurde 2 ronden met een maximum bonus van 27 sec voor zij terug tot de orde werden geroepen,dit ook dankzij mooi afstoppingswerk van Kaat Hannes.
Op het einde dacht iedereen dat het tot een massaspurt zou komen maar er ontglipte toch nog 2 meisjes en deze vochten onder hun tweetjes uit wie BK zou worden en de eer ging naar Evi Verstraetenvoor Jolien Van Den Borre,de spurt om plaats 3 werdt gewonnen door Eline De Roover voor Kaat Hannes en de rest van het peloton.Sarah Inghelbrecht werd als 13 de afgevlagd.
|