Inhoud blog
  • Een nieuwe cd
  • Wat als mijn gedachten niet meer mee willen met mijn lijf?
  • 12 jaar heb ik er over gedaan om op een avond eens uit mijn kot te komen met de rolstoel buiten mijn comfordzone.
  • Verhuizen doe je niet zo
  • 10 jaar
    Nah het zal je maar overkomen

    BOODSCHAPJE

    Blog als favoriet !
    Categorieën
    NAH en toch een mama zijn
    Er zijn hoogtes er zijn laagtes
    18-06-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Halfweg

    We zijn halfweg in de week en ik had een niet zo een beste start gemaakt maar ik weet het belang van vrienden nu wel. Vriendschappen die wel soms uit onverwachte hoek komt.

    Ondertussen weet je wel dat ik een zware week ben ingegaan en ik heb me laten omringen door mensen die ik graag heb en ze zeggen het allemaal Inge je bent goed bezig. Eerst dacht ik 'goed bezig' 'natuurlijk ik denk het niet'. Nu ja het is nu zo ik moet gewoon alles op een rijtje zetten voor mezelf. Ik geef een plaats dat ik nu rolstoel gebonden ben en dat ik een meervoudige handicap eraan heb overgehouden en dit sinds 2011 na een uit de handgelopen griep met hersenstaminfart. Ik ben een alleenstaande mama met 2 prachtige jongens die ik deels bij me heb en waar ik veel mee doe. Ik probeer elke vakantie een uitstap te doen een pretpark in de grote vakantie en een dierentuinbezoek dat een 2 tal keer per jaar gebeurt. Dit jaar ga ik proberen om naar Pairi Daiza. We willen gaan voor de reuze panda's.

    Ik zou nog eens graag naar De Zoo in Antwerpen gaan het is nu heel lang geleden dat ik daar ben geweest. Ik ben er de laatste keer geweest met mijn jongens toen ik nog rond liep en Kai Mook was net geboren. Het was toen een klein schattig olifantje en nu een groot schattig beest. Volker wou absoluut een haai zien en ik heb nog nooit zo snel een aqaurium gezien. Hij vloog recht vooruit maar heeft geen haai gezien. Toen ik nog studeerde deed ik een stage in de Antwerpse Zoo op de educatieve dienst. Het is een dienst die zorgt voor de rondleidingen in de Zoo voor scholen en andere groepen van grote mensen en kleine mensen zowel voor als achter de schermen,... Het was enorm boeiend en leerrijk. 3 dagen per week kon ik dieren zien en geen hond of kat maar apen, leeuwen, tijgers, olifanten, pinguins,… Het was een super beleving en ik zal het zeker niet vergeten. Ik heb nog wel ergens een stylo van de dierentuin liggen, schrijft hij ik denk het niet, doe ik hem weg ik denk het ook niet. Het zijn herinneringen die ik altijd zal meedragen in mijn hoofd zoals mijn eerste stage in het buurtwerk, eerste echte werkervaring, mijn eerste echte lief en mijn eerste keer dat ik uitging. Het was leuk net zoals ze me vertelde dat ik een baby in mijn buik had en toen nog eens. Ik draag dit altijd mee voor altijd en het zijn momenten waar ik me aan optrek aan de leuke dingen die ik vroeger had. Er zitten ook minder goeie momenten bij maar die zijn te verwaarlozen. Ik heb liever de leuke gedachten in mijn hoofd en die neem ik mee en het negatieve laat ik achter me.



    18-06-2015 om 00:00 geschreven door Inge  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    16-06-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kunst

    Onze kunstwerkjes


     Dit is een werkje van Volker. Volker is nog steeds 10 jaar Het zijn stukjes gesmolten wasco's op een schilderdoek

    Zelfde techniek wasco's op schildersdoek de grote is van mij de kleine rechts van Lander hij is nog steeds 7 jaar

    Heel belangrijk als je de wasco smelt met een warmte-pistool zorg dat je er steeds bij bent.

    16-06-2015 om 15:29 geschreven door Inge  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.HET ZAL ONS DEUGD DOEN!!!

    Op maandag ben ik weer paraat om naar Pellenberg te gaan en dit gebeurt al maanden. Ik kijk er naar uit en geef me dan ook meestal 100%. Die maandagochtend was niet anders , de Nu-step, statafel en stappen.

    Elke week kom ik er mensen tegen die getroffen zijn door een hersenbloeding een hersen(stam)infarct of een ongeluk. Het is een uiteenlopende groep van jonge en oudere mensen want op al deze zaken staat geen leeftijd. Ik was zelf 36 jaar toen ik mijn hersenstaminfart kreeg. Alles loopt goed al was ik een beetje stil vandaag en toen kwam ik thuis en stond ik even stil bij alles.

    Als ik daar ben dan word ik geconfronteerd met alle erge dingen in het leven. Zo is er een toffe jongen en die is nu aan het revalideren van 20 jaar en een andere kerel van 18 jaar. Zo jong en dan krijg je zo een bagage mee er zijn ook veel oudere mensen maar bij, mensen van mijn leeftijd en dan denk ik 'het is niet eerlijk'. Ik krijg dan precies een flashback van hoe het was toen ik daar was. Het was er niet slecht maar het was zo hard allemaal. Oefenen, oefenen en oefenen dat was wat ik moest doen en in tussentijds verveelde ik me te pletter. Ik was echt alleen dan en dan kon je beginnen nadenken over wat, wanneer, hoe,… Vandaag toen ik die jongens zag kreeg ik het al bang in hun plek en dan dacht ik potverdorie Inge waar sta jij nu in deze wereld?

    Ergens onderaan de ladder waar ik vroeger wel op stond en nu niet meer. Af en toe ga ik een trapje vooruit en nog een trap en dan schuif je er ineens terug er vanaf en dan voel je je ineens gefaald.

    Ik voel me op alle gebieden gefaald het feit dat ik geen full-time mama meer kan zijn maar als de jongens er zijn dan ben ik echt heel gelukkig en doe ik er alles voor.

    • Ik zorg dat ze lekkere en gezonde dingen kunnen eten:

    • Onbijt kunnen ze eten cornflakes, brood, yoghurt of fruit.

    • 10 uur een stuk fruit of een koek

    • 12 uur warm eten groenten vlees/vis en patatjes

    • 16 uur iets lekkers maar het tegenover gestelde van deze ochted

    • 17.30 uur brood en beleg

    • rond 20 uur als ze er zin in hebben en niet elke avond een snel hapje.

    En dan gaat de keuken onheroepelijk dicht tot de volgende dag.

    Ik geef niet rap straf maar af en toe stuur ik ze even naar hun kamer om even rustig te worden voor het uit de hand loopt. Even afzonderen kan geen kwaad.

    Ik knutsel af en toe iets met mijn jongens en meestal heb ik een mooi resultaat. Automatisch gaan we dan samen genieten want we praten, overleggen van wat wil jij en wat denk ik. Samen zoeken naar oplossingen. Zowel ik als de jongens genieten daar van. S' avonds kijken we vaak een filmpje en dat is echt tof om te doen. Lander is in zijn Madagascar periode en Volker in zijn Rowan Atkinson periode. Het is zo fantastisch als we samen dingen doen en bereiken. Binnenkort gaan we een dino-periode in met de films van Jurassic Park. Wie weet wat de tijd nog gaat brengen maar zolang ik plannen maak samen met mijn 2 kerels zit ik op een goede lijn. In de vakantie gaan we naar een pretpark en dan hoor ik wie er mee gaat An, Els, Marc zalig gevooel lijkt me dat. Maar nog een dikke14 dagen en dan gaan we de vakantie sfeer tegemoet.

    HET ZAL ONS DEUGD DOEN!!!


    16-06-2015 om 00:00 geschreven door Inge  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    14-06-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een enorm vermoeiende dag

    Het is weekend en ik heb enorm veel gedaan met mijn jongens geknutseld en gespeeld. Volker vond niet direct zijn draai en vond in alles een discussie onderwerp met zijn broer maar ook met mij. Het is niet nodig om hem steeds te straffen maar soms stuur ik hem dan gewoon naar zijn kamer om rustig te worden. Achterna praten we wel even over het voorval op een rustige manier. Volker heeft dan 2 manieren om te reageren.

    • Hij praat rustig mee en ziet in waarom boos worden niet gepast was.

    • Hij zit direct op zijn paard en ik vraag dan de reden waarom hij zo reageerde:

        • hij begrijpt het en kan rustig worden

        • hij blijft druk in de weer en dan negeer ik hem gewoon en zeg hem dat we zo niet kunnen praten.

    Na een tijdje kunnen we deftig praten maar het vraagt enorm veel energie. Het erge is dat hij zijn sterkte enorm op zijn kleine broertje uitwerkt. Zowel fysiek als verbaal. Volker is 10 jaar en enorm groot en sterk en is zeker niet op zijn mondje gevallen en lander is klein en laat hem snel overdonderen.

    Maar dan met hoofdpijn opstaan is niet fijn het vraagt veel energie en dan kan ik iets nemen tegen de hoofdpijn en als die niet overgaat moet ik zoeken naar verlichting. Ik heb de papa van de jongens even gecontacteerd om de jongens wat vroeger te komen. Toen de jongens weg waren heb ik even de tv afgezet, geen muziek rond mijn oren gewoon stilte in mijn hoofd. Ik heb zelfs de computer aan de kant geschoven en de tablet. Gelukkig komt er ook niet teveel lawaai van buiten naar binnen (ik woon op een drukke baan vlak aan een station). De rust doet deugd en ik heb iets extra's genomen tegen de hoofdpijn. Ik heb even mijn ogen gesloten en heb geslapen tot 18 uur. Ik vind het wel enorm erg dat ik vroeg om de jongens vroeger te komen halen maar ik moest het doen voor mezelf en ook voor de jongens. Als ik de jongens heb dan wil ik er gewoon zijn voor hen en dat kon ik niet vandaag. Gelukkig wa al druk in de weer geweest voor en met mijn 2 jongens.

    Op zich heb ik niet zoveel hoofdpijn maar een slechte lig- of zithouding werkt dit in de hand. Ik moet dan even draaien met mijn hoofd maar niet te hard want dan word ik duizelig en draait alles rond me heen. Niet fijn maar dat is ook zoiets dat geraakt is, mijn evenwichtsorgaan.

    Zo is mijn weekend begonnen en geeindigd en het was fijn samen met Volker en Lander iets in elkaar steken en dan met hoofdpijn eindigen dat is pas een opdoffer.


    14-06-2015 om 18:13 geschreven door Inge  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    12-06-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wat als een fles cola zo zwaar word en je krijgt een flesje appelsap gewoon niet open.

    Vandaag werd ik enorm geconfronteerd met mijn beperking. Gelukkig was oma hier om dit op te vangen. Alls ik de jongens heb komt oma af en toe eten maken. Niet elke keer want morgen zijn het gewoon wij 3. Vandaag was het kipje met appelmoes en gebakken aardappelen, morgen een snelle hap en een boke en zondag om het weekend af te sluiten frietjes met echt vlees en champigons roomsaus. Een snelle hap hier is een Pizza van een goede vriend van me Dr. Oetker of een klaargemaakte maaltijd van mr. de chef van Bistro Diner. Volker vind dit super lekker de beide dingen en Lander gaat voor de pizza en ik ik eet de restjes.

    De jongens wilden een appelsapje drinken maar aangezien ik geen grote flessen meer koop wegens te rap zuur en dat geraakt niet op in het weekend koop ik kleine brikjes of kleine flesjes. Het is een leuk idee en ik moet minder weggooien. Ik koop ook mini blikjes cola voor de jongens en dan mogen ze er 1 en als het op is is het op en dan moeten ze iets anders kiezen. En dat werkt hier in huis om een alternatief te kiezen. Nu had ik voor de eerste keer kleine flesjes appelsap gekocht, maar met de beste wil van de wereld kreeg ik die flesjes niet open. Die krachtvermindering in mijn armen en handen het was me weer het dagje van … Ik was opgestaan met enorm veel pijn in mijn rechter schouder, arm en hand. Even een draai aan mijn hoepels om vooruit te komen het was zwaar en pijnlijk. Zodra ik stilsta en vooral stil zit is er niets aan de hand. Maar mijn arm naar voor brengen is al een hele karwei vandaag. Annemie heeft me dan aan de arm behandeld. Even rechtstaan en dan de arm en heel even de knie omdat ik effe terloops zei da ik daar pijn had. Het zou kunnen dat ik er ben overgegaan bij de oefeningen met de Thera-Band. Nu 3 oefeningen met tussenpozen 3x10 oefeningen een keer in de voormiddag en een keer in de namiddag. Ik zet ze zeker niet straf want het mag zeker geen over inspanning zijn en ik mag zeker niet gaan tot het pijn doet. En dat deed het ook niet heel even 1 oefening om te merken dat het iets te straf was en dat ik alles een beetje losser zette.

    Maar het is echt niet fijn om te merken Inge je kan niet eens een flesje open doen. En dan denk je heb ik hier nu ook al hulp voor nodig? Ja soms zal dit nog gebeuren maar het is nu zo en ik zal er leren moeten mee omgaan en het is nu zo en als het me niet lukt kan ik steeds beroep doen op andere personen en als het me niet lukt dan kan ik kiezen dorst lijden of een glas water van de kraan drinken ik kies voor het laatste.


    12-06-2015 om 00:00 geschreven door Inge  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    11-06-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Er zijn zo van die periodes

    Mijn leven heeft zo van die periodes heel raar allemaal. Soms ben ik heel strijdvaardig en ben ik gemotiveerd om alles uit mijn revalidatie te halen en andere keren heb ik een zetje nodig en blijf ik hangen in routine en zie ik het een beetje zwart. Die routine is best gemakkelijk maar niet de beste oplossing. Het is leuk om doelen te hebben maar ook om die doelen net iets verder te leggen. Vroeger kon ik 2 meter stappen met ondersteuning en deed ik er 20 minuten over. En nu doe ik er 15 minuten over en kom ik aan 20 meter. Ik stap sneller maar ook zekerder terwijl ik in het begin enorm veel pijn had en heel bang was. Nu kan ik de pijn beter plaatsen en de schrik kan ik onder controle houden. Ik word wat zekerder van mezelf maar ook soms wel overmoedig. Als ik dan wat overmoedig ben en ik verlies even mijn evenwicht dan slaat de angst me even om het hart maar dan ga ik gewoon verder terwijl dit 3 jaar geleden een punt was om te stoppen en het te laten liggen voor een hele tijd. Peter een kinesist uit Pellenberg is super trots op Inge en had nooit gedacht dat ik zover ging geraken. Deze week heb mijn filmpjes laten zien opstaan vanuit de rolstoel aan de keukenkast met stijl en gaan zitten zonder stijl. Opstaan en gaan zitten met het katapultkussen dat met stijl. Stappen met en zonder ortese met stijl.               

    Op dit moment zit de drive er wel in ik heb een serieuze slag gekregen en dan ga ik er gewoon voor en dan heb ik weer een oefendrive voor een paar maanden om dan even in een dipje te zitten en dan weer eens die sjot onder mijn poep te krijgen. Sabien, Annemie en Jozefien weten dit ondertussen, maar het is super belangrijk dat ik dan ook die drive terug vind.

    Niet opgeven is mijn boodschap ook al is de uitkomst niet altijd van wat je wilt. De diagnoses zijn soms heel zwaar en niet wat jezelf wilt horen maar het is nu zo. Als je slechter begint te zien dan ga je naar een oogarts om te zien of je een bril nodig hebt en schaf je een bril aan. Het is niet met volle goesting maar je doet het en je bent het snel gewoon. Ben je ziek en heb je keelpijn dan ga je naar de huisarts en laat je je nakijken en krijg je medicatie om beter te worden. Maar als je op een dag de diagnose krijgt dat het niet helemaal niet beter gaat worden en de ene na de andere opdoffer krijgt sla je je er wel door. Want uiteindelijk ben je als mens sterker dan dat je bent en sla je je er wel door. Als je vraagt Inge ben je gelukkig weet ik niet wat ik moet antwoorden. Ben ik gelukkig met mijn lijf NEEN, ben ik gelukkig met mijn jongens 'JA? HEEL GELUKKIG'. Dat eerste is echt wel het ergste wat ik me kon voorstellen en ook al ben ik blij met wat ik bereikt heb maar of ik gelukkig ben neen dat niet. Maar ik ben wel blij dat ik er nog ben en ik ben blij met wat ik bereikt heb. Ik ben enorm goed begeleid maar ik heb het wel allemaal zelf gedaan.


    11-06-2015 om 00:00 geschreven door Inge  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    10-06-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kabbelend

    De dagen kabbelen rustig verder terwijl de wereld aan het voorbij razen is. Ik hoor en voel langs vele kanten dat de werkdruk iets hoger is geworden want het werkjaar is bijna voorbij. Er moeten nu dingen worden afgewerkt. Zelf ben ik ook aan het zoeken naar een beetje rust. In augustus kies ik ervoor om niet naar Pellenberg te gaan. Sabien is dan in verlof en dan neem ik het er me ook van. 4 of 5 weken gaat mijn revalidatie wel door maar wel thuis van maandag tot vrijdag. Ik ga vooral genieten van mijn kerels. In juli blijf ik wel naar Pellenberg gaan. Maar in september vlieg ik er weer helemaal in en hopelijk heb ik tegen dan wat meer nieuws en mag ik 3 à 4 weken gaan revalideren in Pellenberg maar dan opgenomen. Alles eens recht trekken en alles herbekijken. Het is dan ook de bedoeling dat al mijn nieuwe werkpunten op papier staan. Want dat de uitkomst anders is dan verwacht is zeker en ik moet alles herzien samen met de kinesisten en mijn revalidatieartsen om het maximum eruit te halen.

    Lander mijn jongste spruit is op klaskamp geweest met school. Ze zijn naar zee geweest met de gehele klas. Ze zijn ook naar Sea Life geweest en zo te zien was het er super tof. Spijtig dat ik het moest vernemen via mijn sociale media. Ze hadden me 'vergeten' verwittigen om dan te horen dat hij op woensdagmiddag naar huis komt het uur is op zich een groot vraagteken. 12 uur of 12.30 uur of zelfs later dat is blijkbaar geen evidentie. Gelukkig heb ik een mama kunnen bereiken om goed te kunnen afspreken. Pas rond 16 uur komen ze toe met de trein. Los het zelf maar op denken ze daar aan de overkant en ik heb het opgelost ik ga Lander hier oppikken aan het station samen met Volker. Ik dacht dat je als ouder rechten hebt maar ook plichten en je hebt als ouder het recht om dingen te weten maar je hebt als ouder ook de plicht om dingen te zeggen of te doen. Ik heb het recht om te weten waar mijn kleine ventjes naar toe gaan en zeker als ze gaan slapen ergens met school ook een eventueel een contact adres en gegevens. Maar blijkbaar is dit geen evidentie. Tja, scheiden doet lijden maar af en toe moet je toch eens nadenken, ze ne.

    En zo blijf ik maar verder kabbelen de ene keer is het rond mijn ex partner die de spelregels niet goed weet of het nu zijn verstand is die wat wat mank werkt het maakt niet uit. Maar ik kabbel nog liever verder met de jongens en mijn revalidatie want daar weet ik wat ik ook doe ik geraak er wel.

    Vandaag heb ik met Volker een canvas gemaakt met gesmolten wasco's. Het zijn geen gestructureerde figuren maar een hoop vlekken bij elkaar en die door elkaar lopen. Volker is super trots op zijn resultaat. In het weekend ga ik een poging doen met Lander maar met grotere stukjes wasco. Met de haardroger of een warmtepistool moet je zien dat het niet weg vliegt maar ook niet te dicht bijhouden anders kan het verbranden. Op het einde is er wel een leuk resultaat te zien. Ik heb 3 kleine canvassen 20cm – 20cm. Ze krijgen een plekje in de gang of de living. Ik ga ook een grotere maken met gewoon wasco's op de canvas te plakken en te doen smelten. Het is volgens mij een mooi effect maar ik heb het niet zelf bedacht. Ik ben lid op de creatieve sociale media site Pinterest. Zo hebben we al eens ballonnen gevuld met Play Doh en zo maak je een stress-balletje, een geel mannetje uit 'De Verschrikkelijke Ikke'. Af en toe vind ik het wel leuk om eens dingen te doen met de jongens gewoon samen iets maken is het bakken, kleuren, samen te lezen, knutselen het maakt niet uit. Het is af en toe ook eens leuk om alleen iets te doen met Volker of Lander. En het allerleukste is als ze trots zijn op hun resultaat en dit willen delen.


    10-06-2015 om 00:00 geschreven door Inge  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    07-06-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bezoek

    Vandaag had ik bezoek van een kameraad die ik heb leren kennen in Pellenberg. Om de zoveel weken spreken we eens af rond de middag zodat zowel ik als hij niet alleen hoeven te eten. Hij zorgt meestal voor iets lekkers voor de jongens en vandaag was dit niet anders.

    Vandaag waren we aan het praten over restletsels voor hem als voor mij. Op zich is het ziek worden minder erg dan de gevolgen. Zo heeft hij een verlamming aan zijn rechter hand en moest hij links leren schrijven. Ik had het geluk om linkshandig te zijn en mijn linkerhand was heel goed mee met de rest. Hij ziet en hoort nog perfect aan de rechter zijde maar hij voelt niet als zijn neus loopt, waarop je als buitenstaander iets mag op zeggen. Hij zelf vindt dit niet prettig maar niets zeggen is nog veel erger. meestal zeg ik er iets van om me dan te verontschuldigen en een grapje te maken. hij voelt een deel van zijn gezicht niet zijn neus en deel van zijn gezicht heeft hij minder gevoel. Zelf heb ik dit in mijn achterhoofd. Ik voel als je eraan komt, maar de sensatie van pijn ken ik niet meer.

    hij heeft een verlamming aan zijn rechter been maar hij kan wel stappen. Hij heeft een dropvoet maar zijn enkel is vastgezet. Hij heeft geen ossificaties.

    Sommige dingen zijn gelijk lopend

    Het is eens leuk om te praten met iemand die hetzelfde traject heeft doorlopen  naar zelfstandigheid.


    07-06-2015 om 18:26 geschreven door Inge  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    05-06-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Shoppen

    Iedereen weet dat Inge vlijtig meedoet met sociale media, Facebook, Bloggen het kent geen geheimen meer voor Inge en ik doe het ook wel graag. Bij mijn blog kan ik mijn gevoel leggen en zo hoop ik ook iets positiefs uit te stralen. Het is niet de bedoeling om te zagen of te klagen maar om mensen toch wel een beetje hoop te geven. Ik weet het is er wat het is en het is me gewoon overkomen maar er zijn mensen die erger getroffen zijn dan ik. Ooit heb ik gehoord van een man die ook in een rolstoel zit na een duik op een zandbank en zijn nek brak. 'iedereen heeft wel iets waar ik niet mee wil ruilen'. Het klopt ook er zijn ergere dingen in het leven. Ik ben blij dat ik nog normaal kan praten met mijn jongens, ik ben blij dat ik zelfstandig kan leven, ik ben blij dat… maar er zijn zoveel ergere dingen: een ervaring, eindeloos lijden, zware emotionele tegenslagen het zijn dingen die ik niet wil meemaken. Door doordacht te werk te gaan heb ik een aangenaam leven. De pijn die er wel is maar 'onder controle'. Ok ik neem heel wat medicatie maar ik probeer dit wel op het minimum te houden. Zo heb ik een soort medicatie dat behoort tot 'wat als de pijn te fel word en blijft aanslepen'. Dit pak ik als het echt niet te doen is. Ik ben trots op mezelf want ik heb net mijn doosje weggegooid het was over datum. Er waren er 2 uit. Als ik dat nam omdat ik teveel pijn had dan was dit s' avonds voor het slapen gaan zodat ik toch wel een relatief goede nacht had. Op dit moment moet ik een katapult kussen testen en mijn poep doet enorm veel pijn en nu weet ik ook waar mijn zitknobbels zitten en ja als ik zo een ganse dag moet zitten het is geen pretje. Ik ben nu aan het zoeken naar een goede tussen oplossing. Op het kussen zitten en dan naast me neer leggen en op mijn vertrouwde kussentje gaan zitten. Gelukkig kan ik die transfer goed maken. Deze middag gaan informeren in de thuiszorgwinkel van wat en hoe. Maar eerst zien wat Pellenberg zegt.

    Een katapult kussen wat een uitvinding.

    Ik ben blij dat ik even dingen kan testen en zien hoe het me bekomt. Het belangrijkste is is meer comfort en kan ik er dingen beter mee. Eerst had ik een ziekenhuisbed in bruikleen van het ziekenfonds maar naarmate de tijd vorderde kwam ik tot het besef dat het bed voor altijd ging zijn dus een eigen bed gekocht met steun van het VAPH, badlift hetzelfde verhaal. Knijptang heb ik zelf aangekocht met eigen middelen. Speelgoed zoals Thera-Band zijn door eigen middelen of via mijn kinisist en zo is het wikken en wegen van wat en hoe. Ik ga wel steeds naar de thuiszorgwinkel van mijn ziekenfonds omdat ik dan ook een korting geniet. Weet je alle beetjes helpen.

    Weet je wat ik gevaarlijk vind aan shoppen het is zo verslavend maar ik weet mijn rem staan. Maar je kan ook op medisch gebied shoppen en dat is pas erg. Je hebt niet het antwoord dat je wilde en dan vlucht je naar een ander ziekenhuis en wie weet krijg daar wel te horen wat je wou horen en voor je het weet word je gevolgd door 2 of 3 artsen die elk op zich denken dat ze goed bezig zijn. Je krijgt overbodig veel medicatie en je hebt het gevoel dat je van het kastje naar de muur wordt gestuurd. Voor mijn bekken en knieën had ik 2 dokters en die zijn weggegaan uit Pellenberg en ik kreeg 2 nieuwe artsen die alle 2 hetzelfde zeiden over mijn knieën en bekken. En daar stopt het verhaal bij me. Ik heb me wel geïnformeerd maar ik heb geen stappen ondernomen. Ik kan naar oneindig veel dokters gaan maar volgens mij heeft het geen nut. Het is ook te zien in welke situatie dat je zit de ene aandoening is de andere niet en moet je berusten in je lot NEEN dat moet je zeker niet maar je kan wel opboksen vanuit je eigen situatie naar een beter uitkomst. Niet altijd van wat je in gedachte had maar toch beter. Ik kom ook van een toestand waar ik niet kon niet praten niet kon bewegen en nu kan ik praten als de beste zoals vroeger ik kan mijn linkerhand perfect bewegen maar ik heb niet alle kracht maar ik kan een fles opendraaien (niet alle flessen bv. flessen of potjes met kinderslot). Ik ben nu wel kracht aan het bij kweken in mijn armen en schouders. En tja dat is iets van lange duur maar ik blijf vechten voor mijn jongens en zeker voor mezelf.

    Straks komen ook mijn 2 kerels en ik kijk er enorm naar uit mijn 2 kerels terug bij me te hebben het is maar tot morgen maar ze zijn toch even bij me. We gaan er een toffe 2 daagse van maken met een leuk doe programma. Ik denk dat we even gaan knutselen met wasco's.



    05-06-2015 om 00:00 geschreven door Inge  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    04-06-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hop omhoog!!!

    Yesterday, all my troubles seemed so far away
    Now it looks as though they're here to stay
    oh, I believe in yesterday

    Suddenly, I'm not half the man I used to be
    There's a shadow hanging over me
    Oh, yesterday came suddenly.

    Deze maand ben ik 3 jaar thuis na mijn 16 maanden ziekenhuis. Het is alsof het gisteren allemaal gebeurde. Ik had nooit gedacht dat ik moest zoeken naar hulpmiddelen om mijn levenskwaliteit te verbeteren. Ik dacht toen als ik mijn levenskwaliteit wil verbeteren dan ga ik ervoor werken en centen verdienen om dan die ene leuke en comfortabele zetel te kopen of een mixer om deeg te kunnen maken voor cake samen met de jongens.

    Nooit dacht ik letterlijk aan aanvullingen voor mijn lichaam zodat ik alles beter kan. Iets oprapen, stappen met een looprekje, tot stand komen. Alles moet in functie van… Het is eng om te zeggen ik heb een handicap. De rolstoel , de kracht vermindering, mijn oog en oor dat niet werkt links en wat vele mensen weten maar vaak ook wel vergeten omdat het niet zo uitgesproken is bij mij, ik heb een NAH (een Niet Aangeboren Hersenletsel). Het is blijven zoeken naar verbeteringen om alles wat eenvoudiger te maken. Het was zo simpel allemaal vroeger en het kwam allemaal zo plots en ik was er helemaal niet op voorbereid.

    Zo maak ik nu lijstjes van wat ik moet doen, boodschappen, taakjes. Gelukkig bestaat er Facebook en daar worden heel wat verjaardagen vermeld ie ik zo niet kan vergeten.

    Sinds maandag zit ik op een katapult kussen en wat is mijn ervaring?

    Ik kom beter tot stand ook zelfstandig en ik kan alleen aan mijn keukenkast staan en mijn tanden poetsen. Wat een zalig gevoel al rechtstaande mijn tanden poetsen. Ik ben dit beginnen doen met mijn kinesist Jozefien en het voelt geweldig we hebben er een gewoonte van gemaakt op dinsdag, woensdag en donderdag.

    Ik zit iets hoger omdat er een mechanisme onder het kussen zit met een soort van hydraulisch pompje dat me dan omhoog kan laten gaan. Er is 1 groot nadeel ik weet waar mijn zitknobbels zitten want mijn poep doet er ongelooflijk van pijn. Ik zal eelt moet kweken op mijn poep en morgen ga ik eens langs de thuiszorgwinkel mijn oor eens te luister leggen.

    Ik besef heel goed qua aanvaarding dat ik niet ver sta in mijn revalidatie. En ik denk dat ik het nooit zal aanvaarden. Het is soms een iets te zware last om alleen te dragen op mijn eentje. Het is ik alleen in de grote wereld. Gelukkig heb ik iemand om mijn verhaal te doen. Ilse komt om de 14 dagen eens alles op een rijtje zetten en af en toe komt ze wat ze wat vroeger en lunchen we eerst samen. Het enige wat ik wel heb is dat ik een Houdini ben in het ontwijken van vragen of onderwerpen. Gelukkig kan ik af en toe mijn frustraties hier kwijt omdat dit zo anoniem is, ook al lezen er heel wat familie en vrienden mee. Maar door mijn gevoel neer te schrijven geef ik alles een plekje in mijn hoofd en kan ik weer eens verder maar af en toe komen de gevoelens eens terug en krijgen ze een andere betekenis. Mijn plas probleem versus het sonderen, rolstoel – elektrische rolstoel dat nu verander is in een wheeldrive,… Maar zo zal alles wel een plekje krijgen maar af en toe zal ik nog wel eens heel kwaad zijn op de situatie. WANT EERLIJK IS HET NIET!!!


    04-06-2015 om 00:00 geschreven door Inge  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    03-06-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Genieten van mijn kleine ventje

    Vandaag was Volker bij een vriend spelen waardoor ik tot 16.15uur alleen met Lander thuis was. Gisteren had hij al gekozen wat hij wou eten. Frietjes met een curryworst!!! Dat kiest hij altijd als er eten moet worden gekozen. Dus frietjes, ik had de idee om frietjes te laten meebrengen van de frituur. Een kinderbox voor hem en traditioneel voor oma en ik 1 friet samen en een stuk vlees met echte frietkot mayonaise. Af en toe mag dit wel eens. Volker was wel wat jaloers maar hij heeft wel een volledig bakje aardbeien op toen hij thuis kwam van Itse. Lander heeft vooral genoten van de rust ook al miste hij zijn broer. We hebben genoten. Lander en ik hebben een spel gespeeld, hij heeft op de computer gespeeld en we hebben samen huiswerk gemaakt. En dat huiswerk maken gaat fantastisch. Hij heeft gelezen en woorden geschreven. Lander is enorm vooruit gegaan bij het lezen maar soms een beetje lui. Zo kan hij zeggen welke letter is dit of welk woord staat er hier. In het begin trap je erin en zeg je het woord maar nu zeg ik gewoon kijk eens goed of wat denk je wat er staat? En ja hoor dan kan hij het woord perfect lezen. Schrijven gaat goed, heel goed zelf en ik ben super trots op mijn kleine ventje. Volker doet ook zijn best op school en hij voelt zich goed ook al lonkt nu ook de grote vakantie voor de 2 jongens.

    Hij word zo groot Volker gaat naar de 3 de graad. De 3de graad wilt zeggen: Volker en Lander zitten in de Freinetschool en daar rekenen ze niet echt in leerjaren. Voor het gemak zeggen we 4de leerjaar of 1ste leerjaar, maar ze zitten in een graadklas. Volgend jaar blijft Lander in de eerste graad (oudste groep) en Volker wordt terug bij de jongste gerekend van zijn graad. Het grappige is Volker zal dan wel 1 van de grootste van gestalte zijn van zijn klas oudste en jongste kindjes. Het is allemaal zo snel gegaan.

    Ik kan me nog zo dingen voorstellen hoe het was:

    • Instapklas: Volker heeft 3 weken gehuild toen hij naar school moest en Inge deed mee want Inge zat vol hormonen en zwanger van Lander.

    • Oudste kleuters: Volker ging naar de 2de kleuterklas en hij zei aan de juf je moet me even wat tijd geven! Een maand later zei hij zei je wel juf dat je me tijd moest geven.

    • Zo zijn we eens aangereden door een auto maar niets erg gelukkig.

    • In de 3 de kleuterklas ben ik onderuit gegaan en Volker zijn juf heeft dit heel goed opgevangen zo ook de hele school trouwens. Pas na 16 maanden was ik terug thuis en Volker zijn 1 leerjaar zat erop. En Lander ging naar de oudste kleuters (2 klkl) Heel bizar allemaal.

    Het is een heel vreemd gevoel want de laatste jaren draait alles vaak om de kwaliteit die ik kan geven aan mijn jongens maar ook wil ik er zijn voor mezelf en er moet veel wijken voor mijn eigen revalidatie en daarvoor ga ik nogal rechtdoor met af en toe een kronkeltje.

    Maar het meest belangrijke zijn mijn 2 kerels Volker en Lander voor die 2 jongens doe ik het gewoon een betere motivatie bestaat er niet (denk ik). Volker die nog heel goed weet dat ik heb rondgelopen en Lander die dit bijna enkel van verhalen kent. Dit laatste vind ik wel erg maar er zijn heel wat foto's van mij met Lander op mijn arm of aan mijn hand, maar ik heb ook foto's van Volker op de arm van mama. Dat zijn dingen om te koesteren.



    03-06-2015 om 19:54 geschreven door Inge  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    02-06-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Juni

    Het is weer een maand verder en het is alsof ik in een karretje van een rollercoaster ben gaan zitten waar ik niet wil op zitten. Ik ben moeten recht komen en ben mijn moed beginnen bijeen scharen. 1 ding weet ik dit wou ik niet. Maar kan ik bij de pakken blijven zitten, neen. Ik moet blijven doorgaan voor mijn 2 jongens en zeker voor mezelf. De ossificaties zijn er nu en ik zal er mee moeten leven. De stijfheid, de pijn en de beperkte beweging zijn er nu en ik moet er mee verder. Ik heb mijn doelstellingen moeten wijzigen en zeker ik heb mijn leven moeten herzien. Het is heel raar maar ik ben een vrij optimistische madam die heel goed weet wat ze wil maar een paar weken geleden wist ik niet meer van welk hout pijlen te maken. Ik heb dagen, weken kunnen nadenken over wat ik nog verder wil doen en wat ik wil bereiken. Wat ik wil is mijn levenskwaliteit verbeteren. Ik wil sterker worden. Ik wil nog zelfstandiger worden. Ik wil, ik wil … Ik wil nu leren genieten van de dingen die op me afkomen en de dingen te nemen hoe ze nu eenmaal zijn.

    Ik weet nu met zekerheid dat mijn stappen niet veel beter gaat worden maar ik kan wel zorgen dat mijn houding verbeterd waardoor ik me beter ga voelen en hopelijk minder pijn heb.

    Ik heb op mijn keukenkast een lijst geplakt met al mijn doelstellingen.

    Mijn eerste doelstelling is misschien de belangrijkste 'meer vertrouwen krijgen in mijn lijf'. Sinds vandaag ben ik de trotse eigenaar voor 1 week van een katapult kussen. Hopelijk brengt het wat op en vlieg ik nu omhoog als ik moet staan. Het is nu zoeken naar de beste methode om alles goed aan te pakken. Veilig staan, veilig van mijn rolstoel naar het bed en omgekeerd.

    Nu dat we alles over een andere boeg aan het gooien zijn moet ik ook zoeken naar hulpmiddelen die ik kan gebruiken om mijn levenskwaliteit te verbeteren.

    Zo heb ik al kleine en grote hulpmiddelen die het allemaal wat makkelijker maken.

    Mijn bed: mensen zeggen je hebt een ziekenhuisbed, Ja, maar ik het een hoog- laag bed met houtlook voor de huiselijke sfeer. Ik kan op mijn rug liggen maar ik kan mijn benen niet volledig strekken en dan zoek ik verlichting door mijn bed in een knik te zetten zodat mijn knieën en benen wat ondersteuning krijgen waardoor ik minder pijn heb.

    Mijn badlift: zo kan ik een kwaliteitsvol bad nemen op een veilige en handige manier. Het enige wat mijn verpleegster moet doen is mijn benen in en uit bad heffen en mijn voeten een badje geven. 1 keer per week ga ik in bad wat best wel een keer meer mag zijn maar 1 ding is zeker ik kijk er naar uit elke keer.

    Een grijptang: laat ik iets vallen dan moet ik niet wachten tot er iemand is en pak ik het grijpertje en pak ik het op. Is er iets wat ik niet opgeraapt krijg dan zoek ik een oplossing en lukt het me uiteindelijk. Een plakker dat aan 2 zijdes plakt om een papier op te rapen, een beetje voeten werk om dat het object in een andere positie te zetten en dan hebbes.

    Ik heb een tablet gekocht omdat ik soms vroeg in bed vlieg en ik wil niet altijd gaan slapen. Zo heb ik nu TV-Overal en kan ik TV kijken op de kamer. Of ik nu om 21u of om 22u in mijn bed lig ik kan nu mijn programma uitkijken als ik er zin in heb. Geen zware investering voor een extra TV in mijn dan veel te kleine kamer.

    Tja het is nu zo heb ik me laten inpakken door gadgets, leuke en minder leuke dingen, als ze me maar helpen. Denk ik dan. Maar ik benoem ze niet zoals in de boek maar hoe ik ze zelf wil noemen. Mijn bed is mijn bed en geen ziekenhuisbed met houtlook, de grijptang is gewoon de tang, de rolstoel is gewoon mijne stoel of soms ook wel de mijne rolstoel met een grote zucht erna. Mijn badlift is mijn badlift al zeg ik tijdens het bad moment staat 'het spel' wel omhoog. Inventief zijn we wel maar of het allemaal al een plek heeft gekregen ik denk het niet maar fysiek heeft alles zijn plekje.




    02-06-2015 om 00:00 geschreven door Inge  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    30-05-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Schoolfeest

    Het is weer zover het schoolfeest is achter de rug. Rock Regenboog was weer een zalige bijeenkomst van mama's, papa's, kindjes van de school en broers en zussen. Vele kindjes die ik kende van in de opvang gaan vanaf volgend jaar naar de middelbare school. Bij Volker en Lander zijn we nog niet zover (gelukkig). Volker die naar de 3de graad gaat en Lander die in de 1ste graad blijft maar dan een jaartje hoger. We hebben samen iets gedronken en de jongens hebben een ijsje en een stukje cake gegeten. Het was een fantastische opening. De jongste kleuters gingen uit de bol op het nr. van Rocky, de oudste kleuters op een nr. Kiss met het zelf zingen van het refrein in het Engels. Lander zijn klas ging uit de bol op een nr. van AC/DC - Highway to Hell en Volker op Queen - We Will Rock You en de oudsten die zijn aan me voorbij gegaan of toch de muziek want die deden kunstjes. Een speech van Ludo de directeur met programma. Ze waren weer goed onze Regenboogkinderen.

    Ik kom niet zoveel meer op school maar af en toe zien ze me daar eens en het is steeds een aangenaam terug zien van alle mensen.


    30-05-2015 om 00:00 geschreven door Inge  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    28-05-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Woensdag kidsdag

    het was een week geleden dat ik mijn jongens heb gezien, want 1 op 4 weekends zijn ze volledig bij hun papa. Tof voor de jongens maar spijtig voor mij. Nu tja het is nu eenmaal zo geregeld maar als ze de woensdag komen kijk ik er enorm naar uit. Het volgende weekend is het trouwens schoolfeest en we gaan en de maandag na het schoolfeest hebben de jongens steeds een vrije dag, wat een extra dag bij mama opleverde. Ik kijk er naar uit. Lander en Volker hebben genoten en heel goed gegeten deze middag. Boontjes met kippenworsten en aardappeltjes, op oma's wijze.

    Volker wou een spelletje spelen met de kaarten en ineens waren de spelregels helemaal anders. Best wel grappig je moest nu in eens steeds kaarten verzamelen en niet wegspelen en in je eigen pot te steken. We zijn dan maar gestopt want ik wil wel spelen maar het is moeilijk als ze steeds de regeltjes veranderen. Maar wel grappig om te zien hoe goed hij zijn best doet om zijn zaakje te verdedigen. Dan doen we wel iets anders.


    Ik ben ook bezig om iets meer structuur te krijgen in hun speelgedrag. Opzich ruimen ze wel op als ik het vraag. Maar ik probeer nu net iets meer te bereiken. Ze hebben elk een doos waar ze hun projectjes kunnen in bewaren. Doen ze het niet dan blijft alles samen maar dan zet ik het in de doos en dat op eigen risico. Valt er een stukje af tja dan is dat maar zo, maar heet ligt dan wel in de doos. Niemand gaat er in die doos Volker zijn doos is Volker zijn doos en Lander zijn doos is Lander zijn doos.


    Ondertussen is het donderdag en Jozefien de kinesiste is gekomen. Door de ossificaties is mijn zithouding echt niet goed en dat moet ik nu verbeteren. Ik moet mijn hand tegen de muur houden en omhoog krabbelen waardoor ik mijn romp ga strekken. Nu dat is nu een oefening dat ik me terug ga moeten aanleren want dat is niet simpel. Zo ook moest ik deze ochtend omdat ik recht stond maar steeds op mijn linkerbeen steunde zakte ik steeds door mijn benen. Ik moest wisselen van been via mijn bekken. Het is ook iets waar ik me moet aan werken want op 1 of andere manier lukte me dit niet. Ik wist niet dat een hersenstam zo een impact kon hebben op een mens. Het is nu een kwestie van mijn lichaamshouding te veranderen,



    28-05-2015 om 14:40 geschreven door Inge  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    26-05-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sportjaar 2014-2015

    Het sportjaar is voorbij dit jaar, het is nu aan de studenten van het sportkot om hun examens te doen. Het was leuk, soms zwaar maar we hebben enorm hard gelachen. Mensen die allemaal iets hebben voor hebben gehad. De ene een ongeluk, de andere een ziekte iedereen heeft zijn of haar eigen verhaal. Maar wat we niet doen is vragen aan elkaar wat we voor hebben gehad. Ook al weten we ondertussen wat de ene of de andere voor heeft gehad. Maar wat is het nut als je zoiets weet! Niets en dat niets weten vind ik helemaal niet erg.

    Nu we 3 maanden plat liggen heb ik een avond op overschot en ik kijk er naar uit om volgend schooljaar opnieuw te starten.

    Volgende week gaan ze nog iets gaan eten met gans de groep maar ik ga niet mee.

    Ik hoor je nu denken waarom ga jij niet mee Inge!!! Ik ben er echt niet klaar voor om mee te gaan. In groep naar een restaurant neen, denk ik. Ik zie de confrontatie niet zitten om in groep naar een openbare plaats te gaan. Als ik nu naar een restaurant- cafe ga dan heeft iedereen me gezien en dan nog eens gaan met een ganse groep neen da zie ik helemaal niet zitten. Zeg maar dat ik er niet klaar voor ben. Ik ben de eerste om te zeggen ge moet buiten komen en ge moet u niets aantrekken van wat de mensen denken of zeggen maar zet me daar tegenover en dan heb je een heel ander verhaal. Neen, ik zou me liever wegtoveren en onzichtbaar zijn.

    Maar mijn sportjaar zit erop en ik zei al tegen Nick en Laetitia tot volgend jaar! Ik ga zeker van de partij zijn.


    26-05-2015 om 00:00 geschreven door Inge  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    25-05-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Routine

    Elke ochtend word ik al dan niet wakker gemaakt door de verpleging. De verpleging doet zijn of haar ding sonderen, wassen, spuitje, kleren en transfer maken elke ochtend gaat dit zo iets voor 7 uur er is geen moment van ik draai me nog eens of ik druk op snooze om 9 minuten later nog eens wakker te worden en uit bed te springen. Dat is pas nostalgie. Vroeger toen ik nog rond liep en ik moest gaan werken dan zette ik mijn wekker een halfuurtje voor ik moest opstaan. Ik draaide me graag nog even rond om me te wentelen in mijn warme nestje om dan op te staan en onder de douche te staan. Soms denk ik er aan terug en ja ik vond dit zalig. Mis ik het neen maar ik mis mijn vrijheid enorm. Ik ben nu ook wel vrij maar ik moet rekening houden met:

    • Mensen die me verder helpen

      • verpleging

      • familie

      • vervoer

      • kinesist

      • …

    • Mijn eigen verzorging.

      • sonderen

      • afspraken met dokters zowel de huisarts of artsen in het ziekenhuis

      • ook nog eens de verpleging

      • ...

    • Mijn ontspanning

      • sport

      • schrijven (cursus)

      • …

    Tja mijn leven heeft een zekere routine gekregen. Vroeger was mijn leven georganiseerd. Er was een zekere chaos maar sommige dingen vond ik belangrijk.

    • Als ik en de jongens thuis waren bv. in het weekend aten we warm s' middags.

    • Het huis was opgeruimd en netjes: ik vond het geen luxe om 2 maal per week met nat te poetsen.

    • Het speelgoed moest een zekere structuur hebben.

    • …

    Ik heb dat over gekregen van mijn opvoeding en mijn werk als opvoedster.

    • Thuis was het belangrijk dat we samen als gezin aan tafel zaten.

    • We wisten wat we konden en niet konden thuis en we gingen er niet over.

    • Mama en papa vonden het heel belangrijk dat als we op stap gingen dag kwamen zeggen en ze wisten graag waar je was. Niet welk cafeetje maar gewoon ik zit op de Oude Markt of we gaan naar de Stadsfeestzaal en de Living in Aarschot.

    • ...

    Mijn broer en zussen hadden al de weg geëffend en ik kreeg geen thuiskom uur mee. Maar ze vroegen me en hoelaat ben je thuis en dan antwoorde ik het gaat niet vroeg zijn of het zal niet niet laat zijn. Als ik zoiets zei dan wisten ze hoelaat het was. Als ik zei ik ben vroeg thuis dan was ik pas thuis als de vogelstjes floten. Als ik zei je moet me niet te vroeg verwachten dan zat de kans erin dat ik heel vroeg thuis was. Het was geen uitzondering dat ik thuis kwam en de kruidenierswinkel op de hoek was open om den een ijsje te kopen en zei dan smakelijk en slaapwel.

    Het enige wat we moesten doen was om 12 uur tenlaatste opstaan om dan ook te eten met het gezin. Om dan om 2 uur te zeggen ik ga wat 'werken' voor school wat resulteerde in bed met een muziekje. Niet te stil maar ook niet te luid juist goed om te slapen. Het waren goede middagdutjes.

    Maar dat was het leven zoals het was en dat nu zoveel anders is.

    Middagdutjes zijn er bijna dagelijks, opstap gaan zit er bijna niet of zelfs nooit in. Maar de structuur of routine zit er duidelijk in. Opzich niet zo erg maar soms wel knap vervelend als je daar niets kan aan veranderen.


    25-05-2015 om 16:11 geschreven door Inge  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    24-05-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De week is voorbij

    Het is zondag en een feestdag Pinksteren, zelf weet ik niet voor wat Pinksteren staat. Nochtans heb ik gans mijn schooltijd in een katholieke school doorgebracht. De kleuter- en lagere school was het met alles erop en eraan een blauw wit uniform met een blauwe nylon schort en ik had ook in de 1 en 3 een kleuter(juf)non en toen ik daar wegging had ik ook een ook een nonneke. Zuster Gemma heeft denk ik al mij naai en breiwerk tot een goed einde gebracht want ik bakte er niets van. Alles werd aangeleerd voor personen die rechtshandig waren maar mijn Tante Non heeft me geleerd om links te breien. Engelengeduld moet ze gehad hebben. Neen ik had er geen talent voor. In het 6de leerjaar maakte iedereen zich zorgen over welke school ze gingen kiezen in het middelbaar. Bleven ze hangen of gingen ze naar een andere school in het Gentse. Ik verhuisde toen net in die grote vakantie naar Leuven dus veel keuze had ik niet. Een school in de buurt meer moest ik niet hebben. 7 jaar ben ik bij de pater en Jeannine gebleven en op zich voelde ik me er wel goed.

    Zelf vind ik het heel belangrijk dat kinderen zich heel goed en thuis voelen op school. Zeker in de kleuter- en lagere school en begrijp ik niet dat kinderen soms heinde en ver naar een school moeten. Elke stad heeft volgens mij een school waar ze alle richtingen hebben in ASO, TSO en BSO valt te bezien maar ik vind dat een kind op 30 minuten zou moeten kunnen thuis geraken. Blijven hangen aan het station niet meegerekend.

    Wat ik ook weet is dat mijn broer jarig is vandaag 46 jaar is hij geworden en ja ik heb mijn wensen overgebracht. Ik kon dit om 7 uur doen deze morgen maar ik heb gewacht tot 9.30u. Hij mocht een beetje uitslapen. Het was een aangename babbel. Het is heel raar maar ik zal nooit Marc zijn verjaardag vergeten, maar mijn zussen durf ik wel eens een paar dagen vergeten om dan met een enorm schuldgevoel te bellen en te zeggen sorry zus ik was het uit het oog verloren. Jarig zijn het geeft toch wel aan dat we ouder worden en ik zou zeggen dan krijg je zo van die kwaaltjes.

    Als je ouder wordt dan begin je ook wel te genieten van de buitenlucht zo heb ik deze middag de venster open gezet en genoten van de buitenlucht. Het is goed voor een uurtje want het lawaai is soms er net iets over. Treinen die af en aan rijden, auto's en soms ook wel geroep. Op zich niet zo erg maar als het te lang duurt dan haakt mijn hoofd af. Ik vind het wel erg dat ik me stoor aan zo een prikkels omdat ik vroeger daar wel tegen kon. Buiten lopen langs een drukke weg, in de stad en waar ik sowieso het station moest passeren het was niet erg maar nu helemaal niet meer. Ik hou van de rust en stilte zo kan ik hier een ganse dag zitten zonder muziek of zelfs TV. Alles stil in mijn hoofd en ik vraag ook geen afleiding terwijl vroeger altijd de TV opstond al was het maar voor de radio met de winterbeelden. Tja zo zijn er heel wat verschuivingen gebeurt in mijn hoofd en tja het nemen zoals het is want er iets aandoen dat gaat niet op sommige dingen. Spijtig!!!




    24-05-2015 om 17:31 geschreven door Inge  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    23-05-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Contacten

    Vandaag was het buurtfeest en ik ben geweest en het was echt fijn om wat oude bekende mensen tegen te komen. Ik ben van mens tot mens gegaan en het was raar mensen keken niet raar op toen ze de rolstoel zagen. Ze hadden het wel al gehoord van ergens dat Inge in een rolstoel terecht is gekomen, maar de echt reden wisten ze niet. Ook al kom ik me dan af en toe tegen neen nu niet ik vertelde en het was nu zo. De mensen stelden heel gerichte vragen en ik heb ze dan ook gewoon beantwoord. De mensen vroegen naar mijn jongens en ik vond het spijtig dat ze er niet bij konden zijn. Ik heb meegedaan aan de kindertombola en ze hebben een diabolo gewonnen en een spel kaarten. Die kaarten gaan in de schuif terecht komen maar de diabolo zal hier geprobeerd worden. Volgens mij kan Volker het al een beetje en Lander zal het heel snel onder de knie krijgen.

    Deze avond is het Eurovisie Songfestival waar ik een beetje een haat- liefde verhouding mee heb. Elk jaar keek ik samen met een goede vriend en zaten we te lachen en te gieren met de deelnemers en elk jaar zaten we er super naast. Maar aan de andere kant was er ook de ergernis. We keken meestal voor de gekke figuren die er aan deelnamen met gekke kostuums, veel show en vooral te 'gekke' danspasjes. Loïc Nottet onze Belgische deelnemer zal het goed doen (hoop ik) en ik duim voor hem morgenvroeg weet ik het resultaat. Want ik blijf niet wakker tot 00 uur dan hoop ik al een uur of 2 goed te slapen.
    De jongens zijn nu een weekend bij hun papa en ik mis ze enorm ook al gun ik hen dat weekend het is toch altijd het gevoel van afgeven. Ik bel ze wel eens en ik ben heel blij hun stemmetjes te horen maar het absoluut fijn dat ze in het weekend eens kunnen buiten spelen in de tuin. Mijn 2 super helden met hun superkrachten. Woensdag zijn ze terug bij me en volgend weekend gaan we samen naar het schoolfeest.

    Ik ben blij dat ik terug wat meer buiten kom nu het het beter weer is? Want het voelt toch aangenaam hoor. De wind die door mijn haren waait, de zon op mijn snoet alles samen een super gevoel.

    Vandaag kreeg ik ook bevestiging over mijn trip naar Limburg met mijn zus een nachtje gaan logeren. Ik heb nog even de tijd om alles voor te bereiden. Een valies, mijn medicatie, verzorgingsmateriaal, enz. het zal wat geven 2 zottekes, 2 onzekere dagen maar 2 super dagen. Ik ga dit zeker goed voorbereiden lekker eten, een leuke wandeling en niet te veel zenuwen en dit alles door Toerisme Vlaanderen die me dat nachtje schenken.



    23-05-2015 om 21:03 geschreven door Inge  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    22-05-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kampioen

    Het is zover sinds het bestaan 115 jaar, AA Gent word kampioen. Ik woon al lang niet meer in Gent maar het doet toch altijd iets als er iets positief gebeurt. Michiel mijn verpleger hield me op de hoogte want ik kan geen voetbalmatchen kijken op TV. Moest ik het wel kunnen zou ik toch niet kijken. Een prachtige 2-0 en Gent verdiende welverdiend de overwinning en Standard druipt af richting Luik. De Buffalo's hebben het gedaan dit jaar in hun toch wel ferme nieuwe stadion. Ik heb het al 2 keer gezien en het is prachtig. Zo zie je maar het is een grote ploeg geworden met heel wat voetbalkwaliteiten. Het is ze gegund en voor mezelf vind ik het leuk om het Gentse dialect op de tv te horen. Het is zo nostalgisch.

    Morgen ga ik naar het buurtfeest van een buurtwerking waar ik als jonge twintiger stage deed in de kinderwerking. Ik studeerde toen voor opvoedster en ik heb daar 2 jaar doorgebracht. Ik vond het zalig en na dat ik ben afgestudeerd ben ik nog heel vaak gaan helpen en ik voelde me wel thuis in het buurtHUIS. Iedereen weet wat ik voor heb gehad maar het voelt toch wel eng aan om terug te gaan. Iedereen terug zien maar op zich kijk ik er naar uit. Het is een voorsmaakje want volgende week is het aan de jongens hun schoolfeest. Een middag met heel veel plezier.

    Sinds vandaag heb ik ook nieuwe steunkousen. Ik draag ze zeker niet graag maar het moet nu eenmaal. Door het vele zitten houden mijn benen vocht vast en gaan ze zwellen. Het is geen fijn gevoel ook al ben ik het al gewoon. Sinds enige tijd zijn er nu ook hippe kleuren verkrijgbaar. Vroeger was er enkel huidskleur en dan ook zwart en wit. Degene die ik nu heb zijn geel en tot onder de knie. Ik vind het tof dat ze tot onder de knie zijn want door de die witte anti afzakbolletjes waar ik begon op te reageren heb ik dat probleempje verholpen. Ik heb zo mijn momenten. Hopelijk verdwijnt mijn gevoeligheid en zeker nu de zomer in aantocht is zal het een zicht zijn een korte broek en steunkousen ja als ik niet buiten moet en anders blijf ik mijn lange broek aandoen.

    Vandaag heb ik ook mijn minireisje geboekt die ik heb gewonnen naar Opoeteren. Ik kijk er alvast naar uit omdat ik dan ook eens kan testen hoe het is als ik op 'vakantie' zou gaan met de jongens want dat plan is voor 2016. Ik heb moeten zorgen dat er continuïteit blijft in de verzorging en voor het spuitje en de nodige handelingen kleren aandoen enz. Ik ga alleszins op een weekdag donderdag tot vrijdag. Nog 3 maanden en dan ben ik even weg.


    22-05-2015 om 00:00 geschreven door Inge  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    21-05-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De wereld draait door

    Ken je het gevoel dat iedereen maar blijft rennen en dat je zelf verweesd achter blijft. Dat gevoel heb ik nu toch al een week of 2 en ik hoop dat het snel over gaat.

    Het is alsof mijn leven stil staat en heel wat emoties komen nu naar boven.

    Wat ik voor heb gehad heeft alles omver geblazen je hebt natuurlijk de zichtbare dingen maar er zijn ook de niet zichtbare dingen.

    Ik zal nu in herhaling vallen maar naar het einde zal je wel hopelijk begrijpen wat ik bedoel.

    • Er is de rolstoel = zichtbaar

    • Doof en blind aan mijn linkerzijde = niet zichtbaar maar wel voelbaar.

    • Dropvoet = zichtbaar

    • De NAH met zijn vele facetten = niet zichtbaar maar wel herkenbaar als je me heel goed kent.

      • Zo ben ik persoonlijk soms wat chaotisch in mijn hoofd en vergeet ik hier en daar iets.

      • Soms lopen mijn gedachte door elkaar en voel ik me echt wel onsamenhangend.

      • Ik ben emotioneler

    • Zo heb ik echt mijn vrienden leren kennen en ja ik ben er verloren maar ik heb er ook heel wat terug gewonnen en bij gekregen. Mensen die ik al jaren ken zijn weggebleven en anderen zijn gebleven en zijn dichter bij me komen te staan. Zo heb ik ook heel wat mensen leren kennen.

    Om eerlijk te zijn na 2 weken me niet zo fijn te voelen, is alles de revue gepasseerd.  De fysieke dingen maar ook de emotionele toestanden. Het is zo stom allemaal.

    Ik heb dit voorgehad en dan heb ik inderdaad heel hard aan mezelf gedacht. Ik moest beter worden dacht ik maar dat er fysieke gevolgen zijn dat wist ik niet en dat wou ik niet weten. Ik ben eruit geklommen en ik dacht ik ben er maar opeens sta ik terug aan het begin van de ladder, ik mag dit zo niet noemen ik moet nu gewoon een andere richting inslaan en verder gaan. Ik mag me even minder voelen maar ik moet ook aan de toekomst denken. Een toekomst die nog onzeker is maar het ligt volledig in mijn kamp van wat en hoe ik dat ga opvullen. Het ligt aan mij of ik zin kan geven aan mijn leven en dat zal ook gebeuren ik ben al zover geraakt en ik zal terug op mijn trein springen maar ik moet even wat rust krijgen en alles op een rijtje zetten en binnenkort lees je weer de avontuurlijke verhalen van Inge.

    Zaterdag heb ik al een tijdje geplant dat ik naar het buurtfeest ga. In die buurt is een buurtwerking waar ik 2 jaar een stage heb gelopen en ik moet even dag gaan zeggen, wat ik een enorme grote stap vind. Het is een voorproefje voor volgende week het schoolfeest. Ik vind het leuk om de buurt- en kinderwerkers te zien maar ook de vele vrijwilligers. Sommige vrijwilligers zijn nu volwassen mannen en vrouwen die ik heb gekend toen ik daar stage liep in de kinderwerking en daar monitrice was op het speelplein. Die kindjes zijn nu groot en zijn nu ook al mama. De wereld die draait maar door!!!

     

     

     


    21-05-2015 om 19:27 geschreven door Inge  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    >> Reageer (0)


    Foto


    Archief per maand
  • 06-2023
  • 05-2023
  • 04-2023
  • 01-2023
  • 03-2021
  • 08-2020
  • 05-2020
  • 04-2020
  • 03-2020
  • 02-2020
  • 01-2020
  • 12-2019
  • 11-2019
  • 10-2019
  • 09-2019
  • 08-2019
  • 07-2019
  • 06-2019
  • 05-2019
  • 04-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 01-2019
  • 12-2018
  • 11-2018
  • 10-2018
  • 09-2018
  • 08-2018
  • 07-2018
  • 06-2018
  • 05-2018
  • 04-2018
  • 03-2018
  • 02-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 09-2017
  • 08-2017
  • 07-2017
  • 06-2017
  • 05-2017
  • 04-2017
  • 03-2017
  • 02-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 11-2016
  • 10-2016
  • 09-2016
  • 08-2016
  • 07-2016
  • 06-2016
  • 05-2016
  • 04-2016
  • 03-2016
  • 02-2016
  • 01-2016
  • 12-2015
  • 11-2015
  • 10-2015
  • 09-2015
  • 08-2015
  • 07-2015
  • 06-2015
  • 05-2015
  • 04-2015
  • 03-2015
  • 02-2015
  • 01-2015
  • 12-2014
  • 11-2014
  • 10-2014
  • 09-2014
  • 08-2014
  • 07-2014
  • 06-2014
  • 05-2014
  • 04-2014
  • 03-2014
  • 02-2014
  • 01-2014
  • 12-2013
  • 11-2013
  • 10-2013
  • 09-2013
  • 08-2013
  • 07-2013
  • 06-2013
  • 05-2013
  • 04-2013
  • 03-2013


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs