Zoeken in blog

"Allerlei linken"

Google maps

Google nieuws

Google vertalen

Den Bosrand


Routeplanner

fietsen in Oost-Vlaanderen

Vertalen met AltaVista

Vertalen met Google

Bureaublad achtergrond
Archiefkast

Recepten zoekmachine
 
Zandstorm creatief atelier


Verstuur één kaartje

Infolijn
schoolvakantie's

Millenniumschool

Take my hand

Lucky-Birds

ABC gezondheid

Tuinadvies

Kruiden

"Gastronomisch plezier"

 
Degustation

 Dôme

Het gebaar

 Eric Fernez

Kruidenmolen

 In de Wulf

"Kranten"

Nieuwsblad

Het laatste nieuws

Gazet van Antwerpen

De zondag

De standaard
"Vrouwenblad"

Libelle

Flair

Nina

Plusmagazine

Story

Lili
Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003
    Betoverend veelzijdig

    05-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Uit de Brusselse keuken

    Stoemp: Recepten en verhalen uit de Brusselse keuken door Albert Verdeyen. Uitgeverij Lanno-Tielt.

    Grootgebracht met kaviaar en kreeft hebben we niet veel op met stoemp en de onvermijdelijke spruitjeslucht die het woord alleen al uitwasemt (grapje). Kok Albert Verdeyen doet er in dit boek alles aan om het Brusselse - maar van oorsprong Hollandse - keukenbegrip op basis van aardappelpuree nieuw leven in te blazen.

    Eerst met paddenstoelen, met konijn en geuze of witloof en spekjes. Dan origineler, wan Albert Verdeyen wil stoemp bij de tijd brengen: met Noorse zalm en koriander bijvoorbeeld, met tapenade van olijven of kaviaar (zie je wel) en Sint-Jakobsvruchten. Daarna gaat hij Brussels, met de favoriete stoemp "voor kinderen" die niet graag groenten lusten. Lekker.


    Stoemp met kool (een Brussels recept)
    Een echte stoemp, lekker en warm …die vindt u terug in de Brusselse brasserie. 

    Nodig: (voor 4 personen)
    1 kleine savooi, 1 kg bloemende aardappelen, bintjes, 60 gr boter, muskaatnoot, zout, peper.

     
    Bereiding:
    Schil de aardappelen
    Was de savooi en doe op schijfjes
    De kool en de aardappelen afzonderlijk koken in gezouten water
    Wanneer ze beiden gaar zijn (de kool moet zacht zijn) ze samen fijnmaken met een passevite (belangrijk).
    Op de puree de boter laten smelten.
    Op smaak brengen met muskaatnoot, peper en zout.
    Indien nodig een beetje melk toevoegen en goed mengen. 


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Petra de bezige bij in de sportwereld

    Omdat het kermis is staat petra van bloggen.be in de spotlights.



    Blogje: petradecanniere

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Regelsystemen voor de verwarming

    Zo hou je de warmteregeling optimaal.
    Het brein achter een zuinige verwarmingsinstallatie is een goed regelsysteem. Dat zorgt ervoor dat er steeds voldoende, maar geen overtollige warmte wordt geproduceerd.


    Kamerthermostaat:
    Een 'gewone' kamerthermostaat staat in verbinding met de ketel en reageert wanneer het binnen te warm of te koud is. Bij een te lage temperatuur laat hij de ketel opstarten, bij een te hoge temperatuur legt hij de ketel stil. We spreken dan van een aan/uit-regeling.
     
    Meestal is de kamerthermostaat gekoppeld aan een klok, waardoor je de mogelijkheid hebt om bijvoorbeeld overdag en 's nachts een andere temperatuur in te stellen.

    Een modulerende kamerthermostaat is een stuk efficiënter. Hij stuurt de ketel rechtstreeks en regelt de temperatuur van het ketelwater. Optioneel kun je hem uitrusten met een buitenvoeler, zodat je een weersafhankelijke regeling krijgt: bij koud weer doet hij de watertemperatuur stijgen om zo de gewenste kamertemperatuur te bereiken, bij zacht weer is een lagere watertemperatuur voldoende.
     
    Een modulerende thermostaat kan enkel werken in combinatie met een bijbehorende modulerende ketel, zoals de hoogrendementsketel of de condensatieketel. Die combinatie zorgt ervoor dat de ketel zo zuinig m werkt. Staat de temperatuur bijvoorbeeld ingeste 200( en duikt ze onder die grens, dan zorgt de moduler de thermostaat ervoor dat de gewenste temperatuur bereikt op een zo laag mogelijk vermogen van de ketel. Thermostaatkranen:
    Thermostaatkranen regelen de temperatuur per vertrek. Ze zijn uitgerust met een warmtegevoelige sensor in de kraan van de radiator. Die vergelijkt voortdurend de luchttemperatuur met de ingestelde temperatuur.

    Zijn deze temperaturen niet gelijk, dan laat de kraan meer of minder warm water in de radiator stromen. Op die manier wordt automatisch geprofiteerd van gratis energietoevoer zoals bijvoorbeeld warmte van de zon of andere energiebronnen.

    Aardgasverwarming is veelzijdig.

     Hieronder kan je nog eens de tips doorlopen.


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tips werken met thermostaat
     

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.New York kennen met winter bezoekje
    Het lijkt geen evidente keuze voor een winterbestemming, maar New York is een echt 'Winterwonderland'. Tijdens de koude maanden komen de wolkenkrabbers en hun lichtjes pas echt tot hun recht. Winter in New York is sprookjesachtig en alle bestemmingen zijn maar een taxi- of metroritjes verwijderd.

    Rockefeller
    De meest voor de handliggende bestemming voor een winterbezoekje aan New York is het Rockefeller Center. Je kunt er niet alleen genieten van een gigantische kerstboom, je vindt er ook een schaatsbaan in de schaduw van de wolkenkrabbers. Uitblazen doe je in een van de talrijke gezellige cafeetjes in de buurt. De kerstboom is een ware New Yorkse traditie, waar ook veel festiviteiten rond plaatsvinden. Zo is het aansteken van de lichtjes, de eerste dinsdag na Thanksgiving, een evenement dat een glimlach op de gezichten van de honderden mensen tovert. De schaatsbaan is geopend van november tot april.

    Paard en kar in Central Park
    Ook Central Park is een winterbezoekje waard. Je kunt er een ontspannende wandeling maken of je lekker actief uitleven. Ontdek het gigantische park bijvoorbeeld eens op skates, je kunt er op verschillende plaatsten huren. Zie je het liever wat romantischer, kies dan voor een ritje met paard en kar. Zorg er wel voor dat je een dekentje tegen de koude meeneemt. Je kunt kiezen uit een ritje van 20, 45 of 50 minuten. Het geeft je een heel andere kijk op New York, zeker in de winter.

    Christmas shopping
    Tijdens de kerstperiode word je ondergedompeld in de gezellige sfeer, alle New Yorkse winkels en 'department stores' maken van hun uitstalraam een pareltje. Daarom loont het de moeite om een speciale wandeling langs de mooiste etalages te maken.
    Bij Macy's loont het de moeite de gids (die je aan de inkomhal vindt) mee te nemen, want daar staan heel wat tips in. Wil je zelf wat speelgoed onder de kerstboom leggen, ga dan zeker naar FAO Schwartz op 5th avenue, een waar speelgoedparadijs.

    Restaurant week
    De laatste twee weken van januari is het Winter Restaurant Week. In meer dan 200 deelnemende restaurants kun je genieten van een driegangenlunch voor 20.12 dollar of een driegangendiner voor 35 dollar.

    Extra tip
    Ben je gek van gezellige cafés? Dan loont een bezoekje aan Serendipity III Cafe. Het is een grillrestaurant, maar het is werelberoemd voor zijn Frozen Hot Chocolate. En je hebt de kans dat je er een celeb spot. (ep)

    >> Reageer (0)
    04-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Schuimige badolie

    Een bad nemen betekent voor iedereen wat anders. Dit is het ultieme badproduct dat een voedende, verzachtende en vochtinbrengende werking heeft.

    Nodig: 2 eieren, 250 ml olijfolie, 150 ml maïskiemolie, 150 ml amandelolie, 2 el heldere honing, 250 ml melk, 100 ml wodka, 1 el milde zeep-vlokken 3 druppels etherische olie naar keuze.

    Bereiding: Voor ca. 1 liter
    Klop de eieren los met de verschillende soorten olie en de honing. Voeg al kloppend de melk, wodka, zeepvlokken en etherische olie toe. Giet het mengsel in flessen, sluit ze af, voorzie ze van etiketten en bewaar ze in de koelkast.
     
    Klop een eetlepel door het water terwijl u het bad laat vollopen. 
     
    Badoliën en azijnen.
    Kruidenoliën en -azijnen  kunt u zowel in de keuken als in de badkamer gebruiken. Voeg ca. 1 el olie of 1/2 kopje azijn met daardoor munt, tijm, oregano of wat u maar wilt, toe aan een warm bad. En geniet dan ten volle van de oppeppende en herstellende werking.


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dierenvrienden

     

    Veel huisdieren krijgen op deze dag een extraatje van hun baasje.
    Deze dieren komen meestal ook de rest van het jaar niets te kort.
    "Zo hoort het"

    Maar er zijn helaas ook dieren die wél veel te kort komen.

    Tijdens de Werelddierendag wordt voor dit probleem aandacht gevraagd. 'Koop niet te haastig een huisdier', waarschuwen veel dieren-verenigingen. 'Denk eerst twee keer na. Heb je er wel tijd en plaats voor? Wat ga je ermee aanvangen als je op vakantie gaat? Hoe ga je het ver-zorgen?'

     

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wie kent Cor de euro ezel?

    Voor de Kuurnenaren zou Cor de euro ezel tijdens deze vier dolle kermisdagen goed kunnen van pas komen, maar helaas hij blijft in bloggenland.

    Mensen gebruiken vaak het spreekwoord "zo dom als een ezel".
    Ezels zijn niet dom, maar wel een beetje eigenwijs. De ezel is een bijzonder geduldig en lankmoedig dier. Zeker is wel dat hij zijn humeur en temperament heel duidelijk toont.


    Een tweetal jaar terug heeft Corry van senNet deze euro ezel gemaakt en vandaar dat ik hem de naam Cor heb gegeven.
    Animatie-plaatjes kan je bezichtigen op Corrybosters


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Boodschap voor Vlaanderen

    Om onze economie nog wat sterker aan te zwengelen zal de Vlaamse regering aan iedereen 600 Euro belastingvermindering toekennen.

    Als we dat uitgeven aan kleding en speelgoed zal dat geld naar China gaan.

    Als we dat spenderen aan benzine, zal het naar de Arabieren gaan.

    Als we er een computer mee kopen, gaat het naar Taiwan.

    Kopen we er fruit en groenten mee, gaat het naar Spanje, Frankrijk en Italie.

    Kopen we er een goede auto mee, gaat het naar Japan.

    Als we er onnodige rommel mee kopen, gaat het naar Korea.

    Niets van dat alles zal de Vlaamse economie helpen!

    De enige manier om dat geld hier te houden is door het drinken van onze eigen streekbieren.
    Gezondheid.
    Bedankt voor uw hulp.

     


     


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Venkelroomsoep
    Eenvoudig venkelsoepje  maar heel lekker (vlam)

    De venkel schoonmaken en koken in gezouten water gedurende ongeveer 20 minuten.

    De stelen van de venkelknol in kleine stukjes snijden.

    De boter smelten, de bloem erdoor roeren en beetje bij beetje en al roerend het kookvocht van de venkel met het bouillonblokje toevoegen.

    De soep op smaak brengen met de kruiden. De fijngesneden venkel, room en fijngehakt venkelgroen toevoegen alsook een scheutje sherry.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een dipje tijdens je maandstonden?
    Dan ben je niet de enige, uit onderzoek blijkt dat 97 procent van alle Belgische dames zich nooit 'happy' voelt tijdens haar 'rode' periode. Humeurigheid, kramp, pijn, zware benen, het zijn maar enkele symptomen waar je beter komaf mee maakt. Met deze tips kan je de ergste pieken vermijden.

    Ban zout
    Zout laat je beter achterwege tijdens je maandstonden. Het houdt water op en dat zorgt dan weer voor gezwollen borsten en benen. Gebruik kwistig de kruidenmolen, maar tracht je zoutinname te beperken. Ook gerookte vleeswaren of chips blijven beter in de kast.

    Drink water
    Tijdens 'gewone' dagen drink je maar beter anderhalve liter water. Trek dit op naar 2 liter en kies voor een merk met weinig sodium en veel calcium. Vittel of Contrex zijn ideale waters.

    Snoep minder
    Wie zich niet happy voelt, grijpt al wat vaker naar de snoepkast. Kies voor donkere chocolade, deze is rijk aan magnesium en zo raak je een opgeblazen gevoel kwijt. Ook gedroogde abrikozen, donker brood en linzen hebben een hoog gehalte aan magnesium.

    Zoethouder
    Pure suiker is nooit goed, maar zeker niet nu. Het zorgt, net als koffie, voor energiepieken die gevolgd worden door -dalen. Betere zoethoudertjes zijn gedroogd fruit of doe honing in je thee in plaats van een suikerklontje.

    Vetzuren
    Wil je een humeur op niveau, heb je essentiële vetzuren nodig. Eet zalm of verwerk koolzaadolie in je dressing. Omega 3 stoffen zijn sowieso goed voor je gezondheid.

    Calcium
    Komen de krampen eraan, eet of drink dan voldoende calcium. Tijdens je lastige periode neem je gerust vier porties met melk, kaas of yoghurt per dag.

    Koffie
    Koffie, alcohol en sigaretten zouden je humeur opkrikken, maar doen uiteindelijk het tegenoverstelde. Omdat ze snel zijn uitgewerkt, voel je nog een grotere dip als voordien.

    Sport
    Misschien heb je er geen zin in, maar sport en beweging doen heel wat goed. Twintig minuten beweging gedurende vijf dagen, maken een ander mens van je. Haal een stappenteller in huis en tracht 10.000 stappen per dag te maken. Trappen lopen of je huishouden regelen zijn nog nooit zo leuk geweest.

    Vitamine
    Vitamine B6 zou een positieve invloed hebben op stemmingswisselingen, vraatbuien, gezwollen benen en pijnlijke borsten. Bananen, soja, aardappels, vis, linzen en eieren hebben voldoende vitamine B6 om er tijdens deze periode van te smullen. (lvl)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Liever huisvrouw dan ingenieur
    De vrouwenbeweging zal het niet graag horen: jonge meisjes willen later liever huisvrouw worden dan ingenieur. Dat blijkt uit een Britse enquête waarbij 500 meisjes tussen 13 en 18 jaar gevraagd werd naar hun voorkeur. Een carrière als ingenieur zien ze niet zitten wegens 'te weinig glamour' of 'meer geschikt voor jongens'.

    Fotomodel
    Wel populair zijn carrières als fotomodel, actrice of schooljuf. Een vierde van de ondervraagden kiest voor advocaat of journalist.

    Celebs
    Volgens de onderzoekers geven celebs als Kate Middleton en Paris Hilton het 'slechte' voorbeeld aan jonge meiden. Jongeren spiegelen zich te vaak aan hun levenswijze. Onbewust geven celebs de boodschap door dat zelfs wie geen job heeft, zich als een prinses kan en mag gedragen. (lvl)

    Paris Hilton geeft niet meteen het 'goede' voorbeeld.


    >> Reageer (0)
    03-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zoek het niet te ver

    Op zondag 5 oktober stel­len zeven Veurnse bedrij­ven en twee stadsgebouwen hun deuren wijd open.

    De historische stad Veurne is van oudsher het centrum van een bedrijvige regio door voorzieningen op het vlak van cultuur, onderwijs, administratie, gezondheidszorg, bank­wezen en het grote aantal winkels.

    Als we spreken over de gemeente Veurne, dan gaat het niet alleen om de stad Veurne, maar ook over de dorpen Avekapelle, Booitshoeke, Bulskamp, De Moeren, Eggewaartskapelle, Houtem, Steenkerke, Vinkem, Wulveringem en Zoutenaaie. Het grootste deel van de totale bevolking bewoont het centrum van Veurne. De oude stadskern bezit het marktplein met zijn fraaie historische gebouwen: Stadhuis, Landshuis, Belforttoren, Oude Vleeshalle, Spaans Paviljoen, Hoge Wacht en diverse 18de-eeuwse woningen.

    De deelgemeen­ten hebben hun aantrek­kingskracht voor een groot stuk te danken aan hun waardevol agrarisch land­schap, waartussen de schil­derachtige dorpen met hun statige kerken, oude hoe­ves, enkele molens en een waterkasteel gezaaid lig­gen. Een groot deel van het grondgebied is landelijk en dun bevolkt. Veurne heeft een totale oppervlakte van 9633 hectare.

    Veurne is een gezellige stad op zes kilometer van de kust en de Franse grens. U vindt er een grote verscheiden­heid aan moderne en aan­trekkelijke winkels en twee bedrijventerreinen. Het is een stad voor fijnproe­vers met tal van restaurants en eethuizen. Daarnaast is Veurne ook een evene­mentenstad. Zo zijn er: de Boeteprocessie, Avondje Veurne, de Sporkinfeesten, kerstmarkt, ... Kortom, u vindt het in Veurne!

    Hoe de technische dienst voor het stads­patrimonium zorgt, komt u te weten tij­dens een bezoek aan de stedelijke werk­plaatsen. Heel wat stadsdiensten hebben onlangs hun intrek genomen in het nieuw complex voor stadskantoor en bibliotheek “de Seylsteen”. Tijdens Open Bedrijvendag kunt u het gebouw verkennen en in de bibliotheek genieten van theaterani­matie.Veurne de bloeiende stad.


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een feestje of gezellig samenzijn

    Johan (Yenti) staat vandaag in de spotlight



    Blog Yentis hapjesbuffet

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geboorte van Stijn Streuvels
    Stijn Streuvels (pseudoniem van Frank Lateur), een volle neef van Guido Gezelle, werd te Heule geboren op 3 oktober 1871.
     
    Hij liep school in Heule en Avelgem. Hij aardde echter niet op school en ging als leerling-bakker de stiel leren eerst in Avelgem en later in Kortrijk en Brugge. Hij leerde op eigen kracht Engels, Duits, Deens en Russisch en ontdekte als selfmade-man de wereldliteratuur. Hij debetuurde in een plaatselijk blad en werd in 1896 ontdekt door de "Van nu en straksers".

    In 1899 verscheen zijn eerste boek "Lenteleven", jaarlijks gevolgd door nieuw werk. Hij werd bekend in het Nederlands taalgebied. In 1903 werd hij redacteur bij het tijdschrift "Vlaanderen". Zo kon hij het beroep van bakker vaarwel zeggen. In 1905 huwde hij en nam hij zijn intrek in het Lijsternest te Ingooigem, waar hij  meer dan 60 jaar heeft geleefd en gewerkt. In de loop van de jaren verschenen meer dan 50 werken van zijn hand.

    Zijn eerste periode, tot ongeveer 1902, kenmerkt zich door zijn bewondering voor de natuur, die hij impressionistisch (1) beschreef in "Zomerland en Zonnetij" uit 1900. Hierna werd hij een allesziend waarnemer van eenvoudige mensen, zo o.a. in "Minnehandel" (1903) en "Dorpsgeheimen" (1904).

    "De Vlaschaard" uit 1907 legt dan weer de klemtoon op de verbondenheid van mens en natuur. In "Prutske" (1922) en "Alma met de vlassen haren" (1931) gaat zijn aandacht dan weer uit naar de psyche van het kind. Zijn meesterwerk is "Leven en dood in den ast", verschenen in de bundel "Werkmenschen" uit 1926. Hierin wordt het probleem van de zin van het leven op magistrale wijze benaderd. Een ander groots werk is "Levensbloesem" (1937). In zijn laatste periode hield hij zich voornamelijk bezig met het schrijven van memoires. Streuvels werd doctor honoris causa aan de universiteiten van Leuven, Munster en Pretoria.

    In 1962 werd hem voor zijn hele oeuvre de Prijs der Nederlandse Letteren toegekend nadat hij reeds de vijfjaarlijkse staatsprijs (1906 en 1911), de grote Staatsprijs voor letterkunde (1935) en de prijs Scriptores Catholici (1950) had gekregen. "De teleurgang van de waterhoek" werd verfilmd onder de titel "Mira". Ook "De Vlaschaard" (tweemaal) en "De blijde dag" werden verfilmd.
    Stijn Streuvels stierf te Ingooigem op 15 augustus 1969.

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Aardgasverwarming is veelzijdig

    Covectiewarmte
    Bij convectiewarmte wordt de lucht die in de woning circu-leert opgewarmd met c::onvectoren.

    Convectoren
    Bij convectoren stroomt water door een dunne buis die omgeven is door lamellen. De warmte wordt afgegeven aan de omgevingslucht die van onder naar boven door de convector stroomt, net als in een schoorsteen. De lucht in de kamers verwarmt vrij snel. Om een aangename warmte te bereiken, is een hoge keteltemperatuur noodzakelijk. Stralingwarmte, vervolg dossier aardgasverwarming.

    <

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vroeg, vroeger, véél te vroeg.
    Dialoog van ....
    Dat er al klaaskoeken te krijgen zijn; tot daaraan toe. Dat er al geblazen chocoladeventjes in de rekken  liggen, hadden we liever nog niet gezien.

    Maar dat er al kerstgerief te koop wordt aangeboden? Dat tart nu toch eens alle verbeelding. Wie, in Gods Heilige Naam, wil zich nu al inlaten met gouden, zilveren en rode bollen?

    Wie, Och kerstekind, is nu al geneigd dergelijke boodschappen te doen? Wij kunnen er met ons simpel verstand niet bij.
     
    Commerçe, zegt u? We hebben er met een vriendin die een winkel van cadeau-artikelen heeft over gepraat. Wij willen niet zo vroeg met alles in onze etalages pronken", zei ze, "maar het zijn de supermarkten die ons de das omdoen. Als zij ermee be-ginnen, kunnen we niet anders dan mee op de kar springen.

    De klanten krijgen het in die grote ketens te zien, en dus willen ze het ook  bij ons aangeboden krijgen. En zij maar gerust dat negentig procent van mijn collega's die mening deelt.

    Wat ons persoonlijk betreft, moet het allerergste nog komen. Dat vreselijke halloween! Die domme Amerikaanse heksen- en pompoenenkermis Die spoken en geraamten! Die stoeten waarbij kinderen aan de deur bellen en oudere mensen de schrik van hun leven bezorgen op zoek naar een onnozel snoepje! Wij zouden de ouders de kost niet willen geven die na zo'n stoet door huilende nachtmerrie-kinderen wakker worden gehouden.

    Maar enfin; als u begin oktober in uw heksenplunje klaaskoeken zit te eten aan het ontbijt, terwijl u over uw tuin uitkijkt waarin pompoenen ver-sierd zijn met kerstballen en u daarvan geniet? Voor ons niet gelaten!


    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ecotip
    Klanten kopen te veel herbruikbare zakken.Ongeveer vier jaar geleden hebben de meeste supermarkten de wegwerpzakken uit hun winkels verbannen. Als alternatief kregen klanten tegen een lage prijs veel stevigere, herbruikbare tassen. Maar die schieten hun doel volledig voorbij, want klanten dragen er te weinig zorg voor. Dat staat te lezen in Het Laatste Nieuws.

    "Te goedkoop"

    De productie van een herbruikbare tas kost 28 keer meer energie dan het aloude wegwerpzakje. Vorig jaar kochten we samen ongeveer 25 miljoen stuks, drie keer meer dan het jaar ervoor. "De herbruikbare zakken zijn te goedkoop, daardoor neemt de klant telkens een nieuwe mee", zegt Johan Niemegeers van de Bond Beter Leefmilieu in de krant.

    Stimuleren
    Winkelketens merken het gedrag van de klanten op en proberen hen te stimuleren om hun oude zakken mee te brengen. Bij Delhaize krijgen attente klanten Pluspunten op hun getrouwheidskaart. Carrefour geeft op videoschermen tips om de zakken niet vergeten: "Hang je boodschappentas aan de kapstok, schrijf het op je boodschappenlijst of laat je kinderen je eraan herinneren".

    Tien cent
    Een milieubeweging uit de Verenigde Staten trok aan de alarmbel. De productie vergt veel meer energie dan bij wegwerpzakjes en de kostprijs zou klanten ertoe moeten aanzetten om hun zakken zo lang mogelijk te blijven gebruiken. Veel klanten vinden het niet erg om tien cent extra te moeten betalen voor een nieuwe tas. De prijs verhogen is volgens de supermarkten geen optie. (gb)

    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jongeren steeds meer achter computer dan achter tv

    De computer heeft de televisie van de eerste plaats op de lijst van meest geliefde ontspanningstoestellen gestoten.

      Dat blijkt uit een rondvraag van het media-pedagogische onderzoeksverbond Zuid-West, getiteld "Jongeren, informatie en (multi-)media (JIM).

    Van de 1.200 ondervraagde jongeren heeft 71 procent een computer en 61 procent een eigen televisie. Een op twee jongeren heeft ook een internetverbinding ter beschikking, deelde het onderzoeksverbond vandaag mee. Officieel wordt de studie eind november gepubliceerd.

    In een vakblad worden nu reeds enkele resultaten gepubliceerd. Het internet neemt een groot deel van de vrije tijd van jongeren in beslag, die bijvoorbeeld regelmatig tijd doorbrengen op zogeheten portaalsites zoals Facebook, klinkt het.

    Toch wordt er nog altijd naar televisie gekeken. Negenentachtig procent van de ondervraagden doet dit minstens een keer per week.
    De studie wordt sinds 1998 jaarlijks gehouden. (dpa/ka)

    >> Reageer (0)
    02-10-2008
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kuurne kermist en de ezel danst
    Naar jaarlijkse gewoonte zijn het van vrijdag 3 oktober tot en met maandag 6 oktober Ezelsfeesten te Kuurne.
    Blikvangers: 
     
    Vooraleer u kennis te laten maken met het volledige kermisprograma 2008, had ik graag toch even drie programmapunten als blikvangers Ezelsfeesten 2008 naar voor geschoven.
     
     
    1. Heverband en Willy Sommers toegankelijker gemaakt voor gehoorgestoorden
     
    Zaterdag 4 oktober is het zo ver, het optreden met de Heverband, groot showorkest, en Willy Sommers op de Kuurnse Ezelsfeesten. We zien er nu al naar uit.
     
    Binnen ons Gemeentelijk Feestcomité Kuurne vzw hebben we een paar gehoorgestoorde leden. Vorig jaar maakten we summier kennis met het tolken van een mini-optreden om zo de gehoorgestoorden mee te laten genieten.
     
    Het was de wens van het GFKuu vzw om ook het concert van de Heverband en het optreden van Willy Sommers toegankelijk te maken voor gehoorgestoorden. We zijn ervan overtruigd dat dit inclusiegebeuren niet alleen een meerwaarde betekent voor de gehoorgestoorden maar ook voor de concerterende artiesten.
     
    Via één van onze leden kregen we kennis van de mogelijkheden die er nu zijn om nog beter een muziekconcert te laten smaken door gehoor-gestoorden.
     
    De grote promotor in deze, de heer Marc Coppens, kwam ons informeren. Kort samengevat komt het neer op drie mogelijke aanpassingen: 
    het inzetten van in deze materie gespecialiseerde tolken 
    het leggen van een " T- ringleiding " 
    het ter beschikking stellen van een aantal trilkussens
     
    De heer Coppens kon op deze manier al concerten toegankelijk maken van heel wat grote artiesten o.a van Raymond van het Groenewoud.
    Meer info vindt u op www.deafevents.be
     
    Wij opteerden voor de tolken en de T – ring. Door het plaatsen van de T–ring voor de ganse duur van de Ezelsfeesten kunnen de gehoor-gestoorden ook andere programmaonderdelen in de feesttent beter volgen. "Lees verder hieronder"

    Het programma van het feesweekend 2008 klik hier




    >> Reageer (0)


     Eigen hoekje

    't Blogkrantje

    Place2beyvette

    Yvi magazine

    Yvi pagina

    Intro

    Medium 4 you


    "Uit Kuurne"

    Centrumschool

     

    Go santiago


    Mordekoi

    Marc van Roosje




    "Vrije tijd"

    Motel-Saint-Michel

    Le CLos domange
    (Igé)


    Het boerderijleven
    voor kinderen

    Warandehof

    Pieterkenshoeve

    Reutelhoeve

    't Klein Gerigt

    Wilgenhof

    Populierenhoeve

    Schraevenacker

    Klein Burkelhof

    Hof de Abeeleboom

    De Bouwhoeve

    Predikerhof
     
    Jos theys boerderij

    Hageland

    Wambashoeve


    Het Weidehof

    "Franse streken"

    Vakantiestreken in frankrijk

    1/Savoie mont blanc maurienne

    2/Aube en champagne

    3/Ardeche

    4/Aubergne

    5/ De Jura

    Archief per maand
  • 12-2024
  • 09-2019
  • 05-2019
  • 03-2019
  • 02-2019
  • 12-2018
  • 09-2018
  • 01-2018
  • 12-2017
  • 11-2017
  • 10-2017
  • 04-2017
  • 01-2017
  • 12-2016
  • 07-2011
  • 06-2011
  • 05-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 10-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 07-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 08-2009
  • 07-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 12-2008
  • 11-2008
  • 10-2008
  • 09-2008
  • 08-2008
  • 07-2008
  • 06-2008
  • 05-2008
  • 04-2008
  • 03-2008
  • 02-2008
  • 01-2008
  • 12-2007
  • 11-2007
  • 10-2007
  • 09-2007
  • 08-2007
  • 07-2007
  • 06-2007
  • 05-2007
  • 04-2007
  • 03-2007
  • 02-2007
  • 01-2007
  • 12-2006
  • 11-2006
  • 10-2006
  • 09-2006
  • 08-2006
  • 07-2006
  • 06-2006
  • 05-2006
  • 04-2006
  • 03-2006
  • 02-2006
  • 01-2006
  • 12-2005
  • 11-2005
  • 09-2005
  • 07-2005
  • 01-2005
  • 01-2004
  • 01-2003


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs