 |
|
 |
A man is happiest when there is a balance between his needs and his possessions - Trevanian, Shibumi |
|
 |
25-08-2011 |
Is uw echtgenoot bedriegt je? |
Soms, niet iedere dag, kijk ik op Eurosport naar de herhaling van de Vuelta-etappe van gisteren. Dat valt niet mee, want er zijn steeds onderbrekingen voor reclameblokken. En Danny Nelissen geeft commentaar. Een koers live op Eurosport kijken is dan ook zwaar af te raden. Enfin. Tijdens die reclameblokken heb ik nu al enkele malen een advertentie langs zien komen voor SMS Spion, wat de vertaling is voor de app SMS Spy. Met die app kun je, zo melden zij, de sms-berichten op de telefoon van een ander nalezen. Hè?!? Mag dat zo maar? Dat lijkt me stug. Ik heb SMS Spy eens opgezocht op het web. De daar te lezen tekst is duidelijk niet vertaald door iemand die is opgegroeid met Walter and Connie. Weet je nog wel, oudje? Dit echtpaar gaf Engelse les op tv in de jaren zestig. Google maar. Ik heb ze nog bewust meegemaakt. De 'vertaler' voor de Nederlandse site van SMS Spy komt met het volgende:
'Zijn uw kinderen sms'en naar hun vrienden over als ze spijbelen?' 'Heeft uw tiener over de gevaarlijke gewoonte van sms tijdens het rijden?' 'Is uw echtgenoot bedriegt je?' 'Blijf lezen om te leren hoe je deze waarheden en nog veel meer te leren.'
Het wekt niet echt vertrouwen. Bovendien kan ik met mijn telefoon, die met een draadje aan de muur vast zit, niet sms-en.
Vandaag een redelijk vlakke rit van Úbeda naar Córdoba over 185,7 km. Tegen het eind ligt er nog een venijnige beklimming, van de Alto del Catorce por ciento. Het is een klim van veertien kilometer, hoewel de top al na negen kilometer ligt, daarna gaat het op een plateau op en af. Tot slot tien kilometer in dalende lijn naar de finish. Een rit voor de sprinters? Dan moeten ze wel die laatste klim overleven: ik geef ze weinig kans. Mark Cavendish is overigens al ziek, zwak en misselijk teruggekeerd in de armen van Peta Todd; het is heel moeilijk met Google afbeeldingen foto's van deze dame te vinden waarop ze iets aan heeft. Arme Mark.
Potverdikkie (nette mensen vloek), Wout Poels had gisteren de etappe kunnen winnen. Maar het was uiteindelijk Joaquin Rodriguez die hem met vier seconden klopte. Dat is geen schande, tweede worden achter Rodriguez, de man rijdt het hele jaar al ijzersterk. Misschien wint hij de Vuelta wel. Dat zal afhangen van zijn tijdrit in Salamanca. Bauke Mollema werd vierde op zeven seconden. Sylvain Chavanel behoudt nog nipt de rode leiderstrui, op negen seconden voor de winnaar van afgelopen dinsdag, Daniel Moreno. De beste Nederlanders in het algemeen klassement: 13. Bauke Mollema op 0.55, 30. Steven Kruiswijk op 2.28 en 32. Wout Poels op 2.38. Het gaat lekker zo.
|
|
|
 |
24-08-2011 |
Dolle honden krijgen een spuitje |
Op het moment dat duidelijk werd dat Lybië, dus Kadhaffi, achter de aanslag boven Lockerbie zat had de dolle hond toch buiten de internationale gemeenschap geplaatst moeten worden? Toch? Als paria worden weggezet, als persona non grata op dit aardoppervlak worden verklaard? Alle banden voorgoed verbroken? Lockerbie? Dat weet je toch nog wel? Of ben je zo kort van memorie? Een korte opfrissing dan. Op 21 december 1988 ontplofte aan boord van een Pan Am toestel op tien kilometer boven dit Schotse plaatsje een semtexbom. Daarbij kwamen alle 259 inzittenden om en ook elf mensen op de grond lieten het leven. Aanvankelijk ging de beschuldigende vinger richting Iran, totdat eind 1991 de aanhouding werd gelast van twee leden van de Lybische geheime dienst. Zij hadden in Frankfurt de bomkoffer aan boord van de 747 gebracht. De Lybische geheime dienst: de eindverantwoordelijke was dus Kadhaffi zelf. Aangezien Lybië de verdachten weigerde uit te leveren, stelden de Verenigde Naties in 1992 een luchtvaart- en wapenembargo in, wat later werd uitgebreid tot een embargo op levering van onderdelen voor de oliewinning. Weer later werden de twee alsnog uitgeleverd, waarna in 1998 de embargo's werden opgeschort. Die aanslag en de aanslag in 1986 op een discotheek in West-Berlijn en ook de onderdrukking van de eigen bevolking lijken mij redenen genoeg het Lybische regime voor onbepaalde tijd in de hoek te zetten: namelijk totdat het zou zijn opgetieft. Maar zo werkt dat niet in de internationale gemeenschap. Lybië heeft een gigantische olievoorraad en je weet: olie werkt net zo verslavend als alcohol en heroïne. Tja, en wapens hè. Lybië spendeerde graag zijn oliedollars aan wapens. Na wat halfzacht beleid werd in 2004 het Europeese verbod definitief opgeheven. Waarna met name Italië en Groot-Britannië weer druk zijn gaan leveren. Met onder andere leveranties van wapensystemen via een postbus in Amsterdam! Het draait altijd om de centen, de dollars, de euri. Mensenlevens, het welzijn van mensen komt daarbij op de zoveelste plaats. Zie hier enkele hypocrieten op een rij.
Echt vlammen deed de Vuelta nog niet op de Sierra Nevada. Een goed idee hoor, zo vroeg in een grote ronde al bergen aan te doen, maar de favorieten voor het klassement keken de kat uit de boom; daar hoef je dus niet altijd de brandweer voor te bellen. De enige die, enigszins, slechte zaken deed was de Spaanse favoriet Igor Anton. Nou ja? Al met al verloor hij slechts 1.38 en staat nog geen twee minuten achter de hoogst geplaatste kanshebber Nibali. De Nederlanders deden het gisteren goed: Wout Poels (6e), Bauke Mollema (10e) en Steven Kuiswijk (17e), allen op 0.11 van winnaar Moreno. In het algemeen klassement: 17. Bauke Mollema op 1.19, 32. Steven Kruiswijk op 2.42 en 42. Wout Poels op 3.17. Ter vergelijking: Vincenzo Nibali staat op 0.53 van tijdelijk leider Sylvain Chavanel. Alleszins overzichtelijk dus. Vandaag gaan de renners constant op en af van Sierra Nevada naar Valdepeňas de Jaén over 200 kilometer. En den Bels zendt het live uit.
|
|
|
 |
23-08-2011 |
Thuis voor de buis |
Kijk je weleens naar de That 70's show? Het is een maffe sitcom die, je raadt het al, in de jaren zeventig speelt. Meer bepaald in Wisconsin. Met in een van de hoofdrollen een irritante Mila Kunis. Haar karakter, Jackie Burkhart, kan geen twee woorden op een normale toon uitspreken. Wellicht kan Kunis zelf wel gewoon praten, ik heb haar nooit in een andere rol gezien. Ze is geboren in Oekraïne en op haar zevende naar Amerika gegaan. Ze heeft zichzelf Engels geleerd door veel tv te kijken. Kortom een ondernemende tante, maar over haar wilde ik het niet hebben. Een regelmatige terugkerende bijrol is die van een maffe hippie, een fotohandelaar genaamd Leo Chingkwake. Een volkomen doorgeblowd warhoofd, een rol die op het lijf is geschreven van Tommy Chong. Hij hoeft niets te spelen, hij kan gewoon zichzelf zijn. Ik ken hem al sinds de jaren zeventig, toen hij een komisch duo vormde met Richard Cheech Marin onder de naam Cheech & Chong. Broer G. is in die tijd een aantal malen in de VS geweest en hij bracht lp's mee van de leipo's. Eind jaren zeventig heb ik ze nog twee keer in de bioscoop gezien: Up in smoke (1978) en Cheech & Chong's next movie (1980). Zie hier de trailer van die eerste film, waarin ze weed van Mexico naar de States smokkelen. Let wel: de stuff zit niet verstopt in hun bestelbus, de wagen is ervan gemaakt! Een van hun leukste acts vind ik nog steeds: Let's make a dope deal ('A day without dope is night.') De prijs in deze quiz is vijf pond coke. 'The big question is: what is four minus one?' Ach, dit wilde ik vandaag met je delen. De That's 70 show zie ik af en toe, op werkdagen om half acht op Veronica. Dat is dan steeds in afwachting van The big bang theory: ik moet wekelijks enkele malen een portie Kaley Cuoco hebben. Want uiteindelijk ben ik ook gewoon maar een man. Zo, en dan ga ik nu weer genieten van het onweer en vanmiddag van de eerste bergetappe in de Vuelta. Ja ja, ik ben een druk baasje.
|
|
|
 |
22-08-2011 |
Gij zult niet lachen |
Merk op dat religies altijd worden aangevoerd door mannen. Merk ook op dat ze vrouwen steeds in een dienende, ondergeschikte rol duwen. Merk tenslotte op dat ze daarbij altijd respect voor de vrouw als vrouw aanvoeren. Een ander kenmerk van religies is het taboe op lol, voor vrouwen én voor mannen. We dienen te ploeteren in dit aards tranendal en dan later, na ons verscheiden, wacht ons de hemel, het paradijs, erotopia met zeventig maagden. Dat ook: er is geen enkele religie met het vooruitzicht dat een vrouw zeventig onbevangen jongens ten deel zal vallen. Ik heb er eerder over geschreven en ik zal er over blijven schrijven: de scheiding tussen kerk en staat. Die heten we te hebben in ons land. Desalnietemeer zitten er partijen in ons eigenste parlement die gebaseerd zijn op kerken. Nee nee, niet zo maar op religies, we leven in Nederland: op kerken. Hoeveel verschillende protestante kerken hebben we in Nederland? Ik zal er eens op googlen. Zodra een dominee een verkeerde scheet laat zondert een zootje zich af en hebben we weer een nieuwe gemeente. Je ziet het in onze bijbelgordel, waar meisjes door ouderlingen en pa, hush hush, in de seks worden onderwezen. Want zo is het met die religieuze mannen: zo link als een loden deur. Ze knijpen de katjes in het donker, zoals het eufemitisch heet, en laten ze stenigen zodra er stront aan de knikker dreigt te komen. Ik knijp mijn katjes niet in het donker. Gisteren nog. In het volle daglicht: Kim. Ik kneep hem in zijn dikke kont. Hij keek me verbijsterd aan. Mijn katten, voor wie later heeft ingeschakeld: Kim, Skitty, Kat, Wausje, Hanks en Balzac, zijn geweld, knijpen, niet van mij gewend. Het is voor mijn weblog, Kimbo, vertelde ik hem. En hij begreep. (Kim is de enige man in mijn kattengezelschap en hij is wat traag: bij het uitdelen van intelligentie kwam hij net te laat, het was op. Maar, vraag maar aan mijn tuinvrouw: het is een schat. Zo willen zij onze vrouwen, maar Kim is een man.) Maar dit. Kijk deze foto. Heeft misschien ook in jouw krant gestaan. Meiden die lol hebben met een waterpistool. Dat is de Ayatholla's in het verkeerde keelgat geschoten. Meiden die lol hebben?!? Dat kan toch niet. André Rouvoet, hoe salonfähig je ook mag zijn: je staat in feite hetzelfde voor. Toch?
En dit (klik) is veruit de leukste Kadhaffi die te vinden is.
|
|
|
 |
|
 |
E-mail mij |
Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.
|
|
|
 |