Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto

Na een vrij zwaar hartinfarct ben ik begonnen met lopen: van een start to run naar 10 km, naar een halve marathon en zo naar een marathon. Ik neem deel aan veel joggings en doe ook in de week de nodige kilometertjes. Natuurlijk loop ik deze niet alleen maar met verschillende andere joggers.

Foto
Foto
Foto
Foto
Het loopverhaal van Danny

14-04-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Veldmeersrunners schitteren in Rotterdam

Vandaag was de dag aangebroken waar  velen al een tijdje naar uitkeken. Om zeven uur werd al ontbeten en daar waren de zenuwen toch duidelijk merkbaar. Iets na tienen stonden we in ons startvak. Het grote vraagteken waren de weersromstandigheden.  Er  was warm weer voorspeld maar  het enige wat we te zien kregen was regen. Doch bij de start was de regen verdwenen en al vrij vlot werd het duidelijk dat het toch vrij warm was.

Iedereen kwam vrij vlot in zijn tempo. Een plaspauze deed Alain ‘lossen’ van Chris. Dit ‘duel’ duurde tot aan de finish en resulteerde in twee schitterende tijden. Chris  eindigde in 3u45’48” en Alain in 3u45’57”.

Brigitte liep er zo wat tussen en ze liep de eerste helft op reserve. Ze eindigde tenslotte 4u08’18” waar ze heel tevreden mee was.

Wat verderop volgden we met drieen: Els – Nele en ikzelf. Soms liepen we eens wat uit elkaar maar op 27 km zaten we nog alle drie samen. Op dit punt stond de bevoorrading. Lut, Anne en Annick zorgden ervoor dat de lopers hun ‘spullen’  (drankjes met suikers en extra zout). De tweede wedstrijdhelft liet ik het duo lopen want de warmte begon toch wat te wegen en liet mij enige voorzichtigheid in acht nemen. Els en Nele eindigden in een schitterende tijd (zeker voor hun eerste marathon) 4u27’21”. Beiden waren heel tevreden en hadden nog duidelijk overschot. Ikzelf eindigde in 4u35’39”.

Voor mij was het niet mijn snelste tijd maar dat gans de groep de eindmeet haalde geeft mij een enorme voldoening. Het duidt er nogmaals op dat het visdieet en de manier van trainen (gebasseerd op regelmaat (een brede basis leggen) ipv de extra lange duurtrainingen) zijn vruchten afwerpt in de breedte. De manier waarop we op de Veldmeers werken is duidelijk voor iedereen goed: van de jogger die een half uurken wil trainen tot diegenen die de marathon willen lopen.

Later deze week volgen er nog (veel) meer foto’s.

Onze supporters/bevoorraders waren duidelijk zichtbaar...


Op km 27 kwamen met drie tergelijkertijd aangelopen...


Net na de aankomst met gans het 'team"...


Alain had toch wat problemen met de trappen na de wedstrijd...


Fier poseren met truitje en de dik verdiende medaille...

14-04-2013 om 20:37 geschreven door danny  


>> Reageer (5)
13-04-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De dag voor D-day...
Deze morgen was het vrij vroeg uit de veren. Nog een laatste check of we alles mee hadden en om iets na zeven pikten we Els op. Daar iedereen ruimschoots op tijd aanwezig was in Lokeren konden we daar een treintje vroeger nemen richting Antwerpen zodat er daar voldoende tijd was voor de overstap.
Den trip naar Rotterdam verliep vrij vlot en een eerste keer werden er koolhydraten opgeslagen. Alain had zijn best gedaan in de keuken en had heerlijke pannenkoeken (voor mij op aan vraag zelfs met rozijnen) klaargemaakt...Er werd dus weinig gezegd op de trein maar des te meer gesmikkeld.
Eens toegekomen in Rotterdam werd eerst ingecheckt in het Tullip Hotel (met zicht op de haven) en nadien werd de startnummers opgehaald. Er was daar ook een stand om medische testen te laten doen. En nu wilde ik wel eens echt mijn vetpercentage weten. Opnieuw een desillusie van jewelste: 33 procent!!! Dit keer heb ik er wel een deftige uitleg voor gekregen. Volgens een aanwezige begeleider had ik helemaal geen hoog vet percentage (checkte dat aan mijn armen) maar stond ik 'droog' getraind. Hiermee bedoelde hij dat ik weinig vet had maar relatief veel spieren tov lichaamsgewicht dit door de intense trainingen. Zo een toestel kan niet het verschil maken tussen vet en spieren (berekend eigenlijk het gewicht van uw beendergestel) vandaar de oplopende waarden.
Bij meerdere veldmeersrunners duidde een vrij hoge bloeddruk toch op de aanwezigheid van wat stress maar die zal morgen verdwenen zijn eens we van start gaan.
Nadien werden de koolhydraten nogmaals aangedikt met een goede wafel met slagroom ... en nu rusten! We zijn er volledig klaar voor!

De pannenkoeken van keukenprins Alain vielen in de smaak...


De nummers zijn afgehaald .. dus als je morgen direct uitslagen wil ophalen/checken ...


Er zijn toch wat zenuwen af te lezen op de gezichten...


De traditionele wafel met slagroom de dag voor de marathon..

13-04-2013 om 16:01 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
12-04-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.We zijn er klaar voor!!!

De laatste week van de voorbereiding was er eentje van weinig lopen (tussen de 5  en 7 km maximum) en veel eten. De duiven werden gretig naar binnen gewerkt. De ene avond werd er in groep ‘broodpudding’ gegeten en de andere avond waren het ‘vlaaien’ die verorberd werden. Ook werd nog een lading snoep (vooral gummies) achtergelaten en verorberd. De weegschaal werd door sommigen  vervloekt want zoals voorspeld kwam er bij iedereen een tweetal kilogram bij.

De marathon van zondag is een afsluiting van een heel intense voorbereidingsperiode. Een periode die veel belangrijker is dan het lopen van de marathon zelf. En ja we hebben afgezien: de lange winter maakte het ons niet makkelijk en vooral de wind zorgde voor soms bittere koude. De talrijke lopen in de sneeuw en de wedstrijden die we deden zorgden echter voor een zeer goede groepssfeer.  Zondag komt dan de apotheose in Rotterdam. Alvorens af te reizen hierbij de lopers zelf eens aan het woord.

Nele Vermander

Ik, Nele Vermander en mama van Julie en Emilie, loop al enkele jaren in mijn vrije tijd. Mijn grote ambitie was om eens aan een marathon deel te nemen en dit voor mijn 40ste. Anderhalf jaar geleden heb ik mij aangesloten bij de Veldmeersrunners om mij voor  te bereiden op deze uitdaging.

Als ik terugblik op deze periode moer ik vaststellen dat het soms vrij zwaar was om werk en gezin te combineren met het intensieve looppramma. Bovendien kon ik door mijn job niet aan alle voorbereidingswedstrijden deelnemen. De steun van mijn man en de leuke bende maakte echter alles goed.

Voor mijn eerste marathon (Rotterdam) heb ik maar één doel  voor ogen en dat is uitlopen vooral ervan genieten!

Brigitte Roels

Lopen is al  jaren mijn favoriete sport. Op mijn eentje of vergezeld van mijn zoons liep ik al heel wat "toerkens" langs de Kapellestraat. Meestal op zondagvoormiddag of 's avonds.

Vanaf mijn aansluiting bij de Veldmeersrunners is de frequentie van het lopen wel heel wat hoger geworden.

Door het meer deelnemen aan wedstrijden begon de droom van een marathon dichterbij te komen. En toen ik de kans kreeg heb ik die dan maar genomen. Ik heb er nog geen minuut spijt van. Ik beleefde al heerlijke loopmomenten en ontdekte al veel mooie loopplekjes samen met ons loopgroepje onder leiding van Danny.

Het visdieet heb ik er maar bij genomen. En dit wordt nu gecompenseerd door het smullen van lekkere dingen.
Ik hoop dat het lukt zondag. Ik ga er alleszins voor en opgeven zal ik niet vlug doen.
Ik wens iedereen veel succes voor de marathon en bedankt voor jullie tof gezelschap en alle tips.

 

 

Chris De Vuyst

Mijn vijfde marathon, mijn tweede in Rotterdam. Desondanks sommigen me ervaren noemen, is een zekere nervositeit nog steeds mijn deel, noem het een gezonde faalangst. De mentale voorbereiding richting Rotterdam startten in mijn geval eigenlijk reeds bij het overschrijden van de eindmeet in Barcelona. Lopen is inmiddels een wezenlijk onderdeel van mijn leven gaan uitmaken. Richting deze editie voel ik mij goed geflankeerd om aan de start te verschijnen, alle neuzen binnen ons trainingsgroepje wijzen immers letterlijk en figuurlijk dezelfde richting uit, namelijk: deze marathon zonder schade uitlopen. De looptijden kleuren achteraf onze gesprekken wel in!Emoji 

 

Els Cattoir

Op een dag ben ik beginnen met lopen. Na een posje ben je al blij met 5 km. De 5 werden er 10 en dat was voor mij al meer dan voldoende. Toen leerde ik de Veldmeersrunners  En al snel werd duidelijk dat er enkelen tussen zaten die geen genoegen namen met 10 kmen vooral dat het in groep veel leuker is om te lopen. Er werd mij de vraag gesteld of ik geen zin had om in een marathonavontuur te stappen. Ik twijfelde maar toch ben ik eraan begonnen en zie zondag is het zover. De voorbereiding op zich was zwaar waar teven sook een zeer leuke ervaring ook omdat we gecoached werden door Danny die zijn ervaringen met ons deelde. Laat ons hopen dat zondag iedereen van de groep zijn einddoel bereikt want we hebben er samen hard voor getraind.

Alain Hullaert

Om als wielertoerist in de winterperiode je conditie op peil te houden is lopen een goed alternatief. Vanaf september liep ik mijn eerste kilometers en in december mijn eerste halve marathon. De motivatie was er en trainen met de veldmeersrunners voor de marathon van Rotterdam was de volgende uitdaging. Intussen zijn we enkele dagen voor de grote reis naar het grote doel. Is 7,5 maanden trainen voldoende om een marathon te lopen ? Mijn coach Danny zal mij op 37 kilometer inlopen en een klopje op de schouder geven om mij aan te moedigen. Ik hoop dat hij ongelijk heeft ! 

Danny Clincke

Voor mij is het zondag mijn twaalfde marathon. Voor mij persoonlijk heb ik geen enkele ambitie naar tijden toe. Wel zou het een prachtig resultaat zijn moest iedereen in ‘gezonde’ omstandigheden de Coolsingel bereiken. Dat zou een fantastisch resultaat zijn na de maandenlange voorbereiding.

Morituri te salutant!





12-04-2013 om 14:26 geschreven door danny  


>> Reageer (4)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het 'wel en wee' uit Laarne/Kalken en Berlare...
Veldmeersrunners

Het voorzichtig doorbreken van de lente heeft ons een mooie loopweek bezorgd qua temperaturen maar van het 'echte' lantegevoel hebben we toch nog niet mogen proeven (nog wat frisjes en ook nog vroeg donker). Toch hebben de meeste van de 104 aangeslotenen hun loopschoenen aangetrokken deze week (ook al houden het er verschillende bij slechts één keer in de week (en daar moet verandering in komen - zowel op disndag als donderdag paraat zijn!). Anderzijds zie je dan dat het bij sommigen kriebelt om duidelijk meer kilometers te doen en zie je enkele duo's telkens vlot de 10-km grens overschrijden. Ook hoor je andere joggers dan op de piste zeggen 'Alléé ik doe nog eenjte jij ook?'. Zo motiveer je elkaar en is ook één van de grote voordelen van de omloop van 1 km.
Dinsdag was het wel even schrikken toen een vijftigtal meter na ons (toen we de weg op waren) een automobilist de controle over het stuur verloor en 'uit de bocht' ging. Gelukkig liepen we er ofwel voor ofwel achter. Het duidt er wel nog eens op dat je alert moet zijn als je op de weg loopt en ook probeert verkeerssituaties zelf in te schatten en zo ook je eigen veiligheid verhoogt. Er mag ook gezegd worden dat 'het goed zichtbaar zijn op de weg' door iedereen wordt opgevolgd en dat is heel belangrijk.

Start to Run Berlare

Hier is men half weg en ... men begint het te leren. De raad van het 'babbelen' wordt opgevolgd ... het aspect snelheid wordt achterwege gelaten en iedereen loopt nu op een ontspannen manier zijn minuten. Ook als er zijn die wat sneller zijn wordt dit vlot gopgelost dat ergens een extra 'tourken' zodat we allemaal samen op het eindpunt zijn wat zeker de groepssfeer ten goede komt.
De volgende weken zullen de minuutjes stappen minder en zal er ook steeds meer afstand gelopen worden. Qua parcoursen gaan we die blijven zoeken in het 'Broeck'. Soms zal het wel wat improviseren zijn omdat (jammer genoeg) sommige paden er van de minste regen er slecht bij liggen.
Nu we week vijf gepasseerd zijn is 'opgeven' ook uit den boze en zetten we met gans de groep door tot het einde. Ook opvallend is het zeer weinig aantal geblesseerden (nihil tot nu toe). Dus de balans van de eerste vijf (soms winterse) weken is heel positief!

12-04-2013 om 12:20 geschreven door danny  


>> Reageer (1)
10-04-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lentemenu
Op de eerste sessies deze week konden we eindelijk een beetje genieten van de lente. In Berlare werd er langs het 'Broeck' gelopen met de starters. Dit is een zeer prachtig natuurgebied waarbij de lopers ook aandacht hadden voor de omgeving en zo minder letten op de minuutjes en alles zeer vlot gaat. Wel jammer dat de 'paadjes' jaar per jaar in een slechtere staat komen te liggen. In Laarne werd er vlotjes langs het Kasteel gelopen en konden we enkele mensen verwelkomen die een tijdje 'out' geweest zijn.
Voor donderdag staat er een 'piste'-training op het programma. Enkel de groepen 1 en 2 (dus die de langere afstanden doen) lopen eerst een 'tourken' langs de 'Berlinde Kapel' en nadien enkele rondes op de 'Finse Piste'. De marathonlopers doen nog 2 rondjes op de Finse Piste terwijl de rest van de 'Berlinde Kapel'-lopers en nog 6 mogen bij doen (totaal 10 km).
De andere groepen blijven op de 'Finse Piste' (volgende week kan er dan eens gewisseld worden). Het is voor hen de bedoeling tussen de 45' en het uur te lopen. Nogmaals op de piste lopen lijkt zwaarder maar is beter voor de gewrichten en de spierkes.

10-04-2013 om 17:06 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
09-04-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Mijn twaalfde marathon en tegen beter weten in droom je nog van tijden...
Zondag staat in Rotterdam mijn twaalfde marathon op het programma. En alhoewel ik het nu wel al moet geleerd hebben ben je de week ervoor toch met tijden bezig (ook al zijn die van geen enkel belang). En ik weet ook heel goed dat die tijden maar in het hoofd spelen tot km 30 en het je nadien niks meer kan schelen want dan vallen alle schemaatjes in duigen en is er enkel de drang nog om het eindpunt te bereiken (in dit geval de Coolsingel).

 

Een overzicht hoe het mij vorige keren verging:

5km 10km 15km 20km 21,1km 25km 30km 35km 40km 42,195km
Rotterdam08 30'19" 1u01'23" 1u33'33" 2u07'33" 2u16'33" 2u44'41" 3u23'21' 4u05'59" 4u49'10" 5u08'15"
Amsterdam08 32"22" 1u04'33" 1u37'09" 2u11'23" 2u19'04" 2u47'17" 3u27'51" 4u09'21" 4u49'21" 5u07'41"
Rotterdam09 31'00" 1u02'27" 1u35'16" 2u09'43" 2u18'31" 2u48'08" 3u28'38" 4u11'32" 4u53'22" 5u11'19"
Berlijn09 30'18" 1u01'02" 1u32'03" 2u04'14" 2u11'17" 2u39'21" 3u16'42" 3u54'47" 4u33'50" 4u49'11"
Rotterdam10 28'57" 58'08" 1u28'19" 2u00'32" 2u08'52" 2u35'11" 3u09'20" 3u44'19" 4u19'40" 4u35'23"
Torhout 28'11" 57'21" 1u26'51" 1u58'44" 2u05'01" 2u32'10" 3u08'29" 3u47'19" 4u26'13" 4u43'39"
Eindhoven 2010 27'59" 56'20" 1u25'46" 1u55'43" 2u02'18" 2u29'06" 3u05'19" 3u41'26" 4u20'29" 4u34'48"
Rotterdam2011 29'36" 59'08" 1u29'00" 1u58'54" 2u06'02" 2u30'09" 3u02'22" 3u36'07" 4u12'21" 4u28'41"
Eindhoven 2011 28'41" 57'53" 1u27'20" 1u57'19" 2u04'01" 2u28'48" 3u01'01" 3u34'12" 4u08'02" 4u23'36"
Barcelona 2012 29'30" 58'40" 1u28'05" 1u57'42" 2u03'58" 2u26'12" 2u57'14" 3u29'12" 4u02'35" 4u16'12"
Eindhoven 2012 29'04" 58'21" 1u27'48" 1u57'36" 2u04'06" 2u29'24" 3u00"28" 3u33'39" 4u07'15" 4u22'06"

09-04-2013 om 11:37 geschreven door danny  


>> Reageer (3)
08-04-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Menu Veldmeersrunners 08/04
Het lijkt toch de goeie kant op te gaan met de temperaturen (al is twintig graden op marathondag zondag toch wat veel...). Dus iedereen terug uit de luie zetel en op dinsdag en donderdag paraat voor de trainingen! De overtollige grammetjes van de paaseitjes moeten er opnieuw af...
Voor dinsdag staat er weer een combinatie-training op het programma. Het gedeelte weg is onze 'winteromloop' langs het kasteel. Maar ipv daar de extra omlopen te doen, doet nu ieder één omloop (5,9 km) en worden er nadien nog extra tourkes op de finse piste gelopen ( tot. max 5 - de marathonlopers doen enkel de omloop van 5 km en bepalen NIET het tempo). Op die manier zal iedereen tussen de 5 en 11 km gelopen en ook een gedeelte op ondergrond die minder belastend is voor spieren en gewrichten (de finse psite ligt momenteel in zeer goede staat dus profiteer ervan)!

Twee datums om te noteren in je agenda zijn:

- 04/05: Steentjesjogging (gedeeltelijk op de ons vertrouwde piste)
- 12/05: Stadsloop Gent in samenwerking met Oigo

08-04-2013 om 16:49 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
07-04-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het laatste avondmaal...
Traditiegetrouw ga ik de week voor de marathon samen met de mensen die de voorbereiding (in dit geval ook diegenen die de marathon gaan lopen) iets eten. De place to be was 'Casa Des Locos' in Destelbergen en iedereen die volgende week aan de start staat tekende present.
Allerlei issues werden aangekaart. Het belangrijkste probleem waar nog zullen mee te kampen hebben zal het vervoer van en naar Rotterdam zijn (slecht om de twee uur een trein en werzaamheden aan de spoorlijnen). Verder werden tips over voeding en kleding van voor en tijdens de marathon nog eens overlopen. Ook de planning van de laatste week werd nog eens overlopen (weinig lopen en veel eten (broodpudding, vlaaien en pannenkoeken staan nog op het menu)).
De sfeer was optimaal maar toch voelde je zo dat de spanning naar volgende week zondag toe in stijgende lijn gaat...

De groepsfoto...




Tijdens het eten is het langs beide kanten van tafel stil...




Behalve eentje die kan klappen en eten tegelijkertijd...

07-04-2013 om 21:49 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
05-04-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De koude blijft overheersen...
Het werd opnieuw een zeer drukke loopweek maar helaas moeten we er opnieuw bij vermelden dat het veel te koud is en dat dit 'zwaar' begint te wegen op de loopaktiviteiten. De 'thermo'-vest die al lang in de kast moest liggen wordt nog steeds dagelijks gebruikt en dat zegt voldoende...Als je weet dat binnen twee en een halve maand de dagen al opnieuw beginnen te korten dan mag het weer nu wel echt vlug omslaan.

Start to Run Berlare

Ondanks de paasvakantie blijft was de opkomst zeer groot deze week. Men heeft hier het lesje van maandag goed geleerd en woensdag werd er een stapje trager gelopen en iedereen had opnieuw het goede gevoel en had vooral het zelfvertrouwen terug gevonden. Ik kan het niet genoeg herhalen:'Start to Run' is geen snelheidswedstrijd maar het komt er op het einde van de rit de 5 km te lopen op zo een manier dat je jezelf daar goed bij voelt (en dus nog veel 'overschot' hebt.
Opnieuw zijn er volgende week enkele mensen op reis en die vroegen al naar het programma zodat ze ook op vakantie de loopschoenen kunnen aantrekken.

Menu week 5

Maandag :   2 ml- 2 stp - 3 ml- 2 stp - 5 ml- 3 stp – 5 ml- 3 stp -5 ml- 2 stp     tot 32 m

Woensdag:  2 ml- 1 stp - 3 ml- 2 stp - 6 ml- 2 stp -  6 ml- 2 stp -7 ml- 2 stp     tot 33 m

Veldmeersrunners

In Laarne hebben we deze week de zomer-omlopen opnieuw opgezocht. Maar de omgeving was ook het enige wat ons aan de lente deed denken. Want een venijnige wind deed bij velen de moed echt laag zakken. Een voorbeeld daarvan was donderdag toen richting 'Berlinde Kapel' gelopen werd: de voornemens waren er om op de finse piste nog enkele 'touren' te lopen maar eens men het stuk tegen de wind moest en de koude duidelijk voelbaar was, was bij de meesten ook de 'goesting' vlug over. Dit is meer dan normaal want de periode van de ijzige wind duurt al veel te lang. Dit is ook merkbaar aan de manier waarop de joggers hun trainingen inplannen: enerzijds zijn er mensen die door het langer 'licht' zijn opnieuw komen lopen (en dat doet me telkens veel plezier als er joggegs hun loopschoenen opnieuw aantrekken nadat ze een tijdje afwezig zijn geweest) maar anderzijds zijn er ook verschillende die het tweemaal per week inruilen voor éénmaal in de week. Maar ... vanaf volgende week zou het beteren... Hoop doet leven. Trouwens nog meegeven dat de 'Finse Piste' er schitterend bij ligt.

Marathon Rotterdam

Voor de marathonlopers is het grootste leed geleden. Nu is het rusten en lekker (maar gezond) eten en de koolhydraten voldoende aanvullen. Wel stijgen de zenuwen met de minuten. Mensen die anders heel rustig zijn hebben nu plots duizend en één vragen. Ik noem dit een soort positieve stress. Ook zijn er die 'kwaad' naar de weegschaal kijken omdat die plots anderhalve kilo meer  aan duidt maar dit is heel normaal en moet ook want men moet nu wat 'bijkomen' om in ideale omstandigheden aan de start te verschijnen.
Ook het komend weekend wordt relatief weinig gelopen maar is er wel een gezellig samenzijn als teambuilding gepland... Nog 9 keer slapen...

05-04-2013 om 14:57 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
03-04-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gecombineerde-menu voor de Veldmeersrunners
Daar het zomeruur ons toelaat om opnieuw enkele parcoursen in te lassen waar het in de winter te gevaarlijk is maken wij daar optimaal gebruik van.
Sommige van de kortere omlopen gaan we wel gecombineerd doen met een deel 'finse piste' omdat we op die manier onze spieren en gewrichten wat spraren.

Morgen doen we de ronder 'Berlinde Kapel' (voor de 'nieuwelingen' een 'nieuwe' omloop). Dit is een omloop van 4 km.

Om niet iedereen tergerlijkertijd langs deze route te laten gaan - hieronder een schema waarmee we de weg opgaan.

Marathonlopers: 2 ronden finse piste - ronder Berlinde Kapel (6 km)
Andere lopers uit groep 1 of 2:  2 rondes finse piste - ronder Berlinde Kapel - 3 rondes finse piste (9 km) --> de marathonlopers lopen hetzelfde tempo als deze groep en doen dus de laatste 3 rondes niet meer.
De andere groepen: eerst ronde Berlinde Kapel en nadien volgens eigen vermogen (nog 1 to 5 rondes finse piste) (tss de 5 en 9 km)

Lopers die liever op de 'Finse Piste' blijven is dat geen enkel probleem (zelfs aan te raden na een kwetsuur).
Daar we een gedeelte de weg op gaan: vergeet niet het clubtruitje of 'fluo'-vestje!!!

03-04-2013 om 17:04 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
02-04-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gedaan met vis eten...
Start to run Berlare

Het was kunst- en vliegwerk om tijdig van Oostenden in Berlare te geraken maar het loonde zeker de moeite. Want op deze paasmaandag was er nog een zeer goede opkomst met 43 joggers (ver boven mijn verwachtingen). Er werd de eerste keer vijf minuten gelopen en dat viel bij sommigen toch zwaar en daar is maar één reden voor: er wordt VEEL te SNEL gelopen. Het is belangrijk dat men een tempo zoekt waarbij men vlot kan praten. Dus voor bijna iedereen één goede raad: een stapje trager lopen en dat komt in orde. Een vergelijking: in Laarne waar men bijna anderhalf jaar bezig is heeft men zijn lesje al geleerd en zijn er vele joggers die aan 8 à 8,5/u lopen en dit terwijl er bij de starters in Berlare bijna niemand onder de 9/u loopt. Dus 'matig de snelheid' en de minuutjes en kilometers komen vanzelf.

Supercompensatie

De afgelopen weken hebben jullie al regelmatig kunnen lezen over het (ondertussen beruchte) visdieet; Het heeft ook zijn nut bewezen bij de meeste deelnemers aan de marathon want de meesten zijn ronde de 5 kilo 'verloren'. Nu staat men op zijn scherpst... maar het is niet de bedoeling om met dit 'laagste gewicht' van start te gaan. Nu komt de periode van de 'supercompensatie'.
Deze omvat twee elementen nml. veel minder kilometers lopen zodat de spierkes kunnen rusten (de spiervezels moeten tijd krijgen om te herstellen na een zeer intense trainingsmethode). Een ander element is de omschakeling in de voeding naar een zeer koolhydraat rijke voeding (pasta's, gummies, peperkoek, chocolade, duiven, vlaaien, wafels met slagroom, 'potting',...). Doordat het lichaam door het visdieet 'uitgehongerd' is op koolhydraten zal het die nu zeer vlug opnemen en zal er de komende twee weken twee kilogram vers 'vet' worden aangemaakt. Het is juist deze reserve dat tijdens de marathon zal worden aangesproken (dus de kans op een hongerklop wordt kleiner). Ook hebben deze nieuwe vetten de eignenschap om vocht op te nemen en vast te houden. Dus indien de dag voor de marathon anderhalve liter vocht in kleine hoeveelheden wordt gedronken blijven die ook in je lichaam en is dus ook ook dat gebied een extra reserve. Je neemt als het ware je 'drank' mee in je lichaam. Tijdens de marathon kan men dan verder zonder veel te moeten drinken en eten (je maag krijgt opdat moment toch geen grote hoeveelheid bloed toegestroomt en belast men beter niet te veel). Wel moet men bij de drank die men binnen neemt tijdens de marathon een hoeveelheid zout voorzien.
Dus er zijn nog 'leuke kanten' ook aan de voorbereiding van een marathon...

Veldmeersrunners

Deze avond eerste maal bij 'lichten'. Denk aan de afspraken omtrent veiligheid en zichtbaarheid (is ook in de zomer belangrijk!!!): of clubtruitje of fluo-vestje of.... op de piste blijven ...

02-04-2013 om 17:02 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
01-04-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het is 'licht'-menu
In het weekend nog een gans pak kilometers gelopen tss Westende en Oostende samen met Els. Opnieuw hetzelfde stramien: koud en soms (zeer) veel wind. Maar we zijn uit ons lijden verlost want de lange duurlopen zitten erop. Vanaf nu zitten we in de supercompensatieperiode (morgen hierover meer).

 
Op dinsdag zal er door de Veldmeersrunners voor de eerste keer bij 'klaren' gelopen worden. We gaan dus afwijken van onze winteromlopen en gaan nu richting Prullenbos. Dit is een omloop van 6,6 km. Voor diegenen die het nog wat veel vinden kan er tussendoor eens enkele honderden meter gestapt worden. Voor sommigen zal het de eerste maal zijn dat deze omloop gedaan wordt en er zal een fietser meerijden zodat niemand 'verloren' loopt. Diegenen die nog enkele kilometers extra willen lopen kunnen dit aanvullen met nog extra tourkes op de 'Finse Piste'. Vrijdag heb ik de omloop verkernd en één stuk (ong.100 meter) ligt nog niet ideaal dus daar zal het wat opletten zijn.

Ook wordt er gevraagd dat iedereen het clubtruiken aan doet op het moment dat we in de zomerperiode de 'weg' op gaan zodat we ook een 'herkenbaarheid' naar de buitenwereld toe creeëren.

Als er mensen zijn die al een tijdje door de winterse omstandigheden niet gelopen hebben... het wordt tijd om uit jullie luie zetel te komen en weer aan te sluiten bij de joggers!

01-04-2013 om 13:00 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
30-03-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jogging Oostende
Als laatste voorbereidingswedstrijd staat er meestal een 10 km op het programma. Dit was dit jaar ook zo. Het werd een jogging in Oostende in de wijk Hazegras. Ook Els was hierop aanwezig. 
De weersomastandigheden waren echter identiek aan de vorige weken een ijzige wind voor de start door iedereen ineen krimpen. Eens de start gegeven viel het echter mee om te lopen. De eerste kilometer ging zelfs uitzonderlijk vlot.. de tweede was veel minder want toen zat de wind serieus tegen. Het was een prachtig parcours grotendeels getrokken in het het park van Oostende. Op het einde van iedere ronde was er wel een serieuze trappenpartij die toch in de beentjes bleef hangen. Ik eindigde in 59'48" op der 10 km. De vrouwen mochten maar 2 ronden lopen en Els beëindigde haar 6,7km in 35'12".
De volgende wedstrijd is op 14 april... in Rotterdam...

 Els met een 'big smile' in de laatste voorbereidingswedstrijd...


Elke ronde was het toch flink klauteren...


Els liep nog een rondje mee...

30-03-2013 om 17:57 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
29-03-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een overzicht van een drukke loopweek...
In deze opnieuw vrij drukke loopweek stond het 'weer' opnieuw centraal. We moeten de kelk van de winter tot op de bodem ledigen blijkbaar.

Start to Run Berlare

Ze moeten veel 'courage' hebben in Berlare heb ik deze week dikwijls gehoord en inderdaad al die jaren dat ik de begeleiding doe heb ik een dergelijke 'koude periode' nog niet meegemaakt. Integendeel Berlare stond altijd gelijk aan 'mooi lenteweer'.
Maar ze laten zich niet kennen in Berlare en de opkomst is zeer groot en mooi gelijkmatig verdeeld over beide groepen. Woensdag werd de '8 x 2' - minuten afgewerkt. En iedereen deed dat uitzonderlijk vlot. We maakten gebruik van een het rugby-terrein en een 'blokje' gras voor deze oefeningen - het toont nogmaals aan dat je in Berlare een enorme waaier van parcoursen hebt.
Volgende week wordt op de 'normale' dagen en uren getraind. Er zijn er echter enkelen die op reis vertrekken en voor diegenen wordt het menu van volgende week uitzonderlijk nu al op blog geplaatst.

Menu week 4

Maandag: 1 ml - 1 stp -  2 ml – 2 stp – 4 ml – 3 stp – 4 ml – 3 stp – 5 ml – 1stp tot 26 m

Woensdag: 2 ml – 2 stp – 2 ml – 1 stp– 2 ml – 1 stp– 2 ml – 1 stp– 2 ml – 1 stp– 2 ml – 1 stp– 2 ml – 1 stp– 2 ml – 1 stp tot 25m


Veldmeersrunners

Op donderdag werd er in Laarne afscheid genomen van 'lopen bij donker'. Het werd een perfecte samenvatting van de afgelopen winter: mooi uitzicht op het Kasteel (een prachtige verlichting die van 'ver' aantrekt') een bitter koude wind en als extraatje nog wat sneeuw... Met een 55-tal lopers hadden we opnieuw een goede opkomst maar de winter begint toch zijn tol te eisen want bijna iedereen (van de 104 leden) komt op weekbasis langs maar verschillende houden het bij één loopsessie. Vanaf volgdende week gaan we daar wat aan doen en streven we opnieuw naar de 70 à 80 joggers per sessie.

Marathon Rotterdam

Nog amper twee weken en we staan met 6 aan de start van de marathon van Rotterdam. Op de site van het Nieuwsblad is hierover een mooi artikel te vinden (http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=BLWPO_20130329_001).
Deze week werd het aantal loopkilometers al wat naar beneden gehaald en werd er ook nog een weekje vis gegeten. En vanaf zondag is er de grote ommekeer. Het aantal kilometers wordt enorm beperkt en de voeding zal vooral bestaan uit 'koolhydraatrijke' voeding. Meer hierover in één van de volgende artikels



De weegschaal heeft opnieuw het onderspit moeten delven tegen het visdieet...


Nog 14 dagen... we zijn er klaar voor..;

29-03-2013 om 13:39 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
27-03-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De 'laatste keer donker'-menu...

Eindelijk op donderdag lopen we de laatste maal bij ‘donkeren’. Zowel ikzelf als de meeste joggers kijken uit naar het ‘licht’. Als we terug kijken op de periode van het overgang naar het ‘winteruur’ tot nu moeten we vaststellen dat het niet altijd makkelijk geweest is. In november en december hadden we overvloedige regenval die de ‘finse piste’ soms onbeloopbaar maakte. In januari hadden we enkele prachtige sneeuwlopen (ook met zeer koude temperaturen) maar die sneeuw bleef mar vallen en ook in maart stonden er nog enkele ‘spectaculaire’ sneeuwlopen op het programma. Maar we hebben ons ‘uit de slag’ getrokken. Ook de 'starters' van oktober werden optimaal in de groep geïntegreerd. Er werd o.a. langs Kalken Kerk gelopen en er waren er zelfs een gedeelte bij die gedurende de winterperiode de grenzen nog wat verlegd hebben.

Een omloop die ons deze ‘winterperiode’ zeker heeft helpen overbruggen is de omloop langs Laarne Kasteel. We moeten toegeven dat de Kasteeldreef toch iets heeft op die winteravonden en dat er op de omloopjes langs het Kasteel (telkens 1750 meter) toch voldoende variatie kon gelegd worden. We mogen hier van een ‘ontdekking’ van mooi parcours spreken (op de enkele paaltjes na die al eens in de weg stonden). Als ‘ode’ aan het parcours en de winter gaan we donderdag met alle groepen nog eens richting Kasteel lopen en afhankelijk van de ‘afstand’ loop je daar enkele plaatselijke ronden tot maximum drie.

Een constante in gans het wintergebeuren was telkens de zeer goede opkomst.  Aan iedereen nen ‘welgemeende’ en  ‘dikke’ proficiat voor de inspanningen die de afgelopen winter zijn geleverd en ondanks de soms barre weersomstandigheden mogen de Veldmeersrunners terug blikken op een zeer ‘geslaagde winter’!!!

27-03-2013 om 14:32 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
25-03-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Start to run Berlare
Vandaag opnieuw een zeer goede opkomst (60) en vrij gelijk verdeeld over de twee sessies. Ik ga ze de 'ijsberen'  van Berlare beginnen noemen want ze hebben het echt niet getroffen met het weer (in mijn archieven zag ik dat het vorig jaar bij de derde lesweek 21 graden was..).Zo zijn we ook bij het onderwerp van de dag gekomen nml. het 'weer'. Maar... dat heeft ook zijn voordelen: terwijl men over de sneeuw en de vrieskou aan het babbelen is verstrijken de minuutjes heel vlot en bij het einde is het 'Hoe? Is het al gedaan'. En als coach is het dan ook makkelijker om er eens een minuutje 'bij te lappen' zonder dat men erg in heeft. Blijkbaar hadden de meesten voor de lessenreeks toch al wat ge-oefend want er is niemand die last heeft van stijfheid/stramheid in de spieren en dat is opmerkelijk. Ook hebben de meesten hun eet- en drinkgewoonten aangepast alvorens naar de training te komen en het probleem 'de milt' is ook bij iedereen opgelost.

Nog eens herhalen dat volgende week de 'normale' lesuren gevolgd worden en dat we dus ook op paasmaandag lopen.

Menu week 3

Maandag :   1 ml- 1 stp - 2 ml- 2 stp - 3 ml- 3 stp – 3 ml- 3 stp -3 ml- 3 stp  tot 24 m
Woensdag: 2 ml- 2 stp - 2 ml- 1 stp - 2 ml- 1 stp -2 ml- 1 stp -2 ml- 1 stp -2 ml- 1 stp -2 ml- 1 stp -2 ml- 1 stp tot 25 m

25-03-2013 om 21:02 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Putteken wintermenu' voor de veldmeersrunners

De winter wil van geen wijken weten en ook de laatste week in den ‘donker’ zal ook in vrij koude omstandigheden doorgaan. Nog eventjes doorbijten dus….

We gaan weer een gecombineerde training tussen weg en 'finse piste'.

De twee groepen die de lange afstand lopen, lopen samen richting Kalken Kerk en dit met hetzelfde principe als vorige week nml. de niet-marathonlopers bepalen het tempo! (probeer ook nog eens extra aandacht te besteden aan de veiligheid en indien mogelijk ‘lampjes’ te dragen).

De andere groepen blijven op de finse piste en lopen daar tussen de 45’ en het uur.

Praktische info

-          Volgende dinsdag doen we een lenteloop dus probeer zoveel mogelijk mensen te motiveren om eens (opnieuw) langs te komen. Ook zeker een oproep naar de joggers toe om uit de ‘winterslaap’ te komen

-          De mensen die vorig jaar deelgenomen hebben aan de ‘stadsloop van Gent’ zullen al een mail ontvangen hebben van OIGO. We gaan dit initiatief dit jaar ook ten volle steunen. De nieuwelingen kunnen hier meer info over vinden op http://www.oigo.be/page_lopenvooroigo2013.html

25-03-2013 om 17:03 geschreven door danny  


>> Reageer (1)
24-03-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lier koud en winderig...
Vandaag stond de 'finale' van de natuurlopen 2012-2013 op het programma. Dit was een halve marathon maar niet over het traditionele parcours maar ook gedeeltelijk langs de binnenstand van Lier. Voor mezelf was het de 25 ste maal dat ik aan een 'lange afstands'-wedstrijd deelnam in Lier. Het was wel lang twijfelachtig of we er zouden geraken. Deze nacht toen ik zag hoe hard het sneeuwde had ik al mail naar organisatie gestuurd en die bevestigden deze morgen al vrij vroeg dat de wedstrijd door ging. Dan was nog de vraag hoe (met trein - mobilhome of wagen) want het lag vrij glad. We zijn toen toch met mobilhome vertrokken maar ook op de autosnelweg was er maar één strook echt heel goed berijdbaar en welke heksentoeren de vrachtwagenchauffeurs allemaal uitsteken is niet te beschrijven.
De inschrijvingen verliepen vlot en ons assistente bewees meer dan haar nut: trainingen konden tot laatste moment aangehouden worden en de 'wonderdrankjes' werden half weg aangereikt. Ook na de aankomst direct een warme trainingsvest (en dat was meer dan nodig)/
De wedstrijd verliep over twee ronden. De eerste vijf kilometer gingen langs de binnenstad (mooi gedeelte maar de kasseitjes waren een nadeel (zeker omdat ze nog glad lagen) het tweed gedeelte van de omloop liep over de 'Nete'-dijken. Bitter, bitter koud door de stevige tegenwind. Mijn 'snelheid' zakte enorm in die stukken en net als de vorige weken begon ik te verkrampen in die stukken. Al bij al toch nog content met 2u09' (ook is dat bijlange geen supertijd) daar dit de afsluiter was van een ganse reeks wedstrijden richting Rotterdam. De andere Veldmeersrunners liepen wel goed door (hier moet men wel wat mee opletten in een voorbereiding). Enkele liepen zelfs in de 1u40 - Alain, Chris en Brigitte liepen resp.1u41'-1u42'-1u45'. Els deed het met 1u58' ook zeer goed. Nele (die nog niet zo veel halve marathons in de benen heeft) liep ook een voortreffelijke 2u02'. Nadien mochten we allemaal een t-shirt in ontvangst nemen van de '100 km van Lier'. Alle vijf de wedstrijden samen hebben weer eens een Lier laten zien dat door de weersomstandigheden 'hard' kan zijn maar de wel de ideale aanloop is naar een 'Lente'-marathon.
Ik wil ook de mensen van de organisatie in Lier bedanken die elk van deze wedstrijden kan laten doorgaan in mooi decor (en vandaag hebben ze daar zeer veel inspanningen moeten voor doen).

Een winters landschap en gladde wegen bij het vertrek..


Concentratie was nodig op de autosnelweg

Chris perst er nog een sprintje uit richting aankomst...


Brigitte heeft altijd 'leute'...


Nele verteert de 'halve marathons' goed

24-03-2013 om 19:50 geschreven door danny  


>> Reageer (1)
23-03-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sportgala 2013
Vandaag was ik uitgenodigd voor het 20 ste Sportgala van Oost-Vlaanderen. Bij deze gelegenheid ontvangen alle sportlaureaten van de Oost-Vlaamsese gemeenten een trofee. Mij viel de eer te beurt als begeleider van de meest recreatieve sportgroep van de gemeente. We reden naar Gent met een speciaal door het gemeentebestuur ingelegde bus. En voor onze gemeente stond nog meer op het spel dan de trofeeën want Herman De Landsheer was ook genomineerd voor de trofee van 'Oost-Vlaamse Sportverdienste'.
Bij aankomst mocht elke 'laureaat' een trofee in ontvangst nemen. Het is voor mij de tweede in evenveel jaar maar ben er nog even fier op en het is een waardering voor alles wat op en rond de Veldmeers gebeurt. En dit voor gans de groep joggers die elke week het beste van zichzelf geven en waarvan er sommigen al anderhalf jaar aan het lopen zijn!
Het werd een prachtige sportavond in Gent. Een mengelmoes van uitreikingen en allerlei prachtige acts en dit aan elkaar gepraat door Louis De Pelsmaeker. Nadien stond er nog een receptie op het programma. Al bij al een zeer mooie organisatie.






23-03-2013 om 00:41 geschreven door danny  


>> Reageer (0)
22-03-2013
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een drukke eerste 'lenteweek'...
Deze week was het opnieuw vrij druk. In deze eerste week van de lente was het 'weer' op vele plaatsen 'het' onderwerp. Overal htzelfde verhaal... het mag stoppen...Er wordt uitgekeken naar de warmte en ook de langere dagen.
Hier het nieuws van de verschillende fronten:

Start to run Berlare

Ook op woensdag een zeer goede opkomst en hoewel het iets minder koud was was er van lente ook hier geen sprake. Er werd benadrukt waar men moet opletten bij blessures (kersenpitten-kussetje kan wonderen doen en (behalve bij ontstekingen) geen ijs!). Ook werd iets dieper ingegaan op de meest voorkomende blessures bij starters nml. scheenbeenvliesontsteking en hielspoor.
Ook nogmaals benadrukken dat het voordeel van een 'start to run' het groepsgevoel is - iedereen moet iedereen stimuleren. Dus als je vriendin afbelt... haar zeker ophalen!!!

Praktisch: Op tweed paasdag gaat de training gewoon door. Wel zal de weken van de paasvakantie het programma voor de week al op zondag worden gepubliceerd zodat 'vakantiegangers' hun loopschoenen ook tijdens de vakantie kunnen aantrekken.

Veldmeersunners

Hier was het vooral de koude op beide loopdagen (naast de mooie sterrenhemel) die opviel. Donderdag werd er duchtig op de 'Finse Piste' getraind en deden ook enkele de omloop langs het Kasteel. En ja enkele hebben mij verrast (letterlijk enfiguurlijk). Toen iedere binnen was kon ik afsluiten en al lopend naar huis toe gaan maar... achteraf bleek dat er nog drie 'Die 'hards' (Marina, Georges en Veronique) onder weg en die liepen drie extra rondes langs het kasteel. Een mooie prestatie en weer al eens het bewijs dat regelmaat en 'geduldige opbouw' loont! Heb de indruk dat iedereen met de drang zit op de grenzen te verleggen. Hier zal de lente ook meer dan welkom zijn.

Praktisch: Op dinsdag 2 april doen we een lenteloop. De bedoeling is om iedereen weer op de been te krijgen (dus haal de 'veloren gelopen schaapjes' maar uit hun winterslaap). Je mag ook vrienden meebrengen om die avond eens kennis met de Veldmeersrunners te laten maken (er zullen 2 afstanden zijn (6 en 10 km). Probeer ook allen in het 'clubtruitje' te zijn --> dit zouden we ook als regel aanhouden als we de volgende maanden de 'weg' opgaan! 

Marathon Rotterdam

Ook hier worden we geteisterd door de weersomstandigheden. De voorbereidingswedstrijden worden afgewerkt bij veel te lage temperaturen en steeds met een felle wind. Het begint op het systeem te werken (zeker als je wekelijks tss de 80 en 100 kilometer wil doen). Al enkele malen gezegd tegen één van loopgenoten 'Courage dit zal nu wel echt de laatste dat we in de sneeuw lopen' maar als je het weerbericht oor het weekend leest zal de laatste voorbereidingswedstrijd in Lier (zondag een halve marathon) ook in koude en wind (zelfs sneeuw) gelopen worden. De groep marathonlopers zal deze voorbereidingsperiode lang herinneren.
De laatste week vis staat ook voor de deur (en de weegschalen zijn de limieten aan het aftasten). En vanaf Pasen breekt de 'super compensatie'-periode aan (later hierover meer)

22-03-2013 om 10:51 geschreven door danny  


>> Reageer (0)


Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Aantal leden Veldmeers:   141


Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Gastenboek

Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


Foto

Blog als favoriet !


E-mail mij

Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.


Archief per maand
  • 04-2025
  • 02-2025
  • 01-2025
  • 12-2024
  • 11-2024
  • 09-2024
  • 08-2024
  • 07-2024
  • 03-2024
  • 02-2024
  • 01-2024
  • 12-2023
  • 11-2023
  • 10-2023
  • 09-2023
  • 08-2023
  • 07-2023
  • 06-2023
  • 05-2023
  • 04-2023
  • 03-2023
  • 02-2023
  • 01-2023
  • 12-2022
  • 11-2022
  • 10-2022
  • 09-2022
  • 08-2022
  • 07-2022
  • 06-2022
  • 05-2022
  • 04-2022
  • 03-2022
  • 02-2022
  • 01-2022
  • 12-2021
  • 11-2021
  • 10-2021
  • 09-2021
  • 08-2021
  • 07-2021
  • 06-2021
  • 05-2021
  • 04-2021
  • 03-2021
  • 02-2021
  • 01-2021
  • 12-2020
  • 11-2020
  • 10-2020
  • 09-2020
  • 08-2020
  • 07-2020
  • 06-2020
  • 05-2020
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019
  • 10-2019
  • 09-2019
  • 08-2019
  • 07-2019
  • 06-2019
  • 05-2019
  • 04-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 01-2019
  • 12-2018
  • 11-2018
  • 10-2018
  • 09-2018
  • 08-2018
  • 07-2018
  • 06-2018
  • 05-2018
  • 04-2018
  • 03-2018
  • 02-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 09-2017
  • 08-2017
  • 07-2017
  • 06-2017
  • 05-2017
  • 04-2017
  • 03-2017
  • 02-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 11-2016
  • 10-2016
  • 09-2016
  • 08-2016
  • 07-2016
  • 06-2016
  • 05-2016
  • 04-2016
  • 03-2016
  • 02-2016
  • 01-2016
  • 12-2015
  • 11-2015
  • 10-2015
  • 09-2015
  • 08-2015
  • 07-2015
  • 06-2015
  • 05-2015
  • 04-2015
  • 03-2015
  • 02-2015
  • 01-2015
  • 12-2014
  • 11-2014
  • 10-2014
  • 09-2014
  • 08-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 04-2014
  • 03-2014
  • 02-2014
  • 01-2014
  • 12-2013
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013
  • 02-2013
  • 01-2013
  • 12-2012
  • 11-2012
  • 10-2012
  • 09-2012
  • 08-2012
  • 07-2012
  • 06-2012
  • 05-2012
  • 04-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 05-1979
  • 05-1976


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs